Αρχείο από το παιχνίδι

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Αν βγουν όμως πρέπει να μάθουμε τι ήταν, ώστε να ξέρουμε πόσοι δολοφόνοι απομένουν

Ερώτηση άν είναι δολοφόνοι τι γίνετε; αλλαζετε άτομα ή λέτε ότι αποχωρησαν ενας πολιτης και ένας δολοφόνος π.χ.;:hmm:
εμείς οι δύο πάντως σήμερα έχουμε τηλεπάθεια:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Αν βγουν όμως πρέπει να μάθουμε τι ήταν, ώστε να ξέρουμε πόσοι δολοφόνοι απομένουν


Βεβαια άν είναι δολοφόνοι θα φανεί ότι έχω δίκιο, αν δεν είναι και επιζήσω ψάχνω νέα θεωρία:hmm::hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Αν βγουν όμως πρέπει να μάθουμε τι ήταν, ώστε να ξέρουμε πόσοι δολοφόνοι απομένουν
Το πόσοι δολοφόνοι έμειναν το μαθαίνετε μόνο αν τους σκοτώσετε όλους. :D


Ερώτηση άν είναι δολοφόνοι τι γίνετε; αλλαζετε άτομα ή λέτε ότι αποχωρησαν ενας πολιτης και ένας δολοφόνος π.χ.;:hmm:
Απλά μένουν λιγότεροι δολοφόνοι. Μόνο οι ίδιοι ξέρουν όμως πόσοι έμειναν. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
don't think so love!:P
οι κλασικοί κανόνες λένε ότι μαθαίνουμε τι ήταν αυτός που πέθανε με ψηφοφορία. Αυτός που σκοτώνουν οι δολοφόνοι εννοείται ότι είναι πολίτης (αν και σε εξτρίμ περιπτώσεις μμπορεί να μπλοφάρουν)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
Το πόσοι δολοφόνοι έμειναν το μαθαίνετε μόνο αν τους σκοτώσετε όλους. :D



Απλά μένουν λιγότεροι δολοφόνοι. Μόνο οι ίδιοι ξέρουν όμως πόσοι έμειναν. ;)

ε αυτο ειναι δικιο τωρα;:worry:
δεν μ αρεσει καθολου ετσι το παιχνιδι:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Το πόσοι δολοφόνοι έμειναν το μαθαίνετε μόνο αν τους σκοτώσετε όλους. :D

Αρα τους νικάμε όλους και ζούμε οι υπόλοιποι:clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
Το πόσοι δολοφόνοι έμειναν το μαθαίνετε μόνο αν τους σκοτώσετε όλους. :D



Απλά μένουν λιγότεροι δολοφόνοι. Μόνο οι ίδιοι ξέρουν όμως πόσοι έμειναν. ;)

ναι βρε γιωργο, απλά δεν έχει και πολύ νόημα να μην ξέρουμε αν πεθαίνουν ή όχι οι δολοφόνοι.... δλδ με αυτό το σκεπτικό πάντα θα πεθαίνουν μόνο οι πολίτες και δολοφόνοι θα μένουν ζωντανοί...τουλάχιστον η πλειοψηφία τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
εγω δεν παιζω ετσι...δεν ειναι δικιο το παιχνιδι...ΤΕΛΟΣ!!!!:mad::worry:
αποσυρω και την ψηφο μου στο μοχανο και αποχωρω...ασε που βαριεμαι αν δεν ξερουμε ουτε ποιος ειναι τι αφου πεθανει ουτε τπτ...μονο οι δολοφονοι εχουν ευνοια. καλη συνεχεια στο παιχνιδι παιδακια.;) ευχομαι να επιζησετε...:P εγω φευγω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Πράγματι 20+ άτομα και οι 6 να ξεπαστρέβουν αβέρτα δεν λέει:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Ηρθα σόρυ αλλα ξέρετε ότι φέυγω μεσημέρι τώρα έγινα ύποπτη; έπρεπε να διαβάσω πρώτα, λοιπόν το πρόβλημα είναι ότι δεν ξέρω άν μπορώ να το πώ, είπε όμως η καγίρα ότι γινετε οπότε ακούστε.

