Απαγόρευση καπνίσματος ή άτμισμα σε δημόσιους χώρους

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Άρα να μην κάνουμε τίποτα. Μια χαρά.


Καλό μου παιδί...
Δε με ενοχλεί. Μου κάνει κακό.

Δες και όοοοολα τα άλλα που έχουμε πει, κι εγώ και ο jrot6 κλπ κλπ, περί ΥΓΕΙΑΣ, κι ελπίζω κάποια στιγμή να καταλάβεις τι λέμε.

Δεν είναι το κράτος κι οι μη καπνίζοντες κακιασμένοι, που θέλουν να περιορίσουν τους καπνιστές γιατί ενοχλούνται.

Φιλικά.

και οι βαφες μαλλιων, νυχιων κανουν κακο. το ιδιο και το αλκοολ. το ιδιο και τα εντομοκτονα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Μα, δεν το συζητάμε: μακάρι να μπορούσε να λειτουργήσει η μέση λύση.
Αλλά με βάση τη λογική της αρπαχτής, που έχουν πολλοί μαγαζάτορες, κανένα ενδιάμεσο μέτρο δε θα εφαρμοστεί σε βαθμό που όντως να προστατεύει τη δημόσια υγεία. Και ακούγομαι απόλυτη, αλλά μετά από δέκα χρόνια αποτυχημένων μέτρων, πώς να πειστώ ότι θα λειτουργήσει; Βλέποντας ότι η θέση του καπνίσματος στην καθημερινότητά μας και στη διασκέδασή μας μπορεί ν'αλλάξει, χωρίς να κάνει κάποιον πιο δυστυχισμένο, γιατί να μην το αποζητήσω;

λογικη της αρπαχτης που εχουν οι μαγαζατορες; δεν νομιζω!

οσο για το δευτερο μερος της απαντησης σου, θεωρω οτι προσπαθεις να επιβαλλεις την δικια σου πεποιθηση, σε ΟΛΟΥΣ.

η δημοσια υγεια δεν απειλειται παντως απο το καπνισμα σε τετοιο βαθμο, απο οσο απειλειται απο τα αποτελεσματα της κρισης και της ιδιας της καθημερινοτητας μας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Μα τι συγκρίνουμε τώρα; Η βαφή μαλλιών και νυχιών, το αλκοόλ και τα εντομοκτόνα επηρεάζουν μόνο αυτόν που τα χρησιμοποιεί και είναι εύκολο να τα αποφύγεις αν το επιθυμείς. Το παθητικό κάπνισμα και να θες να το αποφύγεις στην Ελλάδα είναι αδύνατο - εκτός αν πηγαίνεις μόνο σινεμά και πουθενά αλλού ποτέ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Μα τι συγκρίνουμε τώρα;
τιποτα..
Φιλιον τερας,,
καπνιζεις?

θελω να μιλησω με καποιον μη εθισμενο-καπνιστη που να ειναι κατα του μετρου και να λεει διαφορα παρομοια περι ελευθεριας..
αυτο θα ηταν ενδιαφερον..

αλλα ποσο σοβαρα να παρω αποψεις περι τσιγαρου απο εθισμενους σε αυτο ανθρωπους?:worry:


σαν να ρωτας εναν ναρκομανη ,τι γνωμη εχει για την πρεζα του..

πολυ σπανια θα μιλησει αντικειμενικα..οταν το κορμι του και ο εγκεφαλος του ζηταει απεγνωσμενα νικοτινη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
λογικη της αρπαχτης που εχουν οι μαγαζατορες; δεν νομιζω!

οσο για το δευτερο μερος της απαντησης σου, θεωρω οτι προσπαθεις να επιβαλλεις την δικια σου πεποιθηση, σε ΟΛΟΥΣ.

η δημοσια υγεια δεν απειλειται παντως απο το καπνισμα σε τετοιο βαθμο, απο οσο απειλειται απο τα αποτελεσματα της κρισης και της ιδιας της καθημερινοτητας μας!

Έτερον, meet εκάτερον.


Χρησιμοποιείς εντομοκτόνο κάθε μέρα; Σε χώρους διασκέδασης; Όχι. Άλλωστε έχουν γίνει αλλαγές κι απαγορέυσεις συστατικών των εντομοκτόνων.
Οδηγάς αφού έχεις πιει; (Ελπίζω) όχι.


(Αν επιμένω, είναι γιατί έχω την αίσθηση ότι δεν ακούγονται κάποια βασικά ζητήματα εδώ και κάνουμε κύκλους.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Μα τι συγκρίνουμε τώρα; Η βαφή μαλλιών και νυχιών, το αλκοόλ και τα εντομοκτόνα επηρεάζουν μόνο αυτόν που τα χρησιμοποιεί και είναι εύκολο να τα αποφύγεις αν το επιθυμείς. Το παθητικό κάπνισμα και να θες να το αποφύγεις στην Ελλάδα είναι αδύνατο - εκτός αν πηγαίνεις μόνο σινεμά και πουθενά αλλού ποτέ!

σκεψου το λιγο, το αλκοολ επηρεαζει μονο αυτον που το χρησιμοποιει; τα εντομοκτονα το ιδιο; δεν νομιζω.

ακομα και πιο παλια ορισμενα μαγαζια ειχαν χωρο μη καπνιστων. ναι επηρεαζει υπερβολικα πολυ, το ζω καθε φορα που βγαινω βολτα. δεν με βρισκει συμφωνο η απαγορευση, παρ ολα αυτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Έτερον, meet εκάτερον.
τι εννοεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
τιποτα..
Φιλιον τερας,,
καπνιζεις?

θελω να μιλησω με καποιον μη εθισμενο-καπνιστη που να ειναι κατα του μετρου και να λεει διαφορα παρομοια περι ελευθεριας..
αυτο θα ηταν ενδιαφερον..

αλλα ποσο σοβαρα να παρω αποψεις περι τσιγαρου απο εθισμενους σε αυτο ανθρωπους?:worry:


σαν να ρωτας εναν ναρκομανη ,τι γνωμη εχει για την πρεζα του..

πολυ σπανια θα μιλησει αντικειμενικα..οταν το κορμι του και ο εγκεφαλος του ζηταει απεγνωσμενα νικοτινη..

δεν εχω καπνισει ποτε στη ζωη μου, ουτε ναργιλε, ουτε μαριχουανα, ουτε ταμπακο.

για την ακριβεια ο καπνος μου βρωμαει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
τι εννοεις;

Εννοώ, όπως έχω ξαναπεί πιο κάτω (και να γιατί επαναλαμβάνομαι και μοιάζω κακιά) ότι το αντίστοιχο της απαγόρευσης καπνίσματος σε δημόσιους χώρους, ως προς το ποτό, είναι να μην οδηγείς αφού έχεις πιει. Και του εντομοκτόνου, τα στάνταρ ασφαλείας και η ανανέωση των συνταγών/ απαγόρευση ουσιών.... γιατί ο γνώμονας είναι η δημόσια υγεία.

Άρα ας μη μπλέκουμε ανόμοια πράγματα, με τη λογική "ε, αν απαγορευτεί το κάπνισμα, ας απαγορευτούν όλα".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
ότι το αντίστοιχο της απαγόρευσης καπνίσματος σε δημόσιους χώρους
νομιζω οτι το αντιστοιχο ειναι ο περιορισμος του καπνισματος σε καποιους συγκεκριμενους χωρους, στους οποιος ο θαμωνας θα παει με δικια του ευθυνη.

δεν ξερω αν συμφωνω με οσα λες. δεν συμφωνω με τη λογικη του "φροντιζουμε για εσας, αλλα σκασιλα μας τι πιστευετε" και πραγματικα οι επιπτωσεις ενος μεθυσμενου οδιγου ειναι πολυ πιο καταστροφικες απο τις επιπτωσεις του παθητικου(ή ενεργητικου καπνισματος), για αυτο ακριβως το λογο δεν συμφωνω με την απαγορευση του χασισιου (που δεν "ναρκωνει" ακριβως, εκτος και αν καπνισεις 3 τσιγαρα-ή λιγότερα-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Μα, δεν το συζητάμε: μακάρι να μπορούσε να λειτουργήσει η μέση λύση.
Αλλά με βάση τη λογική της αρπαχτής, που έχουν πολλοί μαγαζάτορες, κανένα ενδιάμεσο μέτρο δε θα εφαρμοστεί σε βαθμό που όντως να προστατεύει τη δημόσια υγεία. Και ακούγομαι απόλυτη, αλλά μετά από δέκα χρόνια αποτυχημένων μέτρων, πώς να πειστώ ότι θα λειτουργήσει; Βλέποντας ότι η θέση του καπνίσματος στην καθημερινότητά μας και στη διασκέδασή μας μπορεί ν'αλλάξει, χωρίς να κάνει κάποιον πιο δυστυχισμένο, γιατί να μην το αποζητήσω;

Πού είδες το "σκασίλα μας"; :worry:

Ξέρω ότι ακούγομαι αυστηρή, άλλωστε ένα αγαπημένο μέλος εδώ μέσα άλλαξε θέση για να φύγει από δίπλα μου, όταν γνωριστήκαμε, για να καπνίσει χωρίς να... ξυπνήσει το Γίδι (;) ), αλλά εξήγησα και πιο κάτω γιατί επιμένω.
Πέρα από τις προσωπικές μου εμπειρίες, όπως στο πανεπιστήμιο, βλέπω ότι δεν έχει γίνει αντιληπτό τι θέλουμε να πούμε, οι υπερασπιστές του μέτρου.
(μη με ρωτήσεις τι, το έχω γράψει σε διάφορες παραλλαγές σε αυτό το θέμα :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
δεν εχω καπνισει ποτε στη ζωη μου, ουτε ναργιλε, ουτε μαριχουανα, ουτε ταμπακο.

για την ακριβεια ο καπνος μου βρωμαει
μπραβο..:)
συμφωνεις πιστευω με τη βλαπτικοτητα του ναρκωτικου που λεγεται τσιγαρο..

καλα και τι πιστευεις δηλαδη ?:hmm:

οτι θα ηταν καλυτερα να υπηρχαν και χωροι καπνιστων κλπ?
ιδανικα και εγω αυτο ελεγα στην αρχη..αλλα στην πραξη δεν απεδωσε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
ναρκωτικου
δεδομενου του γεγονοτος οτι το τσιγαρο δεν ναρκωνει, δεν μπορεις να το χαρακτηρισεις ως ναρκωτικο.
ελα μωρε, στην πραξη δεν απεδωσε, για ποσο καιρο θα αποδωσει και το νεο μετρο θα δειξει, επισης.

θεωρω οτι ειναι παραβιαση της προσωπικης ελευθεριας αυτο το συγκεκριμενο, οπως επισης θεωρω οτι και οι καπνιστες παραβιαζουν την προσωπικη ελευθερια ενος μη καπνιστη, αν ανοιξουν βεβαια τσιγαρο μπροστα στο προσωπο του αλλου. Ομως, δεν πιστευω οτι ο τροπος για να αντιμετωπισεις το ενα ζητουμενο, ειναι να προκαλεσεις ενα ζητουμενο σε ενα πολυ μεγαλο κομματι του πληθυσμου. επισης, δεν πιστευω οτι το τσιγαρο στους δημοσιους χωρους προκαλει τοσο μεγαλα προβληματα στη δημοσια υγεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Πού είδες το "σκασίλα μας"; :worry:

Ξέρω ότι ακούγομαι αυστηρή, άλλωστε ένα αγαπημένο μέλος εδώ μέσα άλλαξε θέση για να φύγει από δίπλα μου, όταν γνωριστήκαμε, για να καπνίσει χωρίς να... ξυπνήσει το Γίδι (;) ), αλλά εξήγησα και πιο κάτω γιατί επιμένω.
Πέρα από τις προσωπικές μου εμπειρίες, όπως στο πανεπιστήμιο, βλέπω ότι δεν έχει γίνει αντιληπτό τι θέλουμε να πούμε, οι υπερασπιστές του μέτρου.
(μη με ρωτήσεις τι, το έχω γράψει σε διάφορες παραλλαγές σε αυτό το θέμα :P )
καλα και εσυ, απο το "δεν ξερω αν συμφωνω με οσα λες, αλλα σιγουρα δεν συμφωνω με το "θα αποφασισουμε εσεις για σας..." πιστεψες οτι εισαι το μοναδικο ατομο στον κοσμο που θα εχει αποψη και επομενως οσα ειπα ηταν στοχευμενα στα λογια σου; :eek:

γνωριζω τι γινεται σοτ πανεπιστημιο, και μπορω να πω οτι οι μοναδικες αλλα συχνες φασεις που πραγματικα με πειραζει ειναι στις συνελευσεις. αυτο δειχνει ομως ελλειψη σεβασμου. ο σεβασμος δεν αποκταται με προστιμα των 50 ευρω αλλα με αλλους τροπους. θα κανω μια αναλογια, και αυτη ειναι η ομαδα Διας που εχουν κατακλησει τους δρομους μας. θεωρω οτι αυτη η αντιμετωπιση απο πλευρας συστηματος, δεν βελτιωνει αλλα κρυβει το προβλημα! το καταπιεζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
δεδομενου του γεγονοτος οτι το τσιγαρο δεν ναρκωνει, δεν μπορεις να το χαρακτηρισεις ως ναρκωτικο.

και το εκσταση επισης..
αλλα ναρκωτικο ειναι..

το τσιγαρο ειναι η ελαφρυτερη πρεζα..επισημως ετσι απλα..
απλα ως ελαφρυτρο ειναι νομιμο..

αλλα μη γελιομαστε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Lorien, δεν έκανα ορθογραφικό λάθος μην ανησυχείς... :D
Ειπα οτι εκανες ; :confused:

Μου αρέσει τόσο πολύ αυτή η σαδιστική ευχαρίστηση των μη καπνιστών στο μέτρο αυτό. Εδώ που ήσουν ήμουνα κι εδώ που είμαι θά 'ρθεις. Κοινώς κάτι θα βγει αύριο μεθαύριο και για σας που τώρα κοροϊδεύετε.
Ειναι τοση η εξαρτηση που βαφτιζουμε το δικαιωμα σε καθαρο αερα, ως σαδιστική τακτικη ; :/: Τι να βγει μεθαυριο για "εμας" ;

Αυτό που θα έχει τον καλύτερο εξαερισμό ή που διατίθεται να πληρώσει για καλό εξαερισμό. Σιγά το πρόβλημα.
Και οποιος δε μπορει, να το κλεισει ; Τοτε δε θα σας πιασει η καρδια σας που θα κλεισουν μαγαζια ; :/:

Δεν μπορείς να πεις στα μούτρα του άλλου :''κάτσε σπίτι σου αν θες να καπνίσεις και ξαναβγές όταν το κόψεις ή όταν είσαι διατεθιμένος για κάποιες ώρες να μην το ανάψεις''. Ενά σώρο πράγματα μας πειράζουν, μακάρι να μπορούσαν όλοι να μην καπνίζουν, ή να μην παίρνουν ναρκωτικά ή να μην πείθουν και άλλους να ακολουθήσουν τις ίδιες συνήθειες. Μακάρι να μην μεταδίδονταν ασθένειες. Αλλά τι να κάνουμε;
Αντιθετως. Μπορεις να το πεις. Εχουμε ξεχασει και τι ειναι πιο πολυτιμο μου φαινεται. Ακομα και συνταγματικά. Εαν το vice καποιου, δεν επηρεαζει αμεσα τους αλλους, πρεπει να περιοριστει.

εκεί που θα έπινα ένα ποτό και θα έκανα 10 τσιγάρα τώρα θα πιώ δύο ποτά και θα κάνω 5 τσιγάρα.
Φαντασου οτι αλλοι καπνιστες λενε οτι θα πινουν λιγοτερο, επειδη τα εχουν συνδυασει. Θα χε ενδιαφερον αν τελικα θα γινει αυτο, οπως και το πόσοι το εχουν τοσο αρρηκτα συνδεδεμενο με το ποτο.

παιδια,,αν καποιος,,καπνιζει σε χωρο που απαγορευεται,,και δεν σβηνει το τσιγαρο..
πηγαινετε πλαι του και αρχιστε τις κλανιες και τα ρεψιματα...και οποιος αντεξει..:P
Εξτρεμιστης τρομοκρατης εισαι ;

δεν ξερω αν συμφωνω με οσα λες. δεν συμφωνω με τη λογικη του "φροντιζουμε για εσας, αλλα σκασιλα μας τι πιστευετε" και πραγματικα οι επιπτωσεις ενος μεθυσμενου οδιγου ειναι πολυ πιο καταστροφικες απο τις επιπτωσεις του παθητικου(ή ενεργητικου καπνισματος),
Που το ακουσες αυτο ; Επειδη τα τροχαια που οφειλονται σε μεθη, ειναι πιο ..αποκρουστικά ; Το τσιγαρακι κανει τη μεγαλυτερη ζημια. (παντως συμφωνω οτι το αλκοολ στην οδηγηση πρεπει να τιμωρειται ΠΟΛΥ πιο αυστηρα).

θεωρω οτι ειναι παραβιαση της προσωπικης ελευθεριας αυτο το συγκεκριμενο, οπως επισης θεωρω οτι και οι καπνιστες παραβιαζουν την προσωπικη ελευθερια ενος μη καπνιστη, αν ανοιξουν βεβαια τσιγαρο μπροστα στο προσωπο του αλλου.
Ναι...πρεπει να φυσηξεις ακριβως μπροστα σε καποιον για να εισπνευσει καπνο...Τι ειναι ρε συ ο καπνος ; Σφαιρα ; Ή ροχαλα ; Αμα ηταν ετσι δε θα παραπονιοταν κανενας μη-καπνιστης ! Θα φυσαγατε αλλου, θα φευγε ο καπνος σαν ακτινα λειζερ στο υπερπεραν και τελος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,053 μηνύματα.
Και οποιος δε μπορει, να το κλεισει ; Τοτε δε θα σας πιασει η καρδια σας που θα κλεισουν μαγαζια ; :/:

Μα δεν καταλαβαίνω τι είναι δύσκολο να καταλάβετε: υπάρχουν στον Πειραιά πχ 30 μαγαζιά. Ας επιλέξουμε λοιπόν τα 2-3 με τον καλύτερο εξαερισμό στα οποία θα επιτρέπεται το κάπνισμα. Στα υπόλοιπα δε θα επιτρέπεται το κάπνισμα. Πού είναι το δύσκολο και το ακατόρθωτο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Κανα δυο ειχαν μιλησει για..γνωριμιες:confused:

Ας επιλέξουμε λοιπόν τα 2-3 με τον καλύτερο εξαερισμό στα οποία θα επιτρέπεται το κάπνισμα.
Εκει να δεις γνωριμιες που θα γινονται! Ασε που ειχα διαβασει οτι ενας απο τους σοβαρους λογους διαζυγιων ειναι ενας ναναι καπνιστης κι ο αλλος οχι. Οποτε παιζει νακουσουμε συντομοτερα για σχεσεις, ναρθουν πιο κοντα τα φουγαρα βρε αδερφε:P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Μα δεν καταλαβαίνω τι είναι δύσκολο να καταλάβετε: υπάρχουν στον Πειραιά πχ 30 μαγαζιά. Ας επιλέξουμε λοιπόν τα 2-3 με τον καλύτερο εξαερισμό στα οποία θα επιτρέπεται το κάπνισμα. Στα υπόλοιπα δε θα επιτρέπεται το κάπνισμα. Πού είναι το δύσκολο και το ακατόρθωτο;
Μα αυτό το μέτρο το δοκιμάσαμε ήδη και δεν έπιασε. Και τα άλλα 28 χωρίς εξαερισμό έγιναν "κλαμπ καπνιστών".
Εφόσον έχει δοκιμαστεί και δεν βγήκε άκρη, κομμένο.



Και μην κάνετε σαν μικρά παιδιά σαν να 'χουμε τον χειμώνα της Σιβηρίας έξω. :confused:
Θα βάζετε ένα μπουφάν, θα βγαίνετε έξω, θα παίρνετε την δόση σας και θα ξαναμπαίνετε μέσα. ΤΙ δεν καταλαβαίνετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,053 μηνύματα.
Μα αυτό το μέτρο το δοκιμάσαμε ήδη και δεν έπιασε. Και τα άλλα 28 χωρίς εξαερισμό έγιναν "κλαμπ καπνιστών".
Εφόσον έχει δοκιμαστεί και δεν βγήκε άκρη, κομμένο.



Και μην κάνετε σαν μικρά παιδιά σαν να 'χουμε τον χειμώνα της Σιβηρίας έξω. :confused:
Θα βάζετε ένα μπουφάν, θα βγαίνετε έξω, θα παίρνετε την δόση σας και θα ξαναμπαίνετε μέσα. ΤΙ δεν καταλαβαίνετε;

Βρε άνθρωπε, ο νόμος θα το λέει οτι θα απαγορεύεται σε αυτές τις 27 καφετέριες όπως τώρα λέει οτι απαγορεύεται σε όλους τους κλειστούς χώρους.

Αυτό που δε θες να καταλάβεις είναι οτι όταν πάω για καφέ και θέλω να καπνίσω δεν το κάνω επειδή μου λείπει το τσιγάρο κι η νικοτίνη αλλά επειδή γουστάρω με τον καφέ μου να καπνίσω, πώς να στο εξηγήσω; Είναι σαν να τρως εσύ χοτ ντογκ χωρίς μουστάρδα και να σου λέω, αν θες μουστάρδα βγες έξω, φάε λίγη σκέτη κι έλα να συνεχίσεις να τρως το χοτ ντογκ σου. Καταλαβαίνεις τι σου λέω;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top