Αν αργήσω φάτε.....

Είστε συνεπής στα ραντεβού σας;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 58)

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Όπως δήλωσα αλλού έχω πολύ κακή αίσθηση του χρόνου με αποτέλεσμα να φτάνω παντού αργοπορημένη.
Φτιάχνω λοιπόν αυτήν την ανάλαφρη δημοσκόπηση για να δω πόσα(και ποια γιατί θα είναι φανερή) απο τα μέλη μας είναι Εγγλέζοι στα ραντεβού τους και πόσα έχουν αντικαταστήσει το καλησπέρα με το "συγγνώμη που άργησα"


Α!Και οι αργοπορημένοι μην αργήσετε να απαντήσετε γιατί η δημοσκόπηση σε 2 μήνες θα κλείσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason93

Δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 624 μηνύματα.
Σχεδόν όλες τις φορές είμαι Εγγλέζος εκτός αν έχει κίνηση(αν τύχει κάτι απρόοπτο)...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ε, εξαρτάται πού είμαι... Το β ψήφισα, αλλά στα ξένα απλά δεν έχεις δικαιολογία... Κι εξαρτάται πάντα πού πάω...!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Όπως είπα και σε άλλο θέμα είναι μόνιμο πρόβλημα μου... Ενίοτε για να έχω την ικανοποίηση οτι ήμουν στην ώρα μου μπορεί να το προσπαθήσω τόσο, που να φτάσω αρκετά νωρίτερα (καθώς δεν έχω καμία αίσθηση του χρόνου), αλλά συνήθως αργώ αρκετά... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Όπως είπα και σε άλλο θέμα είναι μόνιμο πρόβλημα μου... Ενίοτε για να έχω την ικανοποίηση οτι ήμουν στην ώρα μου μπορεί να το προσπαθήσω τόσο, που να φτάσω αρκετά νωρίτερα (καθώς δεν έχω καμία αίσθηση του χρόνου), αλλά συνήθως αργώ αρκετά... :/:

Κι εγώ ποτέ μου ποτέ δεν τα έχω καταφέρει.
Είναι απίστευτο την μια κοιτάς το ρολοί(ή το κινητό στην περίπτωση μου γιατί ρολόι χειρός δεν έχω) και λες έχω μια ώρα μπροστά μου και στην επόμενη ματιά έχεις αργήσεις ήδη.
Ούτε εγώ, το λέω και το ξαναλέω, έχω την οποιαδήποτε αίσθηση χρόνου.
Είναι όπως όταν δεν θες να ξυπνήσεις και λες άλλα πέντε λεπτά κι όταν ανοίγεις τα μάτια σου έχει περάσει μια ώρα.
Το ίδιο παθαίνω κάθε φορά που κοιτάω την ώρα.Αναρωτιέμαι ποτε πέρασε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Eγω παντως παντα στην ωρα μου φτανω στα ραντεβου...:clapup:
Προσεξτε ομως!Στην ωρα μου...σπανια στην ωρα που εχω κανονισει ή που θα επρεπε να ημουν εκει!:P
Επειδη με αυτο το θεμα ειμαι τρομερα γκαντεμης παντα...μα παντα οταν λεω θα φυγω νωριτερα για να ειμαι στανταρ στο ραντεβου οταν θα πρεπει να ειμαι ολο και κατι θα συμβει...
Μια θα αρχισουν να χτυπανε τα σταθερα,μια δεν θα βρισκω κλειδια κτλ κτλ.:mad:
Με τιμωρει ο Θεος που παλια καθυστερουσα γιατι το ποποβαραγα μεχρι τελευταια στιγμη αντι να ειμαι ετοιμος...:whistle:
Το αποτελεσμα ειναι ή να ειμαι παντα νωριτερα απ' οτι πρεπει ή να ειμαι παντα αργοτερα!Σπανιο να ειμαι ακριβως την ωρα που εχω κανονισει.:confused:
Αν και να πω την αληθεια τον τελευταιο καιρο τα ψιλοκαταφερνω και στο τελευταιο...:hmm:
Ισως και να στρωσω...ισως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,830 μηνύματα.
Είμαι σχεδόν πάντα στην ώρα μου εφόσον το θελήσω.
Υπολογίζω πόση ώρα είναι ο δρόμος για να φτάσω στον προορισμό μου και ανάλογα με την ώρα [έχω μια συνήθεια κάθε τρεις και λίγο να κοιτάζω την ώρα όπου και να βρίσκομαι!], αν βλέπω πως έχω ξεφύγει από τους υπολογισμούς μου, κινούμε πιο γρήγορα [αν περπατάω], ενώ αμα δω ότι θα φτάσω νωρίτερα, περπατάω πολύ αργά και άλλωτε κάνω και καμμιά βόλτα :D

Πρωτού αναχωρήσω έχω αναλογιστεί άμα έχω αφήσει κάποιου είδους εκκρεμότητα και αμα θυμηθώ κάτι, πολύ απλά το ακυρώνω για να είμαι στην ώρα μου.






