Αισθάνεστε μοναξιά στο φοιτητικό σας σπίτι;

alexbz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο alexbz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Ο τιτλος δεν ταιριαζει πολυ αλλα δεν ηξερα τι ειναι ποιο κοντα σε αυτο που θελω να ρωτησω....υπαρχουν ορισμενοι ανθρωποι βλεπε εμενα που οταν μενουν πολλες ωρες σπιτι δεν αντεχουν οποτε βγαινουν συνεχεια....Αυτα τα ατομα οταν μεινουν μονα τους ως φοιτητες σιγουρα θα υπαρξουν καποιες ωρες μοναξιας....καποιος που νιωθει συχνα ετσι πως το διαχειριζεται;Ειναι μια καλη λυση η συγκατοικηση ωστε να μην υπαρχει τοσο μοναξια;περιγραψτε το οσοι θελετε απο την δικγ σας σκοπια και αναφερεται το χαρακτηρα σας σε τετοιες περιπτωσεις!πως γεμιζετε αυτο το κενο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Δεν έχω προσωπικά κάποιο τέτοιο κενό. Ίσα ίσα υπάρχουν στιγμές που αυτή η απόλυτη ησυχία (πέρα από το γειτονόπουλο που ουρλιάζει) είναι ανεκτίμητη.
Δεν θα το έλεγα μοναξιά, είναι πως το βλέπει ο καθένας βέβαια. Όταν είμαι μόνη σπίτι και δεν είναι περίοδος εξεταστικής, έχω πάντα μουσική (ραδιόφωνο κυρίως) είτε μαγειρεύω είτε χαζεύω στο νετ είτε bloggάρω είτε κάνω pedicure... manicure :P

Μάλλον γι αυτό τα αγόρια βαριέστε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexbz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο alexbz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Δεν έχω προσωπικά κάποιο τέτοιο κενό. Ίσα ίσα υπάρχουν στιγμές που αυτή η απόλυτη ησυχία (πέρα από το γειτονόπουλο που ουρλιάζει) είναι ανεκτίμητη.
Δεν θα το έλεγα μοναξιά, είναι πως το βλέπει ο καθένας βέβαια. Όταν είμαι μόνη σπίτι και δεν είναι περίοδος εξεταστικής, έχω πάντα μουσική (ραδιόφωνο κυρίως) είτε μαγειρεύω είτε χαζεύω στο νετ είτε bloggάρω είτε κάνω pedicure... manicure :P

Μάλλον γι αυτό τα αγόρια βαριέστε :P

χαχαχα λες ε?ε να ξεκινησουμε την περιποιηση...οντως ωρες ωρες ειναι ανεκτιμητη η ησυχια αλλα υπαρχουν αλλες που θες να πεις μια καλημερα...σε οποιονδηποτε :P αν περασω φετος μακαρι να εχω φιλικους γειτονες τουλαχιστον χΔ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
χαχαχα λες ε?ε να ξεκινησουμε την περιποιηση...οντως ωρες ωρες ειναι ανεκτιμητη η ησυχια αλλα υπαρχουν αλλες που θες να πεις μια καλημερα...σε οποιονδηποτε :P αν περασω φετος μακαρι να εχω φιλικους γειτονες τουλαχιστον χΔ

Μην το σκέφτεσαι και αγχώνεσαι! Αν έχεις σκοπό να πηγαίνεις στη σχολή σου, δε θα είναι και πολύς ο χρόνος που θα είσαι σπίτι. Σχεδόν καθημερινά πάω σχολή στις 11 και γυρνάω στις 5. Άντε να μαγειρέψεις κάτι να φας ή να πας για κανένα καφέ και φαί στη λέσχη. Γυρνάς σπίτι πτώμα, κάνεις μπάνιο βλέπεις λίγο tv ή χαζεύεις στο internet, πάει 1-2 ε και πέφτεις.

