Αρχείο από το παιχνίδι

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
xaxaxaxa! :bleh:



(έχω την εντύπωση ότι οι δολοφόνοι μείωσαν το κάρμα μου :P )


Εσενα πρεπει να σε δειρω. Αληθεια. :mad: :teasing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Καλέ δεν ξέρανε οι δολοφονοι ποιος είναι ο ρουφιάνος και ο γύρος ακυρώνεται γιατί εγώ η ξανθια δεν αρκέστηκα να πω πως το Ευούλι ήταν ρουφιάνος, είπα κιόλας πως βοηθούσε και τους πολίτες! :redface: Ε στο πιάτο σας τους έδωσα! :giveup::upside::wall::stupid::sorry::beating:

Ανοίγω συμμετοχές έως την Παρασκευή !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
εγώ πέθανα στο γέλιο, όταν το καγίρι είπε για το εβούλι ότι ήταν η ρουφιάνα και βοηθούσε τους πολίτες, και οι υπόλοιποι αναρωτιόσασταν ακόμα ποιοι είναι οι δολοφόνοι...τα ποστ της και μόνο να διαβάζατε ήταν φως-φανάρι:P

οι δολοφόνοι ήταν κοκοκοκοκοκοκοκοκοκό...:bleh::slourp:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Εσενα πρεπει να σε δειρω. Αληθεια. :mad: :teasing:

Τι να κάνω αφού είμαι ντεντέκτιβ :P (και ψωνάρα)

Mην μου ρίχνετε το κάρμα, είμαι καλή σας λέω :bleh:

Γούτσου γούτσου καλά μου δολοφονάκια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
και πότε ξανα Παίζουμε! :jumpy::jumpy::jumpy:????????????????????????????????????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
εμενα το καλυτερο μου ηταν η ανακαλυψη οτι ειμαι καλο ρουφιανακι.. την παρασκευη που ρωτησα το καγιρι αν με ειχαν καταλαβει τα δολοφόνια μου ειπε οτι δεν με ειχαν καταλαβει.. χουχου.. :P

ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΩ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ:
που ηρθε και μου εκανε παρατηρηση επειδη βοηθουσα τα πολιτακια.. :beating: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
:jumpy:

Εϊπε το καγίρι συμμετοχές μέχρι την Παρασκευή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Eυούλι πες αλεύρι.. :P

Τίτλος: Μαρή..
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kajira
..δεν ντρέπεσαι να βοηθάς τους πολίτες; :P
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από evouli
xaxaxa κι εγω το ειδα και λεω "ωχ, πατατα θα εκανα".. :P

εχει πιο πλακα να βοηθαω τους πολίτες, αν και ειναι σαφως πιο επικινδυνο.. με καταλαβαν τα δολοφονια;;; :P
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kajira
Παραδόξως όχι, αλλά τι μου δίνεις να μη σε δώσω στεγνά σαν προτεινόμενη για σφαγή την Δευτέρα; :P
(είσαι τυχερή, σ' αυτόν τον γύρο έχουν πέσει πολλοί μέσα στις προβλέψεις τους! :P Έχω γίνει προβλέψιμη, κατάλαβες; :(:P)
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από evouli
χουχουχου ειμαι καλη ρουφιανα νιιιιι!!!!!! :clapup:
(να με ξανακανετε):P

παντως αυτο με το adespoto φοβερο πραγμα ρε παιδι μου, με την πρωτη εξω;;; και λιγο ηθελε και για τον lorien.. :P

σου δινω ο,τι θελεις αλλα μη με δωσειειειειειειειςςςς... εχει πλακααααααααα... θα κανω το πολιτες-δολοφονοι 2-1!!! :P
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kajira
Το μόνο θέμα είναι πως όταν χάνουν τα δολοφόνια, το παίρνω προσωπικά γιατί εγώ τους διαλέγω :P

Τεσπά θα το σκεφτώ! :P
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από evouli
ναι αλλα το μελλον προμηνυεται ευοιωνο για τους δολοφονους :P παντα ειναι πιο ευκολο να κερδισουν, εκτος αν καρφωθουν μονοι τους.. οποτε ασε τα καημενα τα πολιτακια να χαρουν και αυτα λιγο... :P









σε επεισα;




















οχι ε;





















:hmm:


















αν σου παρω και ενα καραμελωμενο μηλαρακι απο το παρκο;;;;;; το ξανασκεφτεσαι;;; :P
(το μέλλον θα ήταν ευοίωνο αν δεν ήμουν τόσο ξανθιά :redface::P)

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kajira
Έχουν ήδη κερδίσει μία φορά κι επιπλέον δεν μ' αρέσουν τα καραμελωμένα μηλαράκια (? :P), αν το κάνεις σοκολατόπιτα με παγωτό και κεράσεις και καπουτσίνο φρέντο, κάτι μπορεί να γίνει.. :P
:rofl:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Αρα λογικα απο δευτερα.. ΠΑΙΖΟΥΜΕ! :jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Διάλογος kajira+evouli όλα τα λεφτά :D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
Eυούλι πες αλεύρι.. :P

εεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεειιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι...

