Ακούω τώρα...

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,655 μηνύματα.
Ένα από τα καλύτερα Ελληνικά τραγούδια που έχουν γραφτεί.

 

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,925 μηνύματα.
1714632540509.png


 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,607 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,655 μηνύματα.
Συνεχίζω με ακόμα ένα τραγούδι από τον καλύτερο δίσκο της Ελληνικής μουσικής σκηνής.

 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,696 μηνύματα.
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,646 μηνύματα.
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,850 μηνύματα.
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,086 μηνύματα.

 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,646 μηνύματα.
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,696 μηνύματα.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,655 μηνύματα.
Το να γνωρίσω την μουσική του Μιχάλη πριν περίπου 14 χρόνια όταν ήταν ακόμα με διαφορά ο μεγαλύτερος Έλληνας τραγουδιστής μπορώ να πω ότι ήταν από τα καλύτερα πράγματα στην ζωή μου, κάθε τραγούδι του μοναδικό και βγαλμένο μέσα από την καρδιά του. Βάζω ακόμα ένα θρυλικό τραγούδι του.

 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,607 μηνύματα.
Το να γνωρίσω την μουσική του Μιχάλη πριν περίπου 14 χρόνια όταν ήταν ακόμα με διαφορά ο μεγαλύτερος Έλληνας τραγουδιστής μπορώ να πω ότι ήταν από τα καλύτερα πράγματα στην ζωή μου, κάθε τραγούδι του μοναδικό και βγαλμένο μέσα από την καρδιά του. Βάζω ακόμα ένα θρυλικό τραγούδι του.

Ήταν πολύ καλός, Φώτη μου, συμφωνώ. Κρίμα που "το 'καψε" (καταλαβαίνεις, υποθέτω, από τι...)...

 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,655 μηνύματα.
Ήταν πολύ καλός, Φώτη μου, συμφωνώ. Κρίμα που "το 'καψε" (καταλαβαίνεις, υποθέτω, από τι...)...


Μην μου πεις από ουσίες;; Νόμιζα ότι ο Χατζηγιαννης έχασε την κρυστάλλινη φωνή του επειδή το 2012 έπαθε σοβαρή ζημιά στις φωνητικές του χορδές με αποτέλεσμα να κάνει επέμβαση η οποία δεν είχε τα αναμενόμενα αποτελέσματα, το ίδιο πρόβλημα είχε και η Mariah Carey, δεν ήξερα ότι είχε θέμα με ουσίες.

Πάντως είναι ο τραγουδιστής με τις περισσότερες πωλήσεις σε Ελλάδα και Κύπρο για τον 21ο αιώνα καθώς έχει πουλήσει μέχρι σήμερα 1 εκατομμύριο Albums και 1.3 εκατομμύρια singles σε Ελλάδα και Κύπρο, σύνολο 2.3 εκατομμύρια records . Μάλιστα την περίοδο 2000-2013 κέρδισε πάνω από 40 βραβεία εκ των οποίων το ένα ήταν του best selling artist of 2000s. Είχα την τύχη να τον ακούσω live το 2010 όταν τότε ήμουν 10 ετών, λίγα χρόνια πριν χάσει την κρυστάλλινη φωνή του.

Εδώ είναι σε live concert το 2006, ίσως η χρόνια όπου έφτασε στο pick of the pick του καθώς ήταν η χρόνια που κυκλοφόρησε 2 albums, πούλησε 470.000 albums + singles μέσα σε μόλις 7 μήνες ενώ κέρδισε 8 βραβεία Αρίων και 2 Mad music video awards.

 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,646 μηνύματα.
 
Top