Αρχείο από το παιχνίδι

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
ΡΕ jrot6 ΜΕ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ?????

ΜΟΝΟ ΠΑΝΟ ΠΟΥ ΝΑ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΗΤΑΝ Ο ΡΟΥΦΙΑΝΟΣ ΔΕΝ ΕΒΓΑΛΕ Ο ΦΑΝΤΑΣΜΕΝΟΣ ΞΕΣΤΡΑΒΩΣΟΥ! [αν είσαι πολίτης βέβαια ;)]

Άσε τους ευρωπαϊκούς θεσμούς και τις γλωσσικές και μαθηματικές δεξιότητες κάτω και συγκεντρώσου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xanp

Δραστήριο μέλος

Η Ξανθή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 668 μηνύματα.
ΡΕ jrot6 ΜΕ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ?????

ΜΟΝΟ ΠΑΝΟ ΠΟΥ ΝΑ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΗΤΑΝ Ο ΡΟΥΦΙΑΝΟΣ ΔΕΝ ΕΒΓΑΛΕ Ο ΦΑΝΤΑΣΜΕΝΟΣ ΞΕΣΤΡΑΒΩΣΟΥ! [αν είσαι πολίτης βέβαια ;)]

Άσε τους ευρωπαϊκούς θεσμούς και τις γλωσσικές και μαθηματικές δεξιότητες κάτω και συγκεντρώσου :P


Σκοπός του ρουφιάνου είναι να βοηθήσει τους πολίτες να ξεμπροστιάσουν τους δολοφόνους. Ο ρουφιάνος από την αρχή του παιχνιδιού γνωρίζει ΚΑΠΟΙΟΥΣ από τους δολοφόνους ΜΟΝΟ, αλλά σε καμία περίπτωση δεν μπορεί να αποκαλύψει την ιδιότητα του, για να πετύχει τον σκοπό του. Εάν οι δολοφόνοι τον ανακαλύψουν όσο αυτός είναι ακόμα στο παιχνίδι, τότε αυτόματα αυτό λήγει υπέρ των δολοφόνων (περισσότερα στις παρατηρήσεις).

γιατί το αγνοείς Αθηνά από τους κανόνες είναι δεν το φαντάστηκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
nai xanp.

ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΗΝ ΗΡΩ ΚΑΙ ΤΟΝ VENDETTA και θεωρεί από τη ροή του παιχνιδιού τον fandago (εξού και τον βάζει 99.9999% μην τυχόν και είναι το τσιράκι!) και αναρωτιέται για 2 ακόμα!

Μήπως είσαι ο ένας από τους 2 ακόμα που αναρωτιέται για αυτό κάνεις ότι δεν το βλέπεις?!!?!??!?!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xanp

Δραστήριο μέλος

Η Ξανθή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 668 μηνύματα.
Διάβασε καλύτερα τους κανόνες...λέει επίσης σε καμία περίπτωση δεν μπορεί να αποκαλύψει την ιδιότητα του, για να πετύχει τον σκοπό του....γιατί να θέλει ο ρουφιάνος βρε καλή μου να τελειώσει το παιχνίδι υπέρ των δολοφόνων;;;γιατί;;Το βρίσκεις λογικό να το κάνει ένας ρουφιάνος;

Όσο για μένα πίστεψε ότι είμαι δολοφόνος δεν με πειράζει είπα αν βγω την Δευτέρα θα δεις τι είμαι.Δεν σου λέω να πιστέψεις ότι είμαι αθώα λέω αυτό που από τους κανόνες διαβάζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jrot6

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,535 μηνύματα.
Μα ρε RE ο ιδιος ο φαντασμενος πριν καποια ποστ (βαριεμαι να ανατρεξω και να στο δειξω αλλα θα το θυμασαι) ειχε πει οτι η Ηρω βγηκε επειδη εκανε αστοχη μαντεψια ρουφιανου πανω σε αυτον..

