Παλέρμο #38 - The Game of Thrones

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
ΠΡΟΣ ΣΕ:
Εγώ καθώς κι ο συμπαίχτης μου Libertus αιτούμαστε την παροχή υπηρεσιών με σκοπό την χαλάρωση και την αποσυμφόρησή μας απ την ένταση του παιχνιδιού. Συγκεκριμένα το τιμώμενο μέλος Libertus ζητά ένα Ballentine's (που δεν έχω ιδέα τι είναι) ενώ εγώ ένα παγωτό σοκολάτα. Τα ζητάμε άμεσα αλλιώς θα αποκαλύψουμε τα ένοχα μυστικά σας.
Ευχαριστούμε για την κατανόηση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
ΠΡΟΣ ΣΕ:
Εγώ καθώς κι ο συμπαίχτης μου Libertus αιτούμαστε την παροχή υπηρεσιών με σκοπό την χαλάρωση και την αποσυμφόρησή μας απ την ένταση του παιχνιδιού. Συγκεκριμένα το τιμώμενο μέλος Libertus ζητά ένα Ballentine's (που δεν έχω ιδέα τι είναι) ενώ εγώ ένα παγωτό σοκολάτα. Τα ζητάμε άμεσα αλλιώς θα αποκαλύψουμε τα ένοχα μυστικά σας.
Ευχαριστούμε για την κατανόηση!
Τα ανήλικα να μην ανοίξουν το spoiler παρακαλώ. :redface:
Μπας και θέλετε να σας κάτσουμε κιόλας; Έλα μαζευτείτε λέω εγώ. :mastigio
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Τα ανήλικα να μην ανοίξουν το spoiler παρακαλώ. :redface:
Μπας και θέλετε να σας κάτσουμε κιόλας; Έλα μαζευτείτε λέω εγώ. :mastigio
Δε θα μας χαλούσε αρκεί να περιλαμβάνεται και το παγωτό και το ποτό στη διαδικασία...
Ε, Χάρη;

ps. Ελπίζω να μιλάμε μόνο για τη μισή ΣΕ... :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
ΠΡΟΣ ΣΕ:
Εγώ καθώς κι ο συμπαίχτης μου Libertus αιτούμαστε την παροχή υπηρεσιών με σκοπό την χαλάρωση και την αποσυμφόρησή μας απ την ένταση του παιχνιδιού. Συγκεκριμένα το τιμώμενο μέλος Libertus ζητά ένα Ballentine's (που δεν έχω ιδέα τι είναι) ενώ εγώ ένα παγωτό σοκολάτα. Τα ζητάμε άμεσα αλλιώς θα αποκαλύψουμε τα ένοχα μυστικά σας.
Ευχαριστούμε για την κατανόηση!

Το αίτημά σας καταχωρήθηκε,και έπειτα απο εκτενείς συζητήσεις και διαπραγματεύευσεις με την έτερη συνάδελφο της Σ.Ε.,καταλήξαμε σε ομόφωνη απόφαση και σας ανακοινώνουμε πως το αίτημά σας απορρίπτεται!!
Και θα σας παρακαλούσαμε να μήν επαναληφθεί,καθώς και εμείς θα αποκαλύψουμε τα ένοχα μυστικά σας:devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Παρακαλώ αποκαλύψτε τα ένοχα μυστικά μας!
Δείξτε πόσο ψεύτες είστε!
Εγώ κι ο Χάρης δε φοβόμαστε κανέναν!

ps. Μερκ στεναχωρήθηκες που αναφέρθηκα πριν μόνο στη μισή ΣΕ, ε;
Ζήλεψες που δεν ήσουν στη θέση μας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Καταρχάς, θέλω να πω ότι δεν περίμενα να ήταν τόσο χρήσιμη η κάρτα μου.Εάν είχα και δεύτερη, θα την ενεργοποιούσα γι' αυτόν το γύρο. :loltooth:

Κατ' αρχάς, θέλω να πω ότι ευτυχώς που δεν έχεις και δεύτερη τέτοια κάρτα, γιατί θα έκανες πολύ μεγάλη ζημιά, πάλι.

