Palermo #45 - Marvels Cinematic Universe comes to Palermo

Ποιος θέλετε να αποχωρήσει; (Ψηφοφορία 28/7)

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 4)
  • Eileen

    Ψήφοι: 1 25.0%
  • Σπυρακος (^^)

    Ψήφοι: 1 25.0%
  • Είμαι ΣΕ

    Ψήφοι: 2 50.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Ενα από αυτά είναι και το ότι πίστεψα πως ο Dum μας έδωσε εντελώς στα ίσια τον φανερό του αλλά οι υπόλοιποι ήταν έτσι για ξεκάρφωμα. Και επίσης έχω αρχίσει να έχω αμφιβολίες για την methexys και προσπαθώ να ψάξω λίγο και ανάμεσα στους υπόλοιπους που είχε αναφέρει ο Dum.
Αχ βρε Craire, μετά τη χθεσινή συζήτησή μας και το 95% σιγουριάς, σήμερα κατάλαβες ότι δε μπορούμε να είμαστε σίγουροι. Καλώς. Εξακολουθώ να πιστεύω, ωστόσο, ότι χθες ο τρόπος έκφρασής σου, αν και σχετικά λιτός, φώναζε πολλά. :)

Δεν έχω να σχολιάσω κάτι άλλο, αφού δε μπορώ να ξέρω με σιγουριά. Δε χρειάζεται να απαντήσεις, λοιπόν. Ίσως, κάποια στιγμή με μια κάρτα ή με κάποιον τρόπο, φανεί τι ισχύει πραγματικά. Απλά, αυτά που έγραψα για το πώς εκφράστηκες, δε μπορούν να βγουν απ' το μυαλό μου. Τα κρατάω για τη συνέχεια και βλέπουμε.

Πάντως ναι, αυτά που γράφεις τώρα, με βρίσκουν κι εμένα σύμφωνη, τα έχω αναφέρει κι εγώ λίγα μηνύματα παραπίσω (και μέρες κάποια από αυτά)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Καλησπέρα!!!

Σημερα ο χρονος μου ειναι πραγματικά περιορισμένος καθώς εχω μπειμπυ σιττινγκ σε 2 μωρά όλο το απόγευμα. Δεν ήθελα ομως να παρω απουσία και να απέχω.
Ενα σχόλιο για τη δολοφονία: Αδιάφορη. Δεν μπορω να καταλάβω κατι με αυτη.
Ο αυτοκράτορας μπορεί και λανθασμένα αλλα θελω να πιστεύω πως οχι, εδωσε ασυλία στον Ικαριωνα. Θα παρω το σενάριο οτι όντως ειναι αθώος και ο αυτοκράτορας πήγε σωστα σε εκείνον...
Σε κάποιο ποστ Ικαριωνα, είπες να σε εμπιστευτώ. Θα το κανω.ψηφίζω τον Tsarachaf κ το βραδυ θα διαβασω προσεκτικα τα ποστ του ξανα. Μπορεί η νεφέλη να κρύβεται στη σιωπή, τον Πολ να τον υποψιάζομαι απο χθες, ομως σε αυτη τη φαση, και ακριβως επειδή εξήγησα γιατι εμπιστεύομαι τον Ικαριωνα, πιστεύω πως η εμμονή μαζι του ειναι καθε αλλο παρα τυχαια
Θα επανέλθω αργότερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
αυτή την κινηση δεν την καταλαβα η αληθεια είναι…

Τι ακριβώς δεν κατάλαβες; Ήθελα ισοβαθμία με Fast και Νεφέλη. Έπρεπε να αλλάξω την ψήφο μου με κάποιον για να την επιδιώξω. Ψήφισα Himela επειδή τη θεωρούσα επίσης ύποπτη αλλά δεν είχε νόημα η ψήφος μου αυτή σε εκείνο το σημείο. Ήταν απλώς για να έρθουν σε ισοβαθμία οι άλλοι δύο.

πολύ σιγουρος μας εμφανιστηκες…

Και συνεχίζω να είμαι. Όλα όσα έλεγε έδειχναν τι ρόλο είχε. Αλλά ήταν χαζός και δεν με άφησε να τον καλύψω.

δισχιλιοστη φορα που το λεω ο τσαρα είναι (μαλλον) πολιτης

WTF???????

η μεθεξης μπορει.. ο τσαρα νομιζω εχει δειξει πως είναι τουλαχιστον πολιτης…

WTF????? Από πού το έδειξε; Τι έκανε για να δείξει ότι είναι πολίτης; Που με παρουσίαζε ως μαφιόζο με χαζά σενάρια και παραπλανητικά πινακάκια; Τι στο καλό λες; Δεν μου αρέσει καθόλου η ξαφνική υποστήριξή σου εκεί. Να έχω πέσει τόσο έξω για σένα;...

αυτοι σου οι προβληματισμοι περι τζονυ φανταζομαι ότι ακομα υπαρχουν… αρα γιατι δεν πας προς τζονυ αλλα προς τσαρα;

Γιατί για τον δεύτερο είμαι πιο σίγουρος ότι έχει κακό ρόλο.

για τους τελευταιους 3 της σειρας 1 συμφωνω.. για τον πρωτο μην εισαι δα και τοσο σιγουρος.

Μπορεί να γίνουμε παρανοϊκός αλλά αυτό το ''δα'' δεν μου άρεσε (το μαύρισα εγώ υπόψιν). Μπορεί να παραπέμπει και σε ΔΑ σε συνδυασμό με την ξαφνική υποστήριξή σου στον tsarachaf.

μην πω τι κοβω, αλλα δεν υπαρχει ουτε μια πιθανοτητα στο τρισεκατομμυριο να καθισε να ρωτησει για εμενα. και σιγουρα δε ρωτησε.

Εγώ είδα ότι σε αθώωσε σίγουρα. Τον είχα για ντετέκτιβ. Θα κινηθώ με βάση αυτό. Συμμετείχες στη συζήτηση μαζί μας και έτσι μπορεί να ήθελε να δει για σένα.

και τι ενοχοποιει την εμιλυ;

Μην με ρωτάτε συνέχεια πράγματα που έχω απαντήσει. Δείτε τα post που έγραψα για την Έμιλυ. Είναι σίγουρα κακιά.

Καταρχας θα ξεκινησω απο εσενα Ικαριονα και θα ηθελα να επαναπροσδιορισεις το τι νομιζεις για τον τσαρα. Είναι πολιτης, στη χειροτερη ΔΑ ή πορνη αλλα υπαρχουν αλλα ατομα που ταιριαζουν σε αυτό το ρολο καλυτερα από τον τσαρα καθως και αν ηταν ΔΑ θα ειχε ηδη αθωωθει από αλλα πραγματα που εχουν υποθει. Εδώ θα δωσω τελος και είναι κριμα 3 πολιτες να σφαζομαστε μεταξυ μας.

Αμ δε. Καλό ρόλο δεν γίνεται να έχει έτσι όπως έχει παίξει και με αυτά που έχει πει. Κι αν δεν είναι μαφιόζος και είναι ΔΑ ή πόρνη μια χαρά το βλέπω κι αυτό. Καλός δεν γίνεται να είναι. Δεν πρόκειται να το πιστέψω ούτε αν πέσει τυμβωρυχία πάνω του και φανερωθεί αθώος. Έπαιξε σαν κακός ρόλος.

[/QUOTE][/spoiler]
επισης ικαριονα και τσαρα ποια η γνωμη σας για το δημητρη;

Έχω γράψει και γι' αυτό. Τον θεωρώ στους αθώους. Με προβληματίζουν μόνο οι ψήφοι του που δεν μου άρεσαν αλλά δεν νομίζω να είναι στο αντίπαλο στρατόπεδο. Ασφαλώς δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι για κανέναν και πλέον αναγκάζομαι να βάλω και ένα ερωτηματικό σε σένα, μετά την υποστήριξη του tsarachaf.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Είμαστε πολύ κοντά σε ισοπαλία. Η Νεφέλη και η Deutsch θα σφραγίσουν το αποτέλεσμα. Ελπίζω να πάμε σε ισοβαθμία. Ψηφίζω PolGR1509. Αν θέλει κάποιος να παίξει κάποια κάρτα, να κοιτάξει τις ώρες που μπορεί να την παίξει! Μερικές κάρτες παίζονται μέχρι τις 7. Θεωρώ ότι το μάλωμα μεθεξυς και πολ ήταν για να ρίξουν στάχτη στα μάτια του κόσμου. Ξέραμε ότι θα έβγαινε η Μεθεξυς. Οπότε είπαν να κοντραριστούν πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Πέμπτη 27/7
  1. aggelogiannos --> PolGR1509
  2. Claire Rentfield --> Nefeli Graf
  3. ComfortablySmug --> PolGR1509
  4. Deutsch... Lover --> tsarachaf
  5. Dimitris S --> Nefeli Graf
  6. Eileen --> PolGR1509
  7. Emilouko --> Guest 278211
  8. Ikarionas --> tsarachaf
  9. JKaradakov --> PolGR1509
  10. Johnny15 --> PolGR1509
  11. ~Melania~ --> Τάσος97
  12. Nefeli Graf
  13. PolGR1509 --> Νefeli Graf
  14. Soukouu --> Νefeli Graf
  15. Guest 278211 --> Emilouko
  16. tsarachaf --> Ikarionas
  17. Wild_Boy --> PolGR1509
  18. Ερις --> tsarachaf
  19. Σπυρακος (^^) --> Nefeli Graf
  20. Τάσος97 --> Johnny15

Ψήφοι
6 PolGR1509
5 Nefeli Graf
3 tsarachaf
1 Emilouko
1 Johnny15
1 Guest 278211
1 Τάσος97

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Emmanouilmyrgia - Ποινή
Himela - Δολοφονία 26/7
methexys - Ψηφοφορία 26/7
aggelogiannos - Δολοφονία 27/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
DumeNuke [Αντίπαλος Μαφιόζος] - Ψηφοφορία 25/7 & Τυμβωρυχία
Fast [Πολίτης Β] - Ψηφοφορία 24/7 & Τυμβωρυχία

Απουσίες
~Melania~ #1
Guest 278211 #1
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Fast
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Nefeli Graf
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από DumeNuke
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από ComfortablySmug
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από methexys
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από methexys
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Καλησπέρα!!!

