Ποιος διάσημος ή fictional χαρακτήρας κρύβεται πίσω από κάθε μέλος;

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Έτσι, με τόσο παλέρμο που έχω παίξει, πώς να μη δρω ύπουλα; :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.

_Σταύρος_

Δραστήριο μέλος

Ο Σταύρος, χωρίς _ _ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 701 μηνύματα.
Ωραίο θέμα αλλά δεν υπάρχει έμπνευση.Οπότε απλά το ξεθάβω...
Εκείνα τα χρόνια φαίνεται να υπήρχε ουσιαστική.... διασύνδεση μεταξύ των μελών, όπως βλέπω από τον τρόπο που έγραφε ο ένας για τον άλλο, όντως ωραίο θέμα :hmm:
Επειδή όμως πρέπει κάτι να γράψω για κάποιον κι εγώ, ώστε να είμαι μέσα στο θέμα θα στραφώ στον πιο... "εκτεθειμένο" :P

Valder: Στέλιος Ράμφος :yes:

Υγ εννοείται αναφέρομαι σε επίπεδο στοχασμού, σκέψης, έκφρασης, γνώσης και αντιληπτικότητας
 
Τελευταία επεξεργασία:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,502 μηνύματα.
Εκείνα τα χρόνια φαίνεται να υπήρχε ουσιαστική.... διασύνδεση μεταξύ των μελών, όπως βλέπω από τον τρόπο που έγραφε ο ένας για τον άλλο, όντως ωραίο θέμα :hmm:
Επειδή όμως πρέπει κάτι να γράψω για κάποιον κι εγώ, ώστε να είμαι μέσα στο θέμα θα στραφώ στον πιο... "εκτεθειμένο" :P

Valder: Στέλιος Ράμφος :yes:

Υγ εννοείται αναφέρομαι σε επίπεδο στοχασμού, σκέψης, έκφρασης, γνώσης και αντιληπτικότητας

Όχι έτσι ρε φίλε, συγγνώμη δε θα ξαναπώ τίποτα για τα νεα Star Wars τον Revan μου μέσα, πα να κρυφτώ σ ενα καταγώγι στη Dromund Kaas να μη με βλέπει άνθρωπος. :hehe:
 

_Σταύρος_

Δραστήριο μέλος

Ο Σταύρος, χωρίς _ _ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 701 μηνύματα.
Όχι έτσι ρε φίλε, συγγνώμη δε θα ξαναπώ τίποτα για τα νεα Star Wars τον Revan μου μέσα, πα να κρυφτώ σ ενα καταγώγι στη Dromund Kaas να μη με βλέπει άνθρωπος. :hehe:
Έκανα διευκρίνηση όμως μη παρεξηγηθώ :giveup:
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,502 μηνύματα.

_Σταύρος_

Δραστήριο μέλος

Ο Σταύρος, χωρίς _ _ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 701 μηνύματα.

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Επιτέλους αισθάνομαι ότι έχω αρκετή εμπειρία για να απαντήσω σ' αυτό το thread, το περίμενα καιρό!! Να σημειωθεί ότι θα σας δώσω χαρακτήρες, όχι διασημότητες κι ας ελπίσω ότι έχω πέσει έστω και λίγο μέσα.

Ξεκινάμε με @Himela στην οποία δίνω... Jessica Pearson από Suits. Συγκροτημένη και δυναμική, αυστηρή αλλά δίκαιη. Συν ότι τη Χιμελα την έχω κάπως σαν αφεντικό στο μυαλό μου εδώ μέσα, οπότε μου ταιριάζει σε "αρχηγικό" ρόλο. :P

Συνεχίζω με @Λένω στην οποία θα δώσω τη Donna, επίσης απ' το Suits. Ισορροπημένη, ώριμη, ψυχογραφεί τέλεια όλους τους ανθρώπους και φροντίζει με κάθε τρόπο τους δικούς της. Δείχνει γλυκιά κι ευαίσθητη, αλλά άμα χρειαστεί μπορεί να "βάλει στη θέση του" οποιονδήποτε.


Στον αγαπητό @hack3r θα δώσω τον Λάζαρο απ' το Είσαι το ταίρι μου γιατί, σε περίπτωση που δεν το καταλάβατε, μας έχει τρολλάρει όλους τουλάχιστον μια φορά. :lol: Επίσης πιστεύω ότι του δίνω έναν χαρακτήρα υψηλής νοημοσύνης, όπως του αξίζει, οπότε ελπίζω να μην έχει παράπονο.


