Παλέρμο #39 ~ The Godfather

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Ας κάνω μια μικρή περίληψη και ένα πιθανό (; ) σενάριο:

Νωρίς το απόγευμα, ο Πατρέας είναι πρώτος σε ψήφους, και εκεί που πέφτουν αρκετές ψήφοι σε αυτόν, αρχίζουν να παίζονται διάφορες κάρτες και ξαφνικά, βγαίνει μια ισοπαλία με την Deutsch. Καταλαβαίνω ότι είναι ύποπτο αυτό που έγινε με τις κάρτες για τον Πατρέα, αλλά εντάξει, ας δεχτούμε ότι κι άλλοι τον πιστεύουν. Το παράξενο όμως είναι ότι η Deutsch, ενώ θα ερχόταν σε ισοβαθμία με τον Πατρέα και φυσιολογικά θα τον ψήφιζε για να σωθεί η ίδια, δεν κάνει αυτό (είμαστε εδώ). Αντίθετα, λίγα λεπτά μετά δηλώνει ότι θέλει να παίξει κάρτα και να ακυρώσει ψήφο του Πατρέα!! Δηλαδή, προτιμά να φύγει η ίδια και όχι ο Πατρέας!! Πόσο πιο παράξενο μπορεί να γίνει!
Σκέφτομαι ότι το ποστ της Deutsch ηταν ετεροχρονισμένο, είχαν συμφωνήσει οι μαφιόζοι να έρθει πιο μετά η χρήση της κάρτας, μετά τα ποστ του Πατρέα και τις ψήφους των fairy και Melania, έτσι ώστε να έχει πρώτα δημιουργηθεί κύμα κατά της Himela ώστε να δικαιολογείται κατά κάποιον τρόπο η κίνηση αυτή.

Τέλος πάντων, επειδή θέλω να είμαι σίγουρη ότι θα έχω ψηφίσει στην επόμενη ψηφοφορία, ψηφίζω τη _fairygirl_

Θα ήθελα πάντως να μάθω το ρόλο του Πατρέα, νομίζω θα γίνονταν όλα ακόμα πιο ξεκάθαρα.
Ξέρεις τι μου θυμίζεις με την τακτική σου/ της περίληψης;;;Τον γιατρό Σεπάρντ από ένα βιβλίο της Άγκαθα Κρίστι,στο οποίο προσπαθούσε να καλύψει τον εαυτό του προσπαθώντας μέσα από κάποιες περιγραφές να ''δώσει'' σε άλλους τις κατηγορίες:P:P,κάτι τέτοιο σε πιο ελαφριά έκδοση μου μοιάζεις,αν τελικά είσαι εσύ ο ντετέκτιβ τότε τα λόγια σου ίσως στους πολίτες φανούν αρκετά χρήσιμα;);)...Έτσι θα σε χαρακτήριζα και Ηρακλή Πουαρό :P θα δούμε αύριο τι θα γίνει;););)
Τώρα να σου πω την αλήθεια και να μην σε κουράσω άλλο έκανες σωστή περίληψη αλλά δεν ξέρουμε τι ρόλο έχεις για να σε ''πιστέψει'',εννοώντας να ακολουθεί την λογική σου στο παιχνίδι :), ο καθένας μας:P:P
Ίσως με την ανακάλυψη του ρόλου του Πατρεύς μπερδευτούμε και χειρότερα,αν δεν είναι να αποκαλυφθεί δεν πειράζει οι ''σωστοί'' παίκτες θα βρουν τους δολοφόνους..
Από την άλλη αν αποκαλυφθεί ίσως έχεις και δίκιο και βοηθηθούμε όλοι:).

Ἡ ἀλήθεια εἶναι ὅτι ἄργησα λίγο παραπάνω νὰ ἔλθω. Ἡ οὐσία πάντως δὲν ἄλλαξε. Οἱ μαφιόζοι πέτυχαν νὰ μὲ βγάλουν ἀπὸ τὸν πρῶτο γύρο καὶ μάλιστα παρέσυραν μὲ παροιμιώδη τρόπο εἶμαι σίγουρος καὶ ἀνυποψίαστους συμπολίτες μου. Ἔχετε πάντως τὴ Σύλβια ὑπ' ὄψιν σας, ἐπιμένω ὅτι εἶναι πολὺ ὕποπτη. Μάλιστα ἔχω ἕνα ἔνστικτο ὅτι ἤδη ἔχω βρεῖ μερικοὺς δολοφόνους... Δίνω τὴν τριάδα Himela-Tasos97-Alma Libre. Τὸ ὅτι ἕνας ἀπὸ τοὺς τρεῖς εἶναι δολοφόνος, πλέον εἶμαι σίγουρος 100%. Ὅπως καὶ νἄχῃ, καλὴ συνέχεια τοῦ παιχνιδιοῦ νὰ ἔχετε καὶ ἂν τυχὸν μὲ ἐπαναφέρετε, στεῖλτε π.μ. γιατὶ μπορεῖ νὰ μὴν τὸ πάρω χαμπάρι...:P

