Αρχείο από το παιχνίδι

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Τώρα ίσως είναι καλύτερα:
Καταλαβαίνεις ότι αλλάζει τελείως το νόημα έτσι; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Εγώ σε αυτό το γύρο θα ψηφίσω xanp λογικά αλλά όπως είπα και πριν phoebe θα σε έχω στα υπόψιν μου...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Με αφορμή εσένα και χωρίς να αναφέρομαι άμεσα σε εσένα:
Ο ρουφιάνος έχει σκοπό να βοηθήσει τους πολίτες ΟΧΙ απαραίτητα δίνοντας μόνο τους 3 που ξέρει και να φύγει. Είναι ένας πολίτης που έχει περισσότερα στοιχεία, άρα μπορεί με βεβαιότητα να ανακαλύπτει συνδέσεις των δολοφόνων που ξέρει με άλλους πολίτες. Αυτούς λοιπόν θα προσπαθήσει να δώσει στο λαό για λιθοβολισμό (:P). Καταλαβαίνω την νοοτροπία "δίνω αυτούς που ξέρω άρα έκανα τη δουλειά μου", αλλά για μένα δεν είναι αρκετό. Το σωστό για μένα είναι να δώσεις αυτούς που ξέρεις, αν γίνεται χωρίς να σε αντιληφθούν οι δολοφόνοι και να βοηθήσεις στο να φύγουν και αυτοί αλλά ΚΑΙ οι συνεργάτες τους.
Αν σκοπός του ρουφιάνου ήταν να δώσει μόνο 3, θα έβγαινε να τους πει, θα τους διώχναμε και θα συνεχίζαμε με 2 δολοφόνους. Ας ξεκινήσουμε τότε με 2 δολοφόνους και κανένα ρουφιάνο τότε να γλιτώσουμε τη διαδικασία :D:P

Ναι...αλλά το παιχνίδι παίζεται από την Παρασκευή... οπότε οι συνδέσεις for me δεν γίνεται να είναι τόσο σίγουρες... Και για να βοηθήσεις τους πολίτες αρχίζεις με τις σίγουρες και μετά συνεχίζεις....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shaman

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,711 μηνύματα.
Καλά τα 'πε ο φαντάγκος. Τι να πω κι εγώ ο μαύρος που δε θα πάρω ποτέ άλλο ρόλο από αυτόν του πολίτη :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Λίστα για Παρασκευή:
  1. Bill: papas
  2. Βill_Slayer: Corpse Bride
  3. Corpse bride: vendetta
  4. Δανάη :
  5. fandago: vendetta
  6. fantasmenos: vendetta
  7. Ηρώ: vendetta
  8. Κακή Επιρροή: papas
  9. kalypso: ninaki
  10. Lorien:
  11. ninaki: vendetta
  12. Palladin: vendetta
  13. papas:
  14. Phoebe: xanp
  15. Resident Evil: vendetta
  16. shaman: Κακή Επιρροή
  17. Tetragrammaton: papas
  18. vendetta: Phoebe
  19. Vkey:
  20. xanp: vendetta
  21. Youki: papas
Το λοιπον, για μενα οσοι δεν ψηφισαν βεντετα ειναι υποπτοι η ατυχοι.
Αρα εχουμε και λεμε, Bill, Bill Slayer, KE, kalypso, phoebe, shaman, tetragrammaton και papas.

H phoebe αφου την ψηφισε ο βεντετας ειναι αθωα, αφου πηγαινε μονοκουκι η ψηφοφορια δε θα δινε δολοφονο, θα το ριχνε στο ασχετο, ΗΗΗΗΗΗΗ' θα το ριχνε γιατι θα σκεφτοταν αντιστροφα. Αρα δεν ξερουμε :P

Ο BillSlayer μου δειχνει συστηματικα την προτιμηση του σε οσους γυρους εχω παιξει οποτε δεν ξερω αν τον θεωρω ενοχο ακομη. Οτι τα κανε σε καποια δοση ροιδο παντως ειναι γεγονος :P (βαριεμαι να ψαχνω για quotes)

Απο τους υπολοιπους, αυτοι που ψηφισαν παπας ειναι υποπτοι περισσοτερο, γιατι προσπαθησαν να δημιουργησουν ρευμα ωστε να γλιτωσει βεντετα. Εχουμε λεπον Bill, KE, Youki και τετρα.

