Παλέρμο #35 - Xtreme Xmas Edition!

Ποιος θέλετε να φύγει από το παιχνίδι;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 14)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Κανε ενα κοπο και διαβασε κανενα ποστ μου, μπας και καταλαβεις τι γινεται!
Εσεις γιατι σταματησατε απο σημερα???
Εμεις εχουμε αυριο...

Εγω παντως ψηφιζω τον Πατρευς γιατι δεν πολυμιλαει και αυτο ειναι υποπτο...
Παντα υπαρχει και ενας σιωπηλος δολοφονος, σωστα????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

MAYROULIS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μαυρουλάκης Φαγανάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,900 μηνύματα.
η έλενα κρ, αφού έφυγε οικειοθελώς, δεν πρέπει ν μάθουμε τι είναι;
πάω, έχω ραντεβού με ένα πατέ:slourp:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Καλημέρα σε όλους, λυπάμαι που έφυγα νωρίς αλλά πέρασα πολύ ωραία αυτές τις 3 μέρες. Να περνάτε καλά και θα τα ξαναπούμε σε άλλο παλέρμο!;)
BB σουυ:clapup::clapup:
Καλημέρα στο Παλέρμο! Βλέπω πως ζητήσατε να μάθετε τον ρόλο της maria775m. Ωραία, λοιπόν! Η Μαρία είχε τον ρόλο...

της κρυφής μαφιόζου Γ

Μαρία, αποχωρείς οριστικά από το παιχνίδι και έχει δικαίωμα για τελευταία λόγια!

E καλα τωρα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Γεια σας κι από μένα! :happy:
Χαίρομαι που ξεκουμπίστηκαν 2 μαφιόζοι από τις πρώτες μέρες! :D
Είμαστε σε πολύ καλό δρόμο!
Καλημέρα σε όλους, λυπάμαι που έφυγα νωρίς αλλά πέρασα πολύ ωραία αυτές τις 3 μέρες. Να περνάτε καλά και θα τα ξαναπούμε σε άλλο παλέρμο!;)
Χιμελάκι καλά σε κατάλαβα, αλλά σε συγχωρώ που με κατηγορούσες άδικα. :P
Ποιοί ψήφισαν fanta στην παράταση; JaneWin, maria775m, MAYROULIS, Phoebe, Πατρεύς, Σπυρακος (^^).
MAYROULIS, Phoebe, Πατρεύς οι ύποπτοι.
Σύμφωνα με αυτό, λίγο πολύ καταλαβαίνουμε ποιοι είναι οι υπόλοιποι συνεργάτες τις Μαρίας και της Himela.;)
Φάνηκε ἐκ τῶν πραγμάτων ὅτι ὅλες μου οἱ προβλέψεις ἔπεσαν ἔξω.Τελικὰ μᾶλλον ἔπρεπε νὰ ἐμπιστευθῶ τοὺς παῖκτες οἱ ὁποῖοι ἐνοχοποιοῦσαν ἐξ ἀρχῆς τὴ Μαρία καὶ ὕστερα τὴ Χιμέλα. Τὸ θέμα ὅμως ξέρετε ποιό ἦταν; Ἔπαιζαν καὶ οἱ δύο τόσο παιδαριωδῶς ἄσχημα, ὥστε πίστευσα ὅτι ὑπῆρχε συνωμοσία ἀπὸ μιὰ ὁμάδα δολοφόνων γιὰ νὰ τὴν πληρώσουν αὐτές. Ἔκανα λάθος. Αὐτὴν τὴ φορὰ οἱ ὑποψίες μου πᾶνε πρὸς τὸ Σπυράκο ἂν καὶ ἄνετα θὰ μποροῦσε κάποιος νὰ ὑποπτευθῇ καὶ ἐμένα. Δυστυχῶς ἡ ἀφέλεια εἶναι ἕνα ἀπὸ τὰ ἐλαττώματά μου... Ἐπιφυλάσσομαι πρὸς τὸ παρὸν νὰ ψηφίσω.
Κακώς, γιατί ο Σπυράκος απέδειξε ότι είναι αθώος. Έκανα μεγάλο λάθος που τον υποπτεύθηκα!
Δηλαδή εγώ. ;) Αυτό φαίνεται όχι μόνο από την παράταση, αλλά και από την αρχική υποστήριξη στις δύο δολοφόνες.
Μιας που ειπα σπυρακος
Δεν ειναι περιεργο που η ντραμα ψηφιζει σπυρακο ενω αυτος εχω αποδειχθει αθωος απ την πεταλουδα;
Τι σημαινει αραγε αυτο;
Ειτε η ντραμα ειναι εκτος τοπου και χρονου ειτε δεν μπορω ν φανταστω κατι αλλο
Να μην εμπιστευεται καποια (βλ πεταλουδα) που εχει αποδειχθει οτι ηταν πολιτης;
Είτε η ντράμα έχει έλλειψη χρόνου για να παρακολουθήσει τα δρώμενα. ;)
Γιατί τότε η Himela ψήφιζε επί δύο γύρους γύρους τη Drama και τη είχε βάλει στο στόχαστρο; Άντε, αν ήταν συνδολοφόνοι, να πώ οκ, μπορεί να την ψήφισε στο 2ο γύρο μια φορά για ξεκάρφωμα...αλλά και στον 3ο γύρο; Δεν νομίζω, η Drama δεν είναι καθόλου ύποπτη.
Χαίρομαι που το ακούω έστω από κάποιον. :happy:
Αυτό σημαίνει ότι παίζω επιτυχώς τον ρόλο μου. ^^
Ούτε κι εγώ τη θεωρώ πολύ ύποπτη για τον λόγο που είπες
Απλά λέω πως είναι λίγο εκτός του παιχνιδιού
Γτ δεν γινεται να κατηγορεις καποιον που εχει αποδειχθει αθωος απ εγκυρη πηγη
Θα μπορουσε να συνεισφερει περισσοτερο η ντραμα αλλα δεν το κανει
Θα το κάνω από αύριο, που κλείνουν τα σχολεία.
I promise. =)
Πφφ
Δολοφονακια καταφερατε και με μπερδεψατε....
Ή μήπως το σχέδιο που σκαρώνετε μαζί σε μπέρδεψε; :lol:
Πολύ ύποπτη δείχνεις, οπότε σε βάζω στην black list.