Ἐπιμένω πάντως ὅτι ἔκανα ὅ,τι μποροῦσα γιὰ νὰ κατευθύνω σωστὰ τοὺς πολίτες, ἀλλὰ δυστυχῶς ἔπεσα θῦμα τῆς ἐνεργοῦ συμμετοχῆς καὶ τοῦ πρώτου μηνύματος τὸ ὁποῖο μᾶλλον ἐνώχλησε πολὺ ἐκεῖ ποὺ δὲν ἔπρεπε ἂν κρίνω ἀπὸ τὶς ἀντιδράσεις.
Αν γίνει τίποτα θα σε κρατάμε ενήμερο αγαπητέ Πατρεύς:P:Pή θα πούμε στην ΣΕ να σε ειδοποιήσει :P
Μάλιστα. Δεν θα σχολιάσω πολλά-εκτός απο τη σιγουριά σου του οτι είμαι μαφιόζα. Εντάξει, τόσο πολύ προδίδομαι πια; :|
Για την Χιμέλα αρχίζω και εγώ να έχω υποψίες, χωρίς κάποιο συγκεκριμένο λόγο, εκτός του οτι κρύβει κάτι κάτω απο τα σεντόνια της... :whistle:
Το ποστ είπα ήδη οτι ήταν ή για να μας ρίξει στάχτη στα μάτια ή για να μας κατευθύνει. Τέλος πάντων, εδώ μπαίνουν όσα λέμε στα φαντάσματα, αλήθεια τι λέμε; :P
και καληνυχτώ γιατί με κόβω να κοιμάμαι στο λάπτοπ.
Καληνύχτες Παλερμιώτες, τα λέμε αύριο.
:yawn:
και προσοχή, γιατί η νύχτα πέφτει και ποτέ δεν ξέρουμε τι θα μας ξημερώσει. :shifty:
Καληνύχτα και σε εσένα μικρό μου:):D



Επειδή δεν ξέρω αν αύριο θα προλάβω να μπω τις ώρες που θέλω θα ψηφίσω απόψε..
Λοιπόν ψηφίζω τον Τάσος97 ,γιατί δεν μιλάει και πολύ όπως περίμενα,ίσως μου την πείτε αλλά περίμενα περισσότερο ενθουσιασμό και περισσότερο μπλα μπλα από τον μίστερ Τάσο:P:P...Επίσης το ότι δεν ψήφισε και θεώρησε ότι η ψήφος του δεν άξιζε σε κανέναν,είναι ένας και από τους λόγους που τον ψηφίζω,όχι επειδή ίσως θα νομίζετε ότι επηρεάστηκα από προηγούμενα ποστς αλλά επειδή με πείραξε ο τρόπος του,τίποτα παραπάνω τίποτα λιγότερο!!!
Συγγνώμη αν μερικοί ενοχλήθηκαν από την ψήφο είναι γνώμη μου πως θα ψηφίσω;););) αυτάααααα:):redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ξέρεις τι μου θυμίζεις με την τακτική σου/ της περίληψης;;;Τον γιατρό Σεπάρντ από ένα βιβλίο της Άγκαθα Κρίστι,στο οποίο προσπαθούσε να καλύψει τον εαυτό του προσπαθώντας μέσα από κάποιες περιγραφές να ''δώσει'' σε άλλους τις κατηγορίες:P:P,κάτι τέτοιο σε πιο ελαφριά έκδοση μου μοιάζεις,αν τελικά είσαι εσύ ο ντετέκτιβ τότε τα λόγια σου ίσως στους πολίτες φανούν αρκετά χρήσιμα;);)...Έτσι θα σε χαρακτήριζα και Ηρακλή Πουαρό :P θα δούμε αύριο τι θα γίνει;););)
Τώρα να σου πω την αλήθεια και να μην σε κουράσω άλλο έκανες σωστή περίληψη αλλά δεν ξέρουμε τι ρόλο έχεις για να σε ''πιστέψει'',εννοώντας να ακολουθεί την λογική σου στο παιχνίδι :), ο καθένας μας:P:P
Ίσως με την ανακάλυψη του ρόλου του Πατρεύς μπερδευτούμε και χειρότερα,αν δεν είναι να αποκαλυφθεί δεν πειράζει οι ''σωστοί'' παίκτες θα βρουν τους δολοφόνους..
Από την άλλη αν αποκαλυφθεί ίσως έχεις και δίκιο και βοηθηθούμε όλοι:).

χαχαχα :P σ' ευχαριστώ :P

Το θέμα είναι πως αν ο Πατρέας έχει καλό ρόλο, τότε ό,τι έχω πει παραπάνω είναι μπουρδολογίες :redface:

Καληνύχτα κι από μένα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
χαχαχα :P σ' ευχαριστώ :P

Το θέμα είναι πως αν ο Πατρέας έχει καλό ρόλο, τότε ό,τι έχω πει παραπάνω είναι μπουρδολογίες :redface:

Καληνύχτα κι από μένα! :)

Τίποτα καλέ απλά να ξέρεις ότι ο γιατρός στο συγκεκριμένο βιβλίο ήταν ο δολοφόνος και ο εκβιαστής:shifty:,οπότε θα σε προσέχω αν ισχύει ο,τι είπα και εγώ:P:P:redface:
Καληνύχταααααααααα:P:P:P,κλείνω και εγώ σιγά σιγά:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Θα κάνω μια ερώτηση κι όποιος θέλει απαντάει. Μέχρι μισή ωρα πριν την λήξη τα 2 ονόματα που έπαιζαν ήταν η Deutsch Lover κι ο Πατρεύς. Ξαφνικά λόγω μιας διπλής ψήφου 4 άτομα έσπευσαν να αλλάξουν την ψήφο τους σε κάποιον τρίτο χωρίς ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΛΟΓΟ. Όταν το πρωί είπα ότι οι πιο ύποπτες ανατροπές γίνονται στο τέλος το εννοούσα. Δε λέω φυσικά ότι ο Πατρεύς είχε κάποιο σοβαρό λόγο να βγει ( αν και για μένα ήταν αρκετά πιο ύποπτος από τη Himela ) αλλά αυτό δε δικαιολογεί τέτοιες ενέργειες.

Είπα ότι θεωρώ ύποπτους τους 2 πρώτους και ζητήθηκε αιτιολόγηση.

