Palermo #45 - Marvels Cinematic Universe comes to Palermo

Ποιος θέλετε να αποχωρήσει; (Ψηφοφορία 28/7)

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 4)
  • Eileen

    Ψήφοι: 1 25.0%
  • Σπυρακος (^^)

    Ψήφοι: 1 25.0%
  • Είμαι ΣΕ

    Ψήφοι: 2 50.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
ΧΑ! Η Έρις είναι μια περίεργη ιστορία. Συγκεκριμένα, αναμένεται να πάρει τα βραβεία Πιο Αγαθός/Ευκολόπιστος Πολίτης και Χειρότερος Παίκτης.

Λογικά περιμένουμε πειθήνια την αυριανή δολοφονία και το επερχόμενο τέλος μας.

Adios!

Υ.Γ. Kάνατε καλό παιχνίδι μαφιοζάκια.
Αν δεν έπαιζα λέτε να χάνατε;

:P

Ακόμα λες είμαι μαφιόζος; Ή κατάλαβες ότι έκανες λάθος; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ
Δυστυχώς η μέρα μας δε θα τελειώσει όμορφα. Βρισκόμαστε ξανά στην πολύ δυσάρεστη θέση να ανακοινώσουμε ακόμη μία ποινή. Ο Johnny15 αποχωρεί οριστικά από το παιχνίδι. Η ταυτότητά του θα αποκαλυφθεί στην αμέσως επόμενη λίστα. Το τι έγινε θα το μάθετε όλοι στο post-game. Προς το παρόν παρακαλούμε να μην το ψάξετε.

Εκ της ΣΕ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Πόση ίντριγκα σ' αυτό το παιχνίδι πια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Πέμπτη 2/8
  1. Claire Rentfield
  2. ComfortablySmug --> Eileen
  3. Eileen
  4. Emilouko --> Eileen
  5. Himela
  6. JKaradakov --> Eileen
  7. PolGR1509 --> Eileen
  8. Wild_Boy --> Eileen x2
  9. Ερις --> Eileen

Ψήφοι
7 Eileen

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Emmanouilmyrgia - Ποινή 25/7
aggelogiannos - Δολοφονία 27/7
Nefeli Graf - Ψηφοφορία 27/7
Σπυρακος (^^) - Ψηφοφορία 28/7
Deutsch... Lover - Δολοφονία 31/7
Guest 278211 - Άμεση Προφυλάκιση 31/7
Τάσος97 - Δολοφονία 2/8
tsarachaf - Ψηφοφορία 2/8
PolGR1509 - Ποινή 3/8

Οριστικές Αποχωρήσεις
DumeNuke [Αντίπαλος Μαφιόζος] - Ψηφοφορία 25/7 & Τυμβωρυχία
Fast [Πολίτης Β] - Ψηφοφορία 24/7 & Τυμβωρυχία
Dimitris S [Αλεξίσφαιρο Γιλέκο] - Άμεση Προφυλάκιση 30/7 & Τυμβωρυχία
Soukouu [Γιατρός] - Δολοφονία 31/7 & Τυμβωρυχία
Ikarionas [???] - Δολοφονία 2/8
~Melania~ [???] - Δολοφονία 2/8
methexys [???] - Δολοφονία 2/8
Johnny15 [Πόρνη] - Ποινή 3/8

Απουσίες
~Melania~ #1
Guest 278211 #1
Τάσος97 #1 #2

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Fast
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Nefeli Graf
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από DumeNuke
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από ComfortablySmug
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από methexys
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από methexys
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Soukouu
Ενεργοποίηση ιδιότητας Δικηγόρου: Μηδενισμός Ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Eileen
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Eileen
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από Eileen
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Deutsch... Lover
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Τάσος97
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Wild_Boy
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από ComfortablySmug
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Johnny15
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από JKaradakov
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από PolGR1509
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Himela
Ενεργοποίηση ιδιότητας Δικηγόρου: Μηδενισμός Ψήφων
Ενεργοποίηση ιδιότητας Διεφθαρμένου Αστυνομικού: Αντιστροφή Ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Wild_boy
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
ΧΑΧΑΧ

