Παλέρμο #36 - The Movie Project Game

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Επισης να ενημερωσω για να προλαβω τυχον λαθη, αποριες κι εντασεις πως οσοι εχουν την καρτα "Ακύρωση Άμεσης Προφυλάκισης" μπορούν να την ενεργοποιήσουν μέχρι τις 17:03.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Καλημέρα! :D
Αρχίζω με την υπόσχεση που έδωσα στον Τάσο (έστω και πεθαμένος :P)
Ας δούμε τα posts της Νεφέλης, λοιπόν.

Χρησιμοποιεί λογική άλλων.

Εδώ ο Σπύρος, συμφωνεί με την Νεφέλη για την τακτική της Himela.

Κι όμως αποδείχτηκε ότι δεν είναι. ^^

Δεν αιτιολογεί ακριβώς τον κάθε δικό της ύποπτο, αλλά χρησιμοποιεί προηγούμενα επιχειρήματα.
Επίσης, εδώ (ψιλο)κατηγορεί τον Σπύρο.

Τυχαίνει..Απλώς ίσως κλέβεις τα λόγια τους. :hmm:
Και ξέρεις, ότι μπορείς να αλλάξεις ψήφο μετά. So, δεν υπάρχει φόβος αν κάνεις λάθος επιλογή.

Επαναλαμβάνεται..ισχυρίζεται ότι και καλά έχει λόγους για αυτούς που θεωρεί ύποπτους.

Νομίζει..θα ψήφιζε..δεν θα άλλαζε κάτι.
Μπερδεμένα μας τα λέει.

Αχα. Εδώ ο Σπύρος λέει αυτούς που θεωρεί ύποπτους. Η Νεφέλη είναι μέσα σε αυτούς. ^^
Δεν αποκλείεται όμως και η περίπτωση να είναι συνδολοφόνοι, αλλά δεν νομίζω να κατηγορούσε κάποιος τον συνδολοφόνο του. Οπότε, η Νεφέλη θεωρείται αθώα σε κάποιο ποσοστό.:hmm:
Μπορείς να μας σχολιάσεις κι εσύ τα μηνύματα της. Να διατυπώσεις κι εσύ τις γνώμες σου, για να καταλάβουμε τι εννοείς; =)

Συμπέρασμα : Η Νεφέλη διατηρεί ένα χαμηλό προφίλ, δεν χρησιμοποιεί δικά της επιχειρήματα και απόψεις και προσπαθεί να δείξει την αθωότητα της. Είναι μπερδεμένη η στάση της, γι'αυτό και δεν την θεωρώ ολοκληρωτικά ύποπτη.


Σεντονάκι το λες εσύ αυτό;:P
Σεντονάρα λέγεται. :whistle:

Εν πάσει περιπτώσει, συμφωνώ μαζί σε όλα τα παραπάνω και θα ήθελα να συνεργαστούμε!
Επίσης να αναφέρω και ότι αρκετά ύποπτη είναι η Ριρίκα, καθώς θέλει να μένει στην αφάνεια και απαρατήρητη.
Η Ριρίκα δεν παίζει έτσι συνήθως και αυτό την κάνει ένοχη. Ακόμα δεν έχει αιτιολογήσει την ψήφο της στην Νεφέλη και μετά πέταξε ένα "Για μένα ύποπτη συνεχίζει να είναι η CiNeFiL", ενώ δεν έχει αιτιολογήσει καθόλου προηγουμένως.

Γι'αυτό θα ψηφίσω την blue_butterfly, μέχρι να ξεκαθαρίσει την θέση της.

τσεκαρε κατι ομως αν εγω εχω χαμηλο προφιλ τοτε αλλοι και αλλοι τι εχουν?
δεν επαναλαμβανω τα λογια των αλλων απλως ο Τζον απο το 1ο ποστ προκαλλουσε με το "ειμαι πολιτης" και αυτος ηταν ο λογος δεν ειχα αλλον ναι αλλα ουτε για τους αλλους ειχα καμια 200αρια επιχειρηματα ειπα ποιοι μου φανηκαν υποπτοι αλλα δεν ηταν ξεκαθαρες οι κινησεις τους οποτε γιατι να τους ψηφισω?
επιπλεον δεν ξερουμε τι ρολο βαραει ο τασος και εσυ του εδωσες υποσχεση που ξερουμε αν η υποσχεση οφελει τους δολοφονους η τους πολιτες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Σάββατο 31 Δεκεμβρίου 2011​
Εφημερίς του Παλέρμο


