Palermo #43 - Επιδημική έκρηξη

Ψηφοφορία 15/7 - Ποιος θέλετε να αποχωρήσει;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 11)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Δηλαδή θες αύριο,άν αποχωρήσει η Claire,να πέσει τυμβορυχία;
Η Drama βγήκε ήδη,αν λογικά τη φέρουν ξανά στο παιχνίδι ( με οποιαδήποτε κάρτα) σχετικά σύντομα,να'σαι σίγουρος πως θα δώσω ακόμη μεγαλύτερη βαρύτητα στο σενάριο σου

Έχω πει ήδη πως μια τυμβωρυχία στην Claire θα βοηθούσε. Όπως θα βοηθούσε και στον DumeNuke. Η Drama αν ξαναμπεί πρέπει άμεσα να βγει.

Γιατί πας ξαφνικά να με βγάλεις ΔΑ;
Ψηφίζω πάντα γύρω στις 6 γιατί δε ξέρω αν θα'μαι διαθέσιμος αργότερα,οπως είπα παραπάνω δουλεύω και δεν έχω στάνταρ ωράριο.
Επίσης πότε είπα ότι η kleop είναι ένοχη; Ούτε καν την είχα ψηφίσει τη πρώτη μέρα και στα επόμενα post μου είχα πει αν θυμάμαι καλά "για μένα είναι αθώα μεχρι αποδείξεως του αντιθέτου"

Αυτό ακριβώς. Δεν είπες ότι η kleop είναι ένοχη. Ως ΔΑ, αν η kleop ήταν ένοχη εσένα δεν θα σε συνέφερε να το πεις. Γι' αυτό και δεν την ψήφισες. Επειδή είσαι με τους μαφιόζους. Απλώς εκείνη τη στιγμή την θεωρούσες, αρχικώς τουλάχιστον, μαφιόζο, ειδικά μετά τα όσα είπε η Μάιρα γι' αυτήν. Ή έστω θεωρούσες ότι είχε αρκετές πιθανότητες να είναι μαφιόζος. Ασφαλώς, όλα αυτά δεν τα έβγαλες παραέξω. Η αλήθεια είναι ότι δεν θα μπορούσα να αποκλείσω απολύτως να είχε κακό ρόλο η kleop, ειδικά λόγω της υποστήριξής της σε σένα στον πρώτο γύρο, αλλά αν αληθεύει ότι η aegloswen ήταν μέντιουμ και η kleop αθώα, τότε χαίρομαι γιατί η Μάιρα δεν θα μπορούσε να είναι πληροφοριοδότης, τουλάχιστον όχι της kleop. Aν τώρα η aeglo, όπως λέτε, είναι έμπειρη παίκτης και δεν θα εμφάνιζε έτσι τον ρόλο της, τότε παίζει ακόμη το σενάριο η kleop να ήταν ένοχη.

Μπορεί να μη με συμφέρει που το λέω,αλλά δεν είναι άσχημο το σενάριο.Αλλά άνθρωπε μου,το'χω πει σε τόσα ποστ ότι για μένα είσαι αθώος μέχρι να αποδειχθεί το αντίθετο,γιατί πας να στρέψεις τις ενοχές σε εμενα;
Ναι βρε,σαφώς έτσι έγινε,το συζητάς; Τα ίδια έλεγες και για τον Σπυράκο,ότι είναι σίγουρα ένοχος, και τώρα αλλάζεις τα λόγια σου για εκείνον και αμφιβάλεις. Οργάνωσε λίγο καλά τις σκέψεις στο μυαλό σου και το ξανασυζητάμε.

Το να πιστεύεις ότι είμαι αθώος δεν σημαίνει ότι είσαι κι εσύ αθώος και σαφώς δεν είμαι υποχρεωμένος να αθωώνω όσους με αθωώνουν, όσο κι αν με συμφέρει αυτό. Άσε που αν είσαι όντως ο ΔΑ, όπως αρχίζω και πιστεύω όλο και περισσότερο, δεν σε συμφέρει να δώσεις μαφιόζους σου. Εμένα λογικά με θεωρούσες πιθανό μαφιόζο και γι' αυτό δεν με σκότωσες ανταλλάσοντας τις ψήφους μου με αυτές της Claire. Πάω να στρέψω ενοχές σε σένα για να το θυμούνται οι υπόλοιποι καλοί ρόλοι αυτό το αρκετά πιθανό σενάριο. Όσο για τον Σπυράκο, ελπίζω να κατανοείς τη διαφορά που υπάρχει ανάμεσα στους δυο σας. Ούτε αυτόν μπορώ να τον αποκλείσω από κακό ρόλο. Αλλά από το ξαφνικό κύμα καταπάνω του, είχα τις αμφιβολίες μου και δεν μου άρεσε ούτε το ξαφνικό κύμα αθώωσής μου. Γι' αυτό και άλλαξα απόψεις, γι' αυτό και δεν τον ψήφισα και ψήφισα Drama. Με σένα είναι διαφορετικά τα πράγματα, αφού μόνο σε σένα μου κολλάει το σενάριο για ΔΑ πλέον. Έχεις γράψει συνολικά 3-4 μικρά post τις δύο προηγούμενες μέρες, και τα δύο είχαν να κάνουν με τη Μάιρα, εμένα-τρίπτυχο και με τον ΔΑ.

Γενικα πολυ καλο σκεπτικο και λογικο, απλα εχω να προσθεσω πως δε γινεται να ειναι μαφιοζοι η cleop με την Claire, γιατι πιστευω πως, εστω και "τυχαια", η Claire δε θα ψηφιζε πρωτο γυρο cleop, καταδικαζοντας την.

Ναι δεν είπα πως απαραίτητα είναι μαζί. Εξαρτάται. Τηρώ τις επιφυλάξεις μου αλλά το πιο λογικό ήταν να ήταν αθώα η kleop που έδωσε την εντύπωση πως ήταν ένοχη και σαφώς αθώα η Μάιρα που έδωσε την εντύπωση πως ήταν πληροφοριοδότης. Άλλο το τι συνέβαινε στην πραγματικότητα και άλλο το τι συνέβαινε μέσα στο μυαλό του ΔΑ.