Σημερα ο χρονος μου ειναι πραγματικά περιορισμένος καθώς εχω μπειμπυ σιττινγκ σε 2 μωρά όλο το απόγευμα. Δεν ήθελα ομως να παρω απουσία και να απέχω.
Ενα σχόλιο για τη δολοφονία: Αδιάφορη. Δεν μπορω να καταλάβω κατι με αυτη.
Ο αυτοκράτορας μπορεί και λανθασμένα αλλα θελω να πιστεύω πως οχι, εδωσε ασυλία στον Ικαριωνα. Θα παρω το σενάριο οτι όντως ειναι αθώος και ο αυτοκράτορας πήγε σωστα σε εκείνον...
Σε κάποιο ποστ Ικαριωνα, είπες να σε εμπιστευτώ. Θα το κανω.ψηφίζω τον Tsarachaf κ το βραδυ θα διαβασω προσεκτικα τα ποστ του ξανα. Μπορεί η νεφέλη να κρύβεται στη σιωπή, τον Πολ να τον υποψιάζομαι απο χθες, ομως σε αυτη τη φαση, και ακριβως επειδή εξήγησα γιατι εμπιστεύομαι τον Ικαριωνα, πιστεύω πως η εμμονή μαζι του ειναι καθε αλλο παρα τυχαια
Θα επανέλθω αργότερα.

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!
Έτσι κι αλλιώς, δεν αλλάζει κάτι. Ανάμεσα σε Πολ ή Νεφέλη είναι.

Ερώτηση: Η Νεφέλη έχει πει για ποιο λόγο δε συμμετεχει; Τόσες μέρες και είναι 7-8 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Καλησπέρα, ξεκινάω να γράφω αυτό το ποστ με καμιά 100αρια νέα μνματα, καλή μου υπομονή λοιπόν.
Εχμ..ναι. Η methexys θεωρώ ότι εκτέθηκε με αυτά της τα ποστ, αλλά δε νομίζω ότι μπορούσε να κάνει και τίποτα στη θέση που βρισκόταν. Τα έπαιξε όλα για όλα.
Τα έπαιξε όλα για όλα, αλλά μόνη της. Εγώ εκεί κολλάω.
Μπορεί να κάνω λάθος για σένα αλλά δεν μου κολλάει το σενάριο Μεθεξύς = μαφία.
Το κυριότερο είναι ότι θα βλέπαμε αν όντως ήταν και οι δυο μαφιόζοι. Το ότι είναι και οι δυο είναι μια υπόθεση δική μου με βάση ένα σενάριο που έκανα. Αν τους πηγαίναμε ισοβαθμία και ένας εκ των δύο ήταν αθώος, θα βλέπαμε περισσότερα πράγματα.

Πάντα με βάση τις υποθέσεις σου σου απαντάω, ωστόσο δεκτή η λογική σου.
JKaradakov: 1η ψηφος Τασος97
2η ψηφος Ερις και αργότερα Τζονι15
3η ψηφος polgr
Λοιπόν ο καραντάκοφ είπε για την μεθεξις αυτό :
έπειτα μπαίνει με post όπου κατηγορεί τον pol και είναι από τους πρώτους που υποστηρίζουν ότι ο dumenuke δεν έδωσε την μεθεξις αλλά τον pol. Ο Ιορδάνης γενικά από τα λίγα Post που έκανε στην αρχή ήταν από τους παίκτες που συμφωνούσα γιατί έβλεπα ότι προχωρούσε λογικά στο παιχνίδι και ξαφνικά τον βλέπω να υποστηρίζει ένα σενάριο για τον polgr που έβαινε αντίθετα στο λογικό συμπέρασμα ότι η μεθεξις ήταν φανερός. Υπάρχουν μεγάλες πιθανότητες να είναι μαφία και να’ναι στα άτομα που δεν συνασπίστηκαν στη μεθεξις θέλοντας να δημιουργήσει υποψίες για τον πολ ώστε να φύγει σε επόεμενο γύρο από ψήφους.
Αυτό που θέλει ο Ιορδάνης είναι ένας να του πει ότι η θεωρία του για το ότι ο Ντιουμ δεν έδωσε την Μεθεξύς αλλα τον Πολ, με κάποιο άλλο επιχείρημα πέρα από το «Μα την έδωσε ο ΑΜ πρώτη στα ποστ του» ότι δεν μπορεί να ισχύει. Ένας!
Μετά δέχομαι όποια κατηγορία, αλλά με βγάζετε μαφία γτ αυτό που λεω απλά δεν σας φαίνεται λογικό όχι γτ μπορείτε να το καταρίψετε.
Θα σου πω γιατί την θεωρώ εγώ μαφιόζα, γιατί κάποτε πρέπει να φτιάξω κι εκείνη την λίστα που υποσχέθηκα. Δες τι γίνεται. Ξέρεις ποιους έδωσε ο Ντιουμ, δεν τους επαναλαμβάνω. Όταν είδα ότι είμαι ΑΜ, λέω ντάξει, δεν παίζει να έδωσε τόσο άσχημα την μεθ, θα του έκατσε στραβά, δεν ήθελε να δώσει τόσο άσχημα τον μαφιόζο του, είναι και παρορμητικός, γι' αυτό έκανε χαμό. Ο Τάσος και ο Σπυράκος δεν μου κάθονται τόσο ένοχοι σε πρώτη φάση. Και μετά βλέπω τον Πολ, δεύτερος στην λίστα, ταιριάζει καλύτερα και δεν τον έβαλε και φάτσα φόρα για να μην καρφωθεί τελείως. Οπότε πιάνω να διαβάσω τα ποστ του Πολ και της μεθ να δω τι παίζει. Οπότε διαβάζοντας τα ποστ τους, τα ποστ του Πολ μου φαινόντουσαν πιο genuine, ότι είναι τελείως δικά του και λέει αυτό που σκέφτεται ακόμη κι αν είναι να πει βλακεία. Ενώ τα ποστ της μεθ μου φάνηκαν πιο επιτηδευμένα, σαν να προσπαθεί συνεχώς να προσέχει τι λέει, οπότε πιστεύω ότι η μεθ ήταν όντως μαφία και ο Ντιουμ πιθανότατα την ψώνισε επειδή του την πέσαμε πολλοί ειδικά μετά το τέλος του πρώτου γύρου και μας την έδωσε μήπως και πείσει κανέναν και βγει και φανεί μαφιόζα και την γλιτώσει. Μην ξεχνάς ότι το κάρφωμα - Βεντέτα είναι μεγάλο ρίσκο για την μαφία καθώς χάνει και έναν μαφιόζο οριστικά και ο τυχαίος παίκτης μπορεί να είναι και ο ΔΑ ή η πόρνη.
Αυτό που με προβληματίζει όπως έχω ξαναπει για την μεθ, είναι η κίνησή της για την τυμβωρυχία στον φαστ.
Για την Μεθεξύς, μήπως ο τρόπος γραφής της να μπορούσε να αποδοθεί σε κάποιον δυνατό/σημαντικό ρόλο;

JKaradakov: Χμμ..μου φαίνεται κάπως ύποπτος η αλήθεια είναι. Κάτι δεν πάει καλά με την ξαφνική αθώωση της μεθ. Πιθανότατα κακός ρόλος.
Κάτσε λίγο. Ξαφνική δεν ήταν. Ήμουν από τους πρώτους που προσπάθησα να σκεφτώ διαφορετικά από την απλή σκέψη ΑΜ δίνει μαφιόζο και ο πρώτος που το στήριξα με ψήφο. Ξαφνική θα ήταν αμα την ψήφιζα και ερχόμουν σήμερα και έλεγα πως είναι αθώα.
Oι πλούσιες ηλιαχτίδες απλώθηκαν στην πόλη του Παλέρμο. Με τον dimijimούκο είχαμε κανονίσει από την προηγούμενη μέρα, κι αφού το επιτρέπει ο καιρός, ένα πικ-νικ στον περίφημο βοτανικό κήπο του Παλέρμο. Εκείνος μου το πρότεινε δηλαδή, καθώς χθες παίχτηκε φοβερός καυγάς αλλά δεν σας αφορά τι γίνεται στο σπιτικό μας. Για κακή μας τύχη όμως τα σχέδια ακυρώθηκαν, φάγαμε κάτι βρώμικα από την Μαβίλη του Παλέρμο και εγκλωβιστήκαμε σπίτι βλέποντας Twin Peaks, μέχρι την στιγμή όπου ο τυχοδιώκτης Δημήτρης είχε άλλα στο μυαλό του.
- Αντώνη μου, πάμε μια βόλτα;
-Κότερο έχεις;
-Φτου σου, θα έπρεπε να ντρέπεσαι. Ήθελα να πάρουμε λίγο αέρα, όπως μόνο εμείς οι 2 ξέρουμε.
-Τι έχεις πάλι στο μυαλό σου ρε χαζό; Υπαίθριο; Και δεν το λες τόση ώρα;
-:redface:


Αλλά όχι. Η καλή μέρα από το πρωί φαίνεται. Τα σχέδια μας διακόπηκαν για ακόμη μια φορά, από ένα τηλεφώνημα που έκανε τον Δημήτρη να ανατριχιάσει. Προσωπικώς χέστηκα.