Διπλό φονικό τάραξε τα νερά της πόλης

Σοκ προκάλεσαν στην πόλη του Παλέρμο τα χθεσινά γεγονότα. Όχι ένας, αλλά δύο άνθρωποι έχασαν τη ζωή τους υπό αβέβαιες συνθήκες. Η αστυνομία δεν έχει κάνει καμία δήλωση σχετικά με το τι πραγματικά συνέβη χθες το βράδυ. Οι συγγενείς των θυμάτων είναι σοκαρισμένοι. Οι ταυτότητές τους δόθηκαν στη δημοσιότητα σήμερα το μεσημέρι.

Το όνομα της άτυχης νεαρής:
blue_butterfly
Ο άτυχος νέος...
click!
foreverfreak
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
τσεκαρε κατι ομως αν εγω εχω χαμηλο προφιλ τοτε αλλοι και αλλοι τι εχουν?
δεν επαναλαμβανω τα λογια των αλλων απλως ο Τζον απο το 1ο ποστ προκαλλουσε με το "ειμαι πολιτης" και αυτος ηταν ο λογος δεν ειχα αλλον ναι αλλα ουτε για τους αλλους ειχα καμια 200αρια επιχειρηματα ειπα ποιοι μου φανηκαν υποπτοι αλλα δεν ηταν ξεκαθαρες οι κινησεις τους οποτε γιατι να τους ψηφισω?
επιπλεον δεν ξερουμε τι ρολο βαραει ο τασος και εσυ του εδωσες υποσχεση που ξερουμε αν η υποσχεση οφελει τους δολοφονους η τους πολιτες?
Στο παραπάνω μου post, αναφέρθηκα σε εσένα μόνο.
Απλώς λες σε κάθε σου post "συμφωνούν μαζί μου και άλλοι" κτλ., γι'αυτό λέω ότι δεν χρησιμοποιείς δικά σου επιχειρήματα. Αν δεις στο χθεσινοβραδυνό μου post, είπα στον Τάσο ότι σήμερα θα έκανα ένα post για τις απόψεις μου για σένα. Με θεωρούσε ύποπτη, επειδή δεν σε είχα για ύποπτη.:confused:
Σάββατο 31 Δεκεμβρίου 2011


Εφημερίς του Παλέρμο



Διπλό φονικό τάραξε τα νερά της πόλης
Σοκ προκάλεσαν στην πόλη του Παλέρμο τα χθεσινά γεγονότα. Όχι ένας, αλλά δύο άνθρωποι έχασαν τη ζωή τους υπό αβέβαιες συνθήκες. Η αστυνομία δεν έχει κάνει καμία δήλωση σχετικά με το τι πραγματικά συνέβη χθες το βράδυ. Οι συγγενείς των θυμάτων είναι σοκαρισμένοι. Οι ταυτότητές τους δόθηκαν στη δημοσιότητα σήμερα το μεσημέρι.

Το όνομα της άτυχης νεαρής:
blue_butterfly
Ο άτυχος νέος...
foreverfreak
Ωραία τακτική οι δολοφόνοι! *.*
Τώρα και καλά θέλουν να στρέψουν τα βλέμματα πάνω μου, επειδή εγώ την ψήφισα.:hmm:

Κάτι μου λέει ότι ένας από τους παραπάνω είναι δολοφόνος και θυσιάστηκε για να μας μπερδέψουν. :S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Επισης να επισημανω πως ψηφίζετε κανονικά.
Λόγω της ύπαρξης της κάρτας Ακύρωση της Άμεσης Προφυλάκισης η ψηφοφορία θα συνεχιστεί κι όσοι δεν ψηφίσουν θα πάρουν απουσία.
Εάν όμως δεν ενεργοποιηθεί η κάρτα Ακύρωση της Άμεσης Προφυλάκισης τότε κανένας δε θα αποχωρήσει απ αυτήν την ψηφοφορία.


