Palermo #43 - Επιδημική έκρηξη

Ψηφοφορία 15/7 - Ποιος θέλετε να αποχωρήσει;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 11)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Είχα σκοπό να το κάνω από χθες βράδυ αλλά λόγω προβλημάτων υγείας δεν μπορούσα να είμαι από υπολογιστή.
Η aegloswen έπρεπε να μπει. Εμένα δεν μου φάνηκε εξ αρχής ύποπτη. Αντίθετα η δολοφωνία της με έκανε να πιστεύω όλο και πιο πολύ ότι ήταν αθώα.


Αν είναι όντως μέντιουμ, ελπίζω να εκμεταλλευτεί την ευκαιρία κατάλληλα

Ωραία κι εγώ σου λέω ότι είναι αθώα. Τι θα προσφέρει στο παιχνίδι ένας παίκτης που σκέφτεται ως εξής:

Ξέρω ότι η Χ είναι αθώα
Ο Ψ κατηγορεί τη Χ
Άρα ο Ψ είναι σίγουρα δολοφόνος

Ειλικρινά πιστεύεις ότι θα προσφέρει πολλά πράγματα στο παιχνίδι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Ωραία κι εγώ σου λέω ότι είναι αθώα. Τι θα προσφέρει στο παιχνίδι ένας παίκτης που σκέφτεται ως εξής:

Ξέρω ότι η Χ είναι αθώα
Ο Ψ κατηγορεί τη Χ
Άρα ο Ψ είναι σίγουρα δολοφόνος

Ειλικρινά πιστεύεις ότι θα προσφέρει πολλά πράγματα στο παιχνίδι;

Πιστεύω πως τώρα που της δώθηκε δεύτερη ευκαιρία θα αλλάξει τον τρόπο που παίζει. Αν έχει όντως σημαντικό ρόλο, θα μπορέσει να μας βοηθήσει πολύ! Μην την αποκλείεις από τώρα, περίμενε να δούμε πως θα κινηθεί.


Μην τα βλέπεις όλα schwarz και weiß ( μαύρα και άσπρα!) υπάρχει και το γκρί!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Πιστεύω πως τώρα που της δώθηκε δεύτερη ευκαιρία θα αλλάξει τον τρόπο που παίζει. Αν έχει όντως σημαντικό ρόλο, θα μπορέσει να μας βοηθήσει πολύ! Μην την αποκλείεις από τώρα, περίμενε να δούμε πως θα κινηθεί.

Τρίχες. Πάλι εμένα θα κατηγορεί. Και να μην το κάνει πάλι θα κολλήσει κάπου αλλού. Σιγά μη βοηθήσει το παιχνίδι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,804 μηνύματα.
Αυτό ακριβώς θες να πιστέψουμε. Ότι η μαφία σκότωσε την Iris για να ρίξει τις υποψίες πάνω σου. Ένας από τους λόγους που σκότωσε την Iris ήταν ακριβώς για να νομίζουμε ότι αποκλείεται να θέλει να ρίξει τις υποψίες πάνω σου. Ένας δεύτερος λόγος που τη σκότωσε, ήταν ο ρόλος που είχε. Δεν επιτρέπεται σαφώς να τον αποκαλύψω αλλά με μια προσεκτική παρατήρηση τον βρίσκει κανείς.

Aυτό θέλω να πιστέψετε γιατί έτσι έχει η κατάσταση.Βρηκαν πάτημα για να ξεκινήσει κύμα πάνω μου,θα σε παρακαλούσα να επανεξετασεις το ενδεχόμενο να'μαι εγώ ο ΔΑ.Αν επιμένεις ακόμη δε μπορώ να κάνω κάτι,εσύ θα στερήσεις έναν ακόμη πολίτη από το παιχνίδι.


Αρχική Δημοσίευση από Ikarionas:
Καλός ρόλος ήταν.
Θα κοιτάξω άλλη μια φορά τα post της και θα επανέλθω.


Αρχική Δημοσίευση από Ikarionas:
Και η Guest 278211 δεν βρισκόταν στη λίστα με τους υπόπτους μου αλλά αυτό τι σημαίνει; Ότι δεν πρέπει να ανανεώνεται η λίστα με βάση τα νέα δεδομένα; Αν γινόταν αυτό κάθε παιχνίδι θα ήταν αναγκαστικά χαμένο. Εγώ βλέπω πως αρκετά άτομα σε αποκάλεσαν έμπειρο παίκτη. Τώρα το αν είσαι ή όχι δεν το γνωρίζω. Κι εμένα η αλήθεια είναι ότι σαν ΔΑ παίζεις αρκετά άσχημα. Αλλά δεν ξέρω τι θα έκανα εγώ σε αντίστοιχη περίπτωση. Είναι δύσκολος ρόλος.
Aρκετά; Μόνο τον Σπυράκο πήρε το μάτι μου.Δεν σου απαγορεύω να ανανεώνεται η λίστα του προς θεού απλά κάθε ποστ σου έχει και διαφορετικό σενάριο,μερικά με άλλους παίκτες.