[*]Γιατί δεν έχει επαναφέρει κάποιος ακόμη την aegloswen;; Είστε όλοι τόσο σκεπτικοί για την ταυτότητά της; Και μέντιουμ να μην είναι (που αμφιβάλλω) είναι πολίτης! Νεκροφάνεια! :bounce:
[*]Σήμερα θα πρέπει να παικτεί μία Τυμβωρυχία. Γιατί; Γιατί έχουμε πολλά φαντάσματα με ελάχιστους γνωστούς ρόλους. Εκτός αν περιμένετε να βγει η Claire και να παιχτεί σε αυτή Τυμβωρυχία. Χρειαζόμαστε επειγόντως κάποιες πληροφορίες. :/: Καλές οι ικασίες, αλλά μέχρι στιγμής, δεν είμαι σίγουρη κατά πόσο μας έχουν βοηθήσει: H kleop είναι αθώα και ο Σπυράκος είναι για εμένα πολύ αμφίβολο κατά πόσο είναι μαφιόζος. Το γιατί θα το εξηγήσω αναλυτικά μετά!
[*]Αν ο Σπυράκος είναι αθώος (λέω, αν!) αυτό δεν αθωώνει την Claire;


1) Αστειεύεσαι βέβαια, έτσι; Γιατί να την επαναφέρει κάποιος; Βοηθούσε το παιχνίδι; Ήταν κολλημμένη διαρκώς πάνω μου. Σιγά μην ξοδευτεί νεκροφάνεια για την aegloswen.

2) Πιστεύω πως τυμβωρυχία στους προσφάτως νεκρούς δεν θα δείξει πολλά. Στην Claire θα μας δείξει ναι. Όπως και στον Dumenuke θα μας δείξει.

3) Όχι. Δεν αποκλείεται ο τελευταίος, να υποστήριξε την Claire από χαζομάρα και από κόλλημα σε μένα. Οι δολοφόνοι αυτό εκμεταλλεύτηκαν, είπαν στην Claire να χρησιμοποιήσει την κάρτα της για να κερδίσει μια μέρα, έτσι ώστε να φύγει πρώτος ο Σπυράκος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

  • Γιατί δεν έχει επαναφέρει κάποιος ακόμη την aegloswen;; Είστε όλοι τόσο σκεπτικοί για την ταυτότητά της; Και μέντιουμ να μην είναι (που αμφιβάλλω) είναι πολίτης! Νεκροφάνεια! :bounce:
  • Σήμερα θα πρέπει να παικτεί μία Τυμβωρυχία. Γιατί; Γιατί έχουμε πολλά φαντάσματα με ελάχιστους γνωστούς ρόλους.

Πολύ σωστά αυτά τα δύο! Πρέπει να δούμε πού βρισκόμαστε, εάν έχουμε πιάσει κάτι από όσα σενάρια κάνουμε. Και βέβαια για aegloswen.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,804 μηνύματα.
Έχω πει ήδη πως μια τυμβωρυχία στην Claire θα βοηθούσε. Όπως θα βοηθούσε και στον DumeNuke. Η Drama αν ξαναμπεί πρέπει άμεσα να βγει.
Eδώ συμφωνούμε


Αρχική Δημοσίευση από Ikarionas:
Αυτό ακριβώς. Δεν είπες ότι η kleop είναι ένοχη. Ως ΔΑ, αν η kleop ήταν ένοχη εσένα δεν θα σε συνέφερε να το πεις. Γι' αυτό και δεν την ψήφισες. Επειδή είσαι με τους μαφιόζους. Απλώς εκείνη τη στιγμή την θεωρούσες, αρχικώς τουλάχιστον, μαφιόζο, ειδικά μετά τα όσα είπε η Μάιρα γι' αυτήν. Ή έστω θεωρούσες ότι είχε αρκετές πιθανότητες να είναι μαφιόζος. Ασφαλώς, όλα αυτά δεν τα έβγαλες παραέξω. Η αλήθεια είναι ότι δεν θα μπορούσα να αποκλείσω απολύτως να είχε κακό ρόλο η kleop, ειδικά λόγω της υποστήριξής της σε σένα στον πρώτο γύρο, αλλά αν αληθεύει ότι η aegloswen ήταν μέντιουμ και η kleop αθώα, τότε χαίρομαι γιατί η Μάιρα δεν θα μπορούσε να είναι πληροφοριοδότης, τουλάχιστον όχι της kleop. Aν τώρα η aeglo, όπως λέτε, είναι έμπειρη παίκτης και δεν θα εμφάνιζε έτσι τον ρόλο της, τότε παίζει ακόμη το σενάριο η kleop να ήταν ένοχη.
Mα γιατί να το πω,είδες κάτι που να την ενοχοποιεί;
Α είμαι και με τους μαφιόζους τώρα.Σε παρακαλώ,αποφάσισε ποιοι είναι με τους μαφιόζους.Έχεις πει 300 άτομα.
Τα λόγια της Μαιρας,κλασμένα τα'χω,( συγγνώμη Μαιρα :redface: ),δεν συνείσφερε τίποτα στο παιχνίδι,μόνο μια δυο τρολλοαπαντήσεις και οι δύο ψηφοι της.Ασφαλώς έτσι έγινε,με βρήκες :clapup:


Αρχική Δημοσίευση από Ikarionas:
Το να πιστεύεις ότι είμαι αθώος δεν σημαίνει ότι είσαι κι εσύ αθώος και σαφώς δεν είμαι υποχρεωμένος να αθωώνω όσους με αθωώνουν, όσο κι αν με συμφέρει αυτό.
E προφανώς.
Αρχική Δημοσίευση από Ikarionas:
Άσε που αν είσαι όντως ο ΔΑ, όπως αρχίζω και πιστεύω όλο και περισσότερο, δεν σε συμφέρει να δώσεις μαφιόζους σου. Εμένα λογικά με θεωρούσες πιθανό μαφιόζο και γι' αυτό δεν με σκότωσες ανταλλάσοντας τις ψήφους μου με αυτές της Claire. Πάω να στρέψω ενοχές σε σένα για να το θυμούνται οι υπόλοιποι καλοί ρόλοι αυτό το αρκετά πιθανό σενάριο. Όσο για τον Σπυράκο, ελπίζω να κατανοείς τη διαφορά που υπάρχει ανάμεσα στους δυο σας. Ούτε αυτόν μπορώ να τον αποκλείσω από κακό ρόλο. Αλλά από το ξαφνικό κύμα καταπάνω του, είχα τις αμφιβολίες μου και δεν μου άρεσε ούτε το ξαφνικό κύμα αθώωσής μου. Γι' αυτό και άλλαξα απόψεις, γι' αυτό και δεν τον ψήφισα και ψήφισα Drama. Με σένα είναι διαφορετικά τα πράγματα, αφού μόνο σε σένα μου κολλάει το σενάριο για ΔΑ πλέον. Έχεις γράψει συνολικά 3-4 μικρά post τις δύο προηγούμενες μέρες, και τα δύο είχαν να κάνουν με τη Μάιρα, εμένα-τρίπτυχο και με τον ΔΑ.
Σε κάθε γύρο κατηγορείς και από έναν διαφορετικό παίκτη,σήμερα ήρθε η σειρά μου ναι; Μετά θα βγω,θα αναρωτιέσαι για το αν όντως ημουν ένοχος και θα στρέψεις σε άλλον πολίτη την ενοχή,το'χουμε ξαναδεί το εργάκι.
Στη περίπτωση που στρέφεις την προσοχή σε εμένα τώρα,βγω από το παιχνίδι και είχα καλό ρόλο που μπορεί να βοηθήσει τους πολίτες τι θα'χεις να πεις; Με έφαγαν τα σενάρια μου;
Έχω γράψει συνολικά 17 μηνύματα αγαπητέ,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,092 μηνύματα.
Ο dimijim ξύπνησε και πηγαίνοντας να αγκαλιάσει τη Himela διαπίστωσε ότι εκείνη δε βρισκόταν στο κρεβάτι. Πήγε στο σαλόνι να την ψάξει και τη βρήκε στον καναπέ να βλέπει Τόλμη και Γοητεία. Πριν προλάβει να την κοροϊδέψει ακούστηκε μια τρομερή βροντή και η τηλεόραση έσβησε. Σχεδόν αμέσως έπιασε μια καταρρακτώδης βροχή. Ο dimijim κίνησε για την πόρτα. "Τι πας να κάνεις, βρέχει πολύ, είσαι τρελός;" φώναξε η Himela και πήγε να τον εμποδίσει να φύγει. "Σύλβια φύγε, κρατάω ομπρέλα" της είπε εκείνος και χάθηκε στο δρόμο που ήδη είχε πλημμυρίσει. Τα λεπτά περνούσαν σαν αιώνες για τη Himela. Γεμάτη αγωνία κοίταξε το κινητό της αλλα δεν είχε σήμα. Δεν μπορούσε παρά να περιμένει.
Λίγη ώρα αργότερα η πόρτα άνοιξε και μπήκε μέσα μουσκεμένος ο dimijim.
Η Himela θαύμασε το υπέροχο γεροδεμένο κορμί του
μέχρι που παρατήρησε ότι στην πλάτη του είχε ένα σκοινί κι έσερνε κάτι.
Το μυαλό της σταμάτησε όταν συνειδητοποίησε τι ακριβώς ήταν.
Το μισό κορμί ενός ανθρώπου αίματα γεμάτο βρισκόταν στην εξώπορτά της.
Θυμάται να ψιθυρίζει το όνομά της πριν λιποθυμήσει.
iris17
Το κείμενο της δολοφονίας αποτελεί προϊόν δημιουργίας της ΣΕ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,092 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Πέμπτη 7/7
  1. Claire Rentfield
  2. Cupid
  3. Deutsch... Lover --> Claire Rentfield
  4. DumeNuke --> Ikarionas
  5. Eileen
  6. Emilouko
  7. Giamou
  8. Ikarionas --> tsarachaf
  9. i_lie_us --> Claire Rentfield
  10. JKaradakov
  11. Libertus
  12. mintin97 --> Claire Rentfield
  13. Nefeli Graf
  14. PieMaker
  15. Guest 278211 --> Claire Rentfield
  16. tsarachaf
  17. ultraviolence
  18. vassilis498
  19. Τάσος97

Ψήφοι
4 Claire Rentfield
1 Ikarionas
1 tsarachaf

Η Χώρα των Φαντασμάτων
kleop - Ψηφοφορία 4/7
Tzoum - Δολοφονία 5/7
Mάιρα - Ψηφοφορία 5/7
aegloswen - Δολοφονία 6/7
Σπυρακος (^^) - Ψηφοφορία 6/7
Drama Prinzessin - Ποινή 6/7
iris17 - Δολοφονία 7/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
---

Απουσίες
Libertus #1
PieMaker #1
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Ikarionas
Ενεργοποίηση ιδιότητας Διεφθαρμένου Αστυνομικού: Αντιστροφή ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση Ψηφοφορίας από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Τι απίστευτα κακό kill;
H Ιris σκότωσε τον Σπυράκο στην παράταση σώζοντας την Drama. Ήταν αρκετά ύποπτη για πολλούς.
Ακόμη και να είχε καταλάβει κάποιος τον ρόλο της, δεν ήταν και δύσκολο αυτό, σιγά τα ωα. Πολύ κακά kills όλα μέχρι στιγμής.
Ωστόσο δεν θα μου λείψει ούτε αυτή. Έρχεται ξαφνικά στο παιχνίδι μέσα στην παράταση και ψηφίζει Σπυράκο λέγοντας ότι δεν είχε διαβάσει τίποτε απ' όσα είχαμε γράψει. Τέτοιοι παίκτες καλό είναι να φεύγουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Πολυ κακο kill.
Για πολλους ηταν υποπτη ειδικα μετα την χθεσινη της ψηφο.
Συμφωνω οτι σημερα πρεπει να παιχτει τυμβωρυχια γιατι μεχρι στιγμης βαδιζουμε στα τυφλα και στηριζομαστε καθαρα σε υποθεσεις.
Eileen, ισως αυτος που εχει την νεκροφανεια να μη θεωρει οτι η aegloswen τον βοηθουσε ή να την κραταει για παικτη που νομιζει οτι εχει σημαντικοτερο ρολο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
1) Α είμαι και με τους μαφιόζους τώρα.Σε παρακαλώ,αποφάσισε ποιοι είναι με τους μαφιόζους.Έχεις πει 300 άτομα.
Τα λόγια της Μαιρας,κλασμένα τα'χω,( συγγνώμη Μαιρα :redface: ),δεν συνείσφερε τίποτα στο παιχνίδι,μόνο μια δυο τρολλοαπαντήσεις και οι δύο ψηφοι της.Ασφαλώς έτσι έγινε,με βρήκες :clapup:


