Πόσες (και ποιες) ξένες γλώσσες μιλάτε;

Ποιες ξένες γλώσσες μιλάτε;
Multiple votes are allowed. Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 222)

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από giostau:
Αυτό που θέλω όμως να μάθω είναι... Ρώσικα! Για κάποιο λόγο με γοητεύει πολύ αυτή η γλώσσα....

η γλώσσα σε γοητεύει ή οι Ρωσίδες?:bleh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
η γλώσσα σε γοητεύει ή οι Ρωσίδες?:bleh:

Η γλώσσα βέβαια!:)
Το πρότυπο γυναίκας που μου αρέσει είναι το μεσογειακό...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από giostau:
Το πρότυπο γυναίκας που μου αρέσει είναι το μεσογειακό...;)

Αυτό ισχύει στα λοιπά ελληνικά,ιταλικα κλπ φόρουμ.
Στα σουηδικά φόρουμ που συμμετέχει δηλώνει φυσικά πως είναι το σκανδιναβικό...:P Ο πονηρός χαμαιλέοντας:teasing: :teasing: :teasing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,008 μηνύματα.
Πολύ καλά αγγλικά, δυο -κυριολεκτικά- λέξεις γαλλικά και θα ήθελα να μάθω γερμανικά. Και θα το κάνω, που θα μου πάει :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder:
δυο -κυριολεκτικά- λέξεις γαλλικά

δε ξες το voulez vous coucher avec moi? :eek::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
μέτρια αγγλικά και κάτι ψιλά απο γερμανικά (10 χρόνια πάνε που πήρα το χαρτί, τι να θυμάμαι... :P). και κάτι γαλλικά από το σχολείο, παγλέ βου φγανσέ κτλ :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Καλά αγγλικά, κάποτε ήξερα καλά ιταλικά αλλά πάνε αυτές οι εποχές, ελάχιστα γαλλικά (απορώ πώς δε μου έμειναν και πολλά από 6 χρόνια στο σχολείο) και τώρα μαθαίνω και σουηδικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless:
.. παγλέ βου φγανσέ κτλ :D
το'χεις, το'χεις :D

γιου σέκσι θίνγκ:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
αγγκλικα, γαλλικα, ιταλικα..
καταλαβαινω λιγα γερμανικα, ισπανικα και τουρκικα!
..κινεζικα under constuction :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
sorry για το τυπογραφικο πιο πανω! αγγλικα εννοουσα! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εγω μιλαω Αγγλικα, Σουηδικα και κατι λιγα Γερμανικα (μαθαιονω ακομη). Συγκεκριμενα στα Αγγλικα παω για proficiensi, Σουηδικα ειναι η δευτερη μου γλωσσα εκ γενητης και Γερμανικα μονο οτι κανουμε στο Σχολειο. Επισης φυσικα μιλαω και διαφορετικες διαλεκτους για καθε γλωσσα οπως και την αργκο της καθε γλωσσας. Ειδικα τα Ελληνικα τα εχω κανει.. Μιλαω συνχρονος Ροδιακα, Χαλκιτικα, Συμιακα,αργκο και καμια φορα στις βρισιες ριχνω τα γνωστα ιντερνετικα (λαλακας, μαματω κλπ)... Αντε να βγαλει ακρη καπιος που δεν με ξερει και να μην εχει μαθει τι συμαινει καθε λεξη. Μην κοιτατε εδω, μηλαω πιο πολυτισμενα
Επισης μια και μιλαω Σουηδικα ξερω και να συνενοουμε στα Νορβιγικα. Και φυσικα οπως ολοι οι νορμαλ ανθρωποι ανθρωποι

Επισης θελω να μαθω αραβικα και πιο καλα τα Αρχαια και την Αρχαΐζουσα. Θα ηθελα να μαθω και ινδιανικα αλλα δυστιχος δεν γινετε.


Στην αδερφη μου παει κανεις κοντρα; (Ελληνικα, Σουηδικα,Γαλικα, Γερμανικα, Ισπανικα, Νορβιγικα, Αρχαια και παλευει και κατι λιγα λατινικα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos:
Συγκεκριμενα στα Αγγλικα παω για proficiensi,

είσαι σίγουρος? :tongue:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
είσαι σίγουρος? :tongue:

Οχι:P Παω ομως για ECPE
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
είσαι σίγουρος? :tongue:


lololol!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Ελληνικά και αγγλικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
ζατί ρε παιζάκια τόσοι λιγοι ιταλικουλια??? :( πιο ωραια γλωσσιτσα ζεεεεεν εχει!!!!!! :clapup: :clapup: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ines

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ινές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 361 μηνύματα.
εγω παλι ειμαι τριγλωσση (δεν ακουγεται σαν να ανοιγω το στομα και να βγαζω τρεις γλωσσες;) ;) με εκτος απο ελληνικα, ισπανικα και αγγλικα. φετος στην πολυαγαπημενη βαρκελωνη θα κανω και καταλανικα, ιταλικα, και γαλλικα.
πωωωω ηδη κουραστηκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
αγγλικά γαλλικά και ιταλικά :P
αμ πως.. αντε έτσι απλά νομιζετε έγινα μεγαλοστέλεχος? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από evouli:
ζατί ρε παιζάκια τόσοι λιγοι ιταλικουλια??? :( πιο ωραια γλωσσιτσα ζεεεεεν εχει!!!!!! :clapup: :clapup: :clapup:


bellina mia! che fai?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Το ''μιλάτε'' παιζεται.Εχω πτυχιο αλλα εχω ξεχασει να μιλαω! :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top