Ήμασταν κάποτε μικρά παιδιά!

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Εγω θυμηθηκα στο νηπιαγωγειο ηταν που ηταν φθινοπωρο και μου ειχε πει η μαμα μου μη βγεις χωρις μπουφαν στην αυλη γιατι θα κρυωσεις. Εγω παιδακι τωρα οπως βγαιναμε ολα μαζι τρεχοντας ε το ξεχασα και βγηκα ετσι,με ρωταει μετα η μαμα επιστρεφοντας σπιτι το εβαλες το μπουφαν?
Λεω ναι.
Και η μαμα:ενα πουλακι μου ειπε οτι ησουν χωρις μπουφαν στην αυλη.
Παγοκολωνα εγω θυμαμαι:laugh:λεω μα καλα ποιος με ειδε?

αχαχαχαχα αξεχαστη παιδικη αθωοτητα και ανεμελια.
 

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Εγώ πάλι, ήμουνα δεν ήμουνα 5 χρονών. Μου άρεσε να πηγαίνω στο σπίτι της γιαγιάς και να πηδάω από τα παράθυρα. Ποιος είδε το Θεό και δεν τον φοβήθηκε, μόλις με είδε.
Μια άλλη φορά, είχα δει τα αγόρια να κατεβαίνουν σαν τσουλήθρα από τα κάγκελα, πήγα να το κάνω κι εγώ. Σοκ η μάνα μου. :P
 

Nascentes morimur

Διάσημο μέλος

Η Nascentes morimur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,490 μηνύματα.
Εγώ μικρή για να να αποφύγω τις μπούφλες από την μάνα μου
και με μεγάλη λατρεία στην μερέντα
σύχναζα στο πατάρι η σε κάποιο αλλο σκοτεινό δωμάτιο μέχρι να την φάω όλην και να την γεμίσω με νερό
για να μη το καταλάβουν...
Μέχρι που
δεν ξαναμπήκε μερέντα σπίτι..

Ε τώρα τις παίρνω μόνη μου.. :bleh: :clapup:
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,962 μηνύματα.
Όταν ήμανε μικράκι, είχα βάλει στόχο την καράφλα του παππού που πέρναγε κατω απο το μπαλκόνι, με ενα μεγάλο μπουκωμα πορτοκαλάδα... Εκφράσεις όπως "στάσου γαμώ το σταύρωμά σου" και ανα χείρας η ζώνη του παντελονιού ακολούθησαν.

Definitely would play again 10/10
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
λοιπον πρεπει να ημουν δημοτικο,τεταρτη πεμπτη εκει και πηγαινα με το ποδηλατο στο σχολειο,και επεστρεφα αλλα για να με αφησουν τραβηξα τα χιλια ζορια.Και ενα μεσημερι που ειχα σχολασει ηταν και ενας συμμαθητης μου ο δρομος ηταν ευθεια απο το σχολειο μια μεγαλη ευθεια και το σπιτι αρκετα πιο κατω ημουν μακρια.Και καναμε κοντρες με τα ποδηλατα ποιος θα φτασει πιο γρηγορα στο τελος της ευθειας οπου ηταν τα αυτοκινητα.
Ωραια ηταν σαν παιδια τωρα.
Ελα ομως που την αλλη μερα η μανα μου,ετρεχες οταν επεστρεφες απο το σχολειο?? :bleh:
εγω οχι μα ποιος στο ειπε?
(μα ποιος να το ειπε που στην επαρχια σε βλεπουν μεχρι και οι τοιχοι?:laugh:)
Ευτυχως το εριξα στο αστειο και ειπα οχι.
Μετα πηγαινα με χαμηλη ταχυτητα και τις σουζες τις εκανα αλλου:laugh:
 

Luke87

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Luke87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 832 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 13 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top