2) Σε κάθε γύρο κατηγορείς και από έναν διαφορετικό παίκτη,σήμερα ήρθε η σειρά μου ναι; Μετά θα βγω,θα αναρωτιέσαι για το αν όντως ημουν ένοχος και θα στρέψεις σε άλλον πολίτη την ενοχή,το'χουμε ξαναδεί το εργάκι.
Στη περίπτωση που στρέφεις την προσοχή σε εμένα τώρα,βγω από το παιχνίδι και είχα καλό ρόλο που μπορεί να βοηθήσει τους πολίτες τι θα'χεις να πεις; Με έφαγαν τα σενάρια μου;
Έχω γράψει συνολικά 17 μηνύματα αγαπητέ,

1) Σε λέω ΔΑ. Γιατί εκπλήσσεσαι που λέω πως είσαι με τους μαφιόζους; Ο ΔΑ δεν είναι με τους μαφιόζους; Παίζουν μόνο 20κάτι παίκτες, οπότε σε καμία περίπτωση δεν έχω κατηγορήσει 300 άτομα (ξέρεις ότι το λες με σχήμα υπερβολής). Σαν έμπειρος παίκτης, όπως σε θεωρούν οι υπόλοιποι, ξέρεις πολύ καλά πως σε ένα τέτοιου είδους παιχνίδι κανενός τα λόγια δεν πρέπει να είναι κλασμένα. Ειδικά αν έχεις ρόλο ΔΑ που πρέπει να καταφέρεις να βρεις τους μαφιόζους.

2) Κανένα σενάριο δεν έχει αξία αν δεν συνάδει με τα εκάστοτε δεδομένα που υπάρχουν. Αρχικά είχα κατηγορήσει κάποια άτομα, γιατί κάπως έπρεπε να γίνει η αρχή. Κατόπιν και όσο προχωράει το παιχνίδι, τα δεδομένα αλλάζουν. Τι περίμενες δηλαδή; Απ' την αρχή ως το τέλος του παιχνιδιού να ψηφίζω τα ίδια άτομα; Το ότι μπορεί να έχω κατηγορήσει αθώα άτομα (κάτι λογικό για ένα τέτοιου είδους παιχνίδι όταν δεν έχεις πληροφορίες), δεν σημαίνει ότι όποιο άτομο κατηγορήσω θα είναι κι αυτό αθώο. Αυτό που λες ονομάζεται επαγωγική γενίκευση και μπορεί να λάβει διαστάσεις σοφίσματος της σύνθεσης (composition's phallacy). Όχι αν βγεις δεν θα αναρωτιέμαι αν ήσουν ένοχος. Πλέον και με βάση τις αντιδράσεις σου έχω πειστεί πως είσαι ΔΑ, ο οποίος ήταν μια χαρά στην αφάνεια και ξαφνικά ξεσκεπάστηκε. Οπότε δεν νομίζω να έχεις καλό ρόλο που μπορεί να βοηθήσει πολίτες. Άλλωστε και το να φύγουν αθώοι στο παιχνίδι, είναι κι αυτό μέσα στο πρόγραμμα. Αλίμονο αν έφευγαν μόνο κακοί ρόλοι. Χτες ψάχνοντας τα μηνύματά σου, ειδικά τις δύο πρώτες μέρες παρατήρησα 3-4 ολιγόλογα και ασχολούμενα με τα θέματα που είπα, δεν ξέρω αν έγραψες κι άλλα και μου ξέφυγαν πάντως για να μου ξέφυγαν μάλλον δεν ήταν σημαντικά, γιατί χτες ασχολιόμουν αποκλειστικά μαζί σου. Μην μετράς τώρα ως μηνύματα κάτι ''καλό παλέρμο να έχουμε'' και τέτοια που έγραψες στην αρχή. Μιλάω γι' αυτά που έχουν ουσία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mintin97

Νεοφερμένος

Ο mintin97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
@Ikarionas Κατ'εσέ,ποιος είναι ο ορισμός του καλού kill;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Πολυ κακο kill.
Για πολλους ηταν υποπτη ειδικα μετα την χθεσινη της ψηφο.
Συμφωνω οτι σημερα πρεπει να παιχτει τυμβωρυχια γιατι μεχρι στιγμης βαδιζουμε στα τυφλα και στηριζομαστε καθαρα σε υποθεσεις.
Eileen, ισως αυτος που εχει την νεκροφανεια να μη θεωρει οτι η aegloswen τον βοηθουσε ή να την κραταει για παικτη που νομιζει οτι εχει σημαντικοτερο ρολο.


Μα ποιος σοβαρός άνθρωπος θα ξόδευε νεκροφάνεια για την aegloswen; Περισσότερες πιθανότητες να βοηθήσει το παιχνίδι θα είχε κάνας Tzoum που τον έφαγαν πρώτο πρώτο ή και καμιά kleop που απ' ό,τι φαίνεται ήταν μάλλον αθώα (sorry kleop) παρά η aegloswen. Η Μάιρα επίσης δεν έλεγε πολλά. Ο Σπυράκος μπέρδευε αρκετά. Η Iris έκανε ό,τι να 'ναι. Γιατί να ξοδέψει κανείς νεκροφάνεια έτσι απλά; Πρέπει να υπάρχει και κάνα άτομο που να μπορεί να βοηθήσει το παιχνίδι.

@Ikarionas Κατ'εσέ,ποιος είναι ο ορισμός του καλού kill;

Κάτι που θα μπερδέψει περισσότερο το παιχνίδι, αναλόγως της κατεύθυνσης που πηγαίνει το παιχνίδι ή κάτι που θα αφαιρέσει απ' το παιχνίδι έναν σημαντικό για τους πολίτες ρόλο. Το συγκεκριμένο kill τίποτα δεν προσφέρει. Δείχνει απλώς ότι ήταν αθώα η Iris. Κάτι αναμενόμενο βέβαια αλλά χωρίς λόγο αποκάλυψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,804 μηνύματα.
Προς ikariona:
Γιατί η μαφία να σκοτώσει την iris17 -την οποία ψήφισα μόνο εγώ χθες-; Αν θυμάσαι,στόχος της ( μαφίας) είναι να αποπροσανατολίσει τους πολίτες από τον ΔΑ (υπενθυμίζω: του οποίου την ταυτότητα γνωρίζει,για το πορνίδιο δεν έχουν ιδέα και πρέπει να καταλάβουν ποιος είναι )όχι να τους τον δώσει στο πιάτο.Με τα χθεσινά σου μηνύματα περι ΔΑ και τη σημερινή δολοφονία,τους έδωσες πάτημα να με στοχοποιήσουν και να πουληθώ σαν ΔΑ,σ'ευχαριστώ πάρα πολύ.