-Ναι; Ποιος είναι παρακαλώ;
-......
-Μιλήστε μου.
-......
-Το να μην σας αρέσει η φωνή μου το αποκλείω, μίλα λέμε.
-Αντώνη μου, η Σύλβια είμαι, σας τηλεφωνώ από την χώρα των φαντασμάτων, δώσε μου λίγο τον Δημήτρη.
-Α, γεια σου Σύλβια. Ο Δημήτρης δεν μπορεί να σου μιλήσει τώρα, έφαγε κάτι βρώμικα και τον πείραξαν, πες σε'μένα και του το διαβιβάζω
-Ως η γραμματέας του δημαρχείου της χώρας των φαντασμάτων θα ήθελα να σας ενημερώσω για κάτι που δεν πήρατε πρέφα. Μια δουλειά είχατε και εξαιτίας σου ούτε αυτή κάνετε σωστά.
-Ποσο σε αγαπώ όταν μου τα λες αυτά. Ζηλεύεις γιατί εγώ κατάφερα να τον κρατήσω.
- Ιου. Έλεγα λοιπόν, λόγω του ότι ξεμυάλισες τον Δημητρουλη μου, ξεχάσατε το πτώμα ντε! Μόνη μου το κουβάλησα στην χώρα
- Ποιος ήταν Σύλβια; Μίλα ξεκάθαρα και ας πονέσουμε.
- Ήταν ένα αγόρι

λακωνικό
νέος κάτοικος στην πόλη μας
δεν ξέρω τι παιδί ήταν
αλλά πολλά λένε οι γείτονες
άλλη φορά θα στα πω αυτά, ξες εσύ
ήταν λοιπόν
o
aggelogiannos

To κείμενο δολοφονίας αποτελεί προϊόν δημιουργίας της ΣΕ​
Εύκολος στόχος που γιατρός δεν έχει νόημα να πάει, μάγισσα δεν είχε νόημα να σώσει, στην μαφία θέλανε σίγουρο θύμα.
Υγ. Εκεί στην ΣΕ τι θα γίνει. Σε όλα τα παιχνίδια που έχω παίξει εκτός από αυτό με ΣΕ Ζωή/Ακριβό όλο ερωτοτροπείτε, λίγο επαγγελματισμός επιτέλους. :P
Όσο για την ασυλία άλλα είχα στο μυαλό μου για τον αυτοκράτωρ και τώρα με μπερδεύουν. Για να δούμε.

Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!!! Βλέπω ότι ψήφισες karadakov για τον οποίο λεν κάποιοι ότι είναι μαφιόζος.Η αλήθεια είναι ότι δεν είμαι σίγουρος για την ενοχή του.θα ήθελα όμως να ακούσω και από εσένα και από αυτούς που τον κατηγορούν αλλά κυρίως από τον ίδιο όταν γυρίσει να μας πει τι πιστεύει.Αν υπάρχουν τα καλά επιχειρήματα και βρεθούν οι ψήφοι ίσως αλλάξω και εγώ. Προς το παρόν η ψήφος μου μένει δυστυχώς σε εσένα
Τι πιστεύω για πιο πράγμα; Γτ είπε η Μέθεξυς αυτό για σένα. Είναι απλό. Γιατί εσύ έριξες την τυμβωρυχία στον Dume.
Άσχετο: O Wild Boy παίζει σ' αυτό το παιχνίδι; Βλέπει το τι λέγεται; Πού είναι κρυμμένος;
Να ταν μονο αυτός. Η Νεφέλη, η Γερμανίδα, ο Σπυράκος, η Κλαιρ και η Ζωή!
Αρχική Δημοσίευση από Τασος97:
όταν υπαρχει συνεννοηση στη μαφια να της πουν βουλωστο και φυγε δεν παιζει θεμα γιατι δεν εχουν υποψιαστει ιδιαιτερα τους υπολοιπους γιατι να τρεμει το φυλοκαρδι της;
Τόσο εύκολα πετάει η μαφία ένα μέλος της; Και μετά με τι λογική η μαφία της λεει πετα τυμβωρυχία σε Φαστ; Επίσης αν έγινε αυτό που λες μήπως όλοι την ψήφισαν κιόλας;
Αρχική Δημοσίευση από Τάσος97:
αρα καταληξαμε στο ότι η μεθεξις ηταν 100% αθωα;
100% μόνο με οριστική αποχώρηση. Για εμένα κατά 90% ναι είναι αθώα με βάσει τον τρόπο που έπαιξε.
Αρχική Δημοσίευση από Τασος97:
Επειτα η σταση του ιορδανη είναι καπως περιεργη. Ναι εχει ένα κολλημα με τον πολ αλλα περαν αυτου δεν εχει και πολλα παρε δωσε με τους υπολοιπους τοσο πολύ και μου φαινεται πως κατι κρυβεται εκει πισω.
Τάσο απαντάω σε όσους μου απευθύνονται και απευθύνομαι σε αυτούς που πιστεύω ότι έχω κάτι να πω ή να σχολιάσω.
Κατά τα άλλα τι να πω. Η αλήθεια είναι ότι η σκέψη μου για τον Πολ μπορεί να μην είναι και πολύ solid, πως το λένε ελληνιστί δεν θυμάμαι, αλλα είναι η μόνη που έχω για την ώρα.

Τέλος θα αναφερθώ στην σημερινή ψηφοφορία. Το ξαφνικό κύμα που δημιουργήθηκε προς την Νεφέλη δεν είναι καλό. Τι φάση; Πρώτος γύρος είμαστε και πάμε να βγάλουμε αυτόν που δεν μιλάει; Κάπου εκεί μέσα έχουν κρυφτεί μαφιόζοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Να ζητήσω συγγνώμη για την πολύωρη απουσία μου. Όσο ελεύθερο χρόνο είχα τον αφιέρωσα, στο να διαβάσω το θέμα, κάτι που δεν έχω τελειώσει ακόμα μιας και προσπάθησα και προσπαθώ να διαβάσω προσεκτικά τι έχει λεχθεί. Μετά την 10η σελίδα περίπου τα έχω διαβάσει όλα πολύ βιαστικά, οπότε και η ψήφος μου δεν ήταν σίγουρη και σταθερή, καθώς είχα αμφιβολίες και για άλλα μέλη, και δεν την άλλαξα καθώς εγώ δεν είμαι σίγουρη για την ενοχή αλλά και την αθωότητα της methexys.
Θα προσπαθήσω να σχολιάσω αυτά που είδα στις 2-3 τελευταίες σελίδες.

Λέμε από την αρχή πόσα άτομα ότι πρέπει να κάνουμε ισοβαθμίες και ο μόνος που προσπαθεί να τις φέρει είμαι πάντα εγώ.
Πόόόσα άτομα το λέτε; Μόνο εσύ συνεχίζεις και επιμένεις γι' αυτό και είσαι αυτός που προσπαθεί/προσπαθούσε να τις επιδιώξει.

Πρώτη φορά παίζεις αλλά βλέπω πως γνωρίζεις το όνομα της Methexys και την είπες Βάσια σε κάποια φάση.

Ως μαφιόζοι που συνενοείστε συχνά μεταξύ σας ασφαλώς γνωρίζετε ο ένας το όνομα του άλλου. :) Σου ξέφυγε μάλλον αυτό ε;
Σε τι στάθηκες;! Λες αν του ξέφευγε τίποτα τέτοιο ακραίο, αν είναι μαφία, και να μην τον έβαζαν να το διορθώσει άμεσα;

Εσυ ειπες οτι κατα 99% ειναι ή η Himela ή η Νεφελη ενοχη. Και φυσικά χαίρεσαι που έφυγε η Himela και κανονικά πας σε Νεφέλη.Εγώ δε χαίρομαι γιατί υποψιαζόμουν μεν Νεφέλη αλλα έφυγε άτομο που προς αθώο τον πήγαινα και μιλουσε περισσοτερο απο αλλους παίχτες.Αρα δεν έλαβα κάποιο συμπέρασμα και ο θανατος της δε μου προσεφερε και πολλη τροφη για σκεψη. Και απλά το σχολίασα.
Τα λεγόμενα του Ικαρίωνα βασίζονταν σε απλές πιθανότητες και υποθέσεις που δεν είχαν κάποια ιδιαίτερη βάση. Ήμασταν ακόμα στους πρώτους γύρους, οι πιθανότητες να έπεφτε μέσα ήταν λίγες έως και ανύπαρκτες, καθώς κάλλιστα μπορεί να είμαστε και οι 2 αθώες. Ελπίζω απλά να μην προσπάθησες μην έχοντας να πεις πολλά να επαναφέρεις ονόματα από τους πρώτους γύρους στο παιχνίδι αυτή τη στιγμή.

Όλως τυχαίως σχολίασαν μαζί όλα τα άτομα που κατηγόρησα και προσπάθησα να σας δείξω τη σύνδεσή τους.
Ρε Ικαρίωνα, αν δεν έχει παίξει χρησμό ο αυτοκράτορας, ώστε να δει ότι δικαίως σου δίνει την ασυλία και δεν έχεις κακό ρόλο, απορώ με κάποιες υποθέσεις σου. Όταν είσαι μαφία προσπαθείς να μην γράφει και ο ένας μετά τον άλλο για να μην κινηθούν υποψίες.

Παρακαλείται ο ΔΑ αν σκέφτεται να σώσει τη methexys και δεν είναι σίγουρος με ποιον να ανταλλάξει τις ψήφους της, να το κάνει με τις δικές μου για να φεύγω μια ώρα αρχύτερα απ' αυτό το μοναχικό και παράλογο παιχνίδι. Διαβεβαιώνω ότι έχω αθώο ρόλο. Μάλιστα θα ήμουν ανόητος αν ήμουν μαφιόζος και έλεγα στον ΔΑ να σπαταλήσει μια τόσο σημαντική ικανότητα για μένα. Οκ μπορείς να βρεις και πιο σημαντικούς αθώους για να βγάλεις αλλά αν έχεις λίγη συμπόνοια για τον συνάνθρωπο, απλώς βγάλε με να ησυχάσω. Έχω χάσει τσάμπα τον ύπνο μου τόσες μέρες.
Μπορεί το παιχνίδι να είχε/έχει φτάσει σε τέτοιο σημείο που να αγανακτείς για διάφορα, αλλά να ζητάς κάτι τέτοιο εσύ που το αγαπάς, αν φεύγοντας είχες καλό ρόλο θα χάναμε άδικα έναν πολίτη. Ακόμα και για πλάκα δεν βλέπω τη λογική να λες τέτοια πράγματα.

