Παλέρμο #38 - The Game of Thrones

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,250 μηνύματα.
Ο Μαυρούλης έχει τέσσερις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Μερκ, έχεις λάθος... Του Μαυρούλη βγαίνουν 4...

Κι έκανα εγώ βλακεία...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Ανακοίνωση

Με παιδέψατε πάλι σήμερα:P
Άλλο ένα show-down απόψε.
Οι μαχητές Eileen και MAYROYLIS.
Η ψηφοφορία έληξε κατά της Eileen με 5 ψήφους έναντι 4 του MAYROYLIS.

Ζωή,αποχωρείς απο την πόλη του Παλέρμο και παραιτήσε απο την διεκδίκηση του Iron Throne.
Έχεις δικαίωμα για τελευταία λόγια(ναι έχει!!) πρίν ανέβεις στο τρένο για την χώρα των φαντασμάτων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Οκ, νιώθω χαζός σήμερα...

Εγώ πέταξα την Ζωή έξω, το ξέρω και την κατηγορούσα κιόλας, αλλά δεν μιλάει κανείς, ήθελα να το κάνω ισοψηφία, για να προλάβω να διαβάσω καλά τι είπατε και να πράξω ανάλογα... Και δεν μου άρεσε καθόλου η αλλάγη της τελευταίας στιγμής του Δημήτρη, και γι' αυτό άλλαξα ψήφο, αλλά τα υπολόγισα λάθος...

Πάντως ναι, έφυγε άτομο που υποπτευόμουν, αλλά κάτι δεν μου άρεσε γενικά στην όλη κατάσταση... Πρέπει να ξαναδιαβάσω λίγο και να το σκεφτώ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Και καθώς πέφτει σιγά σιγά η νύχτα στο Παλέρμο...

Λίστα για Τρίτη 03/07
  1. aegloswen
  2. Alchemist
  3. blue_butterfly
  4. Demlogic
  5. dimijim
  6. Libertus
  7. MAYROULIS
  8. SparklingGrey
  9. tsarachaf
Ψήφοι

Η χώρα των φαντασμάτων
Οριστικές αποχωρήσεις
Απουσίες
aegloswen: #1
blue_butterfly: #1
Eileen: #1, #2
Elena Kr: #1
love_angel: #1, #2, #3
MAYROULIS:#1
Noisette: #1
SparklingGrey: #1
Guest 278211: #1

Λοιπές ενέργειες παικτών
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Παιδιά δείξτε λίγο έλεος,κάνω μηχανογραφικό! :P

Ναι εχμ,έξω η ζωή. Επίσης πόσοι ψήφοι δόθηκαν σε μένα χωρίς αιτιολόγηση σε αυτόν τον γύρο;;;
Eιδικά από τους παίκτες φαντάσματα "ψηφίζω aegloswen,γιατί γουστάρω". :P

Λίμπερ αφού έρχεται η σειρά μου μετά και μπορείς να επηρεάζεις ψήφους τόσων ατομών,χωρίς αιτιολογίες απλώς με την πειθώ ότι "είσαι αθώος",τι να πώ. Η εσύ είσαι πολύ έξυπνος ή οι άλλοι παίκτες πολλοί χαζοί που σε ακολουθούν.

Θα επανέλθω κάποια στιγμή με πόστ. Επίσης η συμμετοχή της Ζωής ήταν μηδενική σε αυτόν τον γύρο,την βγάλατε στο έτσι και χωρίς πολλές εξηγήσεις,ούτε καν μπόρεσε να υπερασπιστεί τον ευατό της,να κάνει πόστ να εξήγησει. Τι να πώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Σπασμωδικές κινήσεις κάνετε, ο μαυρούλης έπρεπε να είναι γκολ τώρα και μετά η ειλιν ξέρω γω, στο μικροσκόπιο.Αντί αυτού ρε λιμπ, σαν τον ταλιμπαν έφτιαξες μια πολύ μέτρια θεωρία και την ψήφισες μαζί με την πανστρατιά των φαντασμάτων.Και τσαφ έκανες μαλακία ρε συ :(
Και σας κράζω επειδή το μοναδικό ατόπημα της άλλης ήταν ότι δε συμμετείχε.Δεν πείθομαι στο ελάχιστο και θα προτιμούσα χίλιες φορές να περιμέναμε και την κρίση των άλλων.Τέλος πάντων, ότι έγινε έγινε, μπορεί να λέω μαλακίες τώρα και μη το ξέρω.Τηρώ την υπόσχεσή μου και με περίσσεια ευχαρίστηση ψηφίζω Demlogic.Είναι ένα ύποπτο τρολ και έλεος που δεν έφυγε νωρίτερα.

