Ανοιχτή συζήτηση του C'n'F

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,437 μηνύματα.
Δεν ειπα οτι τσακώνεστε. :)
Αλλα υπαρχει μια ένταση, στην ατμόσφαιρα.. Μπορεί και ένεκα της συγκίνησης για το οτι επιτέλους έχουμε μια δική μας γωνιά να τα λέμε.
Ισως να υπάρχει ένταση. Δε ξέρω τι βιώνετε ως παρατηρητές.
Απλα εγω είμαι ξεκάθαρη, τουλάχιστον αυτό ελπίζω.

Κι αν χρειάζεστε χωροφύλακα, η θέση αυτή δικαιωματικά μου ανήκει.:pfff: Άλλωστε το έχω αποδείξει στα παιχνίδια που παιζουμε μεταξύ μας.
Δε νομίζω οτι χρειαζόμαστε, αλλα αμα το θες δε θα σου χαλάσουμε και χατήρι :laugh:


Υ.Γ
@Υδροχόος Αμα μου γράψεις κάτι και ενω παίρνει απάντηση δε σου απαντήσω δε σημαίνει οτι σε γραφω, απλα θα βγω γιατί εχω κάτι να κάνω. Οταν επιστρέψω θα σου απαντήσω
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,616 μηνύματα.
Ευχαριστώ @Pak; Εχω ηγετικές τάσεις, γιατί να το κρύψωμεν άλλωστε. :bleh:

44337_338579.jpg

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Χθες που λέτε, δι ασήμαντον αφορμήν (που λένε), και που αφορά γεγονός εκτος φόρουμ,
σκεφτόμουν ένα red flag που θα με έκανε να αποφύγω να έρθω σε σχέση με κάποιον που θα γνώριζα και που ενδεχομένως θα ενδιαφερόμουν αν....
Αν δεν είχε την τάση να θέλει να σώσει τον κόσμο. Σας εχει τυχει ποτέ τέτοιος τύπος ανθρώπου-σωτήρα;

Πρόκειται για τον τύπο ανθρώπου που θέλει να σώσει όλον τον περίγυρό του και παραμελεί τον/την σύντροφό του.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν ειπα οτι τσακώνεστε. :)
Αλλα υπαρχει μια ένταση, στην ατμόσφαιρα.. Μπορεί και ένεκα της συγκίνησης για το οτι επιτέλους έχουμε μια δική μας γωνιά να τα λέμε.

Κι αν χρειάζεστε χωροφύλακα, η θέση αυτή δικαιωματικά μου ανήκει.:pfff: Άλλωστε το έχω αποδείξει στα παιχνίδια που παιζουμε μεταξύ μας.
Έτσι δεν είναι @Υδροχόος; :happy:
Δεν το συζητώ. Από μένα, έχεις το ελεύθερο... :)

Και, μεταξύ μας, με καλμάρεις, μια χαρά, πυροσβέστη μου...:devil:

@Υδροχόος Αμα μου γράψεις κάτι και ενω παίρνει απάντηση δε σου απαντήσω δε σημαίνει οτι σε γραφω, απλα θα βγω γιατί εχω κάτι να κάνω. Οταν επιστρέψω θα σου απαντήσω
Θα μου επιτρέψεις, να μην πω τίποτα άλλο. Σε διάβασα, προσεκτικά, αλλά δεν θ' απαντήσω...

Μην κάνουμε, τέτοιο ποδαρικό, στο θέμα. Όλα καλά και πάμε παρακάτω...
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Όταν μια γάτα κατουράει έξω από τη λεκάνη γιατί το κάνει; ξέρεις κάτι για το θέμα ; μπορεί ας πούμε να οριοθετεί το χώρο της πχ ;
Ή δεν χωράει μέσα ή απλά έμαθε εκεί στον άλλον χώρο.
Αν είναι αρσενικό οριοθετεί ναι.
Αν είναι θηλυκό απλά συνήθισε εκεί.
Είναι σαν τα σκυλάκια που πάνε εκεί που έχει πάει άλλο πριν ή τα ιδια
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,616 μηνύματα.
Ναι αλλά δεν μου είπατε αν συμφωνείτε με αυτό που έγραψα περί "σωτήρων". :)


Αν υποψιαστώ οτι με περιφρονείτε.. :bleh:
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Και πως το σταματάει ;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Α οκ αστείρωτο είναι , αυτό θα είναι .
Ή του βάζεις άμμο εκεί που πάει και τα κάνει ή είναι αστείρωτο οπότε ψεκάζει τα ορια
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ευχαριστώ @Pak; Εχω ηγετικές τάσεις, γιατί να το κρύψωμεν άλλωστε. :bleh:

