Palermo #45 - Marvels Cinematic Universe comes to Palermo

Ποιος θέλετε να αποχωρήσει; (Ψηφοφορία 28/7)

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 4)
  • Eileen

    Ψήφοι: 1 25.0%
  • Σπυρακος (^^)

    Ψήφοι: 1 25.0%
  • Είμαι ΣΕ

    Ψήφοι: 2 50.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Αλλαγή σε Eileen για ισοψηφία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Δε ξέρω αν μου ξεφεύγει κάτι, τα είδα λίγο πρόχειρα. Δείτε τα κι εσείς καλύτερα αν έχετε πιο πολύ χρόνο.

Η Μελανία είχε πει ότι Σπυράκος (Φανερός Α), Σπυριδούλα και Ντοιτς είναι έξω και μαφιόζοι. Αναφέρει τον Καραντακοβ (ή κάπως έτσι) για ΔΑ

Άρα, Eileen η 4η.

Μετά η Mεθ έχει αναφέρει τον Γιάννη σαν πόρνη ή ΔΑ. Εγώ τον έχω για πόρνη ή μαφιόζο. Πιστεύω τον Καραντακοβ για ΔΑ.
Επίσης, αναφέρει τους Wild boy και Καραντ. ως μαφιόζους.

Για μαφιόζους ψάχνουμε το 5 και 6 και με βάση τα παραπάνω πιστεύω ότι είναι Wild Boy και Claire ή Γιάννης.
Έχουμε σκεφτεί την Claire για πόρνη; Αν το αποκλείουμε τότε είναι δολοφόνος.

Επίσης πρέπει να δούμε και το ρόλο της Σύλβιας.

Όσοι έχετε πιο πολλή πείρα από εμένα και έχετε δει περισσότερα, κάντε κι εσείς μια σούμα και βλέπουμε πώς προχωράμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Λοιπόν. Αριθμητικά.
Είμαστε 11.
Πιστεύω πως έχουν φύγει από 1-3 μαφιόζοι. Δηλαδή :
1. Deutsch (100%)
2. Σπυρακος (σύμφωνα με τα σημερινά και αυτό που ειπε η Μελανια)
3. Guest 278211 (?)

Αν ειναι και οι 3, θεωρητικά έχουμε περιθώριο. Αν ειναι 1 πιστεύω χασαμε, γιατί χρειάζονται απλά τη σημερινή ψηφοφορία.
Πιστεύω πρεπει να βγαλουμε το γρηγοροτερο Johnny και Eileen για να έχουμε περιθώριο να βρούμε σίγουρα και τον αλλον 1 ή τους άλλους 2.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Παιδια οχι δε γίνεται αυτό. Ο τσαφ λέει ότι υπήρξε κάρφωμα μακελειό. Για να γίνει ομως αυτο πρέπει να υπάρχουν τουλάχιστον 3 μαφιοζοι. Δε γίνεται να έχουμε βγάλει 3 έξω. Κάνω κάπου λάθος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Αρχικά να πω ότι δεν έχουμε καν ισοβαθμία προς το παρόν. Αλλάζω σε Eileen προς το παρόν και βλέπουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Ας τα δει κάποιος πιο έμπειρος πιο αναλυτικά. Τσαφ πχ.
Αν ο Wild συμφωνεί αμέσως με το πώς τα λέω, κάπου θα κάνω λάθος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Εχει καταντήσει αστειο αυτό. Ειπε μεσα σε ολα ο Ικαριονας κατι για μενα και εχετε πιαστει ολοι, χωρις καν να το ψάξετε.
Ουτε καν απαντάτε. Γιατι ειμαι μαφιοζος Ερις;
Αν ειναι δυνατόν πια σε αυτο το παιχνιδι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Λοιπόν. Πάμε για ανάλυση. Πρέπει να οργανωθούμε επειγόντως γιατί έχουν σφίξει τα γάλατα και τα περιθώρια είναι αρκετά στενά. Δεν πιστεύω ότι θα χάσουμε άμεσα, αλλά πρέπει να είμαστε πάρα πολύ προσεκτικοί. Πιθανότατα το κάρφωμα έγινε για να μην πάρουν άλλες πληροφορίες τα παιδιά και για να μειωθούν ριζικά οι πολίτες... Πραγματικά εύχομαι να συνεχίζει η κωλοφαρδία του Τάσου από το #44 και να έχει μια ΑΔ να πάει καλύτερα το πράγμα.