Αρχική Δημοσίευση από Ikarionas:
Μια πρώτη αντίδραση είναι το ότι μέσα σε λίγη ώρα έχεις γράψει ήδη τρία post, όταν έγραφες αραιά και που τις προηγούμενες μέρες. Μια δεύτερη αντίδραση είναι ότι χρησιμοποιείς αρκετές φορές το σόφισμα της ετεροζήτησης, δηλαδή αλλάζεις θέμα. Αντί να απαντήσεις στις κατηγορίες, μεταφέρεις τη συζήτηση σε μένα και στο ότι αλλάζω συχνά υπόπτους ή ότι σε στοχοποιώ κλπ. Μια τρίτη αντίδραση είναι ότι επιστρέφεις διαρκώς, αναζητώντας επιχειρήματα κατά εμού, σε περιπτώσεις που φαίνονται μεν να έχουν δόσεις αλήθειας αλλά που μια πιο προσεκτική τους ανάλυση φανερώνει πως δεν ισχύουν. Για παράδειγμα τα όσα λες ότι έκανα με τον Σπυράκο, μπορεί εύκολα να τα δικαιολογήσει κανείς αν διαβάσει τα κείμενα που έγραψα χτες. Και επαναλαμβάνω βέβαια ότι το γεγονός ότι θεωρούσα κάποιον ένοχο ενώ παίζει να ήταν αθώος (δεν είμαι εντελώς σίγουρος για την αθωότητα του Σπυράκου) δεν λέει τίποτα. Δεν σημαίνει ότι κάθε φορά που θα θεωρώ κάποιον ένοχο, θα είναι κι αυτός αθώος. Πάλι σόφισμα της σύνθεσης και επαγωγική γενίκευση. Δηλαδή δεν θα πρέπει να κατηγορώ κάποιον, μην τυχόν και είναι αθώος; Πολλά σοφίσματα μαζί στην άμυνά σου.
Όχι εγώ θα μπορούσα να είμαι πολλά πράγματα αλλά όχι ΔΑ. Δεν θα έριχνα κάρτα ακύρωσης ψήφου αν ήξερα ότι θα μπορούσα άνετα να γλιτώσω με ανταλλαγή ψήφων. Υπάρχουν κάποιοι ρόλοι που αυτομάτως αποκλείεται να τους έχουν κάποια άτομα.
Δηλαδή τι περίμενες,να μην κάτσω να υπερασπιστώ τον εαυτό μου σε κατηγορία κακού ρόλου;
Στη κύρια παράγραφο καλώς,με κάλυψες.
Γιατί όχι ΔΑ; Γιατί να μην το κάνεις για να απενοχοποιηθείς από τον ρόλο αμέσως; Είδες τι ωραία που είναι να σου προσάπτουν ρόλους; :P

Η aegloswen δεν προσέφερε τίποτα στο παιχνίδι, εκτός ίσως απ' το να μας δείξει ότι η kleop ήταν αθώα, αν ήταν όντως medium. Από κει και πέρα είχε κολλήσει πάνω μου μέχρι την τελευταία στιγμή. Τέτοιοι παίκτες μόνο κακό μπορούν να κάνουν στο παιχνίδι και είπα ήδη ότι την θεωρώ από τους χειρότερους παίκτες που έχω δει. Για τη δεύτερη θέση αγωνίζεται ο Dumenuke αλλά αυτός παίζει να έχει και κακό ρόλο. Ποιος ο λόγος να ξοδέψει κανείς μια κάρτα ολικής επαναφοράς στο παιχνίδι ενός παίκτη που δεν μπόρεσε να σκεφτεί το εξής απλό, ότι αν ως μέντιουμ είδε πως η kleop είναι αθώα και πως αν υπάρχει κάποιος που κατηγορεί την kleop ως ένοχη, δεν σημαίνει πως αυτός ο κάποιος έχει κακό ρόλο, επειδή η άλλη ξέρει την αθωότητα κάποιου άλλου. Αν εγώ δηλαδή έχω καταλάβει ποιοι είναι οι συγκάτοικοι και υπάρχει κάποιος που τους κατηγορεί, πάρει να πει ότι είναι κακός ρόλος; Ασφαλώς και όχι. Όλοι αναγκαστικά έχουμε κατηγορήσει και αθώους. Έτσι πάει το παιχνίδι. Να πω ότι θα παίξει κάποιος την ηχώ και θα τους φέρει όλους μαζί πίσω μπας και βγάλει κάποια άκρη, οκ. Αλλά ολική επαναφορά σε έναν τέτοιο παίκτη; Σπατάλη σημαντικής κάρτας.
Mη ξεχνάς ότι ήταν το δεύτερο θύμα της δολοφονίας,μπορεί μ'αυτα που γράψαμε μετά τη δολοφονία της,να'χει να προσφέρει κάτι για'σένα μιας και λες ότι δεν προσέφερε τίποτα.Εμένα αυτό που με προβληματίζει είναι ότι ενώ ξέρεις ότι έχει καλό ρόλο,δε της θες στο παιχνίδι.Άμα θες το καλό των πολιτών και αν έχουμε πέσει μέσα στον ρόλο της,την χρειαζόμαστε ενεργή.

Αν εισαι πολιτης, επαναλαμβανω αν, και ανατρεξεις σε παλιοτερα μηνυματα, θα καταλαβεις γιατι σκοτωσαν την iris.
Οπως είπα και στον ikariona,θα κοιτάξω άλλη μια φορά τα posts της.

Περιμένω να δω τι έχει να πει η aegloswen (ενώ πρέπει να διαβάσει 2-3 σελίδες :hehe: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Αν έχει κάποιος άλλη κάρτα νεκροφάνειας, ας επαναφέρει τον DumeΝuke όταν αυτός τα τινάξει. Έχει πολλά να προσφέρει στο παιχνίδι κι αυτός. Όπως θα μας προσφέρει πολλά και η aegloswen. Χαίρομαι πολύ που θα είναι ξανά μαζί μας να μας βοηθήσει να λύσουμε το πρόβλημα. Υπολογίζω στη συμβολή της.