Αν έχεις αδέρφια δεν νομίζω να σου κακοφανεί η ησυχία αυτή :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickydask

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Κατα τη γνωμη μου λιγος χρονος μονος με τον εαυτο του, ποτε δεν εβλαψε κανενα. Ισα ισα που βρισκεις χομπυ, διαβαζεις και κανα βιβλιο ξερω γω. Ειναι και ενας απτους λογους αλλωστε που οι φοιτητες πεφτουν με τα μουτρα στις ταινιες (ε οσο να ναι ειναι και πιο ευκολοχωνευτες απο 500 σελιδες αναγνωση). Βεβαια εχει να κανει και με το χαρακτηρα του καθενος οπως ανεφερες και συ. Αν ειναι καποιος σουπερ αουτγκοινγκ δε τον χωραει ο τοπος με τιποτα. Θελει παρεα συνεχεια. Και ναι τοτε βρισκει κανεις συγκατοικο ή αραζει εξω τις περισσοτερες ωρες. Αλλα χαλαρωσε ολα αυτα τα βλεπει κανεις στην πορεια. Αυτο ειναι και το ολο θεμα των φοιτητικων χρονων. Οτι ανακαλυπτεις περισσοτερο τον εαυτο σου μπουυυυυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sal Paradise

Δραστήριο μέλος

Ο Sal Paradise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 626 μηνύματα.
Πώς νιώθετε στο φοιτητικό σας σπίτι;

καπως ετσι
μαζι με το πεντικιουρ-μανικιουρ που ειπε η δαλιδα!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexbz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο alexbz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Κατα τη γνωμη μου λιγος χρονος μονος με τον εαυτο του, ποτε δεν εβλαψε κανενα. Ισα ισα που βρισκεις χομπυ, διαβαζεις και κανα βιβλιο ξερω γω. Ειναι και ενας απτους λογους αλλωστε που οι φοιτητες πεφτουν με τα μουτρα στις ταινιες (ε οσο να ναι ειναι και πιο ευκολοχωνευτες απο 500 σελιδες αναγνωση). Βεβαια εχει να κανει και με το χαρακτηρα του καθενος οπως ανεφερες και συ. Αν ειναι καποιος σουπερ αουτγκοινγκ δε τον χωραει ο τοπος με τιποτα. Θελει παρεα συνεχεια. Και ναι τοτε βρισκει κανεις συγκατοικο ή αραζει εξω τις περισσοτερες ωρες. Αλλα χαλαρωσε ολα αυτα τα βλεπει κανεις στην πορεια. Αυτο ειναι και το ολο θεμα των φοιτητικων χρονων. Οτι ανακαλυπτεις περισσοτερο τον εαυτο σου μπουυυυυ

ειμαι ανθρωπος που αν μια μερα δεμ βγει απο το σπιτι αρρωσταινει χαχαχα δεν αντεχω ας πουμε νιωθω εγκλωβισμενος!

Μην το σκέφτεσαι και αγχώνεσαι! Αν έχεις σκοπό να πηγαίνεις στη σχολή σου, δε θα είναι και πολύς ο χρόνος που θα είσαι σπίτι. Σχεδόν καθημερινά πάω σχολή στις 11 και γυρνάω στις 5. Άντε να μαγειρέψεις κάτι να φας ή να πας για κανένα καφέ και φαί στη λέσχη. Γυρνάς σπίτι πτώμα, κάνεις μπάνιο βλέπεις λίγο tv ή χαζεύεις στο internet, πάει 1-2 ε και πέφτεις.

Αν έχεις αδέρφια δεν νομίζω να σου κακοφανεί η ησυχία αυτή :P

αν ειναι ετσι καλα μου φενεται :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
ειμαι ανθρωπος που αν μια μερα δεμ βγει απο το σπιτι αρρωσταινει χαχαχα δεν αντεχω ας πουμε νιωθω εγκλωβισμενος!

αν ειναι ετσι καλα μου φενεται :)

Κοίτα είναι μια μεγάλη αλλαγή γενικά η μετακόμιση. Και αν έχεις και το σπίτι διακοσμημένο ωραία, εννοώ να έχεις ένα χώρο που να είναι ευχάριστος για τα δικά σου δεδομένα, τότε δεν νομίζω να νιώθεις τόσο εγκλωβισμένος.


καπως ετσι
μαζι με το πεντικιουρ-μανικιουρ που ειπε η δαλιδα!:redface:

Ακριβώς έτσι και εγώ. Πρέπει να ακούγομαι μέχρι τη λεωφόρο καβάλας ειδικά όταν κάνω μπάνιο με τέρμα τη μουσική και ανοιχτά παράθυρα :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Μοναξιά? Έχω βρει την ησυχία μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexbz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο alexbz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Κοίτα είναι μια μεγάλη αλλαγή γενικά η μετακόμιση. Και αν έχεις και το σπίτι διακοσμημένο ωραία, εννοώ να έχεις ένα χώρο που να είναι ευχάριστος για τα δικά σου δεδομένα, τότε δεν νομίζω να νιώθεις τόσο εγκλωβισμένος.