Ο Μανώλης φαγώθηκε να φύγει ο Dume. O Dume είναι Αντίπαλος Μαφιόζος (ΑΜ), δηλ, ρόλος που θέλουν οι μαφιόζοι -ειδικά στην αρχή του παιχνιδιού- να φύγει από τη μέση, περισσότερο από ότι θα ήθελαν οι καλοί, σωστά;

Ερωτήσεις/Σκέψεις:

1. Τι ρόλο θα μπορούσε να έχει ο Μανώλης για να ξέρει ότι ο Dume είναι ΑΜ.
Βασικά με κανέναν ρόλο δεν θα γνώριζε ότι ήταν αμ συγκεκριμένα. Ακόμα και ντετέκτιβ να ήταν που αναφέρθηκε από κάποιους, ως μαφιόζο θα τον αναγνώριζε δίχως να ξέρει συγκεκριμένα ότι δεν είναι μέλος της, αλλά ανεξάρτητος ρόλος.

Ίσως να έριξε τον χρησμό στον Τάσο γιατί υπήρχε διάδραση μαζί μας και με τον Dumenuke. Αν ο Emmanouil ήταν πληροφοριοδότης θα κατηγορούσε άλλον πέρα απ' τον Dume ο οποίος δεν ήταν φανερός μαφιόζος. Δεν κατηγόρησε όμως τόσο πολύ κάποιον άλλο. Εκτός ίσως από εσένα σε κάποια φάση αλλά δεν σε θεωρώ τόσο βλάκα για να μας πεις πως μπορεί να είναι πληροφοριοδότης ενώ ήσουν εσύ ο φανερός του μαφιόζος. Άρα δεν ήταν πληροφοριοδότης ή αν ήταν δεν ανέφερε κάποιο συγκεκριμένο άτομο. Για μένα ήταν ο ντετέκτιβ. Οπότε αλλού αυτά τα παραπλανητικά σενάρια.
Για ποιο λόγο εμμένεις τόσο πολύ σ' αυτή την υπόθεση, ενώ κάλλιστα θα μπορούσε να μην είναι τίποτα απ' αυτά και να ήταν ένας πολίτης δίχως ρόλο που απλά έκανε κάποιες εικασίες και τις παρουσίαζε με κάποια σιγουριά;

Αρχίζω να πιστεύω έντονα ότι Methexys μαζί με Tsarachaf είναι ένοχοι.

Την πρώτη μέρα σαν να προσπάθησαν και οι δύο με παρόμοια τακτική να πουν κάποια πράγματα για να με πάρουν με το μέρος τους. Πχ ότι βιαστήκατε να κατηγορήσετε παίκτες άπειρους -τη στιγμή που δεν ξέραμε για κανένα με σιγουριά. Αυτό θα μπορούσε να σημαίνει ότι με κάποιο τρόπο ήταν συνεννοημένοι (?).
Τι διάβασα. :confused:

3) Dimitris S., Eρις, Τάσος, Comfortably. Σίγουροι αθώοι.
Συγγνώμη, αν σε βάλω και επαναλαμβάνεσαι, αλλά γιατί σίγουρα αθώοι; Πες ο Τάσος λόγω του Emmanoul που εμπιστεύεσαι, οι υπόλοιποι; :confused:

5) Eileen, Nefeli. Παλαντζάρει η κρίση μου. Δεν είμαι σίγουρος. Ίσως αθώα η Eileen.
Ναι ξέχασα, εγώ σύμφωνα με τις υποθέσεις από τον πρώτο γύρο είμαι μαφία, εφόσον η Himela έγινε φάντασμα.

Ναι πολύ εύκολο να ζητάς τυμβωρυχία πάνω σου όταν η μοναδική που έμεινε βρίσκεται λογικά στα χέρια των μαφιόζων.
Κατέληξε. Είναι στα χέρια της μαφίας ή σε κάποιον πολίτη; Είναι η methexys αθώα ή όχι; Έχει κάψει την κάρτα της η μαφία ή όχι (εκτός αν τους έκατσαν 2 κάρτες);

Η Deutsch Lover ποιον προσπαθεί να πάρει με το μέρος της; Γράφει μια στο τόσο.
Δεν προσπαθεί κάθε μέλος της μαφίας να πάρει με το μέρος του κάποιον. Και όπως έχει ειπωθεί πολλές φορές, 1-2 μέλη πάντα υπάρχουν και είναι ήσυχα και λιγομίλητα, ώστε να μην στρέφουν τις υποψίες πάνω τους, όσο μπορούν. Δεν λέω ότι η Deutsch είναι μαφία, αλλά θα μπορούσε αν δεν οφείλεται απόκλειστικά ο περιορισμένος χρόνος που αφιερώνει, να είναι αυτό το μέλος της μαφίας.

Ναι και κάπου πιο πάνω πρέπει να μιλούσα για μακελειό και ενοούσα τη βεντέτα. Τα μπερδεύω αυτά τα δύο ως ονόματα.
Α, ώστε κάνεις και εσύ λάθη.

aggelogiannos μεταφέρεσαι στην χώρα των φαντασμάτων χωρίς δικαίωμα για τελευταία λόγια.

Α και για να μην το ξεχάσω. Τα μάθατε; Αμ δεν τα μάθατε. Χθες το βράδυ η ΣΕ έλαβε μήνυμα από τον αυτοκράτορα ο οποίος δίνει ασυλία στο φιλαράκι μου τον Ikarionas. Όσοι ψήφισαν τον Ικαρίων μπορούν να αλλάξουν ψήφο αλλά αν δεν το κάνουν, δεν θα πάρουν απουσία. Οι υπόλοιποι που δεν τον ψήφισαν, δεν μπορούν να τον ψηφίσουν τώρα.
Ήταν από τους παικτες που δεν είχαν ακουστεί πολύ και δεν είχαν πει και πολλά πράγματα, αν και προσπάθησε να παίξει.
Όσο για τον αυτοκράτορα, απλά ελπίζω να έπαιξε χρησμό και να ξέρει τι έκανε, γιατί δεν μπορώ να φανταστώ γιατί έκανε τέτοια κίνηση μ' αυτά που έχω διαβάσει μέχρι τώρα και τίποτα δεν είναι σίγουρο και αποδεδειγμένο.

Ήθελα να διαβάσω και να σχολιάσω με προσοχή κάποια πράγματα. Αλλά ήδη κοντεύει 6 και δεν έχω ψηφίσει ούτε έχω καταφέρει να ολοκληρώσω όπως θέλω το διάβασμα του θέματος από την αρχή. Όχι η αργοπορημένη ψήφος και η απουσία μου τόσες ώρες ωφείλονται σε υποχρεώσεις που έχουν να κάνουν με κάτι σοβαρό και έχει να κάνει με την απουσία που θα κάνω την μισή μέρα στις 28 που είχα δηλώσει και στο θέμα των συμμετοχών. Όσο χρόνο είχα τον αφιέρωσα ώστε να ξεκινήσω να διαβάζω το θέμα και ταυτόχρονα να μην χάνω τις εξελίξεις, αλλά δεν γίνεται έτσι δουλειά.
Ικαρίωνα, είναι πολλές στιγμές που απουσιάζουν από μέρος των κειμένων σου σοβαρά επιχειρήματα σ' όσα έχω προλάβει να διαβάσω και γενικά επαναλαμβάνεσαι. Θα σε ψήφιζα σήμερα, αλλά με την ασυλία τα πράγματα άλλαξαν, αν ο αυτοκρ. έπαιξε χρησμό. Ο tsaraschaf πάλι δεν είδα κατά βάση σε όσα κείμενα είχατε την "αντιπαράθεση" πολλά κείμενα να είναι ανυπόστατα και να μην ξέρει τι λέει. Λογικά τα έβρισκα, βέβαια αυτό δεν τον αθωώνει. Γι' αυτό το λόγο δεν θα ψηφίσω κάποιον από τους 2 σας.

Υπάρχουν και άλλοι παίκτες που έχουν το ίδιο προφίλ μ' εμένα, δεν βοηθούν και πολύ στην πορεία του παιχνιδιού κυρίως γιατί είναι λιγομίλητοι (βλ. Wild,Σπυράκο,Deutsch και κάποιοι άλλοι). Ακόμα και όταν ψήφισα τον Pol δεν ήμουν σίγουρη και χωρίς σοβαρές υποψίες για τον ίδιο και τον ρόλο του, μόνο υποθέσεις και πολύ αόριστες. Γι' αυτό δεν θα επιλέξω να τον ψηφίσω τώρα, ακόμα και αν κινδυνεύω να βγω.