Οι παραπάνω που είπα πρίν απο φανεροί ξαυνικά γίναν κρυφά μέλη απο την στιγμή που ξεκίνησε το παιχνίδι, ο λογος αυτός είναι ότι μπορούν να στέλνουν μυνήματα μεταξύ τους χωρίς να φαίνοντε, η μόνη που ήδη ήταν κριφά μέσα ήταν η βάσω η οποία αποκλείετε επιδή φανερώθηκε και απλά προσπαθούσε να προστατέυσει τον εαυτό της.

Αρα ψάχνοντας την λίστα με τα ονόματα 7 άτομα, με την Βάσω είναι μέσα, εκτώς απο την Βάσω βγαίνουν 6.

Το λάθος που έκαναν όλοι τους γιατί μέσα στο παιχνίδι ήταν και ο Γιώργος να γίνει κρυφός, ήταν οτι η καγίρα εχτές έστελνε και έπερνε μυνήματα απο τους δολοφόνους χωρίς κανένα άλλο μέλος να στέλνει ή να πέρνει ή έστω να είναι στα προσωπικά μυνήματα.

Αρα οι υπόλυποι οι κρυφοί αφού δεν ήταν έγιναν, μόνο και μόνο για να μπορούν να μηλάνε χωρίς να τους βλέπει κανείς και ακόμα και να έψαχνε κάποιος να μην έβρησκε με ποιόν.

Αν αυτά δεν είναι αποδείξεις εγώ θα γίνω αεροπλάνο:clapup:

Τώρα μπορείτε να με διώξετε:clapup:
\

Μάλλον θα γίνεις αεροπλάνο, ή καλύτερα μια νεκρή δολοφόνος!

Καλή παρατήρηση για το + και για το ποιος μπορεί να είναι κρυφός χρήστης ή όχι, αλλά όσο μπορεί να σημαίνει πολλά, άλλο τόσο μπορεί να σημαίνει και τίποτα απολύτως.
Συγνώμη, αλλά δεν μπορείς να με πείσεις οτι θυμώσουν απο πριν ποιοι χρήστες ήταν κρυφοί και ποιοι όχι, για αυτό το λόγο μάλιστα δεν μπορείς να τους κατηγορήσεις, μιας είτε είναι κρυφοί, είτε είναι φανεροί, μπορούν να στέλνουν πμ o ένας στον άλλο χωρίς εσύ αλλά και κανένας μας να το πάρει χαμπάρι...
Απο την άλλη αυτή είναι μια πάρα πολύ καλή τακτική αποπροσανατόλισης μιας και μας βάζεις στο τριπάκι να σκεφτόμαστε κάποια συγκεκριμένα άτομα που ίσως είναι αθώα και οι δολοφόνοι να είναι καλυμμένοι!!!

θεωρώ οτι μετά τις 8 θα είμαστε -1 δολοφόνος αν τελικά ψηφιστείς εσύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Βικάκι μου ψυχραιμία. Εγώ λέω όσοι αποχωρήσουν λόγω μη συμμετοχής να σας ανακοινώσουμε την ιδιότητά τους! :)

Κι επίσης, έτσι επειδή μ' αρέσει να σας μπερδεύω, ποιος σας είπε ότι οι δολοφόνοι επικοινωνούν μεταξύ τους μέσω ΠΜ; Υπάρχουν και μέιλ, και μσν, και τηλέφωνα και ταχυδρομικά περιστέρια και σήματα καπνού.. :whistle::P