- Ψήφισα από την αρχή τη DL γιατί όπως είπα μίλαγε πολύ ενώ στην ουσία δεν έλεγε τίποτα. Δρα πολύ σπασμωδικά και δε λέει ποτέ κάτι που δεν ξέρουμε. Όχι ότι είναι η μόνη απλά από την εικόνα της μου δίνεται η εντύπωση πως έτσι κι αλλιώς δεν ξέρει και κάτι παραπάνω. Πίστευα πως δεν ήμουν ο μόνος που σκεφτόμουν έτσι. Αντί όμως να μαζέψει φήφους στο τέλος την έβγαλε καθαρή. Θα σας πω τι σκέφτομαι και ο καθένας ας βγάλει τα συμπεράσματά του:

Και η DL και ο Πατρεύς είναι δολοφόνοι. Λόγω ατυχίας ή κακών κινήσεων στην αρχή μάζεψαν ψήφους από νωρίς. Το πρωί, λόγω του ότι κατάλαβαν οι δολοφόνοι πως μάλλον κάποιος από τους 2 θα βγαινε επέλεξαν στη χειρότερη περίπτωση να θυσιάσουν τη DL. Ίσως αυτό βέβαια δεν ισχύει για όλους καθώς υπήρξαν και κάποιες άκυρες ψήφοι σε μια προσπάθεια να στραφεί η προσοχή αλλού. Εκεί ταιριάζει το λάθος που έκανε η DL προσπαθώντας να σώσει τον Πατρέα ( dafuq? ). Τελικά τη λύση έδωσε ο Πατρεύς ο οποίος ενώ μπορούσε να ψηφίσει τη DL και είχε ένα καλό λόγο για μένα να το κάνει πέρα από το προφανές να σωθεί, επέλεξε να κάψει κάρτα για να πέσουν όλοι στη Himela. To να ρισκάρεις τόσο στον πρώτο γύρο για κάποιον που θεωρείς ύποπτο μόνο και μόνο επειδή μιλάει πολύ ( και δεν ήταν η μόνη ) που πιο πολύ θα οφείλεται στο ότι απλά της αρέσει να παίζει έτσι ή ηλίθιο είναι ή ύποπτο. Κι εγώ για ηλίθιο τον Πατρέα δεν τον κόβω.

Επίσης μπείτε λίγο στη θέση ενός δολοφόνου. Τους συμφέρει στις ψηφοφορίες να βγαίνουν τα άτομα που μιλάνε πολύ και να αφήνουν για τις δολοφονίες τους υπόλοιπους που δεν αφήνουν υποψίες. Βάσει αυτού κάτι μου λέει πως ξέρω ποιος θα είναι νεκρός αύριο.

Όπως και να χει προς το παρόν η ψήφος μου πάει σε Deutsch Lover.

Και κάτι τελευταίο. Το "δεν ψήφισα γιατί δεν άξιζε κάποιος την ψήφο μου" εγώ το μεταφράζω σε "είμαι δολοφόνος και δε θέλω να καρφωθώ ψηφίζοντας τελευταία στιγμή".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sal Paradise

Δραστήριο μέλος

Ο Sal Paradise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πιλότος. Έχει γράψει 626 μηνύματα.
Προσπαθω να παρακολουθησω το παιχνιδι και σορρυ που σπαμμαρω,αλλα φανταστειτε το παλερμο να ηταν ολο το στεκι!!:P
Να ξεχωρισεις πολιτες και δολοφονους σενα ολοκληρο φορουμ-->κουλ σταφ!

συνεχιστε και συγνωμη για την ενοχληση!:popcorn:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Καλημέρα!

Ψηφοφορία για Μ. Τρίτη 30/4
  1. Akis_Megara
  2. Alma Libre
  3. Demlogic
  4. Deutsch... Lover
  5. Eupatridis
  6. Himela --> Deutsch... Lover
  7. JKaradakov
  8. Joaquin --> PieMaker
  9. johnietraf
  10. Loreley --> Deutsch... Lover
  11. Nefeli Graf ---> Τάσος97
  12. PieMaker --> Himela
  13. Guest 278211 --> _fairygirl_
  14. vassilis498 --> Deutsch... Lover
  15. Τάσος97
  16. _fairygirl_
  17. ~Melania~

Ψήφοι
3 Deutsch... Lover
1 Himela
1 PieMaker
1 Τάσος97
1 _fairygirl_

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Πατρεύς - Ψηφοφορία 29/4

Οριστικές Αποχωρήσεις
---

Απουσίες
#1 Τάσος97

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από PieMaker
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Πατρεύς
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Alma Libre
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Καλημέρα. Θα κάτσω να διαβάσω αρχαία και ιστορία. Μην τυχόν και γυρίσω και δω ανούσια μηνύματα. :ropalo:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,057 μηνύματα.
Τέλος πάντων, επειδή θέλω να είμαι σίγουρη ότι θα έχω ψηφίσει στην επόμενη ψηφοφορία, ψηφίζω τη _fairygirl_

Θα ήθελα πάντως να μάθω το ρόλο του Πατρέα, νομίζω θα γίνονταν όλα ακόμα πιο ξεκάθαρα.

Χαίρομαι που και άλλοι βλέπουν οτι η κίνηση της deutsch ήταν περίεργη. Τόσο η deutsch όσο κι ο Πατρεύς δεν αλληλοψηφίστηκαν για να σωθούν, όπως συνήθως γίνεται στις ψηφοφορίες όταν κάποιος μεν δε θεωρεί κάποιον ένοχο, αλλά θέλει να σώσει το τομάρι του. Αντιθέτως ο Πέτρος, αν και έμπειρος παίκτης, προτίμησε να στοχοποιήσει εμένα και η deutsch προτίμησε να "θυσιαστεί" για τον Πέτρο σε μια από όσο φαίνεται λάθος χρονική συγκυρία κι από μπέρδεμα. Αν σε σας αυτό δε φαίνεται ύποπτο, ε τι να πω....

