Το ημερολόγιο του anisixos

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Τι νομίζεις εσύ ότι είναι προς συζήτηση από όλα αυτά που λες; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Δεν χρειαζομαι συμβουλες και νουθεσιες.
ειλικρινά σου μιλάω... σε πιστεύω :)
Ξερω καλα ποιος ειμαι, τι κανω και τι θελω.
Επίσης το πιστεύω...
Ειμαι 24 χρονων, τα εκλεισα το Μαη.
και ομολογουμένως οι γεννημένοι το Μάη έχουμε μια τάση προς τη γκρίνια :D
(μην μου βάλεις αρνητική πάλι κι εγώ το Μάη έχω γεννηθεί και είμαι πολύ γκρινιάρα)
Ειμαι απο Ηρακλειο Κρητης και σπουδαζω Αθηνα. Βασικα εχω τελειωσει με σπουδες και ψαχνω δουλεια.
παρόλαυτα, κάποιος που έχει τελειώσει το ΕΑΠ το "παίζει σπουδαγμένος"... no comments...
Σταματηστε να μου το παιζετε ωριμοι σας παρακαλω μερικοι.
δεν στο παίζουν ώριμοι. Να καταλάβουν το POint σου προσπαθούν...
Θιγω καποια θεματα που ειναι προς συζητηση και δε χρειαζεται να μου δινετε συμβουλες και να μου το παιζετε ωριμοι. Λες και στα 24 σου εισαι εντελως ανεξαρτητοποιημενος απο γονεις και πληρως κατασταλαγμενος.
Και μην τολμησει να πει ξανα κανεις οτι ειμαι τρολ. Ελεος!
Kαι ποιά είναι αυτά τα θέματα προς συζήτηση?
Το ότι μισείς τη θάλασσα? Τα βιβλία? Ότι οι θειοι και οι γονείς σου δεν τα πάνε καλά με τα μπλογκς?
Οτι υπάρχουν περιοδικά που σου δίνουν πολλές πληροφορίες για διάφορα θέματα???
Χάνω την ερώτηση===το θέμα προς συζήτηση δλδ, και την όλη ουσία...
Αν έλεγες ότι
"μου χουν πρήξει τα σκώτια οι δικοί μου και επειδή ακόμα δεν έχω βρει δουλειά/δεν είμαι οικονομικά ανεξάρτητος δεν μπορώ να ζήσω όπως γουστάρω και ειδικά τώρα το καλοκαίρι που για διάφορους δικούς μου λόγους είμαι κάπου που δεν μου αρέσει (για όποιο λόγο) με κάποιους που δεν γουστάρω (για όποιο λόγο) βρήκα το φόρουμ και θέλω να κάτσω να γκρινιάζω τα βγάλω από μέσα μου και να χαλαρώσω"
κανείς δεν θα "σου το έπαιζε ώριμος" (sic)...
Αλλά, εκτός κι αν θέσεις σαφή θέματα με πιο σαφή τρόπο από ότι "το ημερολόγιο ενός έφηβου" είναι κάπως... υπερβολικό να το πω να υποστηρίζεις ότι κάνεις κάτι άλλο από το να εξωτερικεύεις τη γκρίνια σου για αυτά που σε ενοχλούν.

For the record... εγώ δεν πιστεύω ότι είσαι τρολ πάντως :hmm::)


edit after -1: αχαχαχαχαχαχαχα!!!! Σε καλό σου βρε πουλάκι μου με έκανες και γέλασα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jo_

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Elizabeth Blackburn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Ετσι κι εγω νευριαζω και λεω οτι τα βιβλια ειναι παλαιολιθικα και ξεπερασμενα
Θεέ μου, anisixe ελπίζω να μην το εννοείς αυτό... Πιστεύω δεν αξίζει καν να επιχειρηματολογησω για το αντίθετο. Είναι ηλίου φαεινότερο ότι κάνεις πέρα για πέεεερα λάθος.

Θιγω καποια θεματα που ειναι προς συζητηση και δε χρειαζεται να μου δινετε συμβουλες και να μου το παιζετε ωριμοι.
Ειλικρινά τώρα ποιό σημείο από τα λεγόμενα σου είναι προς συζήτηση; Παρακολουθω τα posts σου και αφενός δεν αποτελούν θέμα για συζητηση, αφετερου δεν έχουν και τίποτα καινουριο (αναφερομαι και στο Μισώ τη θάλασσα). Επαναλαμβάνεσαι συνεχώς. Και δε δεχεσαι και συμβουλές. Αφού δεν τις θες τότε τι θες;; Να σε επικροτήσουμε για το πόσο ωραία περνάς τη μέρα σου;
Αναρωτιέμαι ποιος ο λόγος να μαθαίνουμε τι κάνεις, εφόσον δεν κάνεις τίποτα αξιόλογο και αξιοσημείωτο; :hmm:
Σκέψου, αν εσύ θα ήθελες να σε επιφορτίζω με την γκρίνια μου για κάτι τόσο απλό και καθημερινό.

Αν δεν σου είναι κόπος, συγκεκριμενοποιησε μας τι θα ήθελες εσύ να συζητησουμε απο αυτα που γράφεις, αφού οι απαντήσεις που λαμβάνεις 'δεν σου κάνουν'
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Δεν χρειαζομαι συμβουλες και νουθεσιες. Ξερω καλα ποιος ειμαι, τι κανω και τι θελω.

