Ανοιχτή συζήτηση του C'n'F

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,496 μηνύματα.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,070 μηνύματα.
Ε κάτι τέτοια λες και είμαστε όπου φύγει φύγει μερικοί :hang1:
Σημαντικό. Το κατέγραψα για περαιτέρω επεξεργασία και την απαραίτητη διαβίβαση στους καθ ύλην αρμόδιους. Θερμάς ευχαριστίας.
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,496 μηνύματα.
Στον Val σου* μιλάς έτσι ; :)

Σαν σας γνώρισα ο ένας έκοβε, ο άλλος έραβε...


*ποιητική αδεία...
Μα και τώρα τον πειράζω, δε νομίζω ότι το πήρε σοβαρά :P

Υ. Γ Ο Βαλ με βοήθησε κάποτε μέσα στο φόρουμ (και τον ευχαριστώ γι'αυτό), οπότε και να διαφωνούμε τώρα σε κάποια πράγματα δεν πρόκειται να σφαχτούμε.
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,070 μηνύματα.
Μα και τώρα τον πειράζω, δε νομίζω ότι το πήρε σοβαρά :P
Κοίτα, τόσο ιδιότροπος που είμαι, έπαιζε άνετα το σεναριάκι. Μετά σκέφτηκα πως δεν μπαινω εύκολα στην ίδια φράση με το "σοβαρά" και συνήλθα. :bleh:
Υ. Γ Ο Βαλ με βοήθησε κάποτε μέσα στο φόρουμ (και τον ευχαριστώ γι'αυτό), οπότε και να διαφωνούμε τώρα σε κάποια πράγματα δεν πρόκειται να σφαχτούμε.
Έτσι. Αμοιβαίο. :happy:
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,492 μηνύματα.
ΔΟΞΑ ΣΟΙ Ο ΘΕΟΣ!

Λιακάδες στα Αυτοκρατορικά Εδάφη.

Παρτάκι στο Μεγα Παλάτιο.

Ολονυχτία στην Αγιά Σοφιά

Rave party στα Θεοδοσιανά τείχη

Pool parties στην οικία Βοτανειάτη.

Όλη η Επτάλοφος στο πόδι.


Καλως την Πούπι!
χαχααχχαχααχχ..πεθανα στο γελιο,σημερα τα ειδα! :hehe:

Καλημεραααααααααααα!
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,070 μηνύματα.
Πφ δεν ξέρω είναι περίεργη η ζωή. Πώς ξεκινάμε από από δύο μικρά κύτταρα που συνενώνονται και δημιουργείται το ζυμωτό και φτάνουμε να είμαστε ένας ολόκληρος οργανισμός από πολλά πολλά κύτταρα;
Το έμβρυο της Πακ

Με τα δυο της χέρια το ζυμώνει
κι απ' τις 'πάντες το αλευρώνει
να ζυμώσει να το ψήσει
όμορφα για να μυρίσει
ζύμωσέ το το μωράκι
να το φάμε για φαγάκι
για παπάρα στη σαλάτα
ή με γραβιέρα στα φευγάτα
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,496 μηνύματα.
Το έμβρυο της Πακ

Με τα δυο της χέρια το ζυμώνει
κι απ' τις 'πάντες το αλευρώνει
να ζυμώσει να το ψήσει
όμορφα για να μυρίσει
ζύμωσέ το το μωράκι
να το φάμε για φαγάκι
για παπάρα στη σαλάτα
ή με γραβιέρα στα φευγάτα
Το auto correct φταίει και γω που δεν ξαναδιάβασα τι έγραψα 😂

Πω ρεζίλι. ΖΥΓΩΤΟ
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,070 μηνύματα.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,626 μηνύματα.
Κι όμως! Αυτά τα έμβρυα είναι φτιαγμένα από ζύμη αμυγδάλου.
Μικρά έργα τέχνης! :)

Zymi Amygdalou 1.jpg

Zymi Amygdalou 6.jpg


Zymi Amygdalou 7.jpg


Zymi Amygdalou 12.jpg
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,070 μηνύματα.
Κι όμως! Αυτά τα έμβρυα είναι φτιαγμένα από ζύμη αμυγδάλου.
Μικρά έργα τέχνης! :)

