Αγαπημένο γλυκό

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
καφετιοί στόκοι..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fanclubsandwich

Νεοφερμένος

Ο fanclubsandwich αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 101 μηνύματα.

Αυτα τα κουτια .....σα μπογιες τοιχου φαινονται:):):)

είναι μπογιές
των τοίχων στο σπιτάκι που κάλεσε η κακιά μάγισσα τον χανς και την γκρέτελ :):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,070 μηνύματα.
είναι μπογιές
των τοίχων στο σπιτάκι που κάλεσε η κακιά μάγισσα τον χανς και την γκρέτελ :):):)

Αυτό το παρατήρησες μέσα από το παράθυρο του Trollευ που κατέβαινε την Αλεξάνδρας;:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fanclubsandwich

Νεοφερμένος

Ο fanclubsandwich αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 101 μηνύματα.
Αυτό το παρατήρησες μέσα από το παράθυρο του Trollευ που κατέβαινε την Αλεξάνδρας;:whistle:

Όχι με τα πόδια ήμουν - όλα τα μέσα είχανε 24ωρη απεργία . Είπα να πάρω ταξί γιατί μπορεί να είναι πανάκριβα και βρώμικα αλλά τουλάχιστον ακούς χρήσιμες γκομενοσυμβουλές από τους οδηγούς , καπνίζεις παθητικά τζάμπα και χωρίς να ψάχνεις περίπτερο και μαθαίνεις τις εξελίξεις στο πρωτάθλημα . Αλλά ήταν όλα γεμάτα και ο μόνος τρόπος να κυκλοφορήσω άνετα και με κύρος ήταν να σπάσω καμιά τζαμαρία και να με μπουζουριάσει κάνα περιπολικό . Αλλά ήταν όλα γεμάτα , οπότε αποφάσισα να περπατήσω . Στον δρόμο πετυχαίνω τους atenistas σε χάπενινγκ για την οικολογική μεταφορά με ποδήλατα και ταυτόχρονη διαμαρτυρία για το νέφος με συμβολική αφαίρεση των σελών . Σούφρωσα ένα ποδήλατο , πετώντας τον χίπστερ αναβάτη σε έναν κάδο σκουπιδιών με καλές προθέσεις πάντα , γιατί το άρωμα που φορούσε ήδη δεν αντεχόταν και έπρεπε με κάτι να καλυφθεί , και αρχίζω τις ορθοπεταλιές τραγουδώντας μακεδόνα με παράπονο . Περνάει από μπροστά μου ένα στενό μίνι και ξεχνάω τους στίχους , κάνω στραβοτιμονιά και προσγειώνομαι στο άγαλμα του απελθόντος δημάρχου κακλαμάνη σπάζοντας του ένα δόντι . Κατανοώντας με ενοχές τον πολιτικό συμβολισμό , συνεχίζω με τα πόδια και τότε βλέπω τον χανς και την γκρέτελ να παίζουν σε μια παιδική χαρά . Σου γράφω από λάπτοπ καθώς κάνω τσουλήθρα - μάλλον θα την κάνω γιατί οι μόνιμοι κάτοικοι λέγανε κάποτε ότι το βράδυ γίνεται εδώ εμπόριο ναρκωτικών - πλέον δεν ακούγεται αυτό , κυρίως επειδή δεν υπάρχουν μόνιμοι κάτοικοι . Αλλά θέλω να περπατήσω και εκεί που θα δώσει συνέντευξη η στρέλλα , θα έστελνα μήνυμα να κερδίσω στον διαγωνισμό για τα γυρίσματα αλλά έφαγα όλες τις μονάδες μου μιλώντας με τα παιδιά για να τα πείσω να γυρίσουν την πλάτη στα ψίχουλα - πείστηκαν όταν το είδαν και στα πανό των διαδηλώσεων

εμπρός λαέ μην σκύβεις το κεφάλι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Coup de foudre

Νεοφερμένος

Η Coup de foudre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
σοκολάτα και μερέντα = κόλαση!!!! :worry:
κρέπα με μερέντα = κόλαση χ2
φτου σου, με κολασες βραδιατικα, 'ερωτα με την πρωτη ματια' :D


Δεν φταίω εγώ..:redface:αυτή η άτιμη η μερέντα!!
Και για να νιώσεις καλύτερα τώρα τρέχουν τα δικά μου σάλια βλέποντας τόσα κιλά μερέντας μαζεμένα!!:alljumpy:
Είμαστε πάτσι λοιπόν!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eumorfia95

Νεοφερμένος

Η eumorfia95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
βαφλα με επικαλιψη σοκολατας, καρυδια και μια μπαλα παγωτου!!!! κολαση!!!:devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ToxicLips

Δραστήριο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 770 μηνύματα.
Δεν φταίω εγώ..:redface:αυτή η άτιμη η μερέντα!!
Και για να νιώσεις καλύτερα τώρα τρέχουν τα δικά μου σάλια βλέποντας τόσα κιλά μερέντας μαζεμένα!!:alljumpy:
Είμαστε πάτσι λοιπόν!!;)

βαφλα με επικαλιψη σοκολατας, καρυδια και μια μπαλα παγωτου!!!! κολαση!!!:devil:
Ε τώρα με κολάσατε!!!:redface::D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Erida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Σουφλε σοκολατας απ'την Κεφαλονια...ΚΟΛΑΣΗ:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ToxicLips

Δραστήριο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 770 μηνύματα.
Δεν έτυχε να φάω ποτέ σουφλέ σοκολάτας πως είναι όπως τα άλλα σουφλε? το τρως πριν ''καθήσει'' ??:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

icecream

Νεοφερμένος

Η icecream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
παγωτάκιιιιιιιιιιιιι(αμα είναι και σοκολάτα ακόμα καλύτεραααα)!!!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Αυτήν την περίοδο τσακίζω παγωτό σοκολάτας με κομματάκια σοκολάτας και σιρόπι (επίσης) σοκολάτας. :D