Τώρα αν θέλετε και γνώμη για μαυρούλη δε σας λέω τίποτα.Ο χάρης λέει ότι είναι αθώος λόγω νάουσα ο τζιμ σκέφτεται το πιο πονηρό σχέδιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Α, και να προσθέσω για την Έλενα...

Παίδια, βγάζει πολύ μάτι ότι είναι αθώα, ακόμη και από τα ποστ του Γιάννη... Γιατί;; Θα ήταν παράλογο να αθωώσει ο Γιάννης έναν δολοφόνο ρε παιδιά... Είπαμε, δεν έχει παίξει καλά το παιδί, αλλά ηλίθιος δεν είναι... Εγώ πιστεύω ότι οι ένοχοι ήταν ανάμεσα σ' αυτούς που κατηγόρησε(έχω μπερδευτεί με τον Μαυρούλη, δεν μου το βγάζετε από το μυαλό ότι η Μελανία ήξερε κάτι) και Ζωή και Ριρίκα... Την Ζωή την βγάλαμε, αλλά πρέπει να κάτσουμε λίγο πλέον, να δούμε τι μάθαμε από τα φαντάσματα, να το κρίνουμε και να προχωρήσουμε έτσι...

Μην κάνετε πράγματα εν βρασμώ ψυχής. Καταλήγουμε να κάνουμε βλακείες...

2 απορίες... Ο σπαρκ γιατί δεν ψήφισε;; Και ακόμη περισσότερο: Γιατί δεν ψήφισε η Ριρίκα, που ήταν και την περισσότερη ώρα μέσα;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Παιδιά δείξτε λίγο έλεος,κάνω μηχανογραφικό! :P

Ναι εχμ,έξω η ζωή. Επίσης πόσοι ψήφοι δόθηκαν σε μένα χωρίς αιτιολόγηση σε αυτόν τον γύρο;;;
Eιδικά από τους παίκτες φαντάσματα "ψηφίζω aegloswen,γιατί γουστάρω". :P

Λίμπερ αφού έρχεται η σειρά μου μετά και μπορείς να επηρεάζεις ψήφους τόσων ατομών,χωρίς αιτιολογίες απλώς με την πειθώ ότι "είσαι αθώος",τι να πώ. Η εσύ είσαι πολύ έξυπνος ή οι άλλοι παίκτες πολλοί χαζοί που σε ακολουθούν.

Θα επανέλθω κάποια στιγμή με πόστ. Επίσης η συμμετοχή της Ζωής ήταν μηδενική σε αυτόν τον γύρο,την βγάλατε στο έτσι και χωρίς πολλές εξηγήσεις,ούτε καν μπόρεσε να υπερασπιστεί τον ευατό της,να κάνει πόστ να εξήγησει. Τι να πώ.

Ρε συ αν μπορείς βιάσου λίγο με το ποστ(οκ, προφανώς προηγείται το μηχανογραφικό) αλλά ακριβώς επειδή έφυγε και η Ζωή έτσι χωρίς υπεράσπιση, έλα να βοηθήσεις κι εσύ λίγο τον εαυτό σου...

Έσενα σ' αυτό τον γύρο σε έκαψε ο Νάουσσα που σε είπε αθώα. Αλλά επειδή είσαι και έμπειρη και καλή παίκτρια πιστεύω ότι σε χρειαζόμαστε για να λύσουμε το μυστήριο...

Σπασμωδικές κινήσεις κάνετε, ο μαυρούλης έπρεπε να είναι γκολ τώρα και μετά η ειλιν ξέρω γω, στο μικροσκόπιο.Αντί αυτού ρε λιμπ, σαν τον ταλιμπαν έφτιαξες μια πολύ μέτρια θεωρία και την ψήφισες μαζί με την πανστρατιά των φαντασμάτων.Και τσαφ έκανες μαλακία ρε συ :(
Και σας κράζω επειδή το μοναδικό ατόπημα της άλλης ήταν ότι δε συμμετείχε.Δεν πείθομαι στο ελάχιστο και θα προτιμούσα χίλιες φορές να περιμέναμε και την κρίση των άλλων.Τέλος πάντων, ότι έγινε έγινε, μπορεί να λέω μαλακίες τώρα και μη το ξέρω.Τηρώ την υπόσχεσή μου και με περίσσεια ευχαρίστηση ψηφίζω Demlogic.Είναι ένα ύποπτο τρολ και έλεος που δεν έφυγε νωρίτερα.

