Ανοιχτή συζήτηση του C'n'F

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,622 μηνύματα.
Αλλά, ευτυχώς, επικρατεί η σύνεση (αυτή που έχω, τέλος πάντων...)
Μην αμφιβάλεις καθόλου περί τούτου... :yes:

Θα γινόταν "Αμέρικαν μπαρ", αν δεν είχαμε και σένα
να βάζεις το σοφό σου πόδι
στα χαλασμένα μας φρένα...
(ιδού, έκανα και ρίμα με το "σένα" και τα "φρένα"):P
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μην αμφιβάλεις καθόλου περί τούτου... :yes:

Θα γινόταν "Αμέρικαν μπαρ", αν δεν είχαμε και σένα
να βάζεις το σοφό σου πόδι
στα χαλασμένα μας φρένα...
(ιδού, έκανα και ρίμα με το "σένα" και τα "φρένα"):P
Χαχαχαχαχααα...και τί ωραίο τετράστιχο...:P

Σ' ευχαριστώ πολύ. Και το εννοώ...:)

Εντάξει, για Υδροχόος ψιλο-φρόνιμη είμαι. Θα μπορούσε να είναι και χειρότερα, η αλήθεια είναι...
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,622 μηνύματα.
Χαχαχαχαχααα...και τί ωραίο τετράστιχο...:P

Σ' ευχαριστώ πολύ. Και το εννοώ...:)

Εντάξει, για Υδροχόος ψιλο-φρόνιμη είμαι. Θα μπορούσε να είναι και χειρότερα, η αλήθεια είναι...
Μπα, αμφιβάλλω. :) Όσες γυναίκες-Υδροχόους έχω γνωρίσει, είναι λογικά και συνετά άτομα.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,865 μηνύματα.
Νυστάζω και ζεσταίνομαι. Ευτυχώς που δεν πεινάω :yes:
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Μπα, αμφιβάλλω. :) Όσες γυναίκες-Υδροχόους έχω γνωρίσει, είναι λογικά και συνετά άτομα.
Ο μπαμπάς μου είναι και αυτό που κάνει είναι ότι αλλάζει συνέχεια γνώμη !!! Σαν τα κύματα του νερού !!!!
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,622 μηνύματα.
Ο μπαμπάς μου είναι και αυτό που κάνει είναι ότι αλλάζει συνέχεια γνώμη !!! Σαν τα κύματα του νερού !!!!
Οι άντρες Υδοχόοι, είναι διαφορετικοί από τις γυναίκες Υδροχόους. Πιο απρόβλεπτοι σίγουρα. :)
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,622 μηνύματα.
Δεν έχω γνωρίσει πολλές. Μια μόνο. "Ήρεμη δύναμη" θα τη χαρακτήριζα. Υποστηρικτική σε θέματα φιλίας.
Ανεξάρτητη. Ελεύθερο πνεύμα. :)
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αμα είχα άλλη μάνα δε θα ήμουν αυτός που ήμουν σήμερα αλλά κάτι μακράν υποδεέστερο.

Πολλά κιλά κότσια. Ά ρε μάνα, Α ΡΕ ΜΑΝΑ. Σ ευχαριστώ.

Αυτοκρατορικά και όμορφα.-
Τί γλυκό !!! Τί όμορφο !!! :)

Ζωγραφίζεις, αυτές τις μέρες. Μιλάμε για μεγάλα κέφια...:P

Πάντα τέτοια, εύχομαι...
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,048 μηνύματα.
Τί γλυκό !!! Τί όμορφο !!! :)

Ζωγραφίζεις, αυτές τις μέρες. Μιλάμε για μεγάλα κέφια...:P

Πάντα τέτοια, εύχομαι...
Ναι κάνει πάρα πολλά για μένα.

Αλλα κι εγω της εχω δωσει πχ. προσωρινά το αμάξι μου.:pfff: Και μου το χει γεμίσει με γλυκούτσικα "ζωάκια" και λοιπά χαριτωμένα.

