Παραξενιές και μικρές λεπτομέρειες της καθημερινότητας

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Κι εγώ έχω παραξενιά με το τόστ! Θέλω να είναι ΠΟΛΥ ψημένο, καφέ (κυριολεκτικά) και το τυρί να έχει βγει απέξω!

Ιεροσυλια!:P

Το τοστ τρωγεται ελαφρα ψημενο (χρυσαφι χρωμα) με ΚΑΘΟΛΟΥ τυρι απεξω γιατι καιγεται και μετα μπλιαχ. Επισης δεν το ακουμπαω σε πιατο γιατι μετα μαλακωνει απο κατω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ιεροσυλια!:P

Το τοστ τρωγεται ελαφρα ψημενο (χρυσαφι χρωμα) με ΚΑΘΟΛΟΥ τυρι απεξω γιατι καιγεται και μετα μπλιαχ. Επισης δεν το ακουμπαω σε πιατο γιατι μετα μαλακωνει απο κατω.
Μα εμένα μου αρέσει το καμμένο τυρί!! :P
Όσο για το μαλάκωμα απο κάτω, συμφωνώ, ούτε εγώ το βάζω σε πιάτο (ή αν το βάλω είναι σε τέτοια "στάση" ώστε να είναι και οι δύο πλευρές στον αέρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Κι εγώ έχω παραξενιά με το τόστ! Θέλω να είναι ΠΟΛΥ ψημένο, καφέ (κυριολεκτικά) και το τυρί να έχει βγει απέξω!
Τι το ανέφερες το τυρί τώρα... Μ' αρέσει τρελάααααα αυτό! :jumpy:
Γίνεται σαν το σαγανάκι ένα πράμα. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,079 μηνύματα.
Έχω πολλές παραξενιές (πχ. μόλις έφαγα τραχανά για πρωϊνό :D ) αλλά θα πιαστώ από το τοστ για να σας πω(λες και σας ενδιαφέρει:P)ότι δεν βάζω ποτέ κίτρινο τυρί αλλά φέτα! Δοκιμάστε το:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Το έχω δοκιμάσει ;)
Καλό είναι αλλά είναι σχεδόν αδύνατον να βάλεις έτσι τη φέτα ώστε να έχει παντού ίση ποσότητα, οπότε το αποφεύγω (πέραν του οτι προτιμώ το Milner).
Ααα επίσης, στο τοστ δεν μπορώ οποιοδήποτε τυρί, θέλω μόνο Milner (λόγω γεύσης, όχι λόγω κάποιου είδους δίαιτας).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mitsos The Great

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Βαρθολομιό (Ηλεία). Έχει γράψει 2,165 μηνύματα.
Εγώ μαζί με τα μακαρόνια πρέπει να έχω και μια φέτα ψωμί αλλιώς δεν τα τρώω:P.
Καμιά φορα η μητέρα μου αγοράζει ένα γάλα ζαχαρούχο που φτιάχνει διάφορα γλυκά και παίρνω ενα κουταλάκι και το τρώω έτσι...
:P
Δεν μπορώ να κοιμηθώ αν υπάρχουν λουλούδια στο δωμάτιο.
Όταν είμαι στο εξοχικό θέλω μια γάτα κάτω στο κρεβάτι μου για να μπορέσω να κοιμηθώ!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,079 μηνύματα.
Εγώ μαζί με τα μακαρόνια πρέπει να έχω και μια φέτα ψωμί αλλιώς δεν τα τρώω:P.
Καμιά φορα η μητέρα μου αγοράζει ένα γάλα ζαχαρούχο που φτιάχνει διάφορα γλυκά και παίρνω ενα κουταλάκι και το τρώω έτσι...
:P
Δεν μπορώ να κοιμηθώ αν υπάρχουν λουλούδια στο δωμάτιο.
Όταν είμαι στο εξοχικό θέλω μια γάτα κάτω στο κρεβάτι μου για να μπορέσω να κοιμηθώ!:P
Αν εξαιρέσεις τη γάτα κάτω απ'το κρεβάτι :confused:,μου θυμίζεις τα νιάτα μου!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Μα εμένα μου αρέσει το καμμένο τυρί!! :P
Όσο για το μαλάκωμα απο κάτω, συμφωνώ, ούτε εγώ το βάζω σε πιάτο (ή αν το βάλω είναι σε τέτοια "στάση" ώστε να είναι και οι δύο πλευρές στον αέρα.

ΕΕΕ? :confused: :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Χαχαχαχα, το περίμενα οτι κάποιος θα ρωτήσει!
Λοιπόν, όταν φτιάχνω δύο τόστ,τα βάζω σε σχηματισμό "στέγης", σαν να φτιάχνουν στέγη σε ένα ανύπαρκτο σπίτι (δεν ξέρω αν το εξήγησα καλά). Έτσι και οι δύο πλευρές τους είναι στον αέρα και ακουμπάνε μόνο σε μια ακμή μεταξύ τους.
Όταν είναι ένα τόστ μόνο παίρνω βαθύ πιάτο και το βάζω να ακουμπάει απο το ένα μέρος στον πάτο και απο το άλλο στην άκρη που είναι υπερυψωμένη.
Κατάλαβες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mitsos The Great

