Ανέκδοτα και αστεία κειμενάκια

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Υπολογίζεται ότι 1 νέος που τελειώνει σήμερα το σχολείο στα 18, με το νέο συνταξιοδοτικό θα πάρει σύνταξη στα 88.

Όλο μαζί 11888 !!!

Τυχαίο;
Δεν νομίζω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JosefK

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Tatoo artist. Έχει γράψει 1,361 μηνύματα.
Μπαίνει ένα άλογο σε ένα φούρνο και λέει στον φούρναρη:
- "Ένα καρβέλι ψωμί παρακαλώ."
- "Μα άλογο δεν είσαι!;", του λέει ο φούρναρης γεμάτος έκπληξη.
- "Ναι, έχεις κανά πρόβλημα ρε φίλε; Άντε... τελείωνε, έχουμε και δουλειές!", του απαντάει θυμωμένο το άλογο.
- "Όχι. Εγώ, δεε. .", του δίνει το ψωμί και το άλογο φεύγει, ενώ ο φούρναρης καθώς σταυροκοπιόταν, έλεγε:
- "Τι άλλο θα δούμε σήμερα!;"
Μετά από 2 λεπτά μπαίνει πάλι το άλογο μέσα και λέει:
- "Ρε φίλε, μήπως έχεις μια σακούλα γιατί είμαι με το μηχανάκι."

θυμήθηκα ένα άλλο με άλογα :

Μπαίνει ένα άλογο σε ένα μπαρ και παραγγέλνει ποτό. Παραξενεύεται ο μπάρμαν αλλά του φέρνει το ποτό.
Ξαφνικά μπαίνουν μέσα στο μπαρ δεκάδες άλογα, κάθονται και αρχίζουν όλα να παραγγέλνουν ποτά. Τα 'παιξε ο μπάρμαν, φοβήθηκε, αλλά τους σέρβιρε τα ποτά.
Τότε το πρώτο άλογο που είχε μπει ρωτάει απορημένο τον μπάρμαν :
- Τι κάνεις εκεί? Πας καλά? Σερβίρεις ποτά σε άλογα;
- Γιατί, εσύ τι είσαι;
- Άλλο 'γω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
Ενας τυπος σταματαει σε μια καφετερια να παρει ενα καφε στο χερι. Ζηταει απ'το νεαρο λοιπον ενα καφε:

-φιλε φτιαξε μου ενα φραπε με γαλα γλυκο απ'τη μεση και κατω και μετριο απ'τη μεση και πανω.
-πυροσβεστης εισαι φιλε μου;;
-ναι. Πως το καταλαβες;;
-Απ'τη στολη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Ενας τυπος σταματαει σε μια καφετερια να παρει ενα καφε στο χερι. Ζηταει απ'το νεαρο λοιπον ενα καφε:

-φιλε φτιαξε μου ενα φραπε με γαλα γλυκο απ'τη μεση και κατω και μετριο απ'τη μεση και πανω.
-πυροσβεστης εισαι φιλε μου;;
-ναι. Πως το καταλαβες;;
-Απ'τη στολη..
Δεν το κατάλαβα. :/: Έχει κάποιο υπονοούμενο ο καφές;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Δεν το κατάλαβα. :/: Έχει κάποιο υπονοούμενο ο καφές;

βασικα ειναι τοσο κρυο που το κανει πολυ αστειο. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
βασικα ειναι τοσο κρυο που το κανει πολυ αστειο. :P
Κατάλαβα ότι ο τύπος φορούσε στολή αλλά δεν μπορώ να κάνω συσχετισμό με τον καφέ. Βλέπεις εγώ δεν είμαι πονηρή. 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
Κατάλαβα ότι ο τύπος φορούσε στολή αλλά δεν μπορώ να κάνω συσχετισμό με τον καφέ. Βλέπεις εγώ δεν είμαι πονηρή. 8)
Δεν σε κατηγορω. Το ανεκδοτο ειναι πολυ ψαγμενο...:redface::redface:

Και εισαι πονηρουλα. Αλλουυυ αυτα..:P

Υγ Τι κανει ενας ασπρος με πεντε μαυρους;;

