Αφιερώσεις

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
Σκέφτηκα να ανοίξω ένα θέμα στο οποίο θα αφιερώνουμε τραγούδια, στίχους σε αγαπημένους, σε πρώην, σε φίλους, σε όσους μας στενοχώρησαν ή τους στενοχωρήσαμε, στον εαυτό μας :P, ή θα λέμε ο,τιδήποτε θα θέλαμε να πούμε σε κάποιον που ίσως δεν τολμάμε ή δεν μπορούμε να του το πούμε. Εκφραστείτε ελεύθερα λοιπόν! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
Και κάνω την αρχή λοιπόν!

Το αφιερώνω σε κάποιον που με στενοχώρησε πολύ βαθιά και για αρκετό καιρό. Όμως τώρα πια ξεθωριάζει η θύμηση και γίνεται θολή ανάμνηση...



Τώρα όσο και να θες να σ’ αγαπώ
σ’ έχω πια ξεχάσει και δε θέλω να σε δω
τώρα όσο και να θες να σ’ αγαπώ
δεν γυρίζω πίσω δεν μπορώ

Τώρα όσο και να τρέξεις να με βρεις
δε θα με προλάβεις, ούτε θα μ’ ονειρευτείς
τώρα όσο και να τρέξεις να με βρεις
δε θα με γνωρίσεις κι αν με δεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ανατολή

Νεοφερμένος

Η ανατολή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 109 μηνύματα.

Στον Ιβάν μου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

μαρή claire

Νεοφερμένος

Η μαρή claire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
https://www.youtube.com/watch?v=x12ye5vXUxE



θα ηθελα να το αφιερωσω στον στεκιτη transient....ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.


Το αφιερώνω σε όσους έχουν ματώσει από λόγια που έμειναν λόγια..

Κοιτάς μ' ένα βλέμμα φωτιά να χάνεις τα τρένα
τα όνειρα γίναν σιωπές βαγόνια αραγμένα
Δεν είναι που όλα πήγαν στραβά, τη μοναξιά δε φοβάσαι
Τα λόγια που πίστεψες δε θες να θυμάσαι

Τα λόγια κομμάτια,καπνός οι στιγμές
Τα λόγια θα μείνουνε λόγια, άλλα λόγια δε θες

Γυρεύεις στο σκοτάδι ένα φως, η ανάσα σου τρέχει
Σε πνίγει του κόσμου η βουή που τέλος δεν έχει
Μαζί του σε παίρνει ο καιρός, οι εικόνες αλλάζουν
Στα χείλη παγώνει η φωνή κι οι λέξεις διστάζουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.


Αφιερωμένο σε μια ψυχή που με ένιωσε όσο λίγοι και ένιωσα πολλά γι'αυτήν, που μου έμαθε πολλά και δυστυχώς δεν είχε αίσιο τέλος η ιστορία μας. Που στάθηκε δίπλα μου όταν τον χρειαζόμουν και ακόμη στέκεται μερικές φορές. Σε αυτόν που με βοήθησε να γίνω αυτό που είμαι και μου φτάνει μόνο πλέον να ξέρω οτι είμαι καλά.

Μικρέ, σημαίνεις πολλά για μένα.
Και αυτό είναι για σένα, μου είχες πει να το ακούω όταν δεν θα είμαι καλά και να σε σκέφτομαι.
Να προσέχεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.

Σε καποιον που ποτε δεν θα μαθει ολη την αληθεια

Και αυτο σε μια γυναικα/φιλη που ειναι παντα διπλα μου και με καταλαβαινει απολυτα... και οπως λεει το τραγουδι: δωσε μου ενα μικρο κομματι σιγουριας, δωσε μου κατι σταθερο... κατι που να μενει... Εκεινη το καταφερε. Μου εδωσε ενα κομματι σιγουριας... μου εμαθε να ειμαι σιγουρη για τον εαυτο μου... και μου εδωσε και κατι σταθερο.. κατι που να μενει... μου εδωσε την αγαπη της που για εμενα σημαινει πολλα και θα μεινει μεσα μου για παντα. Ευχαριστω :'( :cry_x:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Monte Cristo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,336 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

italian

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο italian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.


Αφιερωμένο σε μια ψυχή που, εν μέσω θερινών διακοπών, αποφάσισε να εντρυφήσει στο επάγγελμα του αχθοφόρου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Λιγάκι ειρωνική η αφιέρωση αλλά τέλος πάντων..
Στον γιατρό που με ανέλαβε για την εγχείρηση.Δεν ζήτησε φακελάκι δεν ζήτησε τίποτα.Ήταν άνθρωπος και του έχουν τύχει και αυτού πολλά.Γι'αυτό όπου και να είσαι τώρα γιατρέ μην αλλάξεις!!!Συνέχισε να κάνεις τα παιδιά καλά να ζουν φυσιολογικά γιατί αξίζεις να υπάρχεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.

Travis - Mother
Στο κολληταρι μου που για δευτερη φορα θα γίνει μανούλα!:redface:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.


Νομίζω δικαιωματικά σήμερα μου το αφιερώνω με την ελπίδα να βρω τα λογικά μου:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.


Σε μία φίλη που όσα δύσκολα και αν περάσαμε, είμαστε πάλι μαζί (και ξανά μαλωμένες).:)
Στην μοναδική κοπέλα που άνοιξα ποτέ την καρδιά μου και με έχει δει να κλαίω.

Το τραγούδι μας.
Σε λατρεύω, μη το ξεχνάς.:/::)

Περάσαμε πολλά και θα περάσουμε ακόμη περισσότερα.♥
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.


Είναι η νύχτα που μας κάνει πάντα να πιστεύουμε πολλά....
Είναι η μια παγίδα το φεγγάρι και η άλλη είναι η μοναξιά...
Με κοιτάς, στα μάτια με κοιτάς...
Μετά χαμογελάς και κάτι μου ζητάς... Τι ζητάς...;
Πες μου πως κοντά μου θες να 'ρθεις για λίγο...
Πες πως δε μ'αφήνεις τώρα πια να φύγω...
Πες μου όσα ψέματα τολμάς...
Μόνο μη μου πεις πως μ'αγαπάς...

:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.


Στα πιο ωραία μάτια που έχω δει, και ίσως να τα έκανα μερικές φορές να κλαίνε. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.


Αφιερωμένο στον Opie μου που σήμερα ξεκινάει μια νέα διαδρομή 365 ημερών.

Να τα εκατοστήσεις γλυκό μου! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top