Αν αργήσω φάτε.....

Είστε συνεπής στα ραντεβού σας;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 58)

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
περιέργως μπορώ να υπολογίσω μεχρι και την καθυστέριση που θα μου προκαλέσει η κίνηση ανάλογα το τι ωρα ειναι και τι μέρα (ανοιχτα ή κλειστα τα μαγαζια)

Αν βλέπω οτι πάω να αργήσω γύρω στα 5-10 λεπτα, θα πάρω τηλέφωνο ή θα στειλω ενημερωτικό sms με συγγνώμη....

Υπάρχουν κάποιες σπανιες (μα πάρα πολύ σπάνιες) περιπτώσεις που κάτι μπορεί να γίνει και να καθυστερίσω ακόμα περίσσοτερο (λάστιχο στο αμάξι ή κάτι ανάλογο) ειδοποιώ φυσικά και λέω να πάνε να κάτσουν κάπου και να μου πουν που ειναι ωστε να παω μετα....

Μου τη σπάει πάρα πολύ να με στήνουν.... δεν περιμένω ποτέ πάνω απ το ακαδημαϊκό δεκάλεπτο με τέταρτο.
Κι αν με στήσουν να περιμένω σπίτι.... απλά γδύνομαι και βάζω μπιτζάμες :P
Για μενα ειναι ΑΝΕΠΙΤΡΕΠΤΟ να με στησουν ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΕ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΟΥΝ! .-
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Ο μπαμπας μου το εχει αυτο.. Και ειναι πολυ εκνευριστικο!
Σου λεει σε 10' ειμαι εκει, και ερχεται μετα απο τρεις ωρες στην καλυτερη περιπτωση! :mad:
Φροντιζω να ειμαι παντα στην ωρα μου και αν μου τυχει καποιο απροοπτο απλα ενημερωνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
εγω είμαι συνεπής και εκνευρίζομαι αφάνταστα οταν αργούν:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Είμαι καταδικασμένος να περιμένω τους αργοπορημένους. Όσες φορές έχω προσπαθήσει να αργήσω για να μην περιμένω πάλι στην ώρα μου έχω φτάσει.
Είναι εκνευριστικό είναι ελλεινό αλλά και ψέματα για την προγραμματισμένη ώρα να τους πω πάλι θα περιμένω γιατί πάντα σκέφτομαι τι και αν πάει στην ώρα του? να τον στήσω?

Δύο φορές που εκνευρίστηκα ύστερα από προειδοποίηση διπλή απλά έφυγα και δεν ξανάφαγα τέτοιο στήσιμο. Βρίσκουν και αργοπορούν οι μονίμως αργοπορημένοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Βρίσκουν και αργοπορούν οι μονίμως αργοπορημένοι.

Βρε ανώνυμε δεν είναι οπωσδήποτε έτσι.Ένας άνθρωπος που δεν έχει αίσθηση του χρόνου(όχι πως δεν ξέρει τι ώρα είναι αλλά υπολογίζει λανθασμένα το χρονικό διάστημα μεταξύ δυο πραγμάτων, για παράδειγμα δεν σου έχει τύχει να λες θα μπω στο νετ για ένα μισάωρο και να συνειδητοποιείς πως έφαγες 2 ώρες;αυτό συμβαίνει μονίμως σε όσους δεν έχουν αίσθηση χρόνου) δεν αργοπορεί επίτηδες και επιλεκτικά.Ακόμη και σε περιστάσεις που δεν έχει περιθώριο να αργήσει ή έχει προθεσμία καταλήγει είτε να καθυστερεί είτε να τρέχει να προλάβει τλτ στιγμή πανικόβλητος ενώ ξεκίνησε με την σκέψη "έχω όλο το χρόνο μπροστά μου".
Κι αυτά τα γράφω κρίνοντας απο τον εαυτό μου, ποτέ δεν έχω σκεφτεί "α εντάξει ας καθυστερήσω" ειλικρινά προσπαθώ να είμαι στην ώρα μου αλλά ακόμη και νωρίς να ξεκινήσω καθυστερώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Είναι εκνευριστικό είναι ελλεινό αλλά και ψέματα για την προγραμματισμένη ώρα να τους πω πάλι θα περιμένω γιατί πάντα σκέφτομαι τι και αν πάει στην ώρα του? να τον στήσω?