Προς το παρόν, αλλάζω ψήφο σε Πατρεύς, για τον λόγο που ανέφερα πιο πάνω.
Σπύρο, συγγνώμη και ελπίζω να μην μας ξεγέλασες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Δεν μπορώ να πώ ότι εξεπλάγην για τη Μαρία. Είδατε που σας έλεγα ότι από εισαγωγικά ποστ μπορούμε να πιάσουμε λαβράκια;;) Ας μην παίζουμε λοιπόν τον πρώτο γύρο εντελώς στην τύχη.
Ποιοί ψήφισαν fanta στην παράταση; JaneWin, maria775m, MAYROULIS, Phoebe, Πατρεύς, Σπυρακος (^^).
MAYROULIS, Phoebe, Πατρεύς οι ύποπτοι.

Λοιπόν, ήρθε η ώρα να κάνω κι εγώ την καλή πράξη της ημέρας γιατί νομίζω πως ήρθε η ώρα μου να φύγω.
Σε αυτό το παιχνίδι όλα μπορούν να διορθωθούν, γι' αυτό το πάνω χέρι το έχουν οι πολίτες.
Με βάση τα προηγούμενα ποστ που παρέθεσα και αυτό το ποστ πια, δεν είναι δυνατόν να είναι ένοχη η λαβ, γι' αυτό την επαναφέρω στο παιχνίδι.
Ενεργοποιώ την κάρτα, love_angel γύρνα πίσω.
:clapup::clapup:
Εντάξει από ότι φάνηκε ήταν πραγματικά κόντρα ρόλος!!
Πραγματικά εύχομαι στο επόμενο να είμαι πολίτης... δεν τα μπορώ αυτά!! δεν το έχω τι να κάνουμε; :angel::P

Καλή συνέχεια παιδιά και... ας νικήσουν οι καλύτεροι!

Θα σας διαβάζω. Έχετε απίστευτη πλάκα!!
Καλή συνέχεια λοιπόν και τα λέμε!
:upside:
Ε καλαα τωρααα ελα bye;)
Γειά σας αὐτὴν τὴ φορὰ ἀπὸ τὴν Πάτρα

(μὲ τόσο κῦμα ποὺ εἶχε ἡ θάλασσα, νιώθω ἀκόμα ὅτι κουνιέται τὸ σπίτι...)