View attachment 94424
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Χθες που λέτε, δι ασήμαντον αφορμήν (που λένε), και που αφορά γεγονός εκτος φόρουμ,
σκεφτόμουν ένα red flag που θα με έκανε να αποφύγω να έρθω σε σχέση με κάποιον που θα γνώριζα και που ενδεχομένως θα ενδιαφερόμουν αν....
Αν δεν είχε την τάση να θέλει να σώσει τον κόσμο. Σας εχει τυχει ποτέ τέτοιος τύπος ανθρώπου-σωτήρα;

Πρόκειται για τον τύπο ανθρώπου που θέλει να σώσει όλον τον περίγυρό του και παραμελεί τον/την σύντροφό του.
Είναι ιδιαίτερη περίπτωση αυτή.
Πώς γίνεται να ενδιαφέρεται για τους άλλους τόσο και όχι για το σύντροφό του?
Εμένα μου έχει τύχει να θέλει να βοηθήσει όλους ανεξαιρέτως ακόμα και τη σχέση του εκεί είναι άλλο πράγμα αν και κάποια στιγμή αυτή την "επιβαλλόμενη" βοήθεια τη νιώθεις ως ασφυξία.
Γνώμη μου πάντα να υπάρχει ένα μέτρο σε όλα.
Ούτε η αδιαφορία είναι καλή ούτε ο υπερπροστατευτισμος ο μαμαδιστικος που λέμε.
Νιώθεις να απολογείσαι σα να απέκτησες ένα γονιό ξαφνικά από το πουθενά.
Δε συνάδει με σχέση αυτό δε σου δίνει πρωτίστως ελευθερία και από μένα είναι όχι.
Προτιμώ το μέτρο και όχι ακραίες συμπεριφορές.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Καλησπέρα σε όλους όλες και καλωσήρθατε!!!!! :clapup: :bigarmhugθα ξεσαλωσουμε!!!!!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,616 μηνύματα.
Βρε άλλο τι προτιμάμε
κι άλλο τι μας προκύπτει. :hehe:
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,005 μηνύματα.
Αυτοι οι άνθρωποι χιλια κομματια παντως δεν ειναι καλοι για σχέσεις. Το έζησα και δεν έλεγε.


Είσαι ο τελευταιος μετα απο παιδιά σκυλια γατιά φυτά συλλόγους φιλοζωικές πολιτιστικά λεσχες βιβλιου αιμοδοσίας και του αποδημητικού κόνδορα.

Ωραίο πράγμα.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Βρε άλλο τι προτιμάμε
κι άλλο τι μας προκύπτει. :hehe:
Σαφώς προκύπτουν πολλά.
Που να τα προλάβεις εφόσον έναν άνθρωπο γνωρίζεις και ανακαλύπτεις τόσα που δεν ήξερες πριν.
Πόσο μάλλον μια ζωή ολόκληρη.
Και η ζωή οι συναντήσεις τα φέρνουν αυτά.
Τις ανατροπές.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αυτοι οι άνθρωποι χιλια κομματια παντως δεν ειναι καλοι για σχέσεις. Το έζησα και δεν έλεγε.


Είσαι ο τελευταιος μετα απο παιδιά σκυλια γατιά φυτά συλλόγους φιλοζωικές πολιτιστικά λεσχες βιβλιου αιμοδοσίας και του αποδημητικού κόνδορα.

Ωραίο πράγμα.
Ακριβώς και πάντα πρέπει να συμφωνείς με τα φιλοζωικά ανθρωπιστικά τσιτατα του άλλου.
Ουαί και αλίμονο αν διαφωνήσεις!😂σε πήρε κουτρουβαλα η χιονοστιβάδα 😂😂😂όχι ότι δεν είμαι ανθρωπιστρια και φιλοζωος.
Απλά επόμενο είναι σε κάποια θέματα να διαφωνείς με τον άλλον.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,005 μηνύματα.
Ακριβώς και πάντα πρέπει να συμφωνείς με τα φιλοζωικά ανθρωπιστικά τσιτατα του άλλου.
Ουαί και αλίμονο αν διαφωνήσεις!😂σε πήρε κουτρουβαλα η χιονοστιβάδα 😂😂😂όχι ότι δεν είμαι ανθρωπιστρια και φιλοζωος.
Απλά επόμενο είναι σε κάποια θέματα να διαφωνείς με τον άλλον.
Να πάει να τα κανει όλα, κανενα πρόβλημα.

Εμένα να μην έχει για πατερίτσα ψυχολογική για θα την παρει και θα τηνε σηκώσει.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Αυτοι οι άνθρωποι χιλια κομματια παντως δεν ειναι καλοι για σχέσεις. Το έζησα και δεν έλεγε.