δεν τα ειπες ολαααα...

(κατι για διμετρους τυπους με χρωματιστα ματια τα ξεχασαμε;; ε;ε;ε; ή μηπως "κάνουμε" οτι τα ξεχασαμε;;; :P
:rofl:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Ε νταξ δεν θα τα βαλω κι όλα!! :redface::P (κι άλλωστε δεν σε πιστεψα! :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Α ναι και πρέπει να πω ότι παρόλα τα βασανιστήρια που τους έκανα και το καγιράκι και ο Γιώργος δεν μου αποκάλυψαν τους δολοφόνους.

Αν και τελικά δεν χρειάστηκε :P Na ναι καλά το εβούλι που ήρθε με το μέρος μας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shaman

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,711 μηνύματα.
Τι να κάνω αφού είμαι ντεντέκτιβ :P (και ψωνάρα)

Mην μου ρίχνετε το κάρμα, είμαι καλή σας λέω :bleh:

Γούτσου γούτσου καλά μου δολοφονάκια :P

Μη μου παίρνεις το credit, εγώ σας άνοιξα τα μάτια. Χουχου. Κι εσείς με ψηφίσατε. :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Ωραιο αυτο το παιχνίδι, αν και τελειωσε γρήγορα! Δεν κρατάμε κακία στην kajira! Απαλλάσεται λόγω... χρώμα μαλλιών :P!!!

Νν ξαναπαίξουμε και γρήγορα! :clapup::clapup::clapup:

Πάντως θέλω να πω μπράβο σε όσους μας ανακάλυψαν γρήγορα ;)! Έχουν ανεπτυγμένο δολοφονικό ένστικτο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Τι να πω και γι αυτό το παιχνίδι?
Μια φορά έγινα δολοφόνος και καταστράφηκε ολόκληρος ο γύρος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Και μιας και άνοιξαν νέες συμμετοχές, αυτό >> :lock:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
To παιχνίδι θα ξεκινήσει την Δευτέρα 12 Νοέμβρη 2007. Θα ανοιχτεί μία μέρα πριν για να απαντηθούν τυχόν απορίες που υπάρχουν.

Περιγραφή του παιχνιδιού

Μετά τη δήλωση συμμετοχών, η συντονιστική ομάδα (που αποτελείται από τους:kajira και Γιώργο )ορίζει κατά την κρίση της έναν αριθμό δολοφόνων και κατ' επέκταση οι υπόλοιποι συμμετέχοντες ορίζονται ως πολίτες. Όλοι οι συμμετέχοντες ενημερώνονται από την Συντονιστική Ομάδα για το ρόλο που έχουν (πολίτης-δολοφόνος). Στους δολοφόνους όμως κοινοποιείται το ποιοι είναι οι άλλοι δολοφόνοι, επομένως οι δολοφόνοι γνωρίζουν ποιοι είναι οι άλλοι δολοφόνοι/πολίτες, ενώ οι πολίτες δεν γνωρίζουν την ταυτότητα των υπολοίπων συμμετεχόντων, γνωρίζουν μόνο τον αριθμό των δολοφόνων.

Πριν την έναρξη κάθε γύρου οι δολοφόνοι συντάσσουν μία προκύρηξη, στην οποία αναφέρουν ποιο μέλος επιθυμούν να δολοφονήσουν, καθώς και ό,τι άλλο θεωρούν ότι πρέπει να γράψουν προκειμένου να αποπροσανατολίσουν τους πολίτες. Το κείμενο στέλνεται στην Συντονιστική Ομάδα, η οποία κι αναλαμβάνει να το αναδημοσιεύσει στο θέμα. Το μέλος που "δολοφονείται" τίθεται αυτόματα εκτός παιχνιδιού και σιωπά μέχρι τη λήξη του. Τότε όλοι οι συμμετέχοντες καλούνται να ψηφίσουν δημοσίως (με ποστ) ποιον θεωρούν δολοφόνο και γιατί. Μετά το πέρας της "ψηφοφορίας", το μέλος που ψηφίστηκε έχει δικαίωμα για έναν τελευταίο λόγο (famous last words :P) και μετά τίθεται εκτός παιχνιδιού, χωρίς να γίνεται γνωστή η ταυτότητά του.

Το παιχνίδι τερματίζεται με ανακοίνωση της Συντονιστικής Ομάδας όταν εκτελεστούν όλοι οι δολοφόνοι (νίκη των πολιτών) ή όταν εκτελεστούν όλοι οι πολίτες (νίκη των δολοφόνων). Στην περίπτωση που μείνει ένας πολίτης κι ένας δολοφόνος, θεωρείται πάλι ότι κερδίζουν οι δολοφόνοι.

