Έχω δύο συμμαθητές που μου έχουν κολλήσει!

stelios13

Νεοφερμένος

Ο stelios13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
:beating:Έχω δυο συμμαθητες που μου εχουν κολήσει!!!!!!! :angry:Πως να τους αποφυγω????????? Αποθούν όλους μου τους φιλους. Δεν μπορω να βγω βολτα γιατι όλοι φοβουνται μήπως ερθουν μαζι μου.!!!!! Κανείς δεν τους θέλει είναι αντιπαθεστατοι:crazy:!!!!!!!!!!!!! Δεν ξεκολάνε! είναι βδέλες!!!!!!! :worship:Παρακαλωωωωωω!!!, Βοήθεια!!!!!!!!:knife::verymad:Βοήθεια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roseberry

Διάσημο μέλος

Η roseberry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,130 μηνύματα.
Xμμμ συχνο φαινομενο!
Απλα απομακρυνσου για λιγο καιρο απο τους συγκεκριμενους,μην απαντας σε τηλεφωνα απλα μην τους δινεις σημασια για λιγο καιρο ή κανε κατι για να σε βαρεθουν !
Παντως θεωρω πως δεν ειναι σωστο.....μπορει αργοτερα να το μετανιωσεις!
Σκεψου το πρωτα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stelios13

Νεοφερμένος

Ο stelios13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Ευχαριστώ roseberry θα το σκεφτώ:hmm: μα πίστευσε με είναι πολύ ενοχλητικοί!:thumbsup::worship:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Information security. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
Προσπάθησε να μην τους δίνεις σημασία.Ευγενικά όμως για να μην το καταλάβουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Έχω δυο συμμαθητες που μου εχουν κολήσει!!!!!!! Πως να τους αποφυγω????????? Αποθούν όλους μου τους φιλους. Δεν μπορω να βγω βολτα γιατι όλοι φοβουνται μήπως ερθουν μαζι μου.!!!!! Κανείς δεν τους θέλει είναι αντιπαθεστατοι!!!!!!!!!!!!! Δεν ξεκολάνε! είναι βδέλες!!!!!!! Παρακαλωωωωωω!!!, Βοήθεια!!!!!!!!Βοήθεια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
xexexe!! ακριβως το ιδιο μου συμβαινει και εμενα με δυο συμμαθητριες μου!!! βασικα κολλανε στην παρεα γενικα οχι μονο σε μενα!!ΒΔΕ-ΛΕΣ!
απλα παιρνω την κολλητη μου και της λεω "θελω να σου πω κατι" και διαφορα τετοια... και δεν ειναι οτι δεν το καταλαβαινουν!! απλα δεν μπορουν να κανουν και κατι αλλο.
κατι παρομοιο ειχα και περυσι με μια αλλη η οποια ειχε ενα επιπλεον ελαττωμα: μας εβαζε να τσακωνομαστε μεταξυ μας, αυτης της παμε καταμουτρα εγω και η κολλητη μου... και ακομα δεν μιλαμε. εχει περασει περιπου ενας χρονος :jumpy: και αισθανομαι απλα ΤΕΛΕΙΑ! οι αλλες ψαχνουν ακομα δικαιολογιες για μην τους κολλαει... τελοσπαντων... αυτο που βλεπω ειναι οτι η καλυτερη λυση ειναι να τα λες ολα καταμουτρα ΠΑΝΤΑ για να απαλαχθεις μονιμως. :bleh:
εναλλακτικα δοκιμασε:
:ropalo::knife::mastigio:vava::beating::boxing::xtipao::kill:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stelios13

Νεοφερμένος

Ο stelios13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
ΟΚ LIVINGtheLIFE μ' αρέσει η σκέψη σου απλά φοβάμαι μήπως νιώθω αμηχανία μέσα στην τάξη αν τα πω έξω απ' τα δόντια ή αν αυτή η συμπεριφορά με απομακρύνει από άλλους χαμηλότερων τόνων συμμαθητές αλλά και φίλους.........:wacko:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
ΟΚ LIVINGtheLIFE μ' αρέσει η σκέψη σου απλά φοβάμαι μήπως νιώθω αμηχανία μέσα στην τάξη αν τα πω έξω απ' τα δόντια ή αν αυτή η συμπεριφορά με απομακρύνει από άλλους χαμηλότερων τόνων συμμαθητές αλλά και φίλους.........
δλδ οι φιλοι σου/ συμμαθητες σου δεν εχουν προβλημα με αυτα τα δυο παιδια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stelios13

Νεοφερμένος

Ο stelios13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Και βέβαια έχουν (όχι όλοι) απλώς το είπα γιατί δεν τους έχω δει ποτέ σε στιγμές εντάσεις και σκέφτηκα μήπως αντιδράσουν αν με δουν σε μια τέτοια στιγμή. Όχι δηλαδή ότι θα κάνω σκηνή άμα τα πω κατάμουτρα, αλλά οι ''ενοχλητικοί'' μπορεί να αρχίσουν να φωνάζουν και έτσι να γίνει θέμα......:wall:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mcstefan7

Νεοφερμένος

Ο Mcstefan7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 118 μηνύματα.
είχα και γω το ίδιο πρόβλημα παλία..η μόνη λύση να τους το πείς κατάμουτρα οτι δεν τους 8ές για παρέα...αλλα και πάλι οτι 8α ξεκόψουν δεν είναι σίγουρο γτ τέτοια άτομα είναι ενοχλητικά και επίμονα...καλή επιτυχία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D!m!TR@

Νεοφερμένος

Η D!m!TR@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
:beating:Έχω δυο συμμαθητες που μου εχουν κολήσει!!!!!!! :angry:Πως να τους αποφυγω????????? Αποθούν όλους μου τους φιλους. Δεν μπορω να βγω βολτα γιατι όλοι φοβουνται μήπως ερθουν μαζι μου.!!!!! Κανείς δεν τους θέλει είναι αντιπαθεστατοι:crazy:!!!!!!!!!!!!! Δεν ξεκολάνε! είναι βδέλες!!!!!!! :worship:Παρακαλωωωωωω!!!, Βοήθεια!!!!!!!!:knife::verymad:Βοήθεια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

παρομοιο ειχε συμβει και σε εμενα....εκανα στο δημοτικο παρεα με μια συμμαθητρια μου που δεν την συμπαθουσε κανενας(ουτε και εγω) αλλα δεν ειχα αλλη επιλογη γιατι ειμασταν μονο 5 κοριτσια μεσα στην ταξη και δεν χώνευα τις αλλες..στο γυμνασιο οι φιλες που γνωρισα εκει δεν την χωνευαν...αλλα αυτη ηταν κολλημενη απο πισω μου....οπου και να πηγαινα με ακολουθουσε.....το προβλημα ηταν οτι με απεφευγαν οι συμμαθητριες μου μονο και μονο επειδη ηξεραν οτι οπου πηγαινα εγω, ερχοταν και αυτη...:mad: επειδη δεν ηθελα να χασω τις καινούργιες μου φιλες, αναγκαστηκα να ειμαι λιγο πιο ''κρυα'' οταν μιλουσα με αυτην...με τον καιρο καταλαβε οτι ηταν ''ανεπιθυμητη'' και ξεκολλησε απο εμενα...(παλι καλα)!! προσπαθησε να το παιζεις λιγο αδιαφορος:whistle: να μην μιλας πολυ με αυτους η οταν μιλας να εισαι λιγο κρυος..... ελπιζω να σου συμβει το ιδιο με εμενα και τελικα να ξεκολλησουν απο πανω σου!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FRIENDLY GIRL

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η FRIENDLY GIRL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
παρομοιο ειχε συμβει και σε εμενα....εκανα στο δημοτικο παρεα με μια συμμαθητρια μου που δεν την συμπαθουσε κανενας(ουτε και εγω) αλλα δεν ειχα αλλη επιλογη γιατι ειμασταν μονο 5 κοριτσια μεσα στην ταξη και δεν χώνευα τις αλλες..στο γυμνασιο οι φιλες που γνωρισα εκει δεν την χωνευαν...αλλα αυτη ηταν κολλημενη απο πισω μου....οπου και να πηγαινα με ακολουθουσε.....το προβλημα ηταν οτι με απεφευγαν οι συμμαθητριες μου μονο και μονο επειδη ηξεραν οτι οπου πηγαινα εγω, ερχοταν και αυτη...:mad: επειδη δεν ηθελα να χασω τις καινούργιες μου φιλες, αναγκαστηκα να ειμαι λιγο πιο ''κρυα'' οταν μιλουσα με αυτην...με τον καιρο καταλαβε οτι ηταν ''ανεπιθυμητη'' και ξεκολλησε απο εμενα...(παλι καλα)!! προσπαθησε να το παιζεις λιγο αδιαφορος:whistle: να μην μιλας πολυ με αυτους η οταν μιλας να εισαι λιγο κρυος..... ελπιζω να σου συμβει το ιδιο με εμενα και τελικα να ξεκολλησουν απο πανω σου!!!
Βασικα αυτο δεν ηταν καθολου σωστο γιατι την εκανες παρεα μονο οταν ειχες αναγκη και μετα την παρατησες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fanouria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η fanouria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 261 μηνύματα.
Και βέβαια έχουν (όχι όλοι) απλώς το είπα γιατί δεν τους έχω δει ποτέ σε στιγμές εντάσεις και σκέφτηκα μήπως αντιδράσουν αν με δουν σε μια τέτοια στιγμή. Όχι δηλαδή ότι θα κάνω σκηνή άμα τα πω κατάμουτρα, αλλά οι ''ενοχλητικοί'' μπορεί να αρχίσουν να φωνάζουν και έτσι να γίνει θέμα......:wall:
δηλαδη τι ενοεις οταν λες μηπως αντιδρασουν αν σε δουν σε μια τετοια στιγμη;;
αν κανενας αλλος τροπος δεν καταφερε να τους κανει να σε αφησουν στην ησυχια σου τοτε πιστευω οτι δε χανεις τιποτα ν ατο δοκιμασεις και αυτο και στο κατω κατω της γραφης τι εγινε αν αρχισουν να φωναζουν και ετσι να γινει θεμα -που δεν ειναι και σιγουρο οτι θα αντιδρασουν ετσι-;
μπορει με αυτο τον τροπο να τους ξεφορτωθεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ranxa (Costas)

Νεοφερμένος

Ο Κωσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Δηλαδή θα πρέπει να βρεθεί τρόπος να ξεκολλήσουν χωρίς "σκηνή"..Ίσως αν δεν τους έδινες καθόλου σημασία για ένα αρκετά μεγάλο χρονικό διάστημα;
Εναλλακτικά, ίσως να μπορείς να τους απομακρύνεις φανερά, να δείχνεις χωρίς να τους προσβάλλεις ότι δε θέλεις να κάνετε παρέα.

Γιατί με το να τους πεις κατάμουτρα ότι "δε θέλω να είμαι φίλος σας" ή "δε ταιριάζετε μαζί μου" ή ένα άλλο που άκουσα από "φίλους" για να με ξεφορτωθούν: "δε κολλάς στη παρέα μας, δε σε ξέρουμε καλά, έχεις άσχημη γνώμη για μας κ.α..." θα δείξεις αγένεια, κακό χαρακτήρα κλπ. Κάτι που ίσως θέλεις ν' αποφύγεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top