Ήθελα να μάθω όμως γιατί ψηφίζεις την fairygirl. Δηλαδή από το ποστ σου δε φαινόταν κάτι τέτοιο. Το αιτιολογείς λίγο;:hmm:

Αποκάλυψη ρόλου δεν υπάρχει σε αυτό το παλέρμο, παρά μόνο με την κάρτα τυμβωρυχία, την αποχώρηση με ποινή ή την αποχώρηση από απουσίες. Μην τα ξαναλέμε.

Μάλιστα. Δεν θα σχολιάσω πολλά-εκτός απο τη σιγουριά σου του οτι είμαι μαφιόζα. Εντάξει, τόσο πολύ προδίδομαι πια; :|

Μα αυτό κανείς δεν το παρατήρησε; :eek: Ναι, μάλλον προδίδεσαι Άλμα, και μάλιστα συ είπας....

Σου δίνω την αμφιβολία οτι άλλο ήθελες να πεις, αλλά φυσικά από χτες σε έχω στα υπόψη.:whistle:

Λοιπόν ψηφίζω τον Τάσος97 ,γιατί δεν μιλάει και πολύ όπως περίμενα,ίσως μου την πείτε αλλά περίμενα περισσότερο ενθουσιασμό και περισσότερο μπλα μπλα από τον μίστερ Τάσο:P:P...Επίσης το ότι δεν ψήφισε και θεώρησε ότι η ψήφος του δεν άξιζε σε κανέναν,είναι ένας και από τους λόγους που τον ψηφίζω,όχι επειδή ίσως θα νομίζετε ότι επηρεάστηκα από προηγούμενα ποστς αλλά επειδή με πείραξε ο τρόπος του,τίποτα παραπάνω τίποτα λιγότερο!!!
Συγγνώμη αν μερικοί ενοχλήθηκαν από την ψήφο είναι γνώμη μου πως θα ψηφίσω;););) αυτάααααα:):redface:

Βασικά αυτό που έκανε ο Τάσος, να μην καταδεχτεί να ψηφίσει, μου την έδωσε κι εμένα, αλλά πιστεύω οτι οφειλόταν απλά σε έλλειψη ενδιαφέροντος λόγω ενός αδιάφορου ρόλου κι όχι κάποιας στρατηγικής. Παρ' όλα αυτά καταλαβαίνω γιατί τον ψηφίζεις. Αλλά σκέψου οτι ο αδιάφορος ρόλος μάλλον είναι αυτός του πολίτη και φυσικά δε θέλουμε να ψηφίζουμε πολίτες...

Και κάτι τελευταίο. Το "δεν ψήφισα γιατί δεν άξιζε κάποιος την ψήφο μου" εγώ το μεταφράζω σε "είμαι δολοφόνος και δε θέλω να καρφωθώ ψηφίζοντας τελευταία στιγμή".

Κι αυτό που λες μπορεί να ισχύει... Να καρφωνόταν όμως ο Τάσος τόσο πολύ;:hmm:

Προς το παρόν ας ψηφίσω την[FONT=&quot] Deutsch... Lover [/FONT]μιας που τη θεωρώ ένοχη από χτες και οι σπασμωδικές της κινήσεις την έκαναν ακόμα πιο ύποπτη. Με πείραξε που ενώ όλη τη μέρα δεν είχε προσπαθήσει να σώσει τον εαυτό της σαν κάποιοι να την είχαν συμβουλεύσει να μη μιλάει, ξαφνικά στο τέλος της ψηφοφορίας ξεσάλωσε κι άρχισε να με κατηγορεί ανοιχτά, να πετάει σπόντες και για κερασάκι στην τούρτα πήγε να σώσει τον Πέτρο για τον οποίο δεν είχε ως τότε εκφέρει καμία γνώμη.


Αν στη διάρκεια της μέρας γίνει κάτι, θα αναθεωρήσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Ψηφίζω ξανά την Deutsch... Lover, για τον ιδιο λογο με εχτες, και λόγω του ότι θυσιάστηκε για να σώσει τον Πατρεύς, κάτι το οποίο μου μοιάζει ύποπτο και παράξενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Βασικά αυτό που έκανε ο Τάσος, να μην καταδεχτεί να ψηφίσει, μου την έδωσε κι εμένα, αλλά πιστεύω οτι οφειλόταν απλά σε έλλειψη ενδιαφέροντος λόγω ενός αδιάφορου ρόλου κι όχι κάποιας στρατηγικής. Παρ' όλα αυτά καταλαβαίνω γιατί τον ψηφίζεις. Αλλά σκέψου οτι ο αδιάφορος ρόλος μάλλον είναι αυτός του πολίτη και φυσικά δε θέλουμε να ψηφίζουμε πολίτες...
Όσο και αδιάφορο ρόλο να είχε μπορούσε να ψηφίσει,εκτός και όσο και να μην το θες μπορούσε να είναι και μέσα στους μαφιοζάκους. Αυτό δεν το ξέρεις με σιγουριά αν δεν είσαι και εσύ στην ομάδα τους Himela :).Ή μήπως είσαι στο τρίο που είχε αναφέρει και ο Πατρεύς;;:P
Έχουμε και λέμε όμως Αδιάφορος ρόλος=δεν σημαίνει και όχι ψήφος.Έτσι;;;;
Θεώρησα σωστό κατ'εμε λοιπόν να τον ψηφίσω.Και βέβαια δεν θέλουμε να βγαίνουν οι πολίτες αλλά δεν μου αρέσει και η συμπεριφορά των παικτών...Στον επόμενο ''γύρο'' αν μείνω μέσα θα ψηφίσω όχι με βάση την συμπεριφορά αλλά πλέον με τα λόγια...Επίσης μόλις πήγα για ύπνο μου ήρθε η έμπνευση και για άλλους υποψήφιους που θα έδινα την ψήφο μου αλλά για την ώρα,δεν θα ξαναλλάξω ψήφο:):P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Καλημέρα, Παλέρμο!