Αυτό δεν το περίμενε κανείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
σορρυ παιδιά :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Κωμωδία το κάναμε εδώ μέσα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Κωμωδία το κάναμε εδώ μέσα. :P
Τι κωμωδία; Βραζιλιάνικο. "Γιάννης, ένας ατάραχος ζιγκολό". Μarvel πάντως δεν ήταν. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
:stunned:
Καλό μήνα (αν και λίγο αργά)! :popcorn:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggelogiannos

Νεοφερμένος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 94 μηνύματα.
τι εχει γινει εδω μεσα hooooly shiitt xD (σορρυ δεν αντεξα : p ) ... btw χρονια πολλα στην μελανια ^^ και το hamile καλυτερα να ξεχαστει plz :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Τι γίνεται ρε παιδί μου. .. Ελάτε ας συγκεντρωθούμε πάλι στο παιχνίδι. Το οτι το παιχνίδι συνεχίζεται σημαίνει οτι ακόμα είναι αμφίρροπο. Κάναμε όλοι τόσο κόπο τόσες μέρες, μην παραιτούμαστε έτσι. Πάμε να βγάλουμε την Eileen να δούμε αν θα είναι αρκετό για να κερδίσουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Φοβάμαι ότι αυτή είναι η τελευταία καλημέρα που σας λέω και ότι απλά περιμένουμε το θάνατό μας. Ωστόσο, ας μη τα παρατάμε και ας το προσπαθήσουμε μέχρι τέλους.

Εγώ δεν ξέρω πολλά, γι' αυτό θα μείνω πιστή στα τελευταία λόγια του μπαμπάς μας, Ακριβού. Ας μη τα ξεχνάμε. Τιμή στη μνήμη του. :/:

Αναφέρομαι σ' αυτό και σ' αυτό το post. Oι πιο έμπειροι πολίτες, δείτε τα κι εσείς, ξανά. Ειλικρινά, πλέον εμπιστεύμαι ΜΟΝΟ την Emilouco. Kαι να σου πω, φαίνεται να το 'χεις! ;) Οπότε πάμε να κάνουμε ό,τι καλύτερο μπορούμε.

Εστιάζω αρχικά εδώ:
Επίσης η Ζωή δεν έχει κάρτες οπότε σκεφτείτε μήπως στραφείτε αλλού για αύριο.
Τώρα, ο Wild_boy δε θέλω να πιστεύω ότι είναι αθώος, ο Ακριβός αναφέρει πως ο πιθανός πληροφοριοδότης Ικαρίονας είχε ως φανερό του τον Wild και φαίνεται αρκετά σίγουρος γι' αυτό. Ας μη ξεχνάμε, επίσης, ότι ο Wild επανέφερε τη ΔΑ Σύλβια.

Έπειτα, αναφέρει Ιορδάνη/Σύλβια ως ΔΑ. Θα το ριψοκινδυνέψω, θα πιστέψω σ' αυτό και με βάση τα χθεσινά θα θεωρήσω τον Ιορδάνη αθώο. Ίσως γελάνε μαζί μου οι μαφιόζοι τώρα, δε πειράζει. Καλή διασκέδαση!

Έπειτα, θα σκεφτώ θετικά υιοθετώντας το αισιόδοξο σενάριο πως έχουμε 3 έξω-3 μέσα και θα πιστέψω πως έχουμε 1. Zωή, 2. Nτόιτς, 3. Spy, 4. Σπυράκο, 5. Claire, 6. Wild.

Την Claire μας τη δίνει και η Methexys! Ο wild έχει αφήσει ήδη μία νεκροφάνεια, τι σκατά όλες τις καλές κάρτες αυτός θα τις πήρε;

Αυτά είχα να πω και το γυρίζω σε Claire!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Claire Rentfield