Τότε γιατί γράφεις:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anisixos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο anisixos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 176 μηνύματα.
Αν ειστε τοσο ωριμοι να σκεφτειτε εσεις και να δωσετε ωριμες απαντησεις και οχι να το παιζετε εξυπνακηδες και να ειρωνευεστε. Φαινεται πως ολοι εδω μεσα εχουν λυσει ολα τους τα προβληματα και των αλλων τα προβληματα τους διασκεδαζουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anisixos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο anisixos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 176 μηνύματα.
Δε γινεται να τους εχεις ολους ευχαριστημενους. Δικιο εχει ο Μητσικωστας. Σου λεει, οι μικροι τον ρωτανε πως θα παρουν μερος στο διαδικτυακο παιχνιδι που παρουσιαζει και οι μεγαλοι τον ρωτανε που χαθηκε, μια και δεν τον βλεπουν στη μικρη οθονη. Καποιοι ισως μπορουν να τους ευχαριστουν ολους. Εγω οχι. Και αυτο το εχω σαν βαρος μερικες φορες. Τωρα ειμαι Κρητη. Θα ηθελα ομως να ειμαι Αθηνα. Η οικογενεια μου ειναι εδω. Οι φιλοι μου Αθηνα. Και η καρδια μου στη Θεσσαλονικη. Θα μπορουσα λοιπον να μενω και στις τρεις πολεις. Τι ωραια...λυθηκε το προβλημα. Αλλα πως θα μπορω να μενω και στις τρεις πολεις; Ειναι και η δουλεια. Ειναι ο καιρος που πρεπει να βρω δουλεια. Μακαρι να μπορουσα να μενω και στις τρεις πολεις. Η γιαγια εκλαιγε οταν εφυγαν τα ξαδερφια μου. Δε μου αρεσει να τη βλεπω να κλαιει. Ουτε μου αρεσει να ξερω οτι της λειπω. Με το μπαμπα νιωθω ασχημα οταν δεν εχω κατι να συζητηση μαζι του. Τα τραγουδια στο ραδιοφωνο ειναι σαχλα ως επι το πλειστον. Οι εκπομπες μας ζαλιζουν με την οικονομικη κατασταση της χωρας. Θα ηθελα να σκασουν ολοι τους. Που και που πετυχαινουμε καποια εκπομπη που εχει πλακα. Τα βραδυα τον αφηνω στο σαλονι με την tv και το ipad και εγω ειμαι στο δωματιο μου και σερφαρω στο ιντερνετ. Με τη μαμα δεν πολυμιλαμε. Καθε φορα που της ζηταω να με αφησει να παω Αθηνα μου λεει πως ειναι κουρασμενη και οτι θα το συζητησουμε αλλη φορα. Με τον παππου δεν εχω ιδιαιτερη επικοινωνια. Το χασμα ειναι τεραστιο. Αλλα τον αγαπω. Με τον αδερφο μου υπαρχει απολυτη...ελλειψη χημειας. Αλλα δε με νοιαζει. Ειναι καλο παιδι παντως. Τα βραδυα τα σκυλια στα διπλανα εξοχικα γαβγιζουν. Αραγε λενε κατι το ενα στο αλλο; Και τι; Θα ηθελαν να ειναι μαζι; Νιωθουν μονα; Δε θελω να το σκεφτομαι. Σκεφτηκα ομως να παω το Ροκο στο εξοχικο του θειου που εφυγε για Αμερικη για να παιξει με τα αλλα σκυλια. Παλιοτερα παιζανε αλλα αυτη τη φορα, το ενα σκυλι, το λυκοσκυλο του επιτεθηκε και παραλιγο να τον κανει μια χαψια και ετρεξε ο παππους να τον σωσει. Ο παππους εβριζε πολυ χθες. Ασχημη μερα ειχα χθες. Ημουν αδιαθετος. Σκεφτομουν το μελλον και αγχωνομουν. Το χθεσινο επεισοδιο του τουρκικου σηριαλ, Ezel, ηταν πολυ δραματικο. Ο Ομερ εχασε τον αδερφο του και οι γονεις του εκλαιγαν απαρηγορητα. Η μανα ελεγε στον πατερα να ρωτησει το Θεο γιατι της πηρε μακρυα τα παιδια της. Σημερα ειναι πανσεληνος και ειναι μια καλη δικαιολογια η μαμα να πει οτι εχει κακη διαθεση και οτι δε θελει να συζητησουμε για την Αθηνα. Εγω βεβαια δε θελω να το συζητησω. Θελω απλα να με αφησει να παω. Δεν εχω καταλαβει τι συμβαινει στη Μεγαλη Βρετανια. Στις ειδησεις εδειχνε κατι κουκουλοφορους με καλυμενα τα προσωπα που ελεγαν ποσο ωραια ενιωθαν που κερδισαν πολλα λεφτα σε μια μερα κλεβοντας τα και ελεγαν πως το κανουν επειδη η κυβερνηση ειναι αδιαφορη. Η Γηραια Ηπειρος βρισκεται σε μεγαλη ταραχη. Η Δημητρα Ματσουκα ειναι τοσο αταλαντη. Μισω το κοκκινο χρωμα. Μου τη σπανε τα ασημα γκρουπακια στο Escape. Μου τη σπαει η Λαουρα του Escape. Ο Τζιμ ειναι ενα ηλιθιο γουρουνι. Δεν ταιριαζουμε λεει. Να δω που θα βρει νεους φιλους. Ποιος θα τον θελει για φιλο ετσι ξενερωτος και απαθης που εχει γινει; Ουστ απο 'δω βλακα. Αντε γ****** κι εσυ και η Αποστολια σου. Ειδες, παροτι με φτυνεις, εγω σου ευχομαι τα αδυνατα...εεεεεε τα καλυτερα θελω να πω. Σημερα ειπα του παππου πως δε μου αρεσε καθολου που εβριζε τοσο ασχημα τη γιαγια. Δεν εβριζα, λεει. Αντε τωρα να αλλαξει μυαλα. Δεν πειραζει, λεει η γιαγια, σας αγαπαει, απλα ετσι ειναι ο χαρακτηρας του. Σημερα η Αντζελα Δημητριου στην πολη μας. Εχω ικανο τον αδερφο μου να παει. Τοσο ταπεινοφιλα μουσικα ακουσματα εχει. Αραγε αν ειχα την Αντζελα απεναντι μου τι θα τη ρωτουσα; Μονο ενας Αιμιλιος Λιατσος μπορει να συνομιλησει με τετοια θηρια της Τεχνης...Βαρεθηκα στην Κρητη. Θελω να φυγω. Σκεφτομουν χθες οτι χρειαζομαι διακοπες. Πραγματικες διακοπες. Να παω σε καποιο νησι και να μεινω σε ενα πολυτελεστατο ξενοδοχειο. Και να κανω αποχη απο το ιντερνετ και την τηλεοραση για μια βδομαδα. 7 μερες no tv...Για να μου λειψουν μετα παρα πολυ. Να τα εκτιμησω περισσοτερο. Μπαινω καθε μερα ιντερνετ για ωρες, βλεπω τηλεοραση για ωρες. Θα ηθελα να διακοψω για μια βδομαδα. Γι' αυτο λεγονται διακοπες εξαλλου. Ωραια θα ηταν να ημουν παιδι και να πηγαινα κατασκηνωση. Και τωρα ομως μπορω να παω να μεινω στην εξοχη. Μα τι λεω, αφου δε μου αρεσει η εξοχη. Ουτε η θαλασσα. Τι διακοπες θα κανω λοιπον; Και με ποιον θα παω; Και με τι λεφτα; Δεν πειραζει, καλυτερα στην Αθηνα που εχει ησυχια. Η γιαγια θα στεναχωρεθει αν φυγω...Πρεπει να σκεφτω τι θα κανω επαγγελματικα...Μακαρι να μη χρειαζοταν να δουλεψω...Σκεφτομαι να κοψω τα Starbucks...Οι καφεδες τους πινονται πολυ γρηγορα, παχαινουν και δεν ειναι καν καφεδες. Ειναι σαν μιλκσεικ. Σκεφτομαι να κανω αποχη απο το ιντερνετ και ολα τα media για μια βδομαδα. Θα πω και στην Ευα να κανει το ιδιο. Μπα, δεν ειναι καλη ιδεα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ajusshi