Επισης ακομα και ρουφιανος να ηταν που τους ξερει ολους τους δολοφονους..Οτι βγαζει πανο και λεει οτι ειμαι ο ρουφιανος ακολουθηστε με,εμενα δεν μου λεει τιποτα.Μπορει σαν δολοφονος να προσπαθει να σωσει τους εναπομειναντες δικους του..Δεν μπορω καθολου να καταλαβω παντως το γιατι καποιοι εμπιστευονται τοσο πολυ τον φαντασμενο..Εκτος απο την Ηρω που εβγαλε (που προσωπικα πιστευω οτι ηταν κολπο τους) κατα τα αλλα ολο μπερδεμενα μας τα λεει..

Άσε τους ευρωπαϊκούς θεσμούς και τις γλωσσικές και μαθηματικές δεξιότητες κάτω και συγκεντρώσου :P

Καλα μεχρι τωρα δεν ειχα δει καθολου τεστ..Πριν λιγο εκανα για πλακα δυο.Στο ενα εσκισα (μιλαμε περνω περισσοτερα μορια απο ενα μεταπτυχιακο) και στο αλλο πατωσα..Οτι να ναι..Προσωπικα με χαλαει που το κολοτεστ θα μου φαει τη μοναδικη μερα ξεκουρασης..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
λείπουν τα λινγκ με την ψηφοφορία μόνο
ευχαριστώ xanp! :D


Λίστα για Δευτέρα 01/12


Να γράφετε ποιον ψηφίζετε με μεγάλα γράμματα

  1. Angie_Ann
  2. Corpse Bride
  3. fandago
  4. Jrot6
  5. Kajira
  6. Phoebe
  7. Resident Evil >> Vendetta
  8. Vendetta
  9. Xanp >> Corpse Bride



Ψήφοι

1 Corpse Bride
1 Vendetta




Αποχωρήσεις

1. Neraida >> ψηφοφορία #64 (no ιδιότητα :P)
2. Vkey >> δολοφονία #111 (???)
3. pitg21 >> ψηφοφορία #149 (πολίτης)
4. Lorien >> αποχώρηση λόγω 2 συνεχόμενων απουσιών
5. Lorelai >> αποχώρηση λόγω 2 συνεχόμενων απουσιών
6. Bill >> δολοφονία #219 (πολίτης)
7. Bill_Slayer >> ψηφοφορία #291 (???)
8. Nininaou >> δολοφονία #343 (???)
9. kakerlak >> ψηφοφορία #414 + #421 (πολίτης)
10. Ηρώ >> άστοχη μαντεψιά ρουφιάνου (δολοφόνος)
11. Παρασκευή μεσημέρι δεν υπήρξε δολοφονία, ευστόχησε η νοσοκόμα #487
12. fantasmenos >> ψηφοφορία #557 + #564 (???)



Απουσίες

1 Angie_Ann
1 jrot6
1 xanp




(άμα δειτε κάνα λάθος να πείτε, άνθρωπος ειμαι! :P)
ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ: πρέπει ΟΛΟΙ να έχετε κάνει ΞΕΚΑΘΑΡΟ ποστ με τη ψήφο σας ως τις 20.00! (δηλ όχι "νομίζω εσύ εισαι" αλλά "ψηφίζω νικ" :D)

Την Δευτέρα 01/12 μαθαίνετε την ιδιότητα του M.V.P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Να πω κάτι για να διευκρινίσω τους κανόνες
Μπορεί να ήταν ο ρουφ ο φαντασμένος μπορεί και να μην ήταν
Μπορεί να υπονοεί ότι θέλει, δεν μπορεί να δηλώσει ξεκάθαρα τι ήταν. Αυτό λένε οι κανόνες.

Οι δολοφόνοι δεν μπορούν να κατονομάσουν ως ρουφιάνο άτομο το οποίο έχει ήδη αποχωρήσει είτε με ψηφοφορία είτε με δολοφονία.
Κατονομάζουν μόνο άτομα τα οποία είναι μέσα στο παιχνίδι.
Αν αυτή τη στιγμή οι δολοφόνοι πιστεύουν ότι είναι μέσα ο ρουφ, έχουν δικαίωμα άλλη μία φορά να κάνουν μαντεψιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Ε καλά δεν το πιστεύω... έχουμε την ευκαιρία να κερδίσουμε και κάποιος πολίτης ή δεν έχει παρει είδηση τι γίνεται ή τι να πω...