Έφυγε, λοιπόν, η Eileen και αποδείχτηκε μαφιόζος.Μήπως επιτέλους πειστήκατε για την αθωότητα του Μαυρούλη;Ή μήπως είχαμε δύο δολοφόνους στη σέντρα; :confused:
Είναι προφανές πως ο Μαυρούλης ήταν το εξιλαστήριο θύμα των δολοφόνων.Εγώ σας είχα πει ότι μου φάνηκε περίεργο το να είναι ο Μαυρούλης δολοφόνος και να τον ψήφισε ο Γιάννης στον πρώτο γύρο.Εσείς υποστηρίξατε πως το έκανε για ξεκάρφωμα και το δέχτηκα.Δεν μπορώ, όμως, να δεχτώ πως τώρα ο Γιάννης ψήφισε τον ίδιο του τον συνδολοφόνο, εφόσον ο Μαυρούλης κινδύνευε να φύγει.Ο Μαυρούλης είναι πολίτης και ο Γιάννης επεδίωκε να σώσει την Eileen και μήπως και την...aegloswen;Πάμε σ' αυτή τώρα.

Ξεκινάμε από τα βασικά... Ποιος μπορεί να αποκλείσει το να ήταν όντως δύο δολοφόνοι στην σέντρα;; Και σε ξαναρωτάω, η Ντετέκτιβ γιατί να επιμείνει τόσο στον Μαυρούλη χωρίς να έχει ρωτήσει κάτι;;
Κι αν ο Γιάννης το έκανε, είτε για να βγάλει τον Μαυρούλη από αυτή την θέση, είτε επειδή ανάμεσε σε Μαυρούλη και Ζωή, ήταν καλύτερο να μείνει η Ζωή;; Πες μου πως μπορείς να αποκλείσεις κάτι από αυτά.

Η aegloswen, από εκεί που είχε χαμηλό προφίλ, μπαίνει ξαφνικά δυναμικά μετά το πέρας της ψηφοφορίας-μιας και δεν διέτρεχε πια κίνδυνο- να μας πει ότι την ψήφισαν χωρίς αιτιολόγηση(να ήταν μόνο ο Τάσος εν τω μεταξύ; ) και να υπερασπιστεί τη Ζωή, επειδή την βγάλαμε χωρίς να έχει μιλήσει καθόλου.Έλα, όμως, που η λιγομίλητη Ζωή ήταν δολοφόνος.Και την ίδια ακριβώς τακτική ακολουθεί και η Έλενα.Ταράχτηκε φαίνεται που βγήκε η συνεργός της.

Ύστερα, διακρινώ μια δυσφορία για την κάρτα που ενεργοποίησα;Χάρη σ' αυτή την κάρτα έφυγε ένας δολοφόνος και αντί να αναρωτιέσαι για το εάν η Ζωή ήταν ένοχη ή όχι, κάθεσαι και παραπονιέσαι που ψήφισαν τα μισά φαντάσματα και όχι η φίλη σου η Νουαζέτ;Τελικά, πάντως, έγινα όντως κάποιο τρόπο καθοδηγητής κατά των δολοφόνων.Και λέω "κατά κάποιο τρόπο", διότι δεν ήμουν εγώ ο οποίος ψήφισα πρώτος Eileen.Φυσικά, εσύ είσαι βέβαιη πως η κίνηση κατά της Eileen ήταν λαθεμένη, έτσι;:P Νομίζω, επίσης, πως πρέπει να αποφασίσεις αν με θεωρείς ύποπτο ή όχι.Διότι ειλικρινά, δεν έχω καταλάβει.Όχι ότι με νοιάζει, αλλά να έχουμε να λέμε.

Και τέλος, εξυπακούεται πως βολεύτηκες απ' το κίνημα κατά του Μαυρούλη.Αναρωτιέσαι πώς τον αθωώσαμε και βγάλαμε ένοχη την Eileen, αλλά για κακή σου τύχη η μάσκα της έπεσε.Τέλος, να μην ξεχάσω να σου πω πως καλό είναι που και που να ψηφίζεις πριν τη δολοφονία, γιατί καρφώνεσαι.Αλλά εσύ δεν κινδυνεύεις από κανέναν δολοφόνο. :D

Έχεις κάνει πολύ περισσότερες φορές λάθος απ' όσες είχες δίκιο... Εσύ ο ίδιος έβγαλες τον Βάιο έξω, που ήταν αυτός που μας οδήγησε στην Ζωή ουσιαστικά.
Τα συμπεράσματά σου είναι κατά κανόνα κάκιστα και συνεχίζεις να θες να πείσεις τον κόσμο. Και δε μου λες; Πες ότι σ' ακούμε και βγαίνει η aegloswen. Πόσους ακόμη πολίτες μας παίρνει να χάσουμε;; Έχουν βγει 2-3 δολοφόνοι και είμαστε 9. Δεν έχουμε περιθώρια... Στάματα να το κάνεις αυτό πια. Μία φορά δικαιώθηκες ουσιαστικά. Και η κάρτα σου μπορεί να οδήγησε στο να βγει δολοφόνος, αλλά δημιούργησε και τρελό μπάχαλο και είχε και τεράστιο ρίσκο.