Ότι έγινε κάρφωμα - μακελειό και ότι ήταν επιτυχημένο δεν χρειάζεται να το συζητήσουμε γιατί δεν υπάρχει άλλος τρόπος να έχουμε 3 οριστικές αποχωρήσεις σε αυτή την φάση του παιχνιδιού, επειδή ο ΑΜ είναι εκτός παιχνιδιού, οπότε αποκλείεται και το κάρφωμα - Βεντέτα. Πάμε να τα δούμε ένα ένα...

Η πιο πιθανή σύνθεση των καρφωμένων είναι η εξής.

Μελανία - μέντιουμ: Νομίζω είναι προφανές αυτό. Άρα έχουμε τα εξής σίγουρα. Η Νεφέλη δεν είναι μαφία 100%. Τώρα τι έχουμε για το ποιοι είναι μαφία. Από τα φαντάσματα θεωρεί μαφία την Ντόιτς(προφανές, δεν ξέρω αν ρώτησε), τον Σπυράκο και την spy. Τώρα το ερώτημά μας είναι το εξής. Κοιμήθηκε με την πόρνη; Κι αν ναι πόσες φορές; Προσωπικά πιστεύω και ελπίζω ότι δεν κοιμήθηκε πάνω από μία φορά. Αν και είδα διαφορά στο πως τα παρουσίαζε από την Κυριακή και μετά τα πράγματα, αυτό μπορεί να οφείλεται και στο ότι συμμετείχε περισσότερο και δεν ήθελε να καρφωθεί άλλο. Το ιδανικό σενάριο λέει ότι κοιμήθηκε η πόρνη την Δευτέρα μαζί της και δεν έμαθε για την Deutsch, αλλά δεν ξέρω αν είμαι τόσο αισιόδοξος. Αλλά από αυτό μπορούμε να υποθέσουμε με ασφάλεια ότι έχουμε τουλάχιστον δύο μαφιόζους έξω. Έχουμε έναν σίγουρα δηλαδή, γιατί αλλιώς θα είχε λήξει το παιχνίδι. Αλλά παίζει να είναι και 2 ή 3 στο ιδανικό σενάριο.

Ικαρίωνας - Πληροφοριοδότης: Ομολογώ ότι τον συγκεκριμένο τον είχα για άλλο ρόλο στο μυαλό μου να σας πω την αλήθεια, αλλά καταλήγω στο πληροφοριοδότης, γιατί δεν φαινόταν να έχει κάθε μέρα νέα στοιχεία και έπεσε αρκετές φορές αρκετά έξω, αλλά αν εξαιρέσουμε την αλλαγή στάσης του για μενα δεν μπορώ να πω ότι άλλαξε κάτι ριζικά. Οπότε για μένα νομίζω ότι ο Ικαρίων είναι ο πληροφοριοδότης. Και ο μόνος που ταιριάζει ξεκάθαρα για φανερός του είναι ο Wild. Ξέρω κατηγόρησε πάρα πολλούς, αλλά για τον Wild ενώ υπό κανονικές συνθήκες θα πιανόταν από την αρχή από τέτοιου είδους ποστ που πήγε να τον κατηγορήσει, τον άφησε και περίμενε μέχρι το σ/κ όπου έκανε την κίνησή του και από τότε και μετά θα δείτε ότι περίμενε να μας αφήσει χρόνους αρκετές φορές. Οπότε εμένα μου ταιριάζει αυτό. Από εδώ για μένα προκύπτει ότι έχουμε μαφιόζο τον Wild και σύμφωνα με το σενάριο που ανέπτυξε, που το κενό που είχε ήταν ότι δεν είχαμε άλλη απόδειξη για τον Wild, o Ιορδάνης είναι ο ΔΑ. Θα μπορούσε να είναι και η Σύλβια που την επανέφερε με νεκροφάνεια, αλλά θα το αφήσω λίγο στην άκρη για την ώρα. Είναι τεράστιο ρίσκο αν πέσουμε έξω και παίζει να φάμε τα κεφάλια μας, αλλά δεν έχουμε τόσες πολλές επιλογές.

