Ανέκδοτα και αστεία κειμενάκια

BlackSwan...

Δραστήριο μέλος

Η ~Ιωάννα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άνω Λιόσια (Αττική). Έχει γράψει 445 μηνύματα.
Μία γυναίκα ρωτάει τον άνδρα της:

- Γιώργο, αν ένα λιοντάρι ορμούσε πάνω σε μένα και στη μητέρα μου, ποιον θα έσωζες πρώτον;

Κι ο άνδρας της απαντά:

- Μα και βέβαια το λιοντάρι!!!

***

Ήταν ένας δημοσιογράφος και πήγε σε ένα ορεινό χωριό.
μόλις έφτασε στο χωριό ρωτάει έναν περαστικό :
- "Έχω ακούσει ότι ζει εδώ ένας γέρος 120 χρονών. Είναι αλήθεια;"
- "Ναι αλλά σπάνια μπορείς να τον βρεις."
- "Γιατί; Επειδή μήπως ζει στο βουνό;"
- "Όχι επειδή δεν τον αφήνει να βγει έξω ο πατέρας του."

***

Ένας σύζυγος, ανακαλύπτει ότι η γυναίκα του επισκέπτεται ένα μέντιουμ και ότι ξοδεύει πάρα πολλά χρήματα με τις επισκέψεις της. Αποφασίζει να επισκεφτεί αυτό το μέντιουμ ως πελάτης. Φτάνοντας, χτυπάει το κουδούνι και μία κυρία απαντάει:
- "Καλησπέρα σας."
- "Καλησπέρα", του λέει το μέντιουμ.
- "Εσείς είστε αυτή που προβλέπει το μέλλον;"
- "Μάλιστα", απαντάει το μέντιουμ ανυποψίαστο.
Τότε, της ρίχνει μια δυνατή σφαλιάρα και της λέει:
- "Ήξερες ότι θα συμβεί αυτό;"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alonel

Νεοφερμένος

Η alonel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
-Συγνώμη αφεντικό αλλά έχεις 3 μήνες να με πληρώσεις...

-Δεκτή η συγνώμη σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimpaokara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 344 μηνύματα.
Ένας Έλληνας και ένας Αιγύπτιος συζητούν:

ΑΙΓΥΠΤΙΟΣ

-Εμείς σκάψαμε κάτω από τις πυραμίδες και βρήκαμε καλώδια.

ΕΛΛΗΝΑΣ

-Και τι σημαίνει αυτό;

ΑΙΓΥΠΤΙΟΣ

-Σημαίνει πως στην αρχαία Αίγυπτο υπήρχε τηλεφωνικό δίκτυο.

ΕΛΛΗΝΑΣ

-Και εμείς σκάψαμε κάτω από τον Παρθενώνα και δεν βρήκαμε τίποτα.

ΑΙΓΥΠΤΙΟΣ

-Και τι σημαίνει αυτό;

ΕΛΛΗΝΑΣ

-Σημαίνει πως στην Αρχαία Ελλάδα υπήρχε κινητή τηλεφωνία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
-Πως είσαι???
-Χάλια!
-Δεν εννοούσα εξωτερικά!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
-Τι δουλειά κάνεις;
-Είμαι εξολοθρευτής ζόμπι.
-Τι λες ρε! Αφού δεν υπάρχουν ζόμπι!
-Είδες τι καλή δουλειά που κάνω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
-Έγινε σεισμός;;
-Όχι ρε σκόνταψε ο θεός από την ομορφιά μου!
(Oh,my fucking God :look: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Λέει η γιαγιά στον εγγονό :
- Εγγονέ μου να σου φτιάξω χυλοπίτες;
- Όχι ρε γιαγιά δεν μ'αρέσουν.
- Από το Μαράκι όμως απέναντι μια χαρά τις τρως...
(Γιαγιά vs Εγγόνι 1-0)
:look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Μια κατσαρίδα βλέπει μια άλλη ανάσκελα να κουνάει τα πόδια της:
-αεροξόλ?
-όχι, αερόμπικ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όλοι εσείς που παίρνετε το ασανσέρ και πηγαίνετε πάνω κάτω τους ορόφους χωρίς λόγο, είστε σε φάση "δεν έχει σημασία ο προορισμός αλλά το ταξίδι";
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,052 μηνύματα.
- Γιαγιά, οι Τούρκοι είναι φίλοι μας ή εχθροί μας?
- Α, παιδάκι μου, είναι οι χειρότεροι εχθροί μας και μας χωρίζουν ποτάμια αίματος.
- Μπορείς γιαγια να μου εξηγήσεις το γιατί?
- Αργότερα παιδάκι μου. Τώρα θέλω να δω τη Φατμαγκιούλ.