Για τη δολοφονία:
iris17,αν είχες ρόλο πολίτη με καλές ιδιότητες μας πήρες στον λαιμό σου,πραγματικά θέλω να πιστευω ότι είχες ρόλο απλού πολίτη.



1) Σε λέω ΔΑ. Γιατί εκπλήσσεσαι που λέω πως είσαι με τους μαφιόζους; Ο ΔΑ δεν είναι με τους μαφιόζους; Παίζουν μόνο 20κάτι παίκτες, οπότε σε καμία περίπτωση δεν έχω κατηγορήσει 300 άτομα (ξέρεις ότι το λες με σχήμα υπερβολής). Σαν έμπειρος παίκτης, όπως σε θεωρούν οι υπόλοιποι, ξέρεις πολύ καλά πως σε ένα τέτοιου είδους παιχνίδι κανενός τα λόγια δεν πρέπει να είναι κλασμένα. Ειδικά αν έχεις ρόλο ΔΑ που πρέπει να καταφέρεις να βρεις τους μαφιόζους.
Eκπλήσσομαι γιατί δε βρισκόμουν στη λίστα με τους βασικούς υπόπτους σου ( εκει που έλεγες tsarachaf,drama κτλ) και ξαφνικά με παρουσιάζεις ως ΔΑ. Προφανώς ήταν υπερβολή,τρόπος του λέγειν.Ποιος με θεωρεί έμπειρο παίκτη μωρέ το βλέπω και το ξαναβλέπω και μου'ρχεται να βαλω τα γέλια.Κάτσε να τελειώσει το παιχνίδι και παρακολούθα το #42 να δεις πως έπαιζα,από τις χειρότερες μάγισσες έβερ.
ένα,δυο,τρια.τεσσερα,πέντε,εξι,επτά οχτω,εννεα,δέκα
Tα μισά μηνύματα ήταν σπαμ.
Αρχική Δημοσίευση από Ikarionas:
Το ότι μπορεί να έχω κατηγορήσει αθώα άτομα (κάτι λογικό για ένα τέτοιου είδους παιχνίδι όταν δεν έχεις πληροφορίες), δεν σημαίνει ότι όποιο άτομο κατηγορήσω θα είναι κι αυτό αθώο. Αυτό που λες ονομάζεται επαγωγική γενίκευση και μπορεί να λάβει διαστάσεις σοφίσματος της σύνθεσης (composition's phallacy). Όχι αν βγεις δεν θα αναρωτιέμαι αν ήσουν ένοχος. Πλέον και με βάση τις αντιδράσεις σου έχω πειστεί πως είσαι ΔΑ, ο οποίος ήταν μια χαρά στην αφάνεια και ξαφνικά ξεσκεπάστηκε. Οπότε δεν νομίζω να έχεις καλό ρόλο που μπορεί να βοηθήσει πολίτες. Άλλωστε και το να φύγουν αθώοι στο παιχνίδι, είναι κι αυτό μέσα στο πρόγραμμα. Αλίμονο αν έφευγαν μόνο κακοί ρόλοι. Χτες ψάχνοντας τα μηνύματά σου, ειδικά τις δύο πρώτες μέρες παρατήρησα 3-4 ολιγόλογα και ασχολούμενα με τα θέματα που είπα, δεν ξέρω αν έγραψες κι άλλα και μου ξέφυγαν πάντως για να μου ξέφυγαν μάλλον δεν ήταν σημαντικά, γιατί χτες ασχολιόμουν αποκλειστικά μαζί σου. Μην μετράς τώρα ως μηνύματα κάτι ''καλό παλέρμο να έχουμε'' και τέτοια που έγραψες στην αρχή. Μιλάω γι' αυτά που έχουν ουσία.
Ποιες ήταν οι αντιδράσεις μου και σε κάνουν να πιστεύεις ότι είμαι ο ΔΑ για εξηγησέ μου σε παρακαλώ.
Και σου ξαναλέω,είχες πειστεί για τον Σπυράκο προχθες και τώρα δεν είσαι σίγουρος για το τι είναι.
Και τέτοια; Ένα μήνυμα ήταν αυτό.Τα υπόλοιπα ήταν straight to the game.Το να ρίχνεις κατηγορίες ρόλων είναι το πιο εύκολο.Και'γω μπορώ να σου πω ότι είσαι ο ΔΑ και άλλαξες τις ψήφους της Claire με της Μάιρας και φρόντισες να πάνε αλλού οι ενοχές μετά,πάει να πει ότι είσαι κιόλας;

Μα ποιος σοβαρός άνθρωπος θα ξόδευε νεκροφάνεια για την aegloswen;
Έχεις σοβαρό λόγο που δε θες την aegloswen ξανά στο παιχνίδι; Εκτός της εμμονής για'σενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Μα ποιος σοβαρός άνθρωπος θα ξόδευε νεκροφάνεια για την aegloswen; Περισσότερες πιθανότητες να βοηθήσει το παιχνίδι θα είχε κάνας Tzoum που τον έφαγαν πρώτο πρώτο ή και καμιά kleop που απ' ό,τι φαίνεται ήταν μάλλον αθώα (sorry kleop) παρά η aegloswen. Η Μάιρα επίσης δεν έλεγε πολλά. Ο Σπυράκος μπέρδευε αρκετά. Η Iris έκανε ό,τι να 'ναι. Γιατί να ξοδέψει κανείς νεκροφάνεια έτσι απλά; Πρέπει να υπάρχει και κάνα άτομο που να μπορεί να βοηθήσει το παιχνίδι.