Να τον στήσεις! Να δει την χάρη!:D Εγώ σε μια φίλη μου λέω σχεδόν πάντα πιο νωρίς από την ώρα που έχουμε ραντεβού. Αλλά το θεϊκό είναι μια φορά που είχαμε πει 1 ώρα νωρίτερα από την κανονική (για να έρθει την σωστή) κι αυτή ήρθε 1 ώρα πιο μετά (δηλαδή 2 ώρες μετά την καθορισμένη μεταξύ μας:P ). Και μέσα στην τσαντίλα και καλά! Εννοείται ήμουν με μεγάλη παρέα, αλλιώς θα την είχα κάνει στο μισάωρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

briki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η briki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
μια απο τα ίδια με τον κύριο πιο πάνω.
δυστυχως πάντα φτάνω στην ώρα μου ή και ένα δεκάλεπτο πιο νωρίς.
ούτε έτσι για ξεκάρφωμα δεν έχω στήσει κάποιον.
βέβαια αν ο άλλος δεν φανεί μέσα στο επόμενο τέταρτο, έχω γίνει καπνός.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Προτιμώ να περιμένω παρά να στήσω κάποιον, διότι τι στήσιμο το θεωρώ άκρως υποτιμητικό προς το πρόσωπό μου. Και ειλικρινά κλέφτρα, αυτό που λες περί μη αίσθησης του χρόνου αδυνατώ να το καταλάβω....:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Κλέφτρα το ξέρω για σένα. Κάπου αλλού το θυμάμαι.
Απλά και εγώ μπορώ να καταλάβω την απώλεια χρόνου σαν πρόβλημα αλλά έχεις 10 τόνους τεχνολογία στην διάθεση σου. Δηλαδή αν θες λύση υπάρχει έστω και αν νιώθεις ότι σε βασανίζει. Αλλά θυσιάζεις κάτι για να σέβεσαι το ραντεβού.

Και όταν λέω βρίσκουν και τα κάνουν, είναι ότι αν μια δυο φορές σε τσούξει και δεν διορθώνεται τότε θα βρεις την λύση αν πράγματικα είναι πρόβλημα για σένα.

Πάντως εγώ έχω παρατηρήσει ότι οι μεγαλύτεροι στήστες είναι οι κάτοχοι μέσου μετακίνησης όταν οι άλλοι δεν έχουν που προγραμματίζουν να φτάσουν στο λεπτό. Μόνο ένα παλικάρι έχω συναντήσει original-αργοπορημένο και δεν είχε μέσο. Όλοι οι άλλοι στις αντίστοιχες εποχές ήταν οι μόνοι που είχαν να μετακινηθούν και εγώ βρίσκω και μια πιθανή λογική σε αυτό που συνοψίζεται ότι οι άλλοι εξαρτώνται από σένα ας περιμένουν.

Και η μαύρη αλήθεια είναι ότι και εγώ από τότε που απέκτησα αμάξι σαν να πηγαίνω οριακά ανώ παλιά με τα μέσα ήμουν πολύ μπαμ. ίσως από την άλλη κουράστηκα να περιμένω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
πάντως είναι πολύ εκνευριστικό να περιμένεις ενω εκείνη την στιγμη που ο άλλος σε στήνει θα μπορούσες να την είχες εκμεταλλευτεί διαφορετικά απο το να περιμένεις σαν μλκας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Δεν καθυστερώ ποτέ μου, μου έκανε καλή εξάσκηση ο πατέρας μου, πάντα είμαι 15 λεπτά στον τόπο που πρέπει, άν πάω στα 5 λεπτά νορίτερα νοιώθω ότι έστησα κάποιον, ακόμα και απρόοπτο να τύχει ενημερώνω τηλεφωνηκά για το τί μου έτοιχε, εγώ ναι μεν είμαι τσακωμένη με τον χρόνο άλλα όταν έχω υποχρέωση να πάω κάπου πρέπει να το κάνω σωστά:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

scar.lett

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η scar.lett αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
είμαι συνεπής μέχρι αηδίας.......δεν αργώ ποτέ και με εκνευρίζει να με στήνουν.