Μετά απο μία επεισοδιακή αποχώρηση με ανατροπές της τελευταίας στιγμής με ψήφους να πηγαίνουν απο την Γερμανίδα (σόρρυ αλλά βαριέμαι να αλλάζω πληκτρολόγιο) στην Χιμέλα. Αυτό εμένα μόνο σε υποψίες με βάζει και θα συμφωνήσω απόλυτα με τον Βασίλη σε όλο του το σκεπτικό.

Δεν θα ψηφίσω ακόμη. Θα επιστρέψω το απόγευμα με την ψήφο μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Καλημέρα Παλέρμο :happy:

Για να αρχίσουμε τον πρωινό σχολιασμό:


Χιμελα δεν σε κατηγορω. Συνεχιζω να σε εχω με το σεις και με το σας οπως ειπες απλα οι τελευταιες σου κινησεις δεν μου πολυ αρεσαν γι αυτο αλλαξα την ψηφο μου τα τελευταια λεπτα. Εξηγησα τον λογο για τον οποιον θα ''θυσιαζα'' τον εαυτο μου για τον Πετρο.

Εμένα πάντως μου φαίνεται ακόμα περίεργος ο λόγος που ''θυσιάστηκες'' έτσι για τον Πέτρο. Δεν σε καθιστώ ακόμα ένοχη, γιατί πιστεύω στην αθωότητα του Πέτρου, αλλά τέτοια αυτοθυσία; :confused: Τα επιχειρήματα σου δεν μου φαίνονται λογικά.

Περιεργα πραγματα με την doutchland :hmm::hmm:
Τι κολπα προστυχα ηταν αυτα με την ακυρωση ψηφων και την αυτοθυσια με τον πατρεα; :hmm::hmm:
μηπως ονειρευεσαι το λαγνο κορμι του; :hmm::hmm:
ή μηπως έχει στηθει ενα πονηρό παιχνίδι; :hmm::hmm:

Δεν ξέρω για σενα Ντεμ, αλλά η Μαρία έχει πάψει πλέον να μου φαίνεται ότι καθοδηγείται. Σε ποστ της φαίνεται ότι χάνει την ροή του παιχνιδιού, δεν καταλαβαίνει ποιος ''είναι'' με ποιον, κι αυτό μου θυμίζει γενικά τον χαρακτήρα της. 3 περιπτώσεις υπάρχουν γι'αυτό. Είτε οι συνδολοφόνοι της την αφήνουν να παίξει όπως να 'ναι (γιατί η οποιαδήποτε καθοδήγηση σκάει μπαμ) είτε ο κακός της ρόλος είναι αυτός της πόρνης και κάνει τα βήματα της εντελώς μόνη της-οπότε θα πρέπει να φύγει- είτε στ'αλήθεια δεν καθοδηγείται από κανέναν και είναι πολίτης. Ακόμα δεν ξέρω τι να πιστέψω.

Χαίρομαι που και άλλοι βλέπουν οτι η κίνηση της deutsch ήταν περίεργη. Τόσο η deutsch όσο κι ο Πατρεύς δεν αλληλοψηφίστηκαν για να σωθούν, όπως συνήθως γίνεται στις ψηφοφορίες όταν κάποιος μεν δε θεωρεί κάποιον ένοχο, αλλά θέλει να σώσει το τομάρι του. Αντιθέτως ο Πέτρος, αν και έμπειρος παίκτης, προτίμησε να στοχοποιήσει εμένα και η deutsch προτίμησε να "θυσιαστεί" για τον Πέτρο σε μια από όσο φαίνεται λάθος χρονική συγκυρία κι από μπέρδεμα. Αν σε σας αυτό δε φαίνεται ύποπτο, ε τι να πω....

Εγώ από την αρχή δεν έχω πειστεί με σενα. Ήμουν σίγουρη όμως ότι μόλις θα σε ψήφιζα θα σηκωνόταν κύμα ''Ααα ψηφίζει αυτήν που μιλάει, που έχει επιχειρήματα'' και ξέρεις ότι αυτό για μενα δεν ισχύει. Τόσο πεζή δεν είμαι και ίσα ίσα σε κάλεσα στο παιχνίδι προσωπικά γιατί μου αρέσει πολύ ο τρόπος που παίζεις. Αλλά είμαι πεπεισμένη ότι κάποιον κακό ρόλο έχεις. Πες το διαίσθηση. Άμα στην μεσημεριανή δολοφονία όμως είσαι εσύ, θα ανατραπεί πολύ η θεωρία μου.:/:

Μα αυτό κανείς δεν το παρατήρησε; :eek: Ναι, μάλλον προδίδεσαι Άλμα, και μάλιστα συ είπας....

Η Άλμα από την αρχή δεν κολλάει και όλοι το αποδίδετε σε σπαμάρισμα.

Βασικά αυτό που έκανε ο Τάσος, να μην καταδεχτεί να ψηφίσει, μου την έδωσε κι εμένα, αλλά πιστεύω οτι οφειλόταν απλά σε έλλειψη ενδιαφέροντος λόγω ενός αδιάφορου ρόλου κι όχι κάποιας στρατηγικής. Παρ' όλα αυτά καταλαβαίνω γιατί τον ψηφίζεις. Αλλά σκέψου οτι ο αδιάφορος ρόλος μάλλον είναι αυτός του πολίτη και φυσικά δε θέλουμε να ψηφίζουμε πολίτες...

Βασικά αυτός δεν είναι ο Τάσος που ξέρουμε. Δεν τον έχω ξαναδεί να παίζει έτσι, το να του είναι τόσο αδιάφορος ο ρόλος μου φαίνεται απίθανο. Διακρίνω επίθεση στα λεγόμενα του, μια πλήρη αδιαφορία και με βάζει σε σκέψεις. Δεν μπορώ να κατασταλάξω κάπου για αυτόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Καλημέρα Παλέρμο :happy:

Για να αρχίσουμε τον πρωινό σχολιασμό:




Εμένα πάντως μου φαίνεται ακόμα περίεργος ο λόγος που ''θυσιάστηκες'' έτσι για τον Πέτρο. Δεν σε καθιστώ ακόμα ένοχη, γιατί πιστεύω στην αθωότητα του Πέτρου, αλλά τέτοια αυτοθυσία; :confused: Τα επιχειρήματα σου δεν μου φαίνονται λογικά.