Ένας σοβαρός άνθρωπος που θέλει ένα σημαντικό ρόλο στο παιχνίδι! :confused: Συν τοις άλλοις είναι πολίτης και ίσως αυτή τη στιγμή, αυτός που μπορεί να βοηθήσει περισσότερο από τα φαντάσματα. Ο Tzoum που 4/4 ποστ του ήταν troll ξαφνικά θα μπει και θα βοηθήσει το παιχνίδι; :confused:
Θα πρέπει οποιαδήποτε προσωπική άποψη, ή μένος αν έχεις για την aegloswen λόγω της επίθεσής της στο πρόσωπό σου, να την βάλεις στην άκρη για την συγκεκριμένη απόφαση γιατί είναι κάτι σημαντικό!
Η aegloswen πρέπει να γυρίσει στο παιχνίδι. Ο μόνος λόγος που πιστεύω πραγματικά ότι δεν την θέλεις σε καθιστά ύποπτο.
Πιστεύεις και εσύ ότι ήταν μέντιουμ (άσχετα με το τι λες). Το μέντιουμ μπορεί να μαθαίνει τους ρόλους παικτών που έχουν φύγει. Μαθαίνοντας σίγουρα για τους παίκτες που έχεις κατηγορήσει μέχρι τώρα (και μάλλον ήταν αθώοι) μπορεί να σε στοχοποιήσει, εκ νέου, είτε έχει δίκιο για τη δική σου ταυτότητα, είτε όχι. Καταλαβαίνεις ότι μία τέτοια λογική είναι καθαρά ωφελιμιστική και δε βοηθάει τους πολίτες.

edit: Φαντάζομαι την kleop να διαβάζει αυτό το (sorry kleop) που έχει ο Ικαρίωνας στην παρένθεση και να κρατιέται να μην γράψει post εδώ, πάλι! :hug:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cupid

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Cupid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 321 μηνύματα.
Ok! Περίεργη δολοφονία. Μια παίκτρια χαμηλών τόνων, ίσως ο δολοφόνος θέλει να μας ρίξει στάχτη στα μάτια.
Πάντως πιο δύσκολα κάνει τα πράγματα και όχι εύκολα για μένα. Έχω τουλάχιστον 4 εν δυνάμει ψήφους. Θέλω λίγο χρόνο ακόμη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Η Iris?:eek:
Το τελευταίο άτομο που περίμενα.
Ο ψήφος της χθές στον Σπυράκο, την πήρε στο λαιμό του.... Πάντως ίσως ισχύει από που λέει ο Cupid. Ίσως απλά έγινε για παραπλάνηση.

Δεν είχα υπολογιστή για να το κάνω πιο πρίν:



Για την: aegloswen
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Γιατί η μαφία να σκοτώσει την iris17 -την οποία ψήφισα μόνο εγώ χθες-; Αν θυμάσαι,στόχος της ( μαφίας) είναι να αποπροσανατολίσει τους πολίτες από τον ΔΑ (υπενθυμίζω: του οποίου την ταυτότητα γνωρίζει,για το πορνίδιο δεν έχουν ιδέα και πρέπει να καταλάβουν ποιος είναι )όχι να τους τον δώσει στο πιάτο.Με τα χθεσινά σου μηνύματα περι ΔΑ και τη σημερινή δολοφονία,τους έδωσες πάτημα να με στοχοποιήσουν και να πουληθώ σαν ΔΑ,σ'ευχαριστώ πάρα πολύ.


Αυτό ακριβώς θες να πιστέψουμε. Ότι η μαφία σκότωσε την Iris για να ρίξει τις υποψίες πάνω σου. Ένας από τους λόγους που σκότωσε την Iris ήταν ακριβώς για να νομίζουμε ότι αποκλείεται να θέλει να ρίξει τις υποψίες πάνω σου. Ένας δεύτερος λόγος που τη σκότωσε, ήταν ο ρόλος που είχε. Δεν επιτρέπεται σαφώς να τον αποκαλύψω αλλά με μια προσεκτική παρατήρηση τον βρίσκει κανείς.

Για τη δολοφονία:[/U] iris17,αν είχες ρόλο πολίτη με καλές ιδιότητες μας πήρες στον λαιμό σου,πραγματικά θέλω να πιστευω ότι είχες ρόλο απλού πολίτη.

Καλός ρόλος ήταν.

Eκπλήσσομαι γιατί δε βρισκόμουν στη λίστα με τους βασικούς υπόπτους σου ( εκει που έλεγες tsarachaf,drama κτλ) και ξαφνικά με παρουσιάζεις ως ΔΑ. Προφανώς ήταν υπερβολή,τρόπος του λέγειν.Ποιος με θεωρεί έμπειρο παίκτη μωρέ το βλέπω και το ξαναβλέπω και μου'ρχεται να βαλω τα γέλια.Κάτσε να τελειώσει το παιχνίδι και παρακολούθα το #42 να δεις πως έπαιζα,από τις χειρότερες μάγισσες έβερ.

Και η Guest 278211 δεν βρισκόταν στη λίστα με τους υπόπτους μου αλλά αυτό τι σημαίνει; Ότι δεν πρέπει να ανανεώνεται η λίστα με βάση τα νέα δεδομένα; Αν γινόταν αυτό κάθε παιχνίδι θα ήταν αναγκαστικά χαμένο. Εγώ βλέπω πως αρκετά άτομα σε αποκάλεσαν έμπειρο παίκτη. Τώρα το αν είσαι ή όχι δεν το γνωρίζω. Κι εμένα η αλήθεια είναι ότι σαν ΔΑ παίζεις αρκετά άσχημα. Αλλά δεν ξέρω τι θα έκανα εγώ σε αντίστοιχη περίπτωση. Είναι δύσκολος ρόλος.