Περιβόητο μέλος

Η Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 6,051 μηνύματα.
Καλημέρα σε όλους, όλους όσοι απομείναμε δηλαδή...:/:
΄Εφυγαν οι tsarachaf, Ικαρίων και Τάσος συν ο ντετέκτιβ μας με το μέντιουμ και τα κάναμε λίγο θάλασσα βλέπω.
Χθες δεν ήμουν καθόλου καλά, από υγεία εννοώ και δεν μπορούσα να συμμετέχω παρ' όλο που μέχρι τις 10 το βράδυ περίπου διάβαζα τα πάντα, μετά προτίμησα να πάω να ξαπλώσω για να είμαι καλά σήμερα. Που να φανταστώ τι θα έβρισκα το πρωί, πλίνθοι κέραμοι ατάκτως ερριμένοι...
Και ναι, από αυτά που γράφω πριν φαίνεται καθαρά πως πιστεύω την methexys ντετέκτιβ και τον Ικαρίονα πληροφοριοδότη. Ο Τάσος δεν μπορώ να είμαι σίγουρη τι ήταν, έχω όμως μια μικρούλα ιδέα, όπως και άλλοι φαντάζομαι. ΄Οσο για τσαρατσάφ, ομολογώ πως δεν κατάφερα να καταλάβω, πέρα από το ότι προσπάθησε μέχρι το τέλος να βοηθήσει όσο μπορούσε.
Αυτή τη στιγμή είμαστε 8 άτομα στο παιχνίδι και τα πράγματα είναι μάλλον σκούρα γιατί μην ξεχνάμε, πως περιμένουμε και μια δολοφονία σήμερα.


Claire, ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ, ΟΤΑΝ ΜΠΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΣΤ. Δε γίνεται αλλιώς! Μετά την τελευταία κίνηση της Himela, νομίζω ότι μπορούμε να είμαστε σίγουροι ότι έχει κακό ρόλο.

Γενικά πιστεύετε ότι αυτή τη στιγμή εκτός παιχνιδιού είναι πόσοι μαφιόζοι; 1; 2; Πόσοι;

. Προς το παρόν, και εφόσον η ιδιότητα του ΔΑ έχει ξοδευτεί, νομίζω πως η στροφή προς Eileen είναι μονόδρομος.
Αυτό κάνω τώρα, δεν ήμουν καλά χθες γι' αυτό δεν έγραψα. Θα στα πω αφού τελειώσει το παιχνίδι.
Στο δεύτερο που λες θα σου πω πως πιστεύω ότι έχουν φύγει 3 μαφιόζοι και έχουν μείνει μέσα άλλοι 3. Ο Τζόνυ ήταν πόρνη όπως είδαμε που θα ήταν απίστευτο αν δεν ήταν. ΄Αρα μας μένουν να βρούμε 3 και τον ΔΑ.
΄Οσο γι' αυτό που γράφεις στο τέλος, να πω σε όλους για να το θυμόμαστε πως ο ρόλος του ΔΑ δεν περιορίζεται μόνο σ' αυτή τη μία και μοναδική δράση του σε όλο το παιχνίδι γιατί έχει κι άλλο λόγο ύπαρξης και αν κοιτάξουμε προσεκτικά τους κανόνες, θα δούμε πως...
Διεφθαρμένος Αστυνομικός
Είναι πολίτης (έτσι αναγνωρίζεται από τον ντετέκτιβ και το μέντιουμ και μέσω του χρησμού της Πυθίας), αλλά κερδίζει όταν κερδίζουν οι μαφιόζοι. Αυτοί ξέρουν ποιος είναι, αυτός όμως δε γνωρίζει την ταυτότητα τους. Στόχος του είναι να στρέψει τις υποψίες μακριά από τους δολοφόνους.
Επιπλέον ιδιότητα: Έχει δικαίωμα μία φορά σε όλο το παιχνίδι, μεταξύ 20:05 και 20:10 να αλλάξει τις ψήφους που έχουν πάρει 2 παίκτες μεταξύ τους (δεν μπορεί να επιλέξει τον εαυτό του). Η επιλογή των παικτών των οποίων οι ψήφοι θα αντιστραφούν αποστέλλεται στη ΣΕ με πμ.
Που σημαίνει πως ο κύριος ρόλος του είναι να παραπλανεί τους πολίτες για να στρέψει τα βλέμματα μακρυά από τη μαφία. Η αλλαγή των ψήφων, είναι η επιπλέον ιδιότητά του και ναι ξοδεύτηκε. Ο κύριος λόγος όμως που υπάρχει ο ρόλος του στο παιχνίδι, υπάρχει ακόμα και πιστεύω πως το κάνει και με μεγάλη επιτυχία μάλιστα. Γι' αυτό και οι συνεχείς αναφορές σε μένα στις λίστες των μαφιόζων, προσπαθεί να πάρει τα βλέμματα από τον Wild.