Αφού έγινε ήδη μια σπατάλη σημαντικής κάρτας, η δεύτερη θα μας τρομάξει; Παίζουμε στην καλύτερη των περιπτώσεων με 6 κακούς ρόλους. Έχουμε περιθώριο για λάθη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Giamou

Νεοφερμένος

Ο Giamou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 114 μηνύματα.

Απολύτως δεκτό, έχεις δίκιο. Μόνο που υπάρχει ένα πρόβλημα - εδώ, ο Tzoum ηταν απλά ένα troll. Καταλαβαίνεις ότι δεν μπορούμε να τον προτιμήσουμε μόνο βασισμένοι στο δικό σας λόγο. :/: Επίσης, μόνο ο Ikarionas λέει ότι η aegloswen είναι κακή παίκτρια, αλλά δεδομένου του post του DumeNuke δεν νομίζω ότι είναι σε καλύτερη μοίρα, δυστυχώς.

Ναι, ενταξει σωστο αυτο που λες. Εγω παντως δεν ειμαι τοσο σιγουρος πως η aegloswen ειναι medium.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Ναι, ενταξει σωστο αυτο που λες. Εγω παντως δεν ειμαι τοσο σιγουρος πως η aegloswen ειναι medium.

Αν είναι τόσο έμπειρη παίκτρια, όπως την παρουσιάζουν, το λογικό είναι να μην είναι medium, το να μην έδειχνε τόσο εύκολα τον ρόλο της. Επειδή όμως εγώ δεν την θεωρώ καθόλου καλή παίκτρια, έχω πειστεί απ' το σενάριο να είναι όντως medium.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Claire Rentfield

Περιβόητο μέλος

Η Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 6,051 μηνύματα.
Καλό μεσημέρι παιδιά.:)
Παίζω την κάρτα μου της τυμβωρυχίας για τον Σπυρακος (^^).


Επίσης για σήμερα ψηφίζω Cupid.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
hello babies. :redface:
Deutsch... Lover σ'ευχαριστώ πολύ για την επαναφορά καλή μου. Με φαγαν βράδυ,ύπουλα και συντονισμένα. :hehe:

Θα μελετήσω όλα τα πόστ που έχουν γίνει ως τώρα και θα επανέλθω με την ψήφο.

Εileen, θα συμφωνήσω στις περισσότερες παρατηρήσεις σου, αγαπώ και το quote σου, αλλά χρειάζομαι λίγο χρόνο για να απαντήσω πίσω.

Αν έχει κάποιος άλλη κάρτα νεκροφάνειας, ας επαναφέρει τον DumeDuke όταν αυτός τα τινάξει. Έχει πολλά να προσφέρει στο παιχνίδι κι αυτός. Όπως θα μας προσφέρει πολλά και η aegloswen. Χαίρομαι πολύ που θα είναι ξανά μαζί μας να μας βοηθήσει να λύσουμε το πρόβλημα.

Αφού έγινε ήδη μια σπατάλη σημαντικής κάρτας, η δεύτερη θα μας τρομάξει; Παίζουμε στην καλύτερη των περιπτώσεων με 6 κακούς ρόλους. Έχουμε περιθώριο για λάθη.
Ενώ εσύ έχεις προσφέρει πάρα πολλά στο παιχνίδι εκτός από το σπάμ σου. :redface:

Ικαρίωνα πάντως, σε παρακαλώ πολύ, ηρέμησε λίγο.
Δημιουργείς αρνητική ατμόσφαιρα στο παιχνίδι, με εκνευρίζεις απίστευτα και είναι και καλοκαίρι, είμαι και λιοντάρι,
δεν θέλω και πολύ να εκνευριστώ. :hehe:
Έχεις κράξει τους πάντες όχι μόνο σε επίπεδο παιχνιδιού΄, αλλά θεωρώ πως ξεφεύγεις και από τα όρια με τους χαρακτηρισμούς σου ώρες ώρες.
Επίσης ο DumeDuke σε πείραξε πάλι επειδή έκανε ένα υπέροχο μεγάλο πόστ εναντίον σου, εξηγώντας το πως ανά ώρα, βρίσκεις και άλλους ενόχους, αθωώνεις άλλους, και διώχνεις εν τέλει όποιον σου καπνίσει επηρεάζοντας το πως κινούνται πολλοί πάικτες.
Επίσης όπως δεν με θεωρείς εσύ καλή παίκτρια, έτσι δεν σε θεωρώ ούτε εγώ καλό παίκτη.
Τουλάχιστον όχι βοηθητικό προς τους πολίτες. Γιατί αν είσαι κάτι άλλο, ίσως έχεις παίξει και πολύ καλά τον ρόλο σου ως τώρα.

Θα σε ψηφίζω μέχρι να βγείς, νομίζω πως το ξέρεις αλλά δεν θα κάνω το λάθος να ασχολούμαι μόνο μαζί σου αυτή τη φορά.
Φιλάκια. :-* θα επανέλθω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Καλό μεσημέρι παιδιά.:)
Παίζω την κάρτα μου της τυμβωρυχίας για τον Σπυρακος (^^).


Επίσης για σήμερα ψηφίζω Cupid.

Ενδιαφέρον κίνηση....