Ποιες ήταν οι αντιδράσεις μου και σε κάνουν να πιστεύεις ότι είμαι ο ΔΑ για εξηγησέ μου σε παρακαλώ. Και σου ξαναλέω,είχες πειστεί για τον Σπυράκο προχθες και τώρα δεν είσαι σίγουρος για το τι είναι.
Και τέτοια; Ένα μήνυμα ήταν αυτό.Τα υπόλοιπα ήταν straight to the game.Το να ρίχνεις κατηγορίες ρόλων είναι το πιο εύκολο.Και'γω μπορώ να σου πω ότι είσαι ο ΔΑ και άλλαξες τις ψήφους της Claire με της Μάιρας και φρόντισες να πάνε αλλού οι ενοχές μετά,πάει να πει ότι είσαι κιόλας;

Μια πρώτη αντίδραση είναι το ότι μέσα σε λίγη ώρα έχεις γράψει ήδη τρία post, όταν έγραφες αραιά και που τις προηγούμενες μέρες. Μια δεύτερη αντίδραση είναι ότι χρησιμοποιείς αρκετές φορές το σόφισμα της ετεροζήτησης, δηλαδή αλλάζεις θέμα. Αντί να απαντήσεις στις κατηγορίες, μεταφέρεις τη συζήτηση σε μένα και στο ότι αλλάζω συχνά υπόπτους ή ότι σε στοχοποιώ κλπ. Μια τρίτη αντίδραση είναι ότι επιστρέφεις διαρκώς, αναζητώντας επιχειρήματα κατά εμού, σε περιπτώσεις που φαίνονται μεν να έχουν δόσεις αλήθειας αλλά που μια πιο προσεκτική τους ανάλυση φανερώνει πως δεν ισχύουν. Για παράδειγμα τα όσα λες ότι έκανα με τον Σπυράκο, μπορεί εύκολα να τα δικαιολογήσει κανείς αν διαβάσει τα κείμενα που έγραψα χτες. Και επαναλαμβάνω βέβαια ότι το γεγονός ότι θεωρούσα κάποιον ένοχο ενώ παίζει να ήταν αθώος (δεν είμαι εντελώς σίγουρος για την αθωότητα του Σπυράκου) δεν λέει τίποτα. Δεν σημαίνει ότι κάθε φορά που θα θεωρώ κάποιον ένοχο, θα είναι κι αυτός αθώος. Πάλι σόφισμα της σύνθεσης και επαγωγική γενίκευση. Δηλαδή δεν θα πρέπει να κατηγορώ κάποιον, μην τυχόν και είναι αθώος; Πολλά σοφίσματα μαζί στην άμυνά σου.
Όχι εγώ θα μπορούσα να είμαι πολλά πράγματα αλλά όχι ΔΑ. Δεν θα έριχνα κάρτα ακύρωσης ψήφου αν ήξερα ότι θα μπορούσα άνετα να γλιτώσω με ανταλλαγή ψήφων. Υπάρχουν κάποιοι ρόλοι που αυτομάτως αποκλείεται να τους έχουν κάποια άτομα.

Έχεις σοβαρό λόγο που δε θες την aegloswen ξανά στο παιχνίδι; Εκτός της εμμονής για'σενα.

Η aegloswen δεν προσέφερε τίποτα στο παιχνίδι, εκτός ίσως απ' το να μας δείξει ότι η kleop ήταν αθώα, αν ήταν όντως medium. Από κει και πέρα είχε κολλήσει πάνω μου μέχρι την τελευταία στιγμή. Τέτοιοι παίκτες μόνο κακό μπορούν να κάνουν στο παιχνίδι και είπα ήδη ότι την θεωρώ από τους χειρότερους παίκτες που έχω δει. Για τη δεύτερη θέση αγωνίζεται ο Dumenuke αλλά αυτός παίζει να έχει και κακό ρόλο. Ποιος ο λόγος να ξοδέψει κανείς μια κάρτα ολικής επαναφοράς στο παιχνίδι ενός παίκτη που δεν μπόρεσε να σκεφτεί το εξής απλό, ότι αν ως μέντιουμ είδε πως η kleop είναι αθώα και πως αν υπάρχει κάποιος που κατηγορεί την kleop ως ένοχη, δεν σημαίνει πως αυτός ο κάποιος έχει κακό ρόλο, επειδή η άλλη ξέρει την αθωότητα κάποιου άλλου. Αν εγώ δηλαδή έχω καταλάβει ποιοι είναι οι συγκάτοικοι και υπάρχει κάποιος που τους κατηγορεί, πάρει να πει ότι είναι κακός ρόλος; Ασφαλώς και όχι. Όλοι αναγκαστικά έχουμε κατηγορήσει και αθώους. Έτσι πάει το παιχνίδι. Να πω ότι θα παίξει κάποιος την ηχώ και θα τους φέρει όλους μαζί πίσω μπας και βγάλει κάποια άκρη, οκ. Αλλά ολική επαναφορά σε έναν τέτοιο παίκτη; Σπατάλη σημαντικής κάρτας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giamou

Νεοφερμένος

Ο Giamou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Προς ikariona:
Γιατί η μαφία να σκοτώσει την iris17 -την οποία ψήφισα μόνο εγώ χθες-; Αν θυμάσαι,στόχος της ( μαφίας) είναι να αποπροσανατολίσει τους πολίτες από τον ΔΑ (υπενθυμίζω: του οποίου την ταυτότητα γνωρίζει,για το πορνίδιο δεν έχουν ιδέα και πρέπει να καταλάβουν ποιος είναι )όχι να τους τον δώσει στο πιάτο.Με τα χθεσινά σου μηνύματα περι ΔΑ και τη σημερινή δολοφονία,τους έδωσες πάτημα να με στοχοποιήσουν και να πουληθώ σαν ΔΑ,σ'ευχαριστώ πάρα πολύ.

Αν εισαι πολιτης, επαναλαμβανω αν, και ανατρεξεις σε παλιοτερα μηνυματα, θα καταλαβεις γιατι σκοτωσαν την iris.
Επιπλεον, και αυτο απευθυνεται σε ολους τους πολιτες, με το να λετε αυτα που ειπαν και οι αλλοι ή να λετε τα προφανη ( πχ το να παραθετετε απλα και να λετε 3 σεναρια ισχυουν ή το καναν για αυτο ή για αυτο το λογο χωρις να λετε τι ισχυει για εσας προσωπικα ή χωρις να δειχνετε εστω οτι προσπαθειτε να βρειτε τους μαφιοζους) δε βοηθατε τους υπολοιπους πολιτες. Οι περισσοτεροι λετε : ισχυουν 4 σεναρια, ή αυτο ή αυτο ή αυτο. Χαιρω πολυ, αυτο ολοι μπορουν να το σκεφτουν, το θεμα ειναι τι συμπερασματα βγαζετε εσεις απο το παιχνιδι, πως συνδεονται με τις πληροφοριες που εχετε και ,τελος, για να κερδισουν αυτο το παιχνιδι οι πολιτες ΠΡΕΠΕΙ να παρατηρειτε τι ειπαν ολοι οι παικτες.

