Ποια ήταν η τελευταία ταινία που παρακολουθήσατε;

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
για πες τώρα, τι ενστάσεις έχεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

truffinho

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος (όνομα και πράμα) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 1,416 μηνύματα.
Fight Club για 68η φορά. Υπάρχουν δύο κατηγορίες ανθρωπων σε αυτόν τον κόσμο: Αυτοί που τους αρέσει το Fight Club και οι ξενέρωτοι που λεει και ο Αλκης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
προχθες ειδα το τηλε-φονικος θαλαμος αν κ αν το σκεφτω ηταν πολυ φτηνη παραγωγη σε κρατουσε συνεχεια στην πριζα

κ χθες ειδα τον Αλεξανδρο απο την μια εκνευριζομουν απο την αλλη ηταν ενδιαφερον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Είδα το Deja Vu. Δεν μου πολυάρεσε. Απλοϊκή η πλοκή, πολλές τρύπες στο σενάριο και εντελώς αναμενόμενες όλες οι σκηνές. Απλά πέρασα 2 ώρες μπροστά από τον υπολογιστή... :/:

5/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Πέρνάω μια εβδομάδα ταινιών εποχής. Aπό αυτές μέχρι τώρα ξεχώρισα:

Tο 'Κορίτσι με το μαργαριταρένιο σκουλαρίκι' (2003). Πολύ όμορφη ταινία, αληθινό έργο τέχνης. Ειδικά αν κάποιος λατρεύει τη ζωγραφική. Και η ερμηνεία του Colin Firth σε έπειθε, καθόλου επιφανειακή. Το προτείνω σε φιλότεχνους και μη.
Tο 'Περηφάνια και Προκατάληψη' (2005). Μόνο τη μουσική και την φωτογραφία να μετρήσεις η ταινία είναι άνω του μέσου όρου. Βάζοντας και τις υπέροχες ερμηνείες των δύο πρωταγωνιστών και μια έξυπνη συγγραφέα για δημιουργό πρόκειται για μια ταινία που αξίζει να δει κανείς. Ειδικά αν έχει ρομαντική ψυχή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Είδα το Deja Vu. Δεν μου πολυάρεσε. Απλοϊκή η πλοκή, πολλές τρύπες στο σενάριο και εντελώς αναμενόμενες όλες οι σκηνές. Απλά πέρασα 2 ώρες μπροστά από τον υπολογιστή... :/:

5/10
Δεν λέω ότι ήταν και πολυσύνθετο το σενάριο, αλλά όχι και απλοϊκό, οι περισσότεροι μπορώ να υποθέσω ότι ή δεν καταλάβανε σωστά, ή τους ξεφύγανε κομμάτια. Για κάποιον που έχει δει πολλές ταινίες και στροφάρει το μυαλό του, ναι ήταν αναμενόμενο. Σε βρίσκω λίγο αυστηρό...:)

Δεν νομίζω να είχες υποθέσει απο την αρχή ότι ήταν δικά του τα αίματα και οι γάζες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
https://www.imdb.com/title/tt0421082/

Ταινιαρα.. Εκπληκτικη φωτογραφια, φοβερη ατμοσφαιρα, και η ιστορια....

Joy Division rule!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Δεν νομίζω να είχες υποθέσει απο την αρχή ότι ήταν δικά του τα αίματα και οι γάζες...

όχι, αλλά υποπτεύθηκα ότι έκανε αυτή την μεταφορά στον χρόνο κ προσπάθησε να βοηθήσει την κοπέλα πηγαίνοντας στο σπίτι της από τη στιγμή που ο συνάδελφός του τον πήρε τηλέφωνο κ του είπε ότι υπάρχουν τα αποτυπώματά του παντού...

καλά... ίσως είμαι λίγο αυστηρός με το 5. Ίσως το κάνω 6 στο IMDB :P. Btw, για εμένα το 5 = ούτε ζέστη, ούτε κρύο. Είναι η "βάση" για την βαθμολόγησή μου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Είδα τους Simpsons
https://www.imdb.com/title/tt0462538/

εντάξει ήταν το αναμενόμενο σενάριο με ήρωα τον τρομερό πατέρα του Μπαρτ (τον Χόμερ) τον οποίο στην αρχή όλοι τον αντιπαθούν κ στο τέλος γίνεται ήρωας (ΛΟΛ)
Είχε γέλιο πάντως...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
A Night at the Opera [8/10]

από τους MARX BROTHERS :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
disturbia, αρκετα καλο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fairytale

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fairytale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος. Έχει γράψει 881 μηνύματα.
Just like heaven.
Ανάλαφρη, ευχάριστη και με κούκλο πρωταγωνιστή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
1408 (2007)
Δεν θεωρώ ότι έχασα την ώρα μου, ομολογουμένως με είχε και στην τσίτα σε κάποια σημεία. Προτείνω να μην το δείτε μόνοι στο σπίτι... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Sickohttps://www.imdb.com/title/tt0386032/
Τρομερη...μεγαλες αληθειες απον Μichael Moore για το Ασφαλιστικο και Ιατρικο συστημα καθως και τις φαρμακοβιομηχανιες στην Αμερικη και σε συγκριση με αντιστοιχα αλλων χωρων.
Ακομα μια εκπληκτικη δουλεια απο τον Moore.
Respect.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Τον "Ρατατούη". Πολύ ωραίο, ξεκαρδιστικό. Πάντα διασκεδάζω με κινούμενα σχέδια.:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Τον "Ρατατούη". Πολύ ωραίο, ξεκαρδιστικό. Πάντα διασκεδάζω με κινούμενα σχέδια.:hehe:

δεν το πιστεύω! Κ εγώ αυτό είδα σήμερα κ γι' αυτό θα έγραφα... :D Ευχάριστη παιδική ταινιούλα, δεν μπορώ να πω. Έχω δει κ καλύτερες βέβαια, αλλά εντάξει... είπα να μην είμαι πολύ αυστηρός σήμερα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Τον "Ρατατούη". Πολύ ωραίο, ξεκαρδιστικό. Πάντα διασκεδάζω με κινούμενα σχέδια.:hehe:
Αυτό που μου αρέσει στην Pixar είναι ότι δεν χρειάζεται να είσαι παιδί να απολαύσεις μια ταινία της :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Αυτό που μου αρέσει στην Pixar είναι ότι δεν χρειάζεται να είσαι παιδί να απολαύσεις μια ταινία της :)

Aκριβως.Και μονο η δουλεια που γινεται στο animation στα γραφικα κτλ κτλ, σε κανει να το απολαμβανεις.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Virtuosofriend

Νεοφερμένος

Ο Virtuosofriend αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Tatoo artist. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Εγώ είδα τις Υποψίες

Πολύ ωραία ταινία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
δεν το πιστεύω! Κ εγώ αυτό είδα σήμερα κ γι' αυτό θα έγραφα... :D Ευχάριστη παιδική ταινιούλα, δεν μπορώ να πω. Έχω δει κ καλύτερες βέβαια, αλλά εντάξει... είπα να μην είμαι πολύ αυστηρός σήμερα :P

Αυτό που μου αρέσει στην Pixar είναι ότι δεν χρειάζεται να είσαι παιδί να απολαύσεις μια ταινία της :)

Aκριβως.Και μονο η δουλεια που γινεται στο animation στα γραφικα κτλ κτλ, σε κανει να το απολαμβανεις.;)

Μου αρέσει που πολλοί στο steki συμφωνούμε γι'αυτές τις ταινίες!:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top