@aeglo από αυτό:P ( δεν μπορώ να το γράψω μόνη μου :redface: )
Παρακαλώ! Περιμένω με ανυπομονυσία τα πόστ σου!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
:popcorn:
Τι να ήταν άραγε ο Σπυράκος;
Ήταν...
:popcorn:
Θα ανεβάσω καμιά πίεση με τα πολλά :popcorn:
Ο Σπυράκος...
ήταν...
ο Δήμαρχος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Πέμπτη 7/7
  1. aegloswen
  2. Claire Rentfield --> Cupid
  3. Cupid
  4. Deutsch... Lover --> Claire Rentfield
  5. DumeNuke --> Ikarionas
  6. Eileen
  7. Emilouko
  8. Giamou
  9. Ikarionas --> tsarachaf
  10. i_lie_us --> Claire Rentfield
  11. JKaradakov
  12. Libertus
  13. mintin97 --> Claire Rentfield
  14. Nefeli Graf
  15. PieMaker
  16. Guest 278211 --> Claire Rentfield
  17. tsarachaf
  18. ultraviolence
  19. vassilis498
  20. Τάσος97

Ψήφοι
4 Claire Rentfield
1 Cupid
1 Ikarionas
1 tsarachaf

Η Χώρα των Φαντασμάτων
kleop - Ψηφοφορία 4/7
Tzoum - Δολοφονία 5/7
Mάιρα - Ψηφοφορία 5/7
Drama Prinzessin - Ποινή 6/7
iris17 - Δολοφονία 7/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
Σπυρακος (^^) - Τυμβωρυχία - Δήμαρχος

Απουσίες
Libertus #1
PieMaker #1
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Ikarionas
Ενεργοποίηση ιδιότητας Διεφθαρμένου Αστυνομικού: Αντιστροφή ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση Ψηφοφορίας από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Deutsch...Lover
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Claire Rentfield
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
hello babies. :redface:
Deutsch... Lover σ'ευχαριστώ πολύ για την επαναφορά καλή μου. Με φαγαν βράδυ,ύπουλα και συντονισμένα. :hehe:

Θα μελετήσω όλα τα πόστ που έχουν γίνει ως τώρα και θα επανέλθω με την ψήφο.

Εileen, θα συμφωνήσω στις περισσότερες παρατηρήσεις σου, αγαπώ και το quote σου, αλλά χρειάζομαι λίγο χρόνο για να απαντήσω πίσω.


Ενώ εσύ έχεις προσφέρει πάρα πολλά στο παιχνίδι εκτός από το σπάμ σου. :redface:

Ικαρίωνα πάντως, σε παρακαλώ πολύ, ηρέμησε λίγο.
Δημιουργείς αρνητική ατμόσφαιρα στο παιχνίδι, με εκνευρίζεις απίστευτα και είναι και καλοκαίρι, είμαι και λιοντάρι,
δεν θέλω και πολύ να εκνευριστώ. :hehe:
Έχεις κράξει τους πάντες όχι μόνο σε επίπεδο παιχνιδιού΄, αλλά θεωρώ πως ξεφεύγεις και από τα όρια με τους χαρακτηρισμούς σου ώρες ώρες.
Επίσης ο DumeDuke σε πείραξε πάλι επειδή έκανε ένα υπέροχο μεγάλο πόστ εναντίον σου, εξηγώντας το πως ανά ώρα, βρίσκεις και άλλους ενόχους, αθωώνεις άλλους, και διώχνεις εν τέλει όποιον σου καπνίσει επηρεάζοντας το πως κινούνται πολλοί πάικτες.
Επίσης όπως δεν με θεωρείς εσύ καλή παίκτρια, έτσι δεν σε θεωρώ ούτε εγώ καλό παίκτη.
Τουλάχιστον όχι βοηθητικό προς τους πολίτες. Γιατί αν είσαι κάτι άλλο, ίσως έχεις παίξει και πολύ καλά τον ρόλο σου ως τώρα.

Θα σε ψηφίζω μέχρι να βγείς, νομίζω πως το ξέρεις αλλά δεν θα κάνω το λάθος να ασχολούμαι μόνο μαζί σου αυτή τη φορά.
Φιλάκια. :-* θα επανέλθω.

Ο DumeNuke έγραψε υπέροχο post εναντίον μου; Που πήρε φράσεις και πράγματα που έλεγα και τα κόλλησε όλα μαζί, χωρίς να δείχνει τη σειρά με την οποία έγιναν τα γεγονότα; Αλλά ασφαλώς και θα θεωρούσες υπέροχο το post του DumeNuke. Το ότι εσύ δεν με θεωρείς καλό παίκτη σε μένα φαίνεται πολύ θετικό. Αν με θεωρούσες καλό παίκτη με τα δικά σου κριτήρια, θα έπρεπε να ξανακάνω αυτογνωσία.
Ναι βοηθητικός προς τους πολίτες δεν είμαι σίγουρα. Ευτυχώς υπάρχεις εσύ για να βοηθήσεις το παιχνίδι.
Ασφαλώς και θα με ψηφίζεις μέχρι να βγω. Λες να μην το ξέρω; Αυτό έλεγα και στους υπόλοιπους. Βγάλε με να ησυχάσεις. Επιτέλους να μειωθούν λίγο οι κακοί ρόλοι στο παιχνίδι.
Όσο για τους χαρακτηρισμούς τι σε πειράζει ακριβώς; Το ύφος; Λυπάμαι αλλά είμαι ειλικρινής. Δεν σε θεωρώ καλό παίκτη και το λέω. Πιστεύω πως θα κάνεις μεγάλη ζημιά στο παιχνίδι. Απ' το να σε γλείφω δημόσια παίζοντάς το ότι χαίρομαι που επέστρεψες και θα μας βοηθήσεις με τον ρόλο σου ενώ από μέσα μου να λέω ''να πάρει, γιατί την έφεραν ξανά'', δηλώνω με ειλικρίνεια αυτό που πιστεύω για σένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Claire Rentfield

