Eurovision 2024

GeorgePap2003

Διάσημο μέλος

Ο GeorgePap2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,121 μηνύματα.
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,276 μηνύματα.
Εκπρόσωπος της Ελλάδας στη Eurovision η Σάττι
Η συγκεκριμένη έχει ταλέντο πάνω σε αυτό που κάνει. Αν της δώσουν ένα καλό κομμάτι σε συνδυασμό με μια δυνατή σκηνική παρουσία θεωρώ ότι θα πάμε πολύ καλά.
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,637 μηνύματα.
Εκπρόσωπος της Ελλάδας στη Eurovision η Σάττι

----------------------------
Σημείωση συντονιστή: αυτό το θέμα προέκυψε από την
Κουβεντούλα χωρίς θέμα.
ΤΙΚΙΤΑΤΙΚΙΤΑΤΙΚΙΤΑ ΛΕΤΕ ΜΟΝΟ ΜΟΝΟ ΛΕΤΕ.
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,838 μηνύματα.
Έχω πετύχει στο youtube reactions για το Μάντισσα της Σάττι, από ξένους κυρίως καθώς και επισκέπτες στο σχετικό βίντεο, μετά την ανακήρυξη της ως εκπρόσωπο μας στη Eurovision 2024. :)
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,276 μηνύματα.
Έχω πετύχει στο youtube reactions για το Μάντισσα της Σάττι, από ξένους κυρίως καθώς και επισκέπτες στο σχετικό βίντεο, μετά την ανακήρυξη της ως εκπρόσωπο μας στη Eurovision 2024. :)

Fun Fact: Η Μάντισσα της Σαττι είναι το 7ο πιο πετυχημένο Ελληνικό τραγούδι όλων των εποχών στο YouTube καθώς μετράει 56 εκατομμύρια προβολές. Ακόμα θυμάμαι το 2017 όπου το συγκεκριμένο hit έπαιζε συνέχεια και παντού για μήνες, μπορώ να πω ότι ήταν κάτι καινούριο ακουστικά εκείνη την εποχή. 😁😁
 

Guest 991793

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Λέω να δω eurovision φέτος (μετά από πολλά χρόνια) :happy:
Κάπου διάβασα ότι θα συμμετέχει και η Καραϊβική.
Επίσης, διάβασα ότι επιστρέφει το Λουξεμβούργο μετά από 31 χρόνια.
Αναμένω να έχει ενδιαφέρον.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,822 μηνύματα.
Eurovision χωρίς Καπουτζιδη είναι σαν το σουβλάκι χωρίς το τζατζίκι.

Παρόλα αυτά τη βλέπω κάθε χρόνο γιατί μου αρέσει η μουσική και να ακούω νέα τραγούδια.
Αλλά δεν είναι όπως παλιά, σίγουρα.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,008 μηνύματα.
Λέω να δω eurovision φέτος (μετά από πολλά χρόνια) :happy:
Κάπου διάβασα ότι θα συμμετέχει και η Καραϊβική.
Επίσης, διάβασα ότι επιστρέφει το Λουξεμβούργο μετά από 31 χρόνια.
Αναμένω να έχει ενδιαφέρον.
Δεν ξέρω τι ειναι πιο προβληματικό:

Ότι θα δω Eurovision και φέτος
ή
Ότι έχω την εντυπωση οτι πρόλαβα το Λουξεμβούργο ως παιδί;

Eurovision χωρίς Καπουτζιδη είναι σαν το σουβλάκι χωρίς το τζατζίκι.

Παρόλα αυτά τη βλέπω κάθε χρόνο γιατί μου αρέσει η μουσική και να ακούω νέα τραγούδια.
Αλλά δεν είναι όπως παλιά, σίγουρα.
Actually το σωστό πιτόγυρο, είναι χωρίς τζατζίκι. Δεν κάνω πλάκα.

Ρωτα και μας που ζήσαμε Δάφνη Μπόκοτα πόσο λάθος έδειχνε η Eurovision με Καπουτζίδη και λοιπούς.
 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,822 μηνύματα.
Δεν ξέρω τι ειναι πιο προβληματικό:

Ότι θα δω Eurovision και φέτος
ή
Ότι έχω την εντυπωση οτι πρόλαβα το Λουξεμβούργο ως παιδί;


Actually το σωστό πιτόγυρο, είναι χωρίς τζατζίκι. Δεν κάνω πλάκα.