Τώρα αν θέλετε και γνώμη για μαυρούλη δε σας λέω τίποτα.Ο χάρης λέει ότι είναι αθώος λόγω νάουσα ο τζιμ σκέφτεται το πιο πονηρό σχέδιο.

Ρε συ, είπα κι ο ίδιος ότι έκανα μαλακία κι ότι ήθελα να κάνω άλλο πράγμα. Όχι πως αποκλείω να ψήφιζα Ζωή στο τέλος, αλλά ήθελα λίγο χρόνο, τον οποίο δεν κατάφερα να πάρω κιόλας.
Δεν πρόλαβα να καταλάβω πόσο γρήγορα αλλάξατε κλίμα κι από κει που φοβόμουν ότι θα βγάζατε την Έλενα και θα σας έκραζα, βγάλαμε την Ζωή...

Και, έχω καταμπερδευτεί και με Τζιμ και Μαυρούλη... Κάτι δεν μου κολλάει εδώ...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Λοιπόν επέστρεψα
Είχα μια δουλίτσα εκτός σπιτιού και γι αυτό δεν εμφανιζόμουν
Θεωρώ πως χρωστάω μια εξήγηση για την ψήφο μου στο γατί
Έχουμε και λέμε: Η Ζωή μου φαινόταν λιγότερο ύποπτη απ τον Μαυρούλη και δεν εμπιστεύομαι τα κύματα που δημιουργεί ο Χάρος
Ο μόνος λόγος που κατηγορείτε τη Ζωή είναι γιατί δε συμμετέχει πολύ.
Κι άλλοι όμως δε συμμετέχουν πολύ!
Θεωρείται πως η πεταλούδα ή ο ντεμ έχουν συμμετάσχει περισσότερο;
Όχι!
Γιατί λοιπόν τέτοια συμπάθεια προς τη Ζωή;
Γιατί την ψήφιζε ο Βάιος;
Εσείς όλοι δε βγάλατε προχθες τον Βάιο ένοχο;
Τόσο εύκολα σας αλλάζουν μερικοί τη γνώμη;
Μήπως είστε πρόβατα των δολοφόνων;
Ο Μαυρούλης τι έχει προσφέρει;
Τίποτε!
Στην αρχή αδιαφορούσε και εντελώς ξαφνικά άρχισε να συμπεριφέρεται φυσιολογικά!
Γιατί;
Μήπως έτσι ήταν οι οδηγίες απ το team του;
Θεωρείτε πως ο Μαυρούλης μπορούσε να κάνει τέτοια αξιόλογα posts;
Κι αν μπορούσε γιατί δεν τα έκανε απ την αρχή;
Επιπλέον η επιμονή της Μελανίας στον Μαυρούλη;
Μήπως τελικά σήμαινε κάτι;
Μήπως η Μελανία ρώτησε γι αυτόν κι έμαθε ότι είναι μαφιόζος;
Ξέρω ότι εγώ το αμφισβητούσα αυτό αλλά ποτέ δεν αμφισβήτησα την ενοχή του Μαυρούλη.
Και η προσπάθεια (απ τους συνδολοφόνους του) να σωθεί τώρα ρίχνοντας αλλού τις υποψίες είναι εμφανής!
Τέλος τι πάθατε όλοι με τον Χάρο;
Χάρος είναι, όχι Μεσσίας!
Επειδή γύρισε πίσω ένας αθώος δε σημαίνει πως στην κόλαση που ήταν η ΣΕ του τα ξέρασε όλα!
Ένας απλός πολιτάκος είναι!
Όμως ό,τι πει ο Χάρος!
Θέλει ο Χάρος τον τσαφ; Όλοι στον τσαφ!
Θέλει ο Χάρος τον Βάιο; Όλοι στον Βάιο!
Θέλει ο Χάρος την Έλενα; Όλοι στην Έλενα!
Τι γίνεται, βρήκατε τσομπανόσκυλο να σας καθοδηγεί;
Δηλαδή ο Χάρος δεν μπορεί να κάνει λάθος στις υποψίες του;
Ήδη ο Τσαφ βγήκε αθώος, τον Βάιο τον θεωρείτε αθώο.
Όμως τον Χάρο τον ακολουθείτε πιστά...
Δε λέω να μην τον ακολουθείτε, αλλά ΚΡΙΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ.
Δεν γίνεται πάντα να ίσχυουν όλα μα όλα όσα υποστηρίζει ο Χάρος.
Και δε γίνεται απ τη στιγμή που μπήκε ο Χάρος να έχουμε λύσει όλο το μυστήριο.

