Ανοιχτή συζήτηση του C'n'F

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,050 μηνύματα.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,622 μηνύματα.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,050 μηνύματα.

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σίγουρα, σου δίνουν ζωή, κίνητρο, δύναμη, όταν έχουν υπόβαθρο.
Συμφωνώ. Αλλά υπέθεσα ότι εφόσον τις είχες (τις προσδοκίες...) είχαν και υπόβαθρο...

Δεν ξέρω. Αν με ρωτάτε, δεν θέλω, δεν θέλω άλλο να τ΄αναλύω τόσο πολύ τα πράγματα. Γιατί μερικές φορές, δεν οδηγούν πουθενά...
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

κι αν το "υπόβαθρο" είναι ψευδαίσθηση;

Πώς το διακρίνουμε από το αληθινό;
Αργά ή γρήγορα...οδηγούν τα πράγματα (η ζωή η ίδια...) να ξεδιαλύνει η ήρα απ΄ το στάρι. Εν προκειμένω, η ψευδαίσθηση από το αληθινό...

Μπορεί ν΄ αργήσει να συμβεί, αλλά θα συμβεί. Νόμος.-
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,050 μηνύματα.
Συμφωνώ. Αλλά υπέθεσα ότι εφόσον τις είχες (τις προσδοκίες...) είχαν και υπόβαθρο...

Wir sehen bald...
Δεν ξέρω. Αν με ρωτάτε, δεν θέλω, δεν θέλω άλλο να τ΄αναλύω τόσο πολύ τα πράγματα. Γιατί μερικές φορές, δεν οδηγούν πουθενά...
Παρε και το αραβικό της Ισταρ που το ακουω σε ριπιτ αποψενες.

 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,622 μηνύματα.
Ο χρόνος αποκαλύπτει τους πάντες.
Μέχρι τότε όμως...ενδέχεται να χάσουμε πολύτιμο χρόνο κυνηγώντας μια χίμαιρα.


Από τη άλλη, (επειδή τίποτα δεν χάνεται στ αλήθεια) κερδίζουμε ένα πολύτιμο μάθημα.
Εκτός κι αν είμαστε άθλιοι μαθητές, καταδικασμένοι στην επανάληψη ξανά και ξανά.
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,050 μηνύματα.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,050 μηνύματα.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,622 μηνύματα.

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Aν δεν είχα πιει το κρασάκι μου...θα μπορούσα να σας πω πάρα πολύ για παραμύθια, για αλήθειες κ.λπ...

Μα έχω πιει, έχω μερακλώσει με τσιφτετέλια και ζεϊμπέκικα και...δε δύναμαι...

Σε κάθε περίπτωση, εύχομαι να γίνει πραγματικότητα...το παραμύθι του καθενός. Αυτό που ονειρεύεται. Αυτό που ποθεί...
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,050 μηνύματα.
Ερχομαι σε λίγο.
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,050 μηνύματα.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,622 μηνύματα.
Σε κάθε περίπτωση, εύχομαι να γίνει πραγματικότητα...το παραμύθι του καθενός. Αυτό που ονειρεύεται. Αυτό που ποθεί...
Ωραία ευχή. Αμήν(και πότε, όχι ποτέ).:give_rose:

Παρότι κάποιοι (όχι εγώ) λένε πρόσεχε τι εύχεσαι γιατί μπορεί να σου συμβεί.;)
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ωραία ευχή. Αμήν(και πότε, όχι ποτέ).:give_rose:

Παρότι κάποιοι (όχι εγώ) λένε πρόσεχε τι εύχεσαι γιατί μπορεί να σου συμβεί.;)
Κορίτσι μου...αν είναι να συμβεί για καλό, ας συμβεί. Αυτή είναι η δική μου η ευχή. Οτιδήποτε να συμβαίνει για καλό και μόνο... :)

Ωραία τα μαθήματα, ωραία τα παθήματα που παίρνουμε στη ζωή...αλλά έρχεται ένα σημείο που δεν θες ούτε άλλα παθήματα, ούτε άλλα μαθήματα. Μα μόνο ηρεμία και γαλήνη. Και ό,τι είναι για καλό...
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,622 μηνύματα.
Κορίτσι μου...αν είναι να συμβεί για καλό, ας συμβεί. Αυτή είναι η δική μου η ευχή. Οτιδήποτε να συμβαίνει για καλό και μόνο... :)