Θεωρώ ότι η σπάη-ακ ήταν μαφία. Αν θυμάμαι καλά και η Μελανία στο ποστ της είπε ότι ήταν ένοχη. Είπε μάλιστα και ότι ο Σπυράκος είναι ο φανερός του Ντουμ. Οπότε ευελπιστώ να είχε ρωτήσει και για τους 2 και να έχουν βγει 3 μαφιόζοι με Ντόιτς.
Που σημαίνει ότι μένουν 3 μέσα στο παιχνίδι στην καλύτερη.Σίγουρα ο 1 είναι η Αηλίν.
Πάμε στους υπόλοιπους υποψήφιους. Ωραία Γουάηλντ λες ότι η Χιμέλα είναι πόρνη που βγάζει νόημα αλλά τότε τί είναι ο Τζόνι; Η μέθεξις επέμενε ότι δεν είναι μαφία (άρα μπορεί να είναι πόρνη ή δα) γιατί θεωρώ ότι ήταν ντετέκτιβ. Δεν καταλαβαίνω γιατί ως πολίτης ο Τζόνι να παίξει έτσι. Άρα μπορούμε τουλάχιστον να συμφωνήσουμε ότι ΔΑ/πόρνη αναγκαστικά είναι σε Χιμέλα-Τζόνι.
Τώρα όσον αφορά τον καραντάκοβ λοιπόν το μόνο που μπορεί να βγαίνει ως κακός ρόλος είναι μαφία, καθώς οι 2 πάνω ρόλοι μοιράστηκαν στους 2.
Αρα Κλαιρ-Καραντάκοβ-Γουαηλντ: 2 μαφιόζοι και ένας αθώος.
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου και μια και ο Τζόνυ όπως είδαμε ήταν πόρνη, το λογικό λέει πως η Himela είναι ο ΔΑ και Wild και JKaradakov μαφία. Μην ξεχνάμε το παίξιμό του (του Wild εννοώ) και το ότι έφερε πίσω τη Himela, ακριβώς μια μέρα πριν την αλλαγή ψήφων από ΔΑ. ΄Αρα για άλλη μια φορά τίποτα τυχαίο και όλα προσχεδιασμένα μέχρι λεπτομέρειας ήταν.
Και συμφωνώ απόλυτα και σ' αυτό
Αρα Κλαιρ-Καραντάκοβ-Γουαηλντ: 2 μαφιόζοι και ένας αθώος
Και μια και ξέρω πως εγώ δεν είμαι, μένουν οι άλλοι δυό που τους υποψιαζόμαστε μάλιστα και μέρες τώρα. Για μένα οι μόνες πιθανότητες ήταν απλά στατιστικές και κανένα άλλο στοιχείο πέρα από το ότι δεν γράφω τακτικά, αλλά...

Για την ώρα ψηφίζω κι εγώ Eileen και αν τυχόν κινηθείτε διαφορετικά στην πορεία θα ακολουθήσω ανάλογα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ComfortablySmug

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ComfortablySmug αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Έριδα η claire για εμένα είναι σίγουρη μαφιόζα αλλά τι να κάνουμε? O pol δε μπορεί να την αλλάξει + ο wild έριξε διπλή ψήφο οπότε ούτε και αυτός μπορεί να αλλάξει ψήφο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Ο wild δεν είναι καθαρός με τίποτα. Θέλουν να βγάλουν τη Ζωή γιατί τους συμφέρει. Δεν έχει κάρτες, έχουν όμως αυτοί.
Όσοι είναι πολίτες πρέπει να αποφασίσουμε αν είναι καλύτερο να στραφούμε σε Wild ή Claire.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ComfortablySmug

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ComfortablySmug αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Ο wild δεν είναι καθαρός με τίποτα. Θέλουν να βγάλουν τη Ζωή γιατί τους συμφέρει. Δεν έχει κάρτες, έχουν όμως αυτοί.
Όσοι είναι πολίτες πρέπει να αποφασίσουμε αν είναι καλύτερο να στραφούμε σε Wild ή Claire.