και τέλος
methexys - Ντετέκτιβ: Ξέρω την έχω κάνει λίγο λάστιχο την κοπέλα, αλλά με τα τελευταία δεδομένα προκύπτει αυτό. Τι σημαίνει αυτό; Τελευταία λόγια της μετά την αποχώρησή της. Μας δίνει Πολ, Eileen, Claire. Αποκλείεται να ρώτησε και για τους τρεις. Αν ρώτησε, ρώτησε μόνο για έναν. Και αυτός δεν ήταν ο Πολ, γιατί ειλικρινά δεν βγαίνει να είναι μαφία. Άρα μας μένουν Eileen, Claire. Ελπίζω να ρώτησε για την δεύτερη γιατί η πρώτη είναι σχεδόν σίγουρη. Αλλά πριν φύγει είχε δύο ερωτήσεις. Η δεύτερη είναι πλέον ξεκάθαρη. Ο Johnny15, ο οποίος δεν είναι μαφία, υπό αυτά τα δεδομένα, αλλά πιθανότατα πόρνη. Ταιριάζει, ζητούσε καθοδήγηση από την αρχή και η αλήθεια είναι ότι παίζει σαν πόρνη, τον θεωρούσα μαφία με την λογική ότι πήγαν πάλι στο σενάριο "ο τρελός του χωριού". Αν κρίνω από εδώ βέβαια, μάλλον ρώτησε για την Ζωή και όχι για την Claire πριν φύγει.
Πάμε να δούμε τι άλλο ξέθαψα. Μάλλον ρώτησε και για την μελανία και τον Wild (πειστήριο 1, πειστήριο 2). Επιπλέον πειστήριο ότι ρώτησε για τζόνι και ότι δεν είναι μαφία. Για Claire δεν μπορώ να σιγουρέψω αν ρώτησε, αλλά μάλλον όχι. Ίσως να είχε και αυτή περιπτύξεις με την πόρνη κάποια μέρα. Αλλά νομίζω ότι μπορεί να μπει και η Claire στην λίστα.

Να σημειώσω εδώ ότι θεωρητικά υπάρχει το σενάριο να είναι η μεθ πληροφοριοδότης και ο ικαρίων ντετέκτιβ, αλλά το θεωρώ πολύ πολύ απίθανο με βάση της συμπεριφορές τους ως τώρα. στο παιχνίδι.

Άρα η νέα λίστα, με βάση αυτά τα δεδομένα διαμορφώνεται ως εξής:
Mafia:
1. Eileen
2. Deutsch... Lover
3. Wild_Boy
4. Guest 278211 / Σπυράκος
5. Claire Rentfield
6. JKaradakov/Σπυράκος

ΔΑ: JKaradakov/Himela/Johnny15
Πόρνη: Johnny15/PolGR1509

Να σημειώσω εδώ ότι κάποια είναι λίγο τραβηγμένα(πχ. το σενάριο με Johnny ΔΑ και πόρνη τον ΠΟλ μου φαίνεται αρκετά ακραίο, αλλά δεν μπορώ να το παραλείψω). Επίσης ο Ιορδάνης ή η Σύλβια μπορεί να είναι αθώοι. Και σε μία πολύ τραβηγμένη περίπτωση να είναι και οι δύο αθώοι.