Παρατηρήσεις - Διευκρινήσεις
  • Κάθε μεσημέρι στις 13.00 περίπου θα δημοσιεύεται η προκήρυξη των δολοφόνων, ενώ μέχρι τις 20.00 το βράδυ (από το πρωί) θα πρέπει να έχουν αποφασίσει ΟΛΟΙ μέσω δημόσιας συζήτησης, ποιος θέλουν να πεθάνει. Σε περίπτωση ισοψηφίας θα αναρτάται ψηφοφορία με διάρκεια μισής ώρας, στην οποία δεν θα επιτρέπονται ποστ (θα διαγράφονται αμέσως) και όποιος μαζέψει πιο πολλές ψήφους θα αποχωρεί.
  • Σαββατοκύριακα και αργίες το παιχνίδι σταματά.
  • Οι δολοφόνοι μπορούν να "δολοφονήσουν" και "δολοφόνο" αν το κρίνουν αναγκαίο.
  • Μέλη που δεν συμμετέχουν ή τέθηκαν εκτός παιχνιδιού δεν έχουν δικαίωμα να σχολιάζουν το παιχνίδι στο παρόν θέμα.
  • Απαγορεύεται να αποκαλύψει κάποιος την ιδιότητά του είτε δημόσια είτε ιδιωτικά σε άλλο μέλος! Η ιδιότητα ενός μέλος δεν αποκαλύπτεται ποτέ (ακόμα κι αν τεθεί εκτός παιχνιδιού) παρά μόνο με τη λήξη του παιχνιδιού. Η Συντονιστική Επιτροπή ανακοινώνει εκ περιτροπής την ιδιότητα όσων έφυγαν: την μία ημέρα την ιδιότητα του "δολοφονημένου" και την επόμενη εκείνου που έφυγε από ψηφοφορία.
  • Την τελευταία ημέρα κάθε παιχνιδιού έχουν δικαίωμα συμμετοχής όλοι οι συμμετέχοντες, ακόμα κι αν έχουν στο μεταξύ "δολοφονηθεί" ή αποχωρήσει με ψηφοφορία.
  • Ο ρουφιάνος θα επιλέγει μόνος του αν θα βοηθά τους πολίτες ή τους δολοφόνους και η ταυτότητά του θα είναι γνωστή μόνο στην Συντονιστική Επιτροπή.
  • Αν στην τελευταία ψηφοφορία για αποχώρηση, προκύψει ισοψηφία και ανοιχτεί δημοσκόπηση στην οποία θα έχουν δικαίωμα να ψηφίσουν όλοι οι συμμετέχοντες (δολοφονημένοι, αποχωρούντες με ψηφοφορία, ρουφιάνος, ζόμπι, ζωντανοί νεκροί κλπ :P), όσο διαρκεί η ψηφοφορία δεν θα έχει κανείς δικαίωμα να πραγματοποίησει ποστ (αν υπάρξουν, θα διαγράφονται χωρίς προειδοποίηση).
  • Με την συμμετοχή σας στο παιχνίδι, συνάγεται η σιωπηρή αποδοχή όλων των παραπάνω.
Άντε καλή μας διασκέδαση!!

:jumpy: :yahoo: :yahoo: :clapping: :yahoo: :yahoo: :jumpy:

Αρχείο

Συμμετοχές
  1. adespoto (δολοφονία)
  2. Angie_Ann (ψηφοφορία)
  3. Bill_Slayer (αποκλείστηκε)
  4. burbuja (αποκλείστηκε)
  5. Dark_Kronos (ψηφοφορία)
  6. dooo (δολοφονία - πολίτης)
  7. evouli (ψηφοφορία)
  8. faithplus1 (αποκλείστηκε)
  9. fandago (δολοφονία - πολίτης)
  10. Founes (ψηφοφορία - πολίτης)
  11. Hunter (ψηφοφορία)
  12. Idril
  13. Lorien
  14. mania (δολοφονία - πολίτης)
  15. Metal_Lover
  16. misslittledevil (ψηφοφορία)
  17. Molka
  18. Niyia
  19. Phoebe (ψηφοφορία - πολίτης)
  20. shaman (ψηφοφορία)
  21. Vkey (ψηφοφορία - πολίτης)
  22. XRZ (δολοφόνια)
  23. Youki (δολοφονία)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Αύριο το πρωί ξεκινάμε. Όπως ήδη γνωρίζετε οι περισσότεροι, την πρώτη ημέρα δεν υπάρχει δολοφονία, μόνο αποχώρηση με ψηφοφορία. Δεν ξέρω αν ο Ζορζ σας έχει στείλει ΠΜ με τις ιδιότητές σας, αν δεν το έχει κάνει, σίγουρα θα το κάνει μέχρι αύριο! :) Για απορίες, ρωτάτε ελεύθερα.. :)

Άντε καλή μας αρχή! :jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
χοχοχο ΠΑΙΖΟΥΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!! :jumpy:

ποσοι και ποσοι υπαρχουν; 5 δολοφονοι οπως στο προηγουμενο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top