Καλημέρα και σε εσένα Μελανάκι:happy:
Να σου πω την αλήθεια η αλλαγή της ψήφου και η αυτοθυσία της Ντοιτς μου φάνηκε και εμένα περίεργη όμως σκέψου,ότι εκτός του ότι η Ντοιτς θέλει να παίξει παραπάνω ίσως θεώρησε και σωστό εκείνη την ώρα να μείνει στο παιχνίδι ένας πιο έμπειρος παίκτης παρά η ίδια...Ίσως είναι αυτός ο λόγος ίσως και όχι...Δεν είμαι δυστυχώς στο μυαλό της για να ξέρω:P.


Βασικά αυτός δεν είναι ο Τάσος που ξέρουμε. Δεν τον έχω ξαναδεί να παίζει έτσι, το να του είναι τόσο αδιάφορος ο ρόλος μου φαίνεται απίθανο. Διακρίνω επίθεση στα λεγόμενα του, μια πλήρη αδιαφορία και με βάζει σε σκέψεις. Δεν μπορώ να κατασταλάξω κάπου για αυτόν.
Κοιτάζοντας και τα άλλα Παλέρμο θα ξαναπώ και θα συμφωνήσω μαζί σου ότι ο Τάσος δεν συμμετέχει όπως παλιότερα...Και εμένα με έβαλε σε σκέψεις γι'αυτό και τον ψήφισα...Μην τα ξαναλέω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Έλααα... Μιλήστε κι'αλλο να βαρεθώ να διαβάσω.
Fairygirl, τη λέξη μικρές τη χρησιμοποίησα εν τη ρίμη του λόγου για να χαρακτηρίσω εσάς τις τρεις κι όχι για να σας υποτιμήσω. Με παρεξήγησες.
Με συγχωρείς λοιπόν για τυχόν παρεξήγηση των λεγόμενών σου,όμως αυτό με τις ηλικίες παίζει πολύ.
Ας κάνω μια μικρή περίληψη και ένα πιθανό (; ) σενάριο:
Σκέφτομαι ότι το ποστ της Deutsch ηταν ετεροχρονισμένο, είχαν συμφωνήσει οι μαφιόζοι να έρθει πιο μετά η χρήση της κάρτας, μετά τα ποστ του Πατρέα και τις ψήφους των fairy και Melania, έτσι ώστε να έχει πρώτα δημιουργηθεί κύμα κατά της Himela ώστε να δικαιολογείται κατά κάποιον τρόπο η κίνηση αυτή.
Τέλος πάντων, επειδή θέλω να είμαι σίγουρη ότι θα έχω ψηφίσει στην επόμενη ψηφοφορία, ψηφίζω τη _fairygirl_

Θα ήθελα πάντως να μάθω το ρόλο του Πατρέα, νομίζω θα γίνονταν όλα ακόμα πιο ξεκάθαρα.
Μήπως βλέπεις πολύ CSI; Μέχρι τελευταία στιγμή χθες ήμουν: Χιμέλα ή Ντόιτς. Άλλαξα αρκετές φορές την αιτιολόγηση και το μήνυμα που έγραψα γιατί άλλαζα την ψήφο καθώς μόλις είχα κατασταλάξει σε κάποια "Τσουπ!" εμφανιζόταν μία νέα ψήφος προς τη Χιμέλα.
Για να το κλείσω,νομίζετε ότι άλλη δουλειά δεν είχαμε παρά να γράφουμε σεντόνια και δη συνενοημένοι τελευταία στιγμή;:P
Αν και,στα υπόλοιπα Παλέρμο που είχα διαβάσει είχε ρόλους συνασπισμένους με τους πολίτες εδώ φαίνεται να πετάει βελάκια προς διάφορες κατευθύνσεις και συμπληρώνω ότι το καταλαβαίνω διότι έτσι παίζει.
Λιγότερη ύποπτη/αθώα μου φαίνεσαι και΄συ αφού χθες με κατηγόρησες για ελλειπή δικαιολόγηση των λεγόμενών μου και εσύ η ίδια πράττεις το ίδιο.:whistle:
Τελικά τη λύση έδωσε ο Πατρεύς ο οποίος ενώ μπορούσε να ψηφίσει τη DL και είχε ένα καλό λόγο για μένα να το κάνει πέρα από το προφανές να σωθεί, επέλεξε να κάψει κάρτα για να πέσουν όλοι στη Himela. To να ρισκάρεις τόσο στον πρώτο γύρο για κάποιον που θεωρείς ύποπτο μόνο και μόνο επειδή μιλάει πολύ ( και δεν ήταν η μόνη ) που πιο πολύ θα οφείλεται στο ότι απλά της αρέσει να παίζει έτσι ή ηλίθιο είναι ή ύποπτο.
Δεν ήταν καθόλου κύμα όπως απάντησα και παραπάνω στην Guest 278211. Τη Χιμέλα την υποψιάστηκα χθες από τα λεγόμενά της.
Καλημέρα Παλέρμο :happy:
Για να αρχίσουμε τον πρωινό σχολιασμό:

Εμένα πάντως μου φαίνεται ακόμα περίεργος ο λόγος που ''θυσιάστηκες'' έτσι για τον Πέτρο. Δεν σε καθιστώ ακόμα ένοχη, γιατί πιστεύω στην αθωότητα του Πέτρου, αλλά τέτοια αυτοθυσία; :confused: Τα επιχειρήματα σου δεν μου φαίνονται λογικά.
Mήπως αντί να τα βγάζουμε αβάσιμα επιχειρήματα να σκεφτούμε τι τρέχει με αυτήν;
Χθες το πρωί έπαιζε διαφορετικά [αναφέρομαι στην Ντόιτς] και χθες το βράδυ έπαιζε με παρόμοιο βλακώδη τρόπο όπως και την Κυριακή.