Περιβόητο μέλος

Η Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 6,051 μηνύματα.
:popcorn:
Τι να ήταν άραγε ο Σπυράκος;
Ήταν...
:popcorn:
Θα ανεβάσω καμιά πίεση με τα πολλά :popcorn:
Ο Σπυράκος...
ήταν...
ο Δήμαρχος!
Μάλιστα...:/: Ομολογώ πως δεν το περίμενα....
Θα παρακαλούσα πολύ, αφού βγω και όποιος έχει άλλη κάρτα τυμβωρυχίας, να την παίξει σε μένα. Πιστεύω πως έτσι θα ξεκαθαρίσει αρκετά το τοπίο και θα καταλάβετε οι περισσότεροι, ποιός παίζει καλά, ποιός έχει εμπάθειες και διώχνει καλούς πολίτες, όπως και πολλά άλλα πράγματα.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Όσο λοιπόν περιμένουμε τη δημοσίευση της aegloswen, λέω να πω κάποια πράγματα για το "προφίλ" των δολοφονιών.
Διαφωνώ με τον Ικαρίωνα που τα παρουσιάζει ως κακά kills, και θα εξηγήσω το σκεπτικό μου:
  • Η εμπειρία δείχνει ότι επιλέγουν για δολοφονία παίκτες που είναι αμφιλεγόμενοι για τους πολίτες σε εκείνο το σημείο. Τι θέλω να πω; Επιλέγουν άτομα τα οποία δε θα σκεφτεί να σώσει ο γιατρός, ούτε ενδεχομένως να βοηθήσει η μάγισσα. Άρα, με αυτό τον τρόπο αποκτούν αριθμητικό πλεονέκτημα γιατί μετριάζονται οι πιθανότητες να χαθεί κάποια δολοφονία.
  • Επίσης, επιλέγουν για δολοφονία άτομα που επειδή εκείνοι ξέρουν ότι είναι μαφιόζοι, για αυτούς έχουν γνωστό ρόλο. Λίγο πολύ φάνηκε ο ρόλος της Έλενας, όπως και με την Iris - όλοι νομίζω έχουμε κάποιες υποψίες για το τι ήταν. Αυτό σε εμένα δείχνει ότι δεν έχουν βρει τον ΑΜ και για αυτό παίζουν στοχευμένα. Φοβούνται μην πέσουν κατά τύχη εκεί και βγει και ένας από αυτούς.

Αυτά. Δεν ξέρω αν μόνο σε εμένα φαίνεται έτσι ή αν βγάζει νόημα και για κανέναν άλλο το παραπάνω :/:

aegloswen:
GoT :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
:popcorn:
Τι να ήταν άραγε ο Σπυράκος;
Ήταν...
:popcorn:
Θα ανεβάσω καμιά πίεση με τα πολλά :popcorn:
Ο Σπυράκος...
ήταν...
ο Δήμαρχος!

Ασφαλώς και ήταν Δήμαρχος ο Σπυράκος. Τον είχα για Δήμαρχο ή μαφιόζο/πόρνη. Γι' αυτό χρησιμοποίησα την ακύρωση ψήφου όταν με είχε ψηφίσει και κινδύνευα να βγω. Φοβήθηκα μήπως ίσχυε το πρώτο. Προσπάθησα να σας το πω εμμέσως, όπως εμμέσως σας έχω πει για αρκετούς ακόμη ρόλους. Όταν ο ίδιος άρχισε να με αθωώνει μετά που αναφέρθηκα στο ότι έριξα την ακύρωση ψήφου λόγω φόβου δημάρχου, ψιλιάστηκα ότι με αθώωνε επειδή είχε καταλάβει το υπονοούμενο. Κατόπιν όταν κινδύνευε να βγει, τι έκανε; Ήταν 6-5 και έριξε επιπλέον ψήφο στην Drama πηγαίνοντάς την 6-6 σε ισοψηφία. Γιατί να κάνει κάτι τέτοιο ενώ δεν υπερέβαινε τους ψήφους της; Μα γιατί ήταν δήμαρχος. Να 'ναι καλά η Iris που τον σκότωσε χωρίς λόγο. Άλλη μια σημαντική κάρτα αχρηστεύτηκε. Αν κάποιος προσέχει το τι λέγεται και δεν βαριέται να διαβάζει και να ξαναδιαβάζει τα κείμενα, κατανοεί αρκετά πράγματα για ρόλους. Μέχρι στιγμής έχω βρει 6 καλούς ρόλους, μαζί με τον δικό μου και μάλλον τον ΔΑ και 2 δολοφόνους. Τα δεδομένα μπροστά μας είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Giamou