Διάσημο μέλος

Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Δε γινεται να τους εχεις ολους ευχαριστημενους. Δικιο εχει ο Μητσικωστας. Σου λεει, οι μικροι τον ρωτανε πως θα παρουν μερος στο διαδικτυακο παιχνιδι που παρουσιαζει και οι μεγαλοι τον ρωτανε που χαθηκε, μια και δεν τον βλεπουν στη μικρη οθονη. Καποιοι ισως μπορουν να τους ευχαριστουν ολους. Εγω οχι. Και αυτο το εχω σαν βαρος μερικες φορες. Τωρα ειμαι Κρητη. Θα ηθελα ομως να ειμαι Αθηνα. Η οικογενεια μου ειναι εδω. Οι φιλοι μου Αθηνα. Και η καρδια μου στη Θεσσαλονικη. Θα μπορουσα λοιπον να μενω και στις τρεις πολεις. Τι ωραια...λυθηκε το προβλημα. Αλλα πως θα μπορω να μενω και στις τρεις πολεις; Ειναι και η δουλεια. Ειναι ο καιρος που πρεπει να βρω δουλεια. Μακαρι να μπορουσα να μενω και στις τρεις πολεις. Η γιαγια εκλαιγε οταν εφυγαν τα ξαδερφια μου. Δε μου αρεσει να τη βλεπω να κλαιει. Ουτε μου αρεσει να ξερω οτι της λειπω. Με το μπαμπα νιωθω ασχημα οταν δεν εχω κατι να συζητηση μαζι του. Τα τραγουδια στο ραδιοφωνο ειναι σαχλα ως επι το πλειστον. Οι εκπομπες μας ζαλιζουν με την οικονομικη κατασταση της χωρας. Θα ηθελα να σκασουν ολοι τους. Που και που πετυχαινουμε καποια εκπομπη που εχει πλακα. Τα βραδυα τον αφηνω στο σαλονι με την tv και το ipad και εγω ειμαι στο δωματιο μου και σερφαρω στο ιντερνετ. Με τη μαμα δεν πολυμιλαμε. Καθε φορα που της ζηταω να με αφησει να παω Αθηνα μου λεει πως ειναι κουρασμενη και οτι θα το συζητησουμε αλλη φορα. Με τον παππου δεν εχω ιδιαιτερη επικοινωνια. Το χασμα ειναι τεραστιο. Αλλα τον αγαπω. Με τον αδερφο μου υπαρχει απολυτη...ελλειψη χημειας. Αλλα δε με νοιαζει. Ειναι καλο παιδι παντως. Τα βραδυα τα σκυλια στα διπλανα εξοχικα γαβγιζουν. Αραγε λενε κατι το ενα στο αλλο; Και τι; Θα ηθελαν να ειναι μαζι; Νιωθουν μονα; Δε θελω να το σκεφτομαι. Σκεφτηκα ομως να παω το Ροκο στο εξοχικο του θειου που εφυγε για Αμερικη για να παιξει με τα αλλα σκυλια. Παλιοτερα παιζανε αλλα αυτη τη φορα, το ενα σκυλι, το λυκοσκυλο του επιτεθηκε και παραλιγο να τον κανει μια χαψια και ετρεξε ο παππους να τον σωσει. Ο παππους εβριζε πολυ χθες. Ασχημη μερα ειχα χθες. Ημουν αδιαθετος. Σκεφτομουν το μελλον και αγχωνομουν. Το χθεσινο επεισοδιο του τουρκικου σηριαλ, Ezel, ηταν πολυ δραματικο. Ο Ομερ εχασε τον αδερφο του και οι γονεις του εκλαιγαν απαρηγορητα. Η μανα ελεγε στον πατερα να ρωτησει το Θεο γιατι της πηρε μακρυα τα παιδια της. Σημερα ειναι πανσεληνος και ειναι μια καλη δικαιολογια η μαμα να πει οτι εχει κακη διαθεση και οτι δε θελει να συζητησουμε για την Αθηνα. Εγω βεβαια δε θελω να το συζητησω. Θελω απλα να με αφησει να παω. Δεν εχω καταλαβει τι συμβαινει στη Μεγαλη Βρετανια. Στις ειδησεις εδειχνε κατι κουκουλοφορους με καλυμενα τα προσωπα που ελεγαν ποσο ωραια ενιωθαν που κερδισαν πολλα λεφτα σε μια μερα κλεβοντας τα και ελεγαν πως το κανουν επειδη η κυβερνηση ειναι αδιαφορη. Η Γηραια Ηπειρος βρισκεται σε μεγαλη ταραχη. Η Δημητρα Ματσουκα ειναι τοσο αταλαντη. Μισω το κοκκινο χρωμα. Μου τη σπανε τα ασημα γκρουπακια στο Escape. Μου τη σπαει η Λαουρα του Escape. Ο Τζιμ ειναι ενα ηλιθιο γουρουνι. Δεν ταιριαζουμε λεει. Να δω που θα βρει νεους φιλους. Ποιος θα τον θελει για φιλο ετσι ξενερωτος και απαθης που εχει γινει; Ουστ απο 'δω βλακα. Αντε γ****** κι εσυ και η Αποστολια σου. Ειδες, παροτι με φτυνεις, εγω σου ευχομαι τα αδυνατα...εεεεεε τα καλυτερα θελω να πω. Σημερα ειπα του παππου πως δε μου αρεσε καθολου που εβριζε τοσο ασχημα τη γιαγια. Δεν εβριζα, λεει. Αντε τωρα να αλλαξει μυαλα. Δεν πειραζει, λεει η γιαγια, σας αγαπαει, απλα ετσι ειναι ο χαρακτηρας του. Σημερα η Αντζελα Δημητριου στην πολη μας. Εχω ικανο τον αδερφο μου να παει. Τοσο ταπεινοφιλα μουσικα ακουσματα εχει. Αραγε αν ειχα την Αντζελα απεναντι μου τι θα τη ρωτουσα; Μονο ενας Αιμιλιος Λιατσος μπορει να συνομιλησει με τετοια θηρια της Τεχνης...Βαρεθηκα στην Κρητη. Θελω να φυγω. Σκεφτομουν χθες οτι χρειαζομαι διακοπες. Πραγματικες διακοπες. Να παω σε καποιο νησι και να μεινω σε ενα πολυτελεστατο ξενοδοχειο. Και να κανω αποχη απο το ιντερνετ και την τηλεοραση για μια βδομαδα. 7 μερες no tv...Για να μου λειψουν μετα παρα πολυ. Να τα εκτιμησω περισσοτερο. Μπαινω καθε μερα ιντερνετ για ωρες, βλεπω τηλεοραση για ωρες. Θα ηθελα να διακοψω για μια βδομαδα. Γι' αυτο λεγονται διακοπες εξαλλου. Ωραια θα ηταν να ημουν παιδι και να πηγαινα κατασκηνωση. Και τωρα ομως μπορω να παω να μεινω στην εξοχη. Μα τι λεω, αφου δε μου αρεσει η εξοχη. Ουτε η θαλασσα. Τι διακοπες θα κανω λοιπον; Και με ποιον θα παω; Και με τι λεφτα; Δεν πειραζει, καλυτερα στην Αθηνα που εχει ησυχια. Η γιαγια θα στεναχωρεθει αν φυγω...Πρεπει να σκεφτω τι θα κανω επαγγελματικα...Μακαρι να μη χρειαζοταν να δουλεψω...Σκεφτομαι να κοψω τα Starbucks...Οι καφεδες τους πινονται πολυ γρηγορα, παχαινουν και δεν ειναι καν καφεδες. Ειναι σαν μιλκσεικ. Σκεφτομαι να κανω αποχη απο το ιντερνετ και ολα τα media για μια βδομαδα. Θα πω και στην Ευα να κανει το ιδιο. Μπα, δεν ειναι καλη ιδεα...


ρε συ ανήσυχε γυρνάω μια τετραετία σε φόρουμ από ψαροντούφεκο μέχρι κοινωνικά και από οπαδικά μέχρι μοτοσυκλετών, τέτοιο κατεβατό δεν ξαναματάδα, δεν ξεκινάς καμμιά νουβέλα; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Καταρχην το θεμα δεν επρεπε να μεταφερθει και να ενσωματωθει εδω, γιατι θιγει αλλα θεματα.
Δεν χρειαζομαι συμβουλες και νουθεσιες. Ξερω καλα ποιος ειμαι, τι κανω και τι θελω.
Ειμαι 24 χρονων, τα εκλεισα το Μαη.
Ειμαι απο Ηρακλειο Κρητης και σπουδαζω Αθηνα. Βασικα εχω τελειωσει με σπουδες και ψαχνω δουλεια.
Σταματηστε να μου το παιζετε ωριμοι σας παρακαλω μερικοι.
Θιγω καποια θεματα που ειναι προς συζητηση και δε χρειαζεται να μου δινετε συμβουλες και να μου το παιζετε ωριμοι. Λες και στα 24 σου εισαι εντελως ανεξαρτητοποιημενος απο γονεις και πληρως κατασταλαγμενος.
Και μην τολμησει να πει ξανα κανεις οτι ειμαι τρολ. Ελεος!