Τον προπονητη τους..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Δεν σε κατηγορω. Το ανεκδοτο ειναι πολυ ψαγμενο...:redface::redface:

Και εισαι πονηρουλα. Αλλουυυ αυτα..:P

Υγ Τι κανει ενας ασπρος με πεντε μαυρους;;

Τον προπονητη τους..
Ψεύδεσαι ασύστολα τώρα. Παίζεις ύπουλα.
Γιατί να θεωρούμε πονηρή όταν λέω αυτό :
Σε περίμενα! Ήρθες, ξεντύθηκα, με εξουθένωσες, έκανες το κορμί
μου να ανάψει, να ιδρώσει και εγώ παρακαλούσα να τελειώσεις! Καταραμένε καύσωνα! ; :P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
Σε περίμενα! Ήρθες, ξεντύθηκα, με εξουθένωσες, έκανες το κορμί
μου να ανάψει, να ιδρώσει και εγώ παρακαλούσα να τελειώσεις! Καταραμένε καύσωνα! ; :P:P

αααααααααα.....
τετοια ξερω πολλα.... :P:P

το πρωι ηθελα να τον νοιωσω στα χειλη μου, να τον γλειφω, να τον ρουφαω, να τον βαλω στο στομα μου, ζεστον να μπαινει μεσα μου...... ετσι μ'αρεσει ο καφες καθε πρωι...!!!

υ.γ. δεν υπαρχουν πονηρα μηνυματα... μονο πονηρα μυαλα... :redface::whistle::whistle::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
αα τα κοριτσια παρεκτραπηκαν. Για συμαζευτειτε λιγο τωρα..:P


..και πειτε μας κι αλλα τετοια ανεκδοτα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
υ.γ. δεν υπαρχουν πονηρα μηνυματα... μονο πονηρα μυαλα... :redface::whistle::whistle::whistle:
Πχ rascal :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
αα τα κοριτσια παρεκτραπηκαν. Για συμαζευτειτε λιγο τωρα..:P


..και πειτε μας κι αλλα τετοια ανεκδοτα.:P

αφου ο λαος το απαιτει....

χτες το βραδυ δεν μπορουσα να κοιμηθω.. βγηκα εξω, της ανοιξα τα ποδια, της επιασα τις ρωγες και τις πιεζα.... ηταν φανταστικα... πρωτη φορα αρμεγα αγελαδα....
:whistle::whistle::whistle::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.

JosefK

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Tatoo artist. Έχει γράψει 1,361 μηνύματα.
Πως πέθανε ο Paul, το διασημότερο χταπόδι του κόσμου;

Τον βάλανε να βρει τον επόμενο αντίπαλο του Ολυμπιακού στην Ευρώπη και πέθανε από την πείνα.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Ένας οδηγός νταλίκας έχει σταματήσει στην άκρη του δρόμου και κοιμάται μέσα στην νταλίκα.
Ξαφνικά κάποιος του χτυπάει το τζάμι και τον ρωτάει:

- Συγγνώμη, έχετε ώρα;
- Είναι τρεις και δέκα.

Μετά από... λίγο του χτυπά άλλος περαστικός το τζάμι:
- Συγγνώμη, έχετε ώρα;
- Είναι τέσσερις παρά τέταρτο.

Για να τον αφήσουν να κοιμηθεί γράφει σε ένα μεγάλο χαρτί: "ΔΕΝ ΕΧΩ ΩΡΑ" και το κολλάει πάνω στο παράθυρο. Αλλά μετά από κάμποση ώρα κάποιος του ξαναχτυπάει το τζάμι και του λέει:

- Είναι πέντε παρά τέταρτο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Ποια είναι η πρώτη λέξη-φράση που θα καταφέρει να πει ένα παιδί ενός πληροφορικού;
Hello World!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Μπαίνει μια ξανθιά αναστατωμένη στον Γερμάνο και λέει στον υπάλληλο.
- Παίρνω τηλέφωνο και κάποιος βγαίνει συνέχεια και με απειλεί.
- Μα τί λέτε; Δεν μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο.
- Να, για να δείτε κι εσείς ο ίδιος πάρτε τηλέφωνο από το κινητό μου.
Παίρνε τηλέφωνο ο υπάλληλος και ακούει:
"Ο χρόνος σας τελειώνει!"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
«Γιατί να φοβόμαστε το 2012;
Άλλοι πρέπει να ανησυχούν.........
Στην Ελλάδα ζούμε 50 χρόνια πίσω..!» :P;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Γράμματα µικρών παιδιών στον Θεό


