Λίστα διακοπών

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.
Έχω οίστρο σήμερα:P
Λοιπόν,... έτσι για να ανεβαίνουν οι διαθέσεις!!!Εμπρός όλοι να κάνουμε εδώ τη λίστα για τις διακοπές μας. Τι θα πάρουμε μαζί μας... ότι μας έρχεται να το συμπληρώνουμε εδώ. Έτσι για κάθε περίπτωση θα παίρνουμε ιδέες και δεν θα ξεχάσουμε πράγματα.!!!Πόσο μάλλον αν κάποιοι πχ κάνουν camping για πρώτη φορά, άλλοι πάνε πολλές μέρες διακοπές, άλλοι γενικότερα πάντα ξεχνάνε πράγματα!!!!Επίσης, τώρα με τις εκπτώσεις τι πράγματα μπορούμε να αγοράσουμε για τις διακοπές μας να είμαστε full σε όλα ;;;;

** Μπορούμε να κάνουμε και κατηγορίες : πχ. παραλία, βράδυ, μπαράκια, καλλυντικά κ.ο.κ.:D :D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
τελειο θεμαααααα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
λοιπον... στο καμπινκ συνηθως παιρνουμε σκηνη και υποστρωμα με υπνοσακο, αλλα τι ξεχναμε?
ΜΑΞΙΛΑΡΙΑ!!!
νταξ, δε λεω για αυτους που δεν το χρειαζονται ουτε και στη νορμαλ φαση τους το χειμωνα..

υπαρχουν λοιπον δυο λυσεις
1.μαξιλαρακι τραβελ,σαν αυτο που εχουμε για να κοιμηθουμε στα λεωφορεια, στα υπερατλαντικα κλπ
2.μαξιλαρακι κανονικο, μικρογραφια αυτου που εχουμε στο σπιτι! μαλακο και χουχουλικο,αποθηκευεται ευκολα και δε πιανει χωρο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
αχ το καλύτερο μου είναι οι λίστες των διακοπών :P

υπάρχουν για μένα οι εξής υποκατηγορίες (γιαυτό οι άλλοι με κοροϊδεύουν και με λένε τέρας οργάνωσης :P)

ΡΟΥΧΑ - ΕΣΩΡΟΥΧΑ
(εκεί λοιπόν σημειώνω τα ρούχα που σκοπεύω να πάρω μαζί μου και σε πιθανούς συνδυασμούς ώστε να πάρω το δυνατόν λιγότερα)

ΕΙΔΗ ΥΓΙΕΙΝΗΣ
Σαμπουάν, κρέμες, καλλυντικά, μακιγιάζ, αφρόλουτρα, σφουγγάρια, οδοντόκρεμες οδοντόβουρτσες κλπ
(αν πάω σε μέρος που χρειάζεται, δεν ξεχνάω τα ειδικά καλύμματα λεκάνης ;))

ΘΑΛΑΣΣΑ
ψάθες, αντηλιακά, μαγιό, καπέλα, γυαλιά κι ότι άλλο θέλω στη θάλασσα

ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ

πάντα όπου κι αν πηγαίνω έχω μαζί μικρό φαρμακείο με κάποια απαραίτητα είδη (ασπιρίνες, για τσιμπήματα, αντικουνουικά, μπουσκοπάν, μπεταντίν κλπ κλπ κλπ)

ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ
πως περνάμε την ελεύθερη ώρα? βιβλίο? τράπουλα? τάβλι? στη λίστα γρήγορα...
φωτογραφική μηχανή, ο φορτιστής της μηχανής κλπ


ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΙΔΗ
Τα χρήματα μου, τις κάρτες μου, το κινητό μου, ο φορτιστής του, ταυτότητα-δίπλωμα....

Νομίζω δεν ξέχασα κάτι ε?
Αντε καλό μας ταξίδι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
κι εγω κανω λιστα...την εγραψα αυτες τις μερες γιατι φευγω απο δευτερα...θα με ξεφορτωθειτε για 2 βδομαδες αντε τυχερουλικαααααααααα:P :P :P :P
αν παω καπου χωρις λιστα σιγουρα θα ξεχασω κατι...τις προαλλες που ειχαμε παει σκ ξεχασα τις παντοφλες του συζυγου και γυρνουσε ξυπολυτος σαν γυφτακι στο δωματιο:D :D :D :D :D
νταξ 2 μερουλες ηταν...αλλο να μην εχει παντοφλες για 2 βδομαδες:P :D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
αυτα τα καλυμματα λεκανης ειναι τελεια! πρατικ ειναι τα δικα σου? η υπαρχουν κι αλλα? το σουπερ μαρκετ εδω κοντα δε τα φερνει πια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Λίστεεεες!!!