Επίσης έτσι όπως έχουν γίνει τα πράγματα είναι πάρα πολύ σημαντικό ή να βγάλουμε τον ΔΑ ή να τον έχουμε σε ισοψηφία με κάποιον μαφιόζο. Προσοχή στον Δήμαρχο μην μας κάψει σε περίπτωση που ο ΔΑ επιχειρήσει αλλαγή ψήφων, η ψήφος του Δημάρχου μεταφέρεται στο νέο άτομο.
Επίσης αν τυχόν δεν είναι στην μαφία, ούτε η Σπάι ούτε ο Σπυράκος, δεν έχει σημασία ό,τι και να κάνουμε γιατί 99% έχουμε χάσει τότε.

Ιορδάνη, φίλε αν τυχόν είσαι αθώος, κάνε μια σοβαρή προσπάθεια να το αποδείξεις, γιατί αν δεν πετύχουμε τον σωστό ΔΑ και φύγει αθώος πολίτης σήμερα, έχουμε χάσει επίσης. Δεν βγαίνουν τα νούμερα αλλιώς. Σε παρακαλώ πολύ... Αυτά για την ώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Τετάρτη 2/8
  1. Claire Rentfield --> JKaradakov
  2. ComfortablySmug --> Eileen
  3. Eileen --> tsarachaf
  4. Emilouko --> Eileen
  5. Himela --> JKaradakov
  6. Ikarionas --> JKaradakov
  7. JKaradakov --> Eileen
  8. Johnny15 --> Eileen
  9. ~Melania~ --> Eileen
  10. methexys --> JKaradakov
  11. PolGR1509 --> JKaradakov
  12. tsarachaf --> JKaradakov
  13. Wild_Boy --> Eileen
  14. Ερις --> Eileen

Ψήφοι
7 Eileen
6 JKaradakov
1 tsarachaf

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Emmanouilmyrgia - Ποινή 25/7
aggelogiannos - Δολοφονία 27/7
Nefeli Graf - Ψηφοφορία 27/7
Σπυρακος (^^) - Ψηφοφορία 28/7
Deutsch... Lover - Δολοφονία 31/7
Guest 278211 - Άμεση Προφυλάκιση 31/7
Τάσος97 - Δολοφονία 2/8

Οριστικές Αποχωρήσεις
DumeNuke [Αντίπαλος Μαφιόζος] - Ψηφοφορία 25/7 & Τυμβωρυχία
Fast [Πολίτης Β] - Ψηφοφορία 24/7 & Τυμβωρυχία
Dimitris S [Αλεξίσφαιρο Γιλέκο] - Άμεση Προφυλάκιση 30/7 & Τυμβωρυχία
Soukouu [Γιατρός] - Δολοφονία 31/7 & Τυμβωρυχία
Ikarionas [???] - Δολοφονία 2/8
~Melania~ [???] - Δολοφονία 2/8
methexys [???] - Δολοφονία 2/8

Απουσίες
~Melania~ #1
Guest 278211 #1
Τάσος97 #1 #2

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Fast
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Nefeli Graf
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από DumeNuke
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από ComfortablySmug
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από methexys
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από methexys
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Soukouu
Ενεργοποίηση ιδιότητας Δικηγόρου: Μηδενισμός Ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Eileen
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Eileen
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από Eileen
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Deutsch... Lover
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Τάσος97
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Wild_Boy
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από ComfortablySmug
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Johnny15
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Παιδια οχι δε γίνεται αυτό. Ο τσαφ λέει ότι υπήρξε κάρφωμα μακελειό. Για να γίνει ομως αυτο πρέπει να υπάρχουν τουλάχιστον 3 μαφιοζοι. Δε γίνεται να έχουμε βγάλει 3 έξω. Κάνω κάπου λάθος;

Παραθέτω από τους κανόνες...