Είσαι ο τελευταιος μετα απο παιδιά σκυλια γατιά φυτά συλλόγους φιλοζωικές πολιτιστικά λεσχες βιβλιου αιμοδοσίας και του αποδημητικού κόνδορα.

Ωραίο πράγμα.
Να πω σε αυτό μια παρένθεση γι'αυτό είναι καλό να αποφεύγουμε να το πω ανθρώπους με εμμονές σε ορισμένα μόνο πράγματα αν μας το δείχνουν αυτό,ότι δηλαδή μένουν προσηλωμένοι στην εμμονή τους στην ενασχόληση τους και απλά εσύ έρχεσαι πάντα δεύτερος.
Και αυτό θα γίνεται εσαεί.
Αλίμονο οποίος νόμισε ότι θα τους αλλάξει την προσήλωση.
Δύσκολα αλλάζουν.
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
θες που λέτε, δι ασήμαντον αφορμήν (που λένε), και που αφορά γεγονός εκτος φόρουμ,
σκεφτόμουν ένα red flag που θα με έκανε να αποφύγω να έρθω σε σχέση με κάποιον που θα γνώριζα και που ενδεχομένως θα ενδιαφερόμουν αν....
Αν δεν είχε την τάση να θέλει να σώσει τον κόσμο. Σας εχει τυχει ποτέ τέτοιος τύπος ανθρώπου-σωτήρα;
Πρόκειται για τον τύπο ανθρώπου που θέλει να σώσει όλον τον περίγυρό του και παραμελεί τον/την σύντροφό του.
Ωχ...και πάλι, ωχ... :redface:

Αυτό...μπορεί, πράγματι, να κρύβει πολλά προβλήματα, από πίσω του. Και δικά του, πιο προσωπικά (π.χ. και σύνδρομο καλού παιδιού, που δεν αρνείται τίποτα και σε κανέναν...), αλλά και αναφορικά με τους γύρω του (π.χ. οικογένειά του, ομφάλιοι λώροι κ.λπ.)...

Είπες τη λέξη...παραμελεί. Αυτό είναι καμπανάκι. Δηλαδή, καμπάνα, σαν αυτές που χτυπούν τις γιορτές...

Αλλά δεν θα ήθελα να τον/την αδικήσω. Λείπουν πολλά κομμάτια και είναι, κάπως, παρακινδυνευμένο, να δοθεί ένα σαφές...ναι (θα έκανα σχέση...) ή όχι...
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Να πάει να τα κανει όλα, κανενα πρόβλημα.

Εμένα να μην έχει για πατερίτσα ψυχολογική για θα την παρει και θα τηνε σηκώσει.
Αυτό γενικό ούτε εμείς να μπαίνουμε ως πατερίτσα των ψυχολογικών των άλλων γιατί εκτός του ότι δέχεσαι να παραμένεις σε ένα φαύλο κύκλο που δεν κλείνει ποτέ μετά σου επιρρίπτει ευθύνες αν συμβεί κάτι ότι εσύ φταις που τον εγκατελειψες.
Κι εκεί ναι μεν ήθελες να βοηθήσεις αλλά μετά βρέθηκες και να φταις.
Να βοηθάμε ναι δε λέω.
Όχι όμως για πάντα.
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,616 μηνύματα.
Αναφέρομαι σε κάποιον/α που βοηθάει άλλους ανθρώπους που δεν είναι ακριβώς και στην πιο επείγουσα κατάσταση, παραμελώντας τη δική του φωλιά.
Θεωρεί οτι ο άλλος δίπλα του είναι δεδομένος και συστρατευμένος στο να παρηγορεί και να συντρέχει σε κάθε πικραμένο. Κι ας μην είναι ακριβώς φίλος ο αιτών τη βοήθεια. Αρκεί να έχει ο ήρωάς μας την ικανοποίηση οτι προσφέρει και να φουσκώνει από υπερηφάνεια για το πόσο καλός και σωστός είναι.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Άρα συμφωνούμε όλοι οτι ειναι ρεντ φλαγκ αυτό σε μια wannabe σχέση.