Τοτε γιατι δημιουργεις ολοκληρο θρεντ αφου δε θελεις συμβουλες;;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
Τοτε γιατι δημιουργεις ολοκληρο θρεντ αφου δε θελεις συμβουλες;;;;;

ρε άσε το παιδί να εκφραστεί :P

εγώ θέλω να μάθω τι έγινε τελικά με την Εύα :P:hmm:
πού είσαι ρε anisixe;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IL PENSIERO

Δραστήριο μέλος

Η IL PENSIERO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 512 μηνύματα.
Ειδα το πρωι τη μαμα στο σαλονι και διεκρινα οτι εκλαιγε. Τα ματια της ηταν υγρα. Ηταν φανερο οτι εκλαιγε, οτι δακρυζε. Τη ρωτησα τι εχει αλλα δε θελησε να μου πει. Οι δικοι μου κανουν μουτρα που δε μπαινω θαλασσα και μου τα πριζουν. Θελω να περασω τον Αυγουστο στην Αθηνα μακρυα απο γονεις.

Αμεσως η μανα μου μουτρωσε, πηρε αυτο το αυστηρο υφος και μετα αρχισε τις φωνες. Ερχεται ομως η μανα μου και κανεις λες και την τσιμπησε μυγα και αρχιζει οχι μονο να φωναζει αλλα και να με βριζει. Ειχε λυσσαξει. Ουρλιαζε και στριγγλιζε. Μου ελεγε να παω αν οχι στη θαλασσα, οπωσδηποτε στην πισινα και με απειλουσε οτι αν δεν το κανω, δε θα με αφησει να γυρισω Αθηνα, οτι θα μου κοψει τα λεφτα, το ενα, το αλλο. Ερχεται μετα και η μαγισσα (η μανα μου) που εχει τελειωσει και το ΕΑΠ και το παιζει μορφωμενη Ειναι πραγματικα λυπηρο ολο αυτο. Οι ανθρωποι σε απογοητευουν διαρκως επειδη κρινουν χωρις να ξερουν, επειδη ειναι ισοπεδωτικοι.

Με τη μαμα δεν πολυμιλαμε. Καθε φορα που της ζηταω να με αφησει να παω Αθηνα μου λεει πως ειναι κουρασμενη και οτι θα το συζητησουμε αλλη φορα. Σημερα ειναι πανσεληνος και ειναι μια καλη δικαιολογια η μαμα να πει οτι εχει κακη διαθεση και οτι δε θελει να συζητησουμε για την Αθηνα. Εγω βεβαια δε θελω να το συζητησω. Θελω απλα να με αφησει να παω.