Δεν είδα την Έλενα να λέει ότι η Ζωή είναι αθώα, την είδα να λέει ότι δεν είχαμε επιχειρήματα. Και κακά τα ψέματα κάνεις δεν επιχειρηματολόγησε, ασχέτως που είχαμε δίκιο. Είναι παιχνίδι επιχειρηματολογίας, όχι τζόγος. Κι εσύ τζογάρεις συνέχεια. Και χάνεις και πιο συχνά απ' ότι κερδίζεις. Κάνε μας την χάρη και σταμάτα...

Και εννοείται πως η ψήφος μου πάει στην aegloswen.
Εσείς για Μαυρούλη το βλέπετε, ε; :P

Kαι ναι, εγώ το βλέπω ή για Μαυρούλη ή για Ριρίκα αν ρωτάς...


Και που λέτε παιδιά μου, όπως οφείλει ο καθένας σας να κάνει, έκατσα και έψαξα τα ποστ της Ζωής
Βρήκα αυτό εδώ... Σημειωτέον, είναι πριν να μπει ξανά ο Χάρης στο παιχνίδι και λίγο μετά και την τιμωρία του jj!
- JJ:
Καλώς ή κακώς τα μηνύματά του εμένα προσωπικά δεν με βοηθούσαν καθόλου. Το να κάνεις παραθέσεις και απλά να γράφεις μία γραμμή σαν σχόλιο χωρίς ουσιαστικά να βοηθάς λέγοντας σκέψεις και προσθέτοντας στοιχεία, μου φαίνεται κοροϊδία!
Επίσης, δεν ξέρω τι να πιστέψω σχετικά με την κάρτα. Συνήθως, είναι πολύ προσεκτικός και ψήρας με όλα (ακόμη και με την ορθογραφία!!).
Σίγουρα για εμένα θα διάβαζε τους κανόνες πριν ξεκινήσουμε!!
Θα μπορούσε άραγε να είναι μία μικρή πουστιά για να τον αναγνωρίσουν οι δολοφόνοι; :hmm:

Η απορία μου είναι η εξής:
Γιατί η Ζωή να ρισκάρει, να ξαναβγάλει στην σέντρα τον Γιάννη με αυτό το σχόλιο, ενώ μόλις έχει γλιτώσει;; Just some food for thought...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Έχω δικαίωμα ακόμη για τελευταία λόγια, ράιτ;

Αν ναι,
είχα να πω συγγνώμη που δεν μετείχα ενεργά αλλά ... δεν ήταν τόσο ενδιαφέρον για εμένα.
Από την αρχή κάποια πράγματα πήγαν ακριβώς όπως τα είχα προβλέψει - οπότε γρήγορα κατίντησε βαρετούτσικο! :redface:
Ειλικρινά δεν περίμενα από τις πρώτες δύο μέρες να πέσω ΤΟΣΟ μέσα - δεν είμαι ο Freak! :P
(περισσότερα στο τέλος! ;-) ).
Καλό game σε όλους τους υπόλοιπους και εύχομαι να είναι για εσάς ΣΟΥΠΕΡ!

Τέλος, Merc and Misskit THANK YOU IMMENSLY για τον χρόνο που αφιερώνετε και την υπέροχη ιδέα!
We <3 Game of Thrones! ^^

XO
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.
Κατ' αρχάς, θέλω να πω ότι ευτυχώς που δεν έχεις και δεύτερη τέτοια κάρτα, γιατί θα έκανες πολύ μεγάλη ζημιά, πάλι.
Πάλι;Σε καλό μας βγήκε η κάρτα.
Ξεκινάμε από τα βασικά... Ποιος μπορεί να αποκλείσει το να ήταν όντως δύο δολοφόνοι στην σέντρα;; Και σε ξαναρωτάω, η Ντετέκτιβ γιατί να επιμείνει τόσο στον Μαυρούλη χωρίς να έχει ρωτήσει κάτι;;
Κι αν ο Γιάννης το έκανε, είτε για να βγάλει τον Μαυρούλη από αυτή την θέση, είτε επειδή ανάμεσε σε Μαυρούλη και Ζωή, ήταν καλύτερο να μείνει η Ζωή;; Πες μου πως μπορείς να αποκλείσεις κάτι από αυτά.
Δεν ξέρουμε εάν η ντετέκτιβ ρώτησε σίγουρα κάτι.Και μένα με είχε προβληματίσει η επιμονή της για τον Μαυρούλη, αλλά σου είπα ότι δεν ήταν λογικό να τον ψηφίσει ο Γιάννης στον πρώτο γύρο.Και πόσω μάλλον τώρα που κινδύνευε να βγει.Επίσης, κάτι που ίσως δε σκέφτηκες: Ο Johnnaousa γιατί δεν ψήφισε την aegloswen, εάν ήταν πολίτης, μπας και σωθούν οι άλλοι δύο;Κατευθείαν να μας δώσει στο πιάτο τον Μαυρούλη ήθελε;Δε θα τον ψήφιζε καν...