Θα ψηφίσω ανώδυνα και ηλίθια για πολλούς την Ερις. Δεν μιλάει ιδιαίτερα, αλλά συνήθως δεν βοηθάει (όπως και εγώ βέβαια) στο παιχνίδι και εμπιστεύθηκε (τον Ικαρίωνα) και ψήφισε τον tsarachaf, ενώ τα όσα είχαν λεχθεί εκ μέρους του δεν ήταν παράλογα κατά βάση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Ικαριονα ειλικρινα εαν δεν μπορεις να με εμπιστευτεις εσυ θα φας τα μουτρα σου, πανε διαβασε παλιες μου δημοσιευσεις θα δεις εχω μιλησει για τον τσαρα παρα πολυ εμεσα. Ξερω οτι εισαι πολιτης για αυτο δε σε κατηγορω (προς το παρον). Αλλα ειλικρινα ΑΚΟΥ ΣΕ ΜΕ. Με τον τσαρα στην καλυτερη πας να βγαλεις μια πορνη. ΚΑΝΕΝΑ ΜΑΦΙΟΖΟ. Και προκαλω τον οποιονδηποτε να ριξει τυβωρυχια ετσι οπως θα βγει ο τσαρα. Εαν βγει μαφια μη σωσω να ξαναδω το φως του ηλιου. Το πραγμα ειναι προφανες. Λες μαλακιες και θα πιαστει η μαφια να φυγει ξανα αθωος.
βλεπεις και μονος σου οτι κανεις δε δινει βαση σε ο,τι εχω πει απο την αρχη του παιχνιδιου. τυχαιο; δεν ξερω. αλλα ειλικρινα σε αυτο το γυρο ακου με και αφησε τον τσαρα ησυχο. μα τω θεω δεν ξερω τι πινεις θα σου στειλω εγω μια τσαντα μπιμπα ουζο, τσιπουρο, φου δεν ξερω τι στο διαλο πινεις απλα ΑΚΟΥ ΜΕ ΚΑΙ ΔΕΣ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΛΛΙΩΣ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
μπορεις για μια αεγρεη45 στιγμη να τα βαλεις κατω και να δεις οτι ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΥΤΕ ΦΑΝΕΡΟΣ ΟΥΤΕ ΚΡΥΦΟΣ ΜΑΦΙΟΖΟΣ. Θα κατσεις να συννενοηθουμε 3 πολιτες τωρα που βρεθηκαμε τι στον πεοντα θα κανουμε με τις ψηφοφοριες; ξεκολλα το μυαλο σου και μην κανεις μαλακιες θα το μετανιωσεις ασχημα στην πορεια. Εαν τοσο πολυ πιστευεις πως ειμαι αθωος και οτι ρωτησε ο εμμανουηλ που δε ρωτησε ποτε αλλα τεσπα εμπιστευσου με σε αυτο και μονο. ειναι κριμα τη στιγμη που εχουμε βρεθει 3 πολιτες να το χαλασουμε, παμε να βρουμε και τους υπολοιπους. θερμη παρακληση προς μελανια αν εισαι πολιτης ΑΠΕΔΕΙΞΕ ΤΟ να εχουμε βρεθει 4 σιγουροι εστω.

ΑΠΟ ΠΟΥ ΠΡΟΚΥΠΤΟΥΝ ΑΥΤΑ; Πες μου από που πρέπει να καταλάβει κανείς ότι είναι αθώος ο tsarachaf; Please μην μου πεις απ' το ότι γύρισε να με αθωώσει. Δηλαδή έλεος. Μια χαρά παίζει τον ρόλο του ως κακός. Όλα δείχνουν ότι έχει κακό ρόλο. Πίστευα ότι είσαι αθώος και ακόμη δεν μπορώ να πιστεύσω ότι είσαι κακός αλλά δεν μ' αρέσει που τον υποστηρίζεις. Υποθέτω καλοπροαίρετα ότι απλώς μπερδεύτηκες και δεν κατάλαβες καλά κάποια πράγματα.


δε θα επεμβει κανεις γιατι θα ειναι εκεινος, ενω αν επεμβει καποιος τοτε σημαινει πως σιγουρα ο τσαρα δεν ειναι ΔΑ καθως και ουτε μαφιοζος.

Ωραία. Αν είναι ο ίδιος ΔΑ μια χαρά μας κάθεται να τον βγάλουμε. Καλός ΔΕΝ είναι.

η εμιλυ μπορει να καθεται και να χασκογελαει. θες να παμε εμιλυ; εγω μεσα ειμαι. ο τσαρα ειμαι σιγουρος οτι εχει κατεβασει ο,τι καντηλια σου χουν κατεβασει ολοι οι ανθρωποι που εχουν περασει απ τη ζωη σου, μονο που εκεινος τα ειπε σε 5 λεπτακια. Ξεκολλα το μυαλο σου και δες τα πραγματα καθαρα και μη με εκνευριζεις

Ναι και για Έμιλυ μέσα είμαι να βγει. Κανένα πρόβλημα. Είναι κι αυτή σίγουρη. Αλλά σε αυτή τη ψηφοφορία δεν κινδυνεύει να βγει. Ο Tsarachaf έχει περισσότερες πιθανότητες αν απλώς αλλάξουν την ψήφο τους κάποιοι αθώοι. Οπότε θα μείνω σ' αυτόν. Αν εμπιστεύεσαι κι εσύ εμένα όπως λες, άκου εμένα τι λέω γι' αυτόν. Αν η Έμιλυ είχε περισσότερες πιθανότητες να βγει, θα ψήφιζα χαλαρά Έμιλυ. Αλλά δεν έχει.


Δυστυχώς, θα συμφωνήσω με τον ικαρίονα. Δεν θεωρώ ότι θα την έκανε αυτός σε αυτή τη φάση που βρίσκεται στο παιχνίδι. Προς ικαρίονα λοιπόν: Λες ότι θα δείξει πολλά μια ισοψηφία ανάμεσα σε εμένα και στον τσαφ; Τι θα σου δείξει ακριβώς. Εγώ σου λέω ότι κανείς μας δεν είναι μαφία,μια ισοψηφια λοιπόν σε δυο άτομα εκτός μαφίας δεν θα δείξει τίποτα και θα καταλήξει στο να φυγει σίγουρα αθώο άτομο που θα μπορούσε να βοηθήσει. Αν κατάλαβα καλά λες ότι δεν συμφέρει να βγει η νεφέλη αν και τείνεις προς το ότι είναι κακή και δεν θα κάνει ζημιά.Σωστά; Με την ίδια λογική αν χάσεις αθώο με τις κάρτες του δίνεις πλεονέκτημα στην μαφία. Λες ότι ΚΑΙ εγώ και ο τσάρα είμαστε μαφιόζοι. Με την δική σου λογική τι θα δείξει για τους υπόλοιπους μια ισοψηφία ανάμεσα μας;;
Αν ήμουν μαφία με τον τσάρα με το που θα έκανες και το πιο μικρό κυματάκι εναντίον του θα τον κατηγορούσα γιατί ξέρω ότι είναι από τα άτομα που πάντα θα κινούν υποψίες και θα ψηφίζονται. Έχοντας διαβάσει τα ποστ του και με όλη την παρουσία του στο παιχνίδι μου φαίνεται αθώος και γι' αυτό τον υποστήριξα όταν μας στόχευσες και τους 2.

Καλή προσπάθεια Έμιλυ να πεις κι εσύ ότι με πιστεύεις για αθώο αλλά δεν πιάνει. Συνεχίζεις μάλιστα να λες ότι και εσύ κι ο tsarachaf είστε αθώοι. Δεν γίνεται. Με την καμία. Δεν υπάρχει περίπτωση έτσι όπως έχει κινηθεί το παιχνίδι να είστε αθώοι. Σε ένα ακραίο γεγονός που θα μπορούσα να προσέξω, άντε να δεχόμουν ένας από σας να είναι αθώος. Και οι δύο με τίποτα. Είναι απλά μαθηματικά. Αν πηγαίνατε ισοψηφία θα μαθαίναμε πολλά πράγματα αλλά η καλή μας η μαφία φρόντισε να σας αφήσει πίσω σπρώχνοντας κόσμο σε Nefeli και Pol. Μια χαρά. Τι να κάνω; Δεν με ακούει κανείς. Δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Δεν θα προσπαθήσω άλλο να σας πείσω. Κάντε ο,τι καταλαβαίνετε. Αν αποφασίσετε να το πάτε σε ισοψηφια, να ξέρετε ότι δεν έχω σκοπό να παίξω βρώμικα, τύπου κάρτα το τελευταίο λεπτό γιατί δεν θα ειμαι καν σπίτι. Θα παρακολουθώ από κινητό που και που. See ya!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Εαν ο τσαρα ηταν εστω ΔΑ θα ειχε αθωωθει μερες τωρα ικαριονα. Δε με εχεις βιωσει σε φασεις παλερμο οπως τωρα, δε βαζω τις φωνες για κανενα λογο εαν δεν υπαρχουν στοιχεια. Σε παρακαλω κατσε να διαβασεις ξανα τις δημοσιευσεις του τσαρα, μαφιοζος δεν ειναι. εδω δε χωραει συζητηση. στη χειροτερη ειναι μια πορνη. εγω πρεπει να φυγω τελος παντων κανε ο,τι καταλαβαινεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Θα ψηφίσω ανώδυνα και ηλίθια για πολλούς την Ερις. Δεν μιλάει ιδιαίτερα, αλλά συνήθως δεν βοηθάει (όπως και εγώ βέβαια) στο παιχνίδι και εμπιστεύθηκε (τον Ικαρίωνα) και ψήφισε τον tsarachaf, ενώ τα όσα είχαν λεχθεί εκ μέρους του δεν ήταν παράλογα κατά βάση.
Κάποιος τρολλάρει άγρια! Αν θέλεις μπορώ να ψηφίσω εσένα και να την κάνεις μια ώρα αρχίτερα! :) Έτσι κι αλλιώς είσαι στους βασικούς ενόχους μου όπως έχω πει ΠΟΛΛΕΣ φορέ εδώ και ΑΡΚΕΤΕΣ μέρες.

Για την ιστορία:

Ποιος δημοσίευσε; Σύνολο μηνυμάτων: 813
Όνομα χρήστη Μηνύματα Ikarionas 128 PolGR1509 63 dimijim 58 Ερις 50 Johnny15 46

Εσύ όπως είπαμε, τώρα πρέπει να πήγες στα 8 μηνύματα.
Φιλιά!