Μήπως τον πλήρωσαν οι δολοφόνοι βρε παιδιά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Ε καλά δεν το πιστεύω... έχουμε την ευκαιρία να κερδίσουμε και κάποιος πολίτης ή δεν έχει παρει είδηση τι γίνεται ή τι να πω...

Μήπως τον πλήρωσαν οι δολοφόνοι βρε παιδιά;

Ναι, ναι! Εμένα ο φαντάγκο μου έδωσε διαμάντια! Ο άλλος (φαντασμένος) πολύ τσίπης ήταν ρε παιδάκι μου! Α πα πα!!! Μακριά!!! :P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Μα ρε RE ο ιδιος ο φαντασμενος πριν καποια ποστ (βαριεμαι να ανατρεξω και να στο δειξω αλλα θα το θυμασαι) ειχε πει οτι η Ηρω βγηκε επειδη εκανε αστοχη μαντεψια ρουφιανου πανω σε αυτον..
Φυσικά και το έκανε!!!! Τότε ήταν ΜΕΣΑ στο παιχνίδι και ΚΙΝΔΥΝΕΥΕ αν οι δολοφόνοι το συνειδητοποιούσαν να τον μαντέψουν σωστά την επόμενη φορά!!!! ΕΠΡΕΠΕ να κάνει το... μ@λ@κα!

ΠΛΕΟΝ ΕΧΕΙ ΦΥΓΕΙ!Άρα και που το ΦΩΝΑΞΕ στους δολοφόνους [και στους πολίτες] στο τελευταίο του ποστ ότι είναι ο ρουφιάνος ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΨΕΙ ΤΟΥΣ ΠΟΛΙΤΕΣ ΠΛΕΟΝ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΟΙ ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ!!! χ$ΣΤΗΚΕ με άλλα λόγια ΠΛΕΟΝ να "καρφωθεί" για να μας ανοίξει τα μάτια!!!!

Μα είναι πασιφανές!

ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ xanp ή jrot6, όποιος από τους 2 είναι πολίτης ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΜΕ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xanp

Δραστήριο μέλος

Η Ξανθή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 668 μηνύματα.
Αθηνά ο φαντασμένος τότε είχε πει ότι είπε η Ηρώ αυτόν ρουφιάνο και έχασε την ευκαιρία της...και τώρα βγαίνει και λέει ε ναι ξέρετε το έπαιξα μ@λ@.... και τελικά ναι βρε είμαι...ποιά η λογική σύνδεση.Βοήθησε με να καταλάβω αυτό που εσύ βλέπεις και εγώ δεν μπορώ.Στο λέω πλέον όχι επιθετικά αλλά δεν μπορώ να καταλάβω αλήθεια γιατί τον πιστεύεις.

Μπορεί να είμαι τόσο χαζή τελικά και να μη στροφάρω τι να πω.
Και χθες μόλις αστόχησαν στη μαντεψιά δεν είναι και τόσο διάστημα πια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xanp

Δραστήριο μέλος

Η Ξανθή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 668 μηνύματα.
ΠΛΕΟΝ ΕΧΕΙ ΦΥΓΕΙ!Άρα και που το ΦΩΝΑΞΕ στους δολοφόνους [και στους πολίτες] στο τελευταίο του ποστ ότι είναι ο ρουφιάνος ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΨΕΙ ΤΟΥΣ ΠΟΛΙΤΕΣ ΠΛΕΟΝ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΟΙ ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ!!! χ$ΣΤΗΚΕ με άλλα λόγια ΠΛΕΟΝ να "καρφωθεί" για να μας ανοίξει τα μάτια!!!!