ps1. Η Έλενα δε μου κάνει για ένοχη.
Βέβαια δεν έχω και κάτι ισχυρό για να υποστηρίξω την αθωώτητά της πέραν απ αυτό που πέταξε για τη λοβ.
Το ισχυρότερο είναι ίσως ότι την προστάτεψε ο Τζον.
Δε θα έκανε κάτι τέτοιο αν ήταν συνδολοφόνοι απλά γιατί όλοι θεωρούμε τον Τζον ένοχο!
Άρα όποιον προστατέψει ο ένοχος, είναι ένοχος κι αυτός!
Απλή λογική!
Γιατί λοιπόν να κάνει κάτι τέτοιο ο Τζον;
Γιατί θέλει να στρέψουμε τα βλέματά μας στην Έλενα!
Γιατί να το θέλει αυτό ένας μαφιόζος!
Γιατί η Έλενα είναι ΑΘΩΑ.

ps2. Ψήφος στον Μαυρούλη.

ps3. Και για όσους ρωτήσουν γιατί άλλαξα την τελευταία στιγμή κι όχι νωρίτερα;
Εεεε, απλά θέλω να έχω τον τελευταίο λόγο...
Πάντα και παντού...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Γιατί;; Θα ήταν παράλογο να αθωώσει ο Γιάννης έναν δολοφόνο ρε παιδιά... Είπαμε, δεν έχει παίξει καλά το παιδί, αλλά ηλίθιος δεν είναι... Εγώ πιστεύω ότι οι ένοχοι ήταν ανάμεσα σ' αυτούς που κατηγόρησε(έχω μπερδευτεί με τον Μαυρούλη, δεν μου το βγάζετε από το μυαλό ότι η Μελανία ήξερε κάτι) και Ζωή και Ριρίκα... Την Ζωή την βγάλαμε, αλλά πρέπει να κάτσουμε λίγο πλέον, να δούμε τι μάθαμε από τα φαντάσματα, να το κρίνουμε και να προχωρήσουμε έτσι...

Μην κάνετε πράγματα εν βρασμώ ψυχής. Καταλήγουμε να κάνουμε βλακείες...

2 απορίες... Ο σπαρκ γιατί δεν ψήφισε;; Και ακόμη περισσότερο: Γιατί δεν ψήφισε η Ριρίκα, που ήταν και την περισσότερη ώρα μέσα;;
Ααα με υπερασπίστηκε ο Γιάννης;; Tώρα το είδα! Για αυτό πέσατε όλοι πάνω μου;;; :hehe:
Xαχαχα. Οκ ρε παιδιά,τρομερή τακτική δεν λέω και τρομέρο που πιάστηκε από εκεί ο Λίμπ (και εγώ ίσως να έκανα κάτι παρόμοιο),αλλά αυτή είναι πολύ κρίσιμη φάση για την εξέλιξη του παιχνιδιού και δεν βρίσκω καμία λογική να κάνει κάποιος κάτι τέτοιο, όσο κακός παίκτης και να είναι. Είναι λές και θέλει να κάνει κακό. = |

Ο Σπάρκ δυστυχώς δεν ψήφισε,μάλλον μας βαρέθηκε. :whistle:

Το ότι μπήκαν μέσα και ψήφισαν οι πεθαμένοι (:P),
μετά την ενεργοποίση της κάρτας από τον -ω τι σύμπτωση!- Χάρη,πραγματικά συνοχή δεν είχε.
Ήταν ότι να'ναι. Καταρχήν τι μαλακία είναι αυτό και μιλήσαν οι μισοί.
Το καταλαβαίνω ότι είναι κάρτα και ο καθένας μπορεί να την ενεργοποιήσει όποτε θέλει,
αλλά και πάλι από τα πόσα άτομα που βγήκαν,μίλησαν πολύ λίγοι!
Ο freak γιατί δεν μίλησε,η κάρπε,η νουαζέτ; Που ήταν όλοι αυτοί να πουν τήν γνώμη τους;
Αυτό που φάνηκε μετά την ενεργοποίηση,ήταν ότι συγκεκριμένα άτομα -τα οποία btw δεν με είχαν ψηφίσει και ποτέ πριν :hehe:- με ψήφισαν μαζί με σκοπό την στοχοποίηση. Εγώ αυτό καταλαβαίνω βλέποντας τώρα το τι έγινε σήμερα.
Η blue_butterfly που γενικότερα υποστήριζε την αθωότητα του Τάσου -κάτι που ποτέ δεν αποδείχτηκε btw!- εξαφανίστηκε.

Ο Λίμπερ έγινε ο οδηγητής του κινήματος κατά των "δολοφόνων",και όλοι τον ακολούθησαν,τέλειο και πολύ βολικό!
Ειλικρινά δεν ξέρω τι να πιστέψω,νομίζω ότι τα πράγματα είναι πιο περίπλοκα από ότι φαίνονται και όχι όπως παρουσιάζονται.
Θα προσπαθήσω κάποια στιγμή να κάνω πόστ με περαιτέρω σκέψεις μου σχετικά με τα σημερινά.

Επίσης ο Μαυρούλης,κατά την δική μου άποψη,καλώς πήρε όσες ψήφους είχε γιατί στοχοποιήθηκε από την Μελανία.
Τώρα γιατί όλοι ξαφνικά,τον βγάλαν αθώο και ψήφισαν εμάς,ενώ η Ζωή δεν μπορούσε καθόλου να απαντήσει και δεν είχα ούτε και εγώ χρόνο να πώ το οτιδήποτε γιατί έκανα σημαντικό πράγμα,δεν το σκέφτηκε κανείς. Άλλαξαν οι ψήφοι την τελευταία ώρα,μπήκαν όλοι μέσα και βουρ για να φύγουν οι δολοφόνοι.
Μόνο ο Ακριβός σε κάθε πόστ του λέει "περιμένετε να ακούσουμε τι έχουν να πούν",κανείς άλλος!
Αυτό που έγινε και άλλαξε την ψήφο του,θεωρώ πως όντως έγινε καταλάθως και δεν επιδίωκε κάτι κακό,
αλλά το έκανε για να βγάλει και παραπάνω συμπεράσματα. Αυτά για τώρα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Σε γενικές γραμμές συμφωνώ μαζί σου Δημήτρη...

Αλλά... Το κύμα κατά της Ζωής δεν το έφτιαξε ο Χάρος, αλλά ξεκίνησε με ψήφο της Guest 278211, του Βάιου, της Έλενας Κρ και τελευταίος την ψήφισε ο Χάρης, πριν από μένα φυσικά που την ψήφισα στις 20:09.

Επίσης, αν θες να κάνεις κάτι να το κάνεις νωρίς για να μην γίνονται τέτοιες βλακείες, αν δεν το είχες κάνει εκείνη την ώρα αυτό, θα είχαμε πάει σε ισοψηφία, γιατί δεν άλλαζα ψήφο, τόσο βιαστικά που να καταλήξω να κάνω λάθος.

Κατά τ' άλλα ναι, aegloswen αθώα, Μαυρούλης μάλλον ένοχος...

Είμαι επιφυλακτικότατος πλέον για σένα, Ντεμ, Αλχ και Ριρίκα(που τείνω να πω πως κι αυτή είναι ένοχη).

Σπαρκ και Χάρος, αθώοι, αλλά περίεργοι. Ειδικά ο Χάρος μας έχει κάνει πιο πολύ ζημιά ως τώρα...

Edit:Πολύ ώρα περίμενα ένα δυνατό ποστ σου. Και να σου πω την αλήθεια, πραγματικά αυτή την στιγμή πιστεύω μόνο εσύ μπορείς να βοηθήσεις.