ΟΚ, άκυρο δε θα έφευγες με τη μία αλλά θα γινόταν μια ωραιότατη ισοβαθμία και θα την έκανες και πάλι, πιστεύω! Χοχο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Βλεπω πως πολλοι αθωωνετε τη methexys.Ελπίζοντας πως μεσα σε αυτους που την αθωωνουν ισως ειναι καποιος ο οποιος εχει ισχυροτερες ενδειξεις απο τους υπολοιπους, αλλαζω σε PolGR που ηταν στα ονοματα που δοθηκαν απο τον ΑΜ. Αν η methexys ειναι αθωα,ειτε αυτος ειτε ο Σπυρακος να ειναι μαφιοζοι
Παντως αυτοι που δε πολυσυμμετεχουν και συγκεντρωνουν υποψιες δε προκειται να φυγουν απο δολοφονια.Αλλο που δε θελει η μαφια να τη κοπανανε πολιτες με ψηφοφοριες..
Τα τελευταια ποστ τα διαβασα διαγωνια οποτε πιο αναλυτικο σχολιο αργοτερα

Εδιτ:@Nefeli Graf Ψηφιζεις Ερις? Σοβαρα τωρα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Πέμπτη 27/7
  1. aggelogiannos --> PolGR1509
  2. Claire Rentfield --> Nefeli Graf
  3. ComfortablySmug --> PolGR1509
  4. Deutsch... Lover --> tsarachaf
  5. Dimitris S --> PolGR1509
  6. Eileen --> PolGR1509
  7. Emilouko --> Guest 278211
  8. Ikarionas --> tsarachaf
  9. JKaradakov --> PolGR1509
  10. Johnny15 --> PolGR1509
  11. ~Melania~ --> Τάσος97
  12. Nefeli Graf --> Ερις
  13. PolGR1509 --> Νefeli Graf
  14. Soukouu --> Νefeli Graf
  15. Guest 278211 --> Emilouko
  16. tsarachaf --> Ikarionas
  17. Wild_Boy --> PolGR1509
  18. Ερις --> tsarachaf
  19. Σπυρακος (^^) --> Nefeli Graf
  20. Τάσος97 --> Johnny15

Ψήφοι
7 PolGR1509
4 Nefeli Graf
3 tsarachaf
1 Emilouko
1 Johnny15
1 Guest 278211
1 Ερις
1 Τάσος97

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Emmanouilmyrgia - Ποινή
Himela - Δολοφονία 26/7
methexys - Ψηφοφορία 26/7
aggelogiannos - Δολοφονία 27/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
DumeNuke [Αντίπαλος Μαφιόζος] - Ψηφοφορία 25/7 & Τυμβωρυχία
Fast [Πολίτης Β] - Ψηφοφορία 24/7 & Τυμβωρυχία

Απουσίες
~Melania~ #1
Guest 278211 #1
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Fast
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Nefeli Graf
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από DumeNuke
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από ComfortablySmug
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από methexys
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από methexys
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Τα λεγόμενα του Ικαρίωνα βασίζονταν σε απλές πιθανότητες και υποθέσεις που δεν είχαν κάποια ιδιαίτερη βάση. Ήμασταν ακόμα στους πρώτους γύρους, οι πιθανότητες να έπεφτε μέσα ήταν λίγες έως και ανύπαρκτες, καθώς κάλλιστα μπορεί να είμαστε και οι 2 αθώες. Ελπίζω απλά να μην προσπάθησες μην έχοντας να πεις πολλά να επαναφέρεις ονόματα από τους πρώτους γύρους στο παιχνίδι αυτή τη στιγμή.

Όπως είχα πει και αρχικά για σας την πρώτη μέρα, η πιθανότητα να είστε και οι δύο αθώες είναι απειροελάχιστη. Απλώς σταμάτησα να ασχολούμαι μαζί σας αφενός επειδή δεν ξέρω ποια απ' τις δυο είναι η αθώα και αφετέρου επειδή βρήκα πιο σίγουρους κακούς ρόλους.

Για ποιο λόγο εμμένεις τόσο πολύ σ' αυτή την υπόθεση, ενώ κάλλιστα θα μπορούσε να μην είναι τίποτα απ' αυτά και να ήταν ένας πολίτης δίχως ρόλο που απλά έκανε κάποιες εικασίες και τις παρουσίαζε με κάποια σιγουριά;

Γιατί έλεγε σίγουρο μαφιόζο τον Dumenuke και ο Dumenuke βγήκε μαφιόζος. Αντίπαλος μεν αλλά μαφιόζος στα χαρτιά και σε χρησμούς και σε ρόλους σαν τον ντετέκτιβ. Άρα κάτι ήξερε.


Συγγνώμη, αν σε βάλω και επαναλαμβάνεσαι, αλλά γιατί σίγουρα αθώοι; Πες ο Τάσος λόγω του Emmanoul που εμπιστεύεσαι, οι υπόλοιποι; :confused:

Η Έρις κάνει μπαμ ότι είναι αθώα απ' αυτά που λέει και απ' τον τρόπο που τα λέει. Έχει πει και ένα κάρο βλακείες που οι μαφιόζοι δεν θα την άφηναν να πει αν ήταν μαζί τους. Πιο αθώα πεθαίνεις. Όσο για τον Dimitris S. έχω μια υποψία για τον ρόλο του και κυρίως τον βλέπω να σκέφτεται πριν πράξει. Δεν μου φαίνεται μιλημένος. Μπορεί να πέφτω έξω; Ασφαλώς και μπορεί. Μόνο οι μαφιόζοι και οι συγκάτοικοι είναι σίγουροι κι εγώ δεν είμαι τίποτα απ' τα δύο.

Κατέληξε. Είναι στα χέρια της μαφίας ή σε κάποιον πολίτη; Είναι η methexys αθώα ή όχι; Έχει κάψει την κάρτα της η μαφία ή όχι (εκτός αν τους έκατσαν 2 κάρτες);

Γιατί είδες να λέω πουθενά ότι είναι στα χέρια πολίτη; Πιστεύω ότι είναι στα χέρια της μαφίας. Αλλά ασφαλώς δεν μπορώ να γνωρίζω που ακριβώς είναι. Λέω τι είναι το πιο πιθανό. Για τη methexys είπα ότι πιστεύω πως είναι ένοχη. Δεν μου βγαίνει να ήταν αθώα. Αλλά ούτε κι εδώ μπορώ να είμαι 100% σίγουρος. Δηλαδή εσύ θες να είμαι σίγουρος για όλα αυτά; Υπάρχουν ωστόσο άλλα πράγματα για τα οποία είμαι σίγουρος επειδή το ίδιο το παιχνίδι τα δείχνει.

Όσο για τον αυτοκράτορα, απλά ελπίζω να έπαιξε χρησμό και να ξέρει τι έκανε, γιατί δεν μπορώ να φανταστώ γιατί έκανε τέτοια κίνηση μ' αυτά που έχω διαβάσει μέχρι τώρα και τίποτα δεν είναι σίγουρο και αποδεδειγμένο.

Δεν ξέρω για τον αυτοκράτορα κι ούτε με νοιάζει αλλά πρέπει να αρχίσεις να διαβάζεις όλα αυτά που λέγονται γιατί φαίνεται ότι έχεις χάσει επεισόδια. Αναφέρομαι ασφαλώς στο γεγονός ότι έχουν αρχίσει να με αθωώνουν αθώοι και μαφιόζοι πλέον και εσύ ακόμη έχεις μείνει στο ότι μπορεί να έχω κακό ρόλο.

Ικαρίωνα, είναι πολλές στιγμές που απουσιάζουν από μέρος των κειμένων σου σοβαρά επιχειρήματα σ' όσα έχω προλάβει να διαβάσω και γενικά επαναλαμβάνεσαι. Θα σε ψήφιζα σήμερα, αλλά με την ασυλία τα πράγματα άλλαξαν, αν ο αυτοκρ. έπαιξε χρησμό. Ο tsaraschaf πάλι δεν είδα κατά βάση σε όσα κείμενα είχατε την "αντιπαράθεση" πολλά κείμενα να είναι ανυπόστατα και να μην ξέρει τι λέει. Λογικά τα έβρισκα, βέβαια αυτό δεν τον αθωώνει. Γι' αυτό το λόγο δεν θα ψηφίσω κάποιον από τους 2 σας.

Ναι πως, ο tsarachaf έχει σοβαρά επιχειρήματα που προσπαθούσε να δείξει πως μπορεί ο Emmanouil να ήταν ΔΑ και όχι εγώ που έδειξα πως δεν μπορεί να ισχύει με τίποτα αυτό ή παρέθεσα ένα σωρό λόγους για να δείξω πως είναι κακός μαζί με την Emily.

Βλεπω πως πολλοι αθωωνετε τη methexys.Ελπίζοντας πως μεσα σε αυτους που την αθωωνουν ισως ειναι καποιος ο οποιος εχει ισχυροτερες ενδειξεις απο τους υπολοιπους, αλλαζω σε PolGR που ηταν στα ονοματα που δοθηκαν απο τον ΑΜ. Αν η methexys ειναι αθωα,ειτε αυτος ειτε ο Σπυρακος να ειναι μαφιοζοι
Παντως αυτοι που δε πολυσυμμετεχουν και συγκεντρωνουν υποψιες δε προκειται να φυγουν απο δολοφονια.Αλλο που δε θελει η μαφια να τη κοπανανε πολιτες με ψηφοφοριες..
Τα τελευταια ποστ τα διαβασα διαγωνια οποτε πιο αναλυτικο σχολιο αργοτερα

Εδιτ:@Nefeli Graf Ψηφιζεις Ερις? Σοβαρα τωρα?

Πες μου έναν λόγο που δεν θες να πάει σε ισοψηφία. Έναν. Αφού δεν ακούτε αυτά που λέω για τον tsarachaf και την Έμιλυ τουλάχιστον αφήστε να πάμε σε ισοψηφία. Μη δημιουργείτε τόση διαφορά στις ψήφους. Έλεος.