Ἂς ἔλθουμε ὅμως στὸ παιχνίδι μας·

Φάνηκε ἐκ τῶν πραγμάτων ὅτι ὅλες μου οἱ προβλέψεις ἔπεσαν ἔξω. Τελικὰ μᾶλλον ἔπρεπε νὰ ἐμπιστευθῶ τοὺς παῖκτες οἱ ὁποῖοι ἐνοχοποιοῦσαν ἐξ ἀρχῆς τὴ Μαρία καὶ ὕστερα τὴ Χιμέλα. Τὸ θέμα ὅμως ξέρετε ποιό ἦταν; Ἔπαιζαν καὶ οἱ δύο τόσο παιδαριωδῶς ἄσχημα, ὥστε πίστευσα ὅτι ὑπῆρχε συνωμοσία ἀπὸ μιὰ ὁμάδα δολοφόνων γιὰ νὰ τὴν πληρώσουν αὐτές. Ἔκανα λάθος. Αὐτὴν τὴ φορὰ οἱ ὑποψίες μου πᾶνε πρὸς τὸ Σπυράκο ἂν καὶ ἄνετα θὰ μποροῦσε κάποιος νὰ ὑποπτευθῇ καὶ ἐμένα. Δυστυχῶς ἡ ἀφέλεια εἶναι ἕνα ἀπὸ τὰ ἐλαττώματά μου... Ἐπιφυλάσσομαι πρὸς τὸ παρὸν νὰ ψηφίσω.
Και το αστειο ειναι οτι σε ειχα για πολιτη!!!Χμμ με κανεις και αλλαζω σιγα σιγα γνωμη!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Λοιπόν dimijim,στον πρώτο γύρο δεν ψηφίζεις ούτε μαρία,ούτε φάντα.
Στην συνέχεια,ψηφίζεις χαρουλίτα,για να φτάσει την χιμέλα. Υπερασπίζεσαι την Χιμέλα.
Και όταν βγαίνει η χιμέλα προσπαθεί να σε αθωώσει.
Δεν νομίζω να κάτσει ένας μαφιόζος να αθωώσει πολίτη. Δεν βρίσκω τον λόγο.
Και μετά από όλα αυτά μου λες ότι είσαι πολίτης. ΧΑΧΑ; :confused:

Γλώττα λανθάνουσα τ΄αληθή λέγει. :)

Και εξήγησα σε προηγούμενα μου ποστ που προφανώς δε θέλεις να διαβάσεις:
Δεν ψήφισα ούτε φάντασμενο ούτε μαρία γιατί δεν είχα σχηματίσει σωστή γνώμη και για τους δύο
Γιατί δεν ήθελα να ψηφίσω κάποιον έχοντας ελάχιστα στοιχεία στα χέρια μου, αυτός να βγει αθώος κι εχώ να έχω συντελέσει στην αποχώρησή του
Επίσης αν όντως ειναι κι ο φάντα δολοφόνος, όπως και η μαρία, εγώ τι ακριβώς κίνητρο είχα να μην ψηφίσω κανέναν απ τους δύο στην ισοψηφία;

Επιπλέον εξήγησα πως ήμουν ανάμεσα στη χιμέλα και στον φρικ για να είναι ο ένας δολοφόνος
Καλώς ή κακώς για να σταματήσω να λέω γενικόλογα έπρεπε να υπερασπιστώ τον έναν απ τους δύο
Έκανα λάθος κρίση πρώτη φορά συμβαίνει;
Λες ότι η χιμέλα βγήκε και με υπερασπίστηκε στο τέλος
Ένα σενάριο στ οποίο με υπερασπίζεται η χιμέλα, έτσι ώστε να στρέψει την προσοχή σας πάνω μου και όχι σε κάποιον συνδολοφόνο της δεν σου περνάει απ το μυαλό;