Παιδιά, έπρεπε από χθες στις 20.00 να έχουμε ψηφίσει μέχρι σήμερα στη 13.00;;
Πραγματικά δεν το ήξερα αν είναι όντως έτσι. Νόμιζα πως κάθε μέρα η ψηφοφορία θα ξεκινάει από τη 13.00 ως τις 20.00.
Κρίμα αν είμαι εκτός:(


Aπλά αν δεν έχεις ψηφίσει ως τις 13.00 και σε σκοτώσουν, τότε πάει η ευκαιρία σου. Ενώ αν ψηφίσεις, ακόμα και να σε σκοτώσουν, η ψήφος σου ισχύει! Για αυτό το έλεγα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
\

Μάλλον θα γίνεις αεροπλάνο, ή καλύτερα μια νεκρή δολοφόνος!

Καλή παρατήρηση για το + και για το ποιος μπορεί να είναι κρυφός χρήστης ή όχι, αλλά όσο μπορεί να σημαίνει πολλά, άλλο τόσο μπορεί να σημαίνει και τίποτα απολύτως.
Συγνώμη, αλλά δεν μπορείς να με πείσεις οτι θυμώσουν απο πριν ποιοι χρήστες ήταν κρυφοί και ποιοι όχι, για αυτό το λόγο μάλιστα δεν μπορείς να τους κατηγορήσεις, μιας είτε είναι κρυφοί, είτε είναι φανεροί, μπορούν να στέλνουν πμ o ένας στον άλλο χωρίς εσύ αλλά και κανένας μας να το πάρει χαμπάρι...
Απο την άλλη αυτή είναι μια πάρα πολύ καλή τακτική αποπροσανατόλισης μιας και μας βάζεις στο τριπάκι να σκεφτόμαστε κάποια συγκεκριμένα άτομα που ίσως είναι αθώα και οι δολοφόνοι να είναι καλυμμένοι!!!

θεωρώ οτι μετά τις 8 θα είμαστε -1 δολοφόνος αν τελικά ψηφιστείς εσύ!

Αγαπητέ φίλε, χτές είμουν εκτώς τελείως είμουν στους χρήστες και περήμενα για πολλύ ώρα, ξέρεις έχω δώσει πολλές σκέψεις μου και το ξέρεις, όταν λοιπόν είπαν ότι θα τα πούνε με πμ στήθηκα και περήμενα, είδα την καγίρα να μηλάει σε πμ χωρίς κάποιος άλλος να απαντάει, με ποιόν μηλούσε; είπε κάποια στιγμή ότι εχτές το βράδυ βγήκε η σφαγή οπότε άν τα συνδέσεις βγαίνουν, εχτές κάποιες ώρες ειμουν εκτώς δές το, δεν απαντούσα σε κανέναν, είμουν εκεί και μπάνηζα την κίνηση, άν θές να με σκοτώσεις σκότωσέ με πρόβλημα σου, εγώ έχω στοιχεία εσύ τι έχεις; δώσε μου μια σκέψη σου ενώ εγώ έχω δώσει πολλές. Σκέψου και σύ μπορείς;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
Βικάκι μου ψυχραιμία. Εγώ λέω όσοι αποχωρήσουν λόγω μη συμμετοχής να σας ανακοινώσουμε την ιδιότητά τους! :)

Κι επίσης, έτσι επειδή μ' αρέσει να σας μπερδεύω, ποιος σας είπε ότι οι δολοφόνοι επικοινωνούν μεταξύ τους μέσω ΠΜ; Υπάρχουν και μέιλ, και μσν, και τηλέφωνα και ταχυδρομικά περιστέρια και σήματα καπνού.. :whistle::P