Έχεις κάνει πολύ περισσότερες φορές λάθος απ' όσες είχες δίκιο... Εσύ ο ίδιος έβγαλες τον Βάιο έξω, που ήταν αυτός που μας οδήγησε στην Ζωή ουσιαστικά.
Τα συμπεράσματά σου είναι κατά κανόνα κάκιστα και συνεχίζεις να θες να πείσεις τον κόσμο. Και δε μου λες; Πες ότι σ' ακούμε και βγαίνει η aegloswen. Πόσους ακόμη πολίτες μας παίρνει να χάσουμε;; Έχουν βγει 2-3 δολοφόνοι και είμαστε 9. Δεν έχουμε περιθώρια... Στάματα να το κάνεις αυτό πια. Μία φορά δικαιώθηκες ουσιαστικά. Και η κάρτα σου μπορεί να οδήγησε στο να βγει δολοφόνος, αλλά δημιούργησε και τρελό μπάχαλο και είχε και τεράστιο ρίσκο.
Κοίταξε να δεις.
Εάν ήμουν η Πυθία, θα σας έλεγα ποιοι είναι οι δολοφόνοι απ' την αρχή, θα τους διώχναμε με επιτυχία και θα τέλειωνε το παιχνίδι, εντάξει; :P
Τουλάχιστον εγώ μπαίνω, το ψάχνω.Και είναι φυσικό να έχω κάνει λάθη, αλλά πιστεύω ότι έχω βοηθήσει κιόλας.Όχι μόνο με την Ζωή(επειδή την ψήφισα ουσιαστικά), αλλά και με τον Γιάννη.Άρα δύο φορές δικαιώθηκα.Το γνωρίζω ότι δεν έχουμε περιθώρια και γι' αυτό προτείνω να βγάλουμε την aegloswen.Όμως, εσείς την εμπιστεύεστε, επειδή παίζει συγκρατημένα και έχετε βρει το εύκολο θύμα.Δεν είναι όλα όπως φαίνονται, είδες και τη Ζωή, η οποία έπαιζε διακριτικά.
Δεν είδα την Έλενα να λέει ότι η Ζωή είναι αθώα, την είδα να λέει ότι δεν είχαμε επιχειρήματα. Και κακά τα ψέματα κάνεις δεν επιχειρηματολόγησε, ασχέτως που είχαμε δίκιο. Είναι παιχνίδι επιχειρηματολογίας, όχι τζόγος. Κι εσύ τζογάρεις συνέχεια. Και χάνεις και πιο συχνά απ' ότι κερδίζεις. Κάνε μας την χάρη και σταμάτα...
Δηλαδή, τι περίμενες να πει "Η Eileen είναι αθώα και κακώς τη βγάλατε."; :P
Η Ζωή δεν έδινε αφορμές, το ίδιο επιδιώκει και η Έλενα.Ρίξε και μια ματιά στις ψήφους που έχει δώσει γενικά.
Kαι ναι, εγώ το βλέπω ή για Μαυρούλη ή για Ριρίκα αν ρωτάς...
Εάν βγουν αυτοί οι δύο και το παιχνίδι δεν έχει τελειώσει, θα είναι αργά.

Και το ότι μου απαντάς εσύ εν τέλει και όχι η Έλενα δεν μου αρέσει.Πήγε και κρύφτηκε, για να μην την ψηφίσετε αύριο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Τα ανήλικα να μην ανοίξουν το spoiler παρακαλώ. :redface:
Μπας και θέλετε να σας κάτσουμε κιόλας; Έλα μαζευτείτε λέω εγώ. :mastigio
για αυτο εχουμε την πορνη.. εκτος κι αν τον πηρατε εσεις το ρολο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
για αυτο εχουμε την πορνη.. εκτος κι αν τον πηρατε εσεις το ρολο
Δεν είπαμε ρε τα ανήλικα να μην ανοίξουν τον σπόιλερ;
Και είπες τώρα την Άννα πόρνη;
Θα σε εξαφανίσω!!! :ropalo:

ps. Δεν μπορώ να ασχοληθώ τώρα.
Ontopic απ αύριο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Τα ανήλικα παρακαλούνται να πέσουν για ύπνο!
Μας πήραν οι μαμάδες σας και ανησυχούνε!