(βέβαια ο λαιμός έγινε θκατά και θα την πληρώσει η εξεταστική αλλά σιγά :Ρ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IL PENSIERO

Δραστήριο μέλος

Η IL PENSIERO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 512 μηνύματα.
Τι θέμα! Τώρα το είδα.....:slourp::slourp::slourp:
Λοιπόν το μόνο γλυκό που έτρωγα ήταν η ΙΟΝ αμυγδάλου, αυτή των 100γρ. Τίποτα άλλο. Είχα δοκιμάσει του κόσμου τα γλυκά....από τα καλύτερα ζαχαροπλαστεία, δεν μου άρεσε τίποτα. Μια φορά λοιπόν νοσηλεύομαι στο ερρικος ντυναν, εκεί από πίσω δεν θυμάμαι την οδό ήταν ένα ζαχαροπλαστείο zen gauteau νομίζω το έλεγαν ή κάπως έτσι. Μου έφεραν στο επισκεπτήριο προφιτερόλ, αλλά τι προφιτερόλ!!!!! με σοκολάτα γάλακτος όχι την μαύρη. Κόντεψα να λιποθυμήσω....δεν είχα ξαναφάει στη ζωή μου τέτοιο προφιτερόλ.....μου είπαν και για lemon pie και creme brulee ότι κάνει τις καλύτερες αλλά είχα κολλήσει τόσο με τα προφιτερόλ που τα έτρωγα δύο δύο (έλειπε από πάνω και η σαντιγυ που τόσο σιχαίνομαι και οι ξηροί καρποί. Το ψωμάκι ήταν τόσο μαλακό και η κρέμα ήταν μέσα στο ψωμάκι και έξω από αυτό, σχεδόν στο μισό μπολ, τι νόστιμη κρέμα........:rolleyes:) Πόσο μου λείπουν τώρα.....:(:worry::confused: Έτσι μου έρχεται να κάνω μια εισαγωγή....:vava:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Τι θέμα! Τώρα το είδα.....:slourp::slourp::slourp:
Λοιπόν το μόνο γλυκό που έτρωγα ήταν η ΙΟΝ αμυγδάλου, αυτή των 100γρ. Τίποτα άλλο. Είχα δοκιμάσει του κόσμου τα γλυκά....από τα καλύτερα ζαχαροπλαστεία, δεν μου άρεσε τίποτα. Μια φορά λοιπόν νοσηλεύομαι στο ερρικος ντυναν, εκεί από πίσω δεν θυμάμαι την οδό ήταν ένα ζαχαροπλαστείο zen gauteau νομίζω το έλεγαν ή κάπως έτσι. Μου έφεραν στο επισκεπτήριο προφιτερόλ, αλλά τι προφιτερόλ!!!!! με σοκολάτα γάλακτος όχι την μαύρη. Κόντεψα να λιποθυμήσω....δεν είχα ξαναφάει στη ζωή μου τέτοιο προφιτερόλ.....μου είπαν και για lemon pie και creme brulee ότι κάνει τις καλύτερες αλλά είχα κολλήσει τόσο με τα προφιτερόλ που τα έτρωγα δύο δύο (έλειπε από πάνω και η σαντιγυ που τόσο σιχαίνομαι και οι ξηροί καρποί. Το ψωμάκι ήταν τόσο μαλακό και η κρέμα ήταν μέσα στο ψωμάκι και έξω από αυτό, σχεδόν στο μισό μπολ, τι νόστιμη κρέμα........:rolleyes:) Πόσο μου λείπουν τώρα.....:(:worry::confused: Έτσι μου έρχεται να κάνω μια εισαγωγή....:vava:
oντως εχει εκπληκτικα γλυκα αυτο το ζαχαροπλαστειο...εγω οτι εχω δοκιμασει απο κει σε bitter chocolate...ηταν...ολα τα λεφτα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Tιραμισού,σουφλέ σοκολατας,μιλφέιγ,creme brulle!!!! :yes::1eye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Καζάν Ντιπί (ίσως είμαι και η μοναδική)
Cheesecake
Μιλφέιγ
Και τώρα το καλοκαίρι τρελαίνομαι για κανταίφι με παγωτό! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Καζάν Ντιπί (ίσως είμαι και η μοναδική)

Δεν εισαι :P

Λεπον:
Κρεπα με νουτελα και οποιαδηποτε παραλλαγη της,με μπισκοτο,με φραουλες,με ρουμι,με σαντιγι,με παγωτο
Καταιφι
Ταρτες με φρουτα,ειδικα φραουλα,σταφυλι και ακτινιδιο
Μπακλαβας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Δικια μου εισαι γιαβρίμ..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Δικια μου εισαι γιαβρίμ..:P

Όχι,δικιά μου είναι :P

Μου αρέσει πολύ το brownie και τα cookies που κάνει η μητέρα μου.Γενικά οτιδήποτε έχει σοκολάτα,αν και προσπαθώ να μην τρώω τόσο.

Επίσης μεγάλη λατρεία ο μπακλαβάς σε κάθε παραλλαγή.


Κάτι καλοκαιρινό που κάνω εγώ πάντως,είναι το γιαούρτι με σάλτσα φράουλας.Δροσίζει απίστευτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ShatteredIce

Δραστήριο μέλος

Η ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 573 μηνύματα.
οτιδήποτε έχει μέσα σοκολάτα! δεν κάνω εξαιρέσεις εκεί:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
οτι εχει σοκολατα!!!και φυσικα τρελενιμαι για μιλφέιγ!!!! :slourp:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top