Όλα σε θυμίζουν....

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Ποιές καταστάσεις, πράγματα, ακούσματα, μυρωδιές, περιοχές κ.λ.π. από την καθημερινότητά σας, σας θυμίζουν το e-steki ή κάποιο μέλος του?

Για π.χ. εγώ όποτε ακούω το "Life is wonderful" σκέφτομαι αυτομάτως την Vkey και όταν ακούω το "Pump it" την dooo (τις οποίες κοπέλες δεν έχω δει ποτέ στη ζωή μου). Επίσης όσες φορές έχω βρεθεί στο Μοναστηράκι, κατευθείαν το μυαλό μου πάει στο e-steki.

Συμβαίνει κάτι αντίστοιχο και σε σας ή να πάω να κοιταχτώ?????? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

kynofilos

Δραστήριο μέλος

Ο kynofilos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Το στεκι έπαιξε και παίζει ακόμα σπουδαίο ρόλο στη ζωή μου και χαίρομαι και γω που είναι συνεχώς στο μυαλό μου. Οι χαρακτήρες των παιδιών είναι σπουδαίοι και συνεισφέρουν στην πίστη μου στην ανθρώπινη φύση. Η επικοινωνία συναισθήματος είναι μοναδική και μου δίνει καθημερινά τροφή για σκέψη και ψάξιμο τα αποτελέσματα των οποίων μπορώ μετά να μοιραστώ μαζί σας. Είναι ένα ευχάριστο νοητικό ταξίδι. Χαιρετίζω και ευχαριστώ όλους τους φίλους του στεκι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Εγώ όποτε ακούω κάποιο όνομα καινούργιου φίλου μου, που συμπτωματικά είναι και στο στέκι [πχ. πέτρος και λία] το μυαλό μου πάει αυτομάτως σε αυτούς:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
καψιμο ε! εγω κλασσικα το michelle ή η λεξη στεκι μου θυμιζουν το ε-στεκι και αλλα μπορει αλλα αυτα μου ερχονται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Βασικα αυτην την στιγμη δεν μου ερχετε κατι το συγκεκριμενο αλλα αρκετες φορες συμβενουν διαφορα και μου ερχετε στο μυαλο το steki η/και μελη του. Σιγουρα αμα ακουσω ονοματα που τα εχουν και καπια μελοι εδω, αμα ακουσω στεκι αλλα και με αλλους τροπος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Άτομα που δεν έχω γνωρίσει προσωπικά για να κρίνω από πρώτο χέρι και πιθανά να αποκτήσουν αξία για μένα, δεν υπάρχουν για να με απασχολούν στην καθημερινότητα μου.
Είναι απλά ένα ψευδώνυμο. Δεν υπάρχει σύνδεση με μια πραγματική υπόσταση μέχρι την προσωπική γνωριμία. Από εκεί και πέρα δεν γίνονται άτομα από το e-steki αλλά πρόσωπα της ζωής μου καλώς ερχόντων των πραγμάτων.

Συνεπώς
Συμβαίνει κάτι αντίστοιχο και σε σας ή να πάω να κοιταχτώ??????
Όχι και ειλικρινά μου φαίνεται περίεργο να συμβαίνει.Αλλά αυτό είναι θέμα του καθενός και δεν μου πέφτει λόγος έτσι! Ίσως να έχω μείνει εγώ λίγο πίσω στο τρένο της τεχνολογίας σε κάποιους τομείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
Για π.χ. εγώ όποτε ακούω το "Life is wonderful" σκέφτομαι αυτομάτως την Vkey

κι εγω το εχω παθει αυτο... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Όλοι συγκλίνουμε στο ότι θα πρεπε να πας να κοιταχτείς (με αυτό το νικ τι περίμενες;):P :P

Είναι φυσιολογικό όταν κάτι για ορισμένους απο εμας αποτελεί εδώ και πάνω απο ένα χρόνο καθημερινότητα,να υπάρχουν και στιγμές εκτός νετ που το μυαλό μας να ανατρέχει εκεί.
Εξαλλου η μνήμη λειτουργεί με εικόνες,συναισθήματα,μυρωδιές, γεύσεις οπότε και η καθημερινή οπτική και συναισθηματική επαφή που έχουμε είναι αρκετή για να λειτουργήσει ως ανάμνηση.

