Τι σας αρέσει να μαζεύετε;

Crow_of_Darkness

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Crow_of_Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 398 μηνύματα.
Εμένα μου αρέσει να μαζεύω τηλεκάρτες και χρονοκάρτες κυρίως. Έχω κοντά 1000 και επιπλέον κάποιες διπλές. Η συλλογή μου από νομίσματα είναι αρκετά πιο μικρή και χωρίς ιδιαίτερη αξία. Φυσικά μαζεύω και μουσικά cd, όπως και ηλεκτρονικά παιχνίδια. Τα τελευταία από το πειρατή της γειτονιάς και όχι μόνο... :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
cd :redface: :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Παλιά που είχα περισσότερη όρεξη και χρόνο μαζευα μινιατούρες:)
Απο οποιοδήποτε είδος, καραβάκια,αυτοκίνητα,μνημεία,πίνακες όχι πραγματάκια που πουλάνε στα τουριστικά αλλα προσεγμένες με λεπτομέρειες.Είχα μια βιτρινούλα στο σαλόνι μου και τις τοποθετούσα.Πολύ μου άρεσαν, ήταν κάτι σαν το μικρό μου προσωπικό σταυροδρόμι πολιτισμών(σε επιστήμη είχα αναγαγει το χόμπι μου:P ).
Λίγο πριν εγκαταλείψω αυτήν την συνήθεια έβγαλε η ντιαγκοστίνι τα βιβλια μινιατούρες και τα αγόραζα απο το περίπτερο.
Τώρα το μόνο που μαζεύω είναι το σπίτι μου:( ,κάτι τέτοιες λεπτομέρειες μου θυμίζουν ότι μεγαλώνω:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Το μοναδικό πράγμα που μου αρέσει είναι ο συνεχης "εμπλουτισμός" της βιβλιοθήκης μου με βιβλία....κατά κύριο λόγο με λογοτεχνικά αναγνώσματα.....

Τί να κάνω είμαι βιβλιοφάγος! :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
original ταινίες DVD! Καινούργιο χόμπυ, κάποιες συσκευασίες είναι πραγματικά μαγικές!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από erodia:
Το μοναδικό πράγμα που μου αρέσει είναι ο συνεχης "εμπλουτισμός" της βιβλιοθήκης μου με βιβλία....κατά κύριο λόγο με λογοτεχνικά αναγνώσματα.....

Τί να κάνω είμαι βιβλιοφάγος! :redface:

Κ γω !!!! :clapup: :clapup: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
εχω μια μικρή συλλογή από σπιρτόκουτα εκτός ελλάδας μέσα σε ένα γυάλινο βάζο στην τραπεζαρια μου....
κατά τα άλλα μαζεύω όχι επί τούτου σαν συλλογή αλλά εξ "ανάγκης" βιβλία, cd, dvd, περιοδικά σχετικά με τη δουλειά μου κ.α. πολλά και διάφορα είδη πρώτης ανάγκης :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Μαζεύω αποκόμματα εισιτηρίων από αγώνες που έχω πάει, κυρίως στο εξωτερικό και κάποιους σημαντικούς για εμένα, εντός Ελλάδας. Επίσης «μαζεύω» φωτογραφίες από διάφορα μέρη που πηγαίνω...

Ένα μικρό δείγμα...








Κάθε εισιτήριο και μια εκδρομή και μια ιστορία!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ειχα μαζεψει παλια, σπιρτοκουτα (σε ενα γυαλινο βαζο κι εγω).
Μετα κρατουσα τα εισητηρια απο συναυλιες.
Τωρα μαζευω ενδιαφερουσες εικονες , αρθρα, φρασεις, αστεια.
Α και μουσικη οποτε μπορω, για να ακουω και κατι νεο-διαφορετικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aayla

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Aayla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Γιάννης:
original ταινίες DVD! Καινούργιο χόμπυ, κάποιες συσκευασίες είναι πραγματικά μαγικές!

Παρομοίως!:)
Μια αγαπημένη ταινία, ακόμα κι αν την έχω σε κασσέτα ή σε αντιγραμμένο dvd, εγώ πάραυτα θα την αγοράσω και σε original dvd έτσι για να την έχω απλώς. Δε ξέρω αν λέγεται συλλογή αυτό ή τρέλα, αλλά...anyway...:redface: [διότι, όπως και να το κάνουμε, στοιχίζουν τα παντέρμα!:P ]

Επίσης, από μικρή μαζεύω γραμματόσημα. Στο Γυμνάσιο ήμουν πιο πορωμένη και έψαχνα ανελλιπώς να πάρω όλα τα καινούρια, αλλά τώρα...αν τύχει και μου πέσει στα χέρια κανένα θα το κρατήσω, αλλιώς...σιγά μη σκάω τώρα και γι'αυτά... Έχω όμως κάτι πολύ παλιά γραμματόσημα από συλλογές παπουδογιαγιάδων, οπότε αξίζει να συνεχίσω κι εγώ την παράδοση!:P :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
CD :redface::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ladycat

Δραστήριο μέλος

Η frosso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 437 μηνύματα.
γατακια λουτρινα ζωακια σιντι κ κουκλες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maggie