Αρχική Δημοσίευση από Κανόνες:
Κάρφωμα - Μακελειό
Μια φορά σε όλο το παιχνίδι οι μαφιόζοι εφόσον είναι τρεις ή περισσότεροι μπορούν να καρφώσουν τον πληροφοριοδότη ΚΑΙ τον ντεντέκτιβ. Δεν είναι ανάγκη να δηλωθεί ποια είναι η αντιστοιχία ανάμεσα στους παίκτες και στους ρόλους. Υπάρχουν τρεις πιθανές εκβάσεις:
Σε περίπτωση που οι μαφιόζοι αστοχήσουν και στα δύο καρφώματα πεθαίνουν οι δύο και βγαίνουν από το παιχνίδι ΟΡΙΣΤΙΚΑ.
Εάν βρουν τον έναν από τους δύο, ο μαφιόζος που αστοχεί πεθαίνει ΟΡΙΣΤΙΚΑ και ισχύει ότι ισχύει στο κανονικό κάρφωμα.
Εάν πετύχουν και στα δύο καρφώματα, ο πληροφοριοδότης, ο ντετέκτιβ και το μέντιουμ τίθενται ΟΡΙΣΤΙΚΑ εκτός παιχνιδιού. Εάν κάποιος από τους παραπάνω είναι ήδη εκτός παιχνιδιού, τότε δεν αποχωρεί οριστικά και ισχύει ό,τι ισχύει και στο απλό κάρφωμα.

Άρα δεν χρειάζεται να είναι το πολύ τρεις όπως εννοούσες και επίσης μια χαρά μπορεί να έχουμε βγάλει τρεις, αλλά δεν θα πόνταρα τα λεφτά μου σε αυτό το σενάριο...

Ας τα δει κάποιος πιο έμπειρος πιο αναλυτικά. Τσαφ πχ.
Αν ο Wild συμφωνεί αμέσως με το πώς τα λέω, κάπου θα κάνω λάθος.

Νομίζω σε κάλυψα με το ποστ έτσι;:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Συμφωνώ με τσατσαφ ως προς τους ρόλους.
Δεν βγαίνουν διαφορετικά.
Πήραμε πάρα πολλά στοιχεία για την μαφία αν και είναι λίγο αργά. Πρέπει να συνασπιστούμε όλοι σήμερα στην ψηφοφορία για να πάει σωστά.
Είμαι πλέον σίγουρη για την ενοχή στου Στράτου. Ο ικαρίονας αν θυμάστε σύμφωνα με τις θεωρίες του τον παρακολουθούσε από την αρχή. Προσπαθούσε από την αρχή να βλέπει σε ποιους κάνει σήματα και μάλιστα και ο ίδιος προσποιούταν σήματα προς καραντάκο,βασιζόμενος στην αλληλεπίδραση του με τον Στράτο. Λογικά αυτές οι αποκαλύψεις του ήταν και που τον πρόδωσαν.
Η μέθεξις ήταν λογικά ντετέκτιβ,επομένως ο Τζόνι είναι πόρνη και επέμενε συχνά για το ότι δεν είναι δολοφόνος.
Άρα καταλήγω και γω στους υπόπτους του τσάρατσαφ και πρέπει να δούμε από δω και στο εξής πως θα δράσουμε με την ψηφοφορία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Το γυρίζω σε γιάννη για να έρθει ισοψηφία και το χαίρομαι πολύ! Περιμένουμε αντιδράσεις!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Το γυρίζω σε γιάννη για να έρθει ισοψηφία και το χαίρομαι πολύ! Περιμένουμε αντιδράσεις!!!

Δεν είμαι καθόλου σίγουρος ότι είναι καλή ιδέα η ισοψηφία σε αυτή την φάση. Καλό είναι όμως να είμαστε όλοι σε εγρήγορση από δω και πέρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Δεν είμαι καθόλου σίγουρος ότι είναι καλή ιδέα η ισοψηφία σε αυτή την φάση. Καλό είναι όμως να είμαστε όλοι σε εγρήγορση από δω και πέρα...
Ακριβώς! Τώρα είναι 6-6. Αν μέναμε με το 7-6 ο ΔΑ θα μπορούσε να αλλάξει την Eileen με κάποιον αθώο και ο αθώος θα έφευγε αμέσως. Τώρα και οι δύο έχουν κακό ρόλο (όπως ελπίζουμε δηλαδή). Νομίζω είναι καλύτερα έτσι. Αν υπάρχει κάτι που μου διαφεύγει, ακούω.

