Ανοιχτή συζήτηση του C'n'F

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,468 μηνύματα.
Τώρα ολοκληρώθηκε το πακέτο.
Θα αρχίσω να κόβω εισητήρια.
Ενας ενας, μην σπρώχνεστε.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,468 μηνύματα.
frustrated head GIF

Στο replay


Υ. Γ Αυξήθηκαν και τα ερωτηματικά βλέπω...
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Κανένας ποτε δεν έχασε αγοράζοντας μετοχές σε τεχνολογία.😉😉
Αυτος εισαι ....και εγω αυτο πιστευω , δεν νομιζω να καταστραφει η τεχνολογια στο μελλον.ΦΟβαμαι ενα dot com φουσκα αλλα για 5 χρονια επενδυση ελπιζω να μην συμβει τιποτα (τοσα και τοσα εχουν συμβει ,ελπιζω οχι αυτο :lol: )


Τωρα διαβαζω και οικονομικα για fundamental analysis ....tτι τραβατε και εσεις των οικονομικων
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Ποιες είναι οι κύριες πηγές εσόδων τηε Ελλάδας??
Το σκεφτόμουν τις προάλλες παρακαλώ απαντήστε μου .



Μιλάω σοβαρά .
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,468 μηνύματα.
Δε χάνεις κ κάτι .
Το γεγονός στο οτι στην πρόταση που λες στον Νίκο οτι δε χάνει κάτι που δε σε ειδε(άσχετο οτι στανταρ σε εχει δει έστω μια φορά) πάτησε λικε ο Φώτης θα το αφήσουμε ασχολίαστο;

Ενδιαφέρον...
Νιώθω Φιλιώ τωρα :laugh:
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Το γεγονός στο οτι στην πρόταση που λες στον Νίκο οτι δε χάνει κάτι που δε σε ειδε(άσχετο οτι στανταρ σε εχει δει έστω μια φορά) πάτησε λικε ο Φώτης θα το αφήσουμε ασχολίαστο;

Ενδιαφέρον...
Νιώθω Φιλιώ τωρα :laugh:
Τώρα το είδα 😤

Φώτη απολογησου.
Και απαντά σε αυτό .
Ποιες είναι οι κύριες πηγές εσόδων τηε Ελλάδας??
Το σκεφτόμουν τις προάλλες παρακαλώ απαντήστε μου .



Μιλάω σοβαρά .
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,035 μηνύματα.

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,820 μηνύματα.
Ποιες είναι οι κύριες πηγές εσόδων τηε Ελλάδας??
Το σκεφτόμουν τις προάλλες παρακαλώ απαντήστε μου .



Μιλάω σοβαρά .
Τουρισμός, τουρισμός, τουρισμός
Αυτό μου έρχεται, πέρα από τη πλάκα, είναι η ναυσιπλοΐα, από το ΦΠΑ και γενικά οι φόροι, εξαγωγές τροφίμων. Τις βιομηχανίες δεν τις μετράω τόσο.

Τώρα με τον Κούλη που δίνει πακετα προνομίων σε όσους μεταφέρουν τη περιουσία και τη φορολογική δήλωση τους στη Ελλάδα και ανοίγει το δρόμο για παραγωγές ταινιών στη Ελλάδα ίσως αλλάξει το πράγμα αλλά είναι νωρίς για να το πω.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Το γεγονός στο οτι στην πρόταση που λες στον Νίκο οτι δε χάνει κάτι που δε σε ειδε(άσχετο οτι στανταρ σε εχει δει έστω μια φορά) πάτησε λικε ο Φώτης θα το αφήσουμε ασχολίαστο;
Savage φωτης
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,277 μηνύματα.
Αυτος εισαι ....και εγω αυτο πιστευω , δεν νομιζω να καταστραφει η τεχνολογια στο μελλον.ΦΟβαμαι ενα dot com φουσκα αλλα για 5 χρονια επενδυση ελπιζω να μην συμβει τιποτα (τοσα και τοσα εχουν συμβει ,ελπιζω οχι αυτο :lol: )


Τωρα διαβαζω και οικονομικα για fundamental analysis ....tτι τραβατε και εσεις των οικονομικων
Όλες οι εταιρείες τεχνολογίας τα τελευταία 10 χρόνια γνώρισαν μεγάλη ανάπτυξη που δεν έχει γίνου ποτέ.