Για την τσάντα παραλίας:
1. αντηλιακό προσώπου και σώματος
2. αντηλιακό μαλλιών
3. και χτένα
4. σπρέι προσώπου με ροδόνερο
5. αποσμητικό
6. καθαρό μαγιώ
7. είδη... περιόδου, αν χρειάζεται
8. βιβλίο λογοτεχνίας
9. ...ΚΑΙ περιοδικό χαζό!
10. (οκ τα φοράω, αλλά τα γράφω) τουνίκ/ σορτσάκι και τιραντάκι/ φόρεμα
11. ψάθα
12. πετσέτα
13. φωτογραφική!!!

και ενίοτε:
14. μάσκα και βατραχοπέδιλα
15. τόπι (ναι, μπάλα εννοώ!)
16. στρώμα
17. τράπουλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
αυτα τα καλυμματα λεκανης ειναι τελεια! πρατικ ειναι τα δικα σου? η υπαρχουν κι αλλα? το σουπερ μαρκετ εδω κοντα δε τα φερνει πια..


δε θυμάμαι καν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Πάντα κάνω λίστες και δεν ξεχνάω τίποτα... παραγεμίζω τις βαλίτσες...

Κι εμένα υπάρχουν κατηγορίες όπως και στην ΚΕ...

Σε μια εβδομάδα θα φτιάχνω τη δική μου για να πάω Μήλο!!! :clapup: :clapup: :clapup:

(Γιατί πάντα στις διακοπές παίρνουμε πολύ περισσότερα από αυτά που χρησιμοποιούμε τελικά;;; :hmm: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Παλιότερα όταν πήγαινα διακοπές έπαιρνα τα άπειρα μαζί μου. Πια έχω γίνει πρακτική. Βέβαια φέτος που θα πάω διακοπές 3 εβδομάδες ΗΠΑ θα πάρω ΠΟΛΛΑ μαζί:

Άνετα ρούχα για το αυτοκίνητο
Ωραία φουστανάκια για τις πόλεις
Είδη υγιεινής
Καλλυντικά και κοσμήματα τα πολύ basics
Βιβλία, φωτογραφική, mp3.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.
Λίστεεεες!!!

Για την τσάντα παραλίας:
1. αντηλιακό προσώπου και σώματος
2. αντηλιακό μαλλιών
3. και χτένα
4. σπρέι προσώπου με ροδόνερο
5. αποσμητικό
6. καθαρό μαγιώ
7. είδη... περιόδου, αν χρειάζεται
8. βιβλίο λογοτεχνίας
9. ...ΚΑΙ περιοδικό χαζό!
10. (οκ τα φοράω, αλλά τα γράφω) τουνίκ/ σορτσάκι και τιραντάκι/ φόρεμα
11. ψάθα
12. πετσέτα
13. φωτογραφική!!!

και ενίοτε:
14. μάσκα και βατραχοπέδιλα
15. τόπι (ναι, μπάλα εννοώ!)
16. στρώμα
17. τράπουλα
Να προσθέσω για την παραλία

1. Carefree μαντηλάκια για ευαίσθητη περιοχή
2. Lip gloss αν θέλω για το μπαρ
3. Τσιμπιδάκι για τα φρύδια και καθρεφτάκι χαχα (τα βγάζω στην παραλία)
4. Σταυρολεξοτέτοιο τέλος πάντων
5. Handsfree αν θέλω να ακούσω μόνη μου ράδιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
αυτα τα καλυμματα λεκανης ειναι τελεια! πρατικ ειναι τα δικα σου? η υπαρχουν κι αλλα? το σουπερ μαρκετ εδω κοντα δε τα φερνει πια..

Εγώ έχω πάρει αυτά τα PRACTIC από το Hondo στην Ομόνοια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.
Πάντα κάνω λίστες και δεν ξεχνάω τίποτα... παραγεμίζω τις βαλίτσες...

Κι εμένα υπάρχουν κατηγορίες όπως και στην ΚΕ...