Νεοφερμένος

Ο Giamou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
[...]
Τώρα που κατέληξες κάπου με εμένα ελπίζω να σαν καλός πολίτης που είσαι να πιέσεις και άλλους, γτ απο χθές με εμένα ασχολήσε.
[...]
Λες ότι εγώ είμαι αυτός που λέει ασυναρτησίες, τη στιγμή που έχω κρατήσει σταθερά επιθετική στάση απέναντι σε εσένα και σχεδόν σταθερή στάση απέναντι στον Ιορδάνη από την αρχή. [...]
Θεωρώ πλέον προφανές το ότι ο ρόλος σου είναι ταγμένος με την μεριά των μαφιόζων και, ομολογώ, έχεις κάνει εξαιρετική δουλειά μέχρι τώρα, κατευθύνοντας την κοινή γνώμη. Αρχικά, δημιουργείς ρεύμα προς τους παίκτες της επιλογής σου και, όταν βλέπεις ότι τα πράματα έχουν πάρει τη ρότα τους, αποστασιοποιήσε από την κατάσταση και ψάχνεις το επόμενό σου θύμα.
Και για να κάνουμε μια πιο ενδελεχή έρευνα στο άτομο σου:
1η μέρα ρίχνεις ψήφο στον ultra, γιατί είσαι κατά της βίας, δεκτόν. Στη συνέχεια, γυρνάς την φαινομενικά random ψήφο σου σε ψήφο κατά της μαφίας, υποστηρίζοντας ταυτόχρονα ότι οι aegloswen, kleop και tsarachaf είναι επίσης ταγμένοι με τη μαφία. Κατηγορείς την kleop ως top ύποπτη. Μερικές ώρες μετά, στη λίστα των υπόπτων σου προστίθενται οι Libertus και Deutch Lover. Ψηφίζεις kleop. Κατηγορείς Σπυρακο, Libertus και Deutch ως τους βασικούς σου υπόπτους και ρίχνεις αιχμές κατά της aegloswen. H aegloswen σου την μπαίνει άσχημα, λέγοντας ότι διώχνεις πολίτες, στο οποίο απαντάς ότι μάλλον έχει πληροφορίες εκ των έσω, για να γνωρίζει ποιος είναι πολίτης και ποιος όχι. Το γυρνάς στο "Ο Σπυράκος είναι κακός, η kleop είναι αθώα", αφού βέβαια η kleop έχει αποχωρήσει από ψηφοφορία, στην οποία την ψήφισες κι εσύ. "Θεωρώ τον Σπυράκο και τον tsarachaf αρκετά ύποπτους και, αν υπάρξει ισοβαθμία στην οποία εμπλέκεται κάποιος από αυτούς, θα αλλάξω την ψήφο μου για να φύγει". Ψηφίζεις Σπυράκο. Αλλάζεις την ψήφο σου στην Claire, παρόλο που προτιμάς να βγει ο Σπύρος. Θεωρείς την aegloswen ως "αδύνατον να πεθάνει".
Στην πορεία, η aeg δολοφονείται. Ακολουθούν οι δημοσιεύσεις σου πού έχω παραθέσει παραπάνω σε spoiler, δεν θα βάλω υπερσύνδεσμους ξανά εδώ. Συνοπτικά:
Κατηγορείς την kleop ως ένοχη και καταφέρνεις να την βγάλεις με ψηφοφορία την 1η μέρα. Στην πορεία λες ότι δεν είσαι και τόσο σίγουρος τελικά για την ενοχή της. Η aegloswen σου την μπαίνει και καταλήγει νεκρή την μεθεπόμενη μέρα. Κατηγορείς τον Σπυράκο ότι είναι top ύποπτος, βγαίνει εκτός ως mvp και στη συνέχεια αλλάζεις άποψη, λέγοντας ότι η αποχώρηση του Σπύρου είναι δουλειά των μαφιόζων και στρέφεις πλέον τα μάτια όλων στην Drama. Θεωρώ ότι δεν χρειάζεται να συνεχίσω.
Δημιουργείς ρεύματα κατά αθώων πολιτών, τους βγάζεις εκτός με ψηφοφορίες και μετά ψάχνεις το επόμενο θύμα σου. Και αν δεις ότι δεν γίνεται να βγάλεις κάποιον με ψηφοφορία, τον πετάς εκτός παιχνιδιού τη νύχτα. Για μένα είναι ξεκάθαρο πλέον: Είσαι μαφιόζος. Σε ψήφισα σήμερα και θα συνεχίσω να σε ψηφίζω μέχρι να βγεις εκτός ή να με δολοφονήσετε.
[...]
ποιο ακριβως το προβλημα να ασχολειται με εσενα; κι ο ιορδανης με εσενα ασχολειται αλλα δε βλεπω να σε ενοχλει ιδιαιτερα...

κατα τ'αλλα εως χθες πιστευα πως ο ικαριονας τεινει περισσοτερο προς αθωος παρα ως ενοχος... Ομως μετα απο το παραπανω χρονοδιαγραμμα φαινεται πως ο ικαριονας εχει μεινει αρκετα στο background χωρις πλεον να ασχολουνται ΚΥΡΙΩΣ με εκεινον. ισως καποιοι επαναπαυτηκαν στο οτι παιζει με τον τροπο που παιζει εμενα ομως με αφηνει σκεπτικο προς στιγμην... το οτι δημιουργει καποια κυματα ειναι εν μερει αληθες. Κατ' εμε τα κυματα που εχει κινησει ισως αιτιολογουνται αλλα αυτο το μεγαλο κυμα προς την κλαιρ εχει ξεφυγει. μια τυμβψρυχια στην κλαιρ ισως βοηθουσε να καταλαβω ακριβως την ταυτοτητα του ικαριονα
[...]

5) Σοβαρά; Και ποιο το πρόβλημα με το να λέω ότι ο τάδε και ο τάδε θέλω να φύγουν απ' το παιχνίδι; Σου βάζω κάνα μαχαίρι στο λαιμό; Ελεύθεροι άνθρωποι είστε. Αν θέλετε κάνετε αυτό που λέω, αν δεν θέλετε, δεν το κάνετε. Έβαλα σε κανέναν το μαχαίρι στο λαιμό; Τι πάει να πει ποιος είμαι εγώ και το απαιτώ; [...]

