Όμορφες εικόνες...

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
2c15a02523bf85e6884db61fc1b571aa.jpg


Crystal Ball Photography
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,972 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,972 μηνύματα.
Nottingham UK.

image_1627307686.png
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,972 μηνύματα.
Toronto Canada.🇨🇦🇨🇦
1200px-Lascalles_Avenue_Chaplin_Estates.jpg
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θάλασσα των Αστεριών στις Μαλδίβες (κι όχι Μαλβίδες όπως συνηθίζουμε να τις λέμε...). Φωσφορίζει τη νύχτα...και είναι είναι ένα όνειρο...

1428089579-62e5fb4f3b0c1828fcaeb0ca4455f928.jpg


@EvanescenceQ , εδώ να σου γράψω (κάπου αλλού το ανέφερες...) ότι η αγάπη μου για τη θάλασσα προκύπτει κι απ΄ το γεγονός ότι ο πατέρας μου ήταν καπετάνιος. Οπότε, από μικρό παιδί, μυήθηκα στο νερό, ταξίδεψα μαζί του αρκετά και την λάτρεψα...Δεν μπορώ να ζήσω χωρίς τη θάλασσα, χωρίς το υγρό στοιχείο γενικότερα. Κι εδώ, Αθήνα που είμαι, τη βολτούλα μου προς παραλία μεριά θα την πάω πολύ συχνά. Σαν την βρω ανταριασμένη μού δίνει δύναμη. Σαν την βρω "λάδι" γαληνεύω. Όπως κι αν είναι την αγαπώ και παίρνω, κάθε φορά, ό,τι έχει να μου δώσει...
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,972 μηνύματα.
Ίδρυμα Νιάρχος.

20220106_172350.jpg
20220106_172353.jpg
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Θάλασσα των Αστεριών στις Μαλδίβες. Φωσφορίζει τη νύχτα...και είναι είναι ένα όνειρο...

View attachment 92279

@EvanescenceQ , εδώ να σου γράψω (κάπου αλλού το ανέφερες...) ότι η αγάπη μου για τη θάλασσα προκύπτει κι απ΄ το γεγονός ότι ο πατέρας μου ήταν καπετάνιος. Οπότε, από μικρό παιδί, μυήθηκα στο νερό, ταξίδεψα μαζί του αρκετά και την λάτρεψα...Δεν μπορώ να ζήσω χωρίς τη θάλασσα. Κι εδώ, Αθήνα που είμαι, τη βολτούλα μου προς παραλία μεριά θα την πάω πολύ συχνά. Σαν την βρω ανταριασμένη μού δίνει δύναμη. Σαν την βρω "λάδι" γαληνεύω. Όπως κι αν είναι την αγαπώ...
@Υδροχόος ευχαριστώ για την ειλικρίνεια ❤️
Μεγάλωσα σε νησί και νιώθω 1000% όσα λες.
Την προτιμούσα με κύματα και μου άρεσε να κολυμπάω όταν δεν έμπαινε κανείς λόγω των κυμάτων.
Και η ηρεμία της μου γαληνευει την ψυχή .
Και το άγνωστο της με εξιταρει ναι να την ανακαλύπτω γιατί δεν είναι ποτέ ίδια.
Χρώμα δεν αλλάζουνε τα μάτια μόνο τρόπο να κοιτάνε, λέει το τραγούδι και για μένα η θάλασσα ήταν και παραμένει σημείο αναφοράς.
Όσο μακριά κι αν πήγα πάντα την ψάχνω.
Και μέσα σε ανθρώπους μου αρέσει να βλέπω το βυθό τους! 😏
Ευχαριστώ ❤️ και μένουν ταξίδια που δεν κάναμε ακόμα και άλλα που αφήσαμε στη μέση 😏

Η εικόνα αφιερωμένη δική σου❤️😏
giphy (3).gif
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top