δυστυχώς όμως οι περισσότεροι της παρέας μου έχουν αυτήν την κακή συνήθεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
είμαι συνεπής μέχρι αηδίας.......δεν αργώ ποτέ και με εκνευρίζει να με στήνουν.

δυστυχώς όμως οι περισσότεροι της παρέας μου έχουν αυτήν την κακή συνήθεια.


Εγώ τους έιχα πλακώσει μέχρι που έστρωσαν:hehe: :hehe: :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Επειδή γενικότερα δεν έχω καλή σχέση με το χρόνο, και είμαι και μονίμος αφηρημένος, συνήθως φτάνω πάντα καθυστερημένος, αλλά ούτως ή άλλως δεν τρέχει τίποτα, αφού όσο και να αργήσω θα με περιμένουνε.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
είμαι συνεπής μέχρι αηδίας.......δεν αργώ ποτέ και με εκνευρίζει να με στήνουν.


ετσι ακριβως...εγγλεζα παντα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
ετσι ακριβως...εγγλεζα παντα;)

Ασχετο...αλλα αυτη η φραση απο που βγαινει? Γιατι εγω που ειπα σους φιλους μου οτι τους θεωρουμε ακριβεις, εβαλαν τα γελια!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Ασχετο...αλλα αυτη η φραση απο που βγαινει? Γιατι εγω που ειπα σους φιλους μου οτι τους θεωρουμε ακριβεις, εβαλαν τα γελια!:P
Τα γνωστά legends. :P


Οι συνεπείς Άγγλοι, οι κρύοι Γερμανοί, οι βρωμιάρηδες Γάλλοι, οι καυτοί Έλληνες.. κτλ κτλ :P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ghelly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ghelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,188 μηνύματα.
Αχ πώς διαολίζομαι όταν με στήνουν...ειδικά η κολλητή μου αργεί κατά μέσο όρο 20 λεπτά. Αν αργήσει 30 της είπα ότι θα φεύγω;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Η δημοσκόπηση έκλεισε :P Είχα πει να το αφήσω για άλλη φορά οπότε αρχικά κατατοπίστηκα στην επιλογή που ανήκω:P

Είναι το μόνο πράγμα για το οποίο νιώθω ελληνίδα (κι όχι για το δίπλωμα). Μπορεί να έχω κανονίσει να βγω στις 10.00 λόγου χάρη και να έχω όλο το απόγευμα να ετοιμαστώ και κάθε φορά θα αρχίσω κατα τις 9.15-9.30 και μέσα σε 3 τέταρτα-μισή ώρα θα έχω κάνει μπάνιο, θα έχω βάλει ρούχα και επειδή έχω και μακριά μαλλιά και θα πρέπει να τα στεγνώσω , θα έχω καθυστερήσει κοντά 10-15 λεπτά.

Επίσης κάθε πρωί ξυπνάω 8 παρα 20 και το κουδούνι χτυπάει στις 8 και κάθε πρωί έχουμε ραντεβού με τη φύλακα ακριβώς την ώρα που κλειδώνει την εξώπορτα και ίσα ίσα με αφήνει να μπω. Κάθε πρωί όμως, αν το είχα βάλει σκοπό δεν θα το πετύγχαινα.

Κι επίσης σε διακοπές Χριστούγεννα/Πάσχα τις 15 μέρες κάθομαι και την τελευταία Κυριακή κάνω όλες τις επαναλήψεις που μας είχαν ή όσες προλάβω τέλος πάντων :P κι επίσης όλη τη χρονιά κάθομαι και στις εξετάσεις θυμάμαι να διαβάσω, δεν έχει να κάνει με την καθυστέρηση αλλά έχει να κάνει με τον Έλληνα που είναι 'της τελευταίας στιγμής' και πολλές φορές είναι και αυτό που προκαλεί την καθυστέρηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top