Ανοιχτή συζήτηση του C'n'F

finesse

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η finesse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 288 μηνύματα.
Κουβεντούλα δίχως Valder = πιτόγυρο δίχως γιαουρτοσκόρδιον.
Χωρίς να θέλω να προσβάλω τους υπόλοιπους, αλλά οι σούπερ-συμπάθειες δεν κρύβονται, παιδιά.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,372 μηνύματα.
20220810_200622.png


Σε αυτή την πλευρά του φόρουμ κάνω τα πιο κριντζ ποστ μου :hehe:

*** found out
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,009 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,209 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,209 μηνύματα.

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Αραγε θα είμαι ποτέ ικανοποιημένη με το να είμαι αρκετή και όχι τέλεια;
Γλυκιά μου, κανονικά δεν θα έπρεπε να κανεις αυτή την ερωτηση στον εαυτό σου. Δεν υπάρχει τέλειος άνθρωπος, όλοι έχουμε τις ατέλειες μας. Δεν μου αρεσει αυτή η λέξη, αλλά θα εξηγήσω λιγο καλύτερα τι εννοώ…
Κάθε μέρα που ζεις, θα προσπαθείς να ‘δουλεψεις’ τον εαυτό σου για δικη σου χαρη. Οχι για να γίνεις καλύτερη για τους άλλους. Τωρα, αν κάτι πάνω σου δεν σου αρεσει (είτε σωματικά είτε πνευματικά), με τον καιρό το ψάχνεις και προσπαθείς να βελτιώσεις για να είσαι εσύ καλα, να νιώθεις εσυ καλα.

Αλλά το ‘τελειο’ ξεχνα το. Δεν υπάρχει τιποτα τέλειο.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,372 μηνύματα.
Γλυκιά μου, κανονικά δεν θα έπρεπε να κανεις αυτή την ερωτηση στον εαυτό σου. Δεν υπάρχει τέλειος άνθρωπος, όλοι έχουμε τις ατέλειες μας. Δεν μου αρεσει αυτή η λέξη, αλλά θα εξηγήσω λιγο καλύτερα τι εννοώ…
Κάθε μέρα που ζεις, θα προσπαθείς να ‘δουλεψεις’ τον εαυτό σου για δικη σου χαρη. Οχι για να γίνεις καλύτερη για τους άλλους. Τωρα, αν κάτι πάνω σου δεν σου αρεσει (είτε σωματικά είτε πνευματικά), με τον καιρό το ψάχνεις και προσπαθείς να βελτιώσεις για να είσαι εσύ καλα, να νιώθεις εσυ καλα.

Αλλά το ‘τελειο’ ξεχνα το. Δεν υπάρχει τιποτα τέλειο.
Γνωρίζω ότι δεν υπάρχει το τέλειο, απλά δεν το έχω αποδεχθεί πλήρως but I am trying. Οσον αφορά την εξωτερική μου εμφάνιση έχω αποδεχθεί τις "ατέλειες" που μείωναν την αυτοπεποίθηση της έφηβης Πακ. Το θέμα μου είναι ότι με ό,τι καταπιάνομαι θέλω να πετύχω το τέλειο κάτι το οποίο δεν είναι καθόλου εφικτό. Ακόμη και αν πετύχω τον όποιο στόχο έχω θέσει κάθε φορά θα μειώσω την προσπάθεια και τη χαρά μου γιατί κάτι δε θα πήγε όπως είχα σχεδιάσει.
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Γνωρίζω ότι δεν υπάρχει το τέλειο, απλά δεν το έχω αποδεχθεί πλήρως but I am trying. Οσον αφορά την εξωτερική μου εμφάνιση έχω αποδεχθεί τις "ατέλειες" που μείωναν την αυτοπεποίθηση της έφηβης Πακ. Το θέμα μου είναι ότι με ό,τι καταπιάνομαι θέλω να πετύχω το τέλειο κάτι το οποίο δεν είναι καθόλου εφικτό. Ακόμη και αν πετύχω τον όποιο στόχο έχω θέσει κάθε φορά θα μειώσω την προσπάθεια και τη χαρά μου γιατί κάτι δε θα πήγε όπως είχα σχεδιάσει.
Δηλαδή λες πως είσαι τελειομανής;
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,372 μηνύματα.
Δηλαδή λες πως είσαι τελειομανής;
Kinda, γιατί σύμφωνα με τον ορισμό της λέξης ο τελειομανής θέλει να κάνει τέλεια τα πάντα ενώ εγώ τα πιο "μεγάλα"/ σημαντικά πράγματα.