Και μιλώντας για υψηλή νοημοσύνη θα συνεχίσω με τον @epote και θα του δώσω τον Σταύρο απ' τη γενιά των 592 ευρώ. Όσοι έχουν δει τη σειρά θα καταλάβουν. Έχουν και οι δύο μια μανία με την επιστήμη και τις αποδείξεις, ενώ δεν τους ενδιαφέρει να γίνονται ιδιαίτερα αρεστοί, απλώς λένε ό,τι σκέφτονται. :P

7:55 - 11:00

Στη @CiNeFiL θα δώσω τη Rosa από το Brooklyn nine nine. Επειδή τα ποστ της έχουν μερικές φορές ένα ελαφρώς grumpy και απότομο ύφος, μου φαίνεται ευαίσθητη αλλά ταυτόχρονα badass, δεν ξέρω. :P


Στην @Gate4 δίνω την Casey Gardner απ' το Atypical, μια κοπέλα σοβαρή, έξυπνη και δυναμική που απ' τη μία είναι πειραχτήρι, αλλά απ' την άλλη πολύ υποστηρικτική με όσους αγαπά. Δείχνει οξύθυμη αλλά κατά βάθος έχει ευαισθησία και ώρες ώρες της βγαίνει σε μελαγχολία ή νεύρα.


Στον @Valder θα δώσω τον Lucifer (απ' τη σειρά Lucifer) γιατί νομίζω είναι οι μόνοι δύο που μπορούν τη μια στιγμή να γίνουν τέρμα αξιαγάπητοι και την επόμενη να σε φέρουν στα όριά σου. Επίσης διακατεχονται από μια τζεντλεμανιλα και μια τάση προς το ποιοτικό αλκοόλ. :laugh:


Στον @Fast θα δώσω τον Αλέκο απ' τα εγκλήματα!! Παραδοσιακός και μερακλής, φαν του κρέατος, γάντι του ταιριάζει, γάντι!!


Στον αγαπημένο μου @Volkswagen Fan θα δώσω τον Κωνσταντίνο Κατακουζηνό (σε πιο ήπια και ρεαλιστική εκδοχή προφανώς). Διαβαστερός, αθώος, καθώς πρέπει, νομοταγής και μόλις δει κάτι πιο εξτριμ στον σεξουαλικό τομέα... Τρώει φρίκη! :rofl:

Πώς φαντάζομαι τον Φώτη όταν διάβασε το thread με την ποδολαγνεία:


(25:12) :rofl:


Θα κάνω και βολ. 2 με κάποια άλλα μέλη που έχω κατά νου γιατί δεν είστε όλοι το ίδιο ομιλητικοι και δεν έχω προλάβει να σας παρατηρήσω αρκετά.

ΥΓ: Εννοείται ότι το ποστ είναι χιουμοριστικό, έτσι; Όχι να μπω για μαλλί και να βγω κουρεμενη. :laugh:
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Συνεχίζω με @Λένω στην οποία θα δώσω τη Donna, επίσης απ' το Suits. Ισορροπημένη, ώριμη, ψυχογραφεί τέλεια όλους τους ανθρώπους και φροντίζει με κάθε τρόπο τους δικούς της. Δείχνει γλυκιά κι ευαίσθητη, αλλά άμα χρειαστεί μπορεί να "βάλει στη θέση του" οποιονδήποτε.

Αυτό είανι το καλύτερο, η @Λενώ; είναι το αρχέτυπο της σούπερ μαμάς. :rofl:

Στον @Fast θα δώσω τον Αλέκο απ' τα εγκλήματα!! Παραδοσιακός και μερακλής, φαν του κρέατος, γάντι του ταιριάζει, γάντι!!

...

Δεν τον ξέρω αυτόν τον βλάχο. Πέρα ότι μ' αρέσει πιο πολύ το ψάρι απ' το κρέας, όντως δίνω την εικόνα ελληνάρα φαλλοκράτη; :rofl:

Τώρα θα κάνω και γω αναλυτικό ποστ... αλλα...

Στην @Agaphbou ταιριάζει ξεκάθαρα η Karen Smith από τα Mean Girls. Κοινωνική, ερωτιάρα, ξανθιά, αφελής. :hehe:

 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Αυτό είανι το καλύτερο, η @Λενώ; είναι το αρχέτυπο της σούπερ μαμάς. :rofl:



...