Να πω και κάτι άλλο...είχαμε πει ότι οι δολοφόνοι μπορούν μέχρι τις 1300 να πουν ότι κάνουν μαντεψιά ισχύει η όχι;;
Αν ισχύει τότε ο φαντασμένος μπορούσε να είναι πιο συνεργάσιμος με τους πολίτες και όχι να βροντοφωνάξει αλλά να απαντήσει στον βεντέτα αφού ήταν καθαρός.Ο φαντασμένος δεν έκανε τίποτα ουσιαστικό να ξεκαθαρίσει τα πράγματα.

Επίσης το παραπάνω το είπα όχι γιατί θα τον βρουν οι δολοφόνοι αλλά παραβίασε τους κανόνες του παιχνιδιού ...από την στιγμή που βάζουμε κανόνες πρέπει να τους τηρούμε κιόλας λάθος κάνω;;;Αν είναι έτσι να βγω και εγώ να πω την ιδιότητα μου και εσύ να τελειώνουμε.Περιμένω να ακούσω που έχω άδικο σε αυτό που είπα.Αν όντως είναι ο ρουφιάνος και το είπε παραβίασε τους κανόνες.Μου δίνει πάτημα να βγω και εγώ να πω τι είμαι και να μη με υποπτεύεστε τζάμπα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
δεν την είπε. Είπε τι πιστεύει. Για μένα είναι προφανές όμως, όπως και για κάθε καθαρό πολιτή πιστεύω. More tomorrow πρέπει να φύγω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Βρε ΣΕ, σίγουρα 4 δολοφόνους βάλατε; Μετρήσατε σωστά; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jrot6

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,535 μηνύματα.
Παιδια την Δευτερα δεν ειναι η επομενη ψηφοφορια? Μην ειναι αυριο και την χασω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Παιδιά επειδή βλέπω μία σύγχυση ως προς αυτό διαβάστε λίγο το ποστ του Γιώργου στην αρχή- σε αυτό τον γύρο οι δολοφόνοι είναι τέσσερις.

Μετά την δήλωση των συμμετοχών, η Συντονιστική Επιτροπή (στο εξής ΣΕ) που απαρτίζεται από τους Κακή Επιρροή, kalypso, Γιώργος ορίζει κάποιους από τους συμμετέχοντες ως δολοφόνους, έναν ως ρουφιάνο, και κατά περίπτωση ένα τσιράκι, μία νοσοκόμα και τους υπόλοιπους ως πολίτες.

Σε αυτόν τον γύρο συμμετέχουν 20 άτομα, με την ακόλουθη κατανομή ρόλων:

  • 4 δολοφόνοι
  • 1 ρουφιάνος
  • 1 τσιράκι
  • 1 νοσοκόμα
  • 13 πολίτες
έλεος δλδ, θα μπερδέψετε και εμάς στο τέλος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Παιδια την Δευτερα δεν ειναι η επομενη ψηφοφορια? Μην ειναι αυριο και την χασω..

κανείς δεν διαβάζει το πρώτο ποστ με φαίνεται :P
πρέπει να το συμπτύξουμε...

Τα σαββατοκύριακα το παιχνίδι βρίσκεται σε παύση- δηλαδή δεν γίνονται ούτε ψηφοφορίες ούτε δολοφονίες. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jrot6

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,535 μηνύματα.
Καλα οτι να ναι...Τα εχω χασει μου φαινεται..Νομιζα οτι ηταν Πεμπτη σημερα..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xanp

Δραστήριο μέλος

Η Ξανθή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 668 μηνύματα.
Στην αρχή υποψιαζόμουν 3 ονόματα Ηρώ resident evil και vendetta. Δεν ήξερα ποιός είναι αθώος όμως. Πείτε ότι ήμουν ο Κάλχας. Κρίμα για την resident που την κατηγόρησα.