Κι όταν της λεω "θα στο πάρω πίσω σύντομα, το νου σου" κάνει σαν λυπημένο κουτάβι. :lol:
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι κάνει πάρα πολλά για μένα.

Αλλα κι εγω της εχω δωσει πχ. προσωρινά το αμάξι μου.:pfff: Και μου το χει γεμίσει με γλυκούτσικα "ζωάκια" και λοιπά χαριτωμένα.
Μια χαρά την βρίσκω. Υπάρχουν και...χειρότερα, π.χ. κολιεδάκια, σταυρουδάκια, ματάκια, κομπολογάκια (στον καθρέφτη...)...
Κι όταν της λεω "θα στο πάρω πίσω σύντομα, το νου σου" κάνει σαν λυπημένο κουτάβι. :lol:
Ναι, το έχουμε και αυτό...:upside:
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,048 μηνύματα.
Μια χαρά την βρίσκω. Υπάρχουν και...χειρότερα, π.χ. κολιεδάκια, σταυρουδάκια, ματάκια, κομπολογάκια (στον καθρέφτη)...

Ναι, το έχουμε και αυτό...:upside:
Έχω κι ένα ματάκι μέσα αλλά δεν είναι το μέρος και η στιγμή για να πω αυτή την ιστορία.



ΥΓ: Μαλακία θα γίνει με τις δημοσιες υπηρεσίες και σήμερα κατσε και θα δεις.
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Έχω κι ένα ματάκι μέσα αλλά δεν είναι το μέρος και η στιγμή για να πω αυτή την ιστορία.
Ωραία. Θα ΄ρθει η ώρα για την ιστορία. Θα μας την πεις, εν ευθέτω χρόνο...
ΥΓ: Μαλακία θα γίνει με τις δημοσιες υπηρεσίες και σήμερα κατσε και θα δεις.
Σήμερα...είναι Παρασκευή, έτσι ; Μην το ξεχνάς...

Που αυτό μεταφράζεται ως : ΔΕΝ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑΝ !!!

Ειδικά με τέτοιο καιρό...την έχουν κάνει για τριήμερο...
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,048 μηνύματα.
Ουφ... Δεν ξερω αν εγω κανω λάθος ή αν είναι όντως έτσι αλλά...

Αυτό που "κλείνουν" την γνωστή φαγο-πλατφόρμα, δείχνοντας ως κλειστό κατάστημα, για να σε οδηγούν στο δικό τους σάιτ (υποθέτω), έχει παραγίνει.

Βγείτε τελείως από την πλατφόρμα αφού είναι τόσο κακή. Τι παριστάνετε ότι είστε κλειστοί; Δεν καταλαβαίνετε ότι θα σας κάνει ζημιά στην πελατεία;

Ο μέσος αγοραστής που πάει στον μπούσουλα, δηλαδή την πλατφόρμα, θα το βλέπει συνέχεια κλειστό και θα νομίσει πως σας έκλεισε κανενα υγειονομικό ή οτι χρεωκοπήσατε και το κλείσατε. Δε θα κατσει να ψάχνει τα άλλα 300 σαιτ στα οποία δείχνετε ανοιχτοί.
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Eμένα, πάλι, με βολεύει το τελείως αντίστροφο. Όταν κι αν θέλω κάτι να παραγγείλω...μπαίνω, απευθείας, στο site του καταστήματος επιλογής μου...

Το αντίστροφο...μου φαίνεται κάπως. Γιατί, εφόσον γνωρίζω τί θέλω κι από ποιόν, να μη συνδεθώ online με το δικό του μαγαζί ;

Το ό,τι είναι και στην ενιαία πλατφόρμα...είναι κι ένας τρόπος διαφήμισης...