Δεν ξέρω για σενα Ντεμ, αλλά η Μαρία έχει πάψει πλέον να μου φαίνεται ότι καθοδηγείται. Σε ποστ της φαίνεται ότι χάνει την ροή του παιχνιδιού, δεν καταλαβαίνει ποιος ''είναι'' με ποιον, κι αυτό μου θυμίζει γενικά τον χαρακτήρα της. 3 περιπτώσεις υπάρχουν γι'αυτό. Είτε οι συνδολοφόνοι της την αφήνουν να παίξει όπως να 'ναι (γιατί η οποιαδήποτε καθοδήγηση σκάει μπαμ) είτε ο κακός της ρόλος είναι αυτός της πόρνης και κάνει τα βήματα της εντελώς μόνη της-οπότε θα πρέπει να φύγει- είτε στ'αλήθεια δεν καθοδηγείται από κανέναν και είναι πολίτης. Ακόμα δεν ξέρω τι να πιστέψω.
Με πρόλαβες.:P
Η Άλμα από την αρχή δεν κολλάει και όλοι το αποδίδετε σε σπαμάρισμα.
Δηλαδή κατ'εσέ,είναι μαφιόζα; Δεν μπορώ να καταλάβω το λόγο για τον οποίο απλώς "σας δουλεύει" με αυτά που λέει.
Εδώ έχετε βγάλει εμένα μαφιόζα,διότι παίζω αμυντικά προσπαθώντας απλώς να δω αν αυτοί που με΄χουν στο μάτι είναι στην ομάδα των μαφιόζων.

Βασικά αυτός δεν είναι ο Τάσος που ξέρουμε. Δεν τον έχω ξαναδεί να παίζει έτσι, το να του είναι τόσο αδιάφορος ο ρόλος μου φαίνεται απίθανο. Διακρίνω επίθεση στα λεγόμενα του, μια πλήρη αδιαφορία και με βάζει σε σκέψεις. Δεν μπορώ να κατασταλάξω κάπου για αυτόν.
Δεν μπορώ να πω κάτι για τον Τάσο.Είχε το δικαίωμα να κάνει απουσία; Το είχε. Ε,ωραία. Την έκανε στην αρχή.

Κοιτάζοντας και τα άλλα Παλέρμο θα ξαναπώ και θα συμφωνήσω μαζί σου ότι ο Τάσος δεν συμμετέχει όπως παλιότερα...Και εμένα με έβαλε σε σκέψεις γι'αυτό και τον ψήφισα...Μην τα ξαναλέω :P
Χωρίς να θέλω να στηρίξω τον Τάσο,μου εξηγείτε τι σας φαίνεται τόσο μα τόσο ένοχο;
Δεν γούσταρε να ψηφίσει το ερμηνεύω και δικαίωμά του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Χαίρομαι που και άλλοι βλέπουν οτι η κίνηση της deutsch ήταν περίεργη. Τόσο η deutsch όσο κι ο Πατρεύς δεν αλληλοψηφίστηκαν για να σωθούν, όπως συνήθως γίνεται στις ψηφοφορίες όταν κάποιος μεν δε θεωρεί κάποιον ένοχο, αλλά θέλει να σώσει το τομάρι του. Αντιθέτως ο Πέτρος, αν και έμπειρος παίκτης, προτίμησε να στοχοποιήσει εμένα και η deutsch προτίμησε να "θυσιαστεί" για τον Πέτρο σε μια από όσο φαίνεται λάθος χρονική συγκυρία κι από μπέρδεμα. Αν σε σας αυτό δε φαίνεται ύποπτο, ε τι να πω....

Ήθελα να μάθω όμως γιατί ψηφίζεις την fairygirl. Δηλαδή από το ποστ σου δε φαινόταν κάτι τέτοιο. Το αιτιολογείς λίγο;:hmm:

Αποκάλυψη ρόλου δεν υπάρχει σε αυτό το παλέρμο, παρά μόνο με την κάρτα τυμβωρυχία, την αποχώρηση με ποινή ή την αποχώρηση από απουσίες. Μην τα ξαναλέμε.

Παραπάνω φωτογραφίζω 4 πιθανούς δολοφόνους: Πατρέας, Deutsch, fairy και Melania. Το θέμα είναι ότι, εάν ο Πατρέας είχε καλό ρόλο, αυτόματα η Deutsch μάλλον έκανε μια βιαστική και αψυχολόγητη κίνηση. Στην περίπτωση αυτή, οι ψήφοι μοιράστηκαν με διαφορετικό τρόπο από τους δολοφόνους. (μάλλον δε θα πήγαν όλες οι ψήφοι του στον Πατρέα) Δεν έχω σχηματίσει ολοκληρωμένη άποψη για την περίπτωση αυτή, όμως.
Τη fairy τη θεωρούσα ύποπτη και χτες, επειδή έβρισκε ύποπτα πράγματα εκεί που δεν υπήρχαν, χωρίς πάντα να εξηγεί παραπάνω τι ακριβώς έβρισκε ύποπτο. Η ψήφος δεν είναι κάτι που δεν αλλάζει εξ' άλλου.

Το ξέρω Himela...