Ψηφοφορία για Σάββατο 31/12



  1. bluestas95
  2. CiNeFiL
  3. Drama Prinzessin
  4. Eileen - soter
  5. ggeorge1976
  6. Himela - maria....
  7. JaneWin
  8. love_angel
  9. maria....
  10. maria775m
  11. Myrtle - soter
  12. Πατρεύς
  13. Phoebe
  14. Πουλάκι - soter
  15. soter - maria....

Ψήφοι
3 soter
2 maria....

Απουσίες

  • JaneWin #1
  • maria775m #1

Η χώρα των Φαντασμάτων




Αποχωρήσεις (προγραμματισμένες και μη!)




Λοιπές ενέργειες παικτών


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,053 μηνύματα.
Πρώτες σκέψεις: η ανακοίνωση της blue έχει εικόνα, οπότε προέρχεται από τους δολοφόνους. Η ανακοίνωση του foreverfreak δεν έχει εικόνα, οπότε προέρχεται από άλλη πηγή. Πρώτη μου σκέψη είναι η μάγισσα, αλλά θα το αναλύσω κι άλλο αργότερα.

Πάντως κάρφωμα δεν έγινε γιατί σε περίπτωση καρφώματος κάποιος (κάποιοι) φεύγουν οριστικά από το παιχνίδι κι έχουμε αποκάλυψη ρόλου.

Επίσης στην Eileen νομίζω που με ρώτησε: ο Τάσος ΕΧΕΙ δικαίωμα για τελευταία λόγια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Πρώτες σκέψεις: η ανακοίνωση της blue έχει εικόνα, οπότε προέρχεται από τους δολοφόνους. Η ανακοίνωση του foreverfreak δεν έχει εικόνα, οπότε προέρχεται από άλλη πηγή.

Και του φρικ εχει εικονα.
Απλα θα χαλουσε το ποστ επειδη ηταν μεγαλη και γι αυτο μπηκε με τη μορφη του λινκ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Πρώτες σκέψεις: η ανακοίνωση της blue έχει εικόνα, οπότε προέρχεται από τους δολοφόνους. Η ανακοίνωση του foreverfreak δεν έχει εικόνα, οπότε προέρχεται από άλλη πηγή. Πρώτη μου σκέψη είναι η μάγισσα, αλλά θα το αναλύσω κι άλλο αργότερα.

Πάντως κάρφωμα δεν έγινε γιατί σε περίπτωση καρφώματος κάποιος (κάποιοι) φεύγουν οριστικά από το παιχνίδι κι έχουμε αποκάλυψη ρόλου.

Επίσης στην Eileen νομίζω που με ρώτησε: ο Τάσος ΕΧΕΙ δικαίωμα για τελευταία λόγια.
Ναι, αυτό μετά το είδα ξανά στους κανόνες - σόρρυ ήταν άκυρο. Σε αυτό που λες για το κάρφωμα έχεις δίκιο. Δεν υπάρχει άλλη πηγή όμως, είναι η μάγισσα. Αυτό που λες όμως για τις εικόνες, εξήγησέ το λίγο, γιατί εγώ βλέπω και στον foreverfreak εικόνα...:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
λοιπον διαβασα τα ποστ και για να ξεκαθαρισω κατι...καταρχας πιστευω οτι ειναι πολυ ευκολο να ριξουν σε μενα τις υποψιες μετα απο το καλοπιασμα του Σπυρου και με την προφαση οτι ακολουθουσα κ καλα μια μετριωπαθη τεχνικη...κοιταξτε λιγο ομως αλλοι δεν μιλανε καθολου και μετα λενε για μενα; με ψηφιζουν επειδη καποιοι λενε οτι ειμαι υποπτη χωρις ομως συγκεκριμενο λογο σκεφτειτε το!
Η Himela πιστευω ειναι αθωα δεν υπηρχε περιπτωση να φτασει στα ακρα κ να ψηφισει συνδολοφονο του.
Η μαρια...και ο soter δεν εχω ξεκαθαρισει.
αλλα πιο υποπτοι πια μου φαινονται αυτοι που δεν μιλανε...τους εχουμε ξεχασει τελειως λες και δεν εχουν ρολο.