Περιβόητο μέλος

Η Maggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 5,843 μηνύματα.
Bιβλία κ εισιτήρια :D :D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,837 μηνύματα.
Μ' αρέσει να συλλέγω οτιδήποτε!
Στην αρχή [από πολύ μικρός], μάζευα νομίσματα και έχω φτάσει να έχω μια αρκετά μεγάλη συλλογή από κυρίως ξένα και λιγότερα ελληνικά [μέχρι και 5000δρχ έχω κρατήσει λίγο πριν χαθεί η αξία της δραχμής για να αντικατασταθεί με το ευρώ ?]. Αργότερα άρχισα να μαζεύω οτιδήποτε και πλέον έχω:
- Έξι γύαλινα μπουκάλακια coca-cola [είναι τελείος διαφανή και κάτι είχα ακούσει τότε ότι είναι συλλεκτικά]
- Δέκα πακέτα τσιγάρα Marlboro [άδεια].. είναι κάτι ασημένια που ανοίγουν με διαφορετικό τρόπο από τα κλασσικά.
- Εκατό καπάκια N-Joy [το γάλα]. Κάποτε γινόταν ένας διαγωνισμός όπου αν μάζευες 100 καπάκια n-joy κάτι κέρδιζες [δεν θυμάμαι τι].. είχε σαπίσει το έντερό μου να πίνω n-joy για να τα μαζέψω .. τελικά μέχρι να τα μαζέψω έληξε ο διαγωνισμός και έμεινα με 100 καπάκια :'( . εεε είπα να τα κρατήσω :P
- Κάμποσες... τάπες :redface:
Το καλοκαίρι που μας πέρασε μια που ξεσαβούριαζα το δωμάτιο μου καθώς μετακόμιζα, βρήκα κάμποσες και είπα να τις κρατήσω αντί να τις πετάξω.. θυμάμαι που έπαιζα όταν πήγαινα δημοτικό :D

ααα επίσης έχω κρατήσει 1 εισιτίριο των Ολυμπιακών αγώνων + 1 τηλεκάρτα με τους Φοίβος και Αθηνά. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Διαφορα..
Εχω μια μανια με κερια και μαζευω καθε ειδους, αν και φτιαχνω μονη μου κυριως.
Απο εκει και περα, cd και εισιτηρια κινηματογραφου. Χχμμμ.. αυτα νομιζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
flyers απο clubs, πάρτυ, μουσικά events.
dvd με ντοκυμαντέρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Κυρίως μαζεύω πράγματα που βρίσκει κανείς στις παραλίες, κοχύλια, γυαλόπετρες, ξύλα...

Μμμμ...τι άλλο, τι άλλο...<κοιτάζω γύρω μου>...Α! Ναι! Έχω μια τεράστια συλλογή με οτιδήποτε σχετικό με τον Άρχοντα των Δαχτυλιδιών και τον Tolkien ειδικότερα, βιβλία - ελληνικά και αγγλικά- άρθρα από περιοδικά, μινιατούρες, CD, DVD (extended και μη), ντοκιμαντέρ σχετικά, μπλουζάκια κτλ. Έχω επίσης όλα τα εισιτήρια από τους Άρχοντες που είδα στο σινεμά (που σημαίνει FOTR x 3, TTT x 3, ROTK x5) καθώς και ένα γεμάτο DVD με οτιδήποτε Tolkien που μάζεψα από internet. :rolleyes: :rolleyes:

Namarie :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^^Vampire^^

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ^^Vampire^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,085 μηνύματα.
Bιβλία (έχω τόσα πολλά που δεν χωράνε στις βιβλιοθήκες πια) cd που τα έχω κάνει όλα mp3 γιατί σπάνια ακούω κάτι στο stereo, όλο στο pc είμαι, και έχω μια αρκετά καλή συλλογή μεσαιωνικών όπλων.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Aayla:
Παρομοίως!:)
Μια αγαπημένη ταινία, ακόμα κι αν την έχω σε κασσέτα ή σε αντιγραμμένο dvd, εγώ πάραυτα θα την αγοράσω και σε original dvd έτσι για να την έχω απλώς. Δε ξέρω αν λέγεται συλλογή αυτό ή τρέλα, αλλά...anyway...:redface: [διότι, όπως και να το κάνουμε, στοιχίζουν τα παντέρμα!:P ]
Πάντως 2 τουλάχιστον γνωστές αλυσίδες έχουν τιμές σε original dvd πού ξεκινάνε απο 6 ευρώ! Μάλιστα πεθανα στα γέλια διαβάζοντας την δική τους version στην κλασική ταμπέλα "Η κλοπη διώκεται κτλ", έλεγε, "Με τέτοιες τιμές, η κλοπή είναι βλακεία" :clapup: Αναρτημένο σε πολλά σημεία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crow_of_Darkness

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Crow_of_Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 398 μηνύματα.
Κατα καιρούς, έχω σκεφτεί σοβαρά να ασχοληθώ με τη συναρμολόγηση και συλλογή πλαστικών μοντέλων. (Αεροπλανάκια, Τάνκς, κ.α.) Δυστυχώς όμως αυτά τα πράγματα κοστίζουν ακριβά και πάντα με αποθάρρυνε αυτός ο παράγοντας. :( Αλήθεια κανείς εδώ κάνει τέτοιου είδους συλλογή?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top