Ένας σοβαρός άνθρωπος που θέλει ένα σημαντικό ρόλο στο παιχνίδι! :confused: Συν τοις άλλοις είναι πολίτης και ίσως αυτή τη στιγμή, αυτός που μπορεί να βοηθήσει περισσότερο από τα φαντάσματα. Ο Tzoum που 4/4 ποστ του ήταν troll ξαφνικά θα μπει και θα βοηθήσει το παιχνίδι; :confused:
Θα πρέπει οποιαδήποτε προσωπική άποψη, ή μένος αν έχεις για την aegloswen λόγω της επίθεσής της στο πρόσωπό σου, να την βάλεις στην άκρη για την συγκεκριμένη απόφαση γιατί είναι κάτι σημαντικό!
Η aegloswen πρέπει να γυρίσει στο παιχνίδι. Ο μόνος λόγος που πιστεύω πραγματικά ότι δεν την θέλεις σε καθιστά ύποπτο.
Πιστεύεις και εσύ ότι ήταν μέντιουμ (άσχετα με το τι λες). Το μέντιουμ μπορεί να μαθαίνει τους ρόλους παικτών που έχουν φύγει. Μαθαίνοντας σίγουρα για τους παίκτες που έχεις κατηγορήσει μέχρι τώρα (και μάλλον ήταν αθώοι) μπορεί να σε στοχοποιήσει, εκ νέου, είτε έχει δίκιο για τη δική σου ταυτότητα, είτε όχι. Καταλαβαίνεις ότι μία τέτοια λογική είναι καθαρά ωφελιμιστική και δε βοηθάει τους πολίτες.

edit: Φαντάζομαι την kleop να διαβάζει αυτό το (sorry kleop) που έχει ο Ικαρίωνας στην παρένθεση και να κρατιέται να μην γράψει post εδώ, πάλι! :hug:

Προτιμω ενα καλο παικτη απο ενα κακο medium( γενικα το λεω ,δε συγκεκριμενοποιω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,092 μηνύματα.
Καλώς ήρθες πίσω aegloswen. Είσαι ξανά ενεργός παίκτης.

Ψηφοφορία για Πέμπτη 7/7
  1. aegloswen
  2. Claire Rentfield
  3. Cupid
  4. Deutsch... Lover --> Claire Rentfield
  5. DumeNuke --> Ikarionas
  6. Eileen
  7. Emilouko
  8. Giamou
  9. Ikarionas --> tsarachaf
  10. i_lie_us --> Claire Rentfield
  11. JKaradakov
  12. Libertus
  13. mintin97 --> Claire Rentfield
  14. Nefeli Graf
  15. PieMaker
  16. Guest 278211 --> Claire Rentfield
  17. tsarachaf
  18. ultraviolence
  19. vassilis498
  20. Τάσος97

Ψήφοι
4 Claire Rentfield
1 Ikarionas
1 tsarachaf

Η Χώρα των Φαντασμάτων
kleop - Ψηφοφορία 4/7
Tzoum - Δολοφονία 5/7
Mάιρα - Ψηφοφορία 5/7
Σπυρακος (^^) - Ψηφοφορία 6/7
Drama Prinzessin - Ποινή 6/7
iris17 - Δολοφονία 7/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
---

Απουσίες
Libertus #1
PieMaker #1
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Ikarionas
Ενεργοποίηση ιδιότητας Διεφθαρμένου Αστυνομικού: Αντιστροφή ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση Ψηφοφορίας από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Deutsch...Lover
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Καλώς ήρθες πίσω aegloswen. Είσαι ξανά ενεργός παίκτης.

Όπου θα μπει και θα μας βρίσει γιατί έχει να διαβάσει 400 post! :hehe:
Είμαι περίεργη τώρα που μπήκε η aegloswen τι στάση θα κρατήσει ο Ικαρίωνας, που ήταν κατά του να μπει.
Μας βλέπω εμένα και την Deutsch να φιγουράρουμε στη λίστα με τους υπόπτους.

Προτιμω ενα καλο παικτη απο ενα κακο medium( γενικα το λεω ,δε συγκεκριμενοποιω)
Απολύτως δεκτό, έχεις δίκιο. Μόνο που υπάρχει ένα πρόβλημα - εδώ, ο Tzoum ηταν απλά ένα troll. Καταλαβαίνεις ότι δεν μπορούμε να τον προτιμήσουμε μόνο βασισμένοι στο δικό σας λόγο. :/: Επίσης, μόνο ο Ikarionas λέει ότι η aegloswen είναι κακή παίκτρια, αλλά δεδομένου του post του DumeNuke δεν νομίζω ότι είναι σε καλύτερη μοίρα, δυστυχώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Ω θεοί....Τι απίστευτη σπατάλη κάρτας.

Όπου θα μπει και θα μας βρίσει γιατί έχει να διαβάσει 400 post! :hehe:
Είμαι περίεργη τώρα που μπήκε η aegloswen τι στάση θα κρατήσει ο Ικαρίωνας, που ήταν κατά του να μπει.
Μας βλέπω εμένα και την Deutsch να φιγουράρουμε στη λίστα με τους υπόπτους.

Και τις δύο σας έχω αθωώσει εδώ και αρκετή ώρα. Δεν είμαι aegloswen να παίζω τόσο χάλια και εκδικητικά. Αλλά είναι σπατάλη κάρτας η συγκεκριμένη. Μεγάλο λάθος. Θα αρχίσει να λέει πάλι τις ασυναρτησίες της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Όπου θα μπει και θα μας βρίσει γιατί έχει να διαβάσει 400 post! :hehe:
Είμαι περίεργη τώρα που μπήκε η aegloswen τι στάση θα κρατήσει ο Ικαρίωνας, που ήταν κατά του να μπει.
Μας βλέπω εμένα και την Deutsch να φιγουράρουμε στη λίστα με τους υπόπτους.

Είχα σκοπό να το κάνω από χθες βράδυ αλλά λόγω προβλημάτων υγείας δεν μπορούσα να είμαι από υπολογιστή.
Η aegloswen έπρεπε να μπει. Εμένα δεν μου φάνηκε εξ αρχής ύποπτη. Αντίθετα η δολοφωνία της με έκανε να πιστεύω όλο και πιο πολύ ότι ήταν αθώα.


Αν είναι όντως μέντιουμ, ελπίζω να εκμεταλλευτεί την ευκαιρία κατάλληλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top