-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αλλες φορες ειμαι 5 λεπτα πιο νωρις εκει, αλλες φορες αργω 5-10 λεπτα αναλογα... Δεν αργω ιδιετερα γιατι δεν θα ηθελα ουτε εμενα να με στισουν αλλα δεν υπαρχει και λογος να αργισω αλλα δεν θα επιδιωξω να παρω και χρονο με ελβετικο ρολοι για να ειμαι εκει στο δευτερολεπτο... και να αργισω λιγο δεν εγινε τπτ Αναλογα και το που παω βεβαια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Είμαι πάντα στην ώρα μου! (και συνήθως 5-6 λεπτά νωρίτερα...)
Φροντίζω πάντα ώστε να φεύγω λίιιιγο νωρίτερα από το σπίτι ώστε αν τύχει κάτι απλό να το σώσω... (πχ αν αργήσει κάνα λεωφορείο...)

Και αυτό είναι το παράπονό μου!:(
Όλη μου η παρέα αργεί!!!!!!!:angry:
(κυρίως οι γυναίκες της παρέας....):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Με ατομα που δεν γνωριζομαι καλα φροντιζω να ειμαι στην ωρα μου. Με τους φιλους δικαιολογειται κανα τεταρτακι αργοποριας. Δεν εχω χειροτερο ομως απ'το να με στηνουν πανω απο μισαωρο (αντε κι αλλο ενα τεταρτακι να το ανεχτω..), νιωθω οτι δεν σεβονται τον χρονο μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kynofilos

Δραστήριο μέλος

Ο kynofilos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Ο Τίτλος του Θέματος είναι Απίθανος!!!

Πάντα το απέδιδα στο Κινέζικο ζώδιό μου που είναι Κόκορας ότι είμαι ακριβέστατος στα ραντεβού μου χωρίς να προσπαθώ, ή δεν πάω καθόλου αν δε θέλω...

Ευτυχείς αυτοί που δεν έχουν αίσθηση του ρολογιού, πιστεύω ότι αυτοί έχουν αίσθηση του πραγματικού χρόνου... ή πραγματική αίσθηση του χρόνου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Γενικά προσπαθώ όσο μπορώ να μην καθυστερώ στα ραντεβού μου, ιδιαίτερα αν ο άλλος δεν με ξέρει ή αν πρόκειται για κάποια δουλειά. Πάντως με εκναυρίζει αφάνταστα όταν ο άλλος καθυστερεί μισή ώρα και σε μόνιμη βάση :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,830 μηνύματα.
Έχετε σκεφτεί το ενδεχώμενο να καθυστερείτε KAI εσείς σε συναντήσεις με άτομα τα οποία σε μόνιμη βάση καθυστερούν; :P






-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Και εγώ φροντίζω ώστε να είμαι πάντα στην ώρα μου, και ανάλογα, βλέπω στην διαδρομή και ανεβάζω η κατεβάζω ταχύτητα για να είμαι κανονικά στην ώρα μου:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Έχετε σκεφτεί το ενδεχώμενο να καθυστερείτε KAI εσείς σε συναντήσεις με άτομα τα οποία σε μόνιμη βάση καθυστερούν; :P






-petros

Ανούσιο.Το μοναδικό και εκ του φυσικού μας χάρισμα θα μας κάνει να καθυστερήσουμε ακόμη περισσότερο.Λες και το ξέρουμε βρε παιδί μου:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Εγώ είμαι πάντα στην ώρα μου.
Τις πιο πολλές φορές ίσως και 5 λεπτά νωρίτερα.
Το θέμα είναι ότι στην παρέα μου υπάρχουν μόνο 2 άτομα που έρχονται στην ώρα τους, όλοι οι άλλοι αργούν.
Με αποκορύφωμα ένα παλικάρι που έχει ρυθμίσει την ώρα στο κινητό του 10 λεπτά αργότερα (και εγώ σε στιγμή που δε με έβλεπε την έβαλα άλλα 10 λεπτά μπροστά) και πάντα αργεί κανά 20λεπτο, και όταν καταφθάνει επιτέλους χαμογελάει και λέει: "5 λεπτά αργησα".