Αυτα ειναι τα φοβερα μου συμπερασματα μεχρι τωρα, πρεπει να διαβασω ακομα περισσοτερα (και βαριεεεεεμαι), οποτε αυριο θα ριξω την ψηφο μου που το αλανθαστο ενστικτο aqua forte θα μου χει δειξει το σωστο.

Adieu!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Λοιπόοοοον, αποφάσισα να δώσω την ψήφο μου σήμερα, επειδή την Τρίτη δίνω μάθημα και θα πρέπει να στρωθώ λιγάκι... :redface: Το έψαξα λίγο το θέμα, ξαναδιάβασα όλα τα ποστ και είδα κάποια πράγματα που ειπώθηκαν από κάποιους, τα οποία πραγματικά μου κίνησαν το ενδιαφέρον (άλλος Σέρλοκ σας βρήκε... :D). Σας τα παραθέτω, αναπτύσσοντας ταυτόχρονα τον συλλογισμό μου.

Αρχικά να πω, ότι τα δύο άτομα στον οποίων τα ποστ στάθηκα περισσότερο είναι ο Bill και η Phoebe. Έχω καταλάβει ότι αυτοί οι δύο πάνε πακέτο στο παιχνίδι (:P), αλλά τόσο πακέτο πια; :whistle: Προσέξτε:

Αρχίζω με Phoebe

Αρχική Δημοσίευση από Phoebe:
Εγώ δεν ξέρω! Την πρώτη μέρα είμαι πάντα μπερδεμένη!

Συμφωνώ με κάποιους οτι ο papas μπερδεύει και δεν είναι τόσο σταθερός, τουλάχιστον στο προηγούμενο παιχνίδι!

Τον vendetta τον έχω στα υπόψιν γιατί ήταν ο πρώτος που με ψήφισε!

Μάλλον Bill θα ψηφίσω για να μην παραπονιέται οτι δεν πήρε καμία ψήφο!

Αργότερα, στο post νούμερο 150, λέει ο Bill "Είμαι σταθερή αξία εγώ" και απαντάει η Phoebe

Ναι η σταθερή αξία που δεν μου φαίνεται τόσο ύποπτη σε αυτό το γύρο!

Στη συνέχεια κατηγορεί Ηρώ και fandago

Αρχική Δημοσίευση από xanp:
edit:αφήστε ρε παιδιά Ηρώ και fandago μη πέφτετε πάντα πάνω τους από την αρχή είπαμε βοηθάνε και αν έχουν κακό ρολό θα φανούν στη συνέχεια...

Αρχική Δημοσίευση από Phoebe:
Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να τους αφήσουμε! Ναι μπορεί να είναι χρήσιμοι ως πολίτες αλλά ως δολοφόνοι μπορούν να παραπλανήσουν τους πολίτες επειδή κάποιοι τους έχουν εμπιστοσύνη! Αυτό αφορά περισσότερο τον fandago, όπως αποδείχτηκε και στο προηγούμενο παιχνίδι! Η Ηρώ καρφώνεται περισσότερο αν δεν είναι αθώα!

Μετά προσπαθεί να προστατέψει τον vendetta (ο οποίος τελικά αποδείχθηκε πως είναι δολοφόνος) στο ποστ 225

Αρχική Δημοσίευση από Phoebe:
Εμένα ο vendetta δεν μου φαίνεται και τόσο ύποπτος! Βασικά έχω μπερδευτεί πάρα πολύ! Όλοι μου φαίνονται αθώοι!

Και τέσσερα ποστ μετά (ποστ 229), καταλήγει να ψηφίσει xanp! Πάλι προστατεύοντας τον Bill... :confused:

Αρχική Δημοσίευση από Phoebe:
Κανονικά πρέπει να ψηφίσω Bill αλλά κάτι δεν μου κάθεται καλά!

Ψηφίζω xanp
!