7) Να επαναφέρουμε μαφιόζο; Αστειεύεσαι; Όχι βέβαια, μην ανησυχείς.
φαινεται οτι αρκετες φορες κινεις ρευματα προς καποιες κατευθυνσεις και αρκετα ατομα σε ακολουθουν, τυχαιο;
και γιατι ακριβως θεωρεις την ελενα μαφιοζα δεν καταλαβαινω ακομα..
2. Εχεις δικιο σε αυτο που λες και ζητω συγνωμη για το λαθος μου. Ειδες πως παιχτηκε μια παρομοια καρτα χθες στο ιδιο χρονικο σημειο και πιστεψα οτι μπορω να παιξω και εγω τη καρτα μου.Λαθος μου.
λαθος; φιλε εκανες μ@λακια μη δουλευομαστε τωρα. και ελπιζω να μην εισαι ενοχος πραγμα που θα το δειξει η συνεχεια
Είσαι απίστευτα κακός παίκτης. Εγώ κάνω αρκετά σενάρια αλλά τουλάχιστον κάτι προσφέρω στο παιχνίδι. Εσύ τι ακριβώς προσφέρεις; Υπάρχουν πόσοι παίκτες σε όλο το παιχνίδι και έχεις εγκλωβιστεί μόνο σε μένα. Δεν βλέπεις τίποτε άλλο απ' όσα γίνονται τριγύρω. Αμφιβάλλω αν διαβάζεις αυτά που γράφω. Δεν αποκλείεται να είσαι κακός ρόλος αλλά προς το παρόν δεν με αφοράς. [...]
γιατι σε ενοχλει τοσο πολυ εστω κι αν εχει εγκλωβιστει σε εσενα; προσπαθεις με πολυ επιθετικο τροπο να διωξεις υποψιες απο πανω σου

Το κύμα που δημιουργήθηκε προς Drama έγινε λόγω των ψήφων της ή ως μια προσπάθεια να σωθεί ο Σπυράκος; Επιτρέψτε μου να έχω τις αμφιβολίες μου.

το κινημα προς ντραμα προφανως δημιουργηθηκε διοτι ηταν αρκετα υποπτος ο τροπος πυο επαιζε και δε νομιζω να το αρνεισαι αυτο
Αρχική Δημοσίευση από Eileen;4273806[FONT=Verdana:
  • Γιατί δεν έχει επαναφέρει κάποιος ακόμη την aegloswen;; Είστε όλοι τόσο σκεπτικοί για την ταυτότητά της; Και μέντιουμ να μην είναι (που αμφιβάλλω) είναι πολίτης! Νεκροφάνεια! :bounce:
  • Σήμερα θα πρέπει να παικτεί μία Τυμβωρυχία. Γιατί; Γιατί έχουμε πολλά φαντάσματα με ελάχιστους γνωστούς ρόλους. Εκτός αν περιμένετε να βγει η Claire και να παιχτεί σε αυτή Τυμβωρυχία. Χρειαζόμαστε επειγόντως κάποιες πληροφορίες. :/: Καλές οι ικασίες, αλλά μέχρι στιγμής, δεν είμαι σίγουρη κατά πόσο μας έχουν βοηθήσει: H kleop είναι αθώα και ο Σπυράκος είναι για εμένα πολύ αμφίβολο κατά πόσο είναι μαφιόζος. Το γιατί θα το εξηγήσω αναλυτικά μετά!
  • Αν ο Σπυράκος είναι αθώος (λέω, αν!) αυτό δεν αθωώνει την Claire;
[/FONT]
ο μονος που δε θελει πισω την ελενα ειναι ο ικαριονας.. γιατι; γιατι του την εμπαινε. να ηξερε κατι; ισως..
συμφωνω με την τυμβωρυχια αν και συχνα ειμαι λιγο σκεπτικος με αυτη την καρτα (ισως θα ηταν καλυτερα να παιχτει αυριο)
εαν η Claire ειναι αθωα αυτο δεν αθωωνει αυτοματα το σπυρακο εκτος και αν ειναι συγκατοικοι (εαν θες εξηγησε λιγο γιατι την αθωωνει γιατι μονο αυτο το σεναριο μπορω να σκεφτω)
[...]
1) Αστειεύεσαι βέβαια, έτσι; Γιατί να την επαναφέρει κάποιος; Βοηθούσε το παιχνίδι; Ήταν κολλημμένη διαρκώς πάνω μου. Σιγά μην ξοδευτεί νεκροφάνεια για την aegloswen.

2) Πιστεύω πως τυμβωρυχία στους προσφάτως νεκρούς δεν θα δείξει πολλά. Στην Claire θα μας δείξει ναι. Όπως και στον Dumenuke θα μας δείξει.

[...]
1) καλα ρε μαλακα με δουλευεις; εισαι σοβαρος; δεν τη θες μεσα επειδη ηταν κολλημενη πανω σου, εαν εισαι αθωος δεν εχεις τιποτα να φοβηθεις. και μην ξεκινας με πιπες του τυπου ηταν αβασιμα οτι ελεγε κλπ.
2) ναι μια τυμβωρυχια στην κλαιρ θα με βοηθουσε ΠΑΡΑ πολυ να δω τι χορτο μασας εσυ και μερικοι αλλοι που σε ακολουθουν.