Άμα πετύχει η δολοφονία είμαστε 3 πολίτες,3μαφιόζοι 1 ΔΑ. Άμα σπάσουμε τις ψήφους τότε σίγουρα θα κάνουν αντεπίθεση και ίσως βγάλουν πολίτη άρα game over. Πραγματικά ας κρατήσουμε τις κάρτες μας για κάποιον πιο ισχυρό παίκτη και ας ελπίσουμε να μην πετύχει η δολοφονία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Πέμπτη 2/8
  1. Claire Rentfield --> Eileen
  2. ComfortablySmug --> Eileen
  3. Eileen
  4. Emilouko --> Eileen
  5. Himela --> Eileen
  6. JKaradakov --> Eileen
  7. PolGR1509 --> Eileen
  8. Wild_Boy --> Eileen x2
  9. Ερις --> Claire Rentfield

Ψήφοι
8 Eileen
1 Claire Rentfield

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Emmanouilmyrgia - Ποινή 25/7
aggelogiannos - Δολοφονία 27/7
Nefeli Graf - Ψηφοφορία 27/7
Σπυρακος (^^) - Ψηφοφορία 28/7
Deutsch... Lover - Δολοφονία 31/7
Guest 278211 - Άμεση Προφυλάκιση 31/7
Τάσος97 - Δολοφονία 2/8
tsarachaf - Ψηφοφορία 2/8
PolGR1509 - Ποινή 3/8

Οριστικές Αποχωρήσεις
DumeNuke [Αντίπαλος Μαφιόζος] - Ψηφοφορία 25/7 & Τυμβωρυχία
Fast [Πολίτης Β] - Ψηφοφορία 24/7 & Τυμβωρυχία
Dimitris S [Αλεξίσφαιρο Γιλέκο] - Άμεση Προφυλάκιση 30/7 & Τυμβωρυχία
Soukouu [Γιατρός] - Δολοφονία 31/7 & Τυμβωρυχία
Ikarionas [???] - Δολοφονία 2/8
~Melania~ [???] - Δολοφονία 2/8
methexys [???] - Δολοφονία 2/8
Johnny15 [Πόρνη] - Ποινή 3/8

Απουσίες
~Melania~ #1
Guest 278211 #1
Τάσος97 #1 #2

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Fast
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Nefeli Graf
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από DumeNuke
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από ComfortablySmug
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από methexys
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από methexys
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Soukouu
Ενεργοποίηση ιδιότητας Δικηγόρου: Μηδενισμός Ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Eileen
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Eileen
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από Eileen
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Deutsch... Lover
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Τάσος97
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Wild_Boy
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από ComfortablySmug
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Johnny15
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από JKaradakov
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από PolGR1509
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Himela
Ενεργοποίηση ιδιότητας Δικηγόρου: Μηδενισμός Ψήφων
Ενεργοποίηση ιδιότητας Διεφθαρμένου Αστυνομικού: Αντιστροφή Ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Wild_boy
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Τι λες ρε; Η δολοφονία δεν πρόκειται να μην πετύχει και ίσως είμαι εγώ -αν και έτσι όπως παίζω δε τους συμφέρει. :hehe:

Πού είσαι ρε Emilouko να αποφασίσουμε για wild ή claire πριν τη δολοφονία.
Εγώ έχω σκατά κάρτες αλλά ίσως έχεις εσύ κάτι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ComfortablySmug

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ComfortablySmug αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Τι λες ρε; Η δολοφονία δεν πρόκειται να μην πετύχει και ίσως είμαι εγώ -αν και έτσι όπως παίζω δε τους συμφέρει. :hehe:

Με την κάρτα αποτυχία δολοφονίας εννοούσα.Επειδή δεν είμαστε σίγουροι όμως για το αν πετύχει ή όχι πρέπει να παραμείνουμε σε eileen
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top