Να σας πω τι πιστεύω εγώ; Phoebs ιερόδουλη, Bill δολοφόνος.

Θα επανέλθω κάποια στιγμή με ανάλυση των ποστ του Bill, τα οποία δεν είναι τόσο καρφωτικά (:P), αλλά που θα μου πάει, θα τον τσακώσω :D


Επομένως, για τη Δευτέρα ψηφίζω Phoebe
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
[/list][/color] Το λοιπον, για μενα οσοι δεν ψηφισαν βεντετα ειναι υποπτοι η ατυχοι.
Αρα εχουμε και λεμε, Bill, Bill Slayer, KE, kalypso, phoebe, shaman, tetragrammaton και papas.

H phoebe αφου την ψηφισε ο βεντετας ειναι αθωα, αφου πηγαινε μονοκουκι η ψηφοφορια δε θα δινε δολοφονο, θα το ριχνε στο ασχετο, ΗΗΗΗΗΗΗ' θα το ριχνε γιατι θα σκεφτοταν αντιστροφα. Αρα δεν ξερουμε :P

Ο BillSlayer μου δειχνει συστηματικα την προτιμηση του σε οσους γυρους εχω παιξει οποτε δεν ξερω αν τον θεωρω ενοχο ακομη. Οτι τα κανε σε καποια δοση ροιδο παντως ειναι γεγονος :P (βαριεμαι να ψαχνω για quotes)

Απο τους υπολοιπους, αυτοι που ψηφισαν παπας ειναι υποπτοι περισσοτερο, γιατι προσπαθησαν να δημιουργησουν ρευμα ωστε να γλιτωσει βεντετα. Εχουμε λεπον Bill, KE, Youki και τετρα.

Αυτα ειναι τα φοβερα μου συμπερασματα μεχρι τωρα, πρεπει να διαβασω ακομα περισσοτερα (και βαριεεεεεμαι), οποτε αυριο θα ριξω την ψηφο μου που το αλανθαστο ενστικτο aqua forte θα μου χει δειξει το σωστο.

Adieu!

Κλασσικό ποστ δολοφόνου μήπως;:whistle:


Αρχικά να πω, ότι τα δύο άτομα στον οποίων τα ποστ στάθηκα περισσότερο είναι ο Bill και η Phoebe. Έχω καταλάβει ότι αυτοί οι δύο πάνε πακέτο στο παιχνίδι (:P), αλλά τόσο πακέτο πια;

Tί πακέτο ρε; Αφφεντικά και δούλοι @#5543 γινήκαμε ούλοι;:P

Απλά είπα πως για αρχή δε μου γεμίζει το μάτι για ύποπτη.

Το αποπάνω ποστ της corpse που κάνει κρα ότι ειναι δολοφονα δε το βλέπεις ε;:P
Θα επανέλθω κάποια στιγμή με ανάλυση των ποστ του Bill, τα οποία δεν είναι τόσο καρφωτικά (:P), αλλά που θα μου πάει, θα τον τσακώσω :D
Τα αναμένω.
Και δε βλεπω πουθενα τη Phoebe να με προστατεύει.:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
xanp μου έκανες ένα τεράαααστιο ποστ και δεν είπες ΤΙΠΟΤΑ!
Τόσα quote άνευ ουσίας.. μετά βίας κατάφερα να ξεχωρίσω ορισμένα προς σχολιασμό..
στη συνέχεια αναζητά επίμονα κάποια άτομα και κατηγορεί...

ενώ η corpse ήδη έχει απαντήσει...εθελοτύφλυσε άραγε;;;
Εδώ υποστηρίζεις τη συνδολοφόνα σου Corpse.. και όπως θα δούμε παρακάτω το ίδιο θα κάνει και η ίδια για σένα.