•Apple
Έσοδα 2021 = 327 δις δολάρια
Έσοδα 2011= 127 δις δολάρια
Κερδη 2021= 90 δις δολάρια
Κερδη 2011= 27 δις δολάρια

•Microsoft
•Έσοδα 2021= 187 δις δολάρια
•Έσοδα 2011= 72 δις δολάρια
•Κερδη 2021= 62 δις δολάρια
• Κερδη 2011= 22 δις δολάρια

GOOGLE
Έσοδα 2021= 257 δις δολάρια
Έσοδα 2011= 60 δις δολάρια
Κερδη 2021= 72 δις δολάρια
Κερδη 2011= 10 δις δολάρια

Samsung
Έσοδα 2021= 232 δις δολάρια
Έσοδα 2011= 152 δις δολάρια
Κερδη 2021= 32,7 δις δολάρια
Κερδη 2011= 12,7 δις δολάρια


Βλέπεις λοιπόν μέσα σε μια 10ετια τι ανάπτυξη είδαν αυτές οι εταιρείες. Όταν οι πετρελαϊκές, αυτοκίνητοβιομηχανιες είδαν πτώση. ΠΧ η General Motors που ήταν Νο1 βάση εσόδων για 27 συνεχόμενα έτη μέχρι και το 2005 είδε τα έσοδα της να μειώνονται από τα 187 δις του 2005 σε 127 δις το 2021. Η Ford το 2005 είχε Έσοδά 176 δις δολάρια ενώ το 2021 137 δις δολάρια. Η Shell που το 2013 ήταν Νο1 με Έσοδα 427 δις δολάρια το 2021 είχε 270 δις δολάρια, ενώ η ExxonMobil από τα 410 δις Έσοδα το 2013 πέρσι είχε πέσει στα 270 δις δολάρια επίσης. Άρα η τεχνολογια πάει πολύ δυνατά.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,035 μηνύματα.

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,468 μηνύματα.
Φωτης θα χωθεί σε φουστάνια με παντιλίκι τρελό με Opel Ascona με δίμπουρη εξάτμιση, θα τρίβετε τα μάτια σας.
Εδω κολλάει το γνωστό:
- Τι σε κάνει ελκυστικό στις γυναίκες;
- Το πορτοφόλι μου
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
View attachment 99153

(αληθινό, απο εφημερίδα)
Έλεος .
Τουρισμός, τουρισμός, τουρισμός
Αυτό μου έρχεται, πέρα από τη πλάκα, είναι η ναυσιπλοΐα, από το ΦΠΑ και γενικά οι φόροι, εξαγωγές τροφίμων. Τις βιομηχανίες δεν τις μετράω τόσο.

Τώρα με τον Κούλη που δίνει πακετα προνομίων σε όσους μεταφέρουν τη περιουσία και τη φορολογική δήλωση τους στη Ελλάδα και ανοίγει το δρόμο για παραγωγές ταινιών στη Ελλάδα ίσως αλλάξει το πράγμα αλλά είναι νωρίς για να το πω.
Ευχαριστώ!!! Κι εγώ αυτά είχα ακούσει απλά ήθελα επιβεβαίωση ...
Εδω κολλάει το γνωστό:
- Τι σε κάνει ελκυστικό στις γυναίκες;
- Το πορτοφόλι μου
Που κολλάει με αυτό που είπε ???
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,468 μηνύματα.
Έλεος .

Ευχαριστώ!!! Κι εγώ αυτά είχα ακούσει απλά ήθελα επιβεβαίωση ...

Που κολλάει με αυτό που είπε ???
Αφου δεν κατάλαβες ούτε αυτό που είπε ο Βαλ, κρινοντας από το ιμοτζι που του έβαλες, δεν υπάρχει λόγος να το εξηγήσω.
Απλα θα πάρω άλλο ενα απο αυτά τα φατσονια σου.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,035 μηνύματα.

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Άσε τα έλεος, η εφημερίδα μπροστα σ αυτα που έχεις πει εσυ είναι Πόλεμος και Ειρηνη του Τολστόι.

Μου έχεις και απαιτήσεις γούστου και επιπέδου. :lol:
Βρε ουστ από δω .
Αφου δεν κατάλαβες ούτε αυτό που είπε ο Βαλ, κρινοντας από το ιμοτζι που του έβαλες, δεν υπάρχει λόγος να το εξηγήσω.
Απλα θα πάρω άλλο ενα απο αυτά τα φατσονια σου.
Ποια φατσονια δε βλέπω κάτι ????
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,468 μηνύματα.
Βρε ουστ από δω .

Ποια φατσονια δε βλέπω κάτι ????
Πες μου οτι με κοροιδεύεις αυτήν την στιγμή και δε μιλάς σοβαρά;
Πλιζ κάνε μια προσπάθεια να διαβάσεις πιο καλά τα μηνύματα. Σε εκλιπαρώ
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,035 μηνύματα.

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Πες μου οτι με κοροιδεύεις αυτήν την στιγμή και δε μιλάς σοβαρά;
Πλιζ κάνε μια προσπάθεια να διαβάσεις πιο καλά τα μηνύματα. Σε εκλιπαρώ
Δεν καταλαβαίνω.



Αχ συχνάζουν και σοβαρά άτομα εδώ μέσα πρέπει να κόψω τις πολλές σαχλαμάρες 🤣🤣.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top