Ααα με υπερασπίστηκε ο Γιάννης;; Tώρα το είδα! Για αυτό πέσατε όλοι πάνω μου;;; :hehe:
Xαχαχα. Οκ ρε παιδιά,τρομερή τακτική δεν λέω και τρομέρο που πιάστηκε από εκεί ο Λίμπ (και εγώ ίσως να έκανα κάτι παρόμοιο),αλλά αυτή είναι πολύ κρίσιμη φάση για την εξέλιξη του παιχνιδιού και δεν βρίσκω καμία λογική να κάνει κάποιος κάτι τέτοιο, όσο κακός παίκτης και να είναι. Είναι λές και θέλει να κάνει κακό. = |

Ο Λιμπ παθιάζεται και δεν το καταλαβαίνει. Του το χω πει πολλές φορές, να βλέπει πιο καθαρά, που και που το κάνει, αναθεωρεί λίγο και ξανακάνει τα ίδια λάθη με διαφορετικούς πρωταγωνιστές. Δεν έχει κακό ρόλο, αλλά καταλήγει να κάνει κάκο... Είναι καλή ώρα, να σταματήσει ο κόσμος να τον ακούει και ν' αρχίσει αυτός να ακούει τον κόσμο...

Ο Σπάρκ δυστυχώς δεν ψήφισε,μάλλον μας βαρέθηκε. :whistle:

Δεν είναι η πρώτη μέρα που λείπει, αλλά σχεδόν πάντα εμφανιζόταν. Δεν ξέρω τι παίχτηκε σήμερα... :/:

Το ότι μπήκαν μέσα και ψήφισαν οι πεθαμένοι (:P),
μετά την ενεργοποίση της κάρτας από τον -ω τι σύμπτωση!- Χάρη,πραγματικά συνοχή δεν είχε.
Ήταν ότι να'ναι. Καταρχήν τι μαλακία είναι αυτό και μιλήσαν οι μισοί.
Το καταλαβαίνω ότι είναι κάρτα και ο καθένας μπορεί να την ενεργοποιήσει όποτε θέλει,
αλλά και πάλι από τα πόσα άτομα που βγήκαν,μίλησαν πολύ λίγοι!
Ο freak γιατί δεν μίλησε,η κάρπε,η νουαζέτ; Που ήταν όλοι αυτοί να πουν τήν γνώμη τους;
Αυτό που φάνηκε μετά την ενεργοποίηση,ήταν ότι συγκεκριμένα άτομα -τα οποία btw δεν με είχαν ψηφίσει και ποτέ πριν :hehe:- με ψήφισαν μαζί με σκοπό την στοχοποίηση. Εγώ αυτό καταλαβαίνω βλέποντας τώρα το τι έγινε σήμερα.
Η blue_butterfly που γενικότερα υποστήριζε την αθωότητα του Τάσου -κάτι που ποτέ δεν αποδείχτηκε btw!- εξαφανίστηκε.

Πες τα επιτέλους για την κάρτα!! Δεν πρόλαβα να πω πολλά, αλλά ήταν η χειρότερη κίνηση ως τώρα. Είχαμε χαράξει μία πορεία, θα έβγαινε ο Μαυρούλης και θα έπαιρνε και η Ζωή σειρά λογικά-ίσως μάλιστα να έβγαινε και από απουσίες και να βλέπαμε τον ρόλο της. Αντ' αυτού έγινε χαμός, ξοδεύτηκαν και άλλες 2 κάρτες που αφορούν ψήφους, που θα μπορούσαν να ήταν πολύ πιο χρήσιμες μετά και δεν ακούσαμε και αρκετούς...
Η Νουάζετ μπορεί και να μην το είδε, μπορεί να είχε και την σύνεση να μην μιλήσει, γιατί αποδεικνύεται πως είναι δολοφόνος.
Δες λίγο καλύτερα την κάρτα, έχει παιχτεί τυμβωρυχία στον φρικ, ήταν ο αντίπαλος μαφιόζος.
Η κάρπε θα έπρεπε να μας πει κάτι, μιας και ήταν πολύ απρόσμενη απώλεια...
Για την δε blue, δεν θα το επαναλάβω, περίμενω να εξηγήσει την στάση της...

Ο Λίμπερ έγινε ο οδηγητής του κινήματος κατά των "δολοφόνων",και όλοι τον ακολούθησαν,τέλειο και πολύ βολικό!
Ειλικρινά δεν ξέρω τι να πιστέψω,νομίζω ότι τα πράγματα είναι πιο περίπλοκα από ότι φαίνονται και όχι όπως παρουσιάζονται.
Θα προσπαθήσω κάποια στιγμή να κάνω πόστ με περαιτέρω σκέψεις μου σχετικά με τα σημερινά.