Λες οι δολοφόνοι να είναι τόσο χαζοί ώστε να σε βγάλουν την δευτέρα κιόλας και να ενισχύσουν τις κατηγορίες σου;;;Πιστεύω πάντως ότι μάλλον θα σε κρατούσαν για να παραπλανήσουν(προσωπική εκτίμηση πάντα) έτσι ώστε να φανούν άκυρα αυτά που λες...
Εσύ αυτό το ξέρεις καλύτερα..;)

Συμπερασματικά πιστεύω ακόμα ότι η RE είναι η ρουφ και προσπαθεί να μας βοηθήσει αλλά όχι με τόση σιγουριά πλέον όσο στην αρχή....
Ώπααα.. τι έγινε εδώ.. έφτασες σε συμπέρασμα χωρίς να υποπτεύεσαι κανέναν; Το μόνο που αναλυεις είναι αν είναι ή όχι η Res ρουφιάνα, σαν πολίτης θα περιμέναμε κάτι περισσότερο σίγουρα από ΄σένα..
Σε κατηγορούν και δεν υποπτεύεσαι κανέναν..; :worry:
Δε σε νοιάζει να βρεις δολοφόνο και αυτό φαίνεται ξεκάθαρα από το ποστ σου, μόνο αν τελικά θα επικρατήσει αν είναι ρουφιάνα η Αθηνά ή όχι..:)


[/list][/color] Το λοιπον, για μενα οσοι δεν ψηφισαν βεντετα ειναι υποπτοι η ατυχοι.
H phoebe αφου την ψηφισε ο βεντετας ειναι αθωα, αφου πηγαινε μονοκουκι η ψηφοφορια δε θα δινε δολοφονο, θα το ριχνε στο ασχετο, ΗΗΗΗΗΗΗ' θα το ριχνε γιατι θα σκεφτοταν αντιστροφα. Αρα δεν ξερουμε :P
Ο BillSlayer μου δειχνει συστηματικα την προτιμηση του σε οσους γυρους εχω παιξει οποτε δεν ξερω αν τον θεωρω ενοχο ακομη. Οτι τα κανε σε καποια δοση ροιδο παντως ειναι γεγονος :P (βαριεμαι να ψαχνω για quotes)

Απο τους υπολοιπους, αυτοι που ψηφισαν παπας ειναι υποπτοι περισσοτερο, γιατι προσπαθησαν να δημιουργησουν ρευμα ωστε να γλιτωσει βεντετα. Εχουμε λεπον Bill, KE, Youki και τετρα.

Αυτα ειναι τα φοβερα μου συμπερασματα μεχρι τωρα, πρεπει να διαβασω ακομα περισσοτερα (και βαριεεεεεμαι), οποτε αυριο θα ριξω την ψηφο μου που το αλανθαστο ενστικτο aqua forte θα μου χει δειξει το σωστο.
Adieu!
Κι εγώ σου λέω Corpse, πως 2 τουλάχιστον δολοφόνοι ψήφισαν vendetta, μόνο και μόνο να έχουν αυτό το άλλοθι, που χρησιμοποιείς εσύ τώρα.. για παράδειγμα εσύ με τη συνδολοφόνα σου xanp.
H phoebe αθώα ε; Γιατί όμως δε σκέφτεσαι το γεγονός να το έκανε ο vendetta μόνο και μόνο για να την αποκλείσουμε; ;)
Α και ο Bill_Slayer αθώος... ας σε ψήφισε και αυτός εντελώς άκυρα.. δε μας τα λες καλά Corpse!:P

Έρχεται και η δικαιολογία στο τέλος και δένει το γλυκό!

Ας δούμε λίγα ποστ πιο πίσω ποιους θεωρούσα ένοχους.. και έρχονται και με επιβεβαιώνουν.. #297


:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Ηρω γλυκια μου* διαβαζε καλυτερα σε παρακαλω. Και μη μπολνταρεις οτι σου ρθει για να δημιουργησεις εντυπωσεις.
Οποιοσδηποτε ηθελε να φορτωσει ενοχες σ'εμενα για να γλιτωσει τον (_)_) του, θα διαβαζε οπως εσυ.
Οι υπολοιποι θα διαβαζαν αυτο που οντως εγραψα, δηλαδη:

Αρχική Δημοσίευση από Corpse Bride:
H phoebe αφου την ψηφισε ο βεντετας ειναι αθωα, αφου πηγαινε μονοκουκι η ψηφοφορια δε θα δινε δολοφονο, θα το ριχνε στο ασχετο, ΗΗΗΗΗΗΗ' θα το ριχνε γιατι θα σκεφτοταν αντιστροφα. Αρα δεν ξερουμε :P

Ενταξει, Bill σ'εχω σιγουρακι πια. Γραφουν σεντονια παραπανω για κατηγοριες επι κατηγοριων, κι εσυ στεκεσαι στις σκεψεις για 2-3 ατομα. Οραιτ!!

