Τηλεόραση και σειρά των καναλιών στο τηλεκοντρόλ

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Σας έχει τύχει εντός του σπιτιού σας αντί να πείτε "βάλε την ΕΤ1" να πείτε "βάλε το ένα (1)";
Μήπως κι εσείς τηρείτε σε όλες σας τις τηλεοράσεις μία συγκεκριμένη σειρά καναλιών με απόλυτη ευλάβεια;
Θα φρίξετε εάν δείτε το MEGA στο "5" αντί στο "4";

Όλα αυτά τα μικρά και ασήμαντα ζητήματα εδώ. Με τι σειρά έχετε βάλει τα κανάλια στην τηλεόρασή σας; Πώς προέκυψε;

Υπάρχει κάποιος λόγος που αρκετοί από εμάς (πιστεύω) έχουμε επιλέξει να βάλουμε στο "1" την ΕΤ1 και στο "2" την ΝΕΤ; :hmm:

Για να κάνω την αρχή, εγώ τα έχω με την εξής σειρά:

  1. ΕΤ1
  2. ΝΕΤ (παλιότερα η ΕΤ2)
  3. MEGA
  4. ANT1
  5. ALTER, παλιά το Κανάλι 5
  6. MAD ή Κανάλι 6. Παλιά το NEW Chanel και μεταγενέστερα το Tempo.
  7. ALPHA. Παλιότερα ο "παλιός" ΣΚΑΪ, πριν γίνει ALPHA (εκεί που εμφανιζόταν η αξέχαστη Μαλβίνα).
  8. ΕΤ3
  9. STAR
  10. CNN
Η σειρά αυτή, ειδικά με ΕΤ1, ΝΕΤ, MEGA, ANT1, ΕΤ3, STAR είναι έτσι από ... αρχαιοτάτων χρόνων. Έτσι την είχαμε και την κρατήσαμε.

Το παράξενο είναι πως δεν έχω την ΕΤ3 στο "3", αλλά στο "8", μιας και δεν την βλέπω. Και τιμητικά την κρατάω στα 9 πρώτα κανάλια ως κρατικό κανάλι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Εσύ είσαι έτοιμος να γράψεις βιβλίο επί του θέματος!! :D

"Το τηλεκοντρόλ και πώς να το κατακτήσετε" :hehe:

Φρίττω ήδη που βλέπω το MEGA στο 3!!!! Τι δουλειά έχει εκεί; Είναι η τιμημένη θέση της ET3 :pfff::pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Πες τα Ισι!!! Η θέση του mega ήταν-είναι-και-θα-είναι στο 4!! :P

Κατά τ'αλλα η σειρά πάει ως εξής:

  1. ET1
  2. NET
  3. ΕΤ3
  4. MEGA
  5. ANT1
  6. STAR
  7. ALPHA
  8. ALTER
  9. MAD
:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
1.ET1
2.ΝΕΤ
3.ΕΤ3
4.ΑΝΤ1 (! Ετσι το είχαν οι δικοί μου πάντα :redface: )
5.MEGA
6.ALPHA
7.STAR
8.ΣΚΑΙ
9.ALTER
10.(και κάτω) Ροδίτικα (που bless them,κάνουν κι αναμετάδοση MAD που και που)

Αυτά στη Ρόδο.Στην Κρήτη ποιος τα αλλάζει,τα χω όπως να ναι. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
1 ετ1
2 νετ
3 mega
4 ant1
5 alpha
6 star
7 alter
8 skai
9 mad
10 mtv
.

.
.
.
.
.
.
27) Et3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
τι θρεντ και αυτό:whatever::whatever::whatever:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Kαι στο ischool είχαμε τέτοιο θέμα! :clapup:
Γιώργο, κλέβεις. :pfff:

1. ΕΤ1
2. ΝΕΤ
3. Τοπικό
4. Τοπικό
5. Mega
6. Ant1
7. Alpha
8. Star
9. Alter
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Πες τα Ισι!!! Η θέση του mega ήταν-είναι-και-θα-είναι στο 4!! :P

Κατά τ'αλλα η σειρά πάει ως εξής:

  1. ET1
  2. NET
  3. ΕΤ3
  4. MEGA
  5. ANT1
  6. STAR
  7. ALPHA
  8. ALTER
  9. MAD
:D

ααααχ, almost!
1,2,3,4,5 έτσι
6. Αlpha
7. Star
8.mad
9.alter
(10. σκαι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Εμείς πάλι τα έχουμε ως εξής:

1. ΕΤ1
2. ΕΤ2
3. ΕΤ3
4. ΣΚΑΙ
5. ΑΛΦΑ
6. ΜΕΓΚΑ
7. ΑΛΤΕΡ
8. ΑΝΤΕΝΑ
9. ΣΤΑΡ

Πάντως, μια ζωή θυμάμαι την ΕΤ1, ΕΤ2 και ΕΤ3 στο 1,2,3 αντίστοιχα, το Μέγκα στο 6 και το Αντένα στο 8...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θησεύς

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Θησεύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 220 μηνύματα.
1.ετ1 (μηδενικη παρακολουθηση)
2.νετ (λιγη παρακολουθηση)
3.ετ3 (αρκετη παρακολουθηση)
4.σταρ (λιγη παρακολουθηση)
5.αλτερ (μηδενικη παρακολουθηση)
6.αλφα (μηδενικη παρακολουθηση)
7.αντ1 (μεγαλυτερη παρακολουθηση)
8.μεγα (αρκετη παρακολουθηση)
9.σκαι (αρκετη παρακολουθηση)
14.Mtv (αρκετη παρακολουθηση)
16.maktv (λιγη παρακολουθηση)
10,12,13,15,17,18,19,20,21,22,24
.τοπικο
11,23.κενο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Αν και δεν πολυ-βλέπω τηλεόραση, το φθινόπωρο που πήρα την καινούρια με ψηφιακό δέκτη, επειδή τα έπιασα αυτόματα και ήταν ανακατεμένα, έβαλα τα ψηφιακά (μόνο αυτά έχω συντονισμένα) με το τηλεκοντρόλ σε μία τάξη.
Έτσι αφού έβαλα την ΕΡΤ σε 1,2,3, μετά τα άλλα της ΕΡΤ (cine, prisma κλπ), και μετά της digea, και κατόπιν τα άλλα που δεν έχουν και καλή λήψη και κολλάνε μερικές φορές, (MTV, 0-6 κλπ).
Αλλά την tv την ανοίγω περισσότερο για να βλέπω DVD, παρά τα κανάλια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamsRevenge

Περιβόητο μέλος

Η DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,757 μηνύματα.
Λοιπόν...(στον αποκωδικοποιητή)

1. Nickelodeon! (με τη διανοητική διάθεση και κατάσταση να έχει αγγίξει επίπεδο Μπομπ Σφουγγαράκη:wacko:... τί να βάλεις?)
2. MTV Greece (το οποίον κάθε μα κάθε Σάββατο πρωί, βάζει τη Shakira στα EMA Awards να τραγουδάει Loca και Waka waka, καλά είναι)
3. Mad (επειδή αγαπάμε τα ελληνικά προϊόντα)
4. Σκάϊ (για τον δι-μονόλογο των Λυριτζή - Οικονόμου κάθε πρωί στις 06:00)
5. Mega (για εθιμοτυπικούς λόγους, τόση μαγειρική πια, νάχαμε και τα λεφτά να πάρουμε κι εμείς τα υλικά τους!)
6. STAR (για καμμια ταινία)
7. Prisma (έχει ενδιαφέρουσες εκπομπές)
8. Cine + (παίζει και μαγνητοσκοπημένες παραστάσεις όπερας:))
9.Alpha (για το Τσαντίρι βασικά, μετά, το χάος ...και ούτε καν το Μέγα ;))
10. Antenna (για να υπάρχει)
11. Alter (ομοίως)
12. Extra Channel (για κανένα Αποκαλυπτικό δελτίο)

Όπως γίνεται αντιληπτό, ψιλοβαριέμαι να αλλάζω τηλεχειριστήρια για να πιάσω τους κρατικούς σταθμούς, εκτός πια κι αν υπάρχει κάτι το πραγματικά εξαιρετικό.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,836 μηνύματα.
Εγώ βλέπω σπάνια τηλεόραση και τα έχω με τη σειρά που συντονίστηκαν αυτόματα στη USB ψηφιακή TV που έχω. :P


-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D!m!TR@

Νεοφερμένος

Η D!m!TR@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
1. ΕΤ1
2. ΝΕΤ
3. ΜΕGA
4. ANTENNA
5. STAR
6. ET3
7. ALPHA
8. ALTER
9. ΣΚΑΙ
10. MAD
11. τοπικό'1'
12. τοπικό'2'
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Kαι στο ischool είχαμε τέτοιο θέμα! :clapup:
Όντως, και έλεγα ''τι μου θυμίζει, τι μου θυμίζει...''. :P

1. ΕΤ1
2. ΝΕΤ
3. ΕΤ3
4. Alpha
5. Mega
6. Alter
7. Star
8. ANT1
9. Σκάι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
ναι Γιώργο..., δεν είσαι καλό παιδί, κλέβεις....
δεν παίζεις δίκαια....
δεν παίζω μαζί σου.....
:rofl::rofl::rofl:

θα σε αναφέρω....:rtfm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rina45

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η rina45 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
1. ΕΤ1
2. ΝΕΤ
3. Alpha
4. Mega
5. ANTENNA
6. Alter
7. Star
8. Εrt 3
9. Σκάι
10. Nickelodeon
και μετα τα αλλα ειναι καπου στην ουρα μεχρι το 35!! χαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Teoulaki

Νεοφερμένος

Η Τεουλινι Τρελοο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Σύμη (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
1 ετ1
2 νετ
3 ετ3
4 μεγα
5 αντ1
6 σταρ
7 αλφα
8 μαδ
9 μτβ
10 αλτερ

(η τβ του δςματειου μου οι αλλες δν κσερω :P)

8-9 μουσικοφιλος!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DriveIn

Νεοφερμένος

Ο DriveIn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Χεχε, ωραίο θεματάκι! Κι εγώ κάπως έτσι τα είχα, με μια σειρά ψυχανασγκασμού...! Χαχα! Τώρα όμως έχω βάλει ψηφιακή TV και τα άφησα ως έχουν από την αυτόματη σάρωση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiffanykal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tiffanykal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Στο φοιτητόσπιτο έχουν μπει αυτόματα , με αλφαβητική σειρά τα ψηφιακά.
Στο σπίτι των γονιών μου είναι:

1.ΕΤ1
2.ΝΕΤ
3.ΕΤ3
4.ΜΕGA
5.ANT1
6.ALPHA
7.ALTER
8.STAR
9.COSMOS (τοπικό της Ρόδου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top