Πανελλήνιες 2015

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

trelomogolo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο trelomogolo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 147 μηνύματα.
παιδια επειδη στην φυσικη ειμαι του ασχετου τι να διαβασω?
πειτε τπτ απο 8εωρια η αποδείξεις ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonis83

Νεοφερμένος

Ο antonis83 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Ρε παιδια ποσο πιστευετε οτι θα πεσουν οι βασεις?? Με ενδιαφερει το 1ο και το 3ο πεδιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
παιδια επειδη στην φυσικη ειμαι του ασχετου τι να διαβασω?
πειτε τπτ απο 8εωρια η αποδείξεις ..

Καταρχάς αποδείξεις έχουν να πέσουν χρόνια πολλά (και χλωμό είναι να πέσουν - Βάζουν ποιο δύσκολα Β πλέον!).

Από θεωρία διάβασε τα πάντα, δεν είναι όπως στα μαθηματικά όπου κάθε χρόνο βγαίνουν "sos αποδείξεις - ορισμοί".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

valantis21

Δραστήριο μέλος

Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 611 μηνύματα.
λετε να μπει κανα doppler? γιατι το εχω μαθει απ εξωω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgechri97

Νεοφερμένος

Ο georgechri97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
μακαρι να γραψουμε ενα 15αρι φυσικη και μετα αντε γεια!!!!!! εγω πιστευω φυσικη θα πεσει συμβολη θεμα γ και κανενα ντοπλερ β..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδιά, κάτι άσχετο αλλά η μεγάλη "σφαγή" στις πανελλήνιες, πότε ήταν; Το 2011; Και το 2012 θυμάμαι ότι έβαλαν δύσκολα... ίσως και το 2013 (για τους θετικοτεχνολογικούς απ' ότι θυμάμαι). Προσπαθώ να θυμηθώ αλλά δεν είμαι σίγουρη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Καταρχάς αποδείξεις έχουν να πέσουν χρόνια πολλά (και χλωμό είναι να πέσουν - Βάζουν ποιο δύσκολα Β πλέον!).
Μη λες τέτοια! Δεν πρέπει να έχει κάποιος καμιά εμπιστοσύνη στους φυσικούς. Κανένας τους δεν είναι εντελώς στα καλά του. Τους έχω ικανούς να βάλουν ακόμα και τον ορισμό του κέντρου μάζας. Εδώ, κάποτε έβαλαν και τη λεζάντα μια φωτογραφίας...

λετε να μπει κανα doppler? γιατι το εχω μαθει απ εξωω
Το να το "μάθεις απέξω" δεν λέει κάτι. Το έχεις κατανοήσει εντελώς; Μπορείς να κάνεις σωστά και τα σχήματα του βιβλίου; (Διαβήτης απαραίτητος).

.​
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

valantis21

Δραστήριο μέλος

Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 611 μηνύματα.
στο θεμα Α τα επιλογης ειναι δωρο..μαζι με το σ-λ δινουν δωρο 6/20
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
εδώ έβαλαν σ-λ στην έκθεση στις αποδείξεις στη φυσική θα κωλώσουν ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
στο θεμα Α τα επιλογης ειναι δωρο..μαζι με το σ-λ δινουν δωρο 6/20
Καλά μη το λες... Ξέρεις πόσοι χάνουν από αυτά; Είτε είναι αδιάβαστοι, ειτε από απροσεξία. Για παράδειγμα, εγω χάνω πάντα 1-2 στο σύνολο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

valantis21

Δραστήριο μέλος

Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 611 μηνύματα.
καλα σε μας πεφτει της αντιγραφης το καγκελο παντωςς :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sipty

Νεοφερμένος

Ο Sipty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 68 μηνύματα.
https://www.youtube.com/watch?v=fzBGuiv5Mp0 Για τους θεωρητικούς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anonyme

Δραστήριο μέλος

Η Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 645 μηνύματα.
Παιδιά, κάτι άσχετο αλλά η μεγάλη "σφαγή" στις πανελλήνιες, πότε ήταν; Το 2011; Και το 2012 θυμάμαι ότι έβαλαν δύσκολα... ίσως και το 2013 (για τους θετικοτεχνολογικούς απ' ότι θυμάμαι). Προσπαθώ να θυμηθώ αλλά δεν είμαι σίγουρη...

Νομίζω πως εννοείς το '11.
Βασικά σήμερα τα θέματα του '11 μπορεί να μην φαίνονται στα παιδιά που δίνουν τόσο δύσκολα, γιατί νομίζω από τότε κι ύστερα κάνουν πολύ πιο γερή προετοιμασία γιατί άλλαξαν σε νοοτροπία αρκετά (σε σύγκριση με αυτά των προηγούμενων χρόνων).

Όμως τότε είχε σημειωθεί τρελή πτώση στις βάσεις, άτομα που δεν περίμεναν να πιάσουν την πρώτη επιλογή ούτε για πλάκα τελικά έμπαιναν και μάλιστα με καλή σειρά. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 923421

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
!Έκτακτη εγγραφή για επείγον θέμα!
Πήγα στα δυο πρώτα μαθήματα πανελληνίων, αλλά για συγκεκριμένο λόγο(σοβαρότατο) δεν μπορώ να είμαι στα επόμενα τέσσερα, όποτε έκανα κάποια διαδικαστικά για Επαναληπτικές που δεν θα αναφέρω τώρα...
Απλώς ήθελα να ρωτήσω τι γίνεται με το απολυτήριο λυκείου αν δεν πάω ούτε στις Επαναληπτικές και ψάχνω για μια όσο γίνεται αναλυτική αλλά και σίγουρη (και παρακαλώ όσο το δυνατό πιο γρήγορη) απάντηση.
!ΒΟΗΘΕΙΑ! ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Σιγά ρε παιδιά. Θουκυδίδης έπεσε. Πού να έπεφτε και Πλάτωνας. :P Παρ' όλα αυτά, καλό το βιντεάκι. :Ρ

ΥΓ. Δε λέω ότι ήταν ΠΑΝΕΥΚΟΛΟ το άγνωστο, αλλά πιστεύω ότι έβγαινε.

Νομίζω πως εννοείς το '11.
Βασικά σήμερα τα θέματα του '11 μπορεί να μην φαίνονται στα παιδιά που δίνουν τόσο δύσκολα, γιατί νομίζω από τότε κι ύστερα κάνουν πολύ πιο γερή προετοιμασία γιατί άλλαξαν σε νοοτροπία αρκετά (σε σύγκριση με αυτά των προηγούμενων χρόνων).

Όμως τότε είχε σημειωθεί τρελή πτώση στις βάσεις, άτομα που δεν περίμεναν να πιάσουν την πρώτη επιλογή ούτε για πλάκα τελικά έμπαιναν και μάλιστα με καλή σειρά. :)

Σ' ευχαριστώ Anonyme! :flowers:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valous

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Άρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Μακεδονίας και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
στο θεμα Α τα επιλογης ειναι δωρο..μαζι με το σ-λ δινουν δωρο 6/20

Ναι, για αυτο το 35% ειναι κατω 5... Μην υποτιματε καμια μοναδα ρε παιδια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Πήγα στα δυο πρώτα μαθήματα πανελληνίων, αλλά για συγκεκριμένο λόγο(σοβαρότατο) δεν μπορώ να είμαι στα επόμενα τέσσερα, όποτε έκανα κάποια διαδικαστικά για Επαναληπτικές που δεν θα αναφέρω τώρα...
Απλώς ήθελα να ρωτήσω τι γίνεται με το απολυτήριο λυκείου αν δεν πάω ούτε στις Επαναληπτικές ...
Αν δεν πας στις επαναληπτικές, μηδενίζεσαι στα μαθήματα που έλειψες. Αν οι βαθμοί σου (μαζί με τα μηδενικά και τα ενδοσχολικά) βγάζουν τον απαραίτητο Γ.Μ.Ο. 9,5 , τότε παίρνεις κανονικά απολυτήριο. Διαφορετικά πας για τον Ιούνιο του επόμενου έτους, καθώς για τη Γ λυκείου δεν υπάρχει Σεπτέμβριος.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Σιγά ρε παιδιά. Θουκυδίδης έπεσε. Πού να έπεφτε και Πλάτωνας. :P Παρ' όλα αυτά, καλό το βιντεάκι. :Ρ

ΥΓ. Δε λέω ότι ήταν ΠΑΝΕΥΚΟΛΟ το άγνωστο, αλλά πιστεύω ότι έβγαινε.
Ο Πλάτωνας είναι μακράν ο χειρότερος :P
Γενικά από την "Αγία Τριάδα" (Θουκυδίδης, Πλάτωνας, Δημοσθένης), θεωρώ ευκολότερο τον Δημοσθένη, ακολουθεί ο Θουκυδίδης και δυσκολότερος ο Πλάτωνας. Ο Θουκυδίδης, όμως, είναι λατρεία, γιατί τα κείμενά του είναι ενδιαφέροντα. Ο Πλάτωνας είναι στον κόσμο του. Για να καταλάβεις τι θέλει να πει, πρέπει να μασάς φύλλα δάφνης και να έχεις μαντικές ιδιότητες:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ακάλυπτος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ακάλυπτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 240 μηνύματα.
Πάντως φαίνεται πως θα πέσουν οι βάσεις μετά από τέτοια σφαγή σε θεωρητική (συνολικά σε κάποια λιγότερο - κάποια περισσότερο) και μαθηματικά-βιολογία κατεύθυνσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Πάντως φαίνεται πως θα πέσουν οι βάσεις μετά από τέτοια σφαγή σε θεωρητική (συνολικά σε κάποια λιγότερο - κάποια περισσότερο) και μαθηματικά-βιολογία κατεύθυνσης.
σφαγη στη θεωρητικη; χαχαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top