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Βαρθολομιό (Ηλεία). Έχει γράψει 2,165 μηνύματα.
Πρώτη φορά το ακούω αυτό :lol::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Χαχαχαχα, το περίμενα οτι κάποιος θα ρωτήσει!
Λοιπόν, όταν φτιάχνω δύο τόστ,τα βάζω σε σχηματισμό "στέγης", σαν να φτιάχνουν στέγη σε ένα ανύπαρκτο σπίτι (δεν ξέρω αν το εξήγησα καλά). Έτσι και οι δύο πλευρές τους είναι στον αέρα και ακουμπάνε μόνο σε μια ακμή μεταξύ τους.
Όταν είναι ένα τόστ μόνο παίρνω βαθύ πιάτο και το βάζω να ακουμπάει απο το ένα μέρος στον πάτο και απο το άλλο στην άκρη που είναι υπερυψωμένη.
Κατάλαβες;

:rofl::rofl::rofl:
Καταλαβα ναι. Και εχω λιωσει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
κι εγω το χω αυτο με το τοστ. ασε που θελω να ναι και συγκεκριμενα ψημενο. οχι αψητο, οχι πολυ ψημενο, να μην εχει τιποτα μαυρο πανω, ασε! :P

Κι εγώ το 'χω αυτό! Κι εγώ! (πρωτότυποοοοο..) ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Κι εγώ έχω παραξενιά με το τόστ! Θέλω να είναι ΠΟΛΥ ψημένο, καφέ (κυριολεκτικά) και το τυρί να έχει βγει απέξω!


mpliaaaaaaaaaaaaaaaxxxxx:redface::P

Όταν είμαι στο εξοχικό θέλω μια γάτα κάτω στο κρεβάτι μου για να μπορέσω να κοιμηθώ!:P

χριστος και παναγια. σοβαρα κανεις τετοιο πραμα?:confused:
δλδ αμα δεν εχει γατί απο κατω,δεν κοιμασαι???:confused:
:D

Χαχαχαχα, το περίμενα οτι κάποιος θα ρωτήσει!
Λοιπόν, όταν φτιάχνω δύο τόστ,τα βάζω σε σχηματισμό "στέγης", σαν να φτιάχνουν στέγη σε ένα ανύπαρκτο σπίτι (δεν ξέρω αν το εξήγησα καλά). Έτσι και οι δύο πλευρές τους είναι στον αέρα και ακουμπάνε μόνο σε μια ακμή μεταξύ τους.
Όταν είναι ένα τόστ μόνο παίρνω βαθύ πιάτο και το βάζω να ακουμπάει απο το ένα μέρος στον πάτο και απο το άλλο στην άκρη που είναι υπερυψωμένη.
Κατάλαβες;


αχαχαχαχα!!!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Tι λέτε μωρέ.....;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
ειδες παραξενοι που ναι?? :P:P:P
αντε για πες μας και τα δικα σου να γελασουμε. :)


ps. roumana μου εμενα μερικα ναι!!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Κι εγώ έχω παραξενιά με το τόστ! Θέλω να είναι ΠΟΛΥ ψημένο, καφέ (κυριολεκτικά) και το τυρί να έχει βγει απέξω!

Κι εγώ ετσι το θελω το τοστ.αλλιως μου φαινεται αψητο και δε μπορω να το φαω.

Όταν είμαι στο εξοχικό θέλω μια γάτα κάτω στο κρεβάτι μου για να μπορέσω να κοιμηθώ!:P

Γιατι εχεις ποντικια;:P

Επιπλέον,
Καμιά φορά με πιάνει η παραξενιά με το πιρουνι.Θελω να εχει πλαστικη λαβη,αλλιως δε μπορω να φαω.Θα ψαξω ολα τα πιρουνια και αμα δε βρω με πλαστικη λαβη τοτε θα συμβιβαστω με τη μεταλλικη λαβη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Χαχαχαχα, το περίμενα οτι κάποιος θα ρωτήσει!
Λοιπόν, όταν φτιάχνω δύο τόστ,τα βάζω σε σχηματισμό "στέγης", σαν να φτιάχνουν στέγη σε ένα ανύπαρκτο σπίτι (δεν ξέρω αν το εξήγησα καλά). Έτσι και οι δύο πλευρές τους είναι στον αέρα και ακουμπάνε μόνο σε μια ακμή μεταξύ τους.
Όταν είναι ένα τόστ μόνο παίρνω βαθύ πιάτο και το βάζω να ακουμπάει απο το ένα μέρος στον πάτο και απο το άλλο στην άκρη που είναι υπερυψωμένη.
Κατάλαβες;
Εγκώ ντεν κατάλαβα. :P
Έχεις screenshot; :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maggie

Περιβόητο μέλος

Η Maggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 5,843 μηνύματα.
Έχω πολλές παραξενιές (πχ. 1.μόλις έφαγα τραχανά για πρωϊνό :D ) αλλά θα πιαστώ από το τοστ για να σας πω(λες και σας ενδιαφέρει:P)ότι 2.δεν βάζω ποτέ κίτρινο τυρί αλλά φέτα! Δοκιμάστε το:)


1. Aχαχαχα!! Κι εγώ :teasing::jumpy:
2. Πολλές φορές βάζω φέτα, είναι πολύυυ τέλειο!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
2. Πολλές φορές βάζω φέτα, είναι πολύυυ τέλειο!! :D

Ειδικα οταν λιωνει. :clapup:
Μιαμ, και πειναω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top