Και ναι, με κάλυψες.
Νομίζω όλα θα πάνε καλά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
@tsarachaf
Η αλήθεια ειναι οτι δεν εχει σφάλματα η λογική σου, αν ισχύει αυτη η κατανομή των ρολων, που και μενα αυτη μου φαίνεται η πιο λογική.
Το πρόβλημα μου είναι ομως, ποιος ειναι τελικα ο Φανερός του Ικαριονα. Ξέρω οτι ειναι πολυ λογικο να πέσουν όλοι σε μενα, και δεν μπορώ καν να το αποφύγω εκτος αν βρω το εναλλακτικό σεναριο μονο που δεν φαίνεται καπου.

Ουτε αν η methexys ηταν ο πληροφοριοδοτης φαίνεται κατι τετοιο.
Γενικα μπερδεύτηκα μετά απο αυτο το σημερινό. Γι αυτο και ειπα να βγαλουμε Eileen-Johnny προς το παρόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ComfortablySmug

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ComfortablySmug αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Γιατί ο Σπυράκος να μην είναι μαφία...φαινόταν πολύ σίγουρη
+
Τα περίεργα λόγια της νεφέλης ίσως δείχνουν ότι είναι η πόρνη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Γιατί ο Σπυράκος να μην είναι μαφία...φαινόταν πολύ σίγουρη
Ναι φαινόταν. Πιστεύω ότι είναι μόνο 3 μέσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Το μονο λογικο σενάριο που μπορω να σκεφτώ ειναι το εξής:
Ο φανερός του Ικαριονα ειναι ο JKaradakov
Ποτε ομως δεν καθισε να το πει, αντ αυτού τον παρουσιαζε ως ΔΑ και μενα μαφιοζο για να γλιτωσει τα βλεμματα και το κάρφωμα.
Παρ ολα αυτα επιμενει να τον βγάλουμε απο την πρώτη στιγμή. Ειναι το μονο που μου βγάζει καποιο νόημα προς το παρόν.
Καθώς ουτε την Claire, έδωσε, ουτε τη spy, ουτε κανέναν άλλον.
Και ναι λογικα δεν ειναι ντετέκτιβ με methexys πληροφοριοδοτη. Δε θα ταιριάζε στο playstyle του αν ηταν ντετέκτιβ. Θα ελεγε ακόμα περισσότερα. Τωρα περισσότερο πιαστηκε γυρω απο ορισμενα πράγματα προσπαθώντας να μη φανερωθει.
Αν δεν ισχύει ούτε αυτό, δεν ξερω τι μπορεί να ισχύει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,057 μηνύματα.
Λοιπόν εγώ ξαναδιαβάζοντας ποστ έχω φτάσει στο ανάποδο συμπέρασμα. Και εξηγούμαι: Η Μελανία ήταν μέντιουμ, αυτό δεν το αρνείται κανείς. Η Μελανία έβγαλε Σπυράκο ΚΑΙ Σπάι μαφιόζους. Τη σπάι με αυτό το ποστ.

Ψάχνοντας βρήκα ένα ποστ της μέθεξυς που μιλούσε για τη σπαι τη στιγμή που η σπαι δεν είχε αναφερθεί από κανέναν.

Πάει κι αυτό. Ο Ικαρίονας άλλαζε συνέχεια θεωρίες, με αποκορύφωμα την περίφημη κωλοτούμπα στην οποία ενώ κατηγορούσε τον Τσαρα σαν τρελός για δυο μέρες, ξαφνικά και αναίτια τον αθωώνει - δείτε και τη μέρα και την ώρα που έγινε, κολλάει πάρα πολύ. Γενικότερα ο Ικαρίονας έκανε περισσότερες κωλοτούμπες κι από πρωταθλητή ρυθμικής γυμναστικής.