Ωραία τα μαθήματα, ωραία τα παθήματα που παίρνουμε στη ζωή...αλλά έρχεται ένα σημείο που δεν θες ούτε άλλα παθήματα, ούτε άλλα μαθήματα. Μα μόνο ηρεμία και γαλήνη. Και ό,τι είναι για καλό...
Ηρεμία και γαλήνη, μόνο προσωρινά σ'αυτή τη ζωή.
Η ίδια η σύσταση της ζωής είναι μαραθώνιος, διαρκής πάλη.

Δες το κι έτσι: θα βαριόμασταν, διαρκώς σ'ένα παράδεισο. :P



Το "αεροσκάφος" μου τροχοδρομεί για την πτήση στη χώρα των ονείρων. Αύριο ξυπνάω νωρίς γιατί έχω κάποιες δουλίτσες που πρέπει να γίνουν.
Εννοώ οτι θα καληνυχτίσω σε λίγη ώρα.:)
 

H|M

Διάσημο μέλος

Ο H|M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,465 μηνύματα.
Βγάλ΄ το, βρε πουλάκι μου, αυτό το avatar...μες τη νύχτα... :upside:
Τώρα με δεσμεύεις ν' αφαιρέσω μια εικόνα την οποία έκατσα, έψαξα και βρήκα με τόσο κόπο και ιδρώτα (:upside:) και να (ξανα)κάτσω, να (ξανα)ψαχτώ και να βρω άλλο avatar... Μες τη νύχτα.
Δεν μπορείς να έχεις άλλο το πρωί...και μόλις βραδιάζει να βάζεις κάτι...λιγότερο σκιαχτικό ;
Έλα ρε συ Χριστίνα, αυτή τη δουλειά θα κάνω; Όμως, εφόσον η «σκιαχτική» αυτή μου εικόνα, όπως την χαρακτηρίζεις, φαίνεται να διαταράσσει την γαλήνια ηρεμία σου, καθιστώντας σε αιχμάλωτη μιας ψυχοδιανοητικής «αναμπουμπούλας» και επειδή αυτή επικοινωνιακώς μεταδίδεται άμεσα σε μένα, προσβάλλοντας τη δική μου ηρεμία, αντίστοιχα καθιστώντας με αιχμάλωτο μιας νοσηρότερης μορφής «αναμπουμπούλας», λέω να σου κάνω το χατίρι και να σε γλυκάνω, φέρνοντας πίσω μια ιδιαίτερης σημασίας για σένα φιγούρα.
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ηρεμία και γαλήνη, μόνο προσωρινά σ'αυτή τη ζωή.
Η ίδια η σύσταση της ζωής είναι μαραθώνιος, διαρκής πάλη.
Οουουουυ...πάλη να δουν τα μάτια σου. Την γνωρίζω καλά τη ζωή. Την έχω πιάσει απ΄τα κέρατα εδώ και χρόνια...

Την μισώ, ώρες ώρες, αλλά και την σέβομαι ταυτόχρονα. Και συμφωνώ στο ότι...αυτή η δυσαρμονία της (κάτι σαν σκωτσέζικο ντους...) είναι και το αλάτι της. Η φλόγα της...

Δες το κι έτσι: θα βαριόμασταν, διαρκώς σ'ένα παράδεισο. :P
Συμφωνώ.Και είμαι από τα "παιδιά" εκείνα που είναι με το ΄να πόδι μέσα και τ΄ άλλο έξω... :P
Το "αεροσκάφος" μου τροχοδρομεί για την πτήση στη χώρα των ονείρων. Αύριο ξυπνάω νωρίς γιατί έχω κάποιες δουλίτσες που πρέπει να γίνουν.
Εννοώ οτι θα καληνυχτίσω σε λίγη ώρα.:)
Ναι, κι εμένα σε λίγο θα τελειώσει το ποτήρι μου (όχι, όπως το λέει το τραγούδι, βέβαια...). Θα μαζευτώ σιγά - σιγά...:)

Καλό σου βράδυ. Και όνειρα γλυκά...
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top