Αθηναίοι ενωθείτε!

Σε ποιό δήμο της Αθήνας κατοικείτε;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 86)

tsitsilegas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tsitsilegas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 222 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Demelene:
Καλά τα λές. Άντε να λιγοστεύουμε. Πάντως εγώ παρκάρω συνήθως 5-10 λεπτά από το σπίτι! Αλλά θα βρω πάντα στην 1η ή 2η γύρα! Καλύτερα έτσι και περπάτημα παρά 40 λεπτά στο τιμόνι!

Πρέπει να'σαι από τους τυχερούς. Γνωστός μου που μένει Κυψέλη και αναγκαστικά χρησιμοποιεί το αυτοκίνητο [εργάζεται εκτός Αττικής] έχει φτάσει να κάνει γύρους μία ώρα για να βρει θέση.

Προσωπικά χρησιμοποιώ σπάνια το ΙΧ, μία φορά τη βδομάδα και αν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cancerman

Δραστήριο μέλος

Ο Cancerman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 407 μηνύματα.
μετραει και η κατοικια μου στον Αρη?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από tsitsilegas:
Πρέπει να'σαι από τους τυχερούς. Γνωστός μου που μένει Κυψέλη και αναγκαστικά χρησιμοποιεί το αυτοκίνητο [εργάζεται εκτός Αττικής] έχει φτάσει να κάνει γύρους μία ώρα για να βρει θέση.

Προσωπικά χρησιμοποιώ σπάνια το ΙΧ, μία φορά τη βδομάδα και αν.

Γιάυτό ακριβώς αν μετακόμιζα (είναι στα σχέδια) σε περιοχή κετρική θα διάλεγα μακρυγιάννη και εξάρχεια-νεάπολη-λυκαβητό (δεν είμαι σίγουρος όμως ακριβώς για το πάρκινγκ).

Κυψέλη έχω πάει βράδυ δύο φορές με το αμάξι για φωκίωνος και βρήκα άνετα! Αλλά όσες φορές έχω πάει πιο μέσα σε ένα φίλο απλά έχω απογητευτεί (χεχε ευτυχώς χωρίς αμάξι).

Τώρα 1 ώρα ψάξιμο μέγα πακέτο. Εγώ προτιμώ να περπατήσω μέχρι και 15 λεπτά και να παρκάρω με την δεύτερη. Άλλη στην γειτονιά μου κάνουν κύκλους μισή ώρα για να μην περπατήσουν. Εγώ περνάω από 2-3 κεντρικά σημεία από τα οποία θα περάσω με μια βόλτα και αν δεν βρω στα κλασσικά μακρυα μέρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Κέντρο μένω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από adespoto:
Κέντρο μένω :)
:clapup: :clapup: :clapup: Τέλεια. Βέβαια τι κέντρο! Αλλά είμαστε λίγοι τελικά! Πάντως έμενα άνετα κέντρο κέντρο. Αλλά σίγουρα θα διαλέξω να μείνω κοντά στην δουλειά!
Χρόνος μέσα σε ΜΜΜ είναι έξτρα χρόνος δουλειάς!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsitsilegas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tsitsilegas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 222 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Demelene:
Χρόνος μέσα σε ΜΜΜ είναι έξτρα χρόνος δουλειάς!!!

Ή το ακόμα πιο σημαντικό: Χρόνος που σπαταλάται μέσα σε ΜΜΜ θα μπορούσε να είναι έξτρα χρόνος διασκέδασης (ποτά, μπάνια, σεξ, ντραγκς, ροκ εντ ρολ). :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από tsitsilegas:
Ή το ακόμα πιο σημαντικό: Χρόνος που σπαταλάται μέσα σε ΜΜΜ θα μπορούσε να είναι έξτρα χρόνος διασκέδασης (ποτά, μπάνια, σεξ, ντραγκς, ροκ εντ ρολ). :D


Αμα ειναι για ντραγκς, καλυτερα να κανεις βολτες με τα ΜΜΜ. :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από tsitsilegas:
Ή το ακόμα πιο σημαντικό: Χρόνος που σπαταλάται μέσα σε ΜΜΜ θα μπορούσε να είναι έξτρα χρόνος διασκέδασης (ποτά, μπάνια, σεξ, ντραγκς, ροκ εντ ρολ). :D

ύπνου

...και μετά όλα τα άλλα:D:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Γερακα μενω εγω.

Τι στο καλο, ειχα την εντυπωση οτι ειχα ψηφισει εδω.. :confused: :worry: :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
ύπνου

...και μετά όλα τα άλλα:D:D:D:D
Για το πρωί πιο πολύ δεν γίνεται να συμφωνήσω dooo.
Ζήτω ο πρωινός ύπνος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsitsilegas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tsitsilegas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 222 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από misslittledevil:
Αμα ειναι για ντραγκς, καλυτερα να κανεις βολτες με τα ΜΜΜ. :mad:

Μπα, προτιμώ παραλία, if it's all the same to you...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Α, τι ωραίο θρεντ, με μία δημοσκόπηση που θα κλείσει το 2033. :P
Screenshot (δεν χώραγε :P)

https://img465.imageshack.us/img465/7307/pollcv2.png

Δήμος Χαλανδρίου, στα Σύνορα Χαλανδρίου-Βριλλησίων-Αγ. Παρασκευής με το μετρό δίπλα μου :teasing:


Για μένα είναι το καλύτερο μέρος ever.
Αποστάσεις: :D
  • Mall: 6'
  • Κηφισιά: 20'
  • Κέντρο: 20'
  • Πειραιάς: 40' περίπου
  • Κέντρο Χαλανδρίου: 15' - 65' :P:P (αθάνατη ελληνική συγκοινωνία)
Και με dslam που φυσάει :D



:clapup: :clapup: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
κεντρο καρακεντρο και το λατρευωωωωωωω!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Κανονικά θα έπρεπε να ψηφίσω Νίκαια, διότι εκεί μένω τους τελευταίους 5 μήνες, αλλά ψήφισα Γλυφάδα, διότι εκεί μεγάλωσα...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kristalia

Νεοφερμένος

Η kristalia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Γλυφάδα ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
φαληρο σαν βέρα πολίτισσα!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
κι αλλη πολιτισσα? :):):):)):):clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Ο παππούς μου είναι από την Πόλη, μετράει; :P
Ναι, οκ κι άλλο offtopic :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
κι αλλη πολιτισσα? :):):):)):):clapup:

ποια άλλη είναι πολίτισσα (τουλάχιστον από μεριά γονέων);;
Gio;;:hmm: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Πάτημα (σύνορα Χαλάνδρι-Γέρακα). Και μεγάλωσα Χαλάνδρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top