Έχοντας υπόψη αυτά, εγώ θεωρώ οτι ο Ικαρίονας ήταν ο ντετέκτιβ κι η Μέθεξυς ο πληροφοριοδότης.

Αν λοιπόν ο Ικαρίονας ρώτησε για τον Γουάιλντ μετά που βρήκε τα σήματα προς Ιορδάνη ίσως έμαθε οτι είναι μαφιόζος και γι' αυτό κατηγορεί τόσο τον Ιορδάνη (σήματα) και μένα (με έφερε με νεκροφάνεια ο Γουάιλντ - εξήγησα τους λόγους γιατί μπορεί να συνέβη αυτό).

Στον τσαρα που είπε για το ντετέκτιβ ή το μέντιουμ που θα ρωτούσε για την Ντοιτς να πω οτι δεν υπήρχε λόγος ο ντετέκτιβ ούτε και το μέντιουμ να ρωτήσει για ντόιτς. Η ενοχή της ήταν και είναι ξεκάθαρη.

Επιμένω λοιπόν στους υπόπτους που έχω πει ήδη και εμπιστευόμενη τον κατ' εμέ ντετέκτιβ Ικαρίονα προσθέτω και τον Γουάιλντ.

Δεν έχω άλλες σκέψεις προς το παρόν. Συνεχίζω να ξεψαχνίζω ποστ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
@tsarachaf
Η αλήθεια ειναι οτι δεν εχει σφάλματα η λογική σου, αν ισχύει αυτη η κατανομή των ρολων, που και μενα αυτη μου φαίνεται η πιο λογική.
Το πρόβλημα μου είναι ομως, ποιος ειναι τελικα ο Φανερός του Ικαριονα. Ξέρω οτι ειναι πολυ λογικο να πέσουν όλοι σε μενα, και δεν μπορώ καν να το αποφύγω εκτος αν βρω το εναλλακτικό σεναριο μονο που δεν φαίνεται καπου.

Ουτε αν η methexys ηταν ο πληροφοριοδοτης φαίνεται κατι τετοιο.
Γενικα μπερδεύτηκα μετά απο αυτο το σημερινό. Γι αυτο και ειπα να βγαλουμε Eileen-Johnny προς το παρόν.

Ειλικρινά σου μιλάω. Δεν θα ήθελα να ήμουν στην θέση σου. Αν είσαι αθώος(που δε νομίζω) είναι ακόμη χειρότερο. Αλλά και μαφιόζος να(που) είσαι, είναι πολύ δύσκολο να μην έχεις ούτε ένα λογικό παραμύθι να πουλήσεις, ούτε έναν τρόπο να με βγάλεις τρελό...

Γιατί ο Σπυράκος να μην είναι μαφία...φαινόταν πολύ σίγουρη
+
Τα περίεργα λόγια της νεφέλης ίσως δείχνουν ότι είναι η πόρνη

Γιατί δεν μου φάνηκε πολύ σίγουρη και γιατί αν είναι και ο Σπυράκος είναι πολύ πολύ εύκολο και δεν βγάζει νόημα. Προτιμώ να υποθέσω ότι είναι 4 μέσα και μπορούν να μας κάνουν endgame σχετικά σύντομα παρά να τελειώσει το παιχνίδι και να νομίζουμε ότι κερδίζαμε...

Ναι φαινόταν. Πιστεύω ότι είναι μόνο 3 μέσα.

Παιδιά δεν θα πάθουμε τίποτα αν κρατάμε λίγο πιο μικρό καλάθι... Σήμερα πιθανότατα είναι η πιο σημαντική ψηφοφορία στο παιχνίδι και πρέπει να καταλάβουμε όλοι ότι είμαστε πολύ πιεσμένοι σαν πολίτες. Μην πάτε με την λογική ότι κερδίζουμε άνετα, γιατί θα χάσουμε στο τέλος. Δεν πήγαν οι άλλοι να κάνουν μακελειό απλώς για να το κάνουν. Κάτι υπάρχει εδώ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top