* Ηρω που εισαι οντως γλυκια μαλλον :P, μην με παρεξηγας, μπηκα στο πετσι του ρολου (του πολιτη) που κατηγορειται αδικα απλως :devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Το αποπάνω ποστ της corpse που κάνει κρα ότι ειναι δολοφονα δε το βλέπεις ε;:P

Έγραφα το ποστ μου όταν πόσταρε και το είδα μετά :)

Εκτός αυτού, το ότι μπορεί να είναι εκείνη - θα το ερευνήσω και αυτό :pfff: - δε σημαίνει ότι δεν είσαι εσύ ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
[/list][/color] Το λοιπον, για μενα οσοι δεν ψηφισαν βεντετα ειναι υποπτοι η ατυχοι.
Αρα εχουμε και λεμε, Bill, Bill Slayer, KE, kalypso, phoebe, shaman, tetragrammaton και papas.

H phoebe αφου την ψηφισε ο βεντετας ειναι αθωα, αφου πηγαινε μονοκουκι η ψηφοφορια δε θα δινε δολοφονο, θα το ριχνε στο ασχετο, ΗΗΗΗΗΗΗ' θα το ριχνε γιατι θα σκεφτοταν αντιστροφα. Αρα δεν ξερουμε :P

Ο BillSlayer μου δειχνει συστηματικα την προτιμηση του σε οσους γυρους εχω παιξει οποτε δεν ξερω αν τον θεωρω ενοχο ακομη. Οτι τα κανε σε καποια δοση ροιδο παντως ειναι γεγονος :P (βαριεμαι να ψαχνω για quotes)

Απο τους υπολοιπους, αυτοι που ψηφισαν παπας ειναι υποπτοι περισσοτερο, γιατι προσπαθησαν να δημιουργησουν ρευμα ωστε να γλιτωσει βεντετα. Εχουμε λεπον Bill, KE, Youki και τετρα.

Αυτα ειναι τα φοβερα μου συμπερασματα μεχρι τωρα, πρεπει να διαβασω ακομα περισσοτερα (και βαριεεεεεμαι), οποτε αυριο θα ριξω την ψηφο μου που το αλανθαστο ενστικτο aqua forte θα μου χει δειξει το σωστο.

Adieu!


Πρέπει να είναι από τις λίγες φορές που γράφει η corpse τόσο μεγάλο ποστ! :clapup::clapup::clapup:

Δεν πιστεύω οτι όσοι ψήφισαν vendetta πρέπει να απαλλαχθούν! Ίσα -ίσα κάποιος από αυτούς είναι δολοφόνος!


Λοιπόοοοον, αποφάσισα να δώσω την ψήφο μου σήμερα, επειδή την Τρίτη δίνω μάθημα και θα πρέπει να στρωθώ λιγάκι... :redface: Το έψαξα λίγο το θέμα, ξαναδιάβασα όλα τα ποστ και είδα κάποια πράγματα που ειπώθηκαν από κάποιους, τα οποία πραγματικά μου κίνησαν το ενδιαφέρον (άλλος Σέρλοκ σας βρήκε... :D). Σας τα παραθέτω, αναπτύσσοντας ταυτόχρονα τον συλλογισμό μου.