anisixe, έχεις σκεφτεί ποτέ, όλα αυτά που γράφεις εδώ, να τα πεις και σε κάποιον άλλο, εκτός από εμάς; Να ψάξετε μαζί, να βρείτε, τι είναι αυτό που σε κάνει να νιώθεις τόση λύπη και τόση απογοήτευση, για τόσα πολλά πράγματα ταυτόχρονα; Σε όλα σου τα μηνύματα αναφέρεις την μητέρα σου, σαν να έχει τον πρώτο και τον τελευταίο λόγο επάνω σου. Μήπως πρέπει να αλλάξεις κάτι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr K.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Mr K. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 221 μηνύματα.
Αν ισχύουν όλα αυτά τότε μάλλον anisixe πρέπει να anisixeis και για κάτι ακόμα.Αυτή η άρνηση, η απαισιοδοξία και το κλείσιμο στον εαυτό σου οδηγεί μπορεί να σε οδηγήσει στην κατάθλιψη και δεν το θες αυτό.Ότι εκφράζεσαι έστω και εδώ είναι καλό σημάδι βέβαια αλλά από τη στιγμή που μιλάς δημόσια πρέπει να είσαι έτοιμος να δεχτείς και σχόλια σ' αυτά που λες.Καλό σου κάνει να ακούς και γνώμες τρίτων, οι οποίοι ασφαλώς δεν είναι τέλειοι αλλά βλέπουν τα πράγματα πιο αντικειμενικά απ' ότι εσύ.
(Ελπίζω μόνο να μη κάνεις πλάκα τόσο καιρό.Τότε πραγματικά θα είσαι ότι πιο αξιολύπητο.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anisixos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο anisixos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 176 μηνύματα.
Αφηστε ησυχο τον πρωθυπουργο μας! Πως τολματε ολοι εσεις οι δημοσιογραφοι να τον κρινετε με τετοιο τροπο; Τον κατακρινετε που κανει διακοπες. Μα πως ειναι δυνατον; Ξεχνατε οτι ειναι ανθρωπος; Εχει και αυτος δικαιωμα να κανει διακοπες οπου θελει, με οποιον θελει και για οσο θελει. Δε θα του πειτε εσεις που θα παει και ποσο θα κατσει. Ολο το χρονο δουλευε σκληρα και επρεπε να σηκωσει πολλα βαρη. Ειχε ενα τεραστιο βαρος να σηκωσει, την οικονομικη κριση και παρολο που τον σχολιαζατε συνεχεια αρνητικα και τον κατακρινατε αυτος παρεμενε ψυχραιμος. Δε φτανει που του τα χωνατε ολο το χρονο του τα χωνετε και τωρα; Πως τολματε σιχαμερα σκουληκια; Μηπως ζηλευετε που ο αυτος κανει διακοπες σε ολα τα νησια και μενει σε πολυτελεστατα ξενοδοχεια και εσεις οχι; Αυτο ειναι λοιπον; Πως τολματε να λετε οτι "το σκαφος που λεγεται Ελλαδα βουλιαζει απο την ανερματιστη πολιτικη του ιδιου και των μαθητευομενων μαγων υπουργων του...". Σταματηστε πια να ειστε τοσο ισοπεδωτικοι και γραφικοι. Τι σας νοιαζει εσας σε ποιο πολυτελες ξενοδοχειο εμεινε ο πρωθυπουργος; Δεν εχετε θεματα να γραψετε και ασχολειστε με τις διακοπες του πρωθυπουργου δειχνοντας ολοφανερα ετσι την εμπαθεια και τη ζηλεια σας; Και πως τολματε να ειρωνευεστε το οτι ο πρωθυπουργος μας επιχειρει να γραψει ποιηματα; Εχει καθε δικαιωμα να γραψει ποιηση και εσεις δεν εχετε κανενα δικαιωμα να τον ειρωνευεστε γι' αυτο. Θα επρεπε να τον σεβεστε αθλιοι δημοσιογραφοι. Ο Παπανδρεου ειναι εξαιρετικος σε ο,τι κι αν κανει και σιγουρα θα γραψει και καλα ποιηματα. Μηπως μετα θα το παιζετε και κριτικοι τεχνης; Ημιμαθη σκουληκια σκαστε! Αφηστε ησυχο τον Παπανδρεου! Αφηστε τον να κανει διακοπες, να κανει κανο, ποδηλατο, καταδυσεις, να γραψει ποιηση, λογοτεχνια και ο,τι αλλο θελει. Εχει καθε δικαιωμα! Εσεις το καλυτερο που εχετε να κανετε ειναι σκασετε και απλα να καταγραφετε τις δραστηριοτητες του πρωθυπουργου χωρις σχολιασμο και ειρωνειες. Καταλαβατε; Αφηστε τον ησυχο πια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anisixos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο anisixos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 176 μηνύματα.
Ωρα για κουτσομπολιο και θαψιμο!
Στα χερια μου κραταω το βρωμοπεριοδικο OK!, αυτο που βλεπεις στημενες ως επι το πλειστον φωτογραφησεις των διασημων, με γκομενους, γκομενες, πρωην, νυν, παιδια, σκυλια. Ολα στη φορα!
