Γενικές φοιτητικές απορίες

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
αυτό είναι δεδομένο ? δεν υπάρχει περίπτωση να βάλει ο καθηγητής υπογραφεί για εκφοβισμό ?

Αν χρειαζόσαστε εκφοβισμούς συνέχεια, δεν κάνουμε δουλειά. Υπάρχουν οι προειδοποιήσεις. Στις 3 καίγεσαι συνήθως. Το θέμα είναι να καταλαβαίνετε τα όρια. Αν φτάσει στο σημείο να μπει η μονογραφή μπροστά σε όλους τους φοιτητές, είναι οριστικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pennyy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η πεννυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
Αν χρειαζόσαστε εκφοβισμούς συνέχεια, δεν κάνουμε δουλειά. Υπάρχουν οι προειδοποιήσεις. Στις 3 καίγεσαι συνήθως. Το θέμα είναι να καταλαβαίνετε τα όρια. Αν φτάσει στο σημείο να μπει η μονογραφή μπροστά σε όλους τους φοιτητές, είναι οριστικό.

ρε μην μου λες τέτοια,έλεγα μία απάντηση σε μία κοπέλα και χωρίς καν να με έχουν δει οι επιτηρητές έρχεται και μου βάζει υπογραφή στο χαρτί και τον έπιασα μετά και μου είπε οτι δεν με έχει μηδενίσει και κάτι τέτοια,δηλαδή έχω κοπεί σίγουρα ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Πολλοί βάζουν υπογραφή, για να ξεχωρίσουν ποιοι έχουν κάνει εργασία, ποιοι πηγαίνουν στα μαθήματα για να τους βοηθήσουν. Μπορεί να μη συνδέονται.
Πάντως, αν σε μηδένιζε, δεν θα συνέχιζες να γράφεις, θα σε έδιωχνε και θα σου έπαιρνε την κόλλα. Το πιθανότερο είναι να σου κόψει απλά κάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

puma1991

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο puma1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Ξερει κανεις αν στην φοιτητικη εστια μπορεις να μεινεις μονο τον πρωτο χρονο σπουδων η οχι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zxc

Νεοφερμένος

Η zxc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Εχω να κανω μια (χαζη) ερωτηση..
Τη φετινη χρονια περασα σε ενα ΤΕΙ αλλα δεν παρακολουθουσα τα μαθηματα ουτε εδωσα εξετασεις(εκτος απο 1 μαθημα οπου κοπηκα:D) γιατι δεν μου αρεσε το αντικειμενο του.Αποφασισα λοιπον τωρα να κανω μηχανογραφικο με το 10%.Ωστοσο,επειδη υπαρχει παντα η περιπτωση να μην περασω σε καποια σχολη απο αυτες που δηλωσα,θα συνεχισω στο ΤΕΙ -πιο σοβαρα αυτη τη φορα:PΑν τελικα συνεχισω εκει,σκεφτομαι να ξεκινησω τη νεα χρονια να παρακολουθω τα μαθηματα του πρωτου ετους .Το θεμα ειναι οτι οταν π.χ θεωρητικα θα ειμαι 4ο ετος,πρακτικα θα βρισκομαι στο 3ο..τι γινεται ομως με την πτυχιακη εργασια και την πρακτικη ασκηση? πως θα μπορω να τα κανω αυτα τα δυο ενω ουσιαστικα θα παρακολουθω ακομα μαθηματα απο τον 3ο χρονο? :worry:

Εχω να κανω μια (χαζη) ερωτηση..
Τη φετινη χρονια περασα σε ενα ΤΕΙ αλλα δεν παρακολουθουσα τα μαθηματα ουτε εδωσα εξετασεις(εκτος απο 1 μαθημα οπου κοπηκα:D) γιατι δεν μου αρεσε το αντικειμενο του.Αποφασισα λοιπον τωρα να κανω μηχανογραφικο με το 10%.Ωστοσο,επειδη υπαρχει παντα η περιπτωση να μην περασω σε καποια σχολη απο αυτες που δηλωσα,θα συνεχισω στο ΤΕΙ -πιο σοβαρα αυτη τη φορα:PΑν τελικα συνεχισω εκει,σκεφτομαι να ξεκινησω τη νεα χρονια να παρακολουθω τα μαθηματα του πρωτου ετους .Το θεμα ειναι οτι οταν π.χ θεωρητικα θα ειμαι 4ο ετος,πρακτικα θα βρισκομαι στο 3ο..τι γινεται ομως με την πτυχιακη εργασια και την πρακτικη ασκηση? πως θα μπορω να τα κανω αυτα τα δυο ενω ουσιαστικα θα παρακολουθω ακομα μαθηματα απο τον 3ο χρονο? :worry:
κανεις δεν ξερει? :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mikrh-zouzouna

Νεοφερμένος

Η Zo0Zo0nii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Γεια σας..:)
κατι ακουσα οτι τωρα για να τελειωσεις μια σχολη θα χρειαζεσαι 3 χρονια αντι για 4...
αλλα γενικα εχω μπερδευτει..τι ισχυει τελικα?:clapup::whistle::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Είναι μία από τις αλλαγές στην τριτοβάθμια εκπαίδευση που προωθούνται με το νομοσχέδιο για την παιδεία.
Για να έχεις μια συνολική εικόνα των αλλαγών δες εδώ: https://www.minedu.gov.gr/grafeio-ty...osxedio-nomoy-gia-tin-anotati-ekpaideysi.html και για κριτική και ανάλυση δες στο σχετικό thread του site.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Με το φοιτιτικο πασο τι πλεονεκτηματα εχεις και που?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Πρωταρχικά χρησιμοποείται στις δημόσιες συγκοινωνίες (μειωμένο εισιτήριο).
Γενικά συνιστά απόδειξη της φοιτητικής ιδιότητας και αποκομίζεις προσφορές από καταστήματα, εστιατόρια κ.λπ. όπου αυτές υπάρχουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Χαίρετε.
Αν έχω κάνει 10% και περάσω σε σχολή που θέλω, μετά τι διαδικασία πρέπει να ακολουθήσω; Να ζητήσω διαγραφή άμεσα από την τωρινή σχολή ή πρέπει να φτάσει Οκτώβρης;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Χαίρετε.
Αν έχω κάνει 10% και περάσω σε σχολή που θέλω, μετά τι διαδικασία πρέπει να ακολουθήσω; Να ζητήσω διαγραφή άμεσα από την τωρινή σχολή ή πρέπει να φτάσει Οκτώβρης;

Θες να αλλαξεις σχολη?:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Οχι δεν αναφερεται σε μενα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Άμεσα για να εγγραφείς στη νέα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damian

Νεοφερμένος

Ο damian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Γνωριζει κανεις αν ισχυουν ακομα οι μεταγραφες στο 3ο εξαμηνο και αν εκτος απο την επιτυχια στα μαθηματα λαμβανονται υποψην και οικονομικα κριτηρια;;ευχαριστω εκ των πρωτερον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΛΑΓ

Νεοφερμένος

Η ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΛΑΓ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Μήπως κάποιος από εσάς είναι φοιτητής στο τμήμα Ιστορίας και Θεωρίας της Τέχνης (ΑΣΚΤ) στην Αθήνα; Μάλλον εκεί περνάω (4η επιλογή μου) και θα ήθελα πληροφορίες. Μπήκα στο σάιτ της σχολής και μου φαίνονται πααααρα πολύ ωραία όλα αυτά που διάβασα για να είναι αληθινά! Γι' αυτό ζητώ πληροφορίες από κάποιους που βιώνουν την πραγματικότητα. ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Μήπως κάποιος από εσάς είναι φοιτητής στο τμήμα Ιστορίας και Θεωρίας της Τέχνης (ΑΣΚΤ) στην Αθήνα; Μάλλον εκεί περνάω (4η επιλογή μου) και θα ήθελα πληροφορίες. Μπήκα στο σάιτ της σχολής και μου φαίνονται πααααρα πολύ ωραία όλα αυτά που διάβασα για να είναι αληθινά! Γι' αυτό ζητώ πληροφορίες από κάποιους που βιώνουν την πραγματικότητα. ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ
καλύτερα ρώτα εδώ: https://ischool.e-steki.gr/1ο-πεδίο/τμήμα-θεωρίας-και-ιστορίας-της-τέχνης-ασκτ-76372/ εδώ είναι άσχετο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΛΑΓ

Νεοφερμένος

Η ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΛΑΓ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Σ' ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catgirlbarbara

Δραστήριο μέλος

Η catgirlbarbara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 428 μηνύματα.
Tα γυμναστηρια που υπαρχουν στα τει, πχ στο τει λαρισας, ειναι δωρεαν ή πρεπει να πληρωσεις για να γυμναστεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Δωρεάν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top