Αρχικά να πω, ότι τα δύο άτομα στον οποίων τα ποστ στάθηκα περισσότερο είναι ο Bill και η Phoebe. Έχω καταλάβει ότι αυτοί οι δύο πάνε πακέτο στο παιχνίδι (:P), αλλά τόσο πακέτο πια; :whistle: Προσέξτε:

Αρχίζω με Phoebe



Αργότερα, στο post νούμερο 150, λέει ο Bill "Είμαι σταθερή αξία εγώ" και απαντάει η Phoebe


Στη συνέχεια κατηγορεί Ηρώ και fandago


Μετά προσπαθεί να προστατέψει τον vendetta (ο οποίος τελικά αποδείχθηκε πως είναι δολοφόνος) στο ποστ 225


Και τέσσερα ποστ μετά (ποστ 229), καταλήγει να ψηφίσει xanp! Πάλι προστατεύοντας τον Bill... :confused:


Να σας πω τι πιστεύω εγώ; Phoebs ιερόδουλη, Bill δολοφόνος.

Θα επανέλθω κάποια στιγμή με ανάλυση των ποστ του Bill, τα οποία δεν είναι τόσο καρφωτικά (:P), αλλά που θα μου πάει, θα τον τσακώσω :D


Επομένως, για τη Δευτέρα ψηφίζω Phoebe


Μάλλον δεν έψαξες πολύ καλά!

Αρχικά, δεν κατηγόρησα Ηρώ και fandago! Είπα οτι δεν πρέπει να τους έχουμε τυφλή εμπιστοσύνη και προσπάθησα να αποφύγω τα πυρά τους! Εγώ μόνο την xanp κατηγόρησα! Επιπλέον, ούτε τον vendetta προσπάθησα να προστατευσω! Δεν έκανα εγώ μεγάλα ποστ προσπαθώντα να κατηγορήσω όσους τον κατηγορούν! Τέλος, που ακριβώς προσατάτευσα τόσο πολύ τον Bill; :hmm:

Αν θεωρείς τον BIll δολοφόνο γιατί δεν ψηφίζεις αυτόν; Νόμιζα οτι το παιχνίδι τελειώνει όταν διώξουμε όλους τους δολοφόνους και όχι την ιερόδουλη! Κάνω λάθος; :whistle:


Βλέπω οτι αρκετοί προσπαθούν να με κατηγορήσουν! Γιατί άραγε; Τόσο πολύ έχουν πιστεί για την ενοχή μου; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Πρέπει να είναι από τις λίγες φορές που γράφει η corpse τόσο μεγάλο ποστ! :clapup::clapup::clapup:

Βαριεμαι που ζω λεγεται :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Αν θεωρείς τον BIll δολοφόνο γιατί δεν ψηφίζεις αυτόν; Νόμιζα οτι το παιχνίδι τελειώνει όταν διώξουμε όλους τους δολοφόνους και όχι την ιερόδουλη! Κάνω λάθος; :whistle:

Προτιμώ να βγάλω ιερόδουλη, από το να βγάλω κάποιον για τον οποίο δεν είμαι σίγουρη ότι είναι δολοφόνος (που σημαίνει ότι υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να είναι και πολίτης) :)
Και δεν είπα πουθενά ότι ο Bill απαλλάσσεται- είπα ότι θα το ερευνήσω περαιτέρω και υπάρχει πάντα η ψηφοφορία της Τρίτης :D (αν και ελπίζω να μην έχω βγει μέχρι τότε, αφού είναι ξεκάθαρο ότι σας ενοχλούν τα όσα λέω- σπεύσατε και οι δύο να απαντήσετε :confused:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
H phoebe αθώα ε; Γιατί όμως δε σκέφτεσαι το γεγονός να το έκανε ο vendetta μόνο και μόνο για να την αποκλείσουμε; ;)

Ας δούμε λίγα ποστ πιο πίσω ποιους θεωρούσα ένοχους.. και έρχονται και με επιβεβαιώνουν.. #297


:D


Καλά τα λες δεν λέω αλλά κάτι σου ξεφεύγει! Εγώ δεν πρέπει να είμαι στην λίστα σου!

Στο τέλος θα περιμένω την συγνώμη σου! :pfff::P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Στο τέλος θα περιμένω την συγνώμη σου! :pfff::P:P:P

Τα ίδια έλεγε και η neraida..με έβγαζε πονηρή και δολοπλόκα.. που την κατηγορώ! ;):P:P

Αλλά δε θα σε ψηφίσω τώρα καλή μου.. έχουν άλλοι σειρά.. η συνδολοφόνα σου xanp!