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimpaokara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 344 μηνύματα.
Ήταν ένας τυφλός και μπήκε κατά λάθος σε ένα bar για γυναίκες. Κάθεται και νομίζοντας ότι μιλάει στο barman λέει:
- Φίλε, να σου πω το τελευταίο ανέκδοτο για ξανθιές;
Τον ακούει μια γυναίκα που καθόταν πιο δίπλα και του λέει:
- Φίλε, πριν πεις το ανέκδοτο πρέπει να σου πω 5 πράγματα:
1) η barwoman είναι ξανθιά,
2) η σερβιτόρα είναι ξανθιά,
3) η κοπέλα που κάθεται αριστερά σου είναι 1.90, ξανθιά και έχει μαύρη ζώνη στο καράτε,
4) η κοπέλα που κάθεται δεξιά σου είναι ξανθιά και μόλις προχθές αποφυλακίστηκε για φόνο και…
5) …κι εγώ είμαι ξανθιά…

Λοιπόν, θέλεις να πεις ακόμη το ανέκδοτό σου;
Και τότε της απαντάει ο τυφλός:
- Ε, άστο…άμα είναι να το εξηγώ 5 φορές…
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Τον διπλανό μου στην πολυκατοικία θα τον διώξουν,μάζεψαν υπογραφές
-Γιατί τι έκανε???
-Εκλεισε χθες το ρουτερ του για μια ωρα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
Λοιπόοοοον.


-Ένα κλαμπ σάντουιτς θα ήθελα χωρίς μπέικον,μαγιονέζα και μαρούλι.
-Να σας φτιάξω έναν φιδέ καλύτερα να γουστάρετε;
***
-Είμαστε κοντά στο πατρικό μου,παμε να γνωρίσεις τους δικούς μου;
-Έτσι; Ρε μωρό μου δεν είμαι με τα καλά μου...
- Δεν πειράζει κ αυτοί τρελοί ειναι.
***
Καημό το έχω μια φορά σε μια εκπομπή μαγειρικής να δοκιμάσουν στο τέλος το φαγητό και να πουν ''Μμμμμ, σκατά έγινε..."
***
ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
ΜΗΝ ανοίγετε e-mail που λέει "Κερδίσατε 2 εισιτήρια για συναυλία του Stan".
Μπορεί όντως να έχετε κερδίσει 2 εισιτήρια για συναυλία του Stan.
***
Έβρεξε,κάνει και λίγο κρύο.
Πέρασαν όλα τα κουνούπια της γειτονιάς να με αποχαιρετήσουν.
Αγκαλιές,φιλιά,συγκίνηση.
Τους έδωσα και μια φιάλη αίμα και για το δρόμο.
***
Ζω για την στιγμή που ένας πιτσιρικάς θα βγει να πει προσευχή στο σχολείο του ξεκινώντας έτσι :
"Σας ευχαριστώ που ήρθατε! Πάμε όλοι μαζί.Προσευχήηηη.Τα χείλη μου για σένανε λένεεε"

Σας αγαπώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,052 μηνύματα.
Λέει ο Τοτός στη Μαιρούλα: "Παμε στο υπόγειο να μου πάρεις μια πίπα?"
και η Μαιρούλα απορεί: "Τι είναι το υπόγειο?"



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τι έκανε μιαου μιαου στα κεραμίδια το 1821?
Ο Μιαούλης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Θες να έρθεις σπίτι μου να δούμε ταιν...
-Έχω περίοδο
-ια σε 6-7 μέρες;
:look:

Οι πιο σκληροί εργαζόμενοι είναι αυτοί στα JUMBO.Ξέρεις τι είναι να ακούς 8 ώρες την ημέρα τα jumboτράγουδα?
ΑΠΛΑ ΗΡΩΕΣ!!!
:hehe:

Καθηγήτρια: Τάκη πόσο είναι ο πληθυσμός
της Κίνας?
Τάκης: 2..
Καθηγήτρια: Γιατί ;;
Τάκης: Είναι ένας άντρας και μια
γυναίκα...όλοι οι υπόλοιποι είναι
απλά copy-paste...!
:loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Gareth

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 509 μηνύματα.
Ένα πρεζάκι πάει στο "Ποιος θέλει να γίνει εκατομμυριούχος".
-Πρώτη ερώτηση: Ποια είναι η πρωτεύουσα της Ελλάδας; α) Θεσσαλονίκη β) Πάτρα γ) Αθήνα δ) Λάρισα
-Το γ
-Πολύ σωστά, μόλις κέρδισες 1 €. Πάμε στην δεύτερη ερώτηση...
-Φιλαράκι..σταματάω εδώ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,052 μηνύματα.
Λέει το αρσενικό σάντουϊτς στο θηλυκό:
- Θέλεις να κάνουμε έρωτα;
Και το θηλυκό απαντά:
- Α δεν μπορώ, έχω κέτσαπ!


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
Είδα το αβαταρ του Άκη και θυμήθηκα ετούτο :

Έρχεται μια αμήχανη στιγμή και περνάει μια στιγμή με μηχανή και την παίρνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top