Όσο για την ψήφο μου στη χαρουλίτα
Συνεχίζεις να ισχυρίζεσαι πως την έδωσα για να φτάσει τη χιμέλα
Αφού ήταν πασιφανές ότι δε θα βρεθέι κι άλλος να ψηφίσει τη χαρουλίτα, εγώ γιατί να επιμείνω μέχρι και την τελευταία στιγμή και να μην αλλάξω την ψήφο μου αν ήμουν δολοφόνος για να σωθώ;
Επίσης έχω εξηγήσει αρκετές φορές γιατί ψηφίζω τη χαρουλίτα
Τι δεν καταλαβαίνετε;
Την ψήφισα χθες, την ψηφίζω σήμερα και θα την ψηφίσω κι αύριο αν είμαστε και οι δύο εδώ και δεν προκύψει κάποιο νέο δεδομένο
Γιατί να το συνέχιζα αν ο μόνος μου στόχος ήταν να τη φέρω σε ισοψηφία με τη χιμέλα;


Τέλος απ χθες μιλάω συνεχώς και όπως όλοι είδατε άρχισαν μερικά λεγομενά μου να διαβάζονται αλλιώς
Αυτό ειναι λογικό για κάποιον άπειρο παίχτη που μιλάει διαρκώς
Γιατί λοιπόν αν ήμουν δολοφόνος να συνεχισω τα ποστς;
Σε τι ακριβώς θα με βοηθούσε;
Δε θα με είχαν συμβουλεύσει οι συνδολοφόνοι μου να πράξω αλλιώς ή δε θα έλεγχαν τι πάω να ποστάρω πρωτού πατήσω το κουμπί της καταχώρησης;
Νομίζω λοιπόν πως έχετε κολλήσει
Είμαι αθώος και συνεχιζω να το φωνάζω μέχρι και να αποδειχθεί
Τώρα αν μερικοί που με κατηγορείτε έχετε άλλες προθέσεις τοτε αργά ή γρήγορα θα έρθει και η ώρα σας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Παιδια μολις εφαγα μια φλασια!!! Θυμαστε στο τελος της πρωτης ψηφοφοριας που πηγε να αλλαξει η Μαρια την ψηφο της και να τη δωσει στον Τασο??
Αν ηθελε πραγματικα να σωσει το τομαρι της, θα μπορουσε να ψηφισει τον fanta και να εχει το κεφαλι της ησυχο!! Δεν το εκανε ομως, γιατι σιγουρα προτιμουσε μια ισοψηφια με τον Τασο... Αν τα βαλουμε ΟΛΑ αυτα στο μυαλο μας, τοτε ο fanta ειναι επισης μαφιοζος;)!! Οποτε, τα σιγουρακια για μενα ειναι ο Dimijim και ο fanta και υπαρχει σοβαρο ενδεχομενο η Χαρουλίτα να είναι τελικά αθώα, καθως στη χθεσινη ψηφοφορια πηρε ψηφους απο τον Dimijim και τον Πατρευς, που φιγουραρουν στις πρωτες θεσεις της λιστας μου;)
Η Χαρουλιτα δεν μου φαινεται και τοσο αθωα:hmm:
Επειδή σε λίγο θα φύγω και δεν βλέπω και καμία τεράστια κίνηση στο θέμα (αμάν! Όλοι αρχίζουν και μπαίνουν και γράφουν μετά τις 3 που φεύγω εγώ; :( :P), θα ψηφίσω _elena_! Δεν ξέρω ακόμα αν θα είναι η τελική μου ψήφος, θα δω πως θα πάει και πιο μετά και τι θα πουν οι υπόλοιποι παίχτες που δεν έχουν μιλήσει και θα πράξω αναλόγως!

Ο λογος που ψηφιζεις Ελενα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cr 7

Δραστήριο μέλος

Ο cr 7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Μύρινας (Λέσβος). Έχει γράψει 436 μηνύματα.
dimijim πρέπει να καταλάβεις το να προσπαθείς να μας κάνεις να πιστέψουμε ότι δεν είσαι δολοφόνος δεν είναι καλό από την μεριά σου και ίσως είσαι κάτι άλλου εξίσου σημαντικό με λίγα λόγια έχεις μπει στην λίστα μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Γιατί για τους δολοφόνους κι όχι για τους πολίτες;
Ενταξει άνθρωποι είμαστε, λάθη κάνουμε
Εχω διαβάσει το προηγούμενο παλέρμο
Θυμήσου τι λάθη είχε κάνει ο σπυράκος και τι ρόλο είχε