Αθηνά το προσπάθησες να με μπερδέψεις δεν λέω, αλλά γιατί στην αρχή αφού ξέρει μόνο δολοφόνους βάσει κανόνων που κατά την τελική του κρίση είναι οι Ηρώ, vendetta λέει ότι υποψιαζόταν 3 ονόματα και μάλιστα το ένα ήσουν εσύ που για δες τελικά δεν είσαι δολοφόνος και παρακάτω λέει κιόλας ότι από σένα περιμένει να δείξεις ότι ο vendetta είναι δολοφόνος..Γιατί από σένα καλό μου;;; H Angie ,corpse γιατί δεν περιμένει να δείξουν τον δολοφόνο από την στιγμή που συμφωνούν 100% μαζί του;;;

ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΗΝ ΗΡΩ ΚΑΙ ΤΟΝ VENDETTA και θεωρεί από τη ροή του παιχνιδιού τον fandago (εξού και τον βάζει 99.9999% μην τυχόν και είναι το τσιράκι!) και αναρωτιέται για 2 ακόμα!

Και η απάντηση σου στην ίδια παράθεση που ξανάκανα μόλις είπε τα τελευταία του λόγια ο φαντασμένος. Βλέπεις εσύ απέβαλες τελείως ότι στην αρχή είχε 3 ονόματα Ηρώ resident evil και vendetta και κράτησες ότι "ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΗΝ ΗΡΩ ΚΑΙ ΤΟΝ VENDETTA και θεωρεί από τη ροή του παιχνιδιού τον fandago "...Εσύ που πήγες γιατί δεν σχολίασες ότι σε είχε για ένοχη;;;

Φυσικά όλοι βλέπετε πως ο φαντασμένος προσπάθησε να το παίξει ρουφιάνος, προσπάθησε δεν είναι...Αν ήταν δεν θα έλεγε ότι είχε 3 ονόματα και είναι ο μάντης Κάλχας και έβγαλε εσένα αθώα και περιμένει μάλιστα να σώσεις τους πολίτες.

Τελικά είσαι όντως ένοχη.....Ή δολοφόνος ή τσιράκι.

Αλλάξαν οι κανόνες και δεν το πήρατε είδηση έτσι;;;;;Στο προηγούμενο γύρο ο ρουφιάνος ήξερε 3 ονόματα 2 δολοφόνους και έναν πολίτη.Σε αυτό ήξερε μόνο δολοφόνους.....καλή προσπάθεια δεν λέω αλλά......Ο φαντασμένος το έπαιξε ρουφιάνος με τους κανόνες του προηγούμενου γύρου :P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Καλημέρα σας! Μόλις γύρισα στα πάτρια εδάφη για να δώσω και εγώ την Κυριακή το test δεξιοτήτων. Ήμουν σε ταξίδι λοιπόν και γιαυτό δεν έγραφα (το ξεκαθαρίζω μη μου πει κανείς το κουλό ότι μου τελείωσαν τα επιχειρήματα πάλι). Να πω ότι χαίρομαι που έφυγε ο fantasmenos, θα το πω! 2 δολοφόνοι έμειναν και ίσως το τσιράκι να είναι όντως η Resident. Έχουμε και λέμε:
κι εγώ το ίδιο, [όπως και η Angie] αλλά επειδή σας βόλευα είμαι μπερδεμένος πολίτης ενώ ο fantasmenos [ειδικά μετά την άκυρη μαντεψιά να υποθέσω?? :hmm:] είναι δολοφόνος?
Πολύ απλά Resident, εσύ είχες κάνει και στην αρχή 2-3 σοβαρά posts που με είχαν πείσει. Ο fantasmenos αποφάσισε ξαφνικά στον 3ο(!!) γύρο να το παίξει καλός, στον τέταρτο να παραδεχτεί ότι δεν είναι ρουφιάνος και στον 5ο(!!) να το παίξει ρουφιάνος! Αν αυτό τώρα σου κάνει εσένα συμπεριφορά ρουφιάνου, τότε με γεια σου με χαρά σου...
Δολοφόνοι χαίρεστε; Δεν θα έπρεπε
Ε πως να χαίρονται αφού μόλις χάσανε άλλον ένα δολοφόνο, οεο; :D
Μα ρε RE ο ιδιος ο φαντασμενος πριν καποια ποστ (βαριεμαι να ανατρεξω και να στο δειξω αλλα θα το θυμασαι) ειχε πει οτι η Ηρω βγηκε επειδη εκανε αστοχη μαντεψια ρουφιανου πανω σε αυτον..
Το κάνω εγώ για σένα, άλλωστε έχω ανατρέξει τόσες φορές σε παλιότερα posts, άλλη μία δεν με χαλάει ;)
Εδώ λοιπόν ο fantasmenos λέει τα εξής:
Α και κάτι άλλο μιας και έγινε το κάρφωμα. Ήμουν σίγουρος ότι οι δολοφόνοι θα προσπαθούσαν να με βγάλουν με κάρφωμα και μάλλον αυτό πρέπει να έγινε αν κρίνω από την έξοδο της Ηρούς.