Λίστα για Τρίτη 03/07
  1. aegloswen
  2. Alchemist->Demlogic
  3. blue_butterfly
  4. Demlogic
  5. dimijim->MAYROULIS
  6. Libertus->aegloswen
  7. MAYROULIS
  8. SparklingGrey
  9. tsarachaf
Ψήφοι
1 aegloswen
1 Demlogic
1 MAYROULIS

Η χώρα των φαντασμάτων
Οριστικές αποχωρήσεις
Απουσίες
aegloswen: #1
blue_butterfly: #1
Eileen: #1, #2
Elena Kr: #1
love_angel: #1, #2, #3
MAYROULIS:#1
Noisette: #1
SparklingGrey: #1
Guest 278211: #1

Λοιπές ενέργειες παικτών
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Λοιπόν.
Ψηφίζω Μαυρούλη, στηριζόμενος στο γεγονός ότι η Μελανία είναι ντετέκτιβ.
Ειμαι τόσο ζαλισμένος από τα μαθήματα, που δε μπορώ να κατασκευάσω θεωρίες.
Όχι ότι εάν ήμουν ξεκούραστος θα μπορούσα, αλλά τέλος πάντων. :P

:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Κοίταξε να δεις.
Εάν ήμουν η Πυθία, θα σας έλεγα ποιοι είναι οι δολοφόνοι απ' την αρχή, θα τους διώχναμε με επιτυχία και θα τέλειωνε το παιχνίδι, εντάξει; :P
Τουλάχιστον εγώ μπαίνω, το ψάχνω.Και είναι φυσικό να έχω κάνει λάθη, αλλά πιστεύω ότι έχω βοηθήσει κιόλας.Όχι μόνο με την Ζωή(επειδή την ψήφισα ουσιαστικά), αλλά και με τον Γιάννη.Άρα δύο φορές δικαιώθηκα.Το γνωρίζω ότι δεν έχουμε περιθώρια και γι' αυτό προτείνω να βγάλουμε την aegloswen.Όμως, εσείς την εμπιστεύεστε, επειδή παίζει συγκρατημένα και έχετε βρει το εύκολο θύμα.Δεν είναι όλα όπως φαίνονται, είδες και τη Ζωή, η οποία έπαιζε διακριτικά.

Δηλαδή, τι περίμενες να πει "Η Eileen είναι αθώα και κακώς τη βγάλατε."; :P
Η Ζωή δεν έδινε αφορμές, το ίδιο επιδιώκει και η Έλενα.Ρίξε και μια ματιά στις ψήφους που έχει δώσει γενικά..
Έχεις κάνει πολύ περισσότερες φορές λάθος απ' όσες είχες δίκιο... Εσύ ο ίδιος έβγαλες τον Βάιο έξω, που ήταν αυτός που μας οδήγησε στην Ζωή ουσιαστικά.
Τα συμπεράσματά σου είναι κατά κανόνα κάκιστα και συνεχίζεις να θες να πείσεις τον κόσμο. Και δε μου λες; Πες ότι σ' ακούμε και βγαίνει η aegloswen. Πόσους ακόμη πολίτες μας παίρνει να χάσουμε;; Έχουν βγει 2-3 δολοφόνοι και είμαστε 9. Δεν έχουμε περιθώρια... Στάματα να το κάνεις αυτό πια. Μία φορά δικαιώθηκες ουσιαστικά. Και η κάρτα σου μπορεί να οδήγησε στο να βγει δολοφόνος, αλλά δημιούργησε και τρελό μπάχαλο και είχε και τεράστιο ρίσκο.
+