Πολλές φορές μπορεί να φέρνω στο μυαλό μου μέλη ή καταστάσεις που βίωσαν, πχ.όποτε ακούω Ιταλία πάει το μυαλό μου στον Μάριο(αλλά και όποτε περνάω έξω απο τον Γερμανό:D ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,077 μηνύματα.
KISS ή κάθε είδους κιθάρα: Κλασσικά Κρόνος

Οι 2 σελίδες της 29/10/04 σε μάθημα της ΑΣΟΕΕ, οι οποίες είναι οι μόνες γρήγορα γραμμένες σημειώσεις από εκείνο το μάθημα: Michelle Είχε κάτσει δίπλα μου μέσα στην αίθουσα και είχαμε πιάσει μπούρδου μπούρδου και ταυτόχρονα το κακόμοιρο ήθελα να σημειώσω:P

Φέτα: dooo γιατί κάποτε είχε πεί ότι είχε πάρει στη δουλειά ένα ταπεράκι με κοτόπουλο και φέτα

Σπετζοφάι: Vkey Εμ άμα μας "πρήζει" (καλοπροαίρετο αυτό μαρή μην ξαναρπαχτείς) το Βικάκι "έφτιαξα σπετζοφάι, έφτιαξα σπετζοφάι" είναι να μη μου κολλήσει;;:clapup: Επίσης, είναι από τα ελάχιστα άτομα που έχω εισάγει στο πίσω μέρος του μυαλού μου και δεν ξεχνώ και που ούτως ή άλλως θυμάμαι από το στέκι.

Η death metal, η λέξη "ποιότητα" όπως επίσης και πολλές άλλες που έχουν να κάνουν με διαπροσωπικές σχέσεις: Covenant γιατί φιλοσοφούσαμε αλλά και συζητούσαμε άπειρες ώρες στο μαύρο ξημέρωμα για ότι μπορεί κανείς να φανταστεί. Επίσης ένα από τα ελάχιστα άτομα που έχω ούτως ή άλλως στη σκέψη μου. Εξαιρετικός φίλος. Έχουμε όμως να μιλήσουμε καιρό.

Lacrimosa: Exposed Bone. Όχι ότι ακούω Lacrimosa αλλά όταν τους πετυχαίνω σε διάφορα σημεία που κατεβάζω τραγούδια, μου θυμίζουν τον Exp.

House μουσική: Founes

Ρακόμελο, ούζο, μπύρα, Stargate Atlantis (τηλεοπτική σειρά): giostau

Μαλλιαρά αρκουδάκια: Crazyhelen με τα άβατάρ της

Περίεργα γραμμένες λέξεις πχ. Haeh!!!~111: Weak and Powerless

Υπάρχουν όμως και αρνητικά χαρακτηριστικά που βλέπω έξω στον κόσμο και θυμάμαι κάποια μέλη, όπως φιλαργυρία, ασταμάτητη σαχλολογία, το να φαίνεται κάποιος/α ρομαντικός/ή για τις εντυπώσεις, μιμήσεις άλλων για απόκτηση ιδίου χαρακτήρα, επαναστατοφάνεια... κλπ. , που όμως δε θα τα συνδιάσω με κάποια μέλη για ευνόητους λόγους εκτός κι αν αυτό επιτραπεί από ανώτερη αρχή ή μπορεί καλύτερα να καταχωρηθεί σε άλλο υπάρχον θέμα με θετικά και αρνητικά. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
το τραγούδι που έχει στην υπογραφη της η Vkey μου την θυμίζει

στα Π@#@#ρια μου μου θυμίζει τον Βαλντεράκο:P

όταν βλέπω τον Αρναούτογλου θυμάμαι τον παππού μου(Γιάννης)

ότι έχει σχεση με διακόσμιση την ΚΟΥΕ (όπως το άλλαξε το στον Αλφα)

οταν βλέπω τα αρκουδάκια best friend crazyhelen

ότι έχει σχέση με πτυχιακή τον
giostau
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Χμ, απάντησα;
Αλλά να πω κάποια πράγματα της καθημερινότητάς μου, που μου θυμίζουν πράγματα και άτομα από εδώ...

Κάθε μέρα περνάω μπροστά από Starbucks και σκέφτομαι τη Michelle!
Όποτε η πρώην συγκάτοικος μιλάει με μία φίλη Κοσταρικανή ισπανικά, σκέφτομαι την πέρα μεριά του Ατλαντικού και, φυσικά, τον Founes!!
Αλλά όταν μιλάει στο τηλέφωνο με μία ισπανίδα, μου έρχεται στο μυαλό η burbuja!
Στο σούπερμάρκετ έχουν κάτι σοκολάτες, που είχα φέρει και στη Gio όταν είχα έρθει Ελλάδα τον Οκτώβρη... και τη σκέφτομαι!
Έχω ένα ντοσιέ με κουνελάκια, μπρος-μπρος στο ράφι μου... ε, η bunny είναι η κατάλληλη σκέψη!
Η Κουέ μού θύμιζε πάντα μία πολύ καλή μου φίλη, η οποία λόγω συμπεριφοράς και ηλικίας, μου κάνει το εφέ μεγάλης αδερφής!! Άρα όταν μου στέλνει μήνυμα, σκέφτομαι την κουεδίνω μου!!!
Επανέχρομαι με νέα...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 823 μηνύματα.
Σπανίως, όταν ακούω το blower's daughter μου έρχεται η κατερίνα στο μυαλό.
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Σπανίως, όταν ακούω το blower's daughter μου έρχεται η κατερίνα στο μυαλό.
:)

Και μένα!:P
Επίσης το ποδόσφαιρο μου φέρνει στο μυαλό τον Founes και το τραγούδι 'Michelle' την Michelle. Κι η Ελβετία το Γίδι. Κάτι άλλο δεν μου έρχεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Όταν έχω καλή διάθεση και θέλω να εκτονοθώ και τραγουδάω διάφωρα τραγουδάκια θυμάμε τον Γιώργο

Οταν πήνω ή τρώω κανένα μεζεδάκι ή ποτάκι θυμάμε τον πειρατή

Όταν ακούω το τηλέφωνο να χτυπάει θυμάμε πάντα την Βίκη απο την Θεσσαλονίκη.

Όταν βλέπω μάνα τρυφερή ή την αδερφή μου δεν ξέρω αμέσως το μυαλό μου πάει στην κουέ

Αν πώ και άλλα θα εκτεθώ:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ε λοιπόν, εμένα ο καπνιστός σολωμός μου θυμίζει πολύ την Underwater!!! Έχεις αναφέρει συχνά ότι αυτό έφαγες το μεσημέρι, ε;
Το ίδιο και τα οπάκ καλσόν!
Και η Γλασκώβη φυσικά... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

truffinho

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος (όνομα και πράμα) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 1,416 μηνύματα.
Πλέον πολλά τραγούδια μου θυμίζουν τον πειρατή, αφού έχουμε τα ίδια γούστα, ενώ σε πολλές περιπτώσεις θυμάμαι τη Ζανίν, την Πάτυ και που και που τη Λία (όταν δω γάτα ή όταν ακούσω κάτι για διανύσματα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
όταν δω ή ακούσω κάτι για σουβλάκια σας θυμάμαι όλους!!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Ε λοιπόν, εμένα ο καπνιστός σολωμός μου θυμίζει πολύ την Underwater!!! Έχεις αναφέρει συχνά ότι αυτό έφαγες το μεσημέρι, ε;
Το ίδιο και τα οπάκ καλσόν!
Και η Γλασκώβη φυσικά... ;)

Ο σολωμός;:lol: Όντως, τρώω συνέχεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top