Με συγχωρείς που δεν σου έγραψα νωρίτερα. Μόλις αυτή τη ßδοµάδα έµαθα να γράφω.
Μάρθα

Αγαπητέ Θεέ, γιατί πρέπει να προσεύχοµαι αφού έτσι κι αλλιώς ξέρεις τι θέλω; Αν όµως σ' ευχαριστεί αυτό θα προσεύχοµαι.
Σιού

Αγαπητέ Θεέ, αν ζούµε µετά το θάνατό µας,τότε γιατί να πεθάνουμε;
Ρόν

Αγαπητέ Θεέ, το αντρόγυνο στο διπλανό διαµέρισµα τσακώνεται για τα καλά όλη την ώρα. Θα έπρεπε ν' αφήνεις να παντρεύονται µόνο οι πολύ καλοί φίλοι.
Νάν

Αγαπητέ Θεέ, πώς έγινε και δεν εφεύρες κανένα καινούργιο ζώο τελευταία; Έχουµε πάντα τα ίδια τα παλιά.
Τζόννυ

Αγαπητέ Θεέ, ξέρω που λέει να γυρίζεις και το άλλο σου µάγουλο, τι γίνεται όµως αν η αδερφή σου σε χτυπήσει στο µάτι;
Με αγάπη Τζέρεσσο

Αγαπητέ Θεέ, αν δεν πάρεις πίσω το µωρό,δεν θα καθαρίσω το δωµάτιό µου.
Τζόυ

Αφού δεν θέλεις οι άνθρωποι να λένε κακά λόγια, γιατί τα εφεύρες;
Ευγένιος

Αγαπητέ Θεέ, ο Ντόναλντ έσπασε τη γυάλα, όχι εγώ. Τώρα πια το έχεις και γραφτό.
Τζαίην

Αγαπητέ Θεέ, ήθελες πράγµατι η καµηλοπάρδαλη να είναι έτσι,ή µήπως έκανες λάθος;
Νόρµα

Αγαπητέ Θεέ, θα µπορούσες να γράψεις µερικές ακόµα ιστορίες; Τις διαßάσαµε όλες αυτές που έγραψες και τις ξαναρχίσαµε.
Με ευγνωµοσύνη Έµιλυ

Διαßάσαµε ότι ο Θωµάς Έντισον ανακάλυψε το φως. Εγώ νόµιζα ότι το είχες ανακαλύψει εσύ.
Ντόνα

Αγαπητέ Θεέ, είσαι πλούσιος ή µόνο διάσηµος;
Στήßεν

Πώς ήξερες ότι ήσουνα Θεός;
Τσάρλυ

Αγαπητέ Θεέ, στις απόκριες θα ντυθώ διάßολος. Σε πειράζει;
Μάρνιε

Αγαπητέ Θεέ, η δασκάλα λέει ότι οι µέρες άλλοτε µικραίνουν κι άλλοτε µεγαλώνουν. Δεν µπορείς να καταλήξεις σε µια απόφαση;
Μίντυ

Αντί ν' αφήνεις τους ανθρώπους να πεθαίνουν και να φτιάχνεις άλλους, γιατί δεν κρατάς αυτούς που έχεις τώρα;
Τζέην

Αγαπητέ Θεέ, είναι καλύτερα τ' αγόρια από τα κορίτσια; Ξέρω πως είσαι αγόρι,αλλά προσπάθησε να είσαι δίκαιος.
Σύλßια

Αγαπητέ Θεέ, ελπίζω να µην έχουν καµιά ιδιαίτερη αξία τα µυρµήγκια, γιατί τα πατάω όλη την ώρα.
Ντένις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top