Και το ότι μου απαντάς εσύ εν τέλει και όχι η Έλενα δεν μου αρέσει.
Πήγε και κρύφτηκε, για να μην την ψηφίσετε αύριο...
Λυπάμαι που δεν είμαι τόσο καμμένη όσο μερικοί και δεν μπορώ να απαντάω μέσα σε ΜΙΣΉ ώρα από τότε που έγινε πόστ και απευθύνεται σε μένα ρε Χάρη,έχω και σοβαρότερα πράγματα να κάνω. Άραξε. :whistle::P
Γενικότερα το παιχνίδι δεν το βλέπω τόσο σαν ανοιχτή επίθεση,πως να στο πώ; Κάποιες φορές μόνο χρειάζεται όταν το απαιτούν οι περιστάσεις. Εσύ είσαι συνεχώς στην τσίτα,πόσους καφέδες πίνεις; :redface: Και btw, αυτή είναι και η τακτική μου μέσα στο game που εσύ την αποκαλείς "συγκρατημένη". Αυτό που ανέφερες πριν ότι "ξαφνικά" έκανα πόστ. Ε συγγνώμη δεν έπρεπε;; Eίχα πάρει τόσες ψήφους,οκ. Ο Ακριβός ζητούσε μια τυπική απάντηση. Γενικά έπρεπε να απαντήσω! Αν δεν απαντούσα,πάλι θα έλεγες "αααααα κρύφτηκε και δεν απάντησε,ααα δεν έχει συμμετοχή,αα την ψηφίζω." :P Nice.

Επίσης δυσαρεστήθηκες επειδή σε ψιλοστρίμωξε ο τσάφ,καθώς είπε για το ότι δεν είχες ουσιαστικά επιχειρήματα ακόμα και αν έχουν ρεύμα οι ψήφοι σου,ότι έβγαλες ήδη once πολίτη εντελώς άδικα. Και όντως αυτό ισχύει. Προφανώς δεν σημαίνει ότι κάνεις συνεχώς λάθη,και όντως στη Ζωή είχες δίκιο. Αλλά το να έχεις πληροφορίες (; ), δεν αρκεί πάντα,θέλει και κάποια τακτική. Επιχειρήματα κλπ.
Η aegloswen, από εκεί που είχε χαμηλό προφίλ, μπαίνει ξαφνικά δυναμικά μετά το πέρας της ψηφοφορίας-μιας και δεν διέτρεχε πια κίνδυνο- να μας πει ότι την ψήφισαν χωρίς αιτιολόγηση(να ήταν μόνο ο Τάσος εν τω μεταξύ; ) και να υπερασπιστεί τη Ζωή, επειδή την βγάλαμε χωρίς να έχει μιλήσει καθόλου.Έλα, όμως, που η λιγομίλητη Ζωή ήταν δολοφόνος.Και την ίδια ακριβώς τακτική ακολουθεί και η Έλενα.Ταράχτηκε φαίνεται που βγήκε η συνεργός της.
Ύστερα, διακρινώ μια δυσφορία για την κάρτα που ενεργοποίησα;Χάρη σ' αυτή την κάρτα έφυγε ένας δολοφόνος και αντί να αναρωτιέσαι για το εάν η Ζωή ήταν ένοχη ή όχι, κάθεσαι και παραπονιέσαι που ψήφισαν τα μισά φαντάσματα και όχι η φίλη σου η Νουαζέτ;Τελικά, πάντως, έγινα όντως κάποιο τρόπο καθοδηγητής κατά των δολοφόνων.Και λέω "κατά κάποιο τρόπο", διότι δεν ήμουν εγώ ο οποίος ψήφισα πρώτος Eileen.Φυσικά, εσύ είσαι βέβαιη πως η κίνηση κατά της Eileen ήταν λαθεμένη, έτσι;:P Νομίζω, επίσης, πως πρέπει να αποφασίσεις αν με θεωρείς ύποπτο ή όχι.Διότι ειλικρινά, δεν έχω καταλάβει.Όχι ότι με νοιάζει, αλλά να έχουμε να λέμε.
Προσωπικά ο τρόπος που βγήκε η ζωή ακόμα και δολοφόνος,δεν ήταν καλός. Δηλαδή απλώς έτυχες σε μια μαφιόζα που βαρέθηκε το παιχνίδι,so what; Αν είχες μια μαφιόζα που απλώς δεν έτυχε να μπεί; Είναι τόσο καλό να καταψηφίζεις κάποιον (και δεν μιλάω μόνο για σένα,αλλά η γενικότερη τακτική!) που δεν έχει καν την ευκαιρία να σε αντικρούσει. Δεν νομίζω. Πως να στο εξηγήσω δεν είναι κάλυψη,απλώς ο τρόπος παιχνιδιού κατά την γνώμη μου -σε εκείνη της φάση της 1 ώρας- δεν ήταν και τοπ παράδειγμα για να διώξεις κάποιον. :redface: Ακόμα και να είναι κάποιος δολοφόνος,αυτή ήταν η διαφωνία μου και όχι για να "υπερασπιστώ" -πόσο κοινότυπο πια- τη Ζωή.
Ύστερα, διακρινώ μια δυσφορία για την κάρτα που ενεργοποίησα;Χάρη σ' αυτή την κάρτα έφυγε ένας δολοφόνος και αντί να αναρωτιέσαι για το εάν η Ζωή ήταν ένοχη ή όχι, κάθεσαι και παραπονιέσαι που ψήφισαν τα μισά φαντάσματα και όχι η φίλη σου η Νουαζέτ;Τελικά, πάντως, έγινα όντως κάποιο τρόπο καθοδηγητής κατά των δολοφόνων.Και λέω "κατά κάποιο τρόπο", διότι δεν ήμουν εγώ ο οποίος ψήφισα πρώτος Eileen.Φυσικά, εσύ είσαι βέβαιη πως η κίνηση κατά της Eileen ήταν λαθεμένη, έτσι;:P Νομίζω, επίσης, πως πρέπει να αποφασίσεις αν με θεωρείς ύποπτο ή όχι.Διότι ειλικρινά, δεν έχω καταλάβει.Όχι ότι με νοιάζει, αλλά να έχουμε να λέμε.