ΥΓ: Περιμένω να δω αν θα γίνει μια συγκεκριμένη κίνηση, κι αν δε γίνει, τότε μάλλον η Deutsch είναι πολίτης και πρέπει να δούμε τα πράγματα από εντελώς διαφορετική οπτική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Καλημερα.Δυστυχως ειμαι απο κινητο και δε μπορω να γραψω πολλα, ομως καλω τους παικτες να τσεκαρουν το σεναριο της Guest 278211 για τον Τασο και την απαντηση-αδικαιολογητη υπερασπιση της φερι-γιαταπιατα προς τον δευτερο.Φερι το σεναριακι της Guest 278211 εχει λογικη και δεν καταλαβαινω γιατι το απορριπτεις ακριτα.Απο οσο ξερουμε θα μποσουσε μα εχει οποιοδηποτε ρολο ο Τασος αστον να απα τησει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Mήπως αντί να τα βγάζουμε αβάσιμα επιχειρήματα να σκεφτούμε τι τρέχει με αυτήν;
Χθες το πρωί έπαιζε διαφορετικά [αναφέρομαι στην Ντόιτς] και χθες το βράδυ έπαιζε με παρόμοιο βλακώδη τρόπο όπως και την Κυριακή.

Δεν βγάζουμε κανένα αβάσιμο συμπέρασμα. Σου είπα 3 περιπτώσεις, κάποια από αυτές αναγκαστικά ισχύει. Απλά μου φαίνεται ότι κάποιες φορές χάνει το νήμα της συζήτησης, από κει συμπεραίνω ότι μπορεί και να μην καθοδηγείται στην τελική.

Δηλαδή κατ'εσέ,είναι μαφιόζα; Δεν μπορώ να καταλάβω το λόγο για τον οποίο απλώς "σας δουλεύει" με αυτά που λέει.
Εδώ έχετε βγάλει εμένα μαφιόζα,διότι παίζω αμυντικά προσπαθώντας απλώς να δω αν αυτοί που με΄χουν στο μάτι είναι στην ομάδα των μαφιόζων.

Όχι δεν την κάνω μαφιόζα για την ώρα. Αλλά κακό ρολάκι σε γενικές γραμμές δεν το αποκλείω να έχει.

Δεν μπορώ να πω κάτι για τον Τάσο.Είχε το δικαίωμα να κάνει απουσία; Το είχε. Ε,ωραία. Την έκανε στην αρχή.Χωρίς να θέλω να στηρίξω τον Τάσο,μου εξηγείτε τι σας φαίνεται τόσο μα τόσο ένοχο;
Δεν γούσταρε να ψηφίσει το ερμηνεύω και δικαίωμά του.

Χαρά τώρα, παρεξηγείς. Ο Τάσος σε γενικές γραμμές δεν παίζει έτσι. Δεν τίθεται θέμα ''δικαιώματος'' εδώ. Είναι απλά περίεργο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Χωρίς να θέλω να στηρίξω τον Τάσο,μου εξηγείτε τι σας φαίνεται τόσο μα τόσο ένοχο;
Δεν γούσταρε να ψηφίσει το ερμηνεύω και δικαίωμά του.

Ρε _fairygirl_ δεν είπα ότι με ενόχλησε το ότι δεν ψήφισε, τόσο,αλλά το σχόλιο του ότι κανείς δεν άξιζε την ψήφο του:).
Τίποτα παραπάνω,τίποτα λιγότερο:P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Μ. Τρίτη 30/4
  1. Akis_Megara
  2. Alma Libre
  3. Demlogic
  4. Deutsch... Lover
  5. Eupatridis
  6. Himela --> Deutsch... Lover
  7. JKaradakov
  8. Joaquin --> PieMaker
  9. johnietraf
  10. Loreley --> Deutsch... Lover
  11. Nefeli Graf ---> Τάσος97
  12. PieMaker --> Himela
  13. Guest 278211 --> _fairygirl_
  14. vassilis498 --> Deutsch... Lover
  15. Τάσος97
  16. _fairygirl_
  17. ~Melania~

Ψήφοι
3 Deutsch... Lover
1 Himela
1 PieMaker
1 Τάσος97
1 _fairygirl_

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Πατρεύς - Ψηφοφορία 29/4

Οριστικές Αποχωρήσεις
---

Απουσίες
#1 Τάσος97

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από PieMaker
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Πατρεύς
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Alma Libre
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Παραπάνω φωτογραφίζω 4 πιθανούς δολοφόνους: Πατρέας, Deutsch, fairy και Melania. Το θέμα είναι ότι, εάν ο Πατρέας είχε καλό ρόλο, αυτόματα η Deutsch μάλλον έκανε μια βιαστική και αψυχολόγητη κίνηση. Στην περίπτωση αυτή, οι ψήφοι μοιράστηκαν με διαφορετικό τρόπο από τους δολοφόνους. (μάλλον δε θα πήγαν όλες οι ψήφοι του στον Πατρέα) Δεν έχω σχηματίσει ολοκληρωμένη άποψη για την περίπτωση αυτή, όμως.
Τη fairy τη θεωρούσα ύποπτη και χτες, επειδή έβρισκε ύποπτα πράγματα εκεί που δεν υπήρχαν, χωρίς πάντα να εξηγεί παραπάνω τι ακριβώς έβρισκε ύποπτο. Η ψήφος δεν είναι κάτι που δεν αλλάζει εξ' άλλου.

Το ξέρω Himela...

ΥΓ: Περιμένω να δω αν θα γίνει μια συγκεκριμένη κίνηση, κι αν δε γίνει, τότε μάλλον η Deutsch είναι πολίτης και πρέπει να δούμε τα πράγματα από εντελώς διαφορετική οπτική.

Ναι και οι 4 στηρίξαμε κατευθείαν τον Πατρέα, δεν φοβηθήκαμε μην καρφωθούμε. :confused:. Spy εμένα τώρα δεν μου φαίνεσαι λογική. Και οι 4 μαφιόζοι τρέξαμε να πέσουμε πάνω στη Χιμέλα; Πού πήγε η διπλωματία;

Γιατί το αποκλείεις απλά να μας έπεισε ο Πατρέας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top