Μιας που ειπα σπυρακος
Δεν ειναι περιεργο που η ντραμα ψηφιζει σπυρακο ενω αυτος εχω αποδειχθει αθωος απ την πεταλουδα;
Τι σημαινει αραγε αυτο;
Ειτε η ντραμα ειναι εκτος τοπου και χρονου ειτε δεν μπορω ν φανταστω κατι αλλο
Να μην εμπιστευεται καποια (βλ πεταλουδα) που εχει αποδειχθει οτι ηταν πολιτης;
Κανεις συνειρμούς πολιτη και αρχιζω να σε εμπιστευομαι!!!!
Γιατί τότε η Himela ψήφιζε επί δύο γύρους γύρους τη Drama και τη είχε βάλει στο στόχαστρο; Άντε, αν ήταν συνδολοφόνοι, να πώ οκ, μπορεί να την ψήφισε στο 2ο γύρο μια φορά για ξεκάρφωμα...αλλά και στον 3ο γύρο; Δεν νομίζω, η Drama δεν είναι καθόλου ύποπτη.
Κι ομως η Himela καταλαβε που ερχοταν σιγα σιγα η ωρα της και το εκανε για να σκεφτεις απο που σκεφτηκες και να φανει η DRAMA αθωα στα ματια σου!!
Εγω χτες ξεχασα να ψηφισω για αυτο πηρα απουσια! Ελεινο! Ουτε στο σχολειο δεν τις παιρνω ετσι...
Παντως μπραβο στην Himela, επαιξε πολυ καλα το ρολο της και μπερδευτηκα η αληθεια ειναι! Δεν επρεπε να την εμπιστευτω...
Catalyst, εχεις δικιο και μην φοβασαι! Μαλλον εγω θα ειμαι η αδικοχαμμενη!
Παντως προσωπικα πιστευω πως εχουν βαλει τους πολιτες να τρωγονται μεταξυ τους για αν μην βγαλουν συμπερασμα! Ειτε οσο αφορα ψηφους, ειτε οσο αφορα συμπεριφορες!
Αυτο παντως που λετε οτι δεν ψηφισα την Himela και ουτε εκεινη με ψηφισε ειναι απλα ατοπο (πρεπει να σταματησω τους μαθηματικους ορους) αφου αν παρατηρησετε, θα δειτε πως εκεινη την μερα πηρα απουσια γιατι απλα δεν ειχα μπει καθολου στο παιχνιδι...
Catalyst, συγγνωμη το οτι ψηφισε ο Σπυρακος εμενα (επειδη ημουν ανενεργη) τον κανει αυτοματως αθωο???
Ισως ηξερε τον ρολο της Drama και προσπαθουσε απελπισμενα να κινησει υποψιες εις βαρος της...

Πφφ
Δολοφονακια καταφερατε και με μπερδεψατε....

Σε ψηφισα στην αρχη επειδη ησουν ανενεργη και μετα απο τα λεγομενα σου!!Εσυ ξεγελαστηκες απο την Himela; Εσυ πας να μας διαλυσεις..καλυτερα να φυγεις το συντομοτερο να φας και μια τυμβωρυχια και μετα γυρνα και λεγε τα ιδια!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
H αληθεια; ειναι πως φαινεται υπερβολικα ευκολη η λυση τουμυστηριου και αυτο ακριβως ειναι που με ανησυχει!!
Οσο για τους υποπτους, μετα τα χθεσινοβραδινα δεδομενα, οι top suspects για μενα ειναι οι ακολουθοι:
Dimijim
Χαρουλίτα
Fantasmenos
Πατρευς