Η ψήφος μου στην xanp!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Προτιμώ να βγάλω ιερόδουλη, από το να βγάλω κάποιον για τον οποίο δεν είμαι σίγουρη ότι είναι δολοφόνος (που σημαίνει ότι υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να είναι και πολίτης) :)
Και δεν είπα πουθενά ότι ο Bill απαλλάσσεται- είπα ότι θα το ερευνήσω περαιτέρω και υπάρχει πάντα η ψηφοφορία της Τρίτης :D (αν και ελπίζω να μην έχω βγει μέχρι τότε, αφού είναι ξεκάθαρο ότι σας ενοχλούν τα όσα λέω- σπεύσατε και οι δύο να απαντήσετε :confused:)


Για τους άλλους δεν είσαι σίγουρη, ενώ είσαι για εμενα; :eek:

Λογικό δεν είναι; Αν εσένα σε κατηγορούσαν δεν θα προσπαθούσες να αντικρούσεις τις κατηγορίες τους; :confused:

Και να σημειώσω εδώ οτι όταν ήμουν δολοφόνος όσο και να με κατηγορούσαν δεν απαντούσα! Τώρα δεν το κάνω, γιατί; :whistle: Ίσως κάποιοι να ξέρουν την απάνηση! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
Λίστα για Δευτέρα:



  1. Bill: xanp
  2. Βill_Slayer: xanp
  3. Corpse bride:
  4. Δανάη :
  5. fandago:
  6. fantasmenos: Δανάη
  7. Ηρώ: xanp
  8. Κακή Επιρροή:fantasmenos
  9. kalypso: Phoebe
  10. Lorien: Youki
  11. ninaki:
  12. Palladin:
  13. papas:
  14. Phoebe: xanp
  15. Resident Evil: xanp
  16. shaman:
  17. Tetragrammaton: Bill_Slayer
  18. Vkey:
  19. xanp:
  20. Youki:
Οι σταυρωμένοι με σειρά προτίμησης:P{Αφιερωμένο στον fandago}

xanp 5
Bill_Slayer 1
Δανάη 1
fantasmenos 1
Phoebe 1
Youki 1




Νεκροί/Διωγμένοι κατά σειρά
  1. vendetta #241 (ψηφοφορία) > δολοφόνος
Απουσίες
Neraida (Aποχώρηση λόγω δύο διαδοχικών απουσιών)
Vkey 1
Δανάη 1
Lorien 1


(άμα δειτε κάνα λάθος να πείτε, άνθρωπος ειμαι! :P)
ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ: πρέπει ΟΛΟΙ να έχετε κάνει ΞΕΚΑΘΑΡΟ ποστ με τη ψήφο σας ως τις 20.00! (δηλ όχι "νομίζω εσύ εισαι" αλλά "ψηφίζω νικ" :D) [Μέχρι τη Δευτέρα στις 20.00!]



Υπενθυμίζω ότι την Δευτέρα, θα μάθετε την ιδιότητα του δολοφονηθέντος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
xanp και από μένα...

αν θέλετε εκτενέστερη ανάλυση θα πρέπει να περιμένετε ως αύριο στις 6 το απόγευμα περίπου :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Τώρα εμένα αυτό γιατί δε μου φαίνεται καλό;:worry:

Ποιος στο λέει αυτό την τελευταία βδομάδα;:devil:

Sorry, αλλά όταν καίγεσαι στο χυλό φυσάς και το γιαούρτι!:P

Και να σημειώσω εδώ οτι όταν ήμουν δολοφόνος όσο και να με κατηγορούσαν δεν απαντούσα! Τώρα δεν το κάνω, γιατί; :whistle: Ίσως κάποιοι να ξέρουν την απάνηση! :D

Μήπως για να ακολουθήσεις διαφορετική τακτική από την προηγούμενη φορά και να το έχεις ως άλλοθι; Εγώ Φοιμπς θεωρώ πολύ ύποπτο που κάθησες και πόσταρες τόσες φορές μόνο και μόνο για να δικαιολογηθείς σε 2-3 άτομα που μπορεί στο κάτω-κάτω να έλεγαν ότι τους κατέβαινε στο κεφάλι. Ψηφίζω Φοιμπς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xanp

Δραστήριο μέλος

Η Ξανθή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 668 μηνύματα.
Τα ίδια έλεγε και η neraida..με έβγαζε πονηρή και δολοπλόκα.. που την κατηγορώ! ;):P:P

Αλλά δε θα σε ψηφίσω τώρα καλή μου.. έχουν άλλοι σειρά.. η συνδολοφόνα σου xanp!