Δεν τον ξέρω αυτόν τον βλάχο. Πέρα ότι μ' αρέσει πιο πολύ το ψάρι απ' το κρέας, όντως δίνω την εικόνα ελληνάρα φαλλοκράτη; :rofl:

Τώρα θα κάνω και γω αναλυτικό ποστ... αλλα...

Στην @Agaphbou ταιριάζει ξεκάθαρα η Karen Smith από τα Mean Girls. Κοινωνική, ερωτιάρα, ξανθιά, αφελής. :hehe:


Παραδοσιακός και μερακλής είπα, μη μου βάζεις λόγια. Επειδή έχεις πει σε διάφορα ποστ σου ότι θεωρεις πιο επιτυχημένες τις σχέσεις όπου η γυναίκα είναι ελαφρώς πιο κάτω σε στάτους και εισόδημα (ναι, το θυμάμαι) και ότι θες να έχεις μια κοπέλα να σου μαγειρεύει όσο παίζεις βίντεο γκειμς. :laugh:

Α δεν το χω δει το mean girls, αλλά τώρα θέλω!! Εν τω μεταξύ κλαίω που στο 1ο σχόλιο από κάτω λέει "Karen must be a libra" και είμαι κι εγώ. :rofl:
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Ξεκινάμε με @Himela στην οποία δίνω... Jessica Pearson από Suits. Συγκροτημένη και δυναμική, αυστηρή αλλά δίκαιη. Συν ότι τη Χιμελα την έχω κάπως σαν αφεντικό στο μυαλό μου εδώ μέσα, οπότε μου ταιριάζει σε "αρχηγικό" ρόλο. :P

Και πολύ καλά κάνεις! :ropalo:

Ευχαριστώ που με σκέφτηκες! :friends:
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,502 μηνύματα.
Στον Valder θα δώσω τον Lucifer (απ' τη σειρά Lucifer) γιατί νομίζω είναι οι μόνοι δύο που μπορούν τη μια στιγμή να γίνουν τέρμα αξιαγάπητοι και την επόμενη να σε φέρουν στα όριά σου. Επίσης διακατεχονται από μια τζεντλεμανιλα και μια τάση προς το ποιοτικό αλκοόλ. :laugh:

 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Συνεχίζω με @Λένω στην οποία θα δώσω τη Donna, επίσης απ' το Suits. Ισορροπημένη, ώριμη, ψυχογραφεί τέλεια όλους τους ανθρώπους και φροντίζει με κάθε τρόπο τους δικούς της. Δείχνει γλυκιά κι ευαίσθητη, αλλά άμα χρειαστεί μπορεί να "βάλει στη θέση του" οποιονδήποτε.




Στον αγαπημένο μου @Volkswagen Fan θα δώσω τον Κωνσταντίνο Κατακουζηνό (σε πιο ήπια και ρεαλιστική εκδοχή προφανώς). Διαβαστερός, αθώος, καθώς πρέπει, νομοταγής και μόλις δει κάτι πιο εξτριμ στον σεξουαλικό τομέα... Τρώει φρίκη! :rofl:

Σε ευχαριστώ για τον κόπο που έκανες να ασχοληθείς μαζί μου! Το εκτιμώ!
Επειδή αντιλαμβάνομαι την περιέργειά σου να μάθεις αν οι χαρακτηρισμοί σου ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα, σε διαβεβαιώνω πως όσον αφορά εμένα, πράγματι είναι ακριβείς! Βέβαια μια προσωπικότητα αποτελείται από πολλές πτυχές που ασφαλώς δεν είναι δυνατόν να διαπιστωθούν αν δεν γνωρίσεις τον άλλον καλά και από κοντά αλλά όσα έγραψες είναι αληθινά!




Τον Φώτη να μην μου τον πειράζετε και να μην μου τον στενοχωρείτε!!! (Αγάπη δεν αναφέρομαι σε σένα, γενικά μιλάω)
Βρέθηκε ένας άνθρωπος στο φόρουμ που μας θυμίζει την εποχή της αθωότητάς μας και έχετε βαλθεί να τον πετάξετε στη θάλασσα χωρίς να ξέρει κολύμπι! Μπορείτε να είστε επιεικείς μαζί του αγαπητοί συμφορουμίτες πριν αναπόφευκτα γίνει κι αυτός ένας από μας!
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,691 μηνύματα.
@Agaphbou πολύ μου αρέσουν αυτά. Θέλουμε και volume II :jumpy::jumpy:
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
@Agaphbou πολύ μου αρέσουν αυτά. Θέλουμε και volume II :jumpy::jumpy:

Αχαχαχαχα το ετοιμάζω ήδη έχω να πω!! Δώστε μου λίγο χρόνο παιδιά, δε θα αφήσω κανέναν παραπονεμένο. :Ρ
@Λένω Αχ πολύ χαίρομαι που πέφτω μέσα! Όσο για τον Φώτη, για τους υπόλοιπους δεν ξέρω αλλά προσωπικά όσο πιο πολύ συμπαθώ κάποιον, τόσο πιο πολύ τον πειράζω. Πάλι καλά νομίζω δεν παρεξηγείται. :hehe:
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Αυτό είανι το καλύτερο, η @Λενώ; είναι το αρχέτυπο της σούπερ μαμάς. :rofl:



...

Δεν τον ξέρω αυτόν τον βλάχο. Πέρα ότι μ' αρέσει πιο πολύ το ψάρι απ' το κρέας, όντως δίνω την εικόνα ελληνάρα φαλλοκράτη; :rofl:

Τώρα θα κάνω και γω αναλυτικό ποστ... αλλα...

Στην @Agaphbou ταιριάζει ξεκάθαρα η Karen Smith από τα Mean Girls. Κοινωνική, ερωτιάρα, ξανθιά, αφελής. :hehe:


H Karen Smith φαινεται ξεκαθαρα χαζη , και μη μου πεις οχι την εχω δει 686796 φορες αυτη την ταινια, η Αγαπη φαινεται εξυπνη!
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
H Karen Smith φαινεται ξεκαθαρα χαζη , και μη μου πεις οχι την εχω δει 686796 φορες αυτη την ταινια, η Αγαπη φαινεται εξυπνη!

Τι λες βρε; Η @Agaphbou είναι ξεκάθαρα η Karen, με μόνη διαφορά πως φτιάχνει καλύτερους λαχανοντολμάδες.

Εσύ είσαι η Hannah Baker από τη βλακεία το 13 reasons why, ρομαντική και σπαστική. :mad:

O @hack3r είναι ο Tommy Devito από το Goodfellas, καθώς είναι γεματούλης, εκνευρίζεται γρήγορα και έχει διεστραμμένη αίσθηση του χιούμορ.


Η @CiNeFiL είναι η miss Adler από το BBC Sherlock, γουάνα μπη ντομινατρίξ/αντράκι που ερωτεύεται εύκολα.

Ο αγαπητός @Valder είναι δαγκωτό ο Louis Litt και έχει για άβαταρ τον σπέκτερ επειδή τον ζηλεύει και τον θαυμάζει. Ασχολείται όλη την ώρα με τη γάτα του, έχει περιέργα ενδιαφέροντα όπως κολώνιες και δε θα μου 'κανε εντύπωση να έχει και με τη λάσπη όπως ο Λούης. Επίσης, εκνευρίζεται και αντιμηλά με άψογη τυπική γλώσσα όταν κάποιος του εναντιώνεται.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,502 μηνύματα.
Ο αγαπητός @Valder είναι δαγκωτό ο Louis Litt και έχει για άβαταρ τον σπέκτερ επειδή τον ζηλεύει και τον θαυμάζει. Ασχολείται όλη την ώρα με τη γάτα του, έχει περιέργα ενδιαφέροντα όπως κολώνιες και δε θα μου 'κανε εντύπωση να έχει και με τη λάσπη όπως ο Λούης. Επίσης, εκνευρίζεται και αντιμηλά με άψογη τυπική γλώσσα όταν κάποιος του εναντιώνεται.


Ω ναι! Μου χει περάσει κι εμένα από το μυαλό!

Μου κόβει πολύ, αλλά είμαι ΚΑΡΓΑ ΙΔΙΟΤΡΟΠΟΣ. Κι αυτάρεσκος και δοκιμάζω όλα αυτά τα ροφήματα και τα φαγιά που δοκιμάζει ο Λούις. Λάσπη όχι ακόμα, αλλά θα το έκανα άνετα!

Ετσι. Γουστάρω! Μου φτιαξε η διάθεση τώρα! Πάμε στις πουτάνες, κερνάω!
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Εσύ είσαι η Hannah Baker από τη βλακεία το 13 reasons why, ρομαντική και σπαστική.

Ναι ισχύει ότι, τουλάχιστον τον τελευταίο καιρό, βγάζω τον πιο κακό εαυτό μου αλλά δε φταίω εγώ που διαφωνώ με όσα λέτε.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top