Η ζωή μου θα ηταν τραγική χωρίς...

Η ζωή μου θα ήταν τραγική χωρίς...

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 69)
  • Κινητό

    Ψήφοι: 2 2.9%
  • Internet

    Ψήφοι: 31 44.9%
  • Tηλεόραση

    Ψήφοι: 2 2.9%
  • Ραδιόφωνο

    Ψήφοι: 5 7.2%
  • Αυτοκίνητο

    Ψήφοι: 4 5.8%
  • Άλλο...... (πείτε μας ποιο)

    Ψήφοι: 25 36.2%

soydelsur

Δραστήριο μέλος

Η soydelsur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 573 μηνύματα.
Μα η ερώτηση αφορούσε εξάρτηση απο τεχνολογία....

Έβαλα internet γιατί περιλαμβάνει και τη μουσική και την τηλεόραση κατά κάποιο τρόπο ..ακόμα και την επικοινωνία ως ένα βαθμό φυσικά.
Το αυτοκίνητο είναι απλώς χρήσιμο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
χωρίς τους λίγους αλλά καλούς μου φίλους. κ μεγάλη εξάρτηση με την μουσική!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
η ζωη μου θα ηταν τραγικη χωρις.....την υγεια μου!!! ολα τα αλλα ειναι υλικα αγαθα και πιστευω περιττα μπροστα στην υγεια. μονο αν τη χασουμε καταλαβαινουμε την αξια της δυστυχως...ειναι ανεκτιμητη!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες σχετικά με την οικογένεια, τους ανθρώπους που αγαπώ και τους φίλους. Αλλά αν δεν κάνω λάθος, η ερώτηση αφορά την τεχνολογία και γι'αυτό η δημοσκόπιση δεν περιλαμβάνει τα αυτονόητα.
Πιστεύω λοιπόν, πως η ζωή μου θα ήταν τραγική χωρίς το αυτοκίνητό μου λόγω του ότι πάσχω από ελαφράς μορφής αγοραφοβία και οι μετακινήσεις με ΜΜΜ για μένα είναι δυσβάστακτες.
Βέβαια, σκεπτόμενη την κίνηση που τρωω καθημερινά με το αυτοκίνητο, πάλι τραγική είναι η ζωή μου, αλλά λέμε τώρα.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,079 μηνύματα.
χωρίς τους λίγους αλλά καλούς μου φίλους. κ μεγάλη εξάρτηση με την μουσική!!!

η ζωη μου θα ηταν τραγικη χωρις.....την υγεια μου!!! ολα τα αλλα ειναι υλικα αγαθα και πιστευω περιττα μπροστα στην υγεια. μονο αν τη χασουμε καταλαβαινουμε την αξια της δυστυχως...ειναι ανεκτιμητη!!

Αλλά αν δεν κάνω λάθος, η ερώτηση αφορά την τεχνολογία και γι'αυτό η δημοσκόπιση δεν περιλαμβάνει τα αυτονόητα.
Exactlly...

Πιστεύω λοιπόν, πως η ζωή μου θα ήταν τραγική χωρίς το αυτοκίνητό μου λόγω του ότι πάσχω από ελαφράς μορφής αγοραφοβία και οι μετακινήσεις με ΜΜΜ για μένα είναι δυσβάστακτες.
Tell me about it:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Αν μιλάμε για τα προαναφερθέντα υλικά αγαθά, εγώ ψηφίζω το ίντερνετ.
Χωρίς τηλέοραση ζω ήδη, δεν μου χρειάζεται καθόλου, ενώ αντίθετα το ίντερνετ μου προσφέρει όλα τα υπόλοιπα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
το Internet....
όλα τα άλλα εκτός του αυτοκινήτου, μπορούν να αντικατασταθούν με το internet πανεύκολα...
η ενημέρωση πλέον γίνεται πολύ καλύτερα απ το δίκτυο παρά απ την τηλεόραση ή το ράδιο.. μουσική φυσικά και ακούς.. βλέπεις και ταινίες κι απ όλα!


όσο για το αυτοκίνητο... βολεύομαι και με ποδήλατο :P θα κάνω κι ωραίους γλουτούς :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
δεν θα μπορούσα να ζήσω ΜΌΝΗ.... Η ζωή χωρίς κάποιον άλλο δίπλα σου να σου συμπαραστέκεται είναι ανυπόφορη...
μην ξεχνάτε εξάλλου ότι ο ΆΝΘΡΩΠΟΣ ΕΊΝΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΚΌ ΩΝ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Ραδιόφωνο σίγουρα.
Τηλεόραση βλέπω σπανίως έως καθόλου.Αυτοκίνητο προσπαθώ να αποφεύγω να χρησιμοποιώ όσο γίνεται(μια εποχή συνειδητοποίησα τρομαγμένη πως είχα γίνει τόσο "τεμπέλα" που ακόμη και 500μ. τα έκανα με το αμάξι).Κινητό και ίντερνετ αν και τα χρησιμοποιώ αρκετά σίγουρα θα μπορούσα να ζήσω χωρίς αυτά(εξάλλου 18 και 24 χρόνια αντίστοιχα χωρίς αυτά μια χαρά ζούσα).
Δεν θα μπορούσα να φανταστώ την ζωή μου χωρίς να ακούω μουσική όποτε και όταν θέλω(στο ραδιόφωνο υποθέτω περιλαμβάνονται και τα υπόλοιπα μέσα αναπαραγωγής μουσικής), θα κατέληγα να σιγοτραγουδάω μόνη μου κι αυτό θα ήταν τραγικό για τους γύρω μου:/::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
..τους ανθρώπους που αγαπάω,τη μουσική και..το φαγητό..!! (όινκ,όινκ,όινκ..!:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maggie

Περιβόητο μέλος

Η Maggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 5,843 μηνύματα.
internet, μουσική και κινητό!!
Εξάρτηση και από τα 3 :redface::tongue:

Τώρα πάντως, διάλεξα internet 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TOTALLY

Νεοφερμένος

Η TOTALLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
...σκοπο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
τους δικούς μου ανθρώπους... :)
γι' αυτό και δεν αποχωρίζομαι ποτέ το κινητό μου, για να μπορώ να μιλάω μαζί τους ανά πάσα στιγμή! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Εξακολουθώ, όπως έγραψα και πιο πάνω, να θεωρώ το internet. :P




Σνιφ, είμαι εξαρτημένος. :( :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
εντάξει μπορεί κάποιοι να λέτε το ίντερνετ η το κινητό όπου κ εγώ μπορώ να πω αν ότι είμαι εξαρτημένη κάπως, αν όμως με ρωτούσαν αν μπορούσα να αφήσω αυτά τα δυο για την οικογένεια μου η για ανθρώπους που αγαπώ εννοείτε ότι θα τα άφηνα χωρίς δεύτερη σκέψη.
Ετσι δεν είναι ρε παιδιά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
εντάξει μπορεί κάποιοι να λέτε το ίντερνετ η το κινητό όπου κ εγώ μπορώ να πω αν ότι είμαι εξαρτημένη κάπως, αν όμως με ρωτούσαν αν μπορούσα να αφήσω αυτά τα δυο για την οικογένεια μου η για ανθρώπους που αγαπώ εννοείτε ότι θα τα άφηνα χωρίς δεύτερη σκέψη.
Ετσι δεν είναι ρε παιδιά?
Φυσικά. :)




Αλλά οκ, αυτά είναι τα ευκόλως εννοούμενα. :P :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
εντάξει μπορεί κάποιοι να λέτε το ίντερνετ η το κινητό όπου κ εγώ μπορώ να πω αν ότι είμαι εξαρτημένη κάπως, αν όμως με ρωτούσαν αν μπορούσα να αφήσω αυτά τα δυο για την οικογένεια μου η για ανθρώπους που αγαπώ εννοείτε ότι θα τα άφηνα χωρίς δεύτερη σκέψη.
Ετσι δεν είναι ρε παιδιά?
To Internet είναι μια παγκόσμια αμφίδρομη βιβλιοθήκη. Για εμένα είναι το παιδικό μου όνειρο. Να περπατάω κατά μηκών των εθνικών συνόρων και να κοιτάζω τριγύρω και να αισθάνομαι μόνος και αδύναμος μπροστά σε αυτή την απεραντοσύνη των εθνών ωστόσο μέσα μου να έχω την επιθυμία και την ικανότητα να ξεκινήσω ένα διάλογο, να ανταλλάξω ιδέες, να δημιουργήσω με όλους τους ανθρώπους του κόσμου.

Οι Γονείς μου με δίδαξαν ότι χωρίς παιδικό όνειρο είμαι ένα τίποτα, είμαι απλά ένας οργανισμός που διαφέρει από τον Άνθρωπο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giamen

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η γεωργια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
α) χωρις οικογενεια και φιλους
β) χωρις μουσικη

Απαραιτητα και τα 2!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Την υγεία μου και το μυαλό μου στη θέση του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Απορώ πως δεν έχει αναφέρει κανείς το σεξ... :whistle: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top