Στις πρωτες σελιδες βλεπω τον Γιωργο Λιαγκα με την μπυροκοιλια του και τη Σκορδα διπλα του που φοραει ενα ασπρο σεντονι να ετοιμαζονται για κρουαζιερα με το σκαφος. Μετα βλεπω την Χριστινα Λαμπιρη με εναν χοντρο κυριο που ειναι ο συζυγος της σε ταξιδι στην Ισπανια να χαμογελανε στο φακο. Τι κολλημα εχει αυτη η γυναικα με την Ισπανια; Μετα βλεπω μια πανελατζου μεσημεριανης εκπομπης να κανει βολτα το μωρο της. Η πανελατζου συμφωνα με το περιοδικο ειναι παρουσιαστρια...Μετα βλεπω τη Ρανια Θρασκια με τον αντρα της και αναρωτιεμαι ποιος νοιαζεται γι' αυτην; Γυρναω σελιδα και αηδιαζω. Το πιο αισχρο ζευγαρι της σοουμπιζ. Μακης Τριανταφυλλοπουλος και Κιμ Κιλιαν. Αυτη η κοπελα πρεπει να εχει καλο στον εγκεφαλο. Δεν εξηγειται αλλιως. Διπλα η Σισσυ Φειδα που ειναι 37 χρονων μαζι με το γκομενο της που μοιαζει 20 χρονων. Γυρναω σελιδα και βλεπω τη Σοφη Πασχαλη με το γκομενο της. Ειναι αυτη που εκανε σεξογυμναστικη μπροστα στον Καραμερο και τον Χαριτατο σκυβοντας στα τεσσερα. Γυρναω μερικες σελιδες και βλεπω το Χαριτατο με νεα γκομενα παλι. Αποφασισε αγορι μου επιτελους. Εκτος αν δε θες να παντρευτεις και θες να πηγαινεις με πολλες. Γυρναω σελιδα και βλεπω αυτον τον κακασχημο νικητη του Master Chef, τον Ακη Πετρετζικη, που κανει επιδειξη των τατουαζ του. Δινει και συνεντευξη. Σιγα μην τη διαβασω. Συνεντευξη δινει και η Ελενη Φουρειρα, αυτη η αφωνη που εχει τραγουδησει το αριστουργημα "Ελα μαζι μου μια νυχτα μονο, μακρυα σου λιωνω απ' τον πονο, σε θελω αποψε εδω, σε θελω". Δειχνοντας τις ποδαρες της λεει για μια διαμαχη που εχει με την πρωην δισκογραφικη της και ποσο στεναχωρεμενη ειναι και οτι θελουν να την εξοντωσουν αλλα what the hell, who cares? Μετα βλεπω εναν Μιχαλη Μουρουτσο και μια Αναστασια Περρακη που δεν τους ξερω και ουτε θελω να τους μαθω. Γυρναω μερικες σελιδες και βλεπω τη φτηνιαρα Πεγκυ Ζηνα με τον αντρα της που ειναι 54 χρονων και φοραει all star! Που πας ρε Καραμητρο; Ελεος! Τα εχουν ξεφτιλισει πια τα all star! Και δε λεω οτι ειναι θεμα ηλικιας. Ο Λαζοπουλος ενταξει, αλλα οχι και ο αντρας της Πεγκυς Ζηνα. Σε λιγο θα δουμε και τον Χατζηνικολαου με all star...Μετα βλεπω τη Σισσυ Χρηστιδου σε μια καθολου στημενη φωτογραφηση με τον 3χρονο γιο της στην παραλια. Μετα βλεπω τη Βανα Μπαρμπα σε μια επισης καθολου στημενη φωτογραφηση με την 9χρονη κορη της στην πισινα. Μετα βλεπω την Κατια Ζυγουλη με την κορη της που -για να πω κι εναν καλο λογο- ειναι μια κουκλιτσα οπως και η μαμα της. Ο Ρουβας ειναι κακασχημος. Γυρναω σελιδες και βλεπω την Υβονη Μποσνιακ (ποια στο καλο ειναι αυτη και ελληνικα μιλαει;) που συμφωνα με το περιοδικο ειναι η συντροφος του Ρεμου...Καλα...Μετα βλεπω αυτον τον αισχρο και κακασχημο Βασιλη Σπανουλη που εφυγε απο τον Παναθηναικο και πηγε στον Ολυμπιακο για μερικα ευρω παραπανω...Μετα βλεπω τον τυπο απο τα Κοκκινα Χαλια (Χάλια) και τον Ηλια Βρεττο που ειναι λεει φιλαρακια και τους δειχνει να τρωνε σε ενα πολυτελες εστιατοριο και η δημοσιογραφος τους κανει τη γελοια ερωτηση : "Λειτουργησε υπερ σας το γεγονος οτι υπηρετειτε διαφορετικα μουσικα ειδη;". Η λεξη γεγονος εδω χρησιμοποιεται λαθος, οπως συνηθως. Μετα οι επομενες σελιδες ειναι γεματες μοδα και μυστικα των σταρ για αψογη σιλουετα. Το κλεινω. Ζαλιστηκα με τοση σοουμπιζ. Και δεν ειχε ουτε τη στηλη της Ναταλιας Γερμανου που ειναι το μονο καλο σε αυτο το περιοδικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Και αφού δεν σ'αρέσουν όλα αυτά, γιατί κρατάς στα χέρια σου το εν λόγω περιοδικό;; :confused:
Κλείσ'το και άσ'το σε κάποιον άνθρωπο που να του αρέσουν αυτά.. Αλήθεια, σε ποιον αρέσουν αυτά;; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IreneGr

Δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
Αφού δεν σε ενδιαφέρουν όλοι αυτοί και who cares ρε φίλε όπως λες, τι μας τα βάζεις εδώ και γιατί έκατσες να γράψεις ένα ολόκληρο κατεβατό για αυτούς; ασχολήθηκες για κάτι που θεωρητικά σου είναι αδιάφορο, ή μήπως όχι; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Ανησυχε να σε ρωτησω κατι?Αν θες μην απαντας ...

Καταρχας, εχεις φιλους?

Να μοιραστεις ολα αυτα τα συναοσθηματα σου, τους προβληματισμους σου,να βγειτε εξω να γινεται λιωμα,να πατε σε μια παραλια με κιθαρες?
Εχεις ανθρωπους διπλα σου που να ΝΙΩΘΕΙΣ πως σε αγαπανε??

Γιατι δεν την κανεις?Τι φοβασαι φιλε μου?Εισαι 24!!!!Εχεις τελειωσει το Πανεπιστημιο...Εισαι ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ!Γιατι μπλεκεις στην ζωη σου συνεχεια μανες ,πατεραδες,παππουδες,γιαγιαδες?Γιατι αφηνεις τους ανθρωπους αυτους να σε επηρεασουν??


Εσυ,και μοναχα εσυ εχεις εξουσια πανω σου !!! Κανεις αλλος!!!


Χρηματα ολα και καποια θα εχεις....


Μαζεψε τα απο εκει που εισαι και φυγε!!Πηγαινε εκει που θες !!Θες Αθηνα ? Πηγαινε εκει !!!


Ζησε την ζωη σου γαμω το φελεκι μου γαμω!! Εισαι 24 !!!Με ακους? 24 !!!!!!!!


Παρε τους φιλους σου !!Πετα το κινητο σου !!! Παρε μια σκηνη και πηγαινε σε ενα camping ,σε μια παραλια !!!!Καπου ,κανε επιτελους για μια φορα αυτο που γουσταρεις!!!Τι φοβασαι ????




Σταματα να φοβασαι !!! Σταματε να στεναχωριεμαι για τα δακρυα των αλλων ...!! Σταματα να επηρεαζεσαι τοσο πολυ !!!



Ζησε , αγαπα, γελα .....Η ζωη ειναι μια τρελα!!!!!


Πες μου , τι θες να καταντησεις?Ενας μονοχνωτος που δεν θα εχει ζησει την ζωη του?Που να μοιρολογει τα χρονια που περασαν???

Αυτος θελεις να γινεις???