ρε καγιρι κατανταει βαρετο ετσι το παιχνιδι:worry:
τι δλδ;αυτο ειναι ολο το παιχνιδι; καθε μερα θα ψοφαμε εναν και ενας θα σκοτωνεται απ τους δολοφονους;:worry: πολυ ωραια...εχει και σασπενς πολυ:P
εμενα βγαλτε με εκτος;) βαρεθηκα απ το πολυ σασπενς:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
ρε καγιρι κατανταει βαρετο ετσι το παιχνιδι:worry:
τι δλδ;αυτο ειναι ολο το παιχνιδι; καθε μερα θα ψοφαμε εναν και ενας θα σκοτωνεται απ τους δολοφονους;:worry: πολυ ωραια...εχει και σασπενς πολυ:P
εμενα βγαλτε με εκτος;) βαρεθηκα απ το πολυ σασπενς:P

Μήνε ρε έχει πολλύ γέλιο η υπόθεση, την βρήσκω ατελειωτα, μήνε να κάνουμε τζέρτζελο, αυτός είναι ο σκοπός:clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ:

1. H Giovanna και o weak and powerless δεν θεωρούνται πλέον συμμετέχοντες αυτού του παιχνιδιού, μιας και από χτες το πρωί που ξεκίνησε, δεν έχουν γράψει ούτε ένα ποστ. Οι δολοφόνοι παραμένουν έξι.


2. Με τον Γιώργο αποφασίσαμε πως όσον αφορά την δημοσιοποίηση της ταυτότητας των θυμάτων είτε από δολοφονία είτε από ψηφοφορία, αυτή θα γίνεται για μία από τις 2 "αποχωρήσεις" κάθε ημέρας εναλλάξ. Δηλαδή τη μία μέρα θα αποκαλύπτουμε την ιδιότητα αυτού που σκότωσαν οι δολοφόνοι και την επόμενη την ταυτότητα αυτού που αποχώρησε από ψηφοφορία κοκ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
ακριβώς αυτό κάνω καλή μου Μάνια... αλλά απο οτι φαίνεται δεν μπορείς να το καταλάβεις!

Σου ξαναλέω οτι η παρουσία κάποιου μεσα στο ε-στεκι δεν σημαίνει και απαραίτητα οτι ασχολείτε με το θεμα για τους δολοφόνους!
2. Πως μπορεις να ξέρεις οτι η καγιρα μίλαγε με πμς ???
3. Μηπως εκτός απο δολοφόνος είσαι και χακερ ???
4. Η συλλογιστική σου έχει μια βάση, αλλά και πάρα πολλές τρύπες! Τόσες που αν ήταν βάρκα θα είχε παει στον πατο της θάλασσας!!!

Δεν μπορώ να έχω βάσιμα στοιχεία ακόμα στο παιχνίδι για το ποιος μπορεί να είναι ο δολοφόνος εκτός απο το να κρίνω σύμφωνα με τα λεγόμενά του αν πάει να με αποπροσανατολίσει απο κάποιον ή τον εαυτό του. Για αυτό και μόνο για εμένα οι 2 ύποπτοι μέχρι στιγμής είναι ο ΕΝΤΥ και εσύ. Αντε ίσως και λίγο ο Θοδωρής...

Για την ψηφοφορία ομως επιμένω ΜΑΝΙΑ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
άρα απο την αρχική λίστα είμαστε -3 πολίτες και 6 δολοφόνοι μέχρι στιγμής σωστά ???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ:

1. H Giovanna και o weak and powerless δεν θεωρούνται πλέον συμμετέχοντες αυτού του παιχνιδιού, μιας και από χτες το πρωί που ξεκίνησε, δεν έχουν γράψει ούτε ένα ποστ. Οι δολοφόνοι παραμένουν έξι.


Αρα έκανα λάθος, δεν το πιστέυω, πρέπει να βρώ άλλη άκρη:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Nαι Φουνες, σωστά! :)

Βικάκι, μη γκρινιάζεις και απολαυσέ το! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Nαι Φουνες, σωστά! :)

Βικάκι, μη γκρινιάζεις και απολαυσέ το! :D


Σου αρέσει να βλέπεις κόσμο να σπάει το κεφάλι του ε;:mad::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top