Καλά αυτό δεν το συζητάμε άλλο, παρατράβηξε και θα σταματήσει πιστεύω. Είμαστε σχεδόν οι μισοί που λέμε ότι είναι βλακεία... Ναι, να πεις κι άλλες σκέψεις σου...

Επίσης ο Μαυρούλης,κατά την δική μου άποψη,καλώς πήρε όσες ψήφους είχε γιατί στοχοποιήθηκε από την Μελανία.
Τώρα γιατί όλοι ξαφνικά,τον βγάλαν αθώο και ψήφισαν εμάς,ενώ η Ζωή δεν μπορούσε καθόλου να απαντήσει και δεν είχα ούτε και εγώ χρόνο να πώ το οτιδήποτε γιατί έκανα σημαντικό πράγμα,δεν το σκέφτηκε κανείς. Άλλαξαν οι ψήφοι την τελευταία ώρα,μπήκαν όλοι μέσα και βουρ για να φύγουν οι δολοφόνοι.

Ο Μαυρούλης πρέπει να είναι ο επόμενος.-

Μόνο ο Ακριβός σε κάθε πόστ του λέει "περιμένετε να ακούσουμε τι έχουν να πούν",κανείς άλλος!
Αυτό που έγινε και άλλαξε την ψήφο του,θεωρώ πως όντως έγινε καταλάθως και δεν επιδίωκε κάτι κακό,
αλλά το έκανε για να βγάλει και παραπάνω συμπεράσματα. Αυτά για τώρα..

Είπα πως έγινε. Θεωρώ ύποπτη την Ζωή, αλλά πιστεύω πως δεν έπρεπε να βγει σήμερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Δεν έχω πολύ χρόνο, λυπάμαι. :redface:
Επειδή είδα ότι πέφτει πολλή συζήτηση για το πρόσωπό της ...

για την Eileen!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Και καθώς πέφτει σιγά σιγά η νύχτα στο Παλέρμο...

Λίστα για Τρίτη 03/07
  1. aegloswen
  2. Alchemist->Demlogic
  3. blue_butterfly
  4. Demlogic
  5. dimijim->MAYROULIS
  6. Libertus
  7. MAYROULIS
  8. SparklingGrey
  9. tsarachaf
Ψήφοι
1 Demlogic
1 MAYROULIS

Η χώρα των φαντασμάτων
Οριστικές αποχωρήσεις
Απουσίες
aegloswen: #1
blue_butterfly: #1
Eileen: #1, #2
Elena Kr: #1
love_angel: #1, #2, #3
MAYROULIS:#1
Noisette: #1
SparklingGrey: #1
Guest 278211: #1

Λοιπές ενέργειες παικτών
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,250 μηνύματα.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Το ότι βγήκε μαφιόζα δεν αλλάζει το γεγονός ότι ήταν παράτολμη κίνηση το να στραφούμε εναντίον της για λόγους που έχω αναφέρει.Και το λέω αυτό ακόμα και τώρα.Καληνύχτες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Δεν έχω πολύ χρόνο, λυπάμαι. :redface:
Επειδή είδα ότι πέφτει πολλή συζήτηση για το πρόσωπό της ...

για την Eileen!

Επικ comeback από Σπάρκ... Χειροκροτώ με χέρια και με πόδια..!! Συμπληρώνει την ως τώρα θεωρία μου και χαίρομαι...

Τι σφάλμα έκανε ο Libertus, πάλι. :eek:

Επιστρέφω με σχόλια. :)

Δεν είπαμε ότι ήσουν λάθος με την Ζωή, μην ξεχνάς ο Βάιος κι εγώ λέγαμε για την Ζωή και δεν μας άκουγε πόσο καιρό κανείς, είπα όμως ότι σπασμωδικές κινήσεις, που συνήθως απόδεικνύονται λάθος. Η Ηχώ ήταν ένα από αυτά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Χειροκροτώ με χέρια και με πόδια..!!
Αν το βγάλεις βίντεο και το ανεβάσεις εδώ, εγώ σε παραδέχομαι, σου βγάζω το καπέλο κι ο,τι άλλο θες! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,250 μηνύματα.
Καταρχάς, θέλω να πω ότι δεν περίμενα να ήταν τόσο χρήσιμη η κάρτα μου.Εάν είχα και δεύτερη, θα την ενεργοποιούσα γι' αυτόν το γύρο. :loltooth:

Έφυγε, λοιπόν, η Eileen και αποδείχτηκε μαφιόζος.Μήπως επιτέλους πειστήκατε για την αθωότητα του Μαυρούλη;Ή μήπως είχαμε δύο δολοφόνους στη σέντρα; :confused:
Είναι προφανές πως ο Μαυρούλης ήταν το εξιλαστήριο θύμα των δολοφόνων.Εγώ σας είχα πει ότι μου φάνηκε περίεργο το να είναι ο Μαυρούλης δολοφόνος και να τον ψήφισε ο Γιάννης στον πρώτο γύρο.Εσείς υποστηρίξατε πως το έκανε για ξεκάρφωμα και το δέχτηκα.Δεν μπορώ, όμως, να δεχτώ πως τώρα ο Γιάννης ψήφισε τον ίδιο του τον συνδολοφόνο, εφόσον ο Μαυρούλης κινδύνευε να φύγει.Ο Μαυρούλης είναι πολίτης και ο Γιάννης επεδίωκε να σώσει την Eileen και μήπως και την...aegloswen;Πάμε σ' αυτή τώρα.

Η aegloswen, από εκεί που είχε χαμηλό προφίλ, μπαίνει ξαφνικά δυναμικά μετά το πέρας της ψηφοφορίας-μιας και δεν διέτρεχε πια κίνδυνο- να μας πει ότι την ψήφισαν χωρίς αιτιολόγηση(να ήταν μόνο ο Τάσος εν τω μεταξύ; ) και να υπερασπιστεί τη Ζωή, επειδή την βγάλαμε χωρίς να έχει μιλήσει καθόλου.Έλα, όμως, που η λιγομίλητη Ζωή ήταν δολοφόνος.Και την ίδια ακριβώς τακτική ακολουθεί και η Έλενα.Ταράχτηκε φαίνεται που βγήκε η συνεργός της.

Ύστερα, διακρινώ μια δυσφορία για την κάρτα που ενεργοποίησα;Χάρη σ' αυτή την κάρτα έφυγε ένας δολοφόνος και αντί να αναρωτιέσαι για το εάν η Ζωή ήταν ένοχη ή όχι, κάθεσαι και παραπονιέσαι που ψήφισαν τα μισά φαντάσματα και όχι η φίλη σου η Νουαζέτ;Τελικά, πάντως, έγινα όντως κάποιο τρόπο καθοδηγητής κατά των δολοφόνων.Και λέω "κατά κάποιο τρόπο", διότι δεν ήμουν εγώ ο οποίος ψήφισα πρώτος Eileen.Φυσικά, εσύ είσαι βέβαιη πως η κίνηση κατά της Eileen ήταν λαθεμένη, έτσι;:P Νομίζω, επίσης, πως πρέπει να αποφασίσεις αν με θεωρείς ύποπτο ή όχι.Διότι ειλικρινά, δεν έχω καταλάβει.Όχι ότι με νοιάζει, αλλά να έχουμε να λέμε.

Και τέλος, εξυπακούεται πως βολεύτηκες απ' το κίνημα κατά του Μαυρούλη.Αναρωτιέσαι πώς τον αθωώσαμε και βγάλαμε ένοχη την Eileen, αλλά για κακή σου τύχη η μάσκα της έπεσε.Τέλος, να μην ξεχάσω να σου πω πως καλό είναι που και που να ψηφίζεις πριν τη δολοφονία, γιατί καρφώνεσαι.Αλλά εσύ δεν κινδυνεύεις από κανέναν δολοφόνο. :D

Και εννοείται πως η ψήφος μου πάει στην aegloswen.
Εσείς για Μαυρούλη το βλέπετε, ε; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Αν το βγάλεις βίντεο και το ανεβάσεις εδώ, εγώ σε παραδέχομαι, σου βγάζω το καπέλο κι ο,τι άλλο θες! :P

Δεν είναι τόσο δύσκολο όσο νομίζεις, ούτε τόσο αστείο... Και σε παρακαλώ κράτα και το καπέλο σου και ό,τι άλλο μπορεί να σκεφτόσουν να βγάλεις...:P



Οντόπικ τώρα: Περιμένω πραγματικά να δω τι θα μας πει η Ριρίκα για την ψηφοφορία, γιατί όσο πάει ανεβαίνει στην λίστα των υπόπτων...

Edit: Πάω για προμήθειες και θα ρθω για να αναλύσω και το ποστ του Χάρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top