Και τέλος, εξυπακούεται πως βολεύτηκες απ' το κίνημα κατά του Μαυρούλη.Αναρωτιέσαι πώς τον αθωώσαμε και βγάλαμε ένοχη την Eileen, αλλά για κακή σου τύχη η μάσκα της έπεσε.Τέλος, να μην ξεχάσω να σου πω πως καλό είναι που και που να ψηφίζεις πριν τη δολοφονία, γιατί καρφώνεσαι.Αλλά εσύ δεν κινδυνεύεις από κανέναν δολοφόνο. :D
Γενικότερα ποτέ σχεδόν δεν ψήφιζα πριν την δολοφονία.
Αλλά και να το έκανα,πάλι θα έλεγες "ααα δηλώνει ότι ψηφίζει πριν την δολοφονία,
ντάξει μην καρφώνεσαι τόσο και τέτοια." :P Ακόμα και για πλακίτσα να το έλεγες,όπως τώρα. Είναι σχολιάκι. :P Και btw,έχω εξηγήσει γιατί ο Μαυρούλης μου φαίνεται και μου φαινόταν ένοχος σε προηγούμενα πόστς. Τέσπα..
Μωρέ άμα έχεις στοχοποιήσει κάποιον,τα πάντα μπορείς να πείς. Δεν είναι θέμα. Οτιδήποτε και να φέρω ως αντιπαράδειγμα θα πείς και κάτι άλλο. Πάσο. Ας κρίνουν οι παίκτες από εδώ και πέρα το τι θα κάνουν και πως θα ψηφίσουν. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Πάλι;Σε καλό μας βγήκε η κάρτα.

Επειδή έτυχε. Δεν μπορούμε να τζογάρουμε με αυτά.

Δεν ξέρουμε εάν η ντετέκτιβ ρώτησε σίγουρα κάτι.Και μένα με είχε προβληματίσει η επιμονή της για τον Μαυρούλη, αλλά σου είπα ότι δεν ήταν λογικό να τον ψηφίσει ο Γιάννης στον πρώτο γύρο.Και πόσω μάλλον τώρα που κινδύνευε να βγει.Επίσης, κάτι που ίσως δε σκέφτηκες: Ο Johnnaousa γιατί δεν ψήφισε την aegloswen, εάν ήταν πολίτης, μπας και σωθούν οι άλλοι δύο;Κατευθείαν να μας δώσει στο πιάτο τον Μαυρούλη ήθελε;Δε θα τον ψήφιζε καν...

Είδες την παρατήρηση μου για το ποστ της Ζωής; Δεν κινεί μερικές υποψίες;
Και γιατί δεν είχε νόημα, τον βόλευε πιο πολύ να ψηφίσει Μαυρούλη, παρά aegloswen, ακριβώς επειδή θα έλεγες κάτι τέτοια... :P

Κοίταξε να δεις.
Εάν ήμουν η Πυθία, θα σας έλεγα ποιοι είναι οι δολοφόνοι απ' την αρχή, θα τους διώχναμε με επιτυχία και θα τέλειωνε το παιχνίδι, εντάξει; :P
Τουλάχιστον εγώ μπαίνω, το ψάχνω.Και είναι φυσικό να έχω κάνει λάθη, αλλά πιστεύω ότι έχω βοηθήσει κιόλας.Όχι μόνο με την Ζωή(επειδή την ψήφισα ουσιαστικά), αλλά και με τον Γιάννη.Άρα δύο φορές δικαιώθηκα.Το γνωρίζω ότι δεν έχουμε περιθώρια και γι' αυτό προτείνω να βγάλουμε την aegloswen.Όμως, εσείς την εμπιστεύεστε, επειδή παίζει συγκρατημένα και έχετε βρει το εύκολο θύμα.Δεν είναι όλα όπως φαίνονται, είδες και τη Ζωή, η οποία έπαιζε διακριτικά.