Υ.Γ Αυτή η συζήτηση έπρεπε να γίνεται σε άλλο θρεντ, αλλά ξεχάστηκα.
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Kinda, γιατί σύμφωνα με τον ορισμό της λέξης ο τελειομανής θέλει να κάνει τέλεια τα πάντα ενώ εγώ τα πιο "μεγάλα"/ σημαντικά πράγματα.
Συνήθως σε αυτό το σημειο φτάνουν οι άνθρωποι που μεγάλωσαν στο περιθώριο ή που δεν αναγνωριζόταν από άλλους οι προσπάθειες τους και τα επιτεύγματά τους. Και για να καλύψουν αυτό το κενό προσοχής, ψάχνουν τωρα την επιβεβαίωση.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,372 μηνύματα.
Συνήθως σε αυτό το σημειο φτάνουν οι άνθρωποι που μεγάλωσαν στο περιθώριο ή που δεν αναγνωριζόταν από άλλους οι προσπάθειες τους και τα επιτεύγματά τους. Και για να καλύψουν αυτό το κενό προσοχής, ψάχνουν τωρα την επιβεβαίωση.
Το θέμα μου είμαι εγώ η ίδια και όχι ο περίγυρος μου. Το συγχαρητήρια που θα ακούσω, είτε το εννοούν είτε το λένε για να το πουν, με αφήνει παγερά αδιάφορη εφόσον εγώ προσωπικά δεν είμαι ικανοποιημένη με το τελικό αποτέλεσμα.
Ισως δεν έχεις καταλάβει τι θέλω να πω και ενδεχομένως να φταίνε τα προηγούμενα μηνύματά μου. Πες ότι έχω θέσει έναν Χ στόχο και τον πετυχαίνω τελικά. Ε παρ'όλο που τον πέτυχα αν δεν πήγαν όλα όπως τα είχα σχεδιάσει (δεν ακολούθησα το "τέλειο" σχέδιο) θα στενοχωρηθώ γι'αυτό και θα μειώσω τόσο την προσπάθειά μου όσο και το τελικό αποτέλεσμα.

Ξέρω ότι είναι λάθος και προσπαθώ να το διορθώσω :P
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,372 μηνύματα.
Βρε @TheUltimateUnderdog νόμιζα ότι τρεμοπαίζει το μάτι μου στην αρχή :hehe:
Χριστέ και Παναγία βραδιάτικα :hehe:
 

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,861 μηνύματα.
Κουβεντούλα δίχως Valder = πιτόγυρο δίχως γιαουρτοσκόρδιον.
Χωρίς να θέλω να προσβάλω τους υπόλοιπους, αλλά οι σούπερ-συμπάθειες δεν κρύβονται, παιδιά.
Τι γίνεται ρε παιδιά με την ξαφνικίτιδα;
Δεν υπάρχει μέρα να μην διαβάσω 2-3 περιπτώσεις. Μόνο τα σημερινά:

"ΣΟΚ στο Βόλο πέθανε ξαφνικά ο 45χρονος ψυχίατρος"
"Έπαθε ανακοπή στο τιμόνι 48χρονος τραγουδιστής"
"Νεκρή 43χρονη αστυνομικός μέσα σε δωμάτιο ξενοδοχείου"
"Δεν έχει προηγούμενο το ΘΑΤΑΝΙΚΟ! 21χρονος (!!!) πέθανε ΞΑΦΝΙΚΑ την ώρα που έκανε ψαροντούφεκο"

Που θα πάει αυτό το βιολί; Δηλαδή αν κάποιος εξαφανιστεί απότομα από το cnf, πάει;
Τον χάσαμε; :worry::'(
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,861 μηνύματα.
Ε= έλλειψη
Υ= υπερβολή
Ευ ζειν
Μαγική ελληνική γλώσσα.
Τίποτα τυχαίο.
Ενδιαφέρον αλλά δεν φαίνεται σωστό, άλλωστε για το "ζωή χωρίς υπερβολή" είχαν το ΜΗΔΕΝ ΑΓΑΝ.

Ε = Εψιλων = ΕΨ ΙΛΩΝ
Υ = Υψιλων - Η (Ε)Ψ ΙΛΩΝ

Όλο μαζί: ΕΥ ΖΕΙΝ = ΕΨ Η ΙΛΩΝ ΖΕΙΝ.
Που σημαίνει ο Η (ήλιος) μέσα στην αναβράζουσα ύλη.
Δηλαδή το φως της ζωής, η χαρά της ζωής.

Απ' το γνωστό ποιηματάκι της αλφαβήτας:

Άλ, εσύ που είσαι το Φως, έλα στη Γη!
Κι εσύ Έλ ρίξε τις ακτίνες σου στην ιλύ που ψήνεται

(που βρίσκεται σε κατάσταση αναβρασμού).

Ας γίνει ένα καταστάλαγμα (μια ξηρά)
για να μπορέσουν τα Εγώ να ζήσουν, να υπάρξουν
και να σταθούν πάνω στην παλλόμενη Γη.

Ας μην επικρατήσει η νύχτα, που είναι το μικρόν,
και κινδυνέψει να ταφεί (να σβήσει, να χαθεί)
το καταστάλαγμα του πυρός μέσα στην αναβράζουσα ιλύ,

και ας αναπτυχθεί η Ψυχή, που είναι το μέγιστο,
το σημαντικότερο όλων!

:)
 

Nascentes morimur

Διάσημο μέλος

Η Nascentes morimur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,475 μηνύματα.
Ενδιαφέρον αλλά δεν φαίνεται σωστό, άλλωστε για το "ζωή χωρίς υπερβολή" είχαν το ΜΗΔΕΝ ΑΓΑΝ.

Ε = Εψιλων = ΕΨ ΙΛΩΝ
Υ = Υψιλων - Η (Ε)Ψ ΙΛΩΝ

Όλο μαζί: ΕΥ ΖΕΙΝ = ΕΨ Η ΙΛΩΝ ΖΕΙΝ.
Που σημαίνει ο Η (ήλιος) μέσα στην αναβράζουσα ύλη.
Δηλαδή το φως της ζωής, η χαρά της ζωής.

Απ' το γνωστό ποιηματάκι της αλφαβήτας:

Άλ, εσύ που είσαι το Φως, έλα στη Γη!
Κι εσύ Έλ ρίξε τις ακτίνες σου στην ιλύ που ψήνεται

(που βρίσκεται σε κατάσταση αναβρασμού).

Ας γίνει ένα καταστάλαγμα (μια ξηρά)
για να μπορέσουν τα Εγώ να ζήσουν, να υπάρξουν
και να σταθούν πάνω στην παλλόμενη Γη.

Ας μην επικρατήσει η νύχτα, που είναι το μικρόν,
και κινδυνέψει να ταφεί (να σβήσει, να χαθεί)
το καταστάλαγμα του πυρός μέσα στην αναβράζουσα ιλύ,

και ας αναπτυχθεί η Ψυχή, που είναι το μέγιστο,
το σημαντικότερο όλων!

:)
Εννοείται και θα συμφωνήσω με αυτό που γράφεις αλλά και να μην συμφωνούσα πάλι θα συμφωνούσα (ο καθείς όπως το βλέπει)... :)
για μένα οι σκέψεις είναι τις στιγμής και γεννιούνται από αυτό που βλέπεις η συζητάς η κάτι που νιώθεις θετικό η αρνητικό
Την συγκεκριμένη στιγμή λοιπόν το αποτυπώνεις έτσι και το μεταφέρεις με κάποιο κώδικα που τον φωνάζεις γράφοντας τον και ας μην είναι κατανοητός η μη σωστός οταν δεν είναι γνώριμη η στιγμή στον άλλον.Εξάλλου αυτό που έγραψα έχει να κάνει με τρία διαφορετικά πράματα.

Υ.Γ το ποιηματάκι το κρατώ μου αρέσει και αφού έχει και το Ελ ένα παραπάνω!! :)
 

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,861 μηνύματα.
Υ.Γ το ποιηματάκι το κρατώ μου αρέσει και αφού έχει και το Ελ ένα παραπάνω!! :)
Ελ-ένη σε λένε; :) :D
Δεν είμαι σίγουρος γι' αυτό που έγραψα, σκέψη της στιγμής ήταν και η δική μου.
Το ΥΨ δεν είναι απαραίτητα Η ΕΨ, ίσως είναι το αποτέλεσμα, το ύστερα, το καταστάλαγμα του ψησίματος.
Άρα το ΕΥ ΖΕΙΝ να σημαίνει, τα "ψημένα" ζειν. :lol:
 

Nascentes morimur

Διάσημο μέλος

Η Nascentes morimur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,475 μηνύματα.
Ελ-ένη σε λένε; :) :D
Δεν είμαι σίγουρος γι' αυτό που έγραψα, σκέψη της στιγμής ήταν και η δική μου.
Το ΥΨ δεν είναι απαραίτητα Η ΕΨ, ίσως είναι το αποτέλεσμα, το ύστερα, το καταστάλαγμα του ψησίματος.
Άρα το ΕΥ ΖΕΙΝ να σημαίνει, τα "ψημένα" ζειν. :lol:
Για αυτό συμφωνώ με την κάθε σκέψη των ανθρώπων...
:)
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top