Η ψήφος μου στην xanp!

Βλέπω οτι αρκετοί προσπαθούν να με κατηγορήσουν! Γιατί άραγε; Τόσο πολύ έχουν πιστεί για την ενοχή μου; :worry:

Για τους άλλους δεν είσαι σίγουρη, ενώ είσαι για εμενα; :eek:

Λογικό δεν είναι; Αν εσένα σε κατηγορούσαν δεν θα προσπαθούσες να αντικρούσεις τις κατηγορίες τους; :confused:

Και να σημειώσω εδώ οτι όταν ήμουν δολοφόνος όσο και να με κατηγορούσαν δεν απαντούσα! Τώρα δεν το κάνω, γιατί; :whistle: Ίσως κάποιοι να ξέρουν την απάνηση! :D

Καλά και μόνο από το ότι προσπαθήσατε να βγάλετε δολοφόνο την phoebe ενώ κατ εμέ κάνει μπαμ ότι είναι πολίτης κυρίως γιατί απαντάει αναλυτικά ενώ δεν το έκανε όταν ήταν δολοφόνος αυτό και μόνο δείχνει πόσο επηρεασμένοι αρνητικά είστε από μερικούς....Αλήθεια δεν μπορείτε να δείτε τα προφανή;;;

Το αν τελικά Res είναι στην πλευρά των δολοφόνων ή όχι έχουμε δρόμο να το εξακριβώσουμε.
Για αρχή πάντως έχει μιλήσει περισσότερο από την xanp και προς το παρόν πείθομαι περισσότερο για την ενοχή της.Έχεις περιθώριο μέχρι την Δευτέρα να με πείσεις για το αντίθετο.

Bill το να μιλήσω περισσότερο από την RE είναι αδύνατον ήταν σαρωτική στα ποστ της...Επίσης δεν έχω να δικαιολογηθώ για κάτι άλλωστε στο παιχνίδι ουκ ολίγες φορές βγαίνουν και αθώοι πολίτες....

Ηρώ ναι δεν έψαξα ακόμα δολοφόνο γιατί έπρεπε να σας δείξω με κάποιο τρόπο ότι δεν είμαι δολοφόνος....βλέπω όμως ότι τζάμπα κόπος εδώ όχι μόνο είμαι αλλά έχω και συν-δολοφόνους corpse (από το πουθενά έτσι;;;) kai phoebe;;;Η οποία είναι εντελώς αδίστακτη και με έδωσε από τον πρώτο γύρο έτσι στεγνά....)Και ναι για μένα έχει σημασία ποίος είναι ο ρουφιάνος γιατί και αυτός ξέρει μερικούς δολοφόνους και ψάχνει και άλλους δεν πρέπει να δείξω ότι έπεσε έξω στους άλλους (δηλαδή σε μένα )που ψάχνει και να πέσω αμαχητί;;;

Υ.Γ δεν βλέπω να σχολιάζει κανένας το γεγονός ότι η ατρόμητη youki απλά απέχει από το παιχνίδι...(;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;))

Βγάλτε με δεν έχω να πω κάτι άλλο άλλωστε έχει πολύ δρόμο το παιχνίδι ακόμα....και θα δείτε αργά η γρήγορα ποια ήταν η ιδιότητα μου.

Προς αυτούς που δεν συμμετέχουν σχεδόν καθόλου

Συμμετοχή για πιο ακριβώς λόγο δηλώνεται αφού πάντα μιλάμε οι ίδιοι και οι ίδιοι;;;;

Τέλος θα επανέλθω για ψήφο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top