Αποτυχημένο κάρφωμα, χεχε. Ποιον να είπε ποιόν να είπε; Από fa ξεκινά και τελειώνει σε ntasmenos. Για αυτό ήθελα να βγει ο fandago για να βγουν δύο σε ένα. Δυστυχώς όμως δεν έγινε αυτό. Το αναφέρω σε αυτούς που αναρωτήθηκαν γιατί αλλαξα την ψήφο μου στον fandago.
οπότε παραδέχεται ότι δεν είναι ρουφιάνος, γιατί οι δολοφόνοι τον διάλεξαν για "κάρφωμα" αλλά απέτυχαν! Έρχεται όμως στα τελευταία του (πολλά, έως τώρα δεν έγραφε τόσα, η απελπισία βλέπεις) λόγια και λέει:
Επίσης ο ρουφιάνος δεν παίζει στο παιχνίδι πλέον.
Ότι μόλις διώξαμε τον ρουφιάνο! :eek:
Τι λες βρε παιδί μου... Πραγματικά ευτυχώς που παίζουμε το παιχνίδι γραπτώς και όχι προφορικά, γιατί πολύ απλά Scripta Manent (:P) και μπορώ και κοτσάρω του fantasmenos τις αντιθέσεις στα ΙΔΙΑ ΤΟΥ τα posts!
Φυσικά και το έκανε!!!! Τότε ήταν ΜΕΣΑ στο παιχνίδι και ΚΙΝΔΥΝΕΥΕ αν οι δολοφόνοι το συνειδητοποιούσαν να τον μαντέψουν σωστά την επόμενη φορά!!!! ΕΠΡΕΠΕ να κάνει το... μ@λ@κα!
Η Resident είπε ότι τον δικαιολογεί και ότι καλά το έκανε, για να μπερδέψει τους δολοφόνους για να καλυφθεί. Και την ρωτάω το εξής το οποίο και καλά ΔΕΝ σκέφτηκε:
Αφού:

  • οι δολοφόνοι διαλέγουν ποιον θα καρφώσουν, άρα ξέρουν ποιον κάρφωσαν
  • ο fantasmenos λέει ότι είναι ρουφιάνος
  • οι δολοφόνοι ΔΕΝ πέτυχαν τον ρουφιάνο (aka fantasmenos για τον ίδιο)
τότε είτε δεν επέλεξαν αυτόν, είτε τον επέλεξαν και ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ αυτός ο ρουφιάνος! Αν ήταν λοιπόν ο ρουφιάνος (όπως λέει), τότε οι δολοφόνοι ΔΕΝ είχαν επιλέξει αυτόν για κάρφωμα, οπότε το να έλεγε ο ίδιος ότι δεν είναι ρουφιάνος γιατί τον επιλέξανε ΔΕΝ ΘΑ ΑΛΛΑΖΕ ΤΙΠΟΤΑ για αυτούς, γιατί οι ίδιοι θα ξέρανε ότι είναι ΨΕΜΑ! Αφού ξέρανε ότι τους λέει ψέμματα, αν νομίζανε ότι είναι ρουφιάνος μετά την αποτυχημένη τους προσπάθεια, ΘΑ ΤΟΝ ΕΙΧΑΝ ΚΑΡΦΩΣΕΙ! Και πίστεψε με, οι δολοφόνοι ξέρουν καλύτερα ποιοι είναι πιθανοί ρουφιάνοι από τους πολίτες. Ποιους κορόιδευε λοιπόν; Μάλλον τους πολίτες... :fool:
Αφήσατε μέσα τον fandago. Εγώ όταν είμαι κίλλερ κάνω τα εξής δύο. Στη 1η δολοφονία τρώω την Ηρώ και στη 2η τον fandago. Μετά συνεχίζω το παιχνίδι χωρίς πονοκεφάλους.
Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια, το ότι το λες ο ίδιος ότι απλά δεν μπορείς να με ανταγωνιστείς και με διώχνεις από την αρχή, με τιμά ιδιαίτερα :thumbup:
Είναι τυχαίο που δεν τον εβγαλαν σε κανένα σημείο; Άρα τους βόλευε ο fandago να μένει μέσα και μη μου πείτε ότι είναι παραπλανημένος πολίτης δεν είναι...
Η ίδια η συνδολοφόνα σου τότε xanp, σε προηγούμενο γύρο, δήλωσε ότι θέλατε να με βγάλετε οπωσδήποτε σε ψηφοφορία, γιατί φοβόσασταν μη με σώνει η νοσοκόμα στις δολοφονίες σας. Την ίδια τακτική ήθελες να ακολουθήσεις και τώρα. ;)
Κακοί: Ηρώ vendetta και fandago
[...]
Οι τρεις πρώτοι είναι πολύ καλοί φίλοι μεταξύ τους ενώ η καγίρα από ότι ξέρω είναι πολύ καλή φίλη της Κακής Επιρροής. Η αλλαγή της ψήφου της ήταν καθοριστική. Κανείς άλλος δεν το τόλμησε ούτε καν η Φοίβη (ξέχασα ήθελε διαμάντια). Έχουμε δηλαδή συναισθηματική επιλογή από την ΣΕ και το πιστεύω αυτό ειλικρινά. Σας φαίνεται περίεργο αλλά έτσι είναι.
Δεν ξέρω αν πρέπει να χαρώ ή να αποστραφώ που πέφτεις σε τόσο χαμηλό επίπεδο και αναφέρεις κάτι τέτοιο για να πείσεις. Παρέλειψες κάτι όμως, εσκεμμένα προφανώς. Και εσύ με την Ηρώ και τον vendetta είστε φίλοι και ακόμα και μαζί μου έχεις βγει για ποτό. Μήπως τελικά το παιχνιδάκι το κάνουμε εμείς οι δύο; :confused:
Εξήγησε μου επίσης, γιατί σε επέλεξε τότε η ΣΕ για ρουφιάνο (όπως ισχυρίζεσαι); Πως ταιριάζεις εσύ στην "κλίκα" που έχουμε με την ΣΕ; Πραγματικά είναι γελοία ΚΑΙ αυτά τα επιχειρήματα σου.
Πρώτα βγάζετε vendetta την Δευτέρα για να δείτε ότι είμαι αθώος 100%. Την Τρίτη βγάζετε τον fandago. Την Τετάρτη παίρνετε το ρίσκο και βγάζετε την Καγίρα. Την Πέμπτη βγάζετε ή την xanp ή τον jrot6.
Μην ξεχάσεις να τους δώσεις και τους φακέλους που θα ρίξουν στην κάλπη :P
[...]θα τα θάψουν με ποστ από πάνω και ανόητα επιχειρήματα.
Μόνο εσύ δίνεις ανόητα επιχειρήματα (επιχειρήματα; τι είναι αυτό; ) οπότε για άλλη μια φορά προσπαθείς να υποβαθμίσεις αυτά που λεω, ΧΩΡΙΣ ΟΜΩΣ να τα αντικρούσεις! Πέραν του παιχνιδιού εντυπώσεων, δεν αξίζει τίποτα απ' όσα λες.
Μην βγάλετε τον fandago μπορεί να είναι ιερόδουλη. Βγάλτε τον βεντέτα που είναι 100% ένοχος. Resident Evil σε εσένα στηρίζομαι. Άσε τον fandago θα την πάθει την Τρίτη.
Μάλιστα, αν γίνει αυτό που λες, τότε Δευτέρα φέυγει από δολοφονία ένας πολίτης, δεύτερος πολίτης ο vendetta σε ψηφοφορία, τρίτος πολίτης την Τρίτη σε δολοφονία και τέταρτος πολίτης εγώ σε ψηφοφορία. Μείον 4 δηλαδή αμέσως αμέσως, για να μείνουν 2 δολοφόνοι και το τσιράκι τους με 2 πολίτες και να κερδίσετε. Τι μας λες...
Του κερατά αν δείτε ότι είναι δολοφόνος ο βεντέτα Ψήφισε σε παρακαλώ τον vendetta Υπομονή χρειάζεται. Οι άντρες μου φαίνεται έχουν τους κακούς ρόλους
Αφού δεν πιάνει ο fandago, ας πάμε αλλού έτσι;
Σας παρακαλώ ψηφίστε vendetta πριν την δολοφονία έχει και μια πτυχιακή να κάνει μην τον αποπροσνατολίζουμε
Μα καλά τόσο πάθιασμένος πια; (sic)

Και για να πω κάτι που σκέφτηκα στο ταξίδι όσον αφορά το κάρφωμα. Αν θυμάστε στον γύρο που έφυγε η kakerlak, οι fantasmenos, Corpse, Angie_Ann ψήφιζαν μανιωδώς την Ηρώ (με την Resident να ταλαντεύεται). Ήταν φανερή η ψηφοφορία οπότε ήταν ευκαιρία για αυτούς να βγάλουν συνδολοφόνα (που είχε καρφωθεί κατ' αυτούς περισσότερο) και να φανούν καθαροί, ενώ συγχρόνως θα χαντάκωναν εμένα. Επειδή όμως μπορεί να ΜΗΝ έβγαινε η Ηρώ για να φανεί ότι είναι δολοφόνα, αποφάσισαν να "καρφώσουν" κιόλας κάποιον, ώστε να γίνει κατανοητό ΣΕ ΟΛΟΥΣ ότι η Ηρώ είναι δολοφόνα και να πετύχουν πάλι το σκοπό τους. Αν έβγαινε η Ηρώ στην ψηφοφορία, τότε θα ακυρωνόταν το "κάρφωμα" οπότε ούτε γάτα ούτε ζημιά πάλι.
Δεν ξέρω αν αυτό είχαν στο μυαλό τους, αν το είχαν όμως είναι ομολογουμένως πολύ έξυπνο οπότε έτσι κι αλλιώς και χαμένοι, αξίζουν συγχαρητήρια σε όποιον το σκέφτηκε. :)
Μπορεί να υπονοεί ότι θέλει, δεν μπορεί να δηλώσει ξεκάθαρα τι ήταν. Αυτό λένε οι κανόνες.
Αφού λοιπόν δήλωσε ξεκάθαρα τι (κατ' αυτόν) ήταν και αφού η ΣΕ δεν είπε ότι ο fantasmenos παρέβη τους κανόνες, τότε όπως όλα δείχνουν ΔΕΝ ήταν ρουφιάνος, άρα απλά δήλωσε κάτι άλλο και όχι την πραγματική του ταυτότητα. Γιατί πολύ απλά αν ΗΤΑΝ ρουφιάνος και έκανε τέτοιο post θα έπρεπε να τιμωρηθεί και να σβηστεί το post, πράγμα που ΔΕΝ έγινε, άρα ΔΕΝ είναι ρουφιάνος. :)

Ελπίζω στο τέλος ο fantasmenos να παραδεχτεί τα δικά του λάθη και να μην φορτώνει λάθη μόνο στους πολίτες. Αν δεν το κάνει αυτός, ίσως κάνω εγώ μια σούμα με τα τραγικά του λάθη σε όλο το παιχνίδι ;)

Θα ψηφίσω Corpse λοιπόν, μιας και ξεκίνησε η xanp με αυτήν και ας αφήσουμε την Angie_Ann για την τρίτη, τον ίδιο ρόλο έχουν άλλωστε :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top