Αγαπημένα παλιά τραγούδια

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Όταν ήμουν πιτσιρίκι, άκουγα τα εξής είδη:

1. Ποπ μουσική των αρχών της δεκαετίας του '90 (Πωλίνα, Δάκης, Δάντης κλπ). Δακτυλικά αποτυπώματα, Ανατολίτισσα, Θωρακισμένη Mercedes και άλλα τέτοια
2. Πολύ Πάριο που άρεσε (και ακόμα αρέσει) στη μητέρα μου (εμένα τότε δε μου άρεσε καθόλου)
3. Άφθονο Στράτο Διονυσίου
4. Γενικά όλα τα λαϊκά της εποχής αλλά και παλιότερα (Μητροπάνος, Πίτσα Παπαδοπούλου κλπ
5. Μάκη Χριστοδουλόπουλο (δική μου επιλογή, ήταν το πρώτο cd που είχα αγοράσει)
6. Χρήστο Κυριαζή (Μου θυμίζεις τη μάνα μου...)
7. Μανώλη Λιδάκη (ελπίζω να σταματήσει τις βλακείες κι ήταν κι ο αγαπημένος μου τραγουδιστής:mad:)
8. Σαν έφηβος, είχα τρέλα με το Νταλάρα. Τρέλα όμως.
9. Πέρασα κι εγώ τη ροκ φάση μου με Παπακωνσταντίνου/Κατσιμιχαίους/Πυξ λαξ/Τσακνή και τα τοιαύτα
10. Γύρω στα 17-18 γνώρισα και αγάπησα τα παραδοσιακά τραγούδια (εξαιτίας και του ότι άρχισα να μαθαίνω Βυζαντινή μουσική) τα οποία αδικούσα πριν χαρακτηρίζοντάς τα "Βλάχικα":redface:
11. Μια περίοδο πριν 2-3 χρόνια είχα τρέλα με το Στέλιο Καζαντζίδη.


Γενικά πάντως, κυρίως Ελληνικά άκουγα. Ξένα ελάχιστα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ποσο νιατα δηλαδη??
Δηλαδη τωρα ειμαι μεγαλη??:hmm:

αν εννοεις πολυυυυυ μικρουλα παιδακι ακουγα ρουβα, μπριτνευ σπιαρς, backstreet boys, spice girls και ελληνικα γαρμπη, βανδη, βισση, παριο, γονιδη, κι οσα ακουγα στο σπιτι μαρινελλα, αλεξιου κλπ.
Αργοτερα ροκεψα ελληνικη και ξενη ροκ, psychedelic πολυ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ στα τελη γυμνασιου αρχες του λυκειου τα χορευαμε κιολας χαχχ παπακωντσαντινου με τρελα, τρυπες με ΤΡΕΛΑΑΑ κλπ. Ημουν φαν(μαρεσε να χορευω) της rnb και hip hop αλλα οχι με μανια, κυριως επειδη ακουγαν φιλοι μου τοτε ακουγα κι εγω, πηγαινα παρεα τους σε μαγαζια που επαιζε αυτη η μουσικη και προσπαθουσ να ντυθω αναλογα, ψιλοτζιφος βεβαια, μαθημενη στη μαυριλα καλη- κακη δεν αλλαζεις ευκολα ακουσματα.;)

Ακομα ροκιες ακουω και ηλεκτρονικη, μου ειναι οικεια στην ιδιοσυγκρασια μου δεν νομιζω ναλλαξει ποτε αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
όταν ήμουν έφηβη

New Order - True Faith

Wild Boys Duran Duran

Χάρης & Πάνος Κατσιμίχας: Ριτα Ριτάκι

μην με ρωτήσετε πως συνδυάζονται, τότε ακούγαμε πολλά και διάφορα, άλλωστε η μουσική εξημερώνει τα ήθη ή τα εξαγριώνει; χμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμ............................δεν θυμάμαι;):P;):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.

Αυτούς κ μόνο αυτούς σαν υπνοτισμένη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
κι όταν ήμουνα παιδάκι άκουγα πολύ μαρίζα κωχ





 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Obscura

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,515 μηνύματα.


Από τα πρώτα τραγούδια που μου άρεσαν ποτέ :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Achilles

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο King of Myrmidons αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.


πολύ λα-λα εποχή η εφηβεία μου! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
Τι ακούγατε στα νιάτα σας;




...κι ακόμη.


everytime you need me i'll be here

everytime you leave me i'll be near

everytime you hold me like you do

i'm so in love with youuuuu :redface::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μελιώ

Δραστήριο μέλος

Η -Το Νου Σου Στην- Αμέλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Αχχ, ούτε ηλεκτρικό δεν είχαμε τότε ...
και δεν εννοώ βρε σεις σιδηρόδρομο
Αχχ, Δανάη τι άλλο ...

:D



Αντε και σε πιο νέα έκδοση για τους μεταπολεμικούς :P







 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.


Μπορεί να μην είναι του 80 αλλά εγώ αυτό άκουγα σε μικρή ηλικία

Ωραία σε λίγο θα πάω γκουντις και μετά για φίφα 99 :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Εγώ θυμάμαι τα πρώτα μου ακούσματα ήταν οι δίσκοι του πατέρα μου που έχει φύγει εδώ και πολλά χρόνια απ'αυτή τη ζωή. Αρκετοί δίσκοι, ελληνικά και ξένα τραγούδια. Tότε γνώρισα τους Abba και τον Jean Michel Jarre και έκανα τα πρώτα μου "ταξίδια" με τη μουσική του. Αυτά τα δυο κυρίως ξεχωρίζω.

Στη μνήμη του πατέρα μου :






Kαι αυτό



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Burp

Δραστήριο μέλος

Η Burp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 786 μηνύματα.
με κάτι τέτοια κουλά χτυπιόμασταν τα κορίτσια στν 1η λυκείου :P





μετά πέρασα στν χρυσή εποχή των 80΄s όπου και βρήκα τν μουσική μου ταυτότητα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Reo Speedwagon





 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.


μεγάλη επιτυχία της δεκαετίας του 80
κυκλοφορούσαν και μπλουζάκια με το σήμα Relax Don't Do It
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-sofia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,522 μηνύματα.
Front.jpg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

negative

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο negative αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 398 μηνύματα.










 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top