Ρωτα και μας που ζήσαμε Δάφνη Μπόκοτα πόσο λάθος έδειχνε η Eurovision με Καπουτζίδη και λοιπούς.
Το ξέρω αλλά οι μισοί εδώ είστε από Αθήνα και λέω κάτσε τώρα να πω το κλασικό μην με αρχίσουν με τα Θεσσαλονικιοτικα και τα Αθηναϊκά πρωί πρωί :lol:
ΤΥΡΟΚΑΥΤΕΡΗ :inlove:

Έλα κι ο Καπουτζίδης όμως κούμπωσε πολύ ωραία πιστεύω.
 

Guest 126033

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Για εμας του παλιους γιουροβιζιον χωρις Δάφνη Μπόκοτα δεν εχει καμια αξια οπως την γνωρισαμε και μεγαλωσαμε με αυτη ..
Καθε χρονο οι γονεις μου την βραδια εκεινη (μια βραδιά ηταν παλια )εκαναν παρτυ σπιτι !
Παντα ερχόταν οι φιλοι τους και εμεις τα παιδια μαζι τους ,χωρος φαγητο και παρα πολυ γελιο !

Το συνεχισα και μετα και εγω και θυμαμαι σαν χθες οταν για πρωτη φορα βγηκε η Dana internasonal(γυναικαρα με ολη την σημασια της λεξης ) ,κατι πολυ ιδιατερο για τα χρονια μας ...
Πρωτη χρονια σαν φοιτητρια μονη μου τι ωραιο χαμο ειχαμε κανει !!!

που ειναι αυτες οι βραδιες????


 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,822 μηνύματα.
Για εμας του παλιους γιουροβιζιον χωρις Δάφνη Μπόκοτα δεν εχει καμια αξια οπως την γνωρισαμε και μεγαλωσαμε με αυτη ..
Καθε χρονο οι γονεις μου την βραδια εκεινη (μια βραδιά ηταν παλια )εκαναν παρτυ σπιτι !
Παντα ερχόταν οι φιλοι τους και εμεις τα παιδια μαζι τους ,χωρος φαγητο και παρα πολυ γελιο !

Το συνεχισα και μετα και εγω και θυμαμαι σαν χθες οταν για πρωτη φορα βγηκε η Dana internasonal(γυναικαρα με ολη την σημασια της λεξης ) ,κατι πολυ ιδιατερο για τα χρονια μας ...
Πρωτη χρονια σαν φοιτητρια μονη μου τι ωραιο χαμο ειχαμε κανει !!!

που ειναι αυτες οι βραδιες????


Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν γίνεται και τώρα!
Εμείς κανονίζουμε εκείνη την ημέρα μάζωξη όσοι μπορούμε, έχουμε ο καθένας ένα χαρτί με όλες τις χώρες που βαθμολογούμε και βάζουμε φαβορί και στοιχήματα.. ειναι πολύ ωραία :D
Εννοείται η υπόθεση έχει φαΐ και πιοτό μέσα.
 

Guest 126033

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν γίνεται και τώρα!
Εμείς κανονίζουμε εκείνη την ημέρα μάζωξη όσοι μπορούμε, έχουμε ο καθένας ένα χαρτί με όλες τις χώρες που βαθμολογούμε και βάζουμε φαβορί και στοιχήματα.. ειναι πολύ ωραία :D
Εννοείται η υπόθεση έχει φαΐ και πιοτό μέσα.
Τα τελευαταια χρονια δεν το κανω ηταν και ο κοβιντ στη μεση αλλα δεν ξερω κατι με χαλαει γενικα ...

Ειναι που πλεον δεν ειναι μονο γιορτη εικονας και ηχου,εχει μπει η woke κολτουρα και αυτη η παντελής έλλειψη μέτρου που το εχει φθείρει μην πω βεβηλώσει ...

Παρ ολα αυτα φετος εδω μαζι σας ας ξαναδω τις συμμετοχες ,ειναι μια καλη ευκαρια να επαναφέρω ομορφες μνημες στο εδω και τωρα οπως εκανα πριν και πραγματικα βοηθαει πολυ στη διαθεση !

Να συνεχισεις να γεμισεις την φαρέτρα σου με όμορφες εικονες !!!
 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,822 μηνύματα.
αλλα δεν ξερω κατι με χαλαει γενικα
Παλιά όλα ήταν επιτυχίες, ήταν και το ίντερνετ σε μια άλλη φάση, ήταν και λίγο πιο ""αθωα"" τα πράγματα.

