Πανελλήνιες 2015

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Efi1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Efi1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Διαβάσω με περιττή προσοχή την πορεία αυτού του νήματος! Και αυτό γιατί το θέμα δεύτερης φοράς πανελλήνιες με αφορά προσωπικώς. Ήτοι έδωσα κατά σειρά πέρσι και βγάζοντας 17 παρά κάτι χιλιάδες μόρια πέρασα στο Ιστορικό- Αρχαιολογικό του ΑΠΘ. Βέβαια η σχολή ποτέ δεν υπήρξε στις στοχεύσεις μου, ούτε σαν επιστημονική αντικείμενο και ύλη. Μετά από αυτό άρα εξαιτίας αυτού, έδωσα πάλι φέτος! Ο στόχος μου, ή μάλλον οι πρώτες ύλες που αναζητώ για την οικοδόμηση των θεμελίων ώστε να αγγίξω την επιδίωξή μου είναι η είσοδος μου στη Νομική Σχολή. Ωστόσο, δεν είμαι ευχαριστημένος από την επίδοση μου και από ότι φαίνεται ούτε κατά διάνοια δεν πλησιάζω στη πρώτη μου αξιολόγηση!
Αναζητώντας τα αίτια αυτού κατά πιθανότητα θα αντικρίσω ατομικές παθογένειες και βαρίδια που εξίσου τις δύο χρονιές με απομάκρυναν από το στόχο μου. Θαρρώ, δε φταίει ούτε η δυσκολία στα γραπτά ούτε η δική μου γνωστική αδυναμία ή εγγενής ανικανότητα να αντεπεξέλθω. Εγώ είμαι ένα ενδεχόμενο! Δεν ισχύει αυτό περί όλων! Υπάρχουν περιπτώσεις μαθητών, οι οποίοι μάχονται όχι έχοντας εσωτερικά ψυχικά ενορμήματα ή ατομικές φιλοδοξίες, αλλά καθώς λόγω προσωπικής ανωριμότητας έχουν ενστερνιστεί τις φιλοδοξίες ενός σαθρού κοινωνικού και εκπαιδευτικού συστήματος ή έχουν επηρεαστεί σαφώς από γονεϊκά ανομολόγητα.
Αποδεικνύεται, λοιπόν, ότι τα αίτια του φαινομένου, γενικότερα της εργασιακής επίδοσης, είναι βαθύτερα και συγχρόνως λεπτότερα, όπως οι ισορροπίες.Η αναζήτηση έτσι προτάσεων-λύσεων οφείλει καταρχήν να έχει πολύπλευρα αποτελέσματα και ειδικότερα να προϋποθέτει την ψυχική και νοητική ωριμότητα του εφήβου και τη συνδρομή του εκπαιδευτικού συστήματος προς αυτή τη κατεύθυνση. Έτσι, καλό είναι να αποφεύγονται εριστικές σκέψης της στιγμής ή απολυτότητες, τύπου ανάξιοι γονείς . Και το κλίμα δυσχεραίνουν της συζήτησης, δε προωθείται δηλαδή γόνιμος διάλογος, ενδέχεται να είναι προσβλητικά για κάποιον που τα διαβάζει και ακόμη είναι αναποτελεσματικά δηλαδή για εσωτερική κατανάλωση. Αυτά!
Fortunate omnibus!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕιρΚαγιαν.

Νεοφερμένος

Η ΕιρΚαγιαν. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
παιδια ειμαι 18 χρονων ...μολις τελειωσα πανελλαδικες .. και εχω γραψει 16.500-17.000 στο 3ο πεδιο και θελω βιολογικο σε οποιαδηποτε περιοχη .. υπαρχειι περιπτωση να περασω ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paul7100

Νεοφερμένος

Ο paul7100 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
παιδια ειμαι 18 χρονων ...μολις τελειωσα πανελλαδικες .. και εχω γραψει 16.500-17.000 στο 3ο πεδιο και θελω βιολογικο σε οποιαδηποτε περιοχη .. υπαρχειι περιπτωση να περασω ?


Πολύ πιθανό είναι να περάσεις κρήτη! σίγουρα θα πέσουν οι βάσει και με δεδομένο ότι πέρσι είχε 17.064 μόρια θα πέσει τουλάχιστον 200-300 μόρια! καλή επιτυχία όπου και να περάσεις εύχομαι!

Με 14000 περίπου περνάω πολυτεχνείο μηχανικών μεταλλείων μεταλουργών;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕιρΚαγιαν.

Νεοφερμένος

Η ΕιρΚαγιαν. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
ποια πολη θελεις ακριβως ? μακαρι .. εχω αγχωθει πολυ ... θελω να περασω βιολογια αλλα δεν εγραψα οσο καλα ηθελα και ;//
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paul7100

Νεοφερμένος

Ο paul7100 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
ποια πολη θελεις ακριβως ? μακαρι .. εχω αγχωθει πολυ ... θελω να περασω βιολογια αλλα δεν εγραψα οσο καλα ηθελα και ;//

Αθήνα! το βλέπω λίγο δύσκολο ....
μην αγχώνεσαι από τώρα περίμενε λίγο 22-26 ανακοινώνται οι βαθμολογίες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕιρΚαγιαν.

Νεοφερμένος

Η ΕιρΚαγιαν. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
ασε εχω φαει φρικη .. διαβαζα σαν ηλιθιο ολο το χρονο και τελικα δεν εγραψα αυτο π ηθελα ;///
κοιτα γενικα πιστευω πως τεχνολικη οι βασεις θα ειναι μετα 2013 και 2014 πιστευω γενικα πως θα ειναι καπου στ 14.500.14.600 η σχολη π λες ... τωρα δεν ειμαι ειδικη δεν μπορω να ξερω ακριβως .. δε θελω να σε απογοητευσω ή κατι τετοιο γιατι δεν γνωριζει κανεις πως θα διαμορφωθουν απλα πιστευω πως θα ειναι μεταξυ 2013-2014 γιατι τα μαθηματικα και η φυσικη ειχαν δυσκολιες αλλα απο οτι ακουσα τα υπολοιπα ηταν πιο ευκολα και εγραφες ... αυτο ..OLOR]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 856924

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

ΕιρΚαγιαν.

Νεοφερμένος

Η ΕιρΚαγιαν. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
κρητη θελω αλλα και παλι δυσκολο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paul7100

Νεοφερμένος

Ο paul7100 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
ασε εχω φαει φρικη .. διαβαζα σαν ηλιθιο ολο το χρονο και τελικα δεν εγραψα αυτο π ηθελα ;///
κοιτα γενικα πιστευω πως τεχνολικη οι βασεις θα ειναι μετα 2013 και 2014 πιστευω γενικα πως θα ειναι καπου στ 14.500.14.600 η σχολη π λες ... τωρα δεν ειμαι ειδικη δεν μπορω να ξερω ακριβως .. δε θελω να σε απογοητευσω ή κατι τετοιο γιατι δεν γνωριζει κανεις πως θα διαμορφωθουν απλα πιστευω πως θα ειναι μεταξυ 2013-2014 γιατι τα μαθηματικα και η φυσικη ειχαν δυσκολιες αλλα απο οτι ακουσα τα υπολοιπα ηταν πιο ευκολα και εγραφες ... αυτο ..OLOR]


χμ δεν πειράζει αν και κοίταξα τριτεκνίες 2013 13780 περίπου για αυτό έχω κάποιες ελπίδες για φέτος( είμαι τρίτεκνος αλλά δεν παίζει ρόλο πλέον) γι αυτό πιστεύω ότι οι τριτεκνοι-πολύτεκνοι δηλώνουν φέτος γενική σειρά και έτσι μιας και οι θέσεις θα είναι περίπου ίσες με του '13(λίγο λιγοτερες) αν προσθέσουμε θέσεις 2013 γενικής σειράς+τρίτεκνοι+πολύτεκνοι

πείτε γνώμες για το τμήμα αγροτικής οικονομίας και ανάπτυξης στο ΓΠΑ... δεν ξέρω πολλά για αυτό και το σκέφτομαι και για εκεί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kpap12

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kpap12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 144 μηνύματα.
χμ δεν πειράζει αν και κοίταξα τριτεκνίες 2013 13780 περίπου για αυτό έχω κάποιες ελπίδες για φέτος( είμαι τρίτεκνος αλλά δεν παίζει ρόλο πλέον) γι αυτό πιστεύω ότι οι τριτεκνοι-πολύτεκνοι δηλώνουν φέτος γενική σειρά και έτσι μιας και οι θέσεις θα είναι περίπου ίσες με του '13(λίγο λιγοτερες) αν προσθέσουμε θέσεις 2013 γενικής σειράς+τρίτεκνοι+πολύτεκνοι

πείτε γνώμες για το τμήμα αγροτικής οικονομίας και ανάπτυξης στο ΓΠΑ... δεν ξέρω πολλά για αυτό και το σκέφτομαι και για εκεί

Φίλε πλέον δεν υπάρχουν βάσεις τριτεκνων και πολυτέκνων μόνο δυνατότητα μεταγραφής
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paul7100

Νεοφερμένος

Ο paul7100 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Φίλε πλέον δεν υπάρχουν βάσεις τριτεκνων και πολυτέκνων μόνο δυνατότητα μεταγραφής

ναι το ξερω απλα λεω οτι αυτες οι θεσεις που υπηρχαν για τους τριτεκνους και τους πολυτεκνους θα προστεθουν στη γενικη σειρα και ετσι η γενικη σειρα των εισακτεων του 2015 θα ειναι περιπου ιση και κατα λίγο μικροτερη απο τη γενικη σειρα+τους τριτεκνους+τους πολυτεκνους των εισακτεων 2013 ... προσωπικη μου αποψη μπορει και να κανω λαθος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kpap12

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kpap12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 144 μηνύματα.
ναι το ξερω απλα λεω οτι αυτες οι θεσεις που υπηρχαν για τους τριτεκνους και τους πολυτεκνους θα προστεθουν στη γενικη σειρα και ετσι η γενικη σειρα των εισακτεων του 2015 θα ειναι περιπου ιση και κατα λίγο μικροτερη απο τη γενικη σειρα+τους τριτεκνους+τους πολυτεκνους των εισακτεων 2013 ... προσωπικη μου αποψη μπορει και να κανω λαθος

Σωστή σκέψη προσωπική μου άποψη έχεις πιθανότητες για μεταλλειολογους και αγροτική οικονομία είσαι 100% μέσα;) ξεκουρασου και μην αγχώνεσαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paul7100

Νεοφερμένος

Ο paul7100 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Σωστή σκέψη προσωπική μου άποψη έχεις πιθανότητες για μεταλλειολογους και αγροτική οικονομία είσαι 100% μέσα;) ξεκουρασου και μην αγχώνεσαι

μακαρι! παντως σε καμια περιπτωση δεν απογοητευομαι και οπως λες ξεκουραζομαι(αυτες οι ενδοσχολικες χασιμο χρονου ειναι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Και στις επαναληπτικές εξετάσεις έπεσε ο Κρητικός :P Όσοι "λιποθύμησαν", την πάτησαν :hehe:

(Βέβαια, ενίσταμαι για την αντιστοίχιση. Εμείς δεν είχαμε και είναι μονάδες "παρτε κόσμε" :'()
Πάντως, χαίρομαι που η αυλαία για το μάθημα της Λογοτεχνίας (καθώς δεν προβλέπεται στο νέο σύστημα) πέφτει με τον Κρητικό, τόσο στις κανονικές εξετάσεις, όσο και στις επαναληπτικές. Ο Κρητικός, κατά τη γνώμη μου, βρίσκεται στις πρώτες θέσεις των καλύτερων ποιημάτων της παγκόσμιας λογοτεχνίας. Ο Σολωμός είναι πράγματι εξαίρετος ποιητής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Παιδιά μια ασχετή ερώτηση.
Άκουσα ότι μηχανογραφικό έχουμε δικαιώμα να κάνουμε από 15 Ιουνίου μέχρι 7 Ιουλίου.
Ισχύουν οι ημερομηνίες η μπα δεν άκουσα καλά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
Παιδιά μια ασχετή ερώτηση.
Άκουσα ότι μηχανογραφικό έχουμε δικαιώμα να κάνουμε από 15 Ιουνίου μέχρι 7 Ιουλίου.
Ισχύουν οι ημερομηνίες η μπα δεν άκουσα καλά

Ισχύουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Άκουσα ότι μηχανογραφικό έχουμε δικαιώμα να κάνουμε από 15 Ιουνίου μέχρι 7 Ιουλίου.
Ισχύουν οι ημερομηνίες η μπα δεν άκουσα καλά
Καλά άκουσες. Και όπως γίνεται πάντα στο Elladistan, κάποια παράταση θα δώσουν στο τέλος.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stelios1997

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Stelios1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Κολυμβάρι (Χανιά). Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Κακώς.Το μηχανογραφικό έπρεπε να συμπληρώνεται όταν κάνουμε τη δήλωση για τις πανελλήνιες(κατά τη γνώμη μου).Το <<Θέλω την τάδε σχολή αλλά αν μου φτάνουν τα μόρια θα διαλέξω κάτι άλλο>> δεν το δέχομαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Καλά άκουσες. Και όπως γίνεται πάντα στο Elladistan, κάποια παράταση θα δώσουν στο τέλος.

Κοιτά εγώ αυτο με τις παρατάσεις που λες δε το ξερα (για μηχανογραφικο) εγω βεβααια θα τοκανω εντος χρονου και θα χω 1 χαρτι απο διπλα με τις σχολες (και θα δηλωσω την καθε μια με την σειρα που θελω ασχετα αν θα την ποιασω η οχι στο τελος)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kpap12

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kpap12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Να ρωτήσω όσοι ξαναδωσαν.. Πρέπει να βγάλουν καινούργιο κωδικό για το μηχανογραφικο ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top