Δεν ξέρω πως θα το πάρεις, αλλά την Ζωή την κατηγορούσα πριν από σένα. Μην πας να μου την βγεις εκεί. Και μαζί της δεν δικαιώθηκες ακολούθησες ρεύμα, ήσουν κολλημένος στην Έλενα. Μεταξύ μας μιλάμε, μην μου λες εμένα βλακείες. Όπως και να χει, ο καιρός γαρ εγγύς. Θα δούμε ποιος έχει δίκιο στο τέλος.
Και το πόιντ μου είναι ότι είσαι κυρίως λάθος κι όχι κυρίως σωστός... Γι' αυτό σου πάω τόση κόντρα.


Δηλαδή, τι περίμενες να πει "Η Eileen είναι αθώα και κακώς τη βγάλατε."; :P
Η Ζωή δεν έδινε αφορμές, το ίδιο επιδιώκει και η Έλενα.Ρίξε και μια ματιά στις ψήφους που έχει δώσει γενικά.

Μη μου λες εμένα για την Έλενα. Έχω ψάξει πολλές φορές τα ποστ της πριν την αθωώσω... Όχι τέτοια σε μένα, ξέρεις ότι τρώω την μισή μου ώρα σε έρευνα παλιών ποστ...

Εάν βγουν αυτοί οι δύο και το παιχνίδι δεν έχει τελειώσει, θα είναι αργά.

Και το ότι μου απαντάς εσύ εν τέλει και όχι η Έλενα δεν μου αρέσει.Πήγε και κρύφτηκε, για να μην την ψηφίσετε αύριο...

Δεν θα είναι καθόλου αργά, γιατί θα τελειώσει το παιχνίδι... Κι αν δεν έχει τελειώσει, πάλι θα δεις ότι κατηγορούσες λάθος κόσμο... Έλεος πια... Τόση επιμονή σε άνθρωπο που κάνει 90% λάθη, δεν έχω δει... Κάλα σε είπανε "σούπερμαν" :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MAYROULIS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μαυρουλάκης Φαγανάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,900 μηνύματα.
χθες δεν πρόλαβα να μπω
μπράβο σας!:clapup: βγάλατε ένα δολοφόνι :D

αλλά με βλέπω να βγαίνω σήμερα :cold:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Ας πιάσουμε δουλειά ατί πολύ κοιμήθηκα. :redface:
Λίστα για Τρίτη 03/07
  1. aegloswen
  2. Alchemist -> Demlogic
  3. blue_butterfly
  4. Demlogic
  5. dimijim -> MAYROULIS
  6. Libertus -> aegloswen
  7. MAYROULIS
  8. SparklingGrey -> MAYROULIS
  9. tsarachaf
Ψήφοι
2 MAYROULIS
1 aegloswen
1 Demlogic

Η χώρα των φαντασμάτων
Οριστικές αποχωρήσεις
Απουσίες
aegloswen: #1
blue_butterfly: #1
Eileen: #1, #2
Elena Kr: #1
love_angel: #1, #2, #3
MAYROULIS:#1
Noisette: #1
SparklingGrey: #1
Guest 278211: #1

Λοιπές ενέργειες παικτών
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Ας πω μια καλημέρα... Αν και κοντεύει η ώρα της δολοφονίας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Πολύ ησυχία σήμερα...
Μήπως μας βάλανε καμιά ατομική βόμβα και μας έχουν ξεκάνει όλους χωρίς να το ξέρουμε; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
*Ανακοίνωση*

Από το πρωί όλοι του εύχονταν χρόνια πολλά. Πού να ήξεραν πόσο ειρωνική θα ακουγόταν αυτή η ευχή μετά από λίγες ώρες.
=( Το πτώμα βρέθηκε πεταμένο σε έναν γκρεμό λίγο έξω από το Παλέρμο. Οι αρχές λένε πως ο θάνατος οφείλεται σε φόνο και αναζητούν τον δράστη.

Ήταν ο SparklingGrey. Farewell. :bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Όλοι μαζί:

Happy deathday to you,
Happy deathday to you,
Happy deathday dear Sparkling,
Happy deathday to you!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top