....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Kassie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Kassie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Οδοντίατρος. Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Τα τελευταία χρόνια είμαι πολύ συνεπής, καθώς εδώ το "Θα βρεθύμε στις 6" σημαίνει ότι όλοι θα είναι εκεί στην ώρα τους:) (κι όχι αυτό που καταγράφει ο μέσος ελληνικός εγκέφαλος: "Α, άρα κατα τις 7 παρα να' μαι εκεί":P ).
Αυτό όμως που με εκνευρίζει αφάνταστα είναι όταν έχω ξεκινήσει μια ώρα νωρίτερα για να' μαι στην ώρα μου και μου έρχεται sms:" Σόρρυ μωρέ, κάτι μου' τυχε. Θ' αργήσω κανα μισάωρο(όπου μισάωρο= τουλάχιστον 45 με 60':mad: ). Αχ, από τότε που βγήκαν τα κινητά χάθηκε το φιλότιμο:D .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
από τις 24 ώρες, κοιμάμαι τις 8. Μένουν 16. Από τις 16 ώρες, δουλεύω τις 10. Μένουν 6. Από τις 6 ώρες, σπαταλάω 3 για διάφορες ανάγκες. Μένουν 3. Σε αυτές τις τρεις ώρες που θα βγω για διασκέδαση, κόβω λαρύγγι σε όποιον αργήσει.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Όπως είπα και σε άλλο θέμα είμαι πολύ συνεπής και απαιτώ και από τους άλλους το ίδιο. Αν αργήσω 10 λεπτά ζητάω πολλά συγγνώμη επειδή ο χρόνος του άλλου είναι πολύ σημαντικός. Παίρνω παράδειγμα από τον εαυτό μου που σκέφτεται κάθε φορά που κάνει βόλτες περιμένοντας τον αργοπορημένο "Τι θα μπορούσα να κάνω τώρα αντί να περιμένω τον μ*****".:mad17: Οπότε το πήρα απόφαση, για να μην χαλάω τα νεύρα μου αλλά και του άλλου που θα τα ακούσει αν το στήσιμο είναι ανεπίτρεπτο την κάνω. Άντε στο καλό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Να πω την αμαρτία μου απορώ ακόμα πως έχω φίλους! Ειδικά οι "παλιοί" έχουν φάει πολύύύύύ άσχημα στησίματα, σε σημείο που ακόμα και σήμερα δεν κανονίζουν ποτέ μόνο μαζί μου καφέ/ποτό για να είναι τουλ 2, να μπορούν να κάνουν κάτι στο ενδιάμεσο!

Η δουλειά με έχει στρώσει αρκετά ομολογώ (αν και στην αρχή έφαγα άσχημες καμπάνες για τη διεύρυνση του "9 η ωρα πρέπει να είσαι στο γραφείο") αλλά πιο πολύ σε λιγότερο δικούς μου ανθρώπους. Πχ, σε ένα ραντεβού με πελάτη δεν θα αργήσω ποτέ! καλύτερα να φτάσω πιο νωρίς. Με φίλους όμως ,πέραν του ακαδημαικού τετάρτου που...δεν πιάνει :P, ομολογουμένως μου "φεύγει" η ώρα... Ο καλός μου τα λούζεται πιο πολύ μιας και μας είναι αδύνατον να κανονίσουμε οτιδήποτε. το πέρνα από το σπίτι κατα΄τις 8, ο εγκέφαλος το μεταφράζει αυτόματα σε "οποιαδήποτε προσέλευση μέχρι τις 10 είναι εντός ορίων". Και να πεις ότι κάνω κάτι... απλά μου φέυγει ο χρόνος...

το αποκορύφωμα είναι το τελευταίο μου μάθημα για πτυχίο που το έδωσα βράζοντας ολόκληρη με το μπουφάν μιας και ήταν στις 8.30 το πρωί, ήταν καλά διαβασμένο [10 πήρα] αλλα΄μετά από άπειρα τηλεφωνήματα της κολλητής μου κατάφερα να ξυπνήσω τελευταία στιγμή, να φτάσω ΑΦΟΥ είχαν δώσει θέματα [και να παρακαλάω να με αφήσουν να μπω] φορώντας από τη μέση και πάνω...πιτζάμες κάτω από το μπουφαν γιατί δεν προλάβαινα με τπτ! :redface:

Πάντως το έχω βελτιώσει με τα χρόνια πιάνεται????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top