Τώρα ο,τι και να βγει το ξεχνάς το πολύ σε λίγους μήνες.

Όπως είπε η Χάρις Αλεξίου στη σειρά του μαέστρο, η σημερινή εποχή έχει έλλειψη πνεύματος, δεν σε πάει μπροστά, αλλά περισσότερο πίσω.
<<Πλέον απλά googlaρετε, ψάχνετε, κι μετά θα το ξεχάσετε.>>

Πόσο δίκιο έχει!

Αυτό χαλάει τους περισσότερους, αλλά δεν μπορούμε να κάνουμε και αλλιώς πια, είναι μια μεγάλη μεταβατική περίοδος.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,008 μηνύματα.
Dana International τι μου θυμίσατε... πήγα στο δισκάδικο την επόμενη και ζήτησα ηχογράφηση σε κασέτα.

Απο κει ξεκινησε το σκάλωμα (με την καλή έννοια) με τις τρανς, για να ξενερώσω όμως τελείως με Κοντσίτα τη μουσάτη τη Wurst την ντραγκ κουην τι στο διάολο ήταν.

Γιατί αν ΚΑΙ η Ντάνα ήταν όντως μια πρόκληση για την εποχή, μου χτυπησε πολύ λιγότερο από τις μεταγενέστερες, ακριβώς γιατί ήταν :

1ον αλλαγμένη βιολογικά - έβαλε τα money της εκει που έβαλε το στόμα της που λενε και οι αμερικάνοι δεν ήταν μονο για το σόου δηλαδή

και 2ον she was fuckin hot

Η εκδήλωση από διαγωνισμός τραγουδιού έχει καταλήξει μια γιορτή για συγκεκριμένη ιδεολογία από αυτές που προωθεί πολύ γενικά ο καλλιτεχνικός χώρος. Όσο περισσότερο προκαλέσεις, όσο περισσότερο στηρίξεις τη δυτική woke παρακμή, και βάλεις και την **Γκουχ δε λεμε χώρα** να σου γράψει τη μουσική κατι σα την προστασία αμα ανοίξεις μπαράκι ένα πράγμα, τέλος, είσαι τζετ.

Παρακολουθουμε την εκδήλωση, εν γνωσει μας ότι η φάση ειναι σουκα μπλιατ.
 

Guest 126033

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η ντανα ηταν η αιτια τοτε να δω πραγματικα αυτο τον κοσμο ...Ακομα και ο τροπος που το διαχειριζοταν τοτε η ιδια ηταν πολυ ιδιαιτερος ,καμια σχεση με τον χειρισμο του σημερα εξου και αντιδρω εγω τουλαχιστον με την σημερινη εικονα της κοινοτητας αυτης .

Και μετα η αλλη πλευρα !
Η μαγικη η ονειρεμενη ,αυτη που μεχρι σημερα δεν εχει συναγωνισμό ....τι βιολί!!!

Ας ελπιζουμε να βλεπουμε τετοιες εμφανίσεις !

 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,496 μηνύματα.
Απ'όσα έχουν βγει μέχρι στιγμής έχω λατρέψει της Ουκρανίας!!! Ειδικά το ραπ σημείο της alyona! Ατμόσφαιρα, αρμονικές μαζί οι φωνές όλων, τα πάντα είναι υπέροχοο!!! Btw στην αρχή το απαλό riffle της ηλεκτρικής κιθάρας μου θύμισε το original Smalltown Boy από τους Bronski Beat σε μια slowed down εκδοχή.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,060 μηνύματα.
Μη λέτε για Ουκρανία και κερδίσει πάλι χωρίς λόγο.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,496 μηνύματα.
Μη λέτε για Ουκρανία και κερδίσει πάλι χωρίς λόγο.
νομιζω εξηγησα ακριβως τον λογο
τι χωρις λογο, κομματαρα ειναι αφου!
μακαρι μακαρι να κερδισει
βεβαια εχουν να βγουν άλλα 23 τραγουδια
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,060 μηνύματα.
νομιζω εξηγησα ακριβως τον λογο
τι χωρις λογο, κομματαρα ειναι αφου!
μακαρι μακαρι να κερδισει
βεβαια εχουν να βγουν άλλα 21 τραγουδια
Έλα! Δεν έχω πάρει χαμπάρι. Θα κάτσω να τα βάλω σιγά σιγά.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top