Παντως εξακολουθω να θεωρω υποπτο κ τον Πατρευς αν και δεν μπορω να εξηγησω ακομη τις κινησεις του
Εμένα αυτά μου κάνουν για λόγια δολοφόνου!! Απαντάει μόνο στις κατηγορίες... Πάνω κάτω και εμείς τα ίδια λέγαμε και καρφωθήκαμε :P
Είναι σύνηθες φαινόμενο οι δολοφόνοι να πάνε να ρίξουν τις κατηγορίες σε αυτούς που δεν συμμετέχουν!!
Αλλά γιατί δεν μας λες και ποιούς θεωρείς εσύ ενοχους; Πέρα από τον Πέτρο δηλ. τον οποίο και κατηγορείς ακριβώς επειδή σε θεωρεί ύποπτη!! Δεν υπάρχει καλύτερος τρόπος για να πείσεις για την αθωότητά σου από το να προσπαθείς και εσύ και να βοηθάς στην αποκάλυψη των πραγματικών ενόχων... όταν όμως γράφεις μόνο για να απαντήσεις σε αυτούς που σε κατηγορούν... τότε...
Σίγουρα πρέπει να ξαναδιαβάσεις τα ποστ. Το ότι ένας δολοφόνος δίνει την ψήφο του σε ένα άτομο αυτό δε κάνει το άτομο αυτό συνένοχο αλλά το αντίθετο. Με πολύ άνεση προκαλείς τα δολοφονάκια που έμειναν! Αλήθεια δε φοβάσαι μήπως είσαι το επόμενο θύμα; Τάσο τί έχεις να πεις;


Αν και είμαι ένας από τους δύο που προσπάθησαν και έσωσαν τη Himela δε θυμάμαι να ήμουν συνδολοφόνος στο προηγούμενο παιχνίδι. Ίσα ίσα από ότι θυμάμαι την ψήφισα και μάλιστα ήθελα να βγει από την αρχή από το παιχνίδι. Επίσης ήμουν απλός πολίτης. Αυτά ας ξεκαθαριστούν για να μη βγάζουμε λάθος συμπεράσματα.



Ίσως να μην είναι ακριβώς έτσι, αλλά μου αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι.

Πάντως αρχίζουν κάποιοι και μπερδεύονται άσχημα. Παιδιά προσέξτε τον τρόπο που σκέφτεστε!!!!
Γιώργο και εσύ δεν έχεις πει στην ουσία κάτι συγκεκριμένο... πέρα από αυτά για την Σύλβια...
Και κάτι ακόμη!! Λες ότι κάποιοι αρχίζουν να μπερδεύονται άσχημα... πρέπει να προσέχουμε κτλ κτλ!!
Για εξήγησε καλύτερα τι εννοείς!! Μην λες κάτι απλά για το πεις...
Εννοείς ότι είμαστε κάποιοι σε λάθος δρόμο;; Και αν ναι πώς μπορείς και είσαι τόσο σίγουρος;
Μετά από αυτά που έγιναν εσύ δεν μπερδεύτηκες καθόλου; Ίσως να βέβαια να κατάλαβες κάποια πράματα παραπάνω... αν είναι έτσι γιατί δεν τα μοιράζεσαι και με μας;; ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Εμένα αυτά μου κάνουν για λόγια δολοφόνου!! Απαντάει μόνο στις κατηγορίες... Πάνω κάτω και εμείς τα ίδια λέγαμε και καρφωθήκαμε :P
Είναι σύνηθες φαινόμενο οι δολοφόνοι να πάνε να ρίξουν τις κατηγορίες σε αυτούς που δεν συμμετέχουν!!
Αλλά γιατί δεν μας λες και ποιούς θεωρείς εσύ ενοχους; Πέρα από τον Πέτρο δηλ. τον οποίο και κατηγορείς ακριβώς επειδή σε θεωρεί ύποπτη!! Δεν υπάρχει καλύτερος τρόπος για να πείσεις για την αθωότητά σου από το να προσπαθείς και εσύ και να βοηθάς στην αποκάλυψη των πραγματικών ενόχων... όταν όμως γράφεις μόνο για να απαντήσεις σε αυτούς που σε κατηγορούν... τότε...