Και διατηρω μια επιφυλαξη για Misskit και _elena_, αν και πλεον περισσοτερο υποπτη πιστευω πως ειναι η δευτερη.
Θέλω να συνεργαστούμε.
Φαντασμένος
Γρίφος...
Ο τύπος εχει μιλήσει ελάχιστα και δεν με έχει αφήσει α σχηματίσω γνώμη γι αυτόν
Έφυγε απ την πρώτη ψηφοφορία, χωρίς να έχει κινήσει πολλές υποψίες και ύστερα γύρισε με τη νεκροφάνεια της Μαρίας
Μια κίνηση που δεν μπορώ να εμηνέψω
Για εμένα ο φαντασμένος είναι στους υπότους μου αν και μπορεί να ήταν θύμα μιας καλοστημένης πλεκτάνης απ την πλευρά των δολοφόνων για να στρέψουν αλλού την προσηχή και να σωθεί η Μαρία
Think about him again!
Παιδια μολις εφαγα μια φλασια!!! Θυμαστε στο τελος της πρωτης ψηφοφοριας που πηγε να αλλαξει η Μαρια την ψηφο της και να τη δωσει στον Τασο??
Αν ηθελε πραγματικα να σωσει το τομαρι της, θα μπορουσε να ψηφισει τον fanta και να εχει το κεφαλι της ησυχο!! Δεν το εκανε ομως, γιατι σιγουρα προτιμουσε μια ισοψηφια με τον Τασο... Αν τα βαλουμε ΟΛΑ αυτα στο μυαλο μας, τοτε ο fanta ειναι επισης μαφιοζος;)!! Οποτε, τα σιγουρακια για μενα ειναι ο Dimijim και ο fanta και υπαρχει σοβαρο ενδεχομενο η Χαρουλίτα να είναι τελικά αθώα, καθως στη χθεσινη ψηφοφορια πηρε ψηφους απο τον Dimijim και τον Πατρευς, που φιγουραρουν στις πρωτες θεσεις της λιστας μου;)
Forever επαναλαμβάνω πρέπει να συνεργαστούμε.
dimijim πρέπει να καταλάβεις το να προσπαθείς να μας κάνεις να πιστέψουμε ότι δεν είσαι δολοφόνος δεν είναι καλό από την μεριά σου και ίσως είσαι κάτι άλλου εξίσου σημαντικό με λίγα λόγια έχεις μπει στην λίστα μου
Συμφωνω με εσένα.

Λοιπόν εγώ θα ψηφίσω τον Πατρεύς εκτός και αν θέλετε να βγάλουμε εναν αλλο που ειναι σιγουρακι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
dimijim πρέπει να καταλάβεις το να προσπαθείς να μας κάνεις να πιστέψουμε ότι δεν είσαι δολοφόνος δεν είναι καλό από την μεριά σου και ίσως είσαι κάτι άλλου εξίσου σημαντικό με λίγα λόγια έχεις μπει στην λίστα μου

Κι εσύ είσαι στη δική μου λίστα
Τόσες μέρες έχεις κάνει πολύ λίγα ποστ, σπάνια αιτιολογείς πλήρως, έχεις γράψει τις λιγότερες σειρές απ όλους μας εδώ μέσα και δεν έχεις εκφράσει κάποια σοβαρή άποψη γι αυτά που συμβαίνουν γύρω μας
Ανήκεις κι εσύ στην ομάδα των δολοφόνων και προσπαθείς να μείνεις στην αφάνεια όσο περισσότερο μπορείς και τα καταφέρνεις μια χαρά με τον τρόπο σου (εκτός κι αν παίζουμε διαφορετικό παιχνίδι)
Κάνω λάθος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cr 7

Δραστήριο μέλος

Ο cr 7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Μύρινας (Λέσβος). Έχει γράψει 436 μηνύματα.
Κι εσύ είσαι στη δική μου λίστα
Τόσες μέρες έχεις κάνει πολύ λίγα ποστ, σπάνια αιτιολογείς πλήρως, έχεις γράψει τις λιγότερες σειρές απ όλους μας εδώ μέσα και δεν έχεις εκφράσει κάποια σοβαρή άποψη γι αυτά που συμβαίνουν γύρω μας
Ανήκεις κι εσύ στην ομάδα των δολοφόνων και προσπαθείς να μείνεις στην αφάνεια όσο περισσότερο μπορείς και τα καταφέρνεις μια χαρά με τον τρόπο σου (εκτός κι αν παίζουμε διαφορετικό παιχνίδι)
Κάνω λάθος;