[...]
Eileen, ισως αυτος που εχει την νεκροφανεια να μη θεωρει οτι η aegloswen τον βοηθουσε ή να την κραταει για παικτη που νομιζει οτι εχει σημαντικοτερο ρολο.
η ελενα ειχε κανει μερικα ποστ τα οποια ισως μπορεσουν να βοηθησουν. δε μαρεσει να λεω εμπειροι παιχτες κλπ αλλα σαφως μπορει να βοηθησει μη λεμε οτι ναναι
Μα ποιος σοβαρός άνθρωπος θα ξόδευε νεκροφάνεια για την aegloswen; Περισσότερες πιθανότητες να βοηθήσει το παιχνίδι θα είχε κάνας Tzoum που τον έφαγαν πρώτο πρώτο ή και καμιά kleop που απ' ό,τι φαίνεται ήταν μάλλον αθώα (sorry kleop) παρά η aegloswen. Η Μάιρα επίσης δεν έλεγε πολλά. Ο Σπυράκος μπέρδευε αρκετά. Η Iris έκανε ό,τι να 'ναι. Γιατί να ξοδέψει κανείς νεκροφάνεια έτσι απλά; Πρέπει να υπάρχει και κάνα άτομο που να μπορεί να βοηθήσει το παιχνίδι.
καλα εσυ εκει κολλημενος. τοσο πολυ τη φοβασαι την ελενα ρε αγορι μου; προφανως κατι θα ηξερε για σενα τη φαγατε κανετε το παρτακι σας και τωρα προσπαθουμε να κανουμε ο,τι μπορουμε να μην ερθει πισω..


εδιτ: μολις ειδα οτι υπηρχαν εξελιξεις επιστρεφω γιατι ειχα αφησει αυτο το ποστ στο γραψιμο γιατι ετρωγα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Μάλιστα...:/: Ομολογώ πως δεν το περίμενα....
Θα παρακαλούσα πολύ, αφού βγω και όποιος έχει άλλη κάρτα τυμβωρυχίας, να την παίξει σε μένα. Πιστεύω πως έτσι θα ξεκαθαρίσει αρκετά το τοπίο και θα καταλάβετε οι περισσότεροι, ποιός παίζει καλά, ποιός έχει εμπάθειες και διώχνει καλούς πολίτες, όπως και πολλά άλλα πράγματα.;)

Μόνο εμένα έβαλε σε σκέψεις η δήλωση της Κλερί;
Αν είναι πολίτης και για δεύτερη φορά ψηφίσω πολίτη θα πεθάνω:P σοβαρά τώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Ασφαλώς και ήταν Δήμαρχος ο Σπυράκος. Τον είχα για Δήμαρχο ή μαφιόζο/πόρνη. Γι' αυτό χρησιμοποίησα την ακύρωση ψήφου όταν με είχε ψηφίσει και κινδύνευα να βγω. Φοβήθηκα μήπως ίσχυε το πρώτο. Προσπάθησα να σας το πω εμμέσως, όπως εμμέσως σας έχω πει για αρκετούς ακόμη ρόλους. Όταν ο ίδιος άρχισε να με αθωώνει μετά που αναφέρθηκα στο ότι έριξα την ακύρωση ψήφου λόγω φόβου δημάρχου, ψιλιάστηκα ότι με αθώωνε επειδή είχε καταλάβει το υπονοούμενο. Κατόπιν όταν κινδύνευε να βγει, τι έκανε; Ήταν 6-5 και έριξε επιπλέον ψήφο στην Drama πηγαίνοντάς την 6-6 σε ισοψηφία. Γιατί να κάνει κάτι τέτοιο ενώ δεν υπερέβαινε τους ψήφους της; Μα γιατί ήταν δήμαρχος. Να 'ναι καλά η Iris που τον σκότωσε χωρίς λόγο. Άλλη μια σημαντική κάρτα αχρηστεύτηκε. Αν κάποιος προσέχει το τι λέγεται και δεν βαριέται να διαβάζει και να ξαναδιαβάζει τα κείμενα, κατανοεί αρκετά πράγματα για ρόλους. Μέχρι στιγμής έχω βρει 6 ρόλους μαζί με τον δικό μου. Τα δεδομένα μπροστά μας είναι.

Θα μας τρελάνεις; :confused:
Εσύ πριν λίγα post δεν έλεγες ότι δεν είσαι σίγουρος αν ο Σπυράκος είναι αθώος; Τέτοιες κωλοτούμπες ούτε ο Άδωνις. :look:
Ικαρίωνα, σύνελθε και μην πας να βγεις και από πάνω. Έχεις λίγες ώρες να ξαναδιαβάσεις κάποια post και να απαντήσεις σε ποιο σημαντικά πράγματα. Μπορείς να εστιάσεις σε άλλα σημεία, αν όντως είσαι πολίτης.

Μόνο εμένα έβαλε σε σκέψεις η δήλωση της Κλερί;
Αν είναι πολίτης και για δεύτερη φορά ψηφίσω πολίτη θα πεθάνω:P σοβαρά τώρα.
Πολλά πράγματα θα έπρεπε να μας προβληματίσουν για την Claire. Το πιο βασικό το έχω γράψει πιο πριν.
Η μόνη ουσιαστική κατηγορία εναντίον της, ήταν η ψήφος στην kleop για να σωθεί ο Σπυράκος.
Ο Σπυράκος όμως είναι αθώος. Γιατί να συνεχίσουμε να θεωρούμε την Claire ένοχη;
Αν υπάρχει άλλος λόγος, διορθώστε με. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top