Εαν ο τσαρα ηταν εστω ΔΑ θα ειχε αθωωθει μερες τωρα ικαριονα. Δε με εχεις βιωσει σε φασεις παλερμο οπως τωρα, δε βαζω τις φωνες για κανενα λογο εαν δεν υπαρχουν στοιχεια. Σε παρακαλω κατσε να διαβασεις ξανα τις δημοσιευσεις του τσαρα, μαφιοζος δεν ειναι. εδω δε χωραει συζητηση. στη χειροτερη ειναι μια πορνη. εγω πρεπει να φυγω τελος παντων κανε ο,τι καταλαβαινεις


Απ' ό,τι φαίνεται δυστυχώς δεν πρόκειται να βγει σήμερα οπότε δεν υπάρχει λόγος να επιμένω. Πιστεύω ότι πέφτεις λάθος γι' αυτόν. Έχει κακό ρόλο. Ωστόσο επειδή μου γάμησες το μυαλό αλλά σε έχω αθώο ακόμη, θα ξαναδιαβάσω τα κείμενά σου και τα δικά του το βράδυ μπας και βρω κάτι που να μου έχει διαφύγει. Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω από που εκπηγάζει η σιγουριά σου. Να είστε μαζί κακοί και επειδή τον βρήκα όντας τόσο σίγουρος γι' αυτόν και την Έμιλυ να θέλετε να μου αλλάξετε τις πεποιθήσεις, έτσι ώστε αν τυχόν πεθάνω και φανεί η αθωότητά μου να με παρουσιάσετε σαν να είχα αλλάξει τις απόψεις μου γι' αυτόν;...Ειλικρινά δεν ξέρω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Soukouu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Soukouu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Εχω κουραστει να λετε τα ιδια και τα ιδια
Δε θα σχολιασω το τιποτε απολυτως γιατι δεν εχετε προσθεσει τιποτα απολυτως τις τελευταιες 15 ωρες.
Το. Μονο που εγινε ειναι οτι ο αυτοκρατορας οποιος και να ειναι επαιξε καρτα εμαθε για ικαριωνα και τομ αθωωνει ετσι. Στοιχηματίζω οτι ξερετε ολοι τον αυτοκρατορα και για αυτο δε θα αναφερω ονοματα για να μη βοηθηθει η μαφια.
Το ποιντ ειναι να φυγει η νεφελη σημερα ικαριωνα γιατι εχοντας μονο μια καρτα δε μπορει να σωσει τον εαυτο της. Δε στεκουν οι βλακειες πκυ λες να βγαλουμε αλλους μαφιοζους γτ εχουν κάρτες. Εκεινες οι καρτες αν ειναι ακυρωση ψηφοφοριας κλπ θα τους σωσουν και ειναι αργα για να προλαβουν ολοι να αλλαξουν. Οποτε με μια καρτα η νεφελη ειναι ευκολο να φυγει
Οποτε βοηθηστε να τη βγαλουμε και μη σπατε ψηφους οπου να ναι. Η ψηφοφορία σε αυτο το σημειο ειναι ξεκαθαρα αναμεσα σε νεφελη πολ


Ο πολ ειναι αθωος οπως εχουμε πει γιατι η μαφια θα τον διδασκαλευε λιγο τι να πει το χουμε πει πολλες φορες εκτος και αν ειναι σημα ολων αυτων προς αυτον να μαζευτεί σαν δα ξερω γω.
Δε πιστευω οτι ειναι μαφια.
Βγαλτε τη νεφελη σημερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Εν τω μεταξύ κάτι άτομα σαν τη Nefeli και τον Σπυράκο παίζουν τόσο βολικά. Άφαντοι παντού, μπαίνουν και σχολιάζουν με τρόπο που φαίνεται ότι έχουν παραλείψει να διαβάσουν κάποια κείμενα (ή επίτηδες το παρουσιάζουν σαν να έχουν παραλείψει να τα διαβάσουν ώστε να παρουσιάζουν τις απόψεις κάποιου όπως τους συμφέρει) και έτσι θα μπορούν να δικαιολογήσουν πιο εύκολα μια ξαφνική και φαινομενικά αγανακτισμένη και αψυχολόγητη Άμεση Προφυλάκιση προς κάποιον παίκτη. Ωστόσο επειδή έχει χαθεί η μια προφυλάκιση και ξέρουν ότι υπάρχει ακύρωση προφυλάκισης παραέξω διστάζουν να πετάξουν ακόμη τέτοια κάρτα. Ίσως προς το Σαββατοκύριακο να το κάνουν γύρω στις 4 το πρωί, όπως συνηθίζεται. Πάντα στη μαφία χρειάζεται να υπάρχει και ο 'τρελός του χωριού' ή ο 'άτσαλος παίκτης' που δρα βεβιασμένα, δήθεν μη πολυέχοντας κατανοήσει το τι γίνεται. Γι' αυτό οι πολίτες που έχουν την ακύρωση προφυλάκισης το νου τους μέσα στο ΣΚ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Τασούλη για αρχή χάρηκα που είδα επιτέλους το ποστ σου. Παρ' όλα αυτά θέλω να ξεκαθαρίσω ότι δεν μπορώ να σε αθωώσω ακόμη, με δεδομένο ότι μόλις σήμερα τα ξημερώματα σχολίαζα ότι είσαι πιθανός ύποπτος για μένα. Παρ' όλα αυτά επειδή χρειάζομαι μία φωνή λογικής στο θρεντ αυτή την στιγμή...

εδώ λοιπον ειπε ότι ο ντιουμ είναι μαφιοζος. Εστω ότι ο εμμανουηλ ηταν ντετεκτιβ. Σε αυτό το σημειο λογω του ρολου του δε θα μπορουσε να ξερει ποτε τι ρολο βαραει ο ντιουμ. Η μονη πιθανοτητα είναι σε αυτό το σημειο να επαιξε καρτα στον ντιουμ. Κακή κίνηση; Αυτό είναι στην κρίση του καθενός αλλά σε ερωτηση του ‘είναι ο ντιουμ με τους πολιτες;’ ο εμμανουηλ θα ελαβε απαντηση όχι οποτε ετσι θεωρησε ότι ο ντιουμ είναι μαφιοζος. Βεβαια αμφιβαλλω εάν θα επαιζε καρτα στο σημειο αυτό…

Πείτε το επιτέλους κάποιος, δεν μπορώ να καταλάβω την εμμονή με τον ντετέκτιβ....

εδώ ηταν από τις πρωτες φορες που υπηρξε μια σχετικη πιεση προς αυτά τα ατομα… από την άλλη Ζωη κι εσυ μας εχεις συνηθισει σε αλλου τυπου σεντονια, τι γινεται;

Αν και σήμερα μας κέρασε ένα σεντονάκι, συνεχίζω να έχω κι εγώ αυτή την απορία. Και δεν μου άρεσε και κάτι άλλο στο ποστ της που το σχολίασα ήδη.

εγω θεωρω ότι η μεθεξις ηταν απλα καμμενο χαρτι, εφυγε χωρις πολλα πολλα και χωρις να φανερωθουν αλλοι μαφιοζοι. γιατι αν δεν ηταν μαφιοζα θα εριχνε την καρτα της στον εμμανουηλ να δουμε ολοι τι ηταν.. αλλα αυτό συνεφερε για να βγουν καποιοι να υποθεσουν αλλους ρολους για τον εμμανουηλ (όχι ότι κι εγω δεν εχω αλλα σενάρια σαφώς)

Επίσης θενκς. Είχε πολύ μεγαλύτερο νόημα η κάρτα στον Εμμανουήλ σε κάθε περίπτωση, γιατί θα ξεκαθάριζε αρκετά πιο νωρίς. Ειδικά όταν οι εναλλακτικές ήταν αυτός ή ο φαστ.

το να ρωτησε για τον τσαρα τον οποιον και δεν ξαναανεφερε δεν παιζει; για μενα ουτε και με 5εκατομμυρια ευρω δε θα ρωτουσε

Όχι Τάσο, δεν παίζει να ρώτησε αν πιστεύεις ότι δεν είμαι μαφία. Γιατί με κατηγόρησε γύρω στο μεσημέρι της δεύτερης μέρας. Οπότε δεν στέκει το να ρώτησε και να είδε ότι δεν είμαι μαφία, αν αυτό πήγες να πεις σαν σενάριο.

Καταρχας θα ξεκινησω απο εσενα Ικαριονα και θα ηθελα να επαναπροσδιορισεις το τι νομιζεις για τον τσαρα. Είναι πολιτης, στη χειροτερη ΔΑ ή πορνη αλλα υπαρχουν αλλα ατομα που ταιριαζουν σε αυτό το ρολο καλυτερα από τον τσαρα καθως και αν ηταν ΔΑ θα ειχε ηδη αθωωθει από αλλα πραγματα που εχουν υποθει. Εδώ θα δωσω τελος και είναι κριμα 3 πολιτες να σφαζομαστε μεταξυ μας.
Από κει κι επειτα εχουμε και λεμε…

Σιγά που θα πειστεί, τώρα θα σε βγάλει κι εσένα μαφία...

Η Μελανια ξαφνικα εμαφνιστηκε σημερα και σα σωστη μαφιοζα δεν καθεται να τα πιασει όλα εξ αρχης να δωσει αποδειξεις, παρα πεταει λογια στον αερα. Εάν θες να συνεννοηθουμε κοπελια να βγουνε εξω οι μαφιοζοι (εάν δεν εισαι εσυ) κατσε και δες το θεμα απ την αρχη ολο και δωσε πραμα για σκεψη. Τοπ υποπτος και πιπες σε μενα δεν περνανε, δεν ειμαστε 15χρονων πλεον.

Για την Μελανία θέλω να της δώσω λίγο χρόνο να γράψει περισσότερα και να βγάλουμε μια άκρη. Κατά προτίμιση να αναλύσει και λίγο περισσότερο τις σκέψεις τις. Γιατί μερικές δεν βγάζουν νόημα. Βγάζει ταυτόχρονα υπόπτους εμένα, εσένα και τον ικαρίωνα, την στιγμή που εγώ κατηγορούσα εσένα και τον ικαρίωνα κι ο ικαρίωνας έμενα. Είπαμε μπορεί να κατηγορηθούν μαφιόζοι για ξεκάρφωμα, αλλά οκ, too much...

Η Νεφελη κοντευε να φυγει την ειχαμε υποπτευθει ολοι και ξαφνικα περασε στην αφανεια τελειως. Δεν εχει ασχοληθει πλεον κανεις μαζι της και προφανως δεν εχει καλο ρολο διοτι εάν ειχε θα την ειχαν πεταξει σουμπιτη εξω, το ιδιο και με τη ντοιτς αλλα όχι σε τετοιο βαθμο.
Από την άλλη και ο τζονυ ειχε κινησει πολλες υποψιες και οι κινησεις του είναι περιεργες επισης και θελω να τον παρακολουθω.