Ψηφίζω τον τρόπο που δεν σε βολεύει. Μα αυτός βολεύει εμένα (και κάποιους σαν και μένα, ίσως...)...:)
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,048 μηνύματα.
Eμένα, πάλι, με βολεύει το τελείως αντίστροφο. Όταν κι αν θέλω κάτι να παραγγείλω...μπαίνω, απευθείας, στο site του καταστήματος επιλογής μου...

Το αντίστροφο...μου φαίνεται κάπως. Γιατί, εφόσον γνωρίζω τί θέλω κι από ποιόν, να μη συνδεθώ online με το δικό του μαγαζί ;

Το ό,τι είναι και στην ενιαία πλατφόρμα...είναι κι ένας τρόπος διαφήμισης...

Ψηφίζω τον τρόπο που δεν σε βολεύει. Μα αυτός βολεύει εμένα (και κάποιους σαν και μένα, ίσως...)...:)
Κατσε ρε φιλε, το καθε σαιτ θελει εγγραφή και δεν προσφέρει τις ιδιες διευκολύνσεις για πληρωμη. Αυτα θα κάνουμε τώρα;

Κι εγω να παω στο σάιτ του, αντε να κανω και την εγγραφή, αλλά να χει κι ενα POS μαζι του ναι;

Πχ ενα καταστημα που το κανει αυτο, κάνει και κατι καλυτερο, δινει εκπτωση για παραγγελία απο αυτούς σε σχέση με την πλατφόρμα. Αυτο μάλιστα.
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κατσε ρε φιλε, το καθε σαιτ θελει εγγραφή και δεν προσφέρει τις ιδιες διευκολύνσεις για πληρωμη. Αυτα θα κάνουμε τώρα;

Κι εγω να παω στο σάιτ του, αντε να κανω και την εγγραφή, αλλά να χει κι ενα POS μαζι του ναι;
Άμα είναι ο άνθρωπος...Ζυγός με Κριό, αυτά συμβαίνουν...:)

Το - κάθε - site, στον τρόπο πληρωμής έχει επιλογούλα (για πληρωμή με POS - η ύπαρξή του είναι υποχρεωτική στις επιχειρήσεις, τα ξέρεις...). Τηλεφωνικά δε, το λες. Το απαιτείς. Το ζητάς...:upside:
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,048 μηνύματα.
Άμα είναι ο άνθρωπος...Ζυγός με Κριό, αυτά συμβαίνουν...:)

Το - κάθε - site, στον τρόπο πληρωμής έχει επιλογούλα (για πληρωμή με POS - η ύπαρξή του είναι υποχρεωτική στις επιχειρήσεις, τα ξέρεις...). Τηλεφωνικά δε, το λες. Το απαιτείς. Το ζητάς...:upside:
Πάψε πια γκρίνια, κατανάλωσα περισσότερες θερμίδες να στο συζητάω αυτό από το να χωνέψω το φαγητο που δεν πήρα για την cheat day μου.

Ελα και έχασα άλλο 1 κιλό αυτη τη βδομάδα.
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ελα και έχασα άλλο 1 κιλό αυτη τη βδομάδα.
Βρε συ...σε λίγο δε θα φαίνεσαι...:confused:

1 κιλό την εβδομάδα ; Δηλαδή, χρονικά - χονδρικά, γύρω στα 4 με 4,5 το μήνα. Κι όμως, αυτός είναι ο πιο υγιεινός τρόπος για χάσιμο κιλών. Γιαβάς - γιαβάς κι όχι απότομα...
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,048 μηνύματα.
Βρε συ...σε λίγο δε θα φαίνεσαι...:confused:

1 κιλό την εβδομάδα ; Δηλαδή, χρονικά - χονδρικά, γύρω στα 4 με 4,5 το μήνα. Κι όμως, αυτός είναι ο πιο υγιεινός τρόπος για χάσιμο κιλών. Γιαβάς - γιαβάς κι όχι απότομα...
Το πρόβλημα σε αυτό το ποστ ποιο ειναι γιατι δεν κατάλαβα; :bleh:
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top