καταρχας τον Πετρο τον θεωρω υποπτο γιατι απο χθες εδωσε 2πλη ψηφο στην μαρια... οχι γιατι με θεωρει υποπτη
επισης απανταω στις κατηγοριες μονο επδ δεν εχω βγαλει συμπερασμα και εαν δεν απαντουσα θα λεγατε οτι κραταω χαμηλο προφιλ και τετοια απο την αλλη εαν κατηγορουσα καποιον χωρις να εχω πολλους λογους θα λεγατε αυτο που ειπε η ντραμα για τον Τζον οτι εχω μονο 1 επιχειρημα
δεν ειπα οτι θεωρω καποιον ενοχο ακομη γιατι δεν ειμαι σιγουρη και αυτοι που δεν μιλανε ειναι αληθεια οτι εχουν ξεχαστει εντελως δεν το λεω για να μην υποπτευεστε εμενα αλλα δειτε λιγο δεν τους αναφερουμε καν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.


I am back, μουαχαχα. Τι? Σας το χάλασα?:P
Είμαι βόλτα τα λέμε όταν επιστρέψω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Επισης να επισημανω πως ψηφίζετε κανονικά.
Λόγω της ύπαρξης της κάρτας Ακύρωση της Άμεσης Προφυλάκισης η ψηφοφορία θα συνεχιστεί κι όσοι δεν ψηφίσουν θα πάρουν απουσία.
Εάν όμως δεν ενεργοποιηθεί η κάρτα Ακύρωση της Άμεσης Προφυλάκισης τότε κανένας δε θα αποχωρήσει απ αυτήν την ψηφοφορία.
Ψηφοφορία για Σάββατο 31/12
  1. blue_butterfly
  2. bluestas95
  3. CiNeFiL
  4. Drama Prinzessin
  5. Eileen - soter
  6. ggeorge1976
  7. Himela - maria....
  8. JaneWin
  9. love_angel
  10. maria....
  11. maria775m - maria....
  12. Myrtle - soter
  13. Πατρεύς
  14. Phoebe
  15. Πουλάκι - soter
  16. soter - maria....

Ψήφοι
3 maria....
3 soter

Απουσίες
  • JaneWin #1
  • maria775m #1

Η χώρα των Φαντασμάτων
Αποχωρήσεις (προγραμματισμένες και μη!)

Λοιπές ενέργειες παικτών
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.


I am back, μουαχαχα. Τι? Σας το χάλασα?:P
Είμαι βόλτα τα λέμε όταν επιστρέψω.

Οκκκ αυτό θα μπορούσε να είναι και στημένο... εφόσον δλδ είχες τέτοια κάρτα!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Επειδή έχει αλλάξει λίγο απ το προηγούμενο παλέρμο, υπενθυμίζω:
Αποτυχία Δολοφονίας: Αυτή η κάρτα ακυρώνει την δολοφονία σας. Συνεχίζετε να είστε Ενεργός Παίκτης. Δεν προφυλάσσει από ψηφοφορία. Δεν μπορεί να προφυλάξει άλλο παίκτη. Παίζεται μόνο όταν ο συντονιστής δηλώσει πως δολοφονηθήκατε. Παίζεται εντός 10 ωρών από την στιγμή της ανακοίνωσης. Μοναδική. Δίνεται σε παίχτη του καλού στρατοπέδου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
καταρχας τον Πετρο τον θεωρω υποπτο γιατι απο χθες εδωσε 2πλη ψηφο στην μαρια... οχι γιατι με θεωρει υποπτη
επισης απανταω στις κατηγοριες μονο επδ δεν εχω βγαλει συμπερασμα και εαν δεν απαντουσα θα λεγατε οτι κραταω χαμηλο προφιλ και τετοια απο την αλλη εαν κατηγορουσα καποιον χωρις να εχω πολλους λογους θα λεγατε αυτο που ειπε η ντραμα για τον Τζον οτι εχω μονο 1 επιχειρημα
δεν ειπα οτι θεωρω καποιον ενοχο ακομη γιατι δεν ειμαι σιγουρη και αυτοι που δεν μιλανε ειναι αληθεια οτι εχουν ξεχαστει εντελως δεν το λεω για να μην υποπτευεστε εμενα αλλα δειτε λιγο δεν τους αναφερουμε καν!

Εεε και τι περιμένεις τότε βρε Νεφέλη μου;; Άρχισε και εσύ να ψάχνεις τότε!! ;)

Επειδή έχει αλλάξει λίγο απ το προηγούμενο παλέρμο, υπενθυμίζω:

Οκ τότε!!
Και η Μπλου είναι με τους καλούς λοιπόν!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
Αυτό το λέει στον foreverfreak... Μαράκι εσύ δεν ήσουν που αδιαφορούσες; Τι έγινε τώρα, σωθήκαμε κι αρχίσαμε να σπέρνουμε άτοπες κατηγορίες;

Μα δεν είναι άτοπη κατηγορία. Ο foreverfreak κατηγορουσε εναν αθωο πολιτη, αρα το μυαλο του καθενος δεν θα πηγαινε στο γεγονος οτι ο foreverfreak μπορει να ειναι ενας δολοφονος που δεν τον συμφερει να παραμεινει στο παιχνιδι ο johnnaousa μετα την ενεργοποιηση της καρτας απο τον τασο;

Το ύποπτο είναι οτι μία ώρα πριν την ψηφοφορία σε έβλεπα μέσα στο παιχνίδι και δεν μπήκες να γράψεις κάτι να δικαιολογηθείς. Αυτό μου δείχνει οτι αποφάσισες να σωπάσεις μπας και σωθείς. Και τελικά μάλλον έπιασε, γιατί αποφάσισα να σώσω εγώ εσένα και να ψηφίσω τον Johnnaousa επειδή μου φαινόταν πιο ύποπτος εκείνη τη στιγμή (μάλιστα σκεφτόμουν την άμεση προφυλάκιση να τη ρίξω σε σένα) και επίσης ο Τάσος μπήκε κι αυτός τελευταία στιγμή και ψήφισε τον John κι αυτός, μήπως για να σε σώσει;;; Και μετά για ξεκάρφωμα τον επανέφερε ώστε να φαίνεται αυτός καλός;

Μαρία σκέτο (:P) δε μας τα λές καλά.

Από μένα ύποπτοι οι: maria...., Τάσος, blue butterfly και με αμφιβολία cinefil
Και γιατι να γραψω για να δικαιολογηθω; Οτι ηταν να πω το ειπα...απο εκει και περα οποιος ηθελε με πιστευε...συνηθως αυτος που γραφει πολλα λογια ειναι αυτος που προσπαθει να κρυφτει και να αποπροσανατολισει τους πολιτες στρεφοντας αυτος ο δολοφονος ολα τα βλεμματα πανω σε εναν αθωο πολιτη....Για αναρωτηθειτε λιγο και εσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Και γιατι να γραψω για να δικαιολογηθω; Οτι ηταν να πω το ειπα...απο εκει και περα οποιος ηθελε με πιστευε...συνηθως αυτος που γραφει πολλα λογια ειναι αυτος που προσπαθει να κρυφτει και να αποπροσανατολισει τους πολιτες στρεφοντας αυτος ο δολοφονος ολα τα βλεμματα πανω σε εναν αθωο πολιτη....Για αναρωτηθειτε λιγο και εσεις...
Λάθος κάνεις... εξαρτάται από το περιεχόμενο και όχι από το μέγεθος του κειμένου!!
________________________________

και τεσπα... Δημήτρη και εγώ έχω ψηφίσει τη Μαρία αλλά δεν το πρόσεξες μάλλον!! :P


Και επειδή χθες μ'αυτά και με κείνα ξεχάστηκα (διάβαζα και ρητορεία :P) θα ψηφίσω από τώρα!!

maria... λοιπόν!! Κυρίως λόγω του ότι την υποψιάζεται η Himela που λογικά είναι πολίτης αλλά και επειδή (το έχω πει σε πολλά Post) o τρόπος που παίζει (δεν έχει κατηγορήσει ουσιαστικά κανέναν μέχρι τώρα απλά απαντάει στις κατηγορίες-με τρόπο που θυμίζει εμένα στο προηγούμενο παιχνίδι) την έχει καταστήσει ένοχη για μένα!!

Εν ολίγοις... και πολίτης να είναι δεν βοηθάει στο παιχνίδι... άρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,053 μηνύματα.
Και του φρικ εχει εικονα.
Απλα θα χαλουσε το ποστ επειδη ηταν μεγαλη και γι αυτο μπηκε με τη μορφη του λινκ.

Αυτό που λες όμως για τις εικόνες, εξήγησέ το λίγο, γιατί εγώ βλέπω και στον foreverfreak εικόνα...:worry:

Α σόρρυ, δεν το πρόσεξα...:redface: Άκυρο λοιπόν αυτό που είπα.

Γιώργο και εσύ δεν έχεις πει στην ουσία κάτι συγκεκριμένο... πέρα από αυτά για την Σύλβια...
Και κάτι ακόμη!! Λες ότι κάποιοι αρχίζουν να μπερδεύονται άσχημα... πρέπει να προσέχουμε κτλ κτλ!!
Για εξήγησε καλύτερα τι εννοείς!! Μην λες κάτι απλά για το πεις...
Εννοείς ότι είμαστε κάποιοι σε λάθος δρόμο;; Και αν ναι πώς μπορείς και είσαι τόσο σίγουρος;
Μετά από αυτά που έγιναν εσύ δεν μπερδεύτηκες καθόλου; Ίσως να βέβαια να κατάλαβες κάποια πράματα παραπάνω... αν είναι έτσι γιατί δεν τα μοιράζεσαι και με μας;; ;)

Συμφωνώ, Γιώργο περιμένω να μας βοηθήσεις κι άλλο.

καταρχας τον Πετρο τον θεωρω υποπτο γιατι απο χθες εδωσε 2πλη ψηφο στην μαρια... οχι γιατι με θεωρει υποπτη
επισης απανταω στις κατηγοριες μονο επδ δεν εχω βγαλει συμπερασμα και εαν δεν απαντουσα θα λεγατε οτι κραταω χαμηλο προφιλ και τετοια απο την αλλη εαν κατηγορουσα καποιον χωρις να εχω πολλους λογους θα λεγατε αυτο που ειπε η ντραμα για τον Τζον οτι εχω μονο 1 επιχειρημα
δεν ειπα οτι θεωρω καποιον ενοχο ακομη γιατι δεν ειμαι σιγουρη και αυτοι που δεν μιλανε ειναι αληθεια οτι εχουν ξεχαστει εντελως δεν το λεω για να μην υποπτευεστε εμενα αλλα δειτε λιγο δεν τους αναφερουμε καν!

Σωστή προς το παρόν.



I am back, μουαχαχα. Τι? Σας το χάλασα?:P
Είμαι βόλτα τα λέμε όταν επιστρέψω.

Λοιπόν, αυτή η κάρτα:Μοναδική. Δίνεται σε παίχτη του καλού στρατοπέδου

Αυτό τώρα σημαίνει οτι η blue ανήκει στους πολίτες...Εγώ θα ήθελα να καταλάβω όμως αυτό που έχετε γράψει στους κανόνες:
Απλό κάρφωμα: Είναι δυνατό να γίνει μία φορά σε όλο το παιχνίδι,οι μαφιόζοι έχουν το δικαίωμα να κάνουν το απλό κάρφωμα. Για να γίνει κάτι τέτοιο πρέπει να υπάρχουν δύο ή περισσότεροι δολοφόνοι. Με το απλό κάρφωμα ενός εκ των πληροφοριοδότη ή ντεντέκτιβ από τους δολοφόνους, εάν αυτό είναι έγκυρο, ο παίχτης τον οποίο κάρφωσαν αποχωρεί ΟΡΙΣΤΙΚΑ και πραγματοποιείται η τρέχουσα δολοφονία από τον έτερο δολοφόνο. Δεν είναι ανάγκη να δηλωθεί ποιος εκ των δύο (ντεντέκτιβ ή πληροφοριοδότης) είναι ο ρόλος που υποδεικνύεται. Εάν το κάρφωμα δεν είναι έγκυρο, ο δολοφόνος που έκανε το κάρφωμα πεθαίνει ΟΡΙΣΤΙΚΑ και γίνεται δολοφονία εκείνη την ημέρα (την οποία πραγματοποιεί ο έτερος δολοφόνος). Επίσης, ο αφηγητής ανακοινώνει απλώς ότι δολοφονήθηκαν και δεν αναφέρει τι ήταν ο καθένας (λέει δηλαδή απλά: «υπήρξαν δύο θύματα, ο Χ κι ο Ψ). Το κάρφωμα μπορεί να γίνει οποιαδήποτε στιγμή της ημέρας, όχι όμως 20:00 – 20:10, το αποτέλεσμα όμως ανακοινώνεται την ώρα της ανακοίνωσης της δολοφονίας το μεσημέρι.

Αυτό δε βγάζει νόημα. Αν κάποιος φεύγει ΟΡΙΣΤΙΚΑ αποκαλύπτεται ο ρόλος του. Οπότε γιατί ο αφηγητής ανακοινώνει απλά οτι υπήρξαν Χ θύματα;;;;; Παρακαλώ θα ήθελα διευκρίνιση από τη ΣΕ για το θέμα.

Αν αποκλείσουμε το κάρφωμα, το μόνο που σκέφτομαι και βγάζει νόημα είναι οτι η blue είναι μάγισσα και όταν έμαθε οτι το θύμα είναι αυτή, αποφάσισε να σκοτώσει τον foreverfreak. Αυτό θα το συζητήσουμε αργότερα, όταν η ΣΕ διευκρινίσει αυτό που ρώτησα.

Οκκκ αυτό θα μπορούσε να είναι και στημένο... εφόσον δλδ είχες τέτοια κάρτα!! :P

Είπαμε οτι η κάρτα αυτή δίνεται σε παίκτη του καλού στρατοπέδου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
Λάθος κάνεις... εξαρτάται από το περιεχόμενο και όχι από το μέγεθος του κειμένου!!
Ναι αλλα σκεψου οτι πολλοι δολοφονοι επειδη προσπαθουν να αιτιολογηθουν και να φανουν καλοι μπροστα στα ματια των πολιτων αρχιζουν και γραφουν πολλα...συνηθως κανενας δολοφονος δεν θα εγραφε λιγα γιατι οι πολιτες θα τον υποψιάζονταν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,053 μηνύματα.
Μα δεν είναι άτοπη κατηγορία. Ο foreverfreak κατηγορουσε εναν αθωο πολιτη, αρα το μυαλο του καθενος δεν θα πηγαινε στο γεγονος οτι ο foreverfreak μπορει να ειναι ενας δολοφονος που δεν τον συμφερει να παραμεινει στο παιχνιδι ο johnnaousa μετα την ενεργοποιηση της καρτας απο τον τασο;

What? :eek: Μόνο ο foreverfreak κατηγορούσε τον John; Μας κοροϊδεύεις; Τόσοι ήμασταν - ακόμα κι εγώ. Εσύ τα έβαλες συγκεκριμένα με τον forever επειδή.....:hmm:

Και γιατι να γραψω για να δικαιολογηθω; Οτι ηταν να πω το ειπα...απο εκει και περα οποιος ηθελε με πιστευε...συνηθως αυτος που γραφει πολλα λογια ειναι αυτος που προσπαθει να κρυφτει και να αποπροσανατολισει τους πολιτες στρεφοντας αυτος ο δολοφονος ολα τα βλεμματα πανω σε εναν αθωο πολιτη....Για αναρωτηθειτε λιγο και εσεις...

Ξέρεις το παιχνίδι καθόλου ή έτσι γενικά παίζεις; Το παιχνίδι βασίζεται στα λόγια και τις δικαιολογίες και τις υποψίες των παικτών. Αν κάποιος σε κατηγορήσει ή σε υποπτευθεί πρέπει να απαντήσεις ώστε να διαλύσεις τις υποψίες του ή να τις ενισχύσεις. Σκέψου ένα παιχνίδι που όποιος κατηγορούνταν σώπαινε! Θα μιλούσε μόνο η ΣΕ...

Επίσης συνήθως αυτός που λέει πολλά λόγια είναι αυτός που προσπαθεί να βγάλει άκρη και δε φοβάται να μην πει πολλά και μπερδευτεί. Άστο, ό,τι κι αν πεις εναντίον σου βγαίνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top