Άρα πιστεύεις ότι η Νεφέλη παίζει να είναι μαφία και να προσπαθεί να την βγάλει λάδι, αφού σώθηκε στην ψηφοφορία;
Η Ντόιτς μου φαίνεται πιο ύποπτη σίγουρα, τα έχω πει και νωρίτερα.
Τον τζόνι δεν τον καταλαβαίνω. Ή που είναι αθώος και δεν ξέρει τι του γίνεται, ή που είναι μαφία και τον έχουν εδώ να μας τρολλάρει και να μην τον παίρνουμε στα σοβαρά.

Η δολοφονια της χιμελας με εχει ειλικρινα προβληματισει διοτι η δολοφονια του αγγελου θα επρεπε με μαθηματικη ακριβεια να ειχε γινει τη μερα που εγινε της χιμελας. Δεν κολλαει πουθενα να δολοφονηθηκε πρωτα η χιμελα και μετα ο αγγελος. ΔΕΝ ΚΟΛΛΑΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ. Και σημερα τον αγγελο τον περιμενα για θυμα 1000%. Αυτό με βάζει σε σκέψεις ως προς το ρολο της χιμελας καθως απλα συμφωνησαμε πως είναι αθωα χωρις πολλα πολλα. Αυτό το θεωρω παρα πολύ υποπτο και ειμαι σχεδον σιγουρος ότι θα επιστρεψει με νεκροφανεια πισω ως 100% αθωα. Αν παρατηρησει κανεις γενικως η χιμελα δεν ασχοληθηκε πολύ σχεδον με κανενα και εμεινε σχετικα στην επιφανεια (ισως να μην το επετρεπαν και οι συνθηκες αλλα θα δουμε).

Για μένα, δεν είναι τόσο περίεργη η δολοφονία της Σύλβιας. Γιατί αν δεις και την δολοφονία του αγγελόγιαννου, έχουν κάποια κοινά στοιχεία. Και οι δύο δεν είχαν πάρει ξεκάθαρη θέση σε κόντρες, ειδικά η Σύλβια αμφιταλαντευόταν πολύ όσο έμεινε στο παιχνίδι. Ο αγγελόγιαννος την είπε κανα δυό φορές σε μένα, αλλά ως εκεί.
Αλλά εσύ πιστεύεις ότι είναι πιθανό να είναι μαφία και να σκότωσαν μαφιόζο για να τον φέρουν πίσω ως αθώο; Με την μεθ 99% mvp?

Επειτα η σταση του ιορδανη είναι καπως περιεργη. Ναι εχει ένα κολλημα με τον πολ αλλα περαν αυτου δεν εχει και πολλα παρε δωσε με τους υπολοιπους τοσο πολύ και μου φαινεται πως κατι κρυβεται εκει πισω.
Η κλαιρ από την άλλη σχετικα κατευθυνομενη θα τη χαρακτηριζα.
οι αλλοι στους οποιους δεν εχω αναφερθει να μη χαιρονται θα ρθει και η σειρα τους.

Ο Ιορδάνης με μπερδεύει η αλήθεια είναι. Δεν μου αρέσει η στάση του με τον Πολ, γιατί δεν μπορώ να καταλάβω πως τον βγάλανε τόσο σίγουρα μαφιόζο. Αλλά όπως είπα και πριν, δεν είναι ότι αυτό είναι μακριά από τον τρόπο σκέψης του Ιορδάνη.


α και ψήφος στον Johnny15 καθως εγω ακομα πιστευω οτι ειναι υποπτος και απλα εχει ξεφυγει. μπορει να αλλαξω εαν ειμαι τριγυρω στην ψηφοφορια, θελω να πιω εναν καφε γιατι δεν αντεχω αλλο μπροστα στο πισι
επισης ικαριονα και τσαρα ποια η γνωμη σας για το δημητρη;

Για τον ΔημητρηΣ λέμε έτσι; Δεν καταλαβαίνω Χριστό με την πάρτη του. Έχει πολύ άκυρα μηνύματα ώρες ώρες και άλλες προσπαθεί να ασχοληθεί σοβαρά. Δεν ξέρω τι συμβαίνει μ' αυτόν.

μπορεις για μια αεγρεη45 στιγμη να τα βαλεις κατω και να δεις οτι ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΥΤΕ ΦΑΝΕΡΟΣ ΟΥΤΕ ΚΡΥΦΟΣ ΜΑΦΙΟΖΟΣ. Θα κατσεις να συννενοηθουμε 3 πολιτες τωρα που βρεθηκαμε τι στον πεοντα θα κανουμε με τις ψηφοφοριες; ξεκολλα το μυαλο σου και μην κανεις μαλακιες θα το μετανιωσεις ασχημα στην πορεια. Εαν τοσο πολυ πιστευεις πως ειμαι αθωος και οτι ρωτησε ο εμμανουηλ που δε ρωτησε ποτε αλλα τεσπα εμπιστευσου με σε αυτο και μονο. ειναι κριμα τη στιγμη που εχουμε βρεθει 3 πολιτες να το χαλασουμε, παμε να βρουμε και τους υπολοιπους. θερμη παρακληση προς μελανια αν εισαι πολιτης ΑΠΕΔΕΙΞΕ ΤΟ να εχουμε βρεθει 4 σιγουροι εστω.

Αν λες αλήθεια είναι πολύ σημαντικό να συμβεί αυτό, γιατί η διάσπαση αυτές τις μέρες μόνο καλό δεν κάνει...

η εμιλυ μπορει να καθεται και να χασκογελαει. θες να παμε εμιλυ; εγω μεσα ειμαι. ο τσαρα ειμαι σιγουρος οτι εχει κατεβασει ο,τι καντηλια σου χουν κατεβασει ολοι οι ανθρωποι που εχουν περασει απ τη ζωη σου, μονο που εκεινος τα ειπε σε 5 λεπτακια. Ξεκολλα το μυαλο σου και δες τα πραγματα καθαρα και μη με εκνευριζεις

Εγώ δεν θεωρώ την Έμιλυ μαφιόζα και δεν θα σας ακολουθούσα σ' αυτή την περίπτωση.

Επίσης σε παρακαλώ, μπορεί να εκφράζεσαι λίγο καλύτερα. Έχω εκνευριστεί όντως με την στάση του ικαρίωνα, αλλά δεν μου αρέσουν τέτοιες συμπεριφορές στο παιχνίδι. :)

Σε κάποιο ποστ Ικαριωνα, είπες να σε εμπιστευτώ. Θα το κανω.ψηφίζω τον Tsarachaf κ το βραδυ θα διαβασω προσεκτικα τα ποστ του ξανα. Μπορεί η νεφέλη να κρύβεται στη σιωπή, τον Πολ να τον υποψιάζομαι απο χθες, ομως σε αυτη τη φαση, και ακριβως επειδή εξήγησα γιατι εμπιστεύομαι τον Ικαριωνα, πιστεύω πως η εμμονή μαζι του ειναι καθε αλλο παρα τυχαια
Θα επανέλθω αργότερα.

Αυτές οι εμπιστοσύνες δεν μου αρέσουν. Δεν με νοιάζει η ψήφος σου, αλλά ντάξει είπαμε. Πάλι δεν τολμάς να πλησιάσεις εκεί που πρέπει να πάρεις μια σοβαρή απόφαση.


Θα ψηφίσω ανώδυνα και ηλίθια για πολλούς την Ερις. Δεν μιλάει ιδιαίτερα, αλλά συνήθως δεν βοηθάει (όπως και εγώ βέβαια) στο παιχνίδι και εμπιστεύθηκε (τον Ικαρίωνα) και ψήφισε τον tsarachaf, ενώ τα όσα είχαν λεχθεί εκ μέρους του δεν ήταν παράλογα κατά βάση.

Ρε Νεφέλη δηλαδή τι φάση; Δεν βγάζει κανένα απολύτως νόημα αυτό που κάνεις εδώ... Δεν με νοιάζει αν με υπερασπίζεσαι, αλλά δεν μπορώ να καταλάβω με ποια λογική ρίχνεις αυτή την ψήφο αυτή την στιγμή και κάνεις το ίδιο με τον πρώτο γύρο..

Κάποιος τρολλάρει άγρια! Αν θέλεις μπορώ να ψηφίσω εσένα και να την κάνεις μια ώρα αρχίτερα! :) Έτσι κι αλλιώς είσαι στους βασικούς ενόχους μου όπως έχω πει ΠΟΛΛΕΣ φορέ εδώ και ΑΡΚΕΤΕΣ μέρες.

Για την ιστορία:

Ποιος δημοσίευσε; Σύνολο μηνυμάτων: 813
Όνομα χρήστη Μηνύματα Ikarionas 128 PolGR1509 63 dimijim 58 Ερις 50 Johnny15 46

Εσύ όπως είπαμε, τώρα πρέπει να πήγες στα 8 μηνύματα.
Φιλιά!

ΟΚ, άκυρο δε θα έφευγες με τη μία αλλά θα γινόταν μια ωραιότατη ισοβαθμία και θα την έκανες και πάλι, πιστεύω! Χοχο

Να υπενθυμίσω εδώ ότι μας νοιάζει η ποιότητά και όχι η ποσότητα των μηνυμάτων. Καλύτερα να ποστάρεις 20 μηνύματα με νόημα, παρά 100 που λες τα ίδια και σπαμμάρεις.
Αν και για την Νεφέλη έχεις δίκιο.

Δεν είμαι καθόλου σίγουρος για την Νεφέλη και έχω σχολιάσει αρκετά για τον Πολ, αλλά επειδή δεν μου αρέσει η διαφορά που έχει δημιουργηθεί μεταξύ Πολ και Νεφέλης, θα ψηφίσω Nefeli Graf, για να δω ποιος θα πάει να σώσει ποιον...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top