Σε μια εβδομάδα θα φτιάχνω τη δική μου για να πάω Μήλο!!! :clapup: :clapup: :clapup:

(Γιατί πάντα στις διακοπές παίρνουμε πολύ περισσότερα από αυτά που χρησιμοποιούμε τελικά;;; :hmm: )
Μία έξυπνη (ας πούμε) σχετικά λύση είναι αυτό που κάνω 1 χρόνο.

Φτιάχνω τα συνολάκια μου από την Αθήνα!! Πχ για παραλία σετάκια, μπαράκια τόσες μέρες/επί τόσο/τόσο σύνολο/ και άντε έξτρα 1-2 μπλουζάκια στην περίπτωση που λερωθούν..

** Βέβαια πέρυσι πήρα τόσα λίγα που στο τέλος ξέχασα και τα βασικά (το καινούργιο μου τζιν, τις σαγιονάρες της παραλίας και τις πλατφόρμες μου)
Δεν είχα συνδιάσει παπουτσάκια με τα σύνολα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Παραλία εγώ παίρνω μόνο:

Αντηλιακά με διάφορους δείκτες
Νερό
Κινητό
Χάπια
Μαντηλάκια
Σερβιετάκια
Καπέλο
Όταν θυμηθώ κρέμα για τσιμπήματα
Αποσμητικό
Λεφτά
Πετσέτα (και ψάθα αν θυμηθώ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Τσάντα μπάνιου
1. πετσέτα
2. αντιλιακό 1 δεκάρι και ένα 25αρι
:D

Βαλίτσακι για σαβατοκύριακο σε χοτέλ
1. αντιλιακό 10αρι και 25αρι στάνταρ
2. πετρσέτες μπάνιου
3. 2 φούστες ισα να χωράω μέσα
4. 2 μλουζάκια που ποτέ δεν βάζω επιδή πάντα είμαι με το μαγιό
5. 5-6 διαφωρετικά σέτ πρόστυχα και όσο ποιο καυτά γίνετε εσώρουχα:redface:
6. Σαμπουάν σφουγγάρι οδοντόπαστες και γενικά υγειηνής καθαριότητας σε ξεχωριστό νεσεσέρ.
Μήν απορήτε όλη μέρα είμαι ξυπόλυτη και με ανήπαρκτά μπλουζάκια και κολημένα πάνω μου μαγιώ:D

Τα υπόλοιπα ποιο μετά θα τα πώ:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Έγω όπου κι αν πάω, παίρνω:
discman
πολλά cd :P
mp3 player
φορτιστή
αλλαξιές χ όσες_μέρες_θα_είμαι_εκεί
και τα κλασσικά: κινητό, λεφτά, κλειδιά
Είμαι free spirit άτομο και δε θέλω ούτε καν βαλίτσα να έχω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
πειτε μου αν ξεχναω κατι για το καμπινκ....

1.υπνοσακο, σκηνη και μαξιλαρακι
2.φωτογραφικη, μπαταριες, κινητα και φορτιστες αυτων
3.ρακετες
4.καπελο, αντιηλιακο και πετσετα, ψαθα
5.μαγιω,παρεο, ενα πιο χοντρο μπλουζακι για βραδυ και δυο ρουχα
6.σαμπουαν,μαλακτικη και οδοντοκρεμοβουρτσες... και κρεμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
πειτε μου αν ξεχναω κατι για το καμπινκ....

1.υπνοσακο, σκηνη και μαξιλαρακι
2.φωτογραφικη, μπαταριες, κινητα και φορτιστες αυτων
3.ρακετες
4.καπελο, αντιηλιακο και πετσετα, ψαθα
5.μαγιω,παρεο, ενα πιο χοντρο μπλουζακι για βραδυ και δυο ρουχα
6.σαμπουαν,μαλακτικη και οδοντοκρεμοβουρτσες... και κρεμα.
Το άρωμά σου. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
θα μυριζω αλατι... :)
μη μου πεις οτι δεν ειναι πιο αισθησιακο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
θα μυριζω αλατι... :)
μη μου πεις οτι δεν ειναι πιο αισθησιακο!
Ναι, είναι κι αυτό. :)


Κάτι για τα κουνούπια; :worry:
Εγώ στα τσιμπήματα που μ' ενοχλούν πολύ βάζω.... ταλκ. :P
Και μια χαρά είναι. :):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top