View attachment 101983
View attachment 101986

View attachment 101987

View attachment 101988
Περιέργως αηδιαστικό. Όταν έρθουμε στα πράγματα θα είσαι από τους πρώτους που θα υποβληθείς σε εξόντωση δια εμβάπτισης εντός Υγρού Πυρός.
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κι όμως! Αυτά τα έμβρυα είναι φτιαγμένα από ζύμη αμυγδάλου.
Μικρά έργα τέχνης! :)

View attachment 101983
View attachment 101986

View attachment 101987

View attachment 101988
Αν είναι δυνατόν !!! Από αμυγδαλόπαστα είναι ;

Δεν είχα ξαναδεί, κάτι τέτοιο. Γνωρίζω ότι φτιάχνεις...παπάδες με -πάστες (ζαχαρόπαστα κ.λπ.), αλλά δεν έτυχε να δω κάτι αντίστοιχο...

Τρομερό...
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,070 μηνύματα.
Αν είναι δυνατόν !!! Από αμυγδαλόπαστα είναι ;

Δεν είχα ξαναδεί, κάτι τέτοιο. Γνωρίζω ότι φτιάχνεις...παπάδες με -πάστες (ζαχαρόπαστα κ.λπ.), αλλά δεν έτυχε να δω κάτι αντίστοιχο...

Τρομερό...
Αυτά είναι του Διαβόλου.

Τα έφτιαξαν έτσι ώστε και σαν ομοίωμα να γίνεται ανθρωποφαγία, εμβρυοφαγία συγκεκριμένα, διαβολικά πράγματα.

Θα της πάρει την Ψυχή ο Σατανάς.

ΤΗΝ ΠΣΥΧΗ!
ΤΗΝ ΠΣΥΧΗ!
ΤΗΝ Ψ-Χ

Αντίχριστοι όλοι ασούμε.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,492 μηνύματα.
Το έμβρυο της Πακ

Με τα δυο της χέρια το ζυμώνει
κι απ' τις 'πάντες το αλευρώνει
να ζυμώσει να το ψήσει
όμορφα για να μυρίσει
ζύμωσέ το το μωράκι
να το φάμε για φαγάκι
για παπάρα στη σαλάτα
ή με γραβιέρα στα φευγάτα
Δεν αντεχεσαι μωρε!

 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,070 μηνύματα.

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αυτά είναι του Διαβόλου.

Τα έφτιαξαν έτσι ώστε και σαν ομοίωμα να γίνεται ανθρωποφαγία, εμβρυοφαγία συγκεκριμένα, διαβολικά πράγματα.

Θα της πάρει την Ψυχή ο Σατανάς.

ΤΗΝ ΠΣΥΧΗ!
ΤΗΝ ΠΣΥΧΗ!
ΤΗΝ Ψ-Χ

Αντίχριστοι όλοι ασούμε.
Τί λες, βρε ; Ποιού διαβόλου πράγματα ; :devil:

Τέχνη είναι...Φτιάχνεις ό,τι θες, μ' αυτές τις πάστες...

Ως και...'τις τουλίπες' σου μπορώ να φτιάξω και να στις βάλω πάνω σε τουρτίτσα...
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,070 μηνύματα.
Τί λες, βρε ; Ποιού διαβόλου πράγματα ; :devil:

Τέχνη είναι...Φτιάχνεις ό,τι θες, μ' αυτές τις πάστες...

Ως και...'τις τουλίπες' σου μπορώ να φτιάξω και να στις βάλω πάνω σε τουρτίτσα...

Παριστάνω πως δεν το είδα αυτό...

sassy_goat.jpg
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,332 μηνύματα.
Επειδή σε αυτή τη συζήτηση νιώθω ότι μπορώ να κάνω κουβέντα με 4-5 άτομα έχω να σας πω μια απόφαση που πήρα σχετικά με το επάγγελμα μου. Απόφασισα να μην ασχοληθώ με τη λογιστικη που έλεγα αλλά με την στατιστική, δηλαδή να ακολουθήσω το επάγγελμα του Στατιστικολόγου. Ο λόγος είναι ότι μου αρέσει περισσότερο να ασχολουμε με νούμερα, διαγράμματα, ανάλυση δεδομένων και προβλέψεις παρά να κάνω εγγραφές. Οι καθηγητές μου είπαν επίσης ότι έχει περισσότερη αποκατάσταση, 2πλασιους μισθούς σε σχέση με την λογιστικη και είναι και πιο ενδιαφέρον σαν επάγγελμα. Θέλω την άποψη του @Valder καθώς είναι στον τομέα των οικονομικών και σίγουρα θα μπορεί να μου πει μια άποψη και εκείνος.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top