εντάξει αν αυτή είναι η πραγματική σου άποψη :confused: ψήφισε με ή περίμενε στο τέλος να δει τι είμαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Κανε ενα κοπο και διαβασε κανενα ποστ μου, μπας και καταλαβεις τι γινεται!
Εσεις γιατι σταματησατε απο σημερα???
Εμεις εχουμε αυριο...
Eσυ σιγουρα εχεις καταλαβει:hmm:
Εγω παντως ψηφιζω τον Πατρευς γιατι δεν πολυμιλαει και αυτο ειναι υποπτο...
Παντα υπαρχει και ενας σιωπηλος δολοφονος, σωστα????
Εσυ ειπες πριν ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΠΤΟ ΝΑ ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΝΕΝΕΡΓΟΥΣ ΠΑΙΧΤΕΣ..εσύ ψηφιζεις Πατρευς και εχω να παρατηρησω οτι απο οταν σας υποψιαζομαστε και τους 2 εσυ τωρα μετα την ψηφο θα εισαι και καλα πεπεισμενη πως ειναι ο σιωπηλος δολοφονος με το πριονι!!Συνδολοφονακια!!!
η έλενα κρ, αφού έφυγε οικειοθελώς, δεν πρέπει ν μάθουμε τι είναι;
πάω, έχω ραντεβού με ένα πατέ:slourp
Ε μααα...ΠΕΣ ΤΑ!!
Και εξήγησα σε προηγούμενα μου ποστ που προφανώς δε θέλεις να διαβάσεις:
Δεν ψήφισα ούτε φάντασμενο ούτε μαρία γιατί δεν είχα σχηματίσει σωστή γνώμη και για τους δύο
Γιατί δεν ήθελα να ψηφίσω κάποιον έχοντας ελάχιστα στοιχεία στα χέρια μου, αυτός να βγει αθώος κι εχώ να έχω συντελέσει στην αποχώρησή του
Επίσης αν όντως ειναι κι ο φάντα δολοφόνος, όπως και η μαρία, εγώ τι ακριβώς κίνητρο είχα να μην ψηφίσω κανέναν απ τους δύο στην ισοψηφία;

Επιπλέον εξήγησα πως ήμουν ανάμεσα στη χιμέλα και στον φρικ για να είναι ο ένας δολοφόνος
Καλώς ή κακώς για να σταματήσω να λέω γενικόλογα έπρεπε να υπερασπιστώ τον έναν απ τους δύο
Έκανα λάθος κρίση πρώτη φορά συμβαίνει;
Λες ότι η χιμέλα βγήκε και με υπερασπίστηκε στο τέλος
Ένα σενάριο στ οποίο με υπερασπίζεται η χιμέλα, έτσι ώστε να στρέψει την προσοχή σας πάνω μου και όχι σε κάποιον συνδολοφόνο της δεν σου περνάει απ το μυαλό;

Όσο για την ψήφο μου στη χαρουλίτα
Συνεχίζεις να ισχυρίζεσαι πως την έδωσα για να φτάσει τη χιμέλα
Αφού ήταν πασιφανές ότι δε θα βρεθέι κι άλλος να ψηφίσει τη χαρουλίτα, εγώ γιατί να επιμείνω μέχρι και την τελευταία στιγμή και να μην αλλάξω την ψήφο μου αν ήμουν δολοφόνος για να σωθώ;
Επίσης έχω εξηγήσει αρκετές φορές γιατί ψηφίζω τη χαρουλίτα
Τι δεν καταλαβαίνετε;
Την ψήφισα χθες, την ψηφίζω σήμερα και θα την ψηφίσω κι αύριο αν είμαστε και οι δύο εδώ και δεν προκύψει κάποιο νέο δεδομένο
Γιατί να το συνέχιζα αν ο μόνος μου στόχος ήταν να τη φέρω σε ισοψηφία με τη χιμέλα;


Τέλος απ χθες μιλάω συνεχώς και όπως όλοι είδατε άρχισαν μερικά λεγομενά μου να διαβάζονται αλλιώς
Αυτό ειναι λογικό για κάποιον άπειρο παίχτη που μιλάει διαρκώς
Γιατί λοιπόν αν ήμουν δολοφόνος να συνεχισω τα ποστς;
Σε τι ακριβώς θα με βοηθούσε;
Δε θα με είχαν συμβουλεύσει οι συνδολοφόνοι μου να πράξω αλλιώς ή δε θα έλεγχαν τι πάω να ποστάρω πρωτού πατήσω το κουμπί της καταχώρησης;
Νομίζω λοιπόν πως έχετε κολλήσει
Είμαι αθώος και συνεχιζω να το φωνάζω μέχρι και να αποδειχθεί
Τώρα αν μερικοί που με κατηγορείτε έχετε άλλες προθέσεις τοτε αργά ή γρήγορα θα έρθει και η ώρα σας...