Η φυγη ειναι η μονη λυση....Αφησου στο κυμα της ζωης ...Αφησε το να σε παρασυρει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anisixos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο anisixos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 176 μηνύματα.
Tου Nικου Bατοπουλου
Πόσα περιοδικά άραγε να κυκλοφορούν ακόμη από τη δεκαετία του ’60; Ενα από αυτά είναι (ήταν πλέον) η «Ραδιοτηλεόραση», ένα από τα τελευταία οχυρά όχι μόνο μιας εποχής αλλά και μιας αντίληψης. Γιατί η «Ραδιοτηλεόραση» τουλάχιστον από την εποχή της ιδιωτικής τηλεόρασης και μετά, επιβίωνε ως ένα «κρατικό» περιοδικό, ζούσε χάρη στην αγαθοεργία όλων μας που συντηρούσαμε χωρίς να μας ρωτήσει κανείς άξιους εργαζομένους που έβγαζαν ένα περιοδικό χωρίς σκοπό.
Μου έρχεται, όμως, δύσκολο να αποχαιρετήσω τη «Ραδιοτηλεόραση» έτσι ψυχρά. Γιατί, όπως και να το δει κανείς, η «Ραδιοτηλεόραση» μάς μεγάλωσε. Τρόπος του λέγειν, αλλά θα συντηρήσω την ψευδαίσθηση ότι μαζί με την τηλεόραση «εκείνης» της μακρινής, αρχαίας εποχής, μεγαλώναμε μαζί με νέες εμπειρίες οικιακής τεχνολογίας. Η «Ραδιοτηλεόραση», όσο παλαιομοδίτικη κι αν φαίνεται στα σημερινά μάτια, υπήρχε εποχή, «τότε» εκείνα τα χρόνια τα «παλαιολιθικά», που έμπαινε σε πολλά, πάρα πολλά σπίτια και κρατούσε συντροφιά. Ηταν μια καινούργια παρέα, ένα εικονογραφημένο εργαλείο με μια αύρα περιοδικού ποικίλης ύλης.
Ισως να έπρεπε να είχε κλείσει είκοσι χρόνια πριν. Οταν πολλά νέα τηλεοπτικά περιοδικά εισέβαλαν στην αγορά και πήραν τα μεγαλύτερα κομμάτια της πίτας. Η «Ραδιοτηλεόραση» διατηρούσε πιο χαμηλή την τιμή της και με την υγιή πρακτική του ανταγωνισμού έδινε την οξύμωρη παράταση σε έναν ξεπερασμένο κρατισμό.
Γεννήθηκε το 1968 όταν το παλιό «Ραδιοπρόγραμμα» βαπτίσθηκε «Ραδιοτηλεόρασις». Hταν εκείνη τη χρονιά που είχαμε πάρει τηλεόραση στο σπίτι και θυμάμαι ότι η πρώτη εικόνα που αντίκρισα στη ζωή μου σε τηλεοπτικό δέκτη ήταν το «πουλί» της χούντας. Δεν θυμάμαι αν υπήρχε και «Ραδιοτηλεόραση» στο σπίτι, θα ήθελα όμως να είχα κρατήσει το πρώτο τεύχος της, που, όπως διάβασα στην ελληνική Wikipedia, είχε κυκλοφορήσει με εξώφυλλο την Μπριζίτ Μπαρντό. Από τότε, κύλησαν κοντά 2.150 τεύχη, και αυτό από μόνο του το γεγονός είναι επίτευγμα. Και είναι επίτευγμα γιατί ήταν ένα κατάλοιπο της παλιάς Ελλάδας, που επεβίωνε σχεδόν ψιθυριστά. Συχνά, έβλεπα τα τεύχη της «Ραδιοτηλεόρασης» στα περίπτερα και κάθε φορά αναρωτιόμουν αν υπάρχει κοινό. Προφανώς θα είχε τους πιστούς της και από περιέργεια μια φορά πέρυσι αγόρασα ένα τεύχος. Αισθανόμουν ότι ζούσα στην πράξη την ιεροτελεστία ενός αναχρονισμού.
Την «Ραδιοτηλεόραση», όμως, την έβγαζαν, όπως κάθε περιοδικό, άνθρωποι που ήξεραν τη δουλειά. Η ύλη της ήταν αξιοπρεπής, ανώτερη σε πολλά από τα λοιπά τηλεοπτικά περιοδικά που θυμίζουν τα μεσημεριανά μαγκαζίνο της τηλεόρασης. Αλλά, το ερώτημα που κανείς ποτέ δεν έθετε ήταν, «γιατί να συντηρεί ένα κράτος αυτό το “αξιοπρεπές” περιοδικό που λίγοι αγοράζουν και ακόμη λιγότεροι θυμούνται»... Το 2011 συνέβη αυτό το «μικρό-μεγάλο» κραχ και μαζί με την ΕΤ1 και κάποιους ραδιοφωνικούς σταθμούς, κλαδεύτηκε και ο νοσταλγικός αναχρονισμός της «Ραδιοτηλεόρασης». Δεν γνωρίζω αν υπήρχε ακόμη στην Ευρώπη άλλο τηλεοπτικό περιοδικό που να το συντηρούσε το κράτος. Ισως όχι. Αλλά μαζί με τον αποχαιρετισμό, ας αναγνωρίσουμε τις υπηρεσίες αυτού του περιοδικού που κάποτε την εποχή πριν από τα τηλεχειριστήρια είχε θέση στα σπίτια μας. Αντίο, αγαπητή «Ραδιοτηλεόραση».


kathimerini.gr | Η ζωή χωρίς «Ραδιοτηλεόραση»
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Συχνά, έβλεπα τα τεύχη της «Ραδιοτηλεόρασης» στα περίπτερα και κάθε φορά αναρωτιόμουν αν υπάρχει κοινό. Προφανώς θα είχε τους πιστούς της...
Και προφανώς τα έσοδα αυτών δεν θα έφταναν ούτε για τους καφέδες του αρχισυντάκτη.
Ένας πίθος των Δαναϊδων ήταν το περιοδικό ραδιοτηλεόραση, όπως είναι και η ΕΡΤ. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Παντως που και που εβαζε καποια καλα DVD ΚΑΙ CD...

Απ την αλλη πλευρα του νομισματος εκανε και διαφημισεις...Λογικα δεν ηταν και τοσο τραγικα τα οικονομικα τους...Θαρρω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Παντως που και που εβαζε καποια καλα DVD ΚΑΙ CD...

Απ την αλλη πλευρα του νομισματος εκανε και διαφημισεις...Λογικα δεν ηταν και τοσο τραγικα τα οικονομικα τους...Θαρρω...


Aδαμ, είναι εντελώς διαφορετικό να περιμένεις να καλύψεις τα έξοδά σου από τις πωλήσεις, από το να προσθέτεις στο ποσό της επιχορήγησης το τρέχον σου έλλειμα. Μιας και λέμε για επιχορηγήσεις, το πως διαμοιράζεται το διαφημιστικό πακέτο στα περιοδικά της αγοράς, είναι μια ύποπτη υπόθεση.


Βέβαια όλα αυτά ισχύουν στην σφαίρα της φαντασίας μου. :confused: Δηλαδή, προφανώς, γνωστές εφημερίδες free press συνδεδεμένες με γνωστούς μεγαλοεκδότες (οι οποίοι εμφανίζονται και στα δελτία ειδήσεων) αποκλείεται να είναι βιτρίνες για την απορρόφηση των εκατομμυρίων της κρατικής διαφήμισης.


Αποκλείεται. Μην επιμένετε λέω. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top