Έχει κανείς να πει αλλο -όχι τόσο σύνηθες- σημαιάκι κινδύνου;
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Αναφέρομαι σε κάποιον/α που βοηθάει άλλους ανθρώπους που δεν είναι ακριβώς και στην πιο επείγουσα κατάσταση, παραμελώντας τη δική του φωλιά.
Θεωρεί οτι ο άλλος δίπλα του είναι δεδομένος και συστρατευμένος στο να παρηγορεί και να συντρέχει σε κάθε πικραμένο. Κι ας μην είναι ακριβώς φίλος ο αιτών τη βοήθεια. Αρκεί να έχει ο ήρωάς μας την ικανοποίηση οτι προσφέρει και να φουσκώνει από υπερηφάνεια για το πόσο καλός και σωστός είναι.
Εδώ θα πω δυο κατηγορίες.Σε αυτούς που βοηθάνε άλλους όπως το έθεσες.
Ειναι αυτοί που βοηθάνε που σε καταλαβαίνουν που σε στηρίζουν και έρχονται πραγματικά από το πουθενά σε τυχαίες συναντήσεις και δε θέλουν κανένα αντάλλαγμα αλλά ούτε και επαιρονται για τη βοήθεια τους προς εσένα σε άλλους ή γενικά.
Είναι οι αθόρυβοι σωτήρες και συμπαραστάτες ναι. Τους προτιμώ ανεπιφύλακτα σε ειλικρινή και ουσιαστική βοήθεια.
Και η άλλη κατηγορία είναι όσων ναι μεν έρχονται να βοηθήσουν αλλά μετά στο κάνουν σημαία σε κάνουν να νιώθεις και υποχρέωση και μετανιώνεις τη στιγμή που τους εμπιστεύτηκες το θέμα σου.
Γιατί δεν ήρθαν να βοηθήσουν πραγματικά ήρθαν να πάρουν να πληρωθούν να υπερηφανευτουν έπειτα.
Και σου μένει μια πικρή απογοητευση στο τέλος.

Προτιμώ τους πρώτους τους αληθινούς και ουσιαστικούς.
Που ξέρεις θα μοιραστείς ένα προσωπικό σου πρόβλημα και δεν θα το δεις μπούμερανγκ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,005 μηνύματα.
Να πω σε αυτό μια παρένθεση γι'αυτό είναι καλό να αποφεύγουμε να το πω ανθρώπους με εμμονές σε ορισμένα μόνο πράγματα αν μας το δείχνουν αυτό,ότι δηλαδή μένουν προσηλωμένοι στην εμμονή τους στην ενασχόληση τους και απλά εσύ έρχεσαι πάντα δεύτερος.
Και αυτό θα γίνεται εσαεί.
Αλίμονο οποίος νόμισε ότι θα τους αλλάξει την προσήλωση.
Δύσκολα αλλάζουν.
Α καλά είσαι. Ο τρελός με το λαστιχάκι. Όταν το λεγα στη συγχωρεμένη έβγαζε αφρούς.

Α και κάτι που ειδα απο την περιπτωση μου:

Οταν χρησιμοποιει μια δικαιολογια τετοια, μια προσηλωση, εχε υποψια οτι μπορει να την έχει ως δικαιολογία για να κανει άλλα απο πίσω.

Δηλαδη εμενα ειχε το παιδί και έλεγε "δε φευγω απο δω γιατι ο μικρός Χ, ο μικρος Υ, ο μικρος Ζ" ενω στην ουσία ο μικρός ήθελε να έρθει Αθηνα να μεινει (του άρεσε) και εκεινη το ειχε ως ασπιδα γιατι εβγαινε με τυπους απο το μέρος της.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Αναφέρομαι σε κάποιον/α που βοηθάει άλλους ανθρώπους που δεν είναι ακριβώς και στην πιο επείγουσα κατάσταση, παραμελώντας τη δική του φωλιά.
Θεωρεί οτι ο άλλος δίπλα του είναι δεδομένος και συστρατευμένος στο να παρηγορεί και να συντρέχει σε κάθε πικραμένο. Κι ας μην είναι ακριβώς φίλος ο αιτών τη βοήθεια. Αρκεί να έχει ο ήρωάς μας την ικανοποίηση οτι προσφέρει και να φουσκώνει από υπερηφάνεια για το πόσο καλός και σωστός είναι.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Άρα συμφωνούμε όλοι οτι ειναι ρεντ φλαγκ αυτό σε μια wannabe σχέση.


Έχει κανείς να πει αλλο -όχι τόσο σύνηθες- σημαιάκι κινδύνου;
Τα ρεντ φλαγκς είναι πολλά. Το σύνηθες ή μη έχει να κάνει ότι δε το συναντήσαμε ακόμα πιστεύω.
Αλλά δε σημαίνει ότι δεν υπάρχει.
Πείτε εσείς άλλο ρεντ φλαγκ που σας έρχεται.
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,616 μηνύματα.
Τα ρεντ φλαγκς είναι πολλά. Το σύνηθες ή μη έχει να κάνει ότι δε το συναντήσαμε ακόμα πιστεύω.
Αλλά δε σημαίνει ότι δεν υπάρχει.
Πείτε εσείς άλλο ρεντ φλαγκ που σας έρχεται.
Τι εννοείς "εσείς"; :bleh:
Κι εσύ να πεις.
Ενα.
Μη σύνηθες.
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top