Εισαι αθωος και φαινεται.Βοηθας αρκετα και αιτιολογεις ολα τα λεγομενα σου!!ΣΟΥ ΒΓΑΖΩ ΤΟ ΚΑΠΕΛΟ!

Θέλω να συνεργαστούμε.

Think about him again!

Forever επαναλαμβάνω πρέπει να συνεργαστούμε.

Συμφωνω με εσένα.

Λοιπόν εγώ θα ψηφίσω τον Πατρεύς εκτός και αν θέλετε να βγάλουμε εναν αλλο που ειναι σιγουρακι.

ΧΑΡΟΥΛΙΤΑ ψηφισε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

cr 7

Δραστήριο μέλος

Ο cr 7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Μύρινας (Λέσβος). Έχει γράψει 436 μηνύματα.
Και επειδή με έχετε κατηγορήσει πολλοί για τα post μου είναι επειδή:1.έχω αρκετές υποχρεώσεις 2.παρακολουθώ το θέμα απλώς δεν το κρίνω σημαντικό να γράψω 3.δεν έχω συνηθίσει να γράφω συχνά

ελπίζω να σας κάλειψα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Σπυρακο ξερω τι ψηφιζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Οι δολοφονοι ξεκινησαν δυναμικα αλλα..ΔΕΝ ΤΟ ΧΟΥΝ!!Η Himela μας το παιζε εξυπνη αλλα την τσακωσαμε και η Μαρια ως απειρη δολοφονος εκανε λαθη!!Η Χαρουλιτα μονο αθωα δεν ειναι καθως στηριζει την Himela και ταυτοχρονα με το που φευγει εκτος απο το οτι το παιζει εκπληκτη ψηφιζει τον Πατρευς για να παει με το πληθος!!Ενω θεωρησε υποπτη την κινηση μου να την ψηφισω οταν ηταν ανενεργη τον ψηφιζει με την ιδια προφαση!!Η Drama ειχε παρομοια συμπεριφορα και στο προηγουμενο Παλερμο οπου ηταν δολοφονος οποτε σιγουρα ειναι τωρα.Ο Πατρευς προσπαθει να το παιξει αθωος ομως σιγουρα δεν ειναι.Απο ολους θεωρει υποπτο εμενα που σιγουρα δολοφονος δεν ειμαι και απλα με "χτυπαει" για να βγαλει πολιτη!!Ο fantasmenos εχω εξηγησει απο προηγουμενα posts τους λογους που τον θεωρω κακο!!!Αυτα μεχρι τωρα!!

Σπυρακο ξερω τι ψηφιζω.

Δεν αμφιβαλλω!!Και μιας και δεν πιστευω οτι η Χαρα ειναι και τοσοο εμπειρη φονισσα ψηφιζω Πατρευς για να φευγει απο την μεση ενας καλος δολοφονος ο οποιος κινειται αργα και υπουλα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Η Drama ειχε παρομοια συμπεριφορα και στο προηγουμενο Παλερμο οπου ηταν δολοφονος οποτε σιγουρα ειναι τωρα.
'Ελα μου;; :confused:
Πριν λίγο δεν έλεγες ότι με θεωρούσες τελείως αθώα; Τώρα πως λες το αντίθετο;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Και επειδή με έχετε κατηγορήσει πολλοί για τα post μου είναι επειδή:1.έχω αρκετές υποχρεώσεις 2.παρακολουθώ το θέμα απλώς δεν το κρίνω σημαντικό να γράψω 3.δεν έχω συνηθίσει να γράφω συχνά

ελπίζω να σας κάλειψα

Δεν μπορω να σχηματισω γνωμη για εσενα!!Αλλα δεν το κρινεις σημαντικο το θεμα...τοτε γιατι συμμετεχεις;Συγκεντρωσουυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Πφφφφ ο μπαμπάκας είχε δουλίτσες και δεν μπορούσε να μπει. Λοιπόν ψηφίζω Πατρεύς, είναι δολοφόνος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
'Ελα μου;; :confused:
Πριν λίγο δεν έλεγες ότι με θεωρούσες τελείως αθώα; Τώρα πως λες το αντίθετο;:hmm:

Σε βλεπω αγχωμενη,περιεργη και σε λιγο θα ξεσπασεις και θα αρχισεις να κατηγορεις πολλους!!!Ηρεμησε και μην καρφωνεσαι:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top