Ποιό είναι το ωραιότερο και ασχημότερο χαρακτηριστικό σας σε πρόσωπο ή σώμα;

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ποιό πιστευετε οτι είναι το ωραιότερο και ποιό το ασχημότερο χαρακτηριστικό σας σε πρόσωπο και σώμα;

Ας απαντήσω πρώτη:
Πρόσωπο: Το ωραίοτερο τα χείλη μου και το ασχημότερο η μύτη μου
Σώμα: Το ωραιότερο το στήθος μου :redface: και το ασχημότερο οι γάμπες μου

Το thread κυρίως απευθύνεται σε γυναίκες αλλά μπορούν να απαντήσουν και άντρες. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Πρόσωπο: Τα χείλη μου, ασχημότερο δεν έχω..
Σώμα: Ωραιότερο δεν έχω, ασχημότερο τα πόδια μου γενικώς..

(Αντίφαση ε; :confused:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Michelle, να επεκτείνω το ερώτημά σου;;;

Τι κάνετε για να τονίσετε τα δυνατά σας σημεία και πώς καταφέρνετε να τραβήξετε τα βλέματα μακριά από τα αδύνατα;;;

(π.χ. τι ρούχα (δε) φοράτε; Πώς βάφετε το πρόσωπό σας, αν θεωρείτε ότι γενικά είναι ωραίο; κλπ κλπ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Michelle, να επεκτείνω το ερώτημά σου;;;

Τι κάνετε για να τονίσετε τα δυνατά σας σημεία και πώς καταφέρνετε να τραβήξετε τα βλέματα μακριά από τα αδύνατα;;;

(π.χ. τι ρούχα (δε) φοράτε; Πώς βάφετε το πρόσωπό σας, αν θεωρείτε ότι γενικά είναι ωραίο; κλπ κλπ)
Φυσικά και μπορείς :)
Προσωπικά δεν έχω να πω κάτι επ'αυτού, είμαι άσχετη επι του θέματος! Ο,τι μου κάθεται καλά στο μάτι, αυτό κάνω. Πάντως μίνι φούστα φοράω, παρ'ότι δεν μου αρέσουν οι γάμπες μου. Μου αρέσουν οι μίνι φούστες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mitsos The Great

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Βαρθολομιό (Ηλεία). Έχει γράψει 2,165 μηνύματα.
Λεπόν :
Πρόσωπο: Το χρώμα των ματιών μου... Δεν μου αρέσει που τα μάτια μου είναι γαλάζια :mad:
Σώμα: Μου την δίνουν οι πατούσες!:mad: Άσε κάθε μέρα πρέπει να αλλάζω και 1ζευγάρι παπούτσια:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Εγώ πάλι απλά αποφεύγω τις πολύ κοντές φούστες (αυτές που μοιάζουν με ζώνη εννοώ.. :P), τα πολύ κολλητά ρούχα γενικώς και φοράω πολύ ξώπλατα, καθώς και φορέματα θηλυκά..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
χμμμμμ

πρόσωπο:
χειρότερο: μύτη :down:
καλύτερο: μάλλον τα μάτια


σώμα:
χειρότερο: σίγουρα τα δάχτυλια χεριών :down: :redface:
καλύτερο: :hmm:

σχετικά με το τι φοράω...συνήθως αγοράζω στενά παντελόνια /τζιν και μίντι στενές φούστες γιατί πιστεύω ότι μου πάνε.
απογεύγω τα πολύ ριχτά γιατί κάθονται σα τσουβάλια πάνω μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
βάσει ερευνών (πιλοτική έρευνα):

πρόσωπο: τα μάτια θεωρούνται ατού (ναι είναι πράσινα)!
η μύτη θεωρείται ντολμας!:D

σώμα: :hmm:
υποθέτω το στήθος είναι +
τα μπούτια είναι -

θα ξανακάνω μια έρευνα κ θα πω νεότερα αποτελέσματα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chica_loca

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η chica_loca αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
Στα συν (+) Πρόσωπο θα βαλω τα ματια και στο Σωμα το Στηθος!

Τωρα κατι ασχημο δεν εχω, Δεν είναι κατι που με χαλαει πανω μου :)!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Πρόσωπο:
Μάτια ή χείλη = +
Μύτη = -

Σώμα:
Στήθος = +
Μπουτάκια = -
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Πρόσωπο: Το χρώμα των ματιών μου... Δεν μου αρέσει που τα μάτια μου είναι γαλάζια

:worry::confused::hmm: (ξέρεις πόσο θα ήθελα να έχω γαλανά μάτια?!?!:P:D)

Πρόσωπο :

+ (δεν βρίσκω)
- μύτη :P

Σώμα :

+ (...ούτε εδώ βρίσκω)
- κιλά:P

Πάντως πολλά θετικά βρήκα, ε?:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Τι να σας πω ρε παιδια... δεν το εχω σκευτει ποτε...:P Βασικα στο συν μαλλον ματια και μαλλια συμφωνα με τα λεγομενα ολων των γυρω, και στο πλιν τα σπιρια αν μετρανε:P Και για σωμα δεν εχω ιδεα....
Οσο για τα ρουχα, αφηστε το καλητερα... απλα βαζω οτι μου κ@υλ*νει, χωρις να σκευτω πως φενετε πανω μου, αν ταιριαζει το παντελονι με την μπλουζα κλπ
Και οσο για το αν το θεωρω γενικα ωραιο τι να πω... τα λενε ολα η αμετριτες κατακτισεις.... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Την είχα κάνει αυτή τη σκέψη (και πάντα μπερδευόμουν) γιατί είχα ακούσει ότι πρέπει να βρίσκεις πού υπερτερείς και πού υστερείς και να πράτεις αναλόγως.

Λοιπόν, στο πρόσωπό μου δεν έχω πρόβλημα, όλοι μου λένε ότι έχω ωραίο πρόσωπο. Στο σώμα πιστεύω ότι το μείον μου είναι τα μπούτια (χεχε). Λίγο πιο στενά δε θα μπορούσαν να είναι;;; Νταξ' δε με λες τόφαλο, απλώς με πιασίματα εκεί, αλλά θα προτιμούσα να ήταν πιο αναλογικά με το υπόλοιπο σώμα. Ας είχα πιο μεγάλη μέση και πιο μεγάλες πλάτες... Τέσπα, τα γονίδια βλέπεις...:P

Πώς να ενεργήσω όμως δεν ξέρω... :hmm:Να φοράω παντελόνες π.χ. και στενά μπλουζάκια από πάνω;;; Αυτό το κάνω το καλοκαίρι, αλλά το χειμώνα είμαι όλο με τζην. Κανένας περισσότερο σχετικός υπάρχει;;; :/:

Φυσικά και μπορείς :)
Προσωπικά δεν έχω να πω κάτι επ'αυτού, είμαι άσχετη επι του θέματος! Ο,τι μου κάθεται καλά στο μάτι, αυτό κάνω. Πάντως μίνι φούστα φοράω, παρ'ότι δεν μου αρέσουν οι γάμπες μου. Μου αρέσουν οι μίνι φούστες :P

Κι εγώ αν είχα λεπτά πόδια στάνταρ θα φορούσα μίνι... Κι εμένα μου αρέσουν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Πρόσωπο:
Ωραιότερο μάτια και χαμόγελο.
Ασχημότερο μερικές ελιές!

Σώμα:
Ωραιότερο στήθος.
Ασχημότερο κυτταρίτιδα και γάμπες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Κι εγώ αν είχα λεπτά πόδια στάνταρ θα φορούσα μίνι... Κι εμένα μου αρέσουν..

Μπα, δεν έχω λεπτά πόδια. Κανονικά είναι. Και ειδικά οι γάμπες μου είναι πιο παχιές απ'ότι θα πρεπε για να είναι αρμονικές με το υπόλοιπο σώμα μου. Απλά με το κατάλληλο παπούτσι είναι αρκετά ικανοποιητικό το αισθητικό αποτέλεσμα ώστε να βγώ έξω έτσι (και ευτυχώς δεν έχω κυτταρίτιδα, απορίας άξιον). :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Στο προσωπο μου αρεσουν τα ματια μου (πρασινα :D) και τα χειλη μου, και δεν μου αρεσουν οι μαυροι κυκλοι μου!:down:

Στο σωμα, μου αρεσουν τα ποδια μου και το στηθος μου και μισω την κοιλιτσα μου!:mad: Αλλα που θα μου παει, θα την ξεφορτωθω μεχρι το καλοκαιρι!

Επισης, θα ηθελα να εχω πιο σκουρο δερμα.

Οσο για το τι ρουχα φοραω, οτι μου κατεβει και μου φαινεται ωραιο στον καθρεφτη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Στο προσωπο μου αρεσουν τα ματια μου (πρασινα :D) και τα χειλη μου, και δεν μου αρεσουν οι μαυροι κυκλοι μου!:down:

Σαν να ακούω τον εαυτό μου να μιλάει!! (εκτός απο το πράσινα)
Κι εγώ λατρεύω τα μάτια μου αλλά έχουν έντονους μαύρους κύκλους και γι'αυτό δεν τα έβαλα πρώτο στα χαρακτηριστικά. Αλλά μου αρέσουν πολύ, είναι μεγάλα, με σχετικά σπάνιο χρώμα (μαύρο, αν και το αλλάζω πότε πότε με φακούς) και με ωραίο σχήμα. Πάντως οι μαύροι κύκλοι έχουν ένα θετικό: Δίνουν βάθος στο βλέμμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Πρόσωπο: μάτια πράσινα που άν τονιστούνε και λίγο με μολίβι μου αρέσουν πολλύ :) ... Μύτη που είναι ασκημη και τονισμένη απο μόνη της:(

Σώμα: θετικά ότι η κοιλιά μου είναι πάντα φλάτ(όταν δεν έχω παραπανήσια κιλά:whistle: Αρνιτικά ποπός, γοφός, μπούτες, και χοντρά δάχτυλά:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
προσωπο:
τα ματια μου (ειναι σχιστα σαν κινεζα λιγο :P )
η τελεια γαλλικη μυτουλα μου
γενικα μου αρεσει το προσωπο μου :P
δεν βρισκω κατι ασχημο :P

σωμα:

αν δεν ειχα βαλει κιλα απο φαρμακευτικη αγωγη δεν θα ειχα κανενα αρνητικο. ειχα πολυυυυυυυυ καλες αναλογιες πριν :( :( :(
αρα στο σωμα ...αρνητικο.:( :( :( :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rudess f

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η rudess f αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 264 μηνύματα.
λοιπόν λοιπόν...
στο πρόσωπο γενικά δεν έχω αρνητικά.. ο θεούλης μου έδωσε συμμετρικά χαρακτηριστικά εκ των οποίων ορισμένα είναι και όμορφα (πχ.. πράσινοκίτρινα μάτια..:redface: οι φίλοι μου γι αυτό με λένε γάτα.. )
στο σώμα πιστεύω ότι το αρνητικό μου είναι η κοιλίτσα μου.. είναι το μέρος στο οποίο πάντα φαίνονται τα κιλάκια που έχω παραπάνω.. θετικά σημεία.. τα πόδια (ας είναι καλά ο στήβος...) και το στήθος μου.. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top