αν σκεφτεις οτι εβλεπα greys anatomy 9 sessions 20+ επεισοδια η καθεμια με διαρκεια 45 + λεπτα εεε 4-5 σειρες να αρχισω βγηκαν οι ωρες στα 4 χρονια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sal Paradise

Δραστήριο μέλος

Ο Sal Paradise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 626 μηνύματα.
Ακριβώς έτσι και εγώ. Πρέπει να ακούγομαι μέχρι τη λεωφόρο καβάλας ειδικά όταν κάνω μπάνιο με τέρμα τη μουσική και ανοιχτά παράθυρα :hehe:

Ειδικα τωρα με τις ζεστες,ο ηχος ταξιδευει πιο γρηγορα και ειναι οξυτερος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
μοναξιά δεν έχω νιώσει μέχρι στιγμής πάντως,υπάρχουν πολλά πράγματα που μπορείς να κάνεις ακόμα και μέσα στο σπίτι..γράφτηκαν ήδη μερικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
Α, εμενα μου αρεσει παρα πολυ που μενω μονος :D περιμενα αυτη τη στιγμη απο το γυμνασιο που λεει ο λογος :P Βαριεμαι, βεβαια που και που, αλλα ενταξει τι να κανουμε? Οταν θα βαριεσαι πολυ απλα πηγαινε μια βολτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexbz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο alexbz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 147 μηνύματα.
ευχαριστω πολυ ολους για τις απαντησεις σας :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mister No0ne

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Mister No0ne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 385 μηνύματα.
καλα μωρε αλλα νταξει, τωρα που τελειωσε το πρωτο ετος προσωπικα μου φανηκαν φουσκα αυτα που λενε ολοι οτι θα πας φοιτητης και θα κανεις το ενα θα κανει το αλλο..... εγω νιωθω κουρασμενος και δεν κανω τιποτα σπουδαιο, οτι εκανα μεχρι περσι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
καλα μωρε αλλα νταξει, τωρα που τελειωσε το πρωτο ετος προσωπικα μου φανηκαν φουσκα αυτα που λενε ολοι οτι θα πας φοιτητης και θα κανεις το ενα θα κανει το αλλο..... εγω νιωθω κουρασμενος και δεν κανω τιποτα σπουδαιο, οτι εκανα μεχρι περσι

Άσε είχα μία τεράστια λίστα με όλα αυτά που σκόπευα να κάνω. Τελικά ένας χρόνος πέρασε σχεδόν και πάλι δεν έχω κάνει ούτε τα μισά. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Ποιο σπίτι? Γιατί, παίζει χρόνος να το βλέπεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Ποιο σπίτι? Γιατί, παίζει χρόνος να το βλέπεις?
φέτος η αλήθεια είναι πως εγώ δεν το βλέπω αρκετές ώρες, σίγουρα όχι όσες πέρυσι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Narcissa

Νεοφερμένος

Η Narcissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλίας (Λάρισα) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
καλα μωρε αλλα νταξει, τωρα που τελειωσε το πρωτο ετος προσωπικα μου φανηκαν φουσκα αυτα που λενε ολοι οτι θα πας φοιτητης και θα κανεις το ενα θα κανει το αλλο..... εγω νιωθω κουρασμενος και δεν κανω τιποτα σπουδαιο, οτι εκανα μεχρι περσι

Και εγω το ιδιο.. μαλλον φταιει η σχολη μας :P και οτι ειναι αρχη ακομα. μας περιμενουν αλλα 5 φοιτητικα χρονια :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,792 μηνύματα.
Noμίζω ότι όποιος λέει ...περί φοιτητικής μοναξιάς ψεύδεται. :P Παίδες δεν γίνεται να είσαι φοιτητής και να είσαι μόνος. Μάλλον εννοείτε τη μοναξιά κάποιων στιγμών που προσωπικά την ονομάζω ηρεμία, και η οποία επιβάλλεται. Ο χαβαλές στις μέρες είναι ένα προπύργιο για να μην πέσουμε σε μαζική κατάθλιψη..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top