Ανοιχτή συζήτηση του C'n'F

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Γιατί;

Γιατί;
Αυτό πιστεύω εγώ , πειράζει ; :)
Στα περί συγχώρεσης, εξαρτάται από το τι διέπραξε ο/η εν λόγω, δηλαδή αν εκληφθεί ως "παράπτωμα" ή ως "αδίκημα", οι συνθήκες κάτω από τις οποίες έγινε, το αν και πόσες φορές το επανέλαβε στο παρελθόν, οι μακροχρόνιες ή μη επιπτώσεις της πράξης, κλπ.
Θέλω να πω, δεν είναι τόσο απόλυτο το συγχωρώ/δεν συγχωρώ. Είναι ανάλογα την περίπτωση.
Όσες φορές έχω συγχωρέσει κάποιον το μετάνιωσα γιατί δεν άλλαξε ουσιαστικά και επανέλαβε το ίδιο.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,411 μηνύματα.
1654800937737.png
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Αφού το λες εσύ .

Το σχόλιο σου δείχνει ότι απλώς έκρινες την θέση μου χωρίς καμία διάθεση για ανταλλαγή απόψεων .
Καλημέρα,
Κορίτσι μου γλυκό, σε ρώτησα γιατί τα πιστεύεις αυτά που έγραψες περί αλλαγής και συγχώρεσης. Ήθελα να δω το σκεπτικό σου. Αυτό δεν δείχνει διάθεση ανταλλαγής απόψεων;
Εσύ, ωστόσο, χωρίς να δώσεις καμία απάντηση πάνω σε αυτά, αποφάσισες να αλλάξεις το θέμα συζήτησης και να με ρωτήσεις αν με πειράζει που έχεις άποψη. Γιατί να με πειράζει; Και ποιος εν τέλει δεν έκατσε να ανταλλάξει απόψεις;
Τέλος πάντων, καλή Παρασκευή να έχεις/ έχουμε
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Στο καράβι όταν έφθανα στη Κρήτη στις 6 πρωί.
Με συγκίνησες...

Μία αντίστοιχη μού είχε στείλει ο γιος μου, την ίδια ώρα : 6 το πρωί, φτάνοντας Κρήτη (οπότε ταξίδεψες με το βραδινό των 21.00 που έφευγε από Πειραιά...)...

Να είστε καλά, εσείς οι νέοι, και να περνάτε καλά...<3

Παρασκευή σήμερα. Να έχουμε καλό τριήμερο, όλοι μας...:)
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,820 μηνύματα.
Με συγκίνησες...

Μία αντίστοιχη μού είχε στείλει ο γιος μου, την ίδια ώρα : 6 το πρωί, φτάνοντας Κρήτη (οπότε ταξίδεψες με το βραδινό των 21.00 που έφευγε από Πειραιά...)...

Να είστε καλά, εσείς οι νέοι, και να περνάτε καλά...<3

Παρασκευή σήμερα. Να έχουμε καλό τριήμερο, όλοι μας...:)
Ευχαριστώ...

Ναι συνήθως προτιμώ το αεροπλάνο για να φθάνω γρήγορα αλλά τώρα που πριν 2 εβδομάδες αποφάσισα να κατέβω Κρήτη στο πατρικό μου για λίγες μέρες να κάνω και μερικά πρώτα μπάνια στη θάλασσα έβρισκα ακριβά εισιτήρια οπότε ήταν η μόνη επιλογή το πλοίο με έκπτωση φοιτητή. Ναι μεν έχει ταλαιπωρία αλλά με τέτοια θέα όταν πλησιάζει στη Κρήτη σε αποζημειώνει για το κόπο. Τώρα στη επιστροφή θα γυρίσω με αεροπλάνο.

Επίσης καλό τριήμερο!
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Καλό τριήμερο🤗 αν και όπως είδα θα βρέξει 😑
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,575 μηνύματα.

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,575 μηνύματα.
Dead chat
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλημέρα, καλημέρα...:)

Χρόνια πολλά, για την ημέρα, και καλή εβδομάδα να έχουμε...<3
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,253 μηνύματα.
Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους εύχομαι με υγεία και χαρά.
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
Το Άγιο Πνεύμα